Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnědá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Hnědé řasy 

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Hnědá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 19:05 zrada – Re: DavidDizzer
Zdá se, že si z tebe dělají legraci nejen místní osadníci, ale i ty tvoje řasy. Nejspíš se spolu domluvili. Jinak to snad není možný. Všechno děláš dobře, a přesto to takhle dopadlo. Ke vzteku ještě těm trumberům, kteří si myslí, že to zas tak dobře neděláš, a sami tomu nerozumí, žádný řasy nerostou. Já ti povím, asi bych se na to vybodnul.
Ještě mě napadá jedna varianta, možná nemáš řasu žádnou a děláš si naopak šprťouchlata sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   05.06.2009 18:57 Muž jajaapaja [174] – Re: DavidDizzer
Já už bojuju s Ruduchou snad tři měsíce.Z rostlin jsem jim dostal savem.Něco obraly Parmičky jednopruhé.A na pozadí snima bojujou Neritiny.Sice pomalu ,ale jistě. Každej den najdu novej vyžranej flíček.Snad to jednou taky skončí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.06.2009 18:50 Muž DavidDizzer [26] – Re: jajaapaja
ano, právě! Všichni říkají, zvýšit intenzitu osvětlení, ale v tomto to u mě vůbec není... Mám snad všechny řasy na které si vzpomenu :-D... černé, ty nejhorší zelené, hnědé (rozsivky),,, a to snad stačí :-D... no jo, nikdo neradí, nebo radí ale blbě, protože neví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 18:49 Muž jajaapaja [174] – Re: DavidDizzer
tak na toto téma už bylo tolik odpovědí ,ale žádná která by na řasu zabrala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 18:40 Muž DavidDizzer [26] – také :-)
Ahoj, také už určitě víte, že mám také problémy s rozsivkami a jinými řasami(ale tohle téma je o hnědé řase, tak jdeme na NI)... Prostě už s ní bojuju asi 2 měsíce a rostliny docela rostou, ale vždykcy se nejvíc postuponě pokryje hnědo rezavím povlaekm (rozsivky)... Osvětlení mám dobré - tedy 0,48 - 0,5W/l, což je o.k. Poradí mi už někdo, jak se jich konečně zbavím? :-)
(aby si každý myslel, že tady fňukám, není to pravda, píšu v klidu, a potřebuju jen poradit) :-);-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 09:56 Cat Killer – Re: Cat Killer
Fotka k příspěvku Eště jedna fotečka:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 09:54 Cat Killer – Re: beowulfx
Fotka k příspěvku Tady je foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 23:47 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Cat Killer
Zkus dodat nějaké foto, není řasa jako řasa ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 19:19 Cat Killer
Ahoj chtěl bych se zeptat jak se pokutmožno přírodně zbavit hnědé řasy, která se vyskytuje na rostlinách. Nejvíc je napadena Limnophila sessiliflora. Tady na foru jsem se to pořádně nedozvěděl tak bych byl rád kdyby někdo zkušený poradil.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 11:29 Muž FOX17 [0] - Živorodky
Ahojte mne sa v akvaraku dlhší čas tvori hnedá riasa a hlavne na listy rastlín a kameňoch, tak isto aj na skle ale o čo ide je že na rastlinkách keď sa vytvorí tak mi pomaly uhýnajú a neviem čo mám robiť... a nechcem preto dávať ani nové rastlinky do vtedy kým sa to nevyrieši tak keby niekto vedel poradiť čo mám robiť budem len rád. Ďakujem
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 01:18 Muž Jurasek [137] – Re: Srpenec
Měla by se měnina čtvrtina, nebo třetina, takže aspoň dvakrát tolik, kor při takovém zarybnění. Pořádně odkalovat, rychlerostoucí rostlinky...
Edit: Těch sedm hodin je asi taky málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 20:52 1Prva
lebo podla mna hlúpej baby rastlina neni schopna viužiť tú energiu je dobré na nu vypáliť svetlo vela ale krátko moj postup bude takýto o 8.00 sa zapne svetlo bude svietiť do 12:00 potom dve hodiny pauza 14:00 sa to zapne znova do 20:00
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 20:47 Srpenec
Mám také problém s hnědou řasou.
Akvárium má 80 litrů a svítím tam 30W zářivkou Sun Glo a 18W zářivkou OSRAM 827. Doba svícení je 7 hodin. Krmím tak aby to sežrali za 2 minuty. Rybek je tam 20 kousků a jednou za týden vyměním 10 litrů vody. Prosím jak se jí zbavím? Po přidání té 18W se začala dělat i zelená řasa a poslední týden i ruducha.
Koupil jsem kvůli tomu 2 ancistruse a 4 parmičky černopruhý. Moc to nepomáhá

Prosím poraďte už si nevím rady.

Zde jsou nějaké fotky
www.srpenec.cz/…
www.srpenec.cz/…
www.srpenec.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 09:59 Muž Yirka [9126] – Re: texis
2 dny stále vypnuté-špatné pro rostliny, 2 dny stále zapnuté-nepříjemné pro rybky. Řešení-zainvestuj 90,-CZK do jednoduché spínací zásuvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 09:47 Muž Killer88 [39] - Cichlidy – Re: Ninco
No tvůj případ je skutečně častější. Tak to i všude píšou. Asi jsem měl zvláštní akva :) Ale ono taky mohlo jít i o složení vody(NO3 atd.)....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 09:33 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Killer88
Hnedou rasu si mel kdyz si mel vic svetla? :-D ja zase na svetle pridal a po hnedy rase neni ani pamatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 08:16 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Já měl tuto řasu naopak z příliš silného světla. Když jsem osvětlení ubral, řasa okamžitě začala mizet. A nebylo to pouze jednou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 06:30 Muž texis [3] – Re: darka
No ja sem si rikal, ze kdyby to bylo vodou tak se to usazuje vsude ale tohle je jen na rostlinach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 00:49 ؤشححعؤؤهىخ
aj ja som mal hnedu riasu a casom ti sama ustupi..zamen 11w za 20w usporku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 00:25 Žena darka [520] – Re: texis
Zkus si napustit vodu do sklenice a nechej odstát, potom se podívej proti světlu a na okraje. Já měla vodu tehdy na první pohled taky čistou, ale časem se utvořil rezavý povlak. Umývat nádobí v tomhle bylo za trest :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 00:20 Muž texis [3] – Re: darka
Myslim ze ne, voda byla OK. Bydlim v novostavbe. No Uvidim jak se to bude dal vyvijet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 00:16 Žena darka [520] – Re: texis
Nemůže to být vodou? Kdysi nám tekla podobně rezavá z kohoutku, dokud jsme vše nepředělali do plastu. Staré pozinkované potrubí dělalo něco podobného i třeba v napuštěné vaně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 00:08 Muž texis [3] – Re: kristian
rekl bych tak max 2 hodiny - resp. byly na beznem svetle co mam v mistnosti tj. philips daylight usporka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 00:00 Muž kristian [80] – Re: texis
a jak dlouho byly ty rostliny bez svetla ve smyslu kdyz jsi to predelaval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 23:58 Muž texis [3] – Re: jajaapaja
Jo mal to vsechny - ke zmene doslo v tom smyslu ze sem to predelal - obevilo se to cca 1 den po napusteni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 23:52 Muž jajaapaja [174] – Re: texis
Tá valisnérka vrohu to má taky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 23:47 Muž kristian [80] – Re: texis
A nedošlo v akvariu k nějaké změně? Jakože přikoupení rostlin, či byly rostliny nějaký ten den bez světla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 23:47 Muž texis [3] – Re: kristian
A neni na to nejaka chemie? Se mi nechce moc hrabat rukama v aqua a svetlo me prijde tez celkem fest. Mimochodem - co je lepsi kdyz nemam automaticke spinani svetla a musim na 2 dny pryc - nechat vypnute a spolehnout se na denni svetlo nebo nechat radej svitit porad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 23:45 Muž texis [3] – Re: jajaapaja
Ohledne osvetleni - je to jakasi setova zariva k tzv. Nano Cube z hornbachu a sviti to celkem fest (jak sem psal- neonky jsou aktivnejsi kdyz je to vyple) ma to odrazny kryt s temer 100% odrazivosti. Stalo se mi to prave uz po druhe, po prvnim pokusu sem kytky propral omyl, pisek sem tez dost vycistil (az byl koupeny jakoze prany) takze aj nejake zlato sem vyryzoval :-) Ale potvora se udelala zas hned druhy den :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 23:45 Muž kristian [80] – Re: jajaapaja
Podle foto soudím že jde o hnědou řasu. V minulém akva jsem ji měl, když bylo špatně osvětleno. Oprava světla, vše napravila. A sem tam sem tomu pomohl setřením. Hnědá řasa jde opravdu lehce z listu setřít rukou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 23:41 Muž jajaapaja [174]
No a jaké máš dno ?Propral jsi písek může to byt nějakej kal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 23:40 Muž kristian [80] – Re: texis
Čím svítíš těch 11W? Hnědé řase se velmi dobře daří ve stinných akvariích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 23:35 Muž texis [3] – Hnědá řasa(?) po 101.
Fotka k příspěvku Nevim jestli jsem v teto sekci dobre, ale prohledal jsem cele forum a porad nevim co to mam. Hned druhy den se mi na vsech trech rostlinach zacaly delat na listech takove hnede fleky cehosi. Rukou to jde setrit. Na jinych mistech to neni. Mam 20l aqua (cistych tak 17l) s 11W osvetlenim, ktere jede cca 10-12 hodin denne. Filtr mam vnitrni, bez vzduchovani a bez hnojeni. Na obrazku je to videt na obou rostlinach. Muzete me nekdo poradit co stim?? mooc dik.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 12:49 Muž ezechiel [70] - Rostliny – Re: Marek
Je to úplně normální hlavně u nových nádrží. Ze skla očistit, dno odkalovat, aby se to moc nerozrostlo. Nemá to ale žádný negativní efekt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 12:46 kapusta
Žádnou chemii tam nedávej. Jak máš dlouho založené akva taky se mi to dělalo asi po měsíci provozu,ale teď je všechno v pořádku. Ten písek můžeš prohrabat rukou a na kamenech se to časem změní na zelenou řasu,kterou budou okusovat ryby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 06:39 Marek – Hnede riasy v Malawi
Fotka k příspěvku Zdravím všetkých nevie mi niekto poradiť ako sa zbavím hnedých rias, začali sa mi tvorit na skalach a na štrku. Mam africke cichlidy akych požieračov by som mal kupiť alebo nejaku chemiu?? Svietim asi tak 11h denne nemam ho na priamom svetle , sice tam kde sa tvoria mam okno ale slnko priamo nesvieti. čo sa da s tym spraviť? Ď. coze A prikladam fotku na ktorej je pekne vidno koček biekučkeho štrku, ktorý mi moji nezbedníci vyhadzali spod kameňov a ten čo bol vonku je hnedy. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 14:36 Žena bluedream [245]
Nevím, jestli to tu někde není, ale přihodím jeden odkaz, který se řas týká.
planta.aquariana.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 14:32 Muž vóťa87 [207] - Rostliny
Vůbec bych si s tímto druhem řasy nedělal starosti, můžou za ní jak kořeny tak hlavně procesy ustalování biologické rovnováhy v akvariu, nejlepší je velké chuchvalce a povlaky jednoduše odsát hadičkou, po cca měsící a výměně části vody spojené s běžnou údržbou zmizí sama, popřípadně jí můžeš pomoci vypuštěním krevetek, crossocheilus siamensis nebo otocinclusů...a pokud Ti mohu poradit, tak z filtru vyhoď to aktivní uhlí(pokud se jedná o to dodáváané k filtru při koupi) a nahraď ho ehfisubstratem-pro či siporaxem či podobným mediem od jiných značek, jinak by byla jeho filtrační funkce zdaleka nevyužitá... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 14:21 Muž Yirka [9126] – Re: Pas
S tímhle druhem řasy by mohla pomoci i ampulárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 14:15 Pas – Re: Yirka
Rostlinky jsem z košíčků vyndal. Počet uvádím jen pro přibižnou představu o možství rostlin. Podle rady Váslava zkusím vyndat dřevo, vyměním vodu a počkám pár dní, jestli se situace zlepší. Zároveň zkusím sehnat 3 parmičky černopruhé, jestli jí bude řasa chutnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 14:07 Muž Yirka [9126] – Re: Pas
Souhlas s doporučeními od Václava, jen ještě doplňující otázka-jak to myslíš s těmi 23 košíčky rostlin. Předpokládám že ne tak, že máš rostlinky ještě v nich. To by byla těžká chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 13:50 Usine – Re: Pas
Velké kořeny ti barví vodu a ten bordel na rostlinách je asi také z nich. Určitě přestaň používat hnojivo to je to nejhorší co můžeš udělat, hnojit do nově založené nádrže. Co2 nech puštěné. Kořeny bych asi vyndal a vyvařil ve slané vodě a nechal vylouhovat. Pár zajížděcích rybek bych do akvária určitě dal. Stačí 4 až 6 pavích oček nebo jiné živorodky a vyměnit část vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 13:36 Pas – Foto 3
Fotka k příspěvku Poslední foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 13:35 Pas – Foto 2
Fotka k příspěvku Další foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 13:35 Pas – Zamoření nového akvária hnědou řasou
Fotka k příspěvku Ahoj, potřeboval bych poradit od zkušenějších. Do 14 dnů od založení akvária došlo k zamoření hnědou řasou na fotografiích. Nedokážu ji identifikovat, takže ani nevím, jak s ní bojovat. Řasa se z listů také uvolňuje a dělá povlak na hladině. Nejvíce rostou v místě s největší intenzitou světla.

Akvárium 100l, zatím bez ryb, 23 košíčků rostlinek, 2 velké kořeny z akvaristiky, na úpravu vody z kohoutku jsem použil Akvaregulátor, hnojivo Akvaflor AF-7 a kvasnicové CO2, filtr Fluval 105 (molitan + zeolitové uhlí + keramické kroužky), voda 24C, pH cca 6,6 výměna cca 1/2 vody zatím jedenkrát.
Osvětlení: 2x zářivkové trubice Osram 18W 60cm (warmwhite 827 a dayligh 840), 2x kompaktní zářivka Osram 8W.

Předem díky za každou radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 12:29 NNNTomas – Re: vaclav
ok, Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 12:04 Usine – Re: NNNTomas
Ve zdejším atlase ve vyhledávač zvol jen "Růst" (velmi rychlý) a vyjede ti seznam. Z NO3 si nedělej starosti je to stále pod normou pro pitnou vodu. Dostatek rostlin to změní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 11:56 NNNTomas – Re: vaclav
V minulém akvárku se mi ruduchy podařilo zbavit - ubrat světlu a filtru, napadený listy vytrhat-a už se nevrátila. Rostlin tam teď moc nemáme (ve 150l, mám 2 velký Echinodory bleheare, 1x tricolora a ocelota + 6 "pomalějších" rostlin) - nově založené akva - dost živin - málo rostlin a ještě k tomu 40mg/l NO3, asi dost blbá kombinace...
Ruduchy bych se možná zbavit dokázal, ale tahle "trojkombinace" už je na mě moc... seženu další rostliny.
Jaký doporučíte? Egerii, Vallisnerii,...? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 11:13 Usine – Re: NNNTomas
Svými experimenty se světlem řasám jen pomůžeš. Akvaristika je o trpělivosti. Sežeň si rychle rostoucí rostliny má jich být v novém akváriu až 70%. Každá kytka kterou koupíš, nemusí u tebe růst. Řasy patří k akváriu, nikdy se jich nezbavíš a jde jen o to, aby jsi jich tam měl co nejméně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 10:53 Romiš – Re: NNNTomas
Co znamená - přidal jsem na osvětlení?
Jedním z problémů může být i to, že v podstatě svítíte do "prázdného" akvária. Jestli v něm máte jen pár osamocených rostlin, je logické, že nabídku živin (a světla) využijí řasy. Jednak jsou všudypřítomné, (narozdíl od rostlin, které musíte někde obstarat), a také se množí v pro ně příznivých podmínkách nesrovnatelně rychleji, než běžné akvarijní rostliny.
Přidání světla je jen jedním z opatření proti řasám tohoto typu, jejichž smyslem je vylepšení podmínek pro vyšší rostliny. (Ale jak jsem napsal - je třeba mít v akváriu tyto rostliny!)
Snížením intenzity osvětlení rostlinám obvykle nepomůžete a řasám, jako jsou ruduchy, resp. sinicím, neublížíte.
Máte pravdu - zkuste nesvítit a uvidíte. :-) Dejte vědět.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 33150x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1639?od=701