Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnědá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Hnědé řasy 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Hnědá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 20:34 Jarden Sk Re: Sanka
Ahoj, je tam veľa org. odpadu a rastliny nepracujú. Než pôjdeš na 2 týždne preč, sprav bežnú údržbu, do filtra daj akt. uhlie cca 30-50g a vatu /valčeky nechaj/ a svetlo stiahni na 7 hod a po výmene prihnoj. Pridanie nenáročných rastlín ako Ceratophylum demersum a príp. plávajúce by bolo super. Po dvoch týždňoch sa ozvi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 19:13 Muž Roger [1873] Re: Sanka
Nejrapal si moc do dna? vyndávání kytek? Nebo velký prostřih? Nekrmíš víc jak obvykle? Filtr pracuje? Nezvýšil jsi intenzitu osvětlení nebo nenatáhla příliš čas? S papírkovými testy nepomohu, nepoužívám je, kdysi jsem je zkoušel ale byli nepřesné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2020 18:51 Muž Centisi [33] Re: Sanka
Ahoj,podle testu to vypadá Ok ale moc se v těch papírkách nevyznám a nevím jak sou přesný..spíš je blbý že tam nemáš fosfor,draslík (nebo já je nevidím)..to by bylo potřeba vědět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2020 12:42 Muž Sanka [10] Re: Centisi
Fotka k příspěvku Zkousel jsem davat ten Rataj Bioflor, ale spis od oka podle navodu. Ted nedavam vubec nic.
Tady je tedy nejaky test,jestli prosim nekdo bude moudrejsi..me se zda tak nejak vse v norme,podle prilozeneho navodu..
Edit: Jeste dodam je to merene po vcerejsi vymene vody,pridal jsem tentokrat opet Rataj Rasobijec 12ml a 6ml kyslicniku opatrne injekci po dne..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2020 11:34 Muž Centisi [33] Re: Sanka
mikroprvky a draslík dodáváš...ale jde o makro prvky jako dusičnany,fosfor...v tomhle bych viděl háček že máš ty živiny vyčerpaný... testy,no..každej věří něčemu jinýmu a někdo vůbec ničemu :-D za mě bych sháněl nebo objednával od JBL.Z těma mám zkušenost..pak ještě Seachem,ale tam už je jiná cena..

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2020 11:24 Muž Sanka [10] Re: Centisi
Akva je zalozene pres 2 roky..Muzete mi prosim poradit nejake testy, aby byl nejaky univerzalni? Nebude lepsi zatim CO2 nepridavat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2020 16:54 Muž Centisi [33] Re: Sanka
Chtělo by to znát nějaký hodnoty vody...Tahle potvůrka se mi udělala vždycky cca 14 dní po založení akviška ale nikdy dýl jak 14 dní nevydržela.Prostě jak přišla zase odešla.. řekl bych jak nastoupila nitrifikace tak řasa šla do háje.Já si to vysvětluju čpavkem či chybějícím NO3 v nové nádrži. Nevím jak to máš dlouho založený ale tipoval by živiny nebo špatně fungující filtrace ze svoji zkušenosti... Zkus tohle nějakýma testama poměřit ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2020 16:40 Muž Sanka [10] Re:
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Omlouvám se, že jsem nereagoval dříve - čekal jsem aby jsem mohl přidat i fotky. Hodnoty změřené žádné nemám, ale jsem si jistý, že sinice to nebude. Ta mě trápila v minulém akváriu spolu s ruduchou, tady naopak zase není, ale ta hnědá je snad ještě horší. Navíc jsem se dozvěděl, že mám odjet na 14 dní na služební cestu a to se obávám, že bude konec mého akva, protože po týdnu to vypadá příšerně, 2 bez údržby no..ani si to nechci představovat..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2020 20:25 R Muž Anthrax [4786] Re: Sanka
Víš nějaké hodnoty vody (zdrojové, v akva)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2020 14:50 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sanka
Udělej fotku jestli to náhodou není sinice. Bioflor je draslík a stopové prvky jestli ti neschází dusík a fosfor když tam dáváš burčák. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2020 14:01 Muž Sanka [10] – Problém s hnědou řasou
Zdravím, potřeboval by jsem poradit, jak na hnědou řasu u mojí prezentace Sano Nano. Nejdřív vše bylo v pořádku, se zaběhnutím jsem si dával opravdu na čas - po nějakých 3 měsísích se ale objevila první řasa a potom i zelená prášková, která mi akvarium úplně zarostla - při tom se mi stala nehoda a podařilo se mi vylít do akvária lahvičku kysličníku, kdy jsem chtěl podle jedné rady se zbavit oné řasy - bohužel bylo to tak agresivní, že ikdyž jsem se řasy zbavil, zanechalo to i stopy na roslinách,původní deponit mix asi zbělal,protože pří vytažení některých rostlin, se nahoru dostal bílý šterk, jinak je hnědý a přišel jsem o obyvatele. Pak jsem tedy akvárium nechal se obnovit a nechtěl jsem riskovat život nějakých dalších rybek. Od té doby akvárium mám pořád od založení, dokoupil jsem rostlinky a nyní v něm mám 7 Razborek a krevety Red cherry,které chci ještě dokupovat a rád by jsem přidal Krunýřovce jednopruhé,kteří prý jsou na to výborní,bohužel ale teď nikde k dostání. Čistím pravidělně každý týden odsátím vody a otřením skel, bohužel poslední výměny musím pokaždé otřít rostliny, odsát vodu, znovu dolít aby se naředila otřená řasa ve vodě,pak odsát znovu a pak až dolévám. Hnědá řasa mi akva úplně sžírá, nevím jestlí to tedy dělám dobře. Svítím 10 hodin, četl jsem že to hodně souvisí s osvětlením, to mám původní - snažil jsem se svítit méňe, nastavovat výšku. Zkoušel jsem ubrat proud, přidat proud. Z chemie jsem jednou za čas přidal Rataj bioflor a Rataj řasobijec.Už nevím co a pomalu mě to přestává bavit.. :/ Omluvám se za tak zdlouhavý příspěvěk a případně díky, za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2020 21:37 Žena Irbis191 [13] Re: Roger
Dík za typ, dám tomu ještě čas ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.04.2020 20:32 Muž Roger [1873] Re: Irbis191
No když se ti nechce tak těžko se radí, těžko říct jak moc vzrostlé akvárium máš, a je to křišťálová koule. Na tvém místě si změřím NO3, máš celkem dost agresivních požíračů NO3 a jestli máš méně ryb (není vidno jakých když se ti nechce aktualizovat, opět křišťálová koule jak se zelení). Takže za mě závěr takový, změř NO3 ;-) pokud málo tak doplň a dej tomu chvíli čas, uvidíš, pokud je ho dost, pak se můžeme všichni bavit dál, ale opět bez aktuální prezentace, stavu akvária, počtu ryb atd.. nečekej od nikoho zde zázraky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2020 20:13 Žena Irbis191 [13] Re: Roger
Prezentace se mi aktualizovat moc nechce, na tomhle foru jsem jen zřídka, ale kytky ti klidně napíšu. Mám tam hygrophillu polyspermu (ta se zastavila, což je divný, protože je to jinak děsnej plevel), hygrophillu difformis, echinodorus ocelot, echinodorus nějakej jinej, limnophilla sessiflora, egeria densa, ludwigia repens. Přerybníno nemám, měním 1/3 vody týdně, někdy víc. Ještě tomu dám čas, ale všimla jsem si, že se mi vytvořily takové flíčky na skle, hnědé, ale jsou tam i zelené tečky. Nevím, četla jsem, že hnědé řasy značí nedostatek světla, mám ho přidat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.04.2020 19:53 Muž Roger [1873] Re: Irbis191
Když se u mě zastaví růst rostlin tak v první řadě zjišťuji hladinu NO3 zda tam je ;-) ale to je můj případ, většinou ho musím přidávat :-) na tvém místě bych aktualizoval prezentaci (ryby, rostliny apod..) aktuální foto by taky neuškodilo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2020 18:15 Žena Irbis191 [13] – Hnědá řasa na rostlinách
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, před nějakou dobou se mi v akváriu objevila hnědá řasa na rostlinách a na skle. Svítím 2x23 W, mám 180l akvo a na světlo nenáročné rostliny, které dřív dobře rostly, ale teď se jejich růst zastavil. Snažím se nepřekrmovat. Nevíte, co je příčina řasy a jak by se dal "rozjet" znovu růst rostlin, nebo by mohly začít růst samý potom, co se vypořádám s řasou? Díky moc za reakce :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.04.2020 18:35 R Muž afc1886 [14685] Re: Navisk
Za mě rozsivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2020 18:19 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Navisk
Vypadá to jako biogenní odvápnění pokud to nejde setřít. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 21:03 Muž Navisk [7]
Fotka k příspěvku Pekny večer prajem všetkým.
Mam problem asi s hnedou riasou. Netusim ako sa jej zbavit. Začala mi pokrývať znacnú cast rastlin a fakt mi to vadi kedze althernanternu doslova decimuje kedze nema dostatok priestoru pre prijem svetla. Nechapem to kedze rastlinam sa inak fakt dari a rastu rychlo a pekne...staci pozriet do prezentacie.
Vsade pisu ze rastliny to napravia ale ja mam pocit ze ich mam fakt pozehnane.
Neviete mi poradit?
Je to nano 20l akvarium a svietim 6w led svetlom 7 hodin denne.
Pripajam aj foto tej pliagy.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2019 00:00 Muž Planorbella [643] Re: JirkaŠčobák
Ano, červík obalený hedvábím a na tom nalepenou řasu + bahno nebo něco takového, možná i vlastní výkaly.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2019 23:27 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Planorbella
Nějací živočichové a staví si trubičky na skle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2019 23:16 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: jirtos
Popravdě tak trochu nerozumím slovům " změna vody proběhla..." to jako že jsi jednou za ten měsíc vyměnil vodu ?
no v takovém případě - očistit dočista sklo a vše co je napadené ,ať už je to cokoli , pořádně odkalit dno a měnit vodu ,měnit vodu , měnit vodu.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2019 23:08 Muž Planorbella [643] Re: vlka
Já myslím, že jsou to jacísi červi. Taky jsem je měl, ale tohle je kalamita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2019 21:35 Olin Re: vlka
Spíš se tam sráží řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2019 21:23 Muž vlka [3453] Re: jirtos
Na té první fotce - přijde mi to jako trus rybiček.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2019 21:10 jirtos – je to řasa? co s tím?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku dobrý den, už si moc nevím rady....umřela mi filtrace a musel jsem znovu založit akva (100litrovka)..a filtruji už měsíc, změna vody proběhla...a stále stále se mi objevuje "cosi" - nehýbe se to, takže asi ne parazit..... už opravdu nevím co s tím, nemáte někdo nápad?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2019 14:07 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Vevod
80 okružáků by ti mohlo pomoci s řasami a zachránit kobercovky. Jinak bude po nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2019 08:32 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: zervajs
Otázky dobrý, ale můžu jenom věštit. Jestli už mu tam teď funguje alespoň nitritace, to samozřejmě nemůžu vědět, navíc se to s postupujícími hodinami mění.

Jinak za limitní hodnotu CO2 bych si dovolil považovat nějakých 40 mg/l, byť u sebe také cílím na hodnotu někde pod 15 (a reálně mám asi 5). Odpověď na poslední otázku samozřejmě jednoznačnou nemám. Hnědá řasa a NH3 nad 0.2 mg/l se potkávají v nově založených nádržích. Pokud chceš zkoumat, jestli je to kauzalita nebo jenom koincidence, tak máš volné pole působnosti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2019 22:55 Muž Vevod [5] Re: vlka
Rostliny uz jsou objednany, mely by byt v pondeli...sviceni vraceno zpet na 8hod a doba co2 zkracena na 9hod...necham to tak cca 14dni a uvidime...sneky zatim kupovat nebudu... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.09.2019 20:05 Muž vlka [3453] Re: Vevod,Roger
Kapánek mě děsí ,,Dennerle Deponit Mix Professional 9v1,, ale to je mojí ,,nedůvěrou,, k substrátům. Já svítím jen 18Waty. 2x týdně výměna 40ti litrů vody mně taky přijde moc. Prostě zkus změnu. Třeba nehnojit, přidat dost rostlin, změnit dobu svícení, nasadit spoustu šneků, vypnout céóčko?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2019 19:26 Muž Roger [1873] Re: vlka
Já svítit takhle dlouho tak mám asi hodně řasy v bazénu i v dalších, jak to děláš? Taky by se mi to líbilo :-) ale to už je diskuze někam jinam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2019 19:23 Muž Vevod [5] Re: vlka
Tak 8 hodin sviceni jsem ponechal z minulych zkusenosti, na 6hod. Jsem to snizil kvuli rase...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2019 19:19 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: _ucx_
a nitritace už funguje ?
kolik je "příliš mnoho" pro někoho kdo neměří ?
U mně bylo NH4+NH3 ( testy na Amoniak ) na nule a řasa taky.
Vyšší CO2 je kolik ? ( abych nebyl za "prudiče" u mně je vyšší cca 10mg/l)
Myslíš, že když funguje "nitrifikace" nemůžou fungovat rozsivky? ( hnědá řasa, a další řasobordel)
Nepřu se, jen se ptám . pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2019 19:01 Muž vlka [3453] Re: Vevod
Nechápu proč svítíš tak málo. A proč máš tak málo rostlinek? Svítím 9-20h a pak ještě slabší zářivkou, nebo modrym 1,2Watovym než jdu spát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.09.2019 17:44 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Vevod
Nic z toho ... máš tam rostlin jako když plivne. To je hlavní problém. Neumím sice CO2, ale myslím, že skoro každý s takto málo rostlinami a s CO2, by měl problémy s řasou. Dej 5x tolik stonkovek dozadu - ideálně takových, které ti už rostou. Dopředu potřebuješ něco jednoduššího, protože nic z toho, co tam máš, ti výrazněji nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2019 17:25 Muž Vevod [5] Re: _ucx_
Takze jestli to chapu dobrr...prodlouzit dobu svetla...snizit davku CO2...a prestat hnojit...a pockat na zabehnuti filtru s dosavadnim intervalem vymeny vody????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2019 17:11 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: zervajs
Příliš mnoho NH3, ještě nefunguje nitrifikace, tam je příčina problému. Vyšší CO2 sice v této fázi nepomáhá, ale dokud nejsou ryby, tak ani neškodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2019 17:03 Muž Roger [1873] Re: zervajs
určitě to jde, ale to nejspíše musíš o tom něco vědět ;) jinak to má pak blbý dopady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2019 17:00 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Roger
jde to i z menším množstvím zeleniny :-)
u céočka je spíše "nevhodné" zkracovat dobu osvitu ( rostliny ve tmě CO2 "nepotřebují")
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.09.2019 16:57 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Vevod
u čerstvých nádrží celkem "běžný" průběh, když se k tomu ještě hnojí ..
Vynechat hnojivo,a měnit vodu, nasadit šneky...no a čekat :-)
Jinak stačí přečíst toto vlákno pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2019 16:51 Muž Roger [1873] Re: Vevod
moc tam toho nemáš, nejsem si jistý zda je zapotřebí hnojit, možná s co2 je to jiný, nicméně akva máš prakticky prázdný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2019 16:46 Muž Vevod [5] Re: zervajs
1x tydne 10ml easy life profito...nic jineho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2019 16:32 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Vevod
jak často a jakou dávkou hnojíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2019 16:03 Muž Vevod [5] – Co s tim???
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den...akva zalozeno 29.8.2019. Vice info v prezentaci. Po dvou tydnech bez problemu se objevila hneda rasa...2x tydne vymena cca 40l vody...CO2 z lahve jede od 8:00 do 22:00...svetlo jelo od 14 do 22 h po zjeveni se rasy jede 16-22... Rasa stale nemizi ale naopak dobre buji...odstranuji mechanicky co 2 dny..jak dale postupovat...dekuji za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2019 10:58 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Smetany
Vím, že budou jen redukovat řasu, ale to je stejně třeba. Když ji nezredukuje, má po rostlinách. V tomto případě doslova.

Živiny nemusí být zlé, pokud je budou čerpat rostliny. Aktuální problém je, že je využívají řasy. Někdy pomůže likvidace řas už jen tím, že to umožní bujení rostlin. Všichni se shodneme, že jak začnou bujet rostliny, je po problému.

P.S. Levatky jsem doporučil právě kvůli těm rozsivkám, kterých tam musí být mraky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2019 00:07 Muž Roger [1873] Re: Vasek_PE
Nevím, jsem nováček, ale řídil jsem se radami které jsem se dočetl zde tehdy, a to u nově založené nádrže hlavně dostatek rychle rostoucích kytek, plovoučky, pravidelná výměna vody, svítit 6h denně, nehnojit, max npk do dna, nemít obr proud a svítit na rozumnou intenzitu, raději nižší, světlo a intenzitu postupně na střídačku přidávat. Hnojit se nemusí, živin je tam dost, dobré je mít například paví očka ryby na rozjezd. Hnojení tu mnozí doporučují až několik měsíců po založení. Mě to tak zatím vychází u všech akvárií, řasu mám taky samozřejmě, má jí snad každá nová nádrž, řasa bude vždy, ale nesmí se stát kalamitou, ale v rozumné míře a ta se usadí časem. Takže jak psal Anthrax, stáhnout intenzitu, čas, nehnojit a doplnit zeleň, měnit vodu. Ale jsem ještě junák tak mě možná někdo opraví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2019 20:24 Vasek_PE Re: Skoro důchodce
Hnojil jsem z důvodu, že jsem nepoužil žádný substrát se živinami, ale pouze Unisoil, tak jsem si říkal, že jim hnojení pomůže, když tam nejsou ryby, ani žádný jiný zdroj živin... Zřejmě chyba no, vodu beru normálně z vodovodního řádu v Pelhřimově, jen ji nechávám odstát kvůli chloru, hnojení tedy vyřídím a nasadim šneky a ruční odstraňování. Každopádně děkuji všem za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.08.2019 15:01 R Muž afc1886 [14685] Re: Vasek_PE
Vasek_PE napsal: Nebo dá se takhle z fotky přesně určit, jaká je to řasa,
Těch řas je tam více- rozsivka, zelená vláknitá, silnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.08.2019 14:49 Muž Smetany [1226] Re: JirkaŠčobák
Šneci jsou fajn ale neřeší příčinu jen budou tu řasu redukovat. Mě by zajímalo co je pod tím horním substrátem? Ale ať je to co chce je tam toho veliká vrstva. Další věc je teplota vody a pravděpodobně absence vzduchování. To co se ti tam vytvořilo je směs řas hub a bakterií která je běžná při ne úplně zvládnutém záběhu. Jak už psali ostatní tím hnojivem tomu teď nepomůžeš ale na druhou stranu jsou to v podstatě jen mikroprvky které asi sami o sobě takovou kalamitu nevytvoří. V tuhle chvíli je nejlepší cesta pomocí rostlinám (tak že z nich budeš ten bordel odstraňovat nebo to jak už psal Jirka necháš na šnecích) a přetrpět pár týdnů než si to sedne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.08.2019 14:31 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Vasek_PE
100 levatek, 80 okružáků a rychle.
Nebo založit znova.

K předešlým dvou komentářům nemám moc co dodat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 33150x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1639?od=151