Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnědá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Hnědé řasy 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Hnědá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 19:02 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: lady-beetle
Mohlo by se jednat o Rosivky, ale s jistotou to říct nemohu uvidíme co na to někdo zkušenější. ;-)

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 18:56 lady-beetle
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, co to může být za řasu a čím je způsobená? Mám 50 l akva a svítím 20W zářivkou cca 15 hodin denně. Díky za každou radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 18:31 Toddik1
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 18:30 Toddik1
Fotka k příspěvku Ještě přidávám jednu fotku. Díky za článek, nevidím tam ale přímo tuhle řasu, teda pokud se nejedná o roduchu, což se mi nezdá...proud v akváriu mám malý, osvětlení funguje více jak dva roky velice dobře, protože rostliny se hodně rozrostly...vodu čistím téměř každý dva týdny (80l akvárium). Není možné, že je to světlem? Svítím od 14:00 do 22:00,....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 17:21 Toddik1
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 17:21 Toddik1 – hnědá řasa
Fotka k příspěvku Ahoj/dobrý den,

chtěl bych se zeptat na hnědou řasu, která se mi udělala v poslední době na rostlinách. Přikládám fotky. Mohli byste mi říct, co je to za řasu a poradit, jak se ji zbavit? Jde poměrně lehce odstranit, ale rád bych ji odstranil nadobro. Dva roky v akváriu řasa nebyla, až teď poslední dobou. Díky za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 21:29 Žena MíšaV [30] Re: Sid
pár okružáků a levatek jsem tam měla, ale nějak vymizeli. občas zahlédnu levatku, ale moc se mi nerozmnožují. možná bych dokázala nějaké přelovit od kamarádky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 21:27 Žena MíšaV [30] Re: Sid
to jo. poslední dobou nějak bělá. jako kdyby neměla dostatek chlorofylu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 20:17 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: MíšaV
Ta hygrofila "sténá"... :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 20:15 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: MíšaV
...Nedávno jsem měnila zářivku, která má určitě lepší osvětlení než ta stará T8 15W 840. Ale je možné, že změnou osvětlení se mi vytvořilo v akva tohle?
Posílení intenzity světla mohlo mít na objevení se hnědé řasy vliv. Ale ne proto, že by bylo akva přesvícené, nýbrž proto, že pod původní zářivkou bylo tak málo světla, že se ani hnědé řase nedařilo...
No a teď se podmínky o něco zlepšily, tak řasa využila vhodné podmínky, (vizte zmínku o křemičitanech), a až tyto pominou, řasa zmizí.
Pomoct by mohli i okružáci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 20:09 Muž grunda [1781] - Cichlidy
řasy obecně se vyskytují v akva kde je rozhozena rovnováha, říct že živiny způsobují řasy je hloupost. Jednu dobu jsem v testovacím akva držel hladinu PO4 na 20mg/l, NO3 na 80mg/l a řasy nikde. Na přebytku živin funguje i metoda EI, a taky nikde žádné řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 20:07 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Filip980
Musíte číst a reprodukovat přesně - Johan nic nepíše o přebytku dusičnanů. :-)
Pro hnědou řasu jsou křemičitany makroživinou. (Potřebují ji ve velkém množství.)
Proto se jí daří jen tam, kde jich má dostatek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 19:58 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: grunda
Fotka k příspěvku Našel jsem tuto informaci, když jsem četl článek uživatele Johana.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 19:56 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Filip980
až se filtr zaběhne, tak se to spraví, jinak až budeš měnit fitr příště, je dobré nechat nový běžet současně se starým tak měsíc. Pokud to není možné, tak dát nový fitr a co dva dny měnit tak 30% vody, aspoň 14 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 19:54 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Filip980
to co píšeš je nesmysl, přebytek dusičnanů a fosforečnnů nezpůsobuje řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 19:53 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: MíšaV
Ano, taky na to existují přípravky, ale to není potřeba, později to zmizí, jen je potřeba měnit vodu, nepřekrmovat a nemít přerybněné akvárium.
Mě se objevila tahle řasa, když jsem ještě neměl zaběhlé akvárium, asi někdy v polovině října. Teď jí mám ještě někde trochu, ale už mi mizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 19:50 Žena MíšaV [30] Re: Filip980
čtu si o tom teď plno věcí a že se vyskytuje při nezběhlých akváriích. já měnila filtr, ten starej už měl molitan v šíleným stavu, tak sem vyměnila za novej, ten starej jsem vymačkala do akva, aby se zaběhl hned ten novej filtr. ale asi to nestačilo. snad se to dá dohromady, když to budu dávat houbičkou pryč a často měnit vodu, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 19:47 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: MíšaV
Hnědá řasa není jen při nedostatku světla, já s ní měl teď taky problém, většinou při přebytku křemičitanů nebo fosforečnanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 19:43 Žena MíšaV [30]
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 19:42 Žena MíšaV [30]
Fotka k příspěvku Nedávno jsem měnila zářivku, která má určitě lepší osvětlení než ta stará T8 15W 840. Ale je možné, že změnou osvětlení se mi vytvořilo v akva tohle? Posílám fotky, nevím jestli to je řasa nebo něco jiného. Dá se to lehce dát dolů, prstama i houbičkou, ale je to všude, jen ne na sklech.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 21:58 Muž Ad@m [1051]
A účinky biologickej filtrácie sú hneď poznať. Odkedy mám molitan o objeme 1,2 l, sa mi netvorí na hladine povlak z CO2 hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 21:37 Muž Ad@m [1051] Re: Cristine
Tú Atmanovskú čerpaciu hlavu by som hneď nekupoval. Ja to prevádzkujem s čerpacou hlavou z AquaEl fan2 plus a je to v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2012 12:25 Muž fido16 [631] Re: Cristine
Já ji neslyším vůbec ani v noci je to o kusu na který narazíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 16:30 Cristine
Tak jsem nasázela zpět kytky, ale bez dekorace-kořenu, aby tam bylo více světla. Budu to pozovat, měnit vodu a uvidím. Jestli zase bude rozsivka, zkusím přikoupit světlo.
Jak moc by ta čerpací hlava s molitanem byla slyšet?

Doteď to bylo bez kytek a po rozsivce ani památka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 18:04 Muž fido16 [631] Re: Cristine
Být tebou vrátím tam ty rostlinky částečně budou fungovat jako filtr když tam není. Každopádně akva bych nechal řádně zaběhnou a třeba každý druhý den bych vyměnil část vody. Jinak světlo je na 30 litrů slabé chtělo by to víc a nebo méně náročné rostlinky na světlo třeba vallisnerku nebo nějakou rychlerostoucí hygrophyllu. Ale vzhledem k tomu že je akva nové měnil bych vodu třeba ob den.A časem se uvidí co to bude dělat. Jinak ten filtr pokud je to takový ten honič vody co je předražený a zdaleka nepřipomíná filtr bych vyhodil a pořídil tohle:

www.zoo-market.cz/…
www.mamejeradi.cz/…

A vzhledem k tomu že je to tak malé akva bych ještě pouvažoval o obyčejném bubláku napojený na vzduchovací motorek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2012 17:44 Muž dravec [72] - RostlinyRe: Cristine
Ja som si hnedymi riasami tiez presiel a netreba sa toho bať. No neviem kolko rastliniek tam bolo vysadench. Problem je v tom, ze akva nie je zabehnute. Ale skus tam dat rastlinky ako Pistia a podobne, co radi "papaju" dusík. A ono sa to casom spravi. Dalsia vec, menej svietit. Bude postacovat aj 9-10 hod. Dalej doporucujem studovat : napr. www.rostlinna-akvaria.cz/…
tak drzim palce, aby coskoro bola z akvarka radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 18:55 Cristine – Založení a osazení 30l akvaria, problém s rozsivkami
Ahoj, před 10-ti dny jsem založila 30l akvárko, zatím bez rybek. Cílem bylo udělat mini akvarium pro beťáka (toho mám zatím v pětilitrovce s topítkem) a do budoucna pár kamošů.
Umístění - roh u zdi, bez přímého slunečního světla. Zářivka úsporka 11W v setu Fluval Flora.

Dekorativní kořen jsem vyvařila ve vodě, na dno dala setový substrát Flora, osadila 3 druhy rostlinek - hustě osazeno - a nechala svítit cca 8 hodin denně, zapojila filtr, přidala kytkový hnojivo ze setu (železo a spol), CO2 jsem tam zatím nedala. Svítila jsem cca 8 hodin denně.
Voda byla zkalená, úplně se nepročistila ani za 3 dny. Pak se začala cca 6 den tvořit hnědá řasa. Pak jsem musela 8. den odpojit filtr protože hučel a teď je na reklamaci. Řasy bylo víc a víc a voda zhnědla, bylo to na substrátu, na skle, na rostlinách které za tu krátkou chvíli zdvojnásobily svou délku. Byly takové "vytažené". Kalamita rozsivek.

10.den už se na tu hnědou kaši nedalo dívat, akvárium jsem vypustila, kytky hodila do hrnce s vodou, kořen taky.
Umyla jsem akvárko, napustila novou vodu, dala propraný substrát a okamžitě jsem zapnula svícení a svítím cca 12-15 hodin denně. Řasa tam po jednom dni není. Jenže akvárko je naholo, jen dekorativní stěna a substrát na dně.

Co teď, aby se kalamita neopakovala? Začalo to už před odpojením filtru, který ještě 14 dní nebude. Rostlinky ještě mám, mám jich tam část dát zpět? Nebo počkat na nový fltr?
A je bezpečné tam dát beťáka, pokud to zatím nechám jak to je? Nerada bych o něj přišla, je žlutý a těch moc není... v té zavařovačce zatím docela prosperuje.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 23:03 R Muž romant [27981] Re: Urgy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 19:32 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Urgy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 21:59 Muž Urgy [3]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám problém s hnedou vláknitou riasou. Dva mesiace som kvôli úrazu nebol pri akváriu, známy mi občas nakrmil ryby a to bolo všetko. Svetlo 0,5 wattu/l, žiadne hnojenie ani co2. Ked som prišel, akva bolo plné rias, sinica, štetičková, hnedá vláknitá, čo len chcete. Začal som svietiť 1w/l, začal som hnojiť pmdd, najskôr 1ml/100 l, po týždni 2ml/100 l, do toho ešte co2. Takto som fungoval mesiac a pol, astliny trochu podrástli, sinica viac menej zmizla ale hnedej vláknitej riasy sa nie a nie zbaviť. Tak som prestal s co2 a hnojením, skúsil som častejšie meniť vodu, 2x do týždna ale nič. Jeden deň povyberám toľko rias koľko sa dá a na druhý den to robím znovu, pretože už mám v akva 20 cm vlákna. Takto fungujem už další mesiac a nič, už neviem čo s tým, prosím pomoc sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 18:54 Muž achyles73 [12] - Živorodky
Jak psal Romant, na filtr nesahat a nechat ho dokud se neucpe, já čistím filtr jen jednou za rok a nebo i později
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 13:14 R Muž romant [27981] Re: Žabátko
Pokud není co odkalovat, tak taky nebude důvod k týdennímu proplachování filtru, to je kontraproduktivní opatření. Filtr bych čistil až se jeho výkon viditelně sníží, poloviční výkon filtru považuji za dobře zajetej filtr. Té vody bych měnil klidně jednou tolik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 10:14 Žena Žabátko [0] – Hnědá řasa v malém akvárku
Zdravím všechny, v srpnu jsem dcerka založila Dennerle nano cube 30 l, včetně orig. osvětlení atd. Do nedávna v pohodě, krásná voda, rostlinky celkem rostly, ale nedávno se začala dělat hnědá řasa, porůstá rostliny (mám tam třeba cabombu a nějaké stonkovité rostlinky, které rychle rostou a za chvíli se plazí po hladině, tak je pořád zakracuji a přesazuji, takže rostlin je tam celkem dost) a vypadá to celé škaredě, řasa dokonce byla i na hladině, tak jsem nastavila filtr tak, aby víc vířill vodu a z hladiny zmizela. Voda jako taková je čistá, bez zákalu, ale ta řasa... Nevím co s tím. Mám ještě akva 60 l a tam řasy takřka nemám, když už, tak zelené. Osvětlení je v tom větším akva slabší, než v malém, myslím na počet litrů. Jsem z toho špatná, takové krásné akva to bylo. Jinak vodu dávám vodovodní odstátou, je spíš tvrdší a zásaditější, měním nyní 1x týdně cca 6 litrů + propláchnutí filtru + čištění skla, odkalovat není co. Díky všem za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 20:40 Muž Majkl [9] Re: Tudy
Pročítal jsem tady forum a pokud může být druh sinice hnědý, tak je to ona. Ale jak s ní bojovat ? Žádný zaručený návod jsem nenašel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 08:37 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Majkl
Bahnatka bezstopečná, Růžkatec ponořený, Douška hustolistá - tyto rostou opravdu rychle, nejméně náročný druh z těchto tří je Růžkatec. Jsou to běžně sehnatelné druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 06:54 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Majkl
Stonková rostlina. Já je kdysi neměl rád. Když se jim daří, tak je s nima práce, zkrátíš je a ony se zanedlouho už zase plazí po hladině a stíní. Jenže právě to že rostou tak rychle je výhoda. Většina z nich je nenáročná, odebírají z vody spoustu živin a svým rychlým růstem nedávají řasám moc šancí aby je porostly. Proto jsou ideální ke stabilizaci nádrže a boji s řasami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 19:10 Muž Majkl [9] Re: sollik
Stonkovka je co ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 21:14 Muž sollik [257] - Cichlidy
Majkl napsal: Ať si kdo chce co chce říká. Jde to bez hnojení a jde to i bez CO2 a podobných kravin...
Jenže tobě ty kytky bez těch kravin očividně nejdou. A základem boje s řasama jsou právě dobře rostoucí rostliny a ty ti bez to "hnoje" a pořádného světla nepůjdou. Nemám nic proti pěstování rostlin bez hnojení, ale ty je potřebuješ "nakopnout" aby se rozjely, na postupné snižování dávek hnojiva bude času dost až vyhraješ nad tím co ti rostliny ničí. A hlavně bys potřeboval sehnat stonkovky. Spoustu stonkovek ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 15:13 Muž Majkl [9] Re: HaDaS
Toto jsem taky nečetl v tomto tématu ale v téma Osvětlení. A když už píšeš vrať se o několik řádků nazpět, mohl by jsi bejt tak hodnej, a rovnou zkopírovat to, co bylo níže psáno, to co jsi měl na mysli, a nenechat mě to opět hledat, neboť výrazem vrať se o několik řádků níž skutečně nevím co bych asi měl hledat. Možná jsem blbej, ale určitě ne jedinej kdo by tu teď jako pitomec hledal co jsi asi měl na mysli. Tak dík za odpověď a odpovědi tohoto typu si nechte pro sebe ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 07:57 HaDaS Re: Majkl
Čteš špatně. Toto Ti tu nikdo nepsal. Tvůj postup bude opět špatný. Vrať se o několik řádků nazpět a čti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 19:50 Muž Majkl [9] Re: Majkl
Jelikož mám akvo metr na šířku, dostanu tam tělesa s trubicema o délce 80 cm. No a jak mi řekli, tak tělesa jsou dělaný na max. 30 watt trubici. Jednu jsem měl, tři by dali dohromady 90 watt. Takže jsem koupil čtyři philips tělesa mini, kde má jedna 21 watt. Takže tam je teď 4x 21W a 1x 30W 6500K. Když jsem to rozsvítil, rozdíl byl fakt obrovskej oproti tý 30W bludičce. Tak uvidim co se bude dít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 13:06 Muž Majkl [9] Re: vaclav
OK. Tak mě momentálně nejde o to jaký mam koupit rostliny. Spíš o to jak se zbavit tý řasy.
Shrnuto - málo světla. Čili víc světla avšak ne v podobě delší doby svícení, ale v podobě větší intenzity. Na akvo s objemem 200 litrů a výškou vodního sloupce 50 cm jak jsem vyčetl jinde by měly být 4 x 36W zářivky Osram Lumilux a nebo 2x 54W. Dotyčný tam měl Cool White 840 a Cool White 830. Tak hurá do obchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 12:09 Usine Re: Majkl
Měj jsi lépe číst. Dozvěděl by jsi se že při slabém osvětlení jako máš ty, je hnojení rostlin většinou katastrofa. To platí i kdyby jsi měl CO2. Rostliny co si přineseš jsou pěstovány ve sklenících a musí prodělat přechod pod vodu. Vybírej si proto ty které nejsou na světlo příliš náročné. rybicky.net/atlasrostlin/hledat/ stačí zadat jen třeba náročnost a vyjede ti seznam rostlin. rybicky.net/clanky/438-jak-nakupovat-rostliny
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 09:43 Muž Majkl [9] Re: sollik
Dokud jsem bublal a nehnojil bylo všechno ok. Kytky rostly, s řasou problém nebyl. Pak zalezu na fora, pročtu si o hnojivech, o tom že bublání není pro kytky dobrý, kupuju hnojiva, odstranim bublání a akvo jde do háje. :-D Ať si kdo chce co chce říká. Jde to bez hnojení a jde to i bez CO2 a podobných kravin. Možná pak kytky jedou o 106 když je přikrmujete, ale to neni nic pro mě. A pak to taky tak vypadá když přinesu kytky z akvaristiky. Vyhnaný hnojem ( jako dneska všechno jen aby se to urychlilo ) a po týdnu chcípnou. A co je to za řasu nevim. Řasa, rozsivka? Je to spíš jako vrstva kalu. Když to vemu do ruky, špiní to. Nesmrdí. Já nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 20:31 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Majkl
Těžko říct takhle z hlavy. Koukal jsem do tvé prezentace, poslední aktualizace v prosinci, fotky 4 roky staré, nehnojíš, bubláš o 106 dvěma kameny ...........
Jestli tam máš pořád ty Anubisy a Echinodory, tak ty moc šancí na boj nedávají. Mě osobně pomohlo nacpat akvárium stonkovkami a hnojit CO2 a PMDD. Kytky se rozjely a zanedlouho jsem ty staré části pokryté tou řasou (či rozsivkou ???) vyhazoval, takže nakonec zůstaly jen zelené rostliny. Zpátky už se to (klepu na zuby) nevrátilo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 19:41 Muž Majkl [9] Re: Majkl
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 19:32 Muž Majkl [9]
Fotka k příspěvku Koukal jsem na vaše příspěvky a když vidím co tu řešíte za problém s hnědou řasou, docela Vám tu řasu závidím. Přidávám sem dvě svoje fotky s řasou, se kterou zatim nevim jak bojovat. Měj jsem v akvu méně intenzivní osvětlení než mám teď, a nebyl s řasou nikdy problém. Spíše se zelenou než s hnědou. Dříve jsem měl jednu 30cm zářivku, a teď tam mám 80cm. Svítil jsem dřív 10 hodin, teď svítím 15. Všechno jde v akvu do hajzlu. Ta řasa obrostla komplet akvo. Je na skle, kytkách, kořenu, filtru, je to uplně všude. Nezávisle na době osvětlení. Míň, víc. Vyčistim akvo, udělá se zas. Je to takovej jemnej povlak. Vodu to nebarví. Udusilo to všechny kytky. vyčistil jsem akvárium a během dvou dnů to bylo opět na cca 20 cm. Roste to před očima. V profilu se můžete podívat jak akvárium vypadalo. Teď je to tragický. Do kytek jsem nacpal 1600 a všechno je v háji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.07.2011 20:59 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: fido16
Budeme se těšit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 20:42 Muž fido16 [631] Re: Sid
jj asi tak zatim diky za rady. Pak se ozvu jak to vse dopadlo

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 33132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1639?od=401