Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnědá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Hnědé řasy 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Hnědá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2017 16:26 Muž shaitan80a [8] Re: KarlS
S rozsivkou jsem měl také problém v nově založeném akváriu. V diskuzi zde jsem zjistil, že jich je mnoho druhů. Některé rády stín a jiné naopak hodně světla. Čím déle jsem svítil, tím to bylo horší. U mě pomohlo právě snížení intenzity osvětlení. Rozsivka zešedla a částečně opadala. Dál se mi o ni starají šneci. Na druhou stranu koukám, že mám o třetinu silnější osvětlení. Svítil jsem 9 hodin s nastaveným nižsím výkonem a denně měnil polovinu vody (což je u mě 11 litrů), když se začala situace lepšit. Předtím 8-10 hodin naplno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2017 16:18 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KarlS
Chtělo by to asi lepší filtr (větší obsah filtrační náplně) tohle je spíš honítko vody. Někdo to tu upravoval a strčil vrchní část do kostky molitanu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2017 16:08 Muž KarlS [1] – hnědej bordel :(
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, dnes jsem se vrátil z dovolené, a když jsem šel zkontrolovat akva, bylo dost zamořené hnědou řasou. Už před dovolenou jsem měl náznaky hnědé řasy, tak jsem vyčetl, že je to možná překrmováním a nedostatkem světla. Rozhodl jsem se tedy, že přes dovolenou nebudu nikoho pověřovat krmením rybiček a nechám to svítit o hodinu déle. Jak to dopadlo, vidíte na fotkách :-D akva mám přes měsíc a je to moje první, prosím o jakékoli rady, jak se toho zbavit sad (vic info v prezentaci)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 20:56 Muž spooky [11] - AsieRe: stromca
Kup si test SiO2 od JBL. Pouzivam studnicnu vodu ako ty a tiez som mal ten isty problem. Odmeral som SiO2 a bolo toho viac ako 6mg/l. Dal som Seachem PhosGuard do filtru a je po hnedej riase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 08:40 Muž rudiezi [3]
Fotka k příspěvku Co to moze byt? Mam to v okolí hladiny (1cm nad a pod) v celom rozsahu akvaria, skrabkou to islo dole..take male hnede bodky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 06:43 Muž stromca [5] - LabyrintkyRe: Kapr
Děkuju je to mazlavý a dělá se to i na dně jde to částečně odsát (ze dna ) z rostlinek to jde taky dolu i ze skla dobře akorád mi to zničilo plovoucí Egerii bo sice vyhání výhonky ale leží na dně neplave a z ní to dolu jde hůř Děkuju za rady zařídím se podle vás :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 23:15 Muž Kapr [9] Re: stromca
Podle me to jsou prach sprosty rozsivky. Alespon podle fotek mi to pripomina me problemy s nima. Zkus to mechanicky setrit z listu a ze skla a jestli to pujde snadno a bude se to jakoby mazat (hlavne na skle) je to rozsivka. Staci menit casteji vodu, neprekrmovat. Radeji 2-3 tydny krmit opravdu malo a mechanicky to odstranovat pred kazdou vymenou vody. Nekdo radi svitit vice, ale me se osvědčilo alespon tyden dva svitit minimalne. Treba jen 3 h. denne na normal a pak na nejnizsi stupen par hodin. Taky jsem kvuli tomu musel vymenit par rostlinek. Super pomocnikem jsou plovouci rostliny. Pomuzou ti rychleji odhalit mozne nedostatky ve vode a taky dost stini (lamou) svetlo a tim si muzes zredukovat mnozstvi svetla co ti pujde az na dno. Taky ryby uvitaji plovouci rostliny. Citi se pak jistejsimi. Pokud je to rozsivka me pomohlo vse co jsem napsal. Pokud je to jina rasa.Preji hodne stesti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 22:54 Muž larix [1420] Re: Maq
Ono, z fotky je ťažké určiť, či je to zelená vláknitá (napr. Rhizoclonium) alebo vláknitá rozsievka (napr. Synedra). Najlepšie sa to dá určiť dotykom.
V druhom prípade sa jej výskyt dáva do súvislosti so zvýšenou hladinou síranov alebo nízkou hladinou dusičnanov. V prvom prípade bude platiť približne to, čo napísal RBeil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 21:08 Maq Re: larix
larix napsal: koncentráciu síranov v zdrojovej vode
Já mám z vodovodu 70 mg/l síranů. Ty máš odpozorováno, že sírany tohle mohou dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 20:20 Muž stromca [5] - LabyrintkyRe: lacewings
zadní stěna je jen sklo ale vnější strana je od silikonu a černa tapeta vypadá to sice blbě ale nějak to neřeším asi pořídím giganteu nic vzrostlejšího z amazonie sem nenašel :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 20:16 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: stromca
-ta zadní stěna je z ......, pokud je vně akva a je to z plastu, tak vám to podporuje výskyt řasy
-pokud jsem si správně odvodil ,tak výška akva je těch 60cm?
-sice rostlin dostatek, ale pokud je ten sloupec vody cca 50cm ,tak vám právě chybí vzrostlejší rostlina-ny
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 19:32 Muž stromca [5] - Labyrintky – re
Substrát žádnej jen černej písek ničím nehnojím ani sloupec ani dno . Takže koupím stmívač svítím jen jednou rampou a zkusím polovinu vyonu ale to už tam bude šero ...ta 401 ma max 120l a v akvariu je 100l vody by stačit měla snad ted ta hnědá řasa na listech vytváří bublinky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 13:12 Maq Re: stromca
Co je tam za substrát? Je tam nějaké hnojení ve dně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2017 11:11 Muž RBeil [174] Re: stromca
Slabý filtr, malo rostlin, moc světla. Pridat rostliny, menit vodu 50%/tyden. 2x27w v ledkach je světla až moc i ta jedna je až nad hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2017 22:02 Muž stromca [5] - LabyrintkyRe: larix
larix napsal: Skúsil by som Caridina japonica a overil koncentráciu síranov v zdrojovej vode (prípadne ich množstvo dodávané hnojením, ak hnojíš).. Nehnojím vůbec sírany tedy změřim pokud na to existuje test voda je studniční
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2017 21:54 Muž larix [1420] Re: stromca
Skúsil by som Caridina japonica a overil koncentráciu síranov v zdrojovej vode (prípadne ich množstvo dodávané hnojením, ak hnojíš).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2017 21:48 Muž stromca [5] - Labyrintky – Dotaz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím zkušenější akvaristy chtěl bych se zeptat na tyhle řasy je to hnědá nebo jaká ? Akvárium 90x30x60 filtr jbl 401 světlo led příkon 27w dvakrát (momentálně svítíme jen jedním ) od 12 do 22 hodin je tam 11 teter krvavých a nějací plži cca 20 ks piskorky a levatky akvárium jede 3 měsíce z toho měsíc s rybami ale když začnu víc svítit rozjede se vláknitá zelená když uberu světlo tak tahle tvrdost cca 9 ph 7.6 už nevím co by rostlinstva je tam hodně cca 50 ks mix Amazonie slunce na akvárium přímo nesviti odkaluji dvakrát týdne plus výměna cca 30 litru vody už nevím co by děkuji za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 14:23 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: stanki
Píšeš něco u namrzlých rostlinách jinak hnědou řasu bych zatím moc neřešil a radši bych měnil vodu ale ne polovinu, 1/3 třetina stačí nebo i méně ale častěji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 12:46 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
7,1,2017 som ho napustal a spustil filtre. ale ratliny som sadil az 20,01,2017 a kratko po rastlinach som dokupil neonky a razbory. Tize je v zabehu cca 3 tyzdne? Problem s hnedou riasou je uz asi tyzden. Zo zaciatku predpokladam ze sa nemalo co zabiehat. Ci sa mylim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 07:53 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: stanki
Podle prezentace máš to akvárium už dva měsíce. Nebo je to jinak? Po takové době by hnědá řasa už byl problém. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 23:45 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Lenze ta rastlina mala vysku do 10cm a teraz 30. Za dva tyzdne podrastla a tak prisla hneda riasa. Listy su nove. Dufam ze je to len pri zabehu a zmizne. Ostatne riasy zatial nemam co v predoslom som nemal hnedu ale hned zo zaciatky velky nastup zelenej. Tej som sa aj teraz obaval ale prisla hneda. A co je podla teba menej vody a castejsie? Menim teraz kazdy tyzden polku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 22:59 Maq Re: stanki
Chloru se neboj. Ale neuděláš chybu, když budeš měnit jen čtvrtinu vody, ale o to častěji.
Svícení: Stává se, že když rostliny ještě nejsou uchycené, z nadbytku světla a živin nejvíce vytěží řasy. Nelze dát přesná čísla a každé akvárium je jiné. Musíš si s tím pohrát, na začátku je obvykle lepší svítit opatrně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 22:39 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Ked niekde som cital, ze treba svietit viac a niekde ze menej. Ale nad lavou stranou kde mam rastlini s hnedou riasou som uz vipol ledky. A dnes sa mi zdalo ze miestami trocha zacala riasa opadavat. Dufam ze po zabehnuti zmizne uplne. Tiez mi zajtra dojde pripravok od saschen na rychlesie nastartovanie filtrov a za ehnutie. Obsahuje bakterie ktore urychlia zabeh. Tiez som objednaj pripravok ktory ma eliminovat cpavok ale ten pouzit nechcem. Iba v krajnom pripade, lebo bez cpavku vlastne oddialim len zabeh a bakterie asi umru hladom. Tiez rozmislam ci je dobre menit az polku vody. 200l nemam kde uskladnit aby vyprchal chlor a preto tam pustam priamo z kohutika. Chlor tiez zabija bakterie. Ale zase nemenit, tak sa nahromadi cpavok a no2 a to tiez neje dobre... taze ani tak ani tak :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 22:15 Maq Re: stanki
Obecně platí, že zdravě vegetující rostlina se skoro každé řase ubrání. Takový průměrný stav je, že na mladých listech nemá řasa šanci, spíš jenom na těch starších, které už stejně odcházejí a rostlina je může postrádat.
Máš smůlu že jsi dostal rostliny oslabené; když to mechanicky odstraníš, trochu jim pomůžeš, ale oslabené budou stále, takže řasa asi zaútočí znovu.
Možná nebyl úplně dobrý nápad za takové situace prodloužit dobu osvitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 23:17 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Mam otazku, dokaze hneda riasa zahubit celu rastlinu ked ju pokrije? Mam jej najviac na rotale, uz je cela hneda. Na limnofile je tiez viac ale ta rychlo rastie a riasa zanou nestiha. Dalej je jemn po dne a na ostatnych rastlinach len malinko po okrajoch listoch. Ancitrusi ju zeru, ale rotale pojedli len trocha na hrubsich stonkoch zospodu, vyssie sa nedostanu. Na ostatnych mozno preto je menej ze ju mozu zjest. Rastliny som objednaval cez net, a prisli mi cele zmrznute. Skoro 2 tyzdne paradne zacali rast ale teraz asi stare listy odumieraju a vytvaraju cpavok? Svietil som 8h teraz 9h. Testom od aquaru som meral amoniak a nic neukazalo. Viete mi poradit? Hlavne ako ocistit rotalu? Aj keby som ju vybral a znovu zasadil. Lenze asi ani stetcom ju poriadne neocistim, skor znicim. Tiez som do akvaria vcera prilial serabionitrivec, nech trocha pomoze filtrom. Info o akva je v prezentacii. Nejake rady? Alebo len cakat a malo by zmiznut?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.01.2017 01:27 Muž Perruno [5] - AmazonieRe: bosingwa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Co bych za to dal, kdyby mi hnědé řasy (i jiné) rostly trochu rychleji. Na likvidaci hnědé řasy je bezkonkurenční favorit Otocinclus affinis. Mé rostliny na tom byly v jisté době tak, že horní listy echinodorů u hladiny vypadaly, jako kdyby na nich byla vrstva čokolády. Pak jsem si pořídil pět "otíků" (byli v plánu) a nyní řeším, jak jim zajistit přísun jejich oblíbené potravy. Malá ukázka, co dokáže jediná rybka za necelou hodinku poklidné práce...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 19:47 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bosingwa
To ti nikdo nedokáže říct to si musíš vyzkoušet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 19:39 Muž bosingwa [0] - MalawiRe: vaaclav
ancistruse mám dva, osvětlení používám led pásky 5x 12w na 60 procent tak jsem je navýšil na 100 procent, jak dlouho potrtvá než se znmění ? To že nebude čistý s tím počítám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 19:29 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bosingwa
Pokud ti nebude vadit v akváriu krunýřovec (ancistrus) tak si ho tam dej, on jí bude žrát. Je to hnědá řasa rozsivka a je v nově založených akváriích a tam kde se tolik nesvítí normální. Když přidáš světlo poroste tam zase zelená. Dekorace pod vodou nebude nikdy úplně čistá vždycky na ní něco poroste. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 19:22 Muž bosingwa [0] - Malawi – Hnědá řasa na pozadí
Kdo poradí s hnědou řasou na pozadí akvárium je v napuštěné 4.11 2016,19.11 2016 osazené rybkami po 14 dnech se občas objevila na pozadí místy ,při každý výměně která probíhá po týdnu jsem ji setřel a stále se objevuje na více mistech potřebuji poradit než použiji nějakou chemii a kdýž bucu muset jakou ?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 16:19 miruna – hnědá řasa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím poradí někdo co je to za řasu?? Jak se ji zbavit??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2016 18:04 Kevin Re: prasan
těch 25 litru přímo a těch 60l odstátou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2016 17:53 - Re: Kevin
Meníš odstátu či priamo vodovod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2016 16:01 Kevin – Řasa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj,dělá se mi tahle řasa,v začátcích mi bylo doporučeno přidávat co2 tak jsem si udělal burčák a 3 týdny přidávám,řas je ale ještě více a některé kytky odumírají uplně,voda se kalí i když obden měním 25-30litrů a po 14 dnech 60l
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 22:33 Muž jeník [54] Re: Kevin
Ty, co na to mají, to dají, zbytek se dá doplnit později. Teď zakládám nové 325´a s nástupem řas jako vždy počítám; co odejde, se rozloží samo, ani nebudu vyhazovat. Slušné víno v ruce dodá rozvahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 22:25 Kevin Re: jeník
aby to nebylo spíše bez kytek,už jsem 5 musel vyhodit,jde to vidět na fotkách při založení a nebo po týdnu po založení a na té aktuální
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 22:15 Muž jeník [54] Re: Kevin
Vždyť to máte čerstvé... Jako v těch filmech, co maj lučištníci nataženo, oficír řve "čekejte" (jeden moula to vždycky stejně pustí..). Čekejte měsíc, 2, 3 a jednou ráno to bude pryč. To jsou pak nejlepší překvapení:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 21:37 Kevin Re: NHKG
ne,mám celej den zatažené,koupil jsem hned po založení akvária nepropustné závěse tak že je tam celej den tma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 21:12 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kevin
A nesvítí ti teď jak jsou delší dny slunko přímo do akvária?
Taky mám v létě více řas. Mám akvárium umístěné tak, že cca od května do srpna do něj svítí na přímo slunko, zbytek roku ne. Na růstu řas to je hodně poznat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 21:06 Bacoun Re: Kevin
Myslím si ,že ano.V těch vedrech já měl například na akvárium namířený větrák tak aby odváděl teplo od osvětlení a teplota v v AQ mě nepřešla přes 26°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 20:47 Kevin Re: Bacoun
díky,no zatím nikdo nereagoval jen ty a na mém profilu také ne,dnes jsem vyrobil kvasničkovač na co2 z kvasnic,tak uvidím jestli to zabere,myslím že tomu i napomohlo že bylo po založení dost teplo a voda se mi pohybovala 29 - 30stupňů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 17:57 Bacoun Re: Kevin
Vypadá to na Cladophoru.Moc světla,málo CO2 a možná více amoniaku.Snížit dobu nebo intenzitu osvětlení.Případně zlepšit proudění v nádrži,aby se CO2 dostalo všude.Odstranění:ručně namotat na špejli nebo zubní kartáček(nový !!!ne použitý).Počkej,ale ještě na vyjádření od zkušenějších akvaristů.
EDIT- Jestli ti to Led osvětlení co máš v prezentaci jede naplno a)intenzita b)doba svícení(nevím kolik hodin svítíš) a nedodáváš CO2,tak si myslím,že je toho osvětlení moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 15:37 Kevin – Řasa
poradí mi prosím někdo co s touto řasou,fotky jsem dal do profilu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 16:37 R Muž romant [27982] Re: Jitka
Zaregistruj se, zřiď prezentaci předmětné nádrže(ží), uveď co nejvíce pravdivých údajů ať je z čeho vařit a jistě se někdo tvého problému zhostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 11:53 Jitka – Řasa
Dobrý den i já bych potřebovala poradit.Mám dvě stejné akvária 25 litrů.V něm rostliny Anubius,kamínky.Před týdnem jsem vyčistila akvárium od zřejmě hnedé řasy,a opět je tam,řekla bych že ještě více.Druhé je uplně v pohodě.Listy jsem otřela papírovým ubrouskem při čištění.Nevím co s tím dále.Dala jsem do vody iod firmy dajana ALGICID,protivšem řasám.Nevím tedy kde dělám chybu.Děkuji všem za odpověd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 20:26 Muž DaveLister [478] Re: daren
Řekl bych že ta druhá fotka je jassna schránka rozsivky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 19:14 Žena Mejtys [7] Re: romant
Tak jsem prošla internet i napsala do zverimexu a nic. Přitom tahle plovoučka by se mi vážně líbila. Asi zatím koupím riccii. Tu mají. Zkusila jsem vyměnit to světlo. Jen tak ze zvědavosti, aby měla dušička pokoj, že jsem zatím něco podnikla. Růst řas se zpomalil, ale růst rostlin taky. Což je asi logické, že? Optimální to ale asi nebude, co? Vodu měním stále cca obden. Dnes jsem dělala větší údržbu s čištěním skel a propráním filtru. Filtr jsem nastavila na menší průtok a nasměrovala do akvária. Dřív byl na nejvyšší a mířil na hladinu u zadního skla, aby beťák nebyl jako kočka v sušičce. Bude mírné proudění vody v akváriu k něčemu, nebo mám raději zase zvýšit průtok, aby se voda rychleji filtrovala? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 17:00 Muž daren [408] Re: DaveLister
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku DaveLister napsal: na sklíčko, tenkou vrstvu, pokud možno naředěné tak, aby byly vidět zvlášť jednotlivé buňky, vlákna apod. a v procházejícím světle :)

Poprosil jsem kolegyni s mikroskopem o par snimku steru z postizeneho listu. Mam pocit, ze priprava vzozku asi vyzaduji jistou zkusenost, takze k dokonalosti to ma daleko, ale rozsivky bych si troufal rict ze tam jsou take jsou. Ale co je ten zbytek, jestli nekdo poznate sinici/rasu, budu rad. Davam sem jen ilustracni foto, pokud to nekoho zajima, vic fotek mam v prezentaci ve slozce mirkoskop.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2016 16:09 R Muž romant [27982] Re: Mejtys
Mám tam cca 3cm, ale jedince, co mají tendenci dělat větší listy, redukuji. Jsou i jiný alternativy, jako třeba rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides
Edit: Ještě jeden zajímavý bonus přidáním plovouček získáš a tím je docela solidní indikátor dusičnanů a já bych si tipnul, že budeš právě tyto mít hodně nízko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 16:07 Žena Mejtys [7] Re: romant
Kolik místa potřebuje pod sklem? Já mám momentálně jen asi cenťák. Jinak hnojivo dávám po kapkách a denně nebo jednou za dva dny. Jak si vzpomenu. Ve dně mám osmocote.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 33132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1639?od=251