Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnědá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Hnědé řasy 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Hnědá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 11:20 Muž kortezhugo [983]
este ma napadlo - ze zistit rozdiel ci je to riasa alebo sinica je "jednoduche"...
vyber tu skalu trebars do vedra napusti vodu a pouzi hociake antibiotika...
uz Penicilin zbadas za par hodin...ak je to sinica bude sa rozpadat a "bublat"....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 11:07 Muž kortezhugo [983]
Goofiiik napsal: Se sinicí jsem bojoval před rokem a nutno říci že úspěšně. Toto se chová úplně jinak. Netvoří to takové ty pavučiny jak sinice, ale chová se to přesně jak zelená řasa, akorát že je to hnědý.

no ale netreba zabudat ze sinic "Je známych minimálne 200 rodov a niekoľko tisíc druhov."
X-)
a ak je to riasa tam su tie cisla podobne... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 07:30 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Goofiiik
Jo, problémy s řasami. Kdo je nikdy neměl, asi nikdy nebyl akvaristou :-D At je řasa zelená, červená nebo zelená, vždy jsou příčiny podobné a způsoby likvidace taky. O řasách je tady tolik příspěvků a účinných rad, že se nedají ani všechny přečíst :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 22:59 Goofiiik – Re: vaclav
Se sinicí jsem bojoval před rokem a nutno říci že úspěšně. Toto se chová úplně jinak. Netvoří to takové ty pavučiny jak sinice, ale chová se to přesně jak zelená řasa, akorát že je to hnědý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 22:56 Goofiiik – Re: BarbarOSA
No právě že je toho vela. Hlavne hemiantus trpí (je to i vtrochu vidět na fotce). Hned jak to bude možý, tak změřím hodnoty a dám vědět. Zatím jsem začal míň svítit, tak uvidím, co to udělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 11:51 Muž BarbarOSA [6] – Re: Goofiiiik
Ak sa to nerozsiruje na rastliny a neochudobnuje ich to o ziviny, pripadne im nebrani v raste, nechaj to tam..
Je to prirodzene, ze vo vode su riasy a sinice, takze nemaj boja..
Su vsade v riekach a rybnikoch a su aj sucastou akvarii..
Ak ti to neprerasta cez hlavu, teda neprerasta cele akvarko tak je to spestrenie akva a vyzera to prirodzenejsie..
Ked tak pri kazdej vymene vody ju odstran rukou odkial ide a bude to dobre..
Ak toho bude vela bude treba zistit pricinu preco sa robi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 10:47 Usine – Re: Goofiiiik
Je to sinice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 21:38 Goofiiiik – Hnědá řasa, která roste jen na světle
Fotka k příspěvku Zdravím, asi měsíc bojuju s hnědou řasou. Nejdřív jsem myslel, že jsou to rozsivky, ale kupodivu řasa roste JEN na světle, ve stínu pod rostlinama není vůbec. Zkoušel jsem ji mechanicky odstranit, ale velmi rychle se zregenerovala.
Na fotce je vidět, že když ji mechanicky odstraním, tak pod ní je tenká zelená řasa.

Svítím 0,8 W/L ve 20ti litru. V akva jsou halančíci a krevety a je založené už 1,5 roku. Vodu měním jednou týdně, nehnojím a nebublám CO2.

Máte s tím někdo zkušenosti? Dokázali byste mi poradit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 21:05 PetrDv1
Prosím o radu:
- v akváriu se mi na všem vytvořil hnědý povlak z řasy, domnívám se, že to jsou rozsivky. Tomu ale nerozumím - svítím 12 hod. denně (18W/36l) a pravidelně vyměňuji vodu. Je zajímavé, že tato hnědá řasa uvolňuje bublinky kyslíku a to docela ve vysoké míře, které stoupají k hladině. Navíc se mi zcela zastvil růst rostlin, které zpočátku vcelku dobře rostly. Akvárium mám založené dva měsíce. Na kamenech s touto řasou docela dobře bojuje jeden krunýřovec.
Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 22:26 Žena Sirah [11]
no a samozrejme to chce opravdu kupu rostlinek, jak radi tady kolega agent 007 :)
ja jich mam na 112l cca 35 - 40, ale teprve nedavno se chytily a zacly opravdu rust...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 22:24 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: xpekos
OK, tak potom daj vediet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 22:22 Muž xpekos [0] – Re: protein007
Dík za radu. Omlouvam se za foto, ale je dosti zastarale...Kytek je tam kopec (Egeria, kanadsky mor, a jeste neco, co vipada jak kopr (jmeno jsem uz zabudul...) ) Budu muset aktualizovat info a foto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 22:15 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: xpekos
Tych rastlin tam nemas zrovna vela, teda podla fotiek tam asi nebudu ziadne, takze nema ti moc co pomoct v boji proti nim... Tiez argument "nikdy nebyl problem" tomu nepomoze (a mesiac po zalozeni akvarka je dost odvazne tvrdit nieco take).

Riesenie je lahke, aj ked neviem ci bude v sulade s tvojim zamerom, ako ma vyzerat akvarium. Nasad tam kopec stonkoviek (egeria, vallisneria, limnophila, hygrophila), aspon tak 20 stoniek, vymienaj 30% vody raz za 2-3 dni, odkalovat nemusis. Po dvoch tyzdnoch by mala zacat riasa miznut, po nejakom dalsom case, ked sa poriadne rozrastu rastliny, by mala zmiznut uplne. Potom by malo stacit, ked prejdes na vymenu rovnakeho mnozstva vody raz za tyzden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 21:52 Žena Sirah [11]
me se objevila hneda rasa cca 14 dni po zalozeni nadrze s osvetlenim 0,3 w/l
takovy hnedy mazlavy sajrajt vsude, na skle, na rostlinach...menila jsem vodu kazdy treti den a rasu mechanicky odstranovala houbickou, rasa pomalu zacala ustupovat, taky jsem si koupila krunyrovce jednopruhe - do 2 dni mi kompletne zlikvidovaly zbytky te rasy
radost byla predcasna, ted mi roste v akva pro zmenu rasa zelena (a ta otikum uz tolik nejede a nejde tak snadno setrit)
a to vse pri stejnem osvetleni, jelikoz mam vysoke hodnoty dusicnanu, tak si myslim, ze rasy se paradne prizivuji prave na tomhle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 21:44 Muž xpekos [0] – Co to je? Hnědá řasa při slušném osvětlení???
Čus, mám problém s nečím, co vypadá jako hnědá řasa. Nikdy sem s tím problém neměl, až tet, poslední tyden. Abych byl podrobnejsi. Nádrž 70l, osvětlení 2x15W zářivka 640. filtrace Aquael Fan1plus, teplota 25stupnu, vymena vody (1/3) +odkaleni 1x za 14 dni. Nikdy nebyl problem, az pak prisla krupicka. Takze lecba: zvýšeni teploty na 30 stupnu, prisoleni vody+Exit. Toto svinstvo se tam objevilo v průběhu lecby… roste to vsude, na skle,korenech a břidlic. Pozadi. Nemel by někdo radu ci zkusenost???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 22:07 Žena Sirah [11] – Re: protein007
dekuji za radu :) popremyslim :) jen si to nechci moc zarybnit, preci jen ti jednopruzi jsou prckove a anici se obcas taky radi pusti do kytek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 21:52 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Sirah
Teoreticky vsetko, co sa po latinsky nazyva "ancistrus". Podla popisu v atlase by to mal zrat aj krunyrovec jednopruhy, len nemam s nim skusenosti, tak neviem povedat. Mne s tym pomohol obycajny prisavnik - krunyrovec sp. (obycejny). 3 mali prckovia vycistili cele akva za 2 dni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 21:34 Žena Sirah [11] – Re: protein007
Prisavniky...myslis anciky nebo cokoli prisavneho? :) Mam v planu krunyrovce jednopruhe (jenze uz meli dnes ve sklorexu vyprodano :( ) a tvrdili, ze ti po rase pujdou...takze ti mohou byt?
Ja jen, ze ta rasa je celkem odrzla a je skoro vsude... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 21:26 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Sirah
Stale plati to, co som pisal naposledy do ineho vlakna - bud si na to kup prisavnikov, alebo tie riasy kazdy den zotieraj a vydrz zopar tyzdnov, maximalne mesiac. Po 3 tyzdnoch je akva silno nestabilne, mozes byt rada, ze tam mas len hnedu riasu... Takisto echinodory ti budu este nejaky cas "odchadzat", lebo emerzne (suchozemske) listy budu odumierat a namiesto nich budu vyrastat nove, submerzne (vodne). Mozes este skusit castejsie menit vodu, povedzme 2x tyzdenne 30% objemu, ale to je asi vsetko, co s tym zmozes. Treba trpezlivost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 21:15 Žena Sirah [11] – Re: Moucha
jo promin, hodnoty vody, pH byva tak 7,6, NO3 neco pod 43 (vim, ze je to dost, ale je to vstupni voda z vodovodu), NO2 je 0, GH = 18, KH = 6, jine hodnoty jsem nemerila...
Ano, vim, ze akva je v zabehu, tak se tam budou asi dit jeste buhvijake procesy, ale ta rasa me desi...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 21:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sirah
akva je porad v zabehu, uvidish po par tejdnech.... co ty hodnoty vody?
treba se ti to bude hodit...
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 20:42 Žena Sirah [11] – Re: Moucha
jak jsem psala vyse, akva je zalozene 3 tydny a neco, takze kratce, ano s tim sterkem jsem to zrovna nevyhrala...
Nektere rostliny mam od aqua daho poslane gratis a zrovna ty potrebuji osvetleni vyssi, ale ony rostou...takze tento problem neresim...spis jsem pocitala, ze se nechytnou...
Atlas jsem si prosla a rostliny jsem vybirala nizke na narocnost osvetleni...ale resim co s tou hnusnou hnedou slizskou rasou...a jestli napadene zhnedle echinodory mam vyhodit...
Sterk mozna pro nektere rosliny neni vhodny, ale jdou vsechny, ktere mam zasazene...pouze listy nejblize k hladine a tudiz k osvetleni jsou nejvice napadane rasou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 20:03 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sirah
udelej rozbory vody.... uhlicitanovou tvrdost, pH, NO3, pripadne NO2,NH4,P
jak dlouho mash zalozeny akvarko?
ne vsecky pouzite rostliny odpovidaji tvemu osvetleni, projdi si atlas
taky dno nejni zrovna optimalni, ostre hrany nedelavaji dobre korinkum, chtelo by to mensi zrnitost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 19:34 Žena Sirah [11] – hneda nocni mura
Uz si nevim rady :( Akva mi priserne zamorila hneda rasa. Na prednim skle hnede flekance (uz odstranene), na vetsine (starsich) listech echinodoru je ta hruza taky - ani po mechanickem ocisteni to nevypada hezky, listy zustanou proste uz hnede, ta mrcha mi napadla uz snad vsechny kytky...
Premyslim jestli ty nejhure zarasene echinodory vyhodit rovnou a nebo ty napadane listy (takze skoro vsechny) osmikat...
Akva mam pres 3 tydny, udajne by ta rasa mela casem ustoupit sama, ale naopak je to horsi a horsi...
Svitim 2x 18w (830+840)od 8h do 21h a kryt podlepeny alobalem. A rozhodne si stojim za tim, ze to neni tim, ze mam malo svetla, protoze ta hneda slizska mrcha je predevsim na mistech, ktera jsou osvetlena nejvic. Ve stinnych koutech maji na sobe kytky jen par tecek... tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 10:20 omu – Re: Sid
Po letech se tam prirozene ustalily prave vami uvadena cryptocoryne afinis, microsorium pteropus, sagittaria, vallisnerie... samozrejme rostliny nenarocne na svetlo.

Akvarium pripomina spise "nezajimave" nadrze pred 40ti lety coz v dnesni dobe nadopovanych barevnych akvarii neni moc in ale presto ma sve kouzlo a kdo vi, treba nekdy prijde zase do mody :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 09:41 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: omu
...je to spis o tom ceho chci dosahnout...
Nelze, než souhlasit.
V jedné místní restauraci provozují hned několik nádržek, které osvětluje rozptýlené přírodní světlo, procházející "výlohami", a večer pak stolní lampičky s 25W žárovkami. Intenzita světla se pohybuje odhadem mezi 0,05-0,1W/l. A i zde "rostou" rostliny - nějaký ten anubias a C. affinis...
Chápu, že i takové akva se může líbit. Kdo má jinou představu o skladbě rostlin, bude muset brát světlo v potaz.
Jaké kytky pěstujete v tom vašem nejstarším akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 09:27 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Gabriellka
Nemá cenu vymýšlet desítky různých postupů, jak se té rozsivky zbavit. Pokud se nejedná o novou nádrž, kde se mohou tyto řasy objevit a pak (ne vždy) po čase přestanou přibývat, tak nejspolehlivějším a nejbezpečnějším řešením je skutečně zvýšení intenzity světla, jak radí Sid. Proto nevidím důvod ptát se "a nepomohlo by tohle? a nebo tamto?" Radu jsi už dostala a dobrou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 09:24 omu – Re: Sid
Myslim ze otazkou by melo byt spis jak dlouho je akva zalozene, pokud chvili - mluvite o emerznich rostlinach - tak bych to moc radikalne neresil, pred nedavnem me potkalo to stejne kdyz jsem zakladal nove akva a pomohla vymena 20% vody kazdy 3 dny a docasne 2 maldi ancici, od rana do vecera jsem je videl jak cisti rostliny od ras. za 14 dnu nebylo v akvariu po rase ani pamatky.

Vubec nic proti Sidovi, vazim si jeho rad zde na foru ale trochu bych byl oatrnejsi s dogmatickym svetlo, svetlo, svetlo. Ono prazit do akvaria vice nez 0,5w/l aniz bych videl jakeho akvaria chci dosahnout a co vsechno s tim souvisi me prijde uplne to stejne jako bezmyslenkovite liti hnojiva, co2 nebo nakup 2x vic rybicek nez je zdravo. Proste je to rovnocenny cinitel jako vsechny ostatni a pokud nevim co delam tak muze stejne tak i skodit.

Napriklad moje nejstarsi nadrz ma min nez 0,2w/l a svete div se nepamatuji ze by tam byla nekdy nejaka rasa, sice nesklizim kybl zeleniny tydne a nepredelavam co 3 tydny layout protoze se rostliny meni pred ocima a nevejdou se do akva ale vypada naprosto zdrave a vyzaduje opravdu minimalni udrzbu. Takze je to spis o tom ceho hcci dosahnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 08:59 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Gabriellka
Zbytečné. A spíš nebezpečné, než potřebné...
Hnědé řasy svědčí o nízké intenzitě světla. Vyšší rostliny nemají potřebu "zvýšeného" přísunu živin, spíš naopak. PMDD by mohlo rychle vést k přehnojení, ze kterého obvykle těží řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 08:11 Žena Kaala [0] – Re: Sid
pomoze proti hnedej riase aj pmdd??? citala som ze by to malo nakopnut rastliny a tym padom riasa zacne upadat...ale skusonosti s tym zatial nemam a neviem ci to je potrebne alebo zbytocne :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 20:49 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: TraumaZero
...Myslím že nasadit ancíky a helastomy je imho nejednodušší...
Nejjednodušší? Nevím... hmm Ale za nejrozumnější to nepovažuji.
Debata se jako obvykle poněkud odchýlila, ale vrátíme ji zpátky: jak už jsem dnes konstatoval, posílení intenzity světla je jedním z opatření proti hnědým řasám. A instalace reflektorů evidentně intenzitu světla posílí. Kromě toho jsou reflektory i investicí do budoucna - umožní se víc realizovat při pěstování kytek.
Řasožrouty bych doporučil z kategorie nepoškozujících rostliny, resp. nedorůstajících v optimálních podmínkách (+-) 20cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 20:45 Žena Kaala [0] – Re: TraumaZero
ano to som uz citala...nemam miesto aj keby som chcela...a mam tam jednu prisavku siamsku...pribudne ete jedna...takze totalne plne...je to sice lakave...ale aj tak by som ich tu nikde pravdepodobne nezohnala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 20:24 Muž TraumaZero [2] - Labyrintky
Ovšem tazatelka chce akutně řešit problém s řasou a ne problém s osvětlením. Myslím že nasadit ancíky a helastomy je imho nejednodušší, nejlevnější a nejučinější řešení na rozsivky. Mě se to osvědčilo tak, že po příchodu k akva po pár dnech mi spadla brada. Některé kytky byly čisté jak ze žurnálu. A to jsem se z rozsivkami trápil 3 měsíce a bastlil další osvětlení, které paradoxně počet koloniii rosivek brutálně zvýšilo. Třeba dva šípatkovce bleherové byly z vrchní strany zcela hnědé, dřel jsem to dolů co tři dny...teď jsou nádherně zelené.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 20:15 Žena Kaala [0] – Re: Sid
ano presne tak....bez reflektorov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 19:47 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Gabriellka
Dvě 18W trubice bez reflektorů nad akva 80x40x35cm, (vypuklé sklo není podstatné), je osvětlení "slabé", postačující k pěstování jen těch nejméně náročných kytek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 19:38 Žena Kaala [0] – Re: TraumaZero
to je sice pekne ale na dlasie ryby miesto uz proste nie je...a keby to bolo aj docasne tak ich nemam kde dat..a potom je otazky ci by som ich vobec zohnala...no neviem...tie reflektory ani nahodou nie su zla vec podla mna...takze aj ked mam dostatok wattov...naskytala by sa mi moznost pestovat rasliny na svetlo narocnejsie...a to samozrejme vitana moznost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 19:35 Muž TraumaZero [2] - Labyrintky
Já jsem měl zcela stejný problém a vyřešil jsem ho nyní elegantněji a řekl bych biologičtěji. Světla máš podle mě dost 2*18W na 80L akva (což jest nějakých 70 litrů vody) dává nějakých 0.45W na litr což je docela v pohodě (to já mám jen 0.3W)

Kup si za 20 korun malého ancistruse sp. (ne ty velké, ti bývají často líní) a jednoho čichavce líbajícího a je po problémech s rozsivkou. U mně vyčistili akva do týdne, ovšem nekrmím 2 dny v týdnu. Navíc máš pro ně zajištěnu stravu, řasy v akva se prostě vždycky nějaké tvoří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 19:31 Žena Kaala [0] – Re: Sid
ano viem ze uspech v boji s riasou nie je len v intenzite svetla...vymena vody obmedzenie krmenia prud z filtra atd...no a k tym reflektorom ...ak je to naozaj tak ako vravite tak by som o nich mala naozaj seriozny zaujem...len to...ako ich zohnat hmm ...zda sa ze nie su prve na pultoch v akvaristikach... :-O

pani pozrela som vselijake stranky dokonca aj samotne jbl ale nikde to nie je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 18:59 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Gabriellka
Zvýšení intenzity osvětlení je jedním z doporučovaných opatření proti rozsivkám, ale není samospasitelné - vždy je třeba usilovat o vyváženost podmínek v akva.
Rozhodnete-li se pro zvýšení intenzity osvětlení cestou instalace reflektoru, pak nelitujte peněz za kvalitu - dobrý reflektor, (např. TROCAL Long Life Power Reflect od JBL), dokáže intenzitu osvětlení zvýšit i o více, než 100%, a pomocí netu jej snad seženete.
Odrazová folie stojí zlomek ceny kvalitního reflektoru a jakýsi vliv na zvýšení intenzity mít taky bude. Ovšem...
Je na vás, jaké jsou vaše možnosti a jak se rozhodnete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 16:05 Žena Kaala [0] – Re: Sid
no kamane z vody samozrejme vyberiem..ale dreva asi nie pretoze su na nich anubiasy
no a k tej rozsivke proti nej funguje zvysenie intenzity osvetlenia...tak by ma zaujimalo ci mam kupit tn reflektor alebo staci nejaky odrazova folia...je v tom rozdiel??? v jednom vasom clanku som citala ze reflektor zvysi intenzitu v niektorych pripadoch o 100%...nevravim ze to bude moj pripad :-) ...ale zaujimalo by ma ci ten isty ucel splni aj ta odrazova folia...a potom daju sa tie reflektory bezne zohnat v akvaristike???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 13:15 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Gabriellka
To bych jen hádal, o jakou řasu může jít...
Ale co bych s tím uděl, napsat mohu - dosadil bych co nejvíc rychle rostoucích rostlin, vyndal ty kameny a (alespoň dočasně, než se situace zlepší) i ty kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 13:06 Žena Kaala [0] – Re: Gabriellka
Fotka k příspěvku tu to snad vidno trochu lepsie...vraveli ste o tej vlaknitej neda sa to z tejto lepsie spoznat???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 13:03 Žena Kaala [0] – Re: Sid
aha vdaka to ma nenapadlo...ano pocula som o pestovani na suchu...len sa mi pletie ktore je emerzne a ktore submerzne pestovanie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 13:01 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Gabriellka
Hnědnutí listu je způsobeno jeho odumíráním. To je ale přirozené a nezbytné - jde o list vyrostlý na suchu, který pod vodou musí odumřít. (Mrkněte na termíny "emerzní" a "submerzní".)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 13:01 Žena Kaala [0] – Re: Sid
myslite ze to na 4. fotke ten velky hnedy flak je riasa??? ja som si myslela ze skor nejaky prvok mu chyba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 13:00 Žena Kaala [0] – Re: Gabriellka
Fotka k příspěvku tu je este jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 12:59 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Gabriellka
Na listech ech. hnědá řasa + nějaká těžko z těchto fotek identifikovatelná vláknitá řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 12:58 Žena Kaala [0] – Re: Sid
takze na sto percent hndeda rias??? vdaka velmi ste mi pomohli... no a na tom obrazku kde je ten echinodorus s tym hnedym flakom to nebude riasa vsak??? poradite co mu chyba???alebo v com je chyba???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 12:58 Muž René73 [0] – Re: Sid
To mám v druhém akvárku a jak stím mám zatočit poradíte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 12:56 Žena Kaala [0]
Fotka k příspěvku 4.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 33189x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1639?od=551