Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnědá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Hnědé řasy 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Hnědá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 20:32 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: fido16
Pár pokusů a člověk zjistí, co je dobré a co ne. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 20:17 Muž fido16 [631] Re: Sid
Tak nektere sem rozesadil a pskvorec letel ven
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 20:07 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: fido16
Povytáhnout ani ne, rozsadit. Třeba ten Eleocharis naopak snese hluboké zasazení - klidně i 3cm. Ale sázet by se měl v malých trsech, ideálně po cca 5 rostlinkách ve sponu cca 1x1cm. S liliovníčkem je to obdobné, jen se sází po 2-3 rostlinkách, ale i jednotlivě.
Ostatně - všechny stonkovky ocení, když mají kolem sebe přiměřený životní prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 19:40 Muž fido16 [631] Re: Sid
puskvorec toho se chci dlouho zbavit. Asi bude vhodna chvile. Jinak ty kytky mam uz je nechat tak nebo je zkusit povytahnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 19:18 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: fido16
Kytky máte příliš nahusto, krom toho vám v akva zabírá místo puškvorec, který v lepším případě dlouhodobě pod vodou jen přežívá.
Na téma "Jak na hnědé řasy" jsou zde desítky, možná stovky stran...
Zjednodušeně - vytvořením dobrých podmínek pro vyšší rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 19:10 Muž fido16 [631] Re: Sid
coze Jak spatne zasazene kytky? A ty rozsivky jak na ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 19:08 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: fido16
Jsou to rozsivky a máte špatně zasázené kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 19:05 Muž fido16 [631]
Fotky řasy v profilu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 17:14 Muž fido16 [631] Re: romant
Aha jo špatně sem tě pochopil. takže filtr nechám tak až nebude skoro tahat tak ho vyčistím. Tím pádem nevím čím to asi tím světlem. Tohle se mi nikdy nestalo tak nevím jak s tím bojovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 17:09 R Muž romant [27982] Re: fido16
To jsi mě částečně špatně ochopil. Za výměnu vody jsem Tě veřejně pochválil a v tom nepolevuj. X-) Filtr nech pořádně zašpinit a dřív jak za dva měsíce na něj nešahej. pokud se Ti zdá teď když je čistší silnější proud vody, tah ho můžeš přiškrtit a až se začne více špinit, tak mu přidáš na výkonu. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 16:55 Muž fido16 [631] Re: romant
Takže myslíš neměnit tak často vodu? Jak teda často? Filtr nechám tak dokud si sám teda neřekne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 12:32 R Muž romant [27982] Re: fido16
Tak za výměnu vody máš palec . To odkalování prováděj jenom velmi jemným polechtáním dna odkalovačem, žádnou hloubkovou orbu. Klidně ten interval můžeš prodloužit na 14 dní, podle množství detritu, když ho bude po 14 dnech stejně, jak po týdnu, tak bych to tak praktikoval. Co se týká toho filtru, to už na palec není. Ten nech v poklidu dělat svoji práci klidně i několik měsíců, on si sám řekne, tím, že se jeho výkon viditelně sníží. To jak to praktikuješ Ty, je přesně ta doba kdy se ten filtr stává dobře zaběhnutým a má v sobě dobrý množství nitrifikačních bakterií a Ty se jich zbytečně zbavuješ. To jsou ty souvislosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 12:17 Muž fido16 [631] Re: romant
Výměna vody je týdně a odkalování též. Jinak filtraci čistím jednou za 3 týdny properu filtr v akvarijní vodě co vypustím z akva. A dám zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 12:14 R Muž romant [27982] Re: fido16
Jak dlouhý je ten pravidelný interval výměny vody a odkalování? Co filtrace, je taktéž čištěna v nějakém intervalu, nebo je ponechána svému osudu a je na ní až si tzv. řekne sama o údržbu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 12:05 Muž fido16 [631] Re: fido16
A nehnojim!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 12:05 Muž fido16 [631] Re: romant
Tak odkaluju a vymenuju vodu v pravidelnych intervalech 30%cca u obou akvarii kazdy den se snazim cistit akva od odumrelych listu. Krmim jednou za 3 dny ryby jsem zredukoval v 60tce mam 5 teter citronovych 5 parmicek petipruhych a 4 pavi oka. Tod vse ve 40citce mam 2 ancistrusi lda213 a tod vse. nevim cim to muze byt. vcera jsem 40citku zkusil zatemnit dekou a uvidim co to bude delat do 60tky jsem vcera instaloval glomat 2x20W. Jinak filtrace je atman cerp. Hlava a bioakvacit 60tka. A 40citka shark. nevim kde je zrada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 11:57 R Muž romant [27982] Re: fido16
Já tam vidím pěkný čístý nezařasený nový přírůstky. Nemůže ta řasa být pozůstatek těch horších světelných podmínek? Ono jí to přidaný světlo nerozpustí, jenom třeba dokáže přispět k úspěšnějšímu potlačení jejího růstu, ale jenom o světle to povětšinou nebývá. Včechno souvisí se vším a filtrace, výměna vody, odkalování, množství ryb, krmení a další každodenní a pravidelné činnosti tomu buď pomáhají a nebo pomáhají. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 11:33 Muž fido16 [631]
Nikdo nic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 16:12 Muž fido16 [631]
Fotka k příspěvku Ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 16:11 Muž fido16 [631]
Fotka k příspěvku Cauky mam problem asi s hnedou rasou mam ji uz ve 2 akvarkach jedno jede cca 4 mesice druhe cca 2 v tom mensim ve 40citce jsem minuly tyden zvednul osvetletni na 20 w. Ale zda se mi ze je to horsi co s tim? Prikladam foto
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 11:28 Muž kortezhugo [983]
Fotka k příspěvku ...no ja tiez nieco pridam k tej "teorii" pridania svetla
tu je svetla az az :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 11:14 Muž Sid [6629] - Rostliny
...Zvláštní je že se u mě tato řasa vyskytuje právě tak kde svítím...
I hnědé řasy potřebují k životu světlo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 23:51 Muž Jack [7] – Hnědá řasa, rozsivka
Fotka k příspěvku Nejste na tom ještě ani tak nejhůře. Mám set od tetry (15W zářivka+ reflektor od Juwelu) a na rozsivku jsme si zvykl. Pošlu pár fotek jako odstrašující příklad. Zvláštní je že se u mě tato řasa vyskytuje právě tak kde svítím. Vždy pokryje nové rostliny hnědým povlakem natolik že po většinou po týdnu chcípnou. Ty hnědé kameny byly bílé jako vápno. Nyní jsou všude hnědé.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 09:57 Muž fido16 [631]
No a ještě se chci zeptat zda se prodava nejake pridavne osvetleni ktere se da domontovat do toho meho krytu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 09:50 Muž fido16 [631] Re: sand0kan
ok udělám tak jak řikáš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 21:55 Muž sand0kan [2] - LabyrintkyRe: fido16
Měl jsem akva stejných rozměrů i stejně výkonnou zářivku. Hnědá řasa tam byla hned......jednoznačně posílit osvětlení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 21:41 R Muž romant [27982] Re: fido16
Jako první opatření bych se snažil posílit to osvětlení co tam máš. Možnosti jsou buď odrazový reflektor, nebo vylepení krytu nějakou odrazovou fólií, třeba alobalem. Jak dlouho svítíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 20:22 Muž fido16 [631]
Cauky chci se zeptat mám problém asi nejspíš se jedná o hnědou řasu je na štěrku a na rostlinách máte někdo nějaký trik jak se jí zbavit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 14:35 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Váza
Na můj vkus máte světla docela málo a navíc pro kytky v nepříliš vhodné podobě. Posílení formou doplnění odrazové plochy a nejlépe i výměnou zářivek za vhodnějí typy považuji za doporučeníhodné.
A chcete-li, jak píšete v prezentaci, aby vám akva pořádně zarostlo, měl byste mu pomoci. V první řadě tím, že ho osadíte větším množstvím kytek s důrazem na ty rychle rostoucí, tzv. "plevelné". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 14:06 R Muž romant [27982] Re: Váza
Jasně, to bude dobrý řešení. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 14:01 Muž Váza [6] Re: romant
Fólii tam žádnou nemám. Už jsem uvažoval, že bych tam nějakou dal. Může tam být třeba fólie co prodávají v growshopech?
S vyndání kamene je dobrý nápad. Určitě ho vyzkouším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 13:54 R Muž romant [27982] Re: Váza
Pokud ten kryt není vylepen nějakou odrazovou fólií, nebo alobalem, tak bych to udělal a tím si to světlení lehce posílíš. Tu vodu bych měnil každý týden těch 30%. Ty Tvoje kameny budou kdejakou řasu přímu přitahovat, takže s tím, že budou časem lehce zašlý bych se smířil. ;-)
EDIT: Ty kameny můžeš na nějakej čas vyndat a přesvědčit se, zda-li to nejsou oni kdo napomáhá tomu vyššímu Ph.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 13:40 Muž Váza [6] Re: Sid
:-D
Tak na kameni mi ani tak nezáleží. Spíš se bojím, že by se to mohlo nekontrolovaně rozrůst na kytky...
Side, co si myslíte? Je to zase nějaká ta hnědá řasa co vzniká nedostatkem světla? V profilu mám napsané parametry zářivek. Myslíte, že to je i přesto málo a měl bych tam dát silnější zářivky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2011 13:35 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Váza
Smiřte se s tím, že chcete-li, aby byl bílý kámen, sloužící za dekoraci v akva, trvale bílý, že není jiné cesty, než ho pravidelně máčet v bělidle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 13:31 Muž Váza [6] Re: Hardy
Vodu měním 1x za čtrnáct dní a teď jsem tedy začal měnit každý týden. Mám problém s PH vody. Je příliš vysoké nebo je tester od Rataje nepřesný :-(
Může mýt to rezavění za následek i vysoké PH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 17:21 Muž hardy [45] Re: Váza
Cau to se mi vyskytlo take,je to hneda rasa chce to stale promenovat vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 16:39 Muž Váza [6] – Rez na kameni a kytce??
Fotka k příspěvku Začal se mi dělat na kameni takový jakoby rez nebo co to je? Připadá mi, že něco podobného se mi už začíná vyskytovat na kytce (Bahnatka bezstopečná). Na obrázku je dobře vidět napadený kámen a vzadu trošku ta kytka.
Na tom kameni nemyslím tu rezavou skvrnku zboku (ta tam je "origo"). Myslím hlavně takové ty drobné tečky na povrchu kamene, ty tam nebyly.
Nevíte co to může být??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 07:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Seamus
Není to obyčejná hnědá řasa? Zkus si tady projít fórum, je tu o ní napsáno hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 23:56 Seamus – Hnědé skvrny na skle a štěrku
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím potřeboval bych pomoct. Poslední dobou se mi na štěrku a u dna na skle začínají objevovat hnědé věci. Neví někdo co to je ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 19:52 R Muž romant [27982] Re: naxy
Tak z toho filtru v souvislosti s osádkou akva pro mě plyne, že se bude zřejmě více zanášet a bude třeba ho častěji čistit, ale k tomu v žádným případě nenabádám. Jak jsem tady už a ne jen já x krát napsal, filtr čistit až tehdy, když jeho výkon se viditelně snižuje. Nechal bych ho nastaven na maximální výkon. K LED se Ti nevyjádřím, neb to není vůbec moje parketa. Pohledej ve zdájších vláknech této problematice věnovaných. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 19:46 Muž Sentinel.czech [0] - AsieRe: romant
Na té výměně vody teda zapracuji :)
Ad osvětlení: zvažuju jak tam dodat další světlo, kryt neni uplně ideální, a co se LED týká furt sem se nedopátral nejakého spolehlivého řešení, ale pátrám a hledám no každopádne zvednout osvícení nejak musím.


Ad filtr mám filtr Eheim pickup 2010 www.sklorex-akvarium.cz/…
Vyplývá nějaký závěr z toho filtru?

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 17:42 R Muž romant [27982] Re: naxy
Podle mě jsou to rozsivky, jejichž výskyt v nově založeným akváriu není nic nenormálního. Toho světla tam je méně a jeho posílení, třeba reflektorem, nebo odrazovou fólií by bylo žádoucí. Co je ten filtr konkrétně zač? Ta výměna vody je nedostatečná. Jako velmi dobré je naučit se měnit 30% objemu akva jednou týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 17:36 R Muž romant [27982] Re: Tragett
Tím, že to zešedlo, tak to už to má za sebou. Pokud se výkon filtru viditelně nesnižuje, tak to čištění nutný není, bordel tam bude vždycky, od toho ten filtr je, když čistit, tak né dočista, jenom propláchnout vodou z akva a jede se dál. To PMDD bych tam nedával vůbec, jak už jsi ostatně před chvílí napsal. Cočko bych taky vysadil, protože když snížíš osvětlení, tak ta potřeba rostlin ze strany rostlin se ještě sníží. Přidáním rychlerostoucích rostlin se nedá nikdy nic skazit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 17:30 Elenloth – Co je to za řasu
Fotka k příspěvku Prosím pomozte mi určit, co je to za řasu. Nějak mi na to nesedí ani jeden popis skupiny řas. Jednak jsou to přisedlá vlákénka na rostlinách, ale taky spousta bílých částeček, které se dají zvířit a plavou někdy i na hladině. Objevilo se mi to v akva asi před dvěma týdny a nevím, jak se toho zbavit.
Akva 60l, 0,5W/l 10h denně, hodně valisnerie a anubiasy, 6x neonka, 3x panc. panda, 1x ancistrus, 1x beta sameček a samička, krmím spíš míň, než víc, sežerou vždycky všechno, jinak parametry vody neměřím, voda není kalná
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 17:25 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: romant
Duvod byl stehovani akva, takze sem ho musel vypustit, stejne nechapu, kolik tam bylo bordelu p 3 mesicich a rikas cistit po roce. to je zajimavy. Jinak kytky a koren jsou vymachany, uplne to zesedlo, takze budem svitit jednou trubici, dodame rychle rostouci kytky a ubereme PMDD a CO2 a snad to bude ok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 15:39 R Muž romant [27982] Re: Tragett
Byl důvod k čištění toho filtru? Pokud se ten jeho výkon viditelně nesnižuje, tak bych do něho vůbec něšahal, třeba rok. To snížení osvětlení bych považoval jako rozumné. Ještě lepší řešení, ale vidím v tom přidání těch rostlin. Vysadil bych i to COčko, protože za současných podmínek pro rostliny bude postačovat ta pravidelná výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 15:34 Muž konopnik36 [42] Re: Tragett
spíše,jak už psal romant,zasadit kytky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 15:31 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: konopnik36
Filtr cisten asi pred 14 dny poprve. nemam treba svitit jen jednou trubici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 15:30 Muž konopnik36 [42] Re: romant
jj dal jsem to jako příklad nepoměru (světlo živiny), v tom to případě je moc živin a néma je kdo odebírat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 15:26 R Muž romant [27982] Re: Tragett
Co ten filtr, byl od té doby co tam je čištěn?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 33132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1639?od=451