Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnědá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Hnědé řasy 

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Hnědá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 12:54 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Gabriellka
To už je pelší, ale ne dobré...
Tady jsou evidentně rozsivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 12:53 Žena Kaala [0]
Fotka k příspěvku 2.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 12:53 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Gabriellka
Já mám po rozkliknutí na svém monitoru nějaký flek. Asi vadný monitor. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 12:52 Žena Kaala [0]
Fotka k příspěvku tu su dlasie fotky

1.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 20:49 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Gabriellka
Počkáme do zítřka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 20:45 Žena Kaala [0]
no ja vien ze to nie nic moc...ale lepsi fotak nemam a poziciam ho az zajtra.... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 20:41 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Gabriellka
Kvalita fotek je mizerná, ale hnědé řasy na nich vidět je. Jestli máte v akva i sinici, to z těchto fotek dost dobře zjistit nelze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 20:30 Žena Kaala [0]
Fotka k příspěvku a posledna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 20:30 Žena Kaala [0]
Fotka k příspěvku dalsia
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 20:30 Žena Kaala [0]
Fotka k příspěvku tu je dalsia
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 20:29 Žena Kaala [0]
Fotka k příspěvku tak nieco sa predsa podarilo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 20:28 Žena Kaala [0]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 20:16 Žena Kaala [0] – Hneda riasa alebo sinica
zdravim... mam problem neviem rozoznat sinicu od hnedej riasy :-( ...pozerala som mnoho obrazkov ale raz mi to pripomina sinicu a inde zase hnedu riasu...no a tak neviem ako proti nej bojovat vzhladom nato ze obe maju opacny postup pri likvidacii...prosim o identifikaciu a vopred dakujem...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 04:29 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod
ZAJA napsal: tripasmove 8xx ? co si pod tim mam predstavit ?! moc se v tom nevyznam :-(

To ked budes kupovat ziarivky v elektre, tak si vypytaj tie s oznacenim od 830 do 865, to je ich oznacenie ;-) Alebo ak budes nakupovat sam, tak na obale bude to cislo uvedene niekde tam, kde je uvedeny aj pocet wattov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 18:03 Muž Lada2 [11] – Re: miso21
reseni na chvilku??? pokud udela v akva prostredi kde se jim darit nebude zmizi sami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 16:15 Muž Lada2 [11] – Re: Bob66
865 je sama o sobe taky skareda neprirozene bila jak kdyz srovnas xenon a H4 u auta :-))) ale pokupe obe sou hezka barva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 15:57 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Lada2
Já po přidávání Torbenu, chci vyzkoušet ty 865 :) Teď mě to také připadá dost žluté ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 15:54 Muž Lada2 [11] – Re: Bob66
BRR uz 840 se mi zda moc zluta:-)))ted budu pridavat jeste rampu tak jsem myslel ze bych nakombinovat dalsi model ale asi zase dam 840 a 860:-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 15:48 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Lada2
830 nemám ale bude určitě víc do žluta ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 15:45 Muž Lada2 [11] – Re: Bob66
:-))) spis mi slo o nadech barvy.840 a 865 sou denni a studena
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 15:41 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Lada2
830 je teple bílá ;-) www.osram-shop.cz/… X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 15:37 Muž Lada2 [11] – Re: Bob66
830 je jaka barva????to jsem jeste nezkousel vim ze 840 je do zluta a 865 je spis ciste bila
ja mam dve 840 a dve 860 spolecne vypadaj hezky samotna se mi nelibi ani jedna barva:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 15:26 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: ZAJA
Momentálně používám Osram 840, to číslo znamená chladně bílá, 830 je teple bílá, záleží co se víc zamlouvá tobě za barvu světla:) Nejčastěji se dávají 830, 840 a 865 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 15:21 Muž ZAJA [0] - Tetry – Re: Bob66
tripasmove 8xx ? co si pod tim mam predstavit ?! moc se v tom nevyznam :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 14:57 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: ZAJA
Nejlépe za obyčejné třípásmové 8xx X-) Jsou daleko lepší než předražené speciálky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 14:52 Muž ZAJA [0] - Tetry – Re: včelař
rikas malo svetla jo ? ... mam tam 3 zarivky .. jedna je ted nova to je AQUA GLO a jsou tam jeste dve stejne asi 2 roky stare ty bych mel vymenit a to jsou flora sun nebo neco takoveho to nevim.... a svitim tak 12 hodin denne.... mam asi vymenit ty dve zarivky ze ?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 14:15 Muž včelař [44] – Re: ZAJA
v prezentaci jsou dvě žářivky, ale není tam kolk watů a jak dlouho se svítí, hnědá řasa většínou roste při nedostatku světla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 13:58 Muž ZAJA [0] - Tetry – Re: Sid
jasne .. to chapu :-D ale proste se mi to tam nelibi ... neda se proti tomu neco nejak udelat ?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2010 13:52 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ZAJA
Víte, co byste měl udělat? Zvyknout si, že domácí akva nemusí vždy vypadat, jako to ze žurnálu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 13:43 Muž ZAJA [0] - Tetry – Hneda řasa na kamenech
Fotka k příspěvku Mam akvarium zalozene cca mesic a uz se tam na kameni vytvorilo tohle.. co tam mam nalit nebo co udelat aby to zmizlo ?! docela me to tam stve neni to moc pekne :(poradi mi nekdo ?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 00:22 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: olwy
...(alternativy: je to tím, že tam mám nově 3 parmičky siamské a + 2 neritiny (celkem 5), že jsem přestal tolik svítit (z 0,3 W na 0,2 W) nebo hnojit PMDD.)...
a) ...že tam mám nově 3 parmičky siamské a + 2 neritiny (celkem 5)
b) ...že jsem přestal tolik svítit (z 0,3 W na 0,2 W)
c) ...nebo hnojit PMDD. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 23:54 Muž olwy [24] - Tetry – Re: Sid
Co bylo c) ? Ty parmičky? Nevím, moudří lidé mi radili i to KNO3. Hlavní je, že je akvárko krásné. Jestli někdo četl mé stesky dříve, může se radovat - možná stejný postup pomůže ke stejné radosti i u jeho akvárka. Prostě jsem tomu rád a snažím se nic nezměnit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 23:01 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: olwy
c) bude správně. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 18:02 Muž olwy [24] - Tetry – Re: olwy
tak jsem to odhalil. Problém byl asi v nedostatečném NO3. Podle testů u 3 trojek jsem naměřil NO3 nula, NO2 nula, fosfor nula, železo nula. Koupil jsem si KNO3, dávám do 280 l. 0,3 g co 3 - 5 dní, po 14 dnech jsem vyměnil vodu. A paradoxně - před odjezdem na hory jsem vypnul jedno světlo a zapomněl ho zapojit. Vrátil jsem se ke krásnému akvárku bez řas (ani na čelním skle, jen trocha stětičkové ruduchy). Tak jsem šťastný, jak malý Jarda. (alternativy: je to tím, že tam mám nově 3 parmičky siamské a + 2 neritiny (celkem 5), že jsem přestal tolik svítit (z 0,3 W na 0,2 W :-) ) nebo hnojit PMDD.)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 11:17 Muž olwy [24] - Tetry – Re: ustavprochore
Jo, asi mě k tomu časem dotlačíte. Aquar jsme koupil na aquarium.cz - chtěl jsem k tomu i pár parmiček, aby žraly řasu, ale dali mi nekompletní objednávku. Korunu neslevili, slevu nedali...zase abych namotával :-) Hnojit jsem přestal (přemýšlím nad umělým navýšením dusičitanů někam k 10), CO2 se snažím vyladit, ale není to ono. Zatím bublám asi 4 až 7 dnů. Chtělo by to zřídit "konzultační službu", která by viděla víc, než fotky. Aj kafe bych jí uvařil a desetkrát poděkoval. hop . Před pár dny jsem zjistil, že mám souseda akvaristu - zkusím navázat vztahy - třeba poradí. Ale na víc jak 4 x 21 Watt nejdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 12:32 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ustavprochore
Určitě řasy! palec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 12:26 Žena ustavprochore [567] – Re: olwy
Však my tě k rozumnému osvětlení dotlačíme. :-D
Jinak pozor taky na CO2, mrkla jsem do deníku a tam toto: "Burčák nic nevydrží - je vybublaný za pár dní. Nedaří se mi najít správnou kombinaci a štve mě to." Kdo myslíš, že z velkých změn koncentrace CO2 bude prosperovat víc - řasy nebo kytky? ;-) Co PMDD, pořád experimentuješ?
Jinak gratuluju ke koupi toho testu od Aquaru. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 12:07 Muž Sid [6629] - Rostliny
...Obecně mi připadá, že světla je dost, akvárko vypadá opticky prosvícené dostatečně...
Lidské oko vnímá světlo jinak, jak rostlinné pigmenty. To, co vy vyhodnotíte jako dostatečně prosvícené, "vidí" rostliny jinak. :-) To, že je poblíž okna, na tom nic nemění.
...Sám jste mi doporučoval snížit dobu svícení. Znamená to, že mám svítit intenzivněji a kratší dobu?...
Přesně tak. Pro rostliny je důležitá intenzita ozáření. Nedostatečné osvětlení dobou osvětlení nenahradíte.
...Za jak dlouho by se projevilo, kdybych přidal dalších 20 W?...
Dalších 20W je "skoro nic". A za jak dlouho se projeví skutečné zvýšení intenzity osvětlení nevím - to záleží na dalších okolnostech. Ale pokud zůstanete u stejného stylu, obávám se, že nastolení jakéhosi uspokojivého stavu je v nedohlednu. Ale třeba se pletu... :-)
...Mým cílem není mít přírustky 20 cm za týden či měsíc, stačí mi jen bez použití řasobijce omezit viditelnou řasu...
Dokud rostlinám neumožníte, aby dokázaly Řasobijec využít, nečekejte, že vám tento prostředek pomůže.
...Jestli jsem to pochopil správně, přidávat N není doporučeníhodné pro můj současný stav?... Mám se ze svých hodnot radovat, nebo mě mají štvát?...
Já bych do akva, kde nefungují rostliny, další živiny (vč. Řasobijce) nepřidával. Kdo by z toho profitoval, je zřejmé.
Co se týče těch hodnot, už jsem napsal, že to bude nejspíš "práce" řas. Tak se sám rozhodněte, jestli se z toho radovat nebo raději ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 11:34 Muž olwy [24] - Tetry – Re: Sid
Málo světla jsem s Vámi již řešil. Obecně mi připadá, že světla je dost, akvárko vypadá opticky prosvícené dostatečně, navíc je poblíž okna atd. Sám jste mi doporučoval snížit dobu svícení. Znamená to, že mám svítit intenzivněji a kratší dobu? Za jak dlouho by se projevilo, kdybych přidal dalších 20 Watt.? Mým cílem není mít přírustky 20 cm za týden či měsíc, stačí mi jen bez použití řasobijce omezit viditelnou řasu.
Jestli jsem to pochopil správně, přidávat N není doporučeníhodné pro můj současný stav? To je to, co mě teď asi zajímá nejvíc. Mám se ze svých nulových hodnot radovat, nebo mě mají štvát? (nepřekrmuji, odkaluji málo - nedaří se mi to) Děkuji za cenné rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 10:40 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: invalida
no muzu rict ze nejlip vypada moje 10L krevetarium kde pulku akva zabira javsky mech, ani 24h sviceni mu neuskodilo a nikde ani stopy po rasach ci sinicich (30L bylo temer zniceno sinici)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 10:33 S Muž invalida [3881] – řasy
Vždycky dostanu od kamaráda krásně zařasený kytky. Jakoby jemné chloupky na nich. Bohužel krevetky tento projev přírody nesnáší a pracoují rychle ano Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 09:50 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: olwy
...NO3 jsem naměřil v AQ méně jak 5 mg/l, z vodovodu asi kolem 40, spíš víc. Mám začít přihnojovat ještě něčím, kromě CO2?... 3x21 W (nové T5, 2 x 830 a 1 x 840, překryté zrcadlem)...
Řasy jsou taky rostliny, takže za snížením koncentrace NO3 mohou být i ony.
Přihnojovat čímkoli kromě CO2 při tak slabém osvětlení, je o ústa. (Neřešili jsme to vaše nedostatečné osvětlení už dříve? :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 09:35 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Moucha
...sinice si muze vazat volny dusik...
Zdaleka ne všechny sinice dokážou vázat plynný dusík. Ty, které se nejčastěji objevují v akváriích, to obvykle nedokážou. :-)
...bud neodkalujesh, nebo ti neco vyri kal ze dna...
A ještě jednou vás poprosím, tentokrát veřejně - zkuste to psát s i. (Teda, pokud to nemá být další imidž... :))



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 08:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: olwy
rozlisuj sinici, ruduchu, zeleny rasy a "zabi vlas"
vsechny tyhle potvurky se mohou objevovat pri zabehu akvarka, pozdeji poukazuji ze je nekde problem (spatny pomer fosforu ku dusiku, moc sviceni-treba sparne nastaveny spinaci hodiny, moc detritu, spatna filtrace, prerybnenost, ci prehnojeni, spatne slozeni hnojiva... atd.)

sinice si muze vazat volny dusik, nema rada proudeni a rozrusovani povlaku, da se odsavat
ruducha znaci o nerozlozenych organickych latkach (bud neodkalujesh, nebo ti neco vyri kal ze dna)
zelene rasy jsou asi nejmensi problem
zabi vlas je takovy nezmar... nekdy vymizi sam, ale casto nezbyva nez namotavat a namotavat

no tyhle temata jsou rozebirany dnes a dene a je tu na foru i jinde napsana opravdu hromada textu
zkus juknout treba sem planta.aquariana.cz/…
nebo prostudovat www.klub.akva.sk/… (nedavno se tam psalo o boji se sinicema.. ruzne metody, ruzne priciny ruzne vysledky; ve starsich cilech psali jak bojovat proti rasam pomoci peroxidu vodiku)

takze nejdriv urci nepritele at vish co mash hledat a jak jsem nekde cetl: Vzdycky driv nez neco zacnesh pridavat do akvaria, zeptej se sam sebe, jestli opravdu vish proc to tam pridavash a co vsecko tam pridavash.
Protoze na 99% plati, ze je lepe dat toho min nez prehnat davkovani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 08:15 smik – Re: olwy
No i na můj vkus máš málo světla. Pokud jsou ty zářivky T5 tak by to chtělo min. 0,4-0,5W/L včetně reflektorů.
Co se týká NO3 tak být tebou bych měnil vodu 1xtýdně 30-50%. Pokud máš ve vodovodu 40mg/l tak by to mělo stačit bohatě. Zkus si orientačně měřit (pár týdnů) NO3 před výměnou vody a po výměně jaké jsou rozdíly v jeho hodnotách (orientační)a kolik toho zhruba kytky sežerou. Zkusil bych taky změřit hodnotu fosforu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 00:29 Muž olwy [24] - Tetry – Re: olwy
prostě bych rád věděl, jestli jsou pro mě relevantní takovéto diskuze o přihnojování KNO3 (rybicky.net/forum/11691… - sid v. smik) nebo jestli jsem v úplně jiné situaci. Díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 23:42 Muž olwy [24] - Tetry – Řasy bez NO3
Rád bych se zeptal... konečně jsem si koupil test na NO3 (dusičnany - Aquar - doporučuji. V AQ mám několik kytek obrostených řasou (kdyby se to poctivě otrhalo, tak asi deci), vypadají tam špatně. Rostou sinice, ruducha, vláknitá, přisedlá... NO3 jsem naměřil v AQ méně jak 5 mg/l, z vodovodu asi kolem 40, spíš víc. Mám začít přihnojovat ještě něčím, kromě CO2? Nebo jen otrhávat řasu namotáváním na špejly? Děkuji za rady. (260 l., pH 6,5 - 7, uhličitanová tvrdost 8 - 10, teplota 23,světlo jen 3x21 W (nové T5, 2 x 830 a 1 x 840, překryté zrcadlem), 50 "neonek", kořeny.)
Prostě mě mate ta nula v AQ a 40 ve vodovodu. Mám měnit co 14 dní vodu? Proč už nechcíply řasy? no
Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 20:36 losos
0,9ml je dost ja davam do akvarka pomalu o 10litrů většího 0,3ml a z rasama problem nemam a mam taky 11w zářivku určitě bych pmdd ubral daval bych tam tak max. 0,2ml
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 20:20 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: Darsilius
S tím sázením má Eff pravdu, kobercovky je důležité při sázení důkladně rozdělit...Konkretně u hemianthusu je kolikrát při sazení lepší nezbavovat ho zcela tej minerální vaty, sází se pak včetně jí po malých trsech...Když už ji mít nebude nci se nestane, ale to rozdělení bude stejně lepší.Bez pinzety či peanu Vás však čekají asi nervydrásající okamžiky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 20:00 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: Eff
ok, hnojení jsem již vysadil... no s tím trsem...já vím, jak se má sázet, ale do toho dna to jde dost blbe :( je dost hrubé... kdyz sem tam daval ten trs, kus se z nej urvalo, jen takový malinkaty, tak sem ho zahrabal a už leze :-D, tak mozna jedine tak...roztrhat to na male kousky a pak to mírně zahrabat...co myslíte ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 33132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1639?od=601