Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Znovuzaložení akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Znovuzaložení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 19:16 Muž Rounce [30] Re: romant
Kdysi sem si ho dělal, ale fungoval mě tak na 50% u hladiny to bubliny dělalo u dna už ne a moc dlouho mě nevydržel to bylo nejspíš poměrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 19:03 R Muž romant [27987] Re: Rounce
Osobně bych začal s burčákem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 19:02 Muž Rounce [30]
Má cenu jít do tech CO2 setů nebo si vyrobit doma vlastní ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 18:13 Muž Rounce [30] Re: NHKG
Taky možnosnost, ale mě se to tak zas nelíbí když to akva bude prázdný. Leda že bych tam dal nějaký hodne rychle rostoucí a nechal jenom je plus nějaký pokusy o hnojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 18:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Rounce
No a nebo můžeš se na rostliny vykašlat,udělat akvárko bez nich a dát tam dost řasožravců, aby řasy nevládly akváriu. Já to takto mám a jsem maximálně spokojený. Rostliny mám prakticky jen na hladině. Ale hnojím. Bez hnojení mi nerostou ani ty na hladinovky. Samozřejmě měním 40% vody každý týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 17:56 Muž Rounce [30] Re: Diego
Přerybnění není to bude spíš tou výměnou vody momentálně tam mám zelenou řasu. Zkoušel sem CO2 z kvasnic, ale to mě moc nefungovalo. Když to začlo dělat bublinky tak to udělalo cca 3 za pár minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 17:53 R Muž romant [27987] Re: Rounce
Rounce napsal: Já sem nikdy nehnojil mě to akva dycky skolily řasy.Možná zde je pes zakopán, tedy v tom nehnojení. Ač nejsem zastáncem kdovíjakýho házení hnojiva lopatou do akvária, vím, že když se volí nenáročná cesta lehkýho komplexního přihnojení(zde je nutno přihlédnout k osádce), může to akvo posunout do nečekaných variant. Je nutno mít na paměti, že čím více světla, tím větší bude poptávka rostlin po živinách, je nutno jim je poskytnout a to včetně CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 17:51 Muž Diego [72] Re: Rounce
Nebylo akvárko přerybněno? Byla pravidelně měněná voda? To jsou základní kameny pro řasu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 17:48 Muž Rounce [30] Re: Diego
Já sem nikdy nehnojil mě to akva dycky skolily řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 17:33 Muž Diego [72] Re: Rounce
Přesně, nebydlím zrovna daleko a vím, co ta "naše" betonová voda zvládne. I Ph 8 není zrovna ideální.. Mě osobně, aniž bych upravoval techniku, pomohla měkká voda. Bohužel není čas, tak jsem se vrátil k tvrdé a zatím jsem nedošel ke stejnému výsledku, jen když jsem zvýšil světlo,CO2 a PMDD, ale pořád to nebylo ono.. (proto jsem poradil zvýšení osvětlení :-) ) Druhá možnost je, pořídit si cryptokoryny, anubiasy a neřešit. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 17:25 Muž Rounce [30]
Tak já mám jednu zářivku co má bílý světlo a druhá svítí řůžově obě 20W. U nás máme navíc celkem tvrdou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2015 17:25 R Muž romant [27987] Re: Jifi
Jifi napsal:Teď mně ale napadá, výška 35 cm nic moc, to budou takové mokřanky rychle vyrůstat z vody. To mně i ta výška mojeho akvárka 40 cm připadá jako trochu málo. Ale dá se to jednoduše řešit: ustřihnout a zasadit :-)Tak, tak a ještě k tomu člověk dostává malej bonus v podobě docela solidně olistěných rostlin na celém stonku. Tedy ty první spodní patra budou bez listů skoro vždycky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2015 17:14 Muž Jifi [675] Re: romant
Jo, mám akvárko 80*40*35, což je skoro stejné a mám zářivky 2x18 W (s reflektorama). Mokřanky pohoda, Blyxa japonica pomalu, ale pěkně roste, Anubias taky pohoda, Vallisneria mně rostla jak plevel, Egeria to samé ...

Teď mně ale napadá, výška 35 cm nic moc, to budou takové mokřanky rychle vyrůstat z vody. To mně i ta výška mojeho akvárka 40 cm připadá jako trochu málo. Ale dá se to jednoduše řešit: ustřihnout a zasadit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2015 16:18 R Muž romant [27987] Re: Diego
S tou druhou větou souhlas a s tou první bych nesouhlasil, právě tebou jmenované rostliny půjdou tazateli i s tím jeho osvětlením. ;-) Tedy používám je běžně v klasických 112 litrových setech i bez reflektorů a jde to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 15:57 Muž Diego [72] Re: Rounce
Doporučuju na téměř 100l akvárko trochu přidat na osvětlení, 2x 18W je málo. Pak bych si sehnal rychlerostoucí rostliny např. hyqrophily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 13:59 Muž Rounce [30]
Nazdar nenašel by se někdo kdo by mě pomohl vybrat nejvhodnější rostliny a celkově mě pomohl tak aby si akvarium udrželo stabilní podobu ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.10.2015 18:28 R Muž romant [27987] Re: Mejla82
To co nakousl kolega s těma parametrama bych dokončil. ;-) Občas, bývá to i závislý na klimatických podmínkách se ve studniční vodě může ukázat nadlimitní množství NO3(kolem 100 mg/l), ale hlavně NO2, což je daleko větší průser. Klidně se může stát, že se větším dešti spláchne třeba z pole nějakej sajrajt a je vymalováno. Ovšem to co píšu je v rovině teoretické, to není strašení, jenom povědomost o tom, že se tak může dít. Takže studnu není od věci sem tam otestovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.10.2015 18:19 Muž NASREDDIN [1383] Re: Mejla82
Nebál bych se jen tehdy, pokud znám její hodnoty.
Bohužel studniční není vždy lepší než z řádu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2015 17:15 Mejla82 Re: Plush
Studnicni vody bych se nebal...asi bych si ji prichystal do nadoby a donesl do mistnosti aby mela pokojovou teplotu, nebude to sok pro ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 17:34 Plush – Voda jaká ?
Zdravím od kamaráda budu kupovat akvarijní komplet i s rybickama. Na převoz mě jej odpustí a měl bych dotaz vodu tam mohu dat z kohoutku že studně? Musí být odstata? Právě jsem začátečník. Prosím do SZ odpovedi
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.09.2015 13:20 jamajcan Re: dami996
Nebo navštívit knihovnu a něco si o tom přečíst? Rychlokurz akvaristiky Ti tady v jednom fóru težko někdo dá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.09.2015 13:14 R Muž Silent [5949] Re: dami996
A co přečíst něco málo pro začátek www.akvarijni.cz/… www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 13:05 dami996
Dobry den mohli byste mi prosim poradit jak nove aknoveakvarkoo? Hlavne jak menit filtr, a jak upravit vodu aby vyhovovala rybkam? Uz jsem s toho cela jalova :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 06:45 jitkazidovice – založení akva
Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak znovu založit akvárium, abych to udělala správně. Akvárium mám 54l, rybiček 14 živorodek. Dočasně bych je mohla dát do 10l?Mám koupený: Start plus, Biofiltr, Proflor, Tetra Plant Complete Substrate, Nutron CO2 Plant. Jak mám postupovat, kdy vpustit rybičky?Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2015 15:07 Lukot Re: Lukot
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2015 14:19 Lukot
Čauko, tak po tom ako mi pomrela skoro celá osádka a umiera aj nadalej ale s oslabenej imunity , zatial co im vymienam v malom nahradnom akva vodu a udrzujem ich pri zivote , robim prerabam si akva .. Čize v piatok som ho napustil zatial len cca 180L vody som dal, na spodok som dal 10L nutri plantu a 25 gk kremikoveho piesku zrno ,075-1,25 dal som nový externy filter Akva Nova NCF1500, najpodnejsia vrstva su kremikove valceky 1kg, druha je cierna pena tretia opet kremikove valceky a stvrta vrstva biela latka .
pridal som denitrol od JBL, a taktiez filter start od jbl.
filter bezi nonstop na plny vykon teplota 25-26 stupnov , v utorok planujem posadit rastlinky, potom pridám foto :-D zatial nerobim testy vody ani vymenu. ale s raseliny sa mi pekne voda sfarbila

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 16:01 Muž Rounce [30] Re: romant
No já bych asi potřeboval aby u mě stál jak bych to zakládal někdo kdo je nato expert. Protože ty moje "pokusy o funkční akvarium" zatím nedopadly moc dobře. A nejak to společně vyřešit tak aby všecko fungovalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2015 15:56 R Muž romant [27987] Re: Rounce
Tuček, Šlajs, stejný chyby, stejný známky. :) Tedy to na odlehčenou a zároveň třeba náznak možný cesty. Tvoje akvo neznám, ale stává se, že se jede ve stejnejch kolejích a výsledek je nemlich ten samej, jako při pokusu předešlém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 15:52 Muž Rounce [30]
Zdravím mám problém když sem si znovu založil akva tak už se všecko začalo obracet k lepšímu, ale tak cca po půl roku se mě akva zas začalo řasit a dopadlo to stejně jak předtym. Tak bych se vás chtěl zeptat co dál ? Prostě se mě nedaří akva dlouhodobě udržet tak aby to byla radost se na něho dívat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 20:29 stistko
Stávající akvárijní filtr je filtr v setu Juwel Rekord 800. Takže ten prostě ven nedostanu - jedině filtrační hmoty, což jsou různě hrubé kostky molitanu (jemný, hrubší, carbon). Menší akvárium nemám, kam bych mohl ryby přestěhovat. V tuhle chvíli je tam 25 modrých neonek, 10 pancéřníčků, 10 otíků, 2 akary zelené a největším průšvihem jsou skaláry, které jsem zachránil od známého, který je chtěl spláchnout do záchodu, protože mu ruplo akvárium a on s akvaristikou praštil. Jsou to dospělý kusy cca 15-18 cm velký, což je sakra malé akvárium (jedná se o čtyři kusy). Co když to na 10 dní zapojím, potom vymačkám obsah filtr do nového, nastříhám filtrační hmoty do něj a provedu stěhování? Štěrk asi přidávat nebudu, protože v tom stávajícím mám 30 kg říčního písku a v novém nechci takovou vrstvu..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2015 20:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: stistko
Ano, s tím zaběhnutím filtru to je dobrý nápad, ale týden je málo. Minimálně měsíc nech běžet i starý vnitřní filtr ve větším akváriu. Samozřejmě žádnou vodu nevylívat, všechnu přelij z menšího do většího. Staré dno by mělo být dole, co budeš doplňovat dej jako horní vrstvu. Ryby během stěhování by bylo dobré na pár dní i se starým filtrem dát do nějakého malého akvária pokud máš, protože se ti možná dost zakalí voda a bude chvíli trvat než to nový filtr vyčistí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2015 20:15 R Muž Silent [5949] Re: stistko
Buď tak jak píšeš, ovšem raději bych souběžně filtroval cca dva týdny, nebo lze použít stávající hmoty (u vlepeného filtru předpokládám biomolitan) do nového vnějšího filtru. Pokud tam máš blok bioakvacitu tak ho lze nastříhat na kostky a přimíchat do nových hmot. Tím se naočkování výrazně urychlí. Ovšem toto lze použít pouze za předpokladu, že stávající filtr bude po přestěhování odstaven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 20:04 stistko
Zdravím, mám v tuhle chvíli 100l akvárium, které budu komplet (dno, rostlinky, dekorace, ryby, voda) stěhovat do větší nádrže - 200l. V tom menším mám vnitřní vlepený filtr a u velkého je filtr vnější. Potřeboval bych poradit, jak postupovat. Napadlo mě, že bych zapojil vnější filtr (na týden) do zaběhlého akvária, aby se tam namnožili bakterie a pak provedl kompletní stěhování. Myslíte, že to bude takhle fungovat? Nikdy jsem to takhle nedělal, tak proto se radši ptám, aby se to potom ve velkém "nerozsypalo"...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 18:58 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: michalhoranek
Tie baktérie sa musia "usadiť" a namnožiť do množstva, ktoré už dokážu množstvo NO2 odburávať. Nejde to hneď ;-) a rozhodne nie na počkanie. Zábeh akvária trvá cca 4 týždne a povedal by som ešte dlhšie. Proces jednoducho neurýchliš a to ani "živými" bakteriami od JBL. Myslím, že tie baktérie sú len akousi potravou pre baktérie a nie samotné baktérie. Oni totiž k životu potrebujú nutne kyslík a v tej vodičke?? No posúď sám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 18:55 R Muž romant [27987] Re: michalhoranek
To je normální, ještě nenastal bod zlomu, kdy začne nitrifikace pevně fungovat, tedy ta následná přeměna NO2 na NO3, stále je tam dostatek zdroje ze kterýho se dokáže tvořit to NO2 a nedochází k efektivní přeměně na NO3. Spíš než ty bakterie je smysluplnější jít cestou eliminace NO2. Dej tomu čas, podrž to výměnou vody a bude dobře. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 18:51 michalhoranek
Chtel bych se zeptat na jednu vec, ktera mi neni jasna: po novem zalozeni akvaria jsem nameril vysoke hodnoty NO2. Rikal jsem si, ze to je normalni, kdyz tam nejsou ty potrebne bakterie. Tak jsem koupil zive bakterie JBL, 15mil. zivych bakterii, dal do vody k filtru a dnes znovu zmeril hodnoty NO2 a nezmenilo se vubec nic. To nechapu. Nemely by ty bakterie to nebezpecne NO2 zcela odbourat?? M.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 13:47 Muž volvik [21] Re: romant
Poslusne hlasim ze dnes probehla vymena dna uspesne jen jsem prisel o dve neonky jak byly v kyblu se vzduchovanim nevim proc umrely no ale ted uz jede znovu akva tak jak ma uvidime casem ted uz jenom menit kazdy den vodu a nekrmit a uvidime jak to pujde :)

Diky moc za rady romant X-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2014 19:12 R Muž romant [27987] Re: stirice1974
Tak je to zde a nejen ode mě popisováno bezpočetkrát, takže znovu. Ryby do belíku, všechno ven, všechno tam, třeba polovinu starý vody(není podmínkou) možno použít zpět, zasadit rostliny, dopustit čerstvou vodu, dát zpátky ryby a jede se dál. Filtr odstavit na nezbytně nutnou dobu, nečistit a znovu zpustit a po dobu týdne denně měnit 1/3 vody a skoro nekrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 15:16 stirice1974 – pořízení substrátu a rostlin
Zdravím potřebuju poradit budeme do zaběhnutýho akva dávat rostliny a substrát,nemám kam dát ryby. Můžou zůstat v akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 16:04 R Muž romant [27987] Re: ender
To dno bych nechal v klidu, tedy prozatím, jenom bych zasadil ty nový rostliny a dno odkalil, pokud to bude třeba cca za 14 dní, filtr rozhodně nečistit. Prostě jenom sázet, přesázet ty rostliny a další operace až v dalších časových intervalech. Svítil bych jako doposud a počítal s větší spotřebou živin. Samozřejmě, že častější výměny vody budou dobrou podporou kvality prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 12:04 Muž ender [3] – Restart
ahoj Všem,
na základě pocitů z nedostatečného osvětlení a tím i nerůstu rostlin, do kterých jsem se "zakoukal" a chtěl ve svém akváriu mít, jsem se před cca měsícem rozhodl "rozšířit" svoje osvětlení přidáním dvou T5 14W trubic (viz prezentace).
Vzhledem k tomu, že akvárium je "plné" rostlin, které sice rostou, ale nejsou to ty, které bych tam chtěl mít - rozhodl jsem se pro radikákĺní řešení.
Včera mi přišla hromádka objednaných rostlin z A-DAHO a o nastávajícím víkendu mám v plánu předělat celý layout akvária. Odchyt a prodej půlky zbytků rybí osádky (zůstanou neonky, rasborky a otík), ponechání si některých stávajících rostlin a zasazení nových...atd...
Můj dotaz zní: když naplním akvárium se starými a novými "nezaběhnutými" rostlinami, jestli mám svítit "plnou" intenzitou (cca 12 hodin s polední 2 hod. pauzou)i s přidáváním C02, anebo vše zmírnit a postupně intenzitu obojího přidávat???
Zapomněl jsem - dno chci řádně odkalit, ale né úplně, abych v něm zachoval "život", jaký tam byl předtím...
Předem díky za odpovědi... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.08.2014 16:59 R Muž romant [27987] Re: Neio
Měř jenom NO2 a nestyď se měnit klidně polovinu vody, když ne denně, tak obden a znovu použít Nitrivec a to hlavně když bude vyšší NO2, tak po výměně vody velmi dobrý postup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2014 16:08 Muž Neio [7] Re: Neio
Fotka k příspěvku zatim 24 hodin v pohodě.. večer změřím n02 a n03, 3/4 puvodni vody + nitrivec + 1/4 puvodniho dna..mělo by to bejt v poho
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2014 22:11 Muž Neio [7] Re: Kvoro
No osádka je v řešení, Teď tam plave 1x silver arowana a 4x heros rokteil + gibbiceps+panaque a par black molly na zoubek.
Heros by měl kytky snad nějak v poho dát. zbytek osádky šel pryč kvůli kytkám a arowaně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2014 21:24 Kvoro Re: Neio
v tom prípade to tak aj urob. Vyber celú vodu, vyber starý piesok, tam, kde chceš sadiť rastliny daj substrát (môžeš aj po celom akva) a na to daj čierny piesok, dekorácie atď a nalej naspäť zabehnutú vodu a pusti zabehnutý filter. V najbližšej dobe radšej ale viac testuj NO2,NO3, aby sa niečo nestalo osadenstvu.

Ešte otázka, aké tam ideš mať tie ryby? Aby sa ti tie rastliny stihli aspoň zakoreniť :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2014 20:18 Muž Neio [7]
se světlem počítám mělo by to osvětlovat 4x80w t5 osvětlení tzv 0.5wl což je už skoro na c02. Je možnost to vypustit celé, vyměnit dno, vrátit minimálně 1/2 vody původní, zapnout původní filr. Nechá se tami nějaká dekorace jako velký kořen apd. Rybám by to snad nic udělat nemělo. Přinejhorším mít po ruce Tetra nitrivec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2014 17:38 Kvoro Re: Neio
No ja by som na tvojom mieste skúsil do niečoho menšieho zmiešať kúsok bieleho piesku s tým čiernym aby som vedel ako to bude dokopy vyzerať. Aby si nakoniec neľutoval, že si to urobil a už to nevytriediš ;-) . Tiež treba myslieť na to, že rastliny potrebujú určité množstvo svetla. Čo sa týka substrátu, tak neviem ako ho tam chceš dávať v napustenom akva. Zasviníš si celú vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2014 15:52 Muž Neio [7]
Dobrý den. Chtěl bych se poradit. Překopal jsem akvárko, změnil osádku a chtěl bych začít trochu s květinami. Momentálně je použité dno 1-2mm křemičitého bílého písku 2.5 roku zaběhnutého. Chtěl bych přejít na černý ale vzhledem k tomu, že je v akva osádka kterou nemám kam dát aby se nové dno zaběhlo, nezbejvá mi nic jiného než ten černý promíchat se stávajícím je to tak? a jak moc je nutný přidávát nějaký substrát pod písek pro rostliny když je akva 3 roky zajeté a živin by měl být plný ažaž? jedná se o 700l. Děkuji jsem v kytkách úplný začátečník

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 12:20 R Muž romant [27987] Re: Popocatepe
Ta voda má význam pro ryby, jsou na ní zvyklý, na chemismus té vody, ale nemá význam pro nitrifikační bakterie, které se volně ve vodě skoro nenacházejí a žijí tzv. přisedle na předmětech, sklu a hlavně ve filtru a dně. Ono bude stejně po tom znovuzaložení vodu měnit a tak se za den, dva úplně vymění a to složení bude takový, jaký bude k dispozici, ale pro ryby to nebude takovej šok. Píšu to z toho důvodu, že jsem již několikrát akvárium znovuzakládal a mnoha případech jsem nepoužil ani litr vody starý a vše se rozjelo s vodou novou a "špinavým" filtrem a dnem, nicméně to použití té původní vody doporučím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 11:45 Žena Popocatepe [0] Re: Ivoš
Jojo, s vodou počítám, budu se snažit jí převést co nejvíc a filtr bude vyplý jen max 15 min pak ho hned zase zapojím.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 16

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 17502x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15662-znovuzalozeni-akvaria?od=501