Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Znovuzaložení akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Znovuzaložení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 09:48 Žena geminika [39] - Živorodky
Aký je Váš názor na plánované osadenstvo nového akvarka? Chcela by som hlavne guramy- čichavcov aspoň 5 ks, panciernika kropenatého 2 ks, Ancistrus 2x (už mám), neonky 4 ks (už mám) + 4 ks dokúpiť, párik mečoviek (mám) a zopár gupiek (mám). Nebude to veľa do 126 litrov? Tie rybky, ktoré mám už nemám komu dať a ten zbytok by som chcela dokúpiť za 3 týždne na burze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 13:13 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Beddy
OK. Dik. To by bolo super, lebo 3-4 týždne mať prázdne veľké akva a zbytok rýb v malom by ma dosť deprimovalo. Ale takto to bude v pohode. Pred rokom som bezchybne zabehla 54 l, tak by som to mala zvládnuť.Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 13:04 Beddy
Na bakterie se vykašli. V tom zajetým akvárku a filtrech jich máš dost. Nový akvárko dolej tohle zaběhlou vodou i s rybama, co ti zbyly, dej tam ty zaběhlý filtry, co máš(neper je) a sleduj to pár tejdnů. Když si budeš jistá, že všechno jede jak má, nakupuj další ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 12:31 Žena geminika [39] - Živorodky
Čo tie štartovacie baktérie? Dať či nedať? Alebo stačí vyprať ten molytan?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 11:25 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: katterinecka
Veď nie veľa, dohromady možno nejakých 8-10 väčšíc rýb a pár gupiek. Ale ešte uvidím. Za pár dní tu bude akvaburza, tak uvidím, čo tam budú pekné mať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 10:36 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: geminika
to je pro skaláry dost malé, a pro ty pancéřníčky taky, dorůstají dost velkých rozměrů. Být tebou bych si dávala pozor abys to nepřerybnila a vyhýbala se druhům které potřebují větší nádrž. Jsou i jiné menší pěkné rybky a taky jich nemusí být akvárko plné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 10:34 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: katterinecka
Do 125 l. (80x40x45)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 10:33 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: geminika
a do jak velkýho akvárka tyhle ryby plánuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 10:27 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: ustavprochore
Rastlín mám pomerne dosť s predošlého akvária, tam problém nevidím. Veľké ryby som dala do opatery sestre do veľkého akva, parmičky a gupky som čiastočne rozdala. Zostali mi len nejaké gupky, ktoré plánujem dať na zabehnutie nového, 4 neonky, 2 ancíci a párik mečoviek. Plánujem časom dokúpiť len guramy-čichavce, nejaké neonky a 2 thorokatov. Možno nejaké skaláre.Ešte sa spýtam, či mám kúpiť tie štartovacie baktérie. Neviem, ako sa to volá, ale vraj také niečo je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 09:47 Žena ustavprochore [567] – Re: geminika
Být na vašem místě, zařídím 126 l (nezapomněla bych na hodně rychlerostoucích rostlin, pomohou), dám nový kvalitní filtr, vyperu ten starý, počkám den - dva až se nádrž "odbublinkuje" a začnu postupně přidávat ryby. Nedovedu si představit, jak se kvantum živorodek, 2 ancíci, thorokáti, skaláry, tetry a parmičky mlátěj několik týdnů ve 20 litrech. hmm
Současně bych měla po ruce test na dusitany, vodu i chování ryb v obou nádržích denně kontrolovala, a v té dvacítce denně měnila část vody. (Ve velkém, až polezou nahoru amoniak a dusitany, nebo by byly ryby nějaké apatické, lapaly u hladiny nebo naopak lítaly po akvárku, samozřejmě taky.) Taky bych hodně uvažovala, zda část ryb (hlavně živorodek) nemůžu odstěhovat nebo darovat někam úplně jinam.
Na nějaké PET lahve bych se vykašlala rovnou, pytlík písku navíc je zanedbatelná investice a rostliny i celé akvárko dobře založené dno jen uvítají. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 15:46 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Beddy
No to mám vodu z 90-tky. Je už riadne žltá a idú v nej 2 molytanové filtre. keď napustím novú 126 litrovku, tak v nej mám "preprať" ten molytan, alebo doliať vodu z 20-tky? Potom za ako dlho tam môžem dať ryby? Skôr ako za 3 týždne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 15:38 Beddy
Nevim jestli potřebuješ uplně startovací chemii, předpokládám, že v tý dvacítce je zaběhlá voda z tý 90ky anebo filtr anebo obojí. Což by mělo stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 15:23 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Beddy
Aj som si to myslela s tým dnom. No nevadí, nejako sa to hádam zabehne. Ešte mi niekto poradil, že keď potrebujem rýchlo zariadiť akvárium, tak si mám kúpiť nejaké štartovacie baktérie, či čo. Čo to je a ako sa ten prípravok volá. Je to dobrý nápad? Urýchli to zabehnutie nádrže? Potrebujem ho dosť rýchlo, lebo ryby z tečúceho 90 l mám teraz napchaté v 20 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   13.09.2010 15:03 Beddy
Jako úspora štěrku to je chytrej nápad a z flašek ve vodě nic nehrozí. Protože jestli jo, tak všchni pijem pěknej humáč.
Zaběhnutý dno je zaběhnutý, protože v něm je spousta toho bordelu z kterýho rostou kytky. Když dno propláchneš a bordel z něj tím vyplavíš, tak už pak moc zaběhnutý neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 14:49 Žena geminika [39] - Živorodky
Ja mám iba 126 l, tak sa preváženia nebojím. Len mi to tak napadlo pri veľkých nádržiach. Okrem toho, ušetrí sa množstvo štrku, ktorý sa nahradí fľašou. Teda pri nedostatku štrku. Ale tie PET fľaše ma zaujímajú, či nespôsobujú vo vode niečo. Kto vie? Ešte ma zaujíma, či pôvodné zabehnuté dno, ktoré som prepláchla a je teraz v kýbli sa pokladá za zabehnuté dno, keď ho nasypem do nového akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 14:33 sokar – Re: geminika
Větší hovadinu sem neslyšel.To že budeš mět někde v akva kopeček ze štěrku ti nerozloží hmotnost tak, aby ti prasklo či se někam nahlo.Když máš dobrej stojan a kvalitní akvo tak je to fuk.
Já mám pů tuny písku nahrnutýho na střed akvária a nic se neděje.
Kamoš má na zadní stěně zase 400 kg kamenů a taky nic.

smich :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 14:33 Beddy
Do PETek se balí i kojenecká voda. Tak co myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 14:27 Žena geminika [39] - Živorodky
Žiaľ, začalo mi tiecť 15 ročné akvárium a bola som nútená kúpiť nové. Takže ma čaká zakladanie nového a chcela by som v ňom urobiť kopček od zadnej steny. Tu som sa dočítala, že sa dáva na spodok, namiesto ťažkého štrku PET fľaša s vodou a na ňu sa nasype štrk. Vraj preto, aby nebolo príliš zaťažené na jednej strane a takto sa to vlastne oklame. Nápad to nie je zlý, len by ma zaujímalo, či ten plast nevylučuje niečo škodlivé do vody, napr. po rokoch máčania vo vode.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 20:33 Stene
Jaký jsou vůbec nejdůležitější prvky ve vodě? Jaký bych měl kontrolovat nejvíce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 19:54 Muž Gordon [22] – Re: Stene
nic. jen ph test od sery, ale asi si pořídím ten 5v1 od JBL, vypadá dost dobře.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 19:50 Stene
Ostatní, co používáte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 18:51 1trebor – Re: Stene
Já používám orientačně JBL EasyTest 5in1 a jsem spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 18:46 Stene
Dobrá, snížím intervaly čištění filtru. A nějaké ty testy na vodu? Koukal jsem, že jsou celkem drahé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 18:40 Muž AlQuds [161] – Re: Stene
Po zalozeni noveho akvaria nejaky cas trva nez se v nem nastoli biologicka rovnovaha a objeveni rasy v te dobe je bezne. Pricina se bez podrobnejsich udaju urcuje tezce, casta vymena vody je dobra, pomuze i dat zpocatku do akvarka vice rychlerostoucich rostlin, pripadne zkratit nebo prerusit dobu osvetleni. Rozhodne neni treba tak casto cistit filtr, postaci jednou za 1-2 mesice a ne tak, aby se v nem neudrzela kultura uzitecnych bakterii. Pokud cistis filtr casto a prilis dukladne (melo by stacit proplachnuti ve vode z akvarka), je docela dobre mozne, ze se ti v nem neudrzi bakterie a tim padem biorovnovahu nenastolis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 16:25 Stene
Ještě bych chtěl změřit hodnoty mé vody v akva.. Doporučte mi nějaký levný set, pomocí kterého zjistím všechny potřebné údaje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 16:23 Stene – Znovuzaložení 10l akvária
Fotka k příspěvku Ahoj, nedávno jsem řešil moje problémy s akváriem právě zde a doporučili jste mi začít znova.

Tak tedy v akváriu nyní mám -
Jávský mech
Řasokouli
Anubias (přesně nevím jaký je)
a Limnophilu Sessilifloru
nevíc rostlinky bublají, což se mi ještě nestalo - přidávám Co2
..

Myslel jsem, že to bude všechno fungovat. Ale asi po týdnu se na anubiasu začala objevovat řasy (zatím jenom lehce) a limnophile začaly hnědnou listy. Nevím kde je problém. Voud měním každý druhý den s tím čistím i obsah filtru. Nehnojím, žádná chemie. Svítím lehce přes 12h.

Osazenstvo - Betaa (pestrá) a dva šneci.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 16:06 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Šomin
správně fungující akvárium s prosperujícími rostlinami je základní pro dobrý chov ryb (ve většině případů, i když jsou i akvária bez rostlin). Takže pokud se ti to podaří tak pak nevidím problém pořídit si tam hejno malých razborek, nebo jiných malých rybek. Akvaristika je hlavně o trpělivosti ;-)

Například holandská akvária jsou takovou podvodní zahradou, kde jsou ryby jen na doplnění rostlin nebo mají nějakou funci a je jich tam minimum.
Taky velký rozmach teď zažívají krevetkária, nebo jsou třeba akvárka jenom s mechy, je hodně směrů kam se vydat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 15:20 Šomin Re: katterinecka
Děkuju mockrát všem za rady, ani mě nenapadlo že by tu tolik lidí napsalo. Takže říkáte neonky ne. Máte pravdu že 30 litrů je na případné desetičlenné hejno málo. Líbí se mi nápad s krevetkami nebo šneky, aneb, ryby nemusí být hlavní prioritou. Pokusím se to všechno opravdu dát do pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.08.2010 14:59 Muž JendaVana [22] - CichlidyRe: Šomin
supr, že si Šomin uvědomil co udělal špatně. teď má dvě možnosti.
- bude zachraňovat stav co má - utratí nemocnou, odkalí, vymění 4/5 vody za novu odstátou, bude málo krmit (ryby hned hlady nepojdou) a hlavně ČEKAT jestli se mu AQ ustálí. pak případně přidá nějakou tu neonku zpět - když chce ty neonky
- začne akvárko od nuly podle postupů pro začínající na tomto webu dobře popsaných. i v tomto případě bude muset ČEKAT než se ustálí koloběh vody a filtru a teprve pak přidá první rybky.

Howg X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 14:07 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: traktorysta
já jen píšu z vlastní zkušenosti.Pokud nemám v akvárku rovnováhu,něco se mi "posere", byly neonky vždy ty první,které mi odešly.nehledě na to,že potřebují dlouho zajetou nádrž se starou vodou.Proto bych mu neonky rozhodně nedoporučila.
PS: já třeba neonku v karanténě měla...no. záleží na každým z nás,jak se v tom bude piplat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 14:02 Muž traktorysta [26] - LabyrintkyRe: glumča
oprvdu je tady někdo, kdo si myslí, že je potřeba léčit celé akva kvůli jedné neonce? a někdo, kdo považuje neonky (s gupkou zřejmě nejběžněji chovaná ryba ever) za náročné? jistě, do třicítky asi nejsou nejvhodnější, ale rozhodně to není takový průšvih jako třeba ancistrus...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 13:59 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Šomin
já bych ti poradila pořádně proprat dno,zasadit rostlinky,nechat akvárko nějaký čas běžet bez rybek,ať se to ustálí a pak třeba zkus rybu bettu,je krásná sama o sobě a víc jich tam nepotřebuješ.Tu rybku bych utratila jinak.Prostě bych ji dala do pytlíku a klepla o zem.Je to rychlý...hodně zdraru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 13:54 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: traktorysta
trošku se do toho vložím..koukám jak z jara,co mu radíš.nepovažuju vůbec neonky za odolný rybky,který navrhuješ.Píšeš tady,že to klučinu třeba chytne a zůstane u toho,ale podle mě,pokud teprve začíná od znovu a dá si tam neonky,tak ho čeká každou chvilku lovení mrtvé neonky z akvárka...Nebo nemocné ryby,jak píšeš,usmrcovat v pytlíku v mrazáku...
Taky jsem takhle totiž začínala,dala jsem si do malého akvárka neonky a čekalo mě právě to,co jsem napsala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   18.08.2010 13:53 Žena JJaanca [67] Re: Šomin
Koukám, že k internetu přístup máš, tak si sedni a čti, čti, a čti. Nahoře si klikni na "Nádrže" , vyber si "Malá akvária", prohlížej, pročítej deníčky, komentáře, vyber si jich pár, co se ti budou líbit a pokus se vytvořit něco podobného. Pročítej staré diskuze - všechno už tu bylo řečeno. Spousta lidí rostlinky daruje, tak si sežeň něco zadarmo. Jestli jsi z Prahy, můžem se domluvit spolu.

Nemocnou neonku utrať - já to dělám tak, že dám do malého kelímku vodu a to dám do mrazáku. Když je voda tak studená, že se začíná tvořit led, tak tam hodim rybu. Za pár vteřin je mrtvá. Celé to dej do mrazáku a nech pořádně zmrznout, protože se mi jednou stalo, že ryba pak obživla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 13:44 Muž traktorysta [26] - LabyrintkyRe: JuraS
čoveče...ty bys byl skvělej personalista...taková snůška nesmyslů..."zasaď si tam kaktus" - už vidím jak to toho kluka nakopává (a taky ho vidím jak krmí svých pět neonek hov. srdcem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 13:20 Muž traktorysta [26] - LabyrintkyRe: JuraS
heleď juro, uznáš, že léčit disky (dle tvého profilu) a jednu nemocnou neonku je asi trošku rozdíl, ne? navíc - pokud má kluk 30 l a jednorázově do toho nakoupí pár odolných a nenáročných rybek, tak je pravděpodobnost potřeby nákupu léčiv asi...nulová?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2010 13:15 JuraS Re: Šomin
žádná nemoc není neznámá jen ty ji neumíš rozeznat a popsat..na stránkách sery a v kdejaké akvaristiky najdeš jejich publikaci s jednoduchým způsobem rozeznání nemoci ryb
ano léky jsou skutečně velmi drahé..včera jsem z nutnosti koupil 3 běžné léky od sery které dohromady by měli vyléčit jeden problémek se kterým zápasím..cena 450,- Kč..a to jsou z kategorie přijatelně drahých...s nemocemi u ryb musíš počítat..buď hned přesně odhadneš nemoc a uděláš opatření a nebo budeš začínat furt dokola..jedna neléčená ryby ti může dokonale zamořit celé akva a je vymalováno...pokud máš na rybky za 5 kaček kus a nebudeš mít 300,- na případné léky tak bych fakt šel raději do kaktusu...jinak budeš v akvaristice pro nové ryby každý týden, každý měsíc..co já vím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 13:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Šomin
nebo si tam zasaď jen rostlinky a třeba nějaký šneky, a až se bude rostlinkám dařit, můžeš si pořídit třeba nějaký nenáročný krevetky, třeba red cherry. V akvárku nemusí být to hlavní jenom ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.08.2010 12:59 Žena Utahraptor [91] Re: Šomin
Hlavní věc, která je tam špatně, je že cpát neonky do 30 litrů je zhovadilost. Pokud máš takhle malé akvárium, měl by sis do něj vybrat rybky, kterým takový objem bude vyhovovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 12:57 Muž Yirka [9126] Re: Šomin
Jdi na to ještě jinak, protože ať se budeš snažit sebevíc, z třicítky prostě neonkárium neuděláš. To nejde. Do té velikosti si vyber jiné rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 12:49 Šomin – Udělal jsem všechno špatně
Před dvěma letyjsem dostal k vánocům akvárium, 30 Litrů. Nicméně udělal jsem všechno špatně. Zbytečně jsem do něj dal kromě neonek i ancitruse. Málo jsem se o něj staral, nestříhal rostliny, a málo odkaloval. Ale naštval jsem se na sebe a rozhodl se že začnu úplně od píky, a budu opravdu zodpovědný. Momentálně mám v akváriu 3 neonky (měl jsem jich pět, ale jedna záhadně zmizela, nikdy jsem nenašel její mrtvolku ani kostřičku, vyskočit nemohla, mám kryt. A jedna pošla na neznámou nemoc.) a jednoho ancitruse. Na dně štěrk a písek, kus dřeva a jednu přerostlou Egerii. Co tědy udělat s rybkami (jedna z nich je nemocná, jenže na jakékoliv léčiva nemám peníze, a rodiče mi to nikdy moc sponzorovat nechtěli a ani nechcou)a co budu potřebovat abych udržel akvárium v pořádku? (jen to opravdu, ale opravdu nezbytné, jediné co mám je filtr, krmivo, zářivka a odkalovač). Jinak mým přáním je si z toho udělat "neonkárium" A klidně si na mě zanadávejte, máte na to právo, byl jsem příšerný flink.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 10:37 Muž Krkovička [0]
Ahoj,
jsem začátečník a vzhledem k tomu, že tady byla nabídka přijet se podívat a poradit (to mi přijde v dnešní době neuvěřitelně vstřícný :) ), rád bch poprosil jestli tu není někdo kdo by mi přes email byl ochotný odpovědět na několik dotazů a průběžně občas poradit tak aby moje akvárko bylo hlavně zdravé a později i krásné? :)
Pro bližší informaci - mám aqua cca. 150 L s rybami, které byli v kompletu kupovaného akvária (parmy čtyřpruhé,nádherné, black molly, ancici, pancéřníčci, čichavka zelená)
Pokud by někdo poradil email je mailto:pepa.krkovicka@seznam.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2009 16:47 Muž Diego [72] Re: DavidDizzer
Filtr se čístí (alespon u mě) až téměř nefunguje a když už se čistí,tak nikdy né úplně do čista,přece tam nějaké ty bakterie musí přežít,né?Např. já jsem už nečistil filtr od podzimu a je jak nový. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2009 16:46 rogosak Re: DavidDizzer
Tak dej ještě jeden co2 přístroj třeba to bude lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2009 16:26 švíco Re: DavidDizzer
Čeče ty jsi fakt nedočkavej člověk a hlavně všichni mluví o voze a ty jedinej o koze.... Bez trpelivosti a pozorného vnímání akvária se dál nehneš. jestli myslíš že existuje univerzální recept na dokonalé akviško, tak se na to akvárko rovnou vybodni a pořiď si do něj křečka. Já jsem taky ze začátku nasekal spousty chyb a za některý se dokonce stydim (vypuštění ryb do týden staré, nezajeté nádrže a jejich následné úmrtí)... ale to jsem ani neměl v té době tušení, že nějaké fórum na netu je a že je akvaristika taková věda. no a potom jsem začal hlavně číst, číst, číst a MYSLET! Ale mně přijde, že ty čteš a hned to zapomínáš a nemyslíš... to si neumíš dát do kupy základní informace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2009 16:13 koblihcz Re: DavidDizzer
DavidDizzer napsal: To je teď vcelku jedno, Teď řeším ty řasy atd... Tak už pojďme prosím k věci :-)No vsechno souvisi se vsim, ale je pravda ze pokud se bavime o rasach nebo rostlinach obecne, filtrace nema valny vliv na jejich rust resp. mozna by se jim i darilo bez ni lepe. Ale myslim, ze tim, ze se ti filtr zanese tak, ze uz jde bordel ven za 2 mesice, tak je neco spatne ... nemas to prerybnene? I ten vyssi obsah NO3 by tomu odpovidal.

Ted by jsi konecne mel vymenit ty trubice a dat tomu sanci a cas aby se to ze tve pece vzpamatovalo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.08.2009 15:54 Muž DavidDizzer [26] Re: koblihcz
Ten filtr jsem nečistil 2 měsíce a bylo už prostě potřeba podle toho, protože když JEL, tak z něj už vylítávala špína. To je teď vcelku jedno, Teď řeším ty řasy atd... Tak už pojďme prosím k věci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.08.2009 15:52 koblihcz Re: DavidDizzer
DavidDizzer napsal: Filtr byl ne že uplně zaneřáděný k ucpání, ale už byl kýbl s vodou úplně černý. No to bude skoro vzdycky, kdyz ho budes cistit, ale tim ze ho vycistis tak zase rozhodis kulturu bakterii, ktere se tam usazuji a pracuji ve tvuj prospech.

Jinak se mi zda ze tady nekdo radil s palcem dolu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.08.2009 15:42 Muž DavidDizzer [26] Re: koblihcz
Takže AQ jsem vyčistil: Filtr byl ne že uplně zaneřáděný k ucpání, ale už byl kýbl s vodou úplně černý. Takže vyčistil jsem filtr, Jávksý mech jsem vytáhl z vody a propláchl a tím pádem jsem i odkalil hnus pod jávským mechem. Anubias Afzelii jsem z AQ uplně dal pryč! Zkrátil jsem Limnophilu sessilifloru, Trochu jsem se i zvonem prohrabal více do hloubky dna, abych odkalil zbytky i tam, kde se všude dostal - dneska jsem tedy vyměnil asi 30% vody! Už asi měsíc nehnojím, poradil mi to Matlala, tak poslouchám. Je to dobře? :-) Klidně ať sid přijede, ale přijde mi to trapný :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.08.2009 14:59 Žena ustavprochore [567] Re: DavidDizzer
Máš tam mimo mnoho jiných "chybek" taky dávno vysvícený širokopásmový zářivky. Být to moje akva, tímhle začnu. ;-)
Na řasy zas tak nenadávej, máš tam docela dost dusičnanů - 30 a víc mg/l, pro rybky je lepší koncentrace nižší, takže to zkus brát tak, že každá rostlina odebírající NO3 je fajn. Řasa je taky "rostlina" (nižší). :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [15] 16

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 17502x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15662-znovuzalozeni-akvaria?od=701