Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy a pomalý růst rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Řasy a pomalý růst rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 23:19 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Socrates
V podstatě sis odpověděl sám. Svit i v tom druhém akva 10 hod. v kuse a uvidíš. Ono je totiž v tropickém a subtropickém pásmu 12 hod.den a 12 hod.noc. tzv rovnodennost. Zdar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 21:19 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Socrates
Asi ne.

Rozdíly v osádkách ale mohou být důležité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 20:48 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: JirkaŠčobák
A svítil bys teda pořád s pauzou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 20:33 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Socrates
2,5 h je málo. Alespoň 4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 19:36 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetky – Pomalý růst rostlin
Ahoj.
Trápím se trápím, tak se zkusím poradit.
Mám dvě akvárka, ve kterých mám prakticky stejné dno, hodně stejných rostlin, nehnojím a používám stejnou vodu, kterou nesytím COčkem. V jednom to doposud roste jako blázen, v druhém ani prd. Tak jsem tak přemýšlel, čím to může být.
Dva největší rozdíly (mimo osádek, které asi nebudou mít extra vliv na růst rostlin) jsou, že v prosperujícím svítím 10 hodin vkuse a nepoužívám filtraci. V neprosperujícím svítím kolem poledne 2,5 hodiny a večer 5 hodin, filtraci používám a před nějakou dobou jsem chvíli nepatrně hnojil a dodával N.
Jako první změnu tedy uvažuju, že začnu svítit vkuse cca 10 hodin i v neprosperujícím akvu (samozřejmě další věc je intenzita světel).
Postupovali byste stejně nebo vyzkoušeli něco jiného?
Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 21:25 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Martex42
Neporadím. Používám žárovky a měním je, dokud se to časem nestabilizuje. Primitivní technika.
Délka si myslím, není tak podstatná, jako intenzita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 20:58 Muž Martex42 [20] - TetryRe: JirkaŠčobák
No něco s tím provedu. Kolik toho světla mám nechat? Když něco přočítám každý uvádí jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 20:43 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Martex42
Václav chtěl asi vyjádřit, že abys měl alespoň trochu šanci, je třeba vyhodit alespoň něco.
Ideální by bylo přestěhovat všechny ryby dočasně jinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.11.2018 20:33 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Martex42
Už ti to tu někdo psal, rozhodni se co chceš, nemůžeš dělat rostlinné akvárium a mít v něm rybí polévku. Takhle to nefunguje nikomu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 20:27 Muž Martex42 [20] - TetryRe: vaclav
V čem jsou čichavci nevhodné??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 20:26 Muž Martex42 [20] - TetryRe: JirkaŠčobák
V kytkach se tolik nevyznám. Já jsem měl několik let pouze pestirnu akvarijních rybek. Chtěl jsem prostě doplnit akvárko o pár rostlin a dopřát jim co2. Tlaková láhev mi zbyla z kyslíku tak jsem to chtěl vyzkoušet. Chtěl jsem vědět nějaký obecný informace co by mohlo být špatně. Třeba i moc světla atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 20:25 Maq Re: JirkaŠčobák
JirkaŠčobák napsal: si komplikuje život i tím, kolik ruzných druhu rostlin v tom má
Tak v tomto já jsem přímo odpuzující příklad. :) Já mám spoustu druhů jen v minimálním počtu, jen abych jich mohl mít co nejvíc. Teď nevidím na svoji prezentaci, tak nevím přesně - 50 druhů ve 200 litrech? smich
Ale tyhle nuance jsou podružné. To akvárko prostě jako rostlinné takhle nemůže fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 20:11 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Napadá mě, že si komplikuje život i tím, kolik ruzných druhu rostlin v tom má. A máš pravdu, že tam není nic, co by se bez CO2 nedalo. Například kryptokoryny by byly spokojenější bez něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 20:03 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Martex42
Udělej si prezentaci, dej pryč čichavce a utlum světlo a změř si vodu KH, NO3, Fe, PO4. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.11.2018 20:02 Maq Re: Martex42
Martex42 napsal: Tohle mi moc nepomůže. Potřebují vecné rady co je špatně. ...
Chci mít náročné rostliny i co2. Nenáročné rostliny už mám 11 let. Chci zjistit proč to nejde. Né tam dát nenáročné rostliny a dobrý.

Zatím tam nic náročného nemáš. :)
Aktuální řasová kalamita je zřejmě následkem toho přesazování / dosazování nových rostlin. Zaryl jsi do dna a vyplaval bordel.
Špatně toho je od pohledu hodně. Nechutně přerybněno. Nerozumně přesvíceno. Blbý substrát pro rostlinné akvárium. Chybějící prezentace. Pak můžeš chtít věcné rady. Ale příjemné nebudou. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2018 19:58 Muž MichalV [327] Re: Martex42
dovolím si to prirovnať, ako keď niekto presadne z bicykla na motorku, pôjde veľkou rýchlosťou po úzkej lávke (hi-tech), so zaviazanými očami (bez pravidelného merania parametrov vody v akva a s pridávaním hnojiva s nešpecifikovaným obsahom živín) a za pomoci navigátorov pre zrakovo postihnutých (rady tu na fóre).
Veľa šťastia pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 19:58 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: drvi
On má třeba už ten problém, že neví, že lilaeopsis (uvádí limnophila) je rostlina, která lépe prosperuje mimo přímé světlo.

Další věc je postupnost kroku. Akvárium zarostlé náročnějšími rostlinami s hodně rybami muže být, ale ryby nesmí nikdy předběhnout rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 19:51 Žena drvi [2894] Re: Martex42
Změř makroprvky, při množství velkých ryb bývají vyšší dusičnany, někdy i fosfor, muze být pak nedostatek draslíku nebo i mikroprvku - ted prave mám podobny problem ve velkem akva s cichlidama. Přidáváním železa a ostatních mikroorvku a častějšími výměnami vody se zda, že se rostliny znova rozjiždějí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 19:51 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Martex42
Jenže s touto rybí osádkou je to honění se za přeludem.

P.S. Nemyslím, že mám náročné rostliny. Přesto jich mám asi 70 druhu a další se mi nevejdou. CO2 nepoužívám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.11.2018 19:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Martex42
Musíš si rozmyslet co chceš. Buď hodně ryb, nebo náročné rostliny s CO2. Obojího dosáhneš jen těžko. Ale samozřejmě jde udělat krásné zarostlé akvárium se spoustou ryb. Ale chce to hodně zkoušení. Pár takových prezentací tady najdeš.
Ale používáním "tekutý co2 od rataje a bioflor" se asi nikam nedostaneš. Tekuté CO2 rovnou vyhoď a hnojení budeš muset složitěji (měřit jednotlivé prvky a podle toho hnojit), pokud to myslíš s kytkami vážně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 19:42 R Muž afc1886 [14655] Re: Martex42
Na poslední fotce vidím celkem dost dělníků. Možná dost překrmuješ a tady by mohl být zakopaný pes, jestli chápeš kam tím mířím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 19:37 Muž Martex42 [20] - TetryRe: JirkaŠčobák
Chci mít náročné rostliny i co2. Nenáročné rostliny už mám 11 let. Chci zjistit proč to nejde. Né tam dát nenáročné rostliny a dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 19:33 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Martex42
Vyměň náročné druhy rostlin za jednoduché a zvetši 2x objem rostlinné hmoty. Následně vypni CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 19:29 Muž Martex42 [20] - Tetry
Tohle mi moc nepomůže. Potřebují vecné rady co je špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2018 19:17 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Martex42
Prostě se o ty řasy dobře staráš. Spousta živin (i kdyby tam CO2 nebylo, máš hodně ryb) na to všechno doopravdy velmi malý objem rostlinné hmoty a ještě x náročnějších kytek. Je to poněkud honění se za přeludem. Typická ukázka akvaristy, který videl designové akvárium s hromadou ryb, neuvědomil si, že je buď čerstvě založené nebo je to práce někoho, kdo fakt umí, pokusil se to napodobit v domácích podmínkách a teď nerozumí, proč mu rostliny nefungují.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 18:49 Muž Martex42 [20] - Tetry – Problém s řasou a růstem rostlin
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte kolegové akvaristi. Chci poprosit o radu ohledně řasy a špatného růstu rostlin. Měl jsem akvárium v chodu cca rok a před 14 dny jsem dokoupil rostliny, pořádně ho osázel a dal akvárko trochu do pořádku. Mám akvárium 115x45x50 DxVxŠ. Vstupní voda 120uS a ph 6,8 ,Osvětlení 2*25W trubice + 2 krát LED osvětlení LFL-CL-1000 30 W modro-bílá. Co2 z láhve na ph 6,5 + tekutý co2 od rataje a bioflor od rataje. Mám problém že mi hrozně roste řasa hlavně štětičková. Rostliny moc nerostou. Mám i náročnější kobercovky jako eleocharis parvula, limnophila novae zelandia. Děkuji za každou radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 14:52 Muž hadravam [11] Re: Xlienka
Jasný budu čekat a dál budu postupovat jako do ted.Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.11.2018 14:40 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: hadravam
měsíc po zasazení nemůžeš poznat zda se anubiasu nebo echinodorům daří, chvilku trvá než se aklimatizují a začnou růst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 12:27 Muž hadravam [11] Re: tramtra
Dal jsem tablety ke kořenům.Asi s hnojením ještě počkám abych to nepokazil.Zatím je řasa asi v normě.Ale jak řešit zároven zelenou řasu na skle a listech a hnědou na dně .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 12:20 Žena tramtra [3202] Re: hadravam
Před týdnem jsi přihnojil ke kořenům...já bych s tím teď ještě nic nedělala. Anubiasy máš v substrátu? Možná jim tam není nejlíp, ale nevypadají, že by nějak strádaly.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 12:05 Muž hadravam [11] Re: larix
Svítím ani ne na polovinu spíš tak 30-40% intenzity. Stonkovky rostou dobře nerostou ty velké echynodory ani anubias nechce růst. CO2 si mzslím problém není spíš naopak pokud je ho málo roste řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2018 10:21 Muž larix [1420] Re: hadravam
Na tie rastliny, ktoré máš v akvárku, je silné svetlo a CO2 zbytočné. Viac problémov ako benefitov. Chihiros by som stiahol na 50%, CO2 zrušil a hnojil jemne podľa potreby alebo (ak sa ti s hnojením nechce laborovať) použil nejaké kvalitné komplexné hnojivo (Dennerle, Tropica, Profiplants) bez dusičnanov a fosforečnanov, prípadne s jemným doplnením draslíka. Ryby takýto režim tiež ocenia a budú dlhšie žiť. V jednoduchosti je krása :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 09:38 Žena drvi [2894] Re: hadravam
Udělej si základní testy (pokud možno kapkové) na hodnoty dusičnanů, fosforečnanů a draslíku v akvarijní vodě, protože (údajně, dle letáku) tvůj Platinum soil vychytává nadbytečné živiny z vody. Proto mohou právě stonkovky, které přijímají živiny ponejvíce listy, trpět jejich nedostatkem. A podle výsledků testů pak můžeš opatrně přihnojit do vodního sloupce. Naslepo bych to nezkoušela, to by opravdu mohlo vést k rozvoji řasové kalamity
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2018 12:11 Muž hadravam [11]
Mám akvárium založené přesně měsíc viz.prezentace. Dávám CO2 ale nehnojím.Mám pocit že rostlinky začaly přestat růst.Hlavně ty velké.Mám začít hnojit? Bojím se že začne růst víc řasa a skoro vždy mi začala i ruducha.Tak nevím proto se ptám tady na foru.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 19:22 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: MichalV
Předsudky a dlouhodobé znevažování dobrého jména okružáků :). Plus určitý odpor vůči věcem, které si člověk nekoupí a kterých je samo od sebe hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2018 20:24 Muž MichalV [327] Re: JirkaŠčobák
Len škoda, že trvalo tak dlho, kým sme si to osvojili a už nepovažujeme šneka za škodnú hodnú likvidácie. Stalo sa mi pár krát, že sa my pýtali, či mám slimákov, keď som rozdával rastliny. Ja samozrejme kvantum (nevyhadzujem ich) a nevadí mi to, skôr naopak. Dá sa mu toto jednoducho vysvetliť? hmm smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 14:30 Muž Zahry [21] Re: MichalV, Maq
Fotka k příspěvku Fosfor jsem měřil JBL a NO3 Sera testem. Oboje kapkové testy. NO3 je 10 mg/l. Zaměřím se tedy na doladění hnojení. Hořčík bych mohl přidat pomocí MgSO4, to mám doma. Vápník tam upřímně nevím, ale podívám se na net a uvidíme. Pokusím se něco vymyslet, pak hodím nástřel hodnot podle nějakého toho kalkulátoru hnojiva do patřičného vlákna. Zatím díky za rady pánové palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2018 09:48 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Zahry
Dej tam dalších 100 okružáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2018 09:21 Maq Re: Zahry
Dívám se na ty hygrophily. Mohl by to eventuálně být (relativní) nedostatek/přebytek některého mikroprvku, ale moje zkušenost je taková, s mikroprvky si nehrát dřív, než člověk důkladně prověří všechny makro.
Máš docela požehnanou vodu, ve které je všeho málo. I dusíku. Hnojíš dusičnanem draselným. Moje hypotéza je taková, že tím mohl vzniknout mírný relativní nedostatek hořčíku. A možná i vápníku.
Přitom toho dusíku zřejmě nepřidáváš nijak moc. Takže, zkusil bych ladit. Mixovat to tak, abych dávky dusičnanů nesnížil, možná i malinko přidal, ale s tím namísto části draslíku dodával hořčík a vápník.
To všechno jen jemně, protože celkovou mineralizaci máš nízkou, a protože ostatní rostliny si zřejmě nenaříkají.
=
Pokud jde o sinici, metody jsou různé. Protože sinice jsou různé. Zvýšení fosforu pomůže jen někdy, řekl bych v menšině případů. Jindy to naopak může být razantní přidání dusíku. Mně se osvědčilo snížení pH. Ale dost razantní, až pod 6. Neonkám to vadit určitě nebude, a ani rostlinám, pokud se to neprovede skokově. Jinak zapláčeš nad kryptokorynami.
Pokud půjdeš touhle cestou, pak dvojnásob platí posílit hořčík a zejména vápník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2018 08:25 Muž MichalV [327] Re: Zahry
Mňa napadol dusík. Tie biele okraje na listoch môžu naznačiť jeho nedostatok. Vo vstupnej vode máš málo NO3, hnojením pridáš len 5 mg/l + niečo v čerstvej vode, ale toto môžu vychytať riasy/sinice a rastlinám ostane skoro nič. Máš neónky ktoré sú čistotné a predpokladám neprekrmuješ.
Nemôžeš zmerať NO3 v akva?
Myslím, že pridaní šneci ti s týmto problémom pomôžu, lebo vyžerú riasy a tým živiny zrecyklujú a dajú rastlinám znova šancu ich využiť.
Fosfor 0,2 mg/l si čím meral?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 00:53 Muž Zahry [21]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, zatím se mi moc nedaří nějak zaběhnout akvárko. Jak bych to popsal hmm ... Kytky občas tam je náznak růstu pak zas nic. Je to pro mě zatím takové bludné kolečko, ze kterého se ne a ne vymotat. V posledním měsíci k tomu navíc bojuji se sinicí a černou štětičkovou řasou. Na sinici už jsem dostal rady zvednout P a sinici odsávat/odstraňovat, což jsem udělal/ stále dělmá. Trochu to pomohlo, sinice se tvoří o poznání méně a na některých místech zešedla (to zešednutí může něco značit, jakože by sinice třeba zmírala?). V minulém týdnu jsem vypustil okružáky (40), a ti jak pozoruju spásaj bordýlek na listech, neskutečně očistily rozstřikovací rampu a i tu sinici místama žerou. Navíc začínají postupně užírat černou štětičkovou řasu. Určitě spousta užitečné a taky viditelné práce, navíc vše za tejden. Jako výpomoc se hodí ano. No teď zpátky ke kytkám. Například u bacopy se před cca dvěma týdny objevily nové výhonky, ty narostly do cca 1,5 cm a dál zas stop stav. U ludwigie se mi již delší dobu stává uhnívání stonků v jednom bodě (viz foto), celkově mě přijde, že některé stonky jsou takové slaboučké/tenké. Uhnívání se odehrává ve spodních částech (kam dopadá méně světla), ale i vrchní části kytky (a tam logicky by světla mělo dopadat dost). Zpětně zasazený vršky pak následně maj snahu růst. Dál u corymbosy jsou zase listy na středu světle zelené a u okrajů přecházejí do bílé barvy, přičemž vrchol je od středu zelený a po okrajích jde do červena až růžova.... Tak si tak říkám, čím by to uhnívání a celkový nerůst rostlin mohl být způsoben. Měl bych tu svoje laické tipy:
1)Pořád nedoladěné hnojení - něco chybí rostlinám (měkká vody, projevy corymbosy = možnej nedostatek Mg či Ca?)
2)Slabé osvětlení + nedoladěné hnojení - k tomu mě vede poznámka Vaclava vaclav napsal: Řekl bych že je to taková klasika. U každého akvária je to trochu jinak ale po pár měsících jim prostě dojde dech a musíš ho trochu restartovat a začít asi trochu přihnojovat ale to je dost individuální. Máš dost měkkou vodu. Co ti schází si zjistil podle testů tak bych se asi podle toho i zařídil. Světlo vypadá dobře ale je to 42w na 150 l vody a to není zrovna moc. :-) . Přesnějc je to cca 130l čistého objemu, ale v dobu onoho příspěvku jsem měl v prezentaci značne nadhodnocený údaj 150l...

Foto u corymbosy není úplne moc super, ale snad pro ilustraci postačí. Zítra se pokusím udělat lepší. Předem děkuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2018 18:13 Žena petulka [11] Re: Jifi
Ne je to moje stolitrove akva. Ja mam pociz ze je to tim svetlem. Mam s tim problemy. Dtive jsem mela obycejne neonove osvetleni a rostlo to skvele zapomoci vymen vody trosku hnojiva a co2. No bublam burcak z lahve. Ale koupila jsem to jako set Juwel primo a k tomu jsou dve svetla led. Chtela bych to vymenit za obycejnou zarivku. Asi by bylo treba dve.
Normalne jsem odjela na parzdniny vratila jsem se kytky chcipaji...vymenuju vodu kazdy tyden..hnojim feropole. Co vic napsat nevim..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2018 07:19 Muž Jifi [675] Re: petulka
Podle osvětlaní předpokládám, že píšeš o menším akvárku pro krevetky. Je to tak?
Jednak to chce popsat trochu údržbu akvárka a situaci (před prázdninami a po prázdninách) - co se změnilo, jak ses starala o akvárko před prázdninami, jaká byla údržba o prázdninách ... (pravidelnost hnojení, výměny vody).
K čemu dáváš CO2? A co znamená, že ho dáváš z plastové láhve?
Ten svinčík na dně - co to je za svinčík? Pokud by tam byly jen krevetky - nejsou to potom odumřelé listy a jejich zbytky?
Popiš trochu podrobněji situaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2018 06:34 Žena petulka [11]
Ahoj po prazdninach mam problem s rasami rostliny nerostou rasy mam asi ty hnede. Mam tam tohle svetlo, je to malo?
LED 10,5W 6500°K 819 Lumen.
Kdyz pridam jeste druhou zarivku tak tam mam potom zelenou rasu a to je mor.
Prihnojuju ferropolem a co2 z plastove lahve.
Voda ma pH7. Calcium 11.5

Na dne mam porad nejaky svincik a to pravidelne odkaluju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2018 21:37 Žena vero-ni [134] Re: Passenger77
Pardon, viz nize muj dotaz bez odpovedi ;) ruducha, pravdepodobne cerna vousata rasa :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2018 21:32 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: vero-ni
To je potěšující informace...ale nevíme, s jakou řasou jsi vlastně bojovala... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2018 21:24 Žena vero-ni [134] Re: vero-ni
Kdyby někdo někdy taky hledal :-) řasaa ustupuje, pomohlo mi opětovné hnojení, přidávání fosforu, opět pravidelné výměny vody (bez výkyvů) a úplné pokrytí napadených částí plovoucími rostlinami. Na napadené straně nádrže jsem přidala více světla, ono je to celkem fest zelená masa, co se na hladině válí, tak aby alespoň dopadalo níže nějaké světlo... řasa se v podstatě rozpadla a z vody jsem odsála malinké světlé kousíčky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 22:47 Žena vero-ni [134] – Příčina ruduchy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
maličko se potýkám s jelením parohem, či nějakou fuj ruduchou.. V odkazu jsem se dočetla, že je zejména v přerybněných akváriích a staré vodě... může mít souvislost s přesazováním vallisnerií, které jsem udělala nějakou dobu zpět? Stav se zhoršil po pročištění filtru, kdy začal zase více proudit. Přes léto jsem teda občas vynechala přidávání hnojiv a pár výkyvů v pravidelnosti měnění vody bylo, ale max o pár dní. Také jsem darovala všechna paví oka- voda by tedy měla mít naopak o něco menší zatížení bez oček. Ale, můžu mít akvárium i tak přerybněno?? Jinak jsem opět zmírnila průtok filtru na minimum, měním zase bez denních výkyvů pravidelně 1/3 vody, a začala jsem opět přidávat Easy Life Profito a 1x týdně fosfor. Hladinu jsem nechala zarůst skoro celou plovoučkama, řasa je totiž pouze na koncích listů, co se povalují po hladině. Tedy, prosím, jak se řasy zbavit? Zatím se nešíří dále, ale nemizí. Díky díky :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2017 16:29 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Myšule
Já bych řekl že 80w na 100 litrů je hodně a ještě při tak nízkém sloupci vody, asi bych přidal na hnojení protože ve vodovodní vodě toho moc není. Chce to ale testy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2017 15:17 Žena Myšule [0]
Dobu svícení jsem tedy zkrátila na 8h (1 zářivka vypnout nejde), přestala hnojit a měním častěji větší množství vody. S rostlinami mám jestě problém ten, že jim opadávají listy, které přitom jinak vypadají řekla bych docela zdravě (s tím kolik jich každý 2.den vylovím z hladiny se divím, že tam ještě nějaké vubec jsou). Možná z tohoto důvodu můžou trochu klamat fotky, protože to pak vypadá že tam těch rostlin je ještě míň než ve skutečnosti. A neustále kupovat rostliny, abych je za 2 týdny mohla vyhodit, protože z nich zbyde jen holý stonek s pár lístky u vrcholu, mi nepřijde jako nejlepší volba. Zkusim ještě tedy koupit další rostliny...ale pořád se nemůžu zbavit pocitu, že to neřeší příčinu problemu :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 18193x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15395-rasy-a-pomaly-rust-rostlin?od=51