Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy a pomalý růst rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Řasy a pomalý růst rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 13:06 Muž MarekP [812] - Malawi
Fotka k příspěvku Konečná fáze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 13:06 Muž MarekP [812] - Malawi
Fotka k příspěvku Ahoj, poradíte mi, co to je za řasu a jak se toho zbavit? Nejdřív mě napadlo, že je to hnědá řasa, která se objevila v souvislosti s výměnou světla, kterou jsem provedl 7. února. Nejsem si jistej, jestli je to světlo dostačující. Mám teď v akváriu světlo Resun SA-09 ( rybicky.net/fotogalerie.php… ). Po přečtení tohoto článku rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu mi ale nepřišlo, že by to bylo něco z toho, co tam je napsáno. Fotka z článku - rybicky.net/k/clanky/625_4.jpg - takové povlaky tam nemám. Každopádně nejdřív mi začaly hnědnout rostliny, konkrétně rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum , ostatní rostliny v akváriu se zdají na první pohled nedotčené. Ten růžkatec ale hnědne, potom se na něm začnou objevovat takové malé hnědé mírně ochlupené tečky (viz foto) a potom se rostlina začne rozpadat - viz fotka v příspěvku nahoře. Údržbu akvária provádím pravidelně, 1x za 7-10 dní vyměním část vody, každý den přidávám PMDD s KNO3 ( www.levnaakvaristika.cz/… ) a taky tekuté CO2 ( shop.aquatica.cz/… ). Mám doma sice Protalon-707, který by mě toho možná zbavil, ale nechci lít do akvária žádnou chemii, spíš chci určit, co to je, najít příčinu a zbavit se toho přirozenou cestou.
P.S. Fotky jsou trochu do zelena, protože mám teď v akváriu Eshu 2000.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 22:25 Radek1552 Re: amrtin
No ja stejne chci akva predelat,mam vymyslený jiny layout,uz mam i spoustu veci nakoupenych.
Takze v tomto pripade de pouze o zjisteni priciny a abych se toho po priste vyvaroval, kazdopadne diky moc za vase postrehy neskutecne mi to pomohlo.
Aspon priste tu chybu uz neudelam,po zalozeni noveho akva sem dam foto.
Jeste jednou diky moc kolegove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 19:46 amrtin Re: Radek1552
Odpověděl sis vlastně sám.Ubrání rostlinné biomasy bylo příčinou.Takže bych akva nepředělával,pouze doplnil rostliny,klidně velký trs egerie,ten nechal plavat a až se rozrostou ostatní,dát jí pryč.Tapeta je jen estetický problém,ta se dá přilepit i za chodu,nebo jen odpustit větší část vody,aby se dalo s akva hýbat.Po přidání rostlin světlo zase přidat a začít pořádně hnojit včetně co2.A neustále měnit vodu,klidně třetinu obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2014 17:13 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Radek1552
Jaké používáš PMDD kolik je tam KNO3 a kolik je NO3 v akváriu a vstupní vodě. Většinou to je přesně obráceně, nedostatek NO3 = špatný růst rostlin a řasy začnou zlobit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2014 17:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Radek1552
Zkus pohledat, casto se umi odpad nahromadit pod kameny, pod koreny atp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 17:03 Radek1552 Re: Designer
Ano začíná tam ruducha,takže to je asi tím že zahnívá dno.
Měl sem na tu štětičkovou řasu siamky,ale dal sem je do většího akva,ale netušil sem,že se to hned taky rychle rozjede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 17:00 Radek1552 Re: Designer
Já právě chci komplet předělat akva,určitě vidíte že vzadu není tapeta a vypadá to nepěkně.
Ale ještě s tim předěláním sem se rozhodl počkat z důvodu koupení nového světla,abych viděl co to bude dělat,takže tím pádem je to jen takový pokus doposavaď to vše fungovalo bez problému.
Až teď se objevili tyhle problémy jako řasy,sinice a slepá hladina.
Tak chci vědět čim to bude,jestli hnojenim,světlem nebo CO2.
Proto tady píšu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 16:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Radek1552
Na te fotce "A podruhe" vidim na tech listech naznaky "stetky" a ta si libuje v organickem odpadku, a i Sinice z nej nejakym zpusobem dokaze profitovat, alespon u mne to tak bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 16:53 Radek1552 Re: amrtin
Fotka k příspěvku A podruhe
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 16:52 Radek1552 Re: amrtin
Fotka k příspěvku NO a tady je ta sinice.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 16:51 Radek1552 Re: amrtin
Fotka k příspěvku No já do akva CO2 přidávám.
Po namontování nového světla to bylo v pohodě,asik tak po týdnu jsem ale přetrhal rostliny,a možná tím jsem narušil rovnováhu akva.OD té doby začala růst sinice a objevila se slepá hladina.
Světla sem ubral.
Foto celkového akva.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2014 09:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Radek1552
Pokud nechces vylozene hi-tech akvarium, stahuj svetlo tak dlouho, az to bude O.K.

V podstate jsou dva snadne pristupy, ktere take snadno funguji.

Prvni je stahnout svetlo tak, aby nebyly problemy, ozelet hodne narocne rostliny, a jen menit vodu, a to jeste neni treba ani nijak moc divoce (zalezi na zarybneni). Prihnojenim se nic nepodela, ale vetsinou to neni ani potreba. Tak se dela akvaristika od nepameti. Je to jen o svetle, najit kolik je jeste pro tohle snesitelne. Driv s tim problemy nebyly, svetla bylo skoro vzdy mene nez akvarium bylo schopno snest, ale s rozvojem technologii se realitou stalo, ze vic svetla nez takto provozovane akvarium snese, si muze poridit uplne kazdy (jen popisuji stav, nehodnotim to).

Druhou spolehlivou metodou je cpat do akvaria vsechno tak, at rostlinam nemuze nic chybet. Pak se da svitit bez vetsich problemu opravdu hodne, ale dani za to jsou caste vymeny vody a udrzovani rostlin, protoze mnohe druhy rychle zarostou co mohou a jine mohou dostat do totalni tmy. Tenhle pristup je proste jen pro nekoho, koho to bavi a dobre vi, ze si v tom ty ruce proste machat musi uz jen proto, ze si neumi (a nechce, proc taky u tak fajn konicka) pomoct :) .

Cokoli mezi dokazi dobre provozovat lide, kteri to umi, ale Ti se zde moc casto neptaji :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 07:49 amrtin Re: Radek1552
No,já bych si s tím dropcheckerem nebyl tak jistý,v akva bez uměle přidávaného co2 se bude horko těžko dostávat skutečně do zelena-tady může hrát podstatnou roli pH a uhličitanová tvrdost vody!(snad sem to napsal správně,po ránu mi to moc nemyslí :-D ).Na foto se těším ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 06:29 jamajcan Re: Radek1552
Přidal bych se k radě ohledně ubrání světla.Při takové ,docela PALBĚ,Tě evidentně zradily,buď živiny,anebo Co2./podle mě obojí/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 06:02 Radek1552 Re: amrtin
No s fosforem sem přestal,akva je zarostlé celkem dost,později přidám foto.
CO2 bych řekl že je dost -je zelený dropchecker
Ok vyzkouším jak píšeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 05:59 Radek1552 Re: Johan
No,to foto už je staré rok,ted je to mnohem hustěji zarostlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 23:32 amrtin Re: Radek1552
Pro začátek přestaň dávat ten fosfor.Kolik tam je rostlin-jak moc je akva zarostlé?CO2 bude málo(jak si přišel na to že ho je dost?).Pokud nezačneš cočkovat,bude to čím dál horší.Toho světla je příliš a rostliny nestačí zpracovat nějaký prvek(toho využívaj řasy a sinice)-PMDD dávkuj méně.Měň tu vodu a poté co začneš dávat CO2,vrať hnojení na stávající úroveň a asi i budeš muset přidat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 23:10 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Radek1552
Do takového plivátka s tak málem rostlin? Přestaňte hnojit a jen měňte vodu. A světla byste mohl také klidně ubrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 20:44 Radek1552 Re: Burik
PMDD davam 6ml/den a fosfor 9ml/týden

No hlavně ta sinice,ale jinak ještě na skle zelná řasa.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 20:24 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Radek1552
Čím by to asi bylo..tím světlem:-)Kolik dáváš PMDD?PMDD je už celkem zastaralá metoda hnojení,která né vždy stačí na více osvětlená akvária

A jaké řasy ti rostou?Nebo jen ta sinice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 19:59 Radek1552 – Zelená sinice
Zdravím,chci se zeptat jestli někdo nemá zkušenosti s růstem sinic.
Nedávnou jsem si koupil přídavné světlo do krytu měl sem 60W ted mám 138 W na 200 l akva,ted mam 0.69W/l.
Od té doby hrozně rostou řasy,vůbec nevim proč,CO2 je dostatek přidávám PMDD a KH2PO4-fosfor.
Nevíte někdo čím to může být?
Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 18:24 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: Váza
Predem priznavam, ze nejsem expert na rostliny, ale kdyz kouknu na Tvoje fotky, tak vidim svoje akvarko pred par mesici. Ja uz jsem problem (skoro) vyresil,takze par zkusenosti:
- Nevim,kolik tam mas stupnu, ale me zacaly rostliny stagnovat v lete v hicu, kdyz teplota v akva sla az na 28° a to se libilo rasam. Ted drzim pri podobnych rostlinach, jako mas ty, teplotu 25°C
- Dal jsem zmenil proudeni vody. To uz Ti radila Jaja. Neznam Tvuj filtr,ale je dulezite, aby voda sice proudila, ale ne moc a ne primo pres rostliny. Sice privadis ziviny rostlinam, ale zaroven privadis i ziviny rasam a ja jsem mel nejvic ras tam,kde voda nejvic proudila. Takze najit zlatou stredni cestu metodou pokus omyl, pripadne vyvod filtru pridusit kusem molitanu, ja jsem umistil pred vyvod koren a rozbijim proud korenem.
- Nepouzivam CO2, ale davam denne tekuty uhlik (EasyCarbo). CO2 by ale bylo urcite lepsi.
- klidne dopln, treba jen docasne, par rychle rostoucich velkych rostlin (Valisneria apod.) Ty seberou rasam ziviny
- kazdy tyden hloubkove odkaleni dna a vymena 1/3 vody
- trpelivost. Rasy se udelaji behem par tydnu a mizi par mesicu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 16:37 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Designer
Na kapačku jsem si tak nějak myslel , no chce to otestovat , klasické PMDD mi splesnivělo i přez to že bylo v lednici a mícháno v destilce , ted jsem koupil předražené Planta Grow profi , vynechal jsem teda to PFME , namíchám všechny 3 složky stejný díl a dávám zatím 2ml deně na 250l , no chybí zřejmě železo , bateri nana má dost světlé nové lístky s viditelným tmavším žebrováním listu , asi to chce i přitlačit denní dávku, bublám do toho burčák ,mám tam cca 20mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 15:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MonterMonty
Stane se houby, kdyby se davkovalo vecer, ta denni davka neni nic, co by v akvariu uz nebylo, proste s nicim nehne tak, aby to vadilo. A davkovat dvakrat tolik jednou za dva dny se take nema jak projevit, vzdyt puvodni EI davkuje kazdou vec jednou za dva dny.

Ale proc ne automatiku, s tim se da vyhrat a pak davkovat vlastne kontinualne, asi jako kapackou, ale silene pomalou :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 15:08 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Designer
jasan chápu, kečupové lahve můžu dodat , u nás děti jedou na kečup, problém mám s denním dávkováním, přes týden jezdím většinou do Prahy za prací, žena vstává v pět ráno a má frmol, tak to moc nestíhá, budu muset vyřešit nějakou automatiku asi ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 13:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MonterMonty
Ano denne. Ono klasicke EI to ma rozepsano na dve lahve, ktere se stridaji, a sedmy den se nedava nic a meni se voda. Jenze to mi vubec nevyhovuje, chci davat kazdy den bez rozmyslu totez, a vodu menim skoro vzdycky vecer, takze proc bych rano nepohnojil. Nemam rad veci, na ktere musim myslet, zvlast jaky je den (to vecne nevim).

U mne je to slite vsechno dohromady a namichane (prepoctene) tak, ze pro plne EI se dava 10ml/100l (ono se to uz koncentrovanejsi da tezko namichat) kazdy den, a i dobre se to pak pocita kolik dat. Ze to musim casteji namichat mne fakt netrapi, vzdyt to i tak pratelum micham kazdy mesic, takze trvanlivost toho mixu vseho neni nejak podstatna, a navic to kupodivu dokaze ve tme docela vydrzet, nestihlo mi v tom jeste nic vyrust (pokud vubec ma sanci pri te koncentraci vseho).

Ma to akorat jednu nevyhodu, kdyz to micham pratelum, pak tyden doma zeru Italii, pac vhodne lahvicky jsou od rajcatoveho protlaku a prece ho nevyhodim smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 13:32 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Designer
No jasně , takže při pravidelných týdenních výměnách se není čeho obávat , dávkuješ denně ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 13:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MonterMonty
Kdyz pouzijes treba petinovou davku proti EI, tak muzes menit vodu beznym zpusobem. Ono jde hlavne o to, ze u EI to rostliny nikdy nemohou spotrebovat a dost toho zustava. Pri vyrazne nizsich davkach co zustane vyplachnes i beznymi vymenami vody (pokud to nekdo vylozene neflaka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 18:12 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Designer
Jasně , jen je asi potřeba více měnit vodu ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 18:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MonterMonty
Je to smes pro metodu EI, takze je tam uplne vsechno a v pozehnanem mnozstvi, rozdil bude i v pomerech :-) . Nicmene tim decentne prihnojuji i low-tech akvarium a taky si nestezuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 18:04 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Designer
je nějakej rozdíl ve složení Tvého mixu a klasickým PMDD ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 17:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Váza
Prijd v patek na setkani rybicky.net/akce/1316 , naberes si tam nejake rostliny, pokecame o tom, dam Ti EI-Mix (hnojivo ktere micham) a to uz by musel cert na koze jezdit, aby to nerostlo ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 15:13 Muž Váza [6]
Tak jsem doplnil album o fotky zobrazující současný smutný stav mých kytek. Jsem zvědav jestli se mi je podaří nějak zlepšit... Bohužel už nevím co to je za kytky... :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 10:49 Muž Váza [6] Re: Jája
Jo, jo filtr jsem otočil hned ve čtvrtek při výměně vody a přidání už jen biofloru. Acidon jsem přidával jen jednou za měsíc po provedení testu na PH. Naše voda z vodovodu má dost vysoké PH :( Až budu tento týden měnit vodu, tak zase přidám jen bioflor. Snad se to časem zlepší.
Díky tomu, že se kytkám nedařilo, tak jsem raději ani neaktualizoval profil... Fotky tedy zaktualizuji, snad mě za ty živořící kytky moc neukamenují... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 11:34 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Váza
Já bych zatím hnojila jen tím bioflorem, ale každý týden, ne jednou měsíčně. Uvidíš, co to udělá. Ve spojení s tím otočeným filtrem by to mohlo stačit (doufám, že jsi filtr už otočil). Draslík navíc samozřejmě pořídit můžeš, je to prvek (společně se železem), který ve vstupní vodě v dostatečné míře chybí. Ty rostliny na to vypadají, ale spíš bych počkala, co s AQ udělá pravidelné týdenní hnojení bioflorem (draslík i železo obsahuje) a správné proudění vody. Ještě bych dodala, že ty rostliny, které ti jakž takž rostou, jsou pomalurostoucí (echinodorus, anubias a cryptocoryne), tedy nemají takovou spotřebu živin, jako ty, které ti odcházejí a stagnují - to jsou právě ty, které rostou rychle, takže mají i vyšší spotřebu stavebních látek. A protože ty rostliny živoří, tak řasy vedou na celé čáře. Pak bych do AQ přestala lít Acidon. Každá chemie navíc je spíš mínus než plus. Když tam něco už lít chceš, tak spíš výluh Torben (barví vodu) nebo Akvatropic (nebarví vodu), případně můžeš přidat pár starých/hnědých dubových listů nebo šištiček z olše, natrhaných, ne sebrané ze země (já je raději i spařím horkou vodou). A bylo by fajn, kdybys doplnil prezentaci tvého AQ o nové fotky a výčet rostlin i ryb. Podle rok starých fotek se radí dost špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 10:08 Muž Váza [6] Re: grunda
A myslíš, že bude stačit množství z Biofloru nebo mám raději ještě dodat samostatně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 20:51 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Váza
vidím to na draslík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 16:28 Muž Váza [6] Re: Jája
Díky moc za radu ohledně filtru. Určitě ho dnes přesměruji a zvednu. Dám ho na boční stěnu, tak aby šel proud podél zadní stěny. Další rady vítány. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 14:37 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Váza
V první řadě bych přesměrovala filtr. Máš ho špatně nasměrovaný, takže ti v AQ voda špatně proudí. Buď ho dej na boční stěnu nebo nasměruj výtok doprava. Fluval U2 je celkem kvalitní filtr (mám ho) a dá se s ním skoro čarovat. A hlavně ho nečisti pořád dokola pravidelně, ale až se viditelně sníží výtok. A vždy propláchni jen jednu jeho složku. A nezapomeň i na "trubky", ty mívám docela zarostlé bordýlkem. A máš ho moc nízko. Posuň ho nahoru tak, aby horní výpusť byla těsně pod hladinou, aby se hladina vlnila. Jeho kryt mi trošku kouká nad vodu a je to akorát na to čeření hladiny - žádné velké vlnobití.
EDIT: A řekla bych, že bys měl krapet hnojit, ty rostliny opravdu vypadají dost špatně. Pokud v AQ voda špatně proudí, tak se k rostlinám nedostanou živiny a vedou řasy.
EDIT: Teď jsem se pořádně podívala na tvůj filtr. Máš ho totálně špatně nasměrovaný, takže doprava ti nic neproudí. Výtok ti jde úplně doleva na levou boční stěnu. Ideální bude, když ho přilepíš na levou boční stěnu a horní výtok nasměruj k hladině kvůli čeření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 14:13 Muž Váza [6] – Stagnující rostliny
Fotka k příspěvku A ještě jedna fotka, kde je dobře vidět ta řasa.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 14:11 Muž Váza [6] – Stagnující rostliny
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 14:10 Muž Váza [6] – Stagnující rostliny
Fotka k příspěvku Chtěl bych se zeptat co může být špatně? Roste jen Anubias a ta velká kytka za ním a samozřejmě řasa na Anubiasu. Ostatní rostliny stagnují nebo dokonce končí, jako třeba Ludwigia repens viz. obrázky.
Vodu měním pravidelně 1x týdně, filtr čistím taky pravidelně a jednou měsíčně přidám Bioflor.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 19:39 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Designer
To není že by všechny řasy byly v 1AQ.Máme s přítelem 3 akvária v jednom je hnědá v druhém zelená s hnědou a v třetím štětinka se zelenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 15:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Nikola90
Podivej se, co mas v akvariu spatne, odstran to, a pak mozna uz ani rasu resit nebudes. Rasa se da algicidy vybit, ale to neni trvale reseni, a dokud neudelas nejakou napravu, zase se objevi. Co mas presne udelat, to je tezke rict, protoze mit vsech ras tolik, ze to stoji za to resit, to snad musi byt spatne uplne vsechno ;-) .

Nemyslim to vubec zle, sedni si k akvariu a probirej si jednu vec za druhou, cti, a mozna prijdes na to, proc nekdo ma akvarium bez takovych problemu a pritom jeho akvarium algicid v zivote nevidelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 12:03 Žena Nikola90 [5] - Halančíci – řasy a pořád samý řasy
Ahoj mám dotaz, co u vás zabíralo na řasy? Resp.na černou štětinkovou,zelenou co se objevuje na sklech a pak na hnědou, co obalí rostlinky i kameny v akváriu. Koupila jsem si na to Algumin ale černé se nemůžu zbavit, zelená vymizela a hnědá je na ústupu.Ráda bych příště koupila něco jinýho. Dík za rady,tipy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 17:51 Muž patamatix [408]
Fotka k příspěvku Měl jsem krásné zdravé kytky a teď z nich mám toto. Mám ještě jedno akva menší a tam jsou v pořádku a přitom je to ta samá rostlina(odtržená od té špatné) čím to může být?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 09:44 yenya Re: WARENKOREN
Hlavně vytrvat. Po založení se mi tam taky ukázal a ani jsem ho netrhal, ani listy a jednoho dne koukám, že je šedý a za pár dní tam nebyl vůbec. Jak přišel, tak se odporoučel. Pomohla pravidelná výměna vody a hodně kytek ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 20:41 Muž WARENKOREN [51]
dík, načteno boj bude poračovat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 20:27 Muž Ad@m [1051] Re: WARENKOREN

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 18195x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15395-rasy-a-pomaly-rust-rostlin?od=401