Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy a pomalý růst rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Řasy a pomalý růst rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 19:50 R Muž romant [27987] Re: WARENKOREN
Je to ruducha, tzv. jelení paroh, pod tím bych to hledal.
Edit: www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 19:45 Muž WARENKOREN [51] – help
Fotka k příspěvku 120 L akva, po razantním zásahu a protrhání rostlin, nejdřív zelená řasa, pak hnědá, a ted do toho všeho ještě toto viz. obrázek, vyrostla po přihnojení rostlin Dajana plant tabs, zkoušel jsem světlo, měním vodu, nevím jak se toho svinstva zbavit, ještě mě napadá nemůže na to mít vliv teplota ? mám přes léto 28 světlo celkem hřeje:) dík za tipy
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2012 14:51 ddddd
řekl bych ta černá štětičková
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2012 13:09 Muž Ad@m [1051] Re: ddddd
Ako tá riasa vyzerá? Odfoť ju, alebo ju nájdi tu: rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.07.2012 12:41 Muž souky [592] - RostlinyRe: ddddd
já mám ve stejným 3 a ještě k tomu menší(a až seženu tak jich tam bude takových 12 maximálně) a míň znečišťující. Nahoď ještě fotku, něco mi říká že to nebude řasa ale sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2012 12:34 R Muž romant [27987] Re: ddddd
Mečovky a ancíky bych někomu daroval, to jsou velcí bordeláři. Byť ten filtr neznám, tak si tipnu, že to nebude žádná sláva doporučil bych třeba toto www.akva-exo.cz/… a k tomu www.akva-exo.cz/… . Tomu světlu se dá pomoci třeba tímto www.shopakva.cz/… nebo prostým vylepením krytu alobalem, či jinou odrazovou fólií. Dno to nechce moc hrubozrnný, dobrou zkušenost mám s frakcí 2-4mm, žádnou čedičovou, či mramorovou drť, klasickej křemičitej písek, štěrk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   08.07.2012 12:33 ddddd
moc ryb? ani bych neřek, když k nám přisli znami tak ani nevedeli jestli v tom naky ryby mam, skoro nejsou ani videt. 15W je málo, ale jak mam dat vic? silnejsi s tou velikosti co potrebuju to neni ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2012 12:25 Muž souky [592] - Rostliny
moc ryb a málo světla
E: ikdyž při těch 15w se taky dá žít, jen se tam musí dát ty správné kytky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2012 12:25 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: ddddd
...a ryby tam mám 10x neonku, 10x ruzne druhu pancernicku, 2x čichavce zakrslý, 5x mečovku a hodněkrat ancistrus...
To je pro 60 l akva neštěstí... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2012 12:07 ddddd
vodu měnim 1x tejdně cca 1/3 (20l) a hadickou se snazim vybirat bordel ze dna, mam jemne kaminky 0,2 cm, filtruju porad filtrem urceny na 50-110l a svitim cca 10h denně 15W zařivkou, teplotu mam na 25 stupňů a ryby tam mám 10x neonku, 10x ruzne druhu pancernicku, 2x čichavce zakrslý, 5x mečovku a hodněkrat ancistruse protože se mi tam ted rozmnozili
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2012 11:52 Muž souky [592] - RostlinyRe: ddddd
jak měníš vodu, jak odkaluješ, jak svítíš, jak často se do toho hrabeš, jaký ryby a kolik, jak filtruješ a čím, jaký máš dno, fotku a podobně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2012 11:35 ddddd
tak se me zeptej co potřebuješ vědět a co budu vedět rád ti napíšu.. Můj velkej problem je řasa, ted tam nemam skoro žadnou kytku jen hodne hodne rasy :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2012 10:46 R Muž romant [27987] Re: ddddd
Bez dostatku informací o daný nádrži Ti nikdo žádnou smysluplnou radu nedá. Chtělo by to se zaregistrovat, založit si prezentaci a uvést tam co nejvíce informací, tak aby ten kdo poradit bude chtít a bude umět, měl snažší roli při určování možného problému, jenž Tě trápí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2012 10:41 ddddd
většinu z toho sem měl, ale ta řasa mi je zničila. rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora a podobné mi nerostly ani bez řasy a postupne chcipaly :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 21:51 ddddd – problem
Zdravim, mám problém s rostlinkama. Vůbec mi nerostou a navíc tam mám řasu, rostlinky chcipaj a uz mi tam pomalu nic nezbylo. Muzete mi poradit jak se opravdu zbavit te rasy a doporucit nejake rychle rostouci a nenarocne rostlinky? popripade hnojivo? Mám 60l akva

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 17:42 Usine Re: jpfotonature
Fotka k příspěvku Rostliny rostou i bez substrátu a umělého světla jen u okna. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 16:14 Muž jpfotonature [0] – Jde o řasu,nebo špatné složení vody ?
Fotka k příspěvku Akvárium jsem založil přesně před rokem,rostliny krásně rostly a množily se,jediné co mě trápilo byl bílý povlak po stěnách,nechal jsem si blbě poradit a do akvária nasypal dvě lžíce soli.Od té doby rostliny přestaly růst a množit se.Asi po půl roce znovu začaly růst,ale dosáhnou pouze třetinové velikosti a navíc na listech se dělá hnědozelený povlak většinou na starých listech,ten setřu,ale list stejně zajde a pak ho musím stejně ustřihnout je to hlavně na Echinodorusu a Vallisnerii.Pokud to neudělám list má později burdovou barvu jako maceška,takto se stejně zbarvuje i skála,ale pouze na straně proti filtru,tak nevím jestli jde o řasu,nebo o špatné složení vody,Ph je stabilně 6,8 zkoušel jsem i kratší interval výměny,ale je stejné.Biofiltr běží trvale,svítím 12 hodin denně,1 x týdně přidávám Bioflor,bakterie.teplota vody 24*C.Vše ostatní uvádím v profilu rybicky.net/nadrze/12935
Poradí mi někdo co to může být,kde je problém,jak to odstranit???Díky
Jirka

p.s.Máte někdo zkušenosti s nenáročnými rostlinami co nepotřebují moc světla ???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 11:11 Muž exit [116] - RostlinyRe: grunda
souhlas X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 23:53 Muž grunda [1781] - Cichlidy
hnojivo, Co2 a světlo musí být v rovnováze, jinak rostou řasy, každopádně ani to není dost pokud se hnojí špatně. Pokud hnojíte do dna, tak je třeba hlídat CO2 a světlo, pokud do vodního sloupce, tak je třeba zabezpečit i dostatečné proudění vody v akva, aby se živiny dostaly tam kam mají. Hlavně je třeba vydržet. Pořád platí, dobře rostoucí kytky=žádné řasy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 19:36 Muž exit [116] - Rostliny
pokud je to jen na břidlici tak vytáhnout vykartáčovat popř.spařit horkou vodou nebo do sava.pořádně opláchnout a zpátky do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 19:30 Muž exit [116] - RostlinyRe: Danniel7
jaká řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 19:26 Danniel7
Začala mě na Břidlici růst řasa,nevíte nebo neporadily by jste mi jak se jí zbavit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 19:19 Muž exit [116] - RostlinyRe: katterinecka
myslím,že světla mají dost a ceočka asi taky.spíš bych to viděl na to hnojivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 19:11 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: RSvorcik
tak to hnojivo zkus znovu, pravidelně. Když rostliny nerostou tak jim musí něco chybět (světlo, CO2 nebo nějaká živina)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 19:06 Muž RSvorcik [0] Re: exit
To už jsem zkoušel pře půl rokem. Nemůže to být tím filtrem v setu jak to přes něj pouštím z toho Eheimu a pak to vyvěrá tak 3 cm pod hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 18:59 Muž exit [116] - Rostliny
pokud dost svitiš a přidávaš co2 tak bys měl i přidávat hnojivo.a pokud si s nim začal a přestal je docela možne že rostliny ted živoří a daří se řasám.zkus vyměnit vodu ,přeměřit a podle toho začit přihnojovat
.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 18:38 Muž RSvorcik [0] Re: katterinecka
Né zkoušel jsem to párkrát, ale nikdy jsem ani po 3 týdnech používání neviděl žádný rozdíl. V současné době už ho 0,5roku nepožívám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 18:32 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: RSvorcik
a hnojíš pravidelně PMDD? (v prezentaci máš že ho používáš)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 18:30 Muž RSvorcik [0] – Rostliny nerostou a jsou porosté řasou
Mám akvárium Set ATMAN AR – 620 asi 93l+ Filtrace: Eheim ecco pro 2034 ten pouštím do stávající filtru v setu svítím 18 a 18W zářivkama 830 a 840. Rostliny hlavně nahoře jsou porostlé Rruduchou (hlavně anubias) a Rozsivkama hlavně monosetum .Čím víc svítím tím víc rostou řasy. Akvárium je staré asi 2 roky ze začátku rostliny rostli docela dobře dnes skoro nerostou částečně začali růst po výměně zářivek ,ale řasy rostou stejně hrozně moc. Je zajímavé, že po vyčištění filtu někdy i po výměně vody rostliny vyrazí tak 0,5cm (rychle rostoucí) tím to ale skončí. Hnojím CO2 z lahve. Vyměňuji vodu jednou za týden tak půlku nebo třetinu jak kdy. Z koušel jsem vypnout Co2 nebo i přihnojit ale bez úspěchu. Dno by mělo být také v pohodě. Poradí mi někdo co s tím dělat.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 21:12 R Muž romant [27987] Re: Vini
Jak píše Johan, neřešil bych to, protože si myslím, že ve Tvém případě to bude mít souvislost s rybí osádkou a jejich aktivitou při bagrování dna, ale to je jenom můj názor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 21:11 Žena Vini [1] - CichlidyRe: sollik
No my ty rostliny taky hnojíme ale ty to neporůstá, právě že se to chytlo jen těch kořenů a kamenů a nehodlá se to vzdát.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 21:09 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Vini
Měl jsem to samé, ale mě to porůstalo i rostliny. Od té doby co jsem začal hnojit se rostliny rozjely tak, že je to nestíhalo porůstat a nakonec se to vzdalo i těch kamenů ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 21:04 Žena Vini [1] - CichlidyRe: Johan
A hlavně mi to akváriu kazí celkový dojem protože to porůstá krom kořenů i kameny a ty místo toho aby byly krásně šedivé jsou takto zahnědlé.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 21:02 Žena Vini [1] - CichlidyRe: Johan
Kvalitnější fotku nemám, nemohu to pořádně vyfotit a 3.2 mpx. na kvalitní fotografie akvária nestačí.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 21:02 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Vini
To, co roste na kořenu, bych neřešil.
Krom toho je potřeba trošku detailnější fotka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 21:00 Žena Vini [1] - CichlidyRe: romant
Já jsem to tam nenašla tak se ještě pořádně podívám..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 20:54 R Muž romant [27987] Re: Vini
Ale v tom článku se píše i o jiných druzích řas, než o rozsivkách, čti dál. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 20:54 R Muž Silent [5949] Re: Vini
Spíše to bude ruducha rodu Chantransia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 20:51 Žena Vini [1] - CichlidyRe: romant
No ale já bych řekla že to rozsivky nebudou, vypadá to trochu jinak než na té fotce a hlavně v akváriu svítíme každý den od 7:30-8:30 a potom od 16-22:00 a dříve jsme svítili od 7:00 do 8:00 a od 15-22:00 a měli jsme to tam stejně.. :-| :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 20:43 Žena Vini [1] - Cichlidy – Hnědý samet
Fotka k příspěvku Ahoj, chci se zeptat mám takový dost velký problém s jednou řasou..netýká se přímo rostlin ale nechtěla jsem zakládat nové téma a tak bych potřebovala poradit co je to na fotce za řasu? Porůstá kořeny a kameny a vypadá jako hnědý houbovitý samet. Jak jí lze odstranit? :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 21:12 Žena Mrqička [0] Re: Designer
Tak ste mě ukecali...dneska 4 ancíci putovali ke kamarádovi, snad je bude mít rád :-)uvidíme jestli se to zlepší....co se týče liliovníčku, tak ten už putoval jinam asi před měsícem, opravdu se mu u mě nelíbilo....tak děkuji všem za rady... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 09:29 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Designer
...Nevim co je na tom pravdy, ale rozhodne to za overeni v dostupnych zdrojich stoji...
Moc pravdy na tom není a za ověření to jistě stojí. :)
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 09:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Mrqička
Kdyz budes chtit na zahradce pestovat nadhernou zeleninu, taky si tam nevypustis stado Koz. ;-) A kdyz nebude jina sance, nebude kam jinam, a zeleniny bude dost, ono to nejak pujde, ale ta zelenina podle toho bude vypadat. Na druhou stranu to stado bude jiste prosperovat. Obcas to v zivote nejde jinak, nez neco za neco, a vybrat si co je konkretne pro mne dulezitejsi.

Tomu Liliovnicku, jak pises u fotky akvarka, se u Tebe libit nebude, stejne jako se mu nelibi u mne, mame na nej oba moc hrube dno. Jestli mas sanci jej zasadit nekam, kde bude mit jemnejsi dno, udelej to, jinak nejspis za cas nebude zadny.

Pokud nechces mit rasu na Anubiasu, dej ho pod nejakou velkou rostlinu, nebo at je pod plovoucimi, at je ve stinu (ne ve tme, ale at ma mene svetla nez jine rostliny). Ja ho soupl pod Echinodorus bleherae. Dokonale to neni, listi ktere vykukuje mimo stin rasou obrusta, ale co je schovane, je hezke a bez rasy, takze az ho rozdelim na dva, vyzkousim jeste jine misto se stinem.

Mimochodem, chovas Krevetky. Slysel jsem od kamarada, ze rozrizly Anubias jim dokaze ublizit, tim co pousti do vody z rany treba po umyslnem rozdeleni na dva. Nevim co je na tom pravdy, ale rozhodne to za overeni v dostupnych zdrojich stoji, aby nejaky poskozeny nenapachal skody na Krevetkach, pokud nejde jen o poveru (fakt vubec netusim, co si o tom mam myslet).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 21:57 R Muž romant [27987] Re: Mrqička
Bohužel, je jako další čekej, že začnou hodovat i na echináčích. Zkus jich několik někomu darovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 21:49 Žena Mrqička [0] Re: romant
No, tak to je hodně krutá rada- nemám je kam dát, abych je mohla mít na očích a zbavit se jich, na to nemám srdce. Tak uvidím , jestli nebudu mít štěstí a nezaberou na krmení a pokud ne, tak budu doufat že sežerou jen valiserku...mimochodem, zrovna koukam jak se s ní jeden láduje a to už maj dávno večerku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 21:43 R Muž romant [27987] Re: Mrqička
Teď Tě asi nepotěším, ale pokud jsou tím škůdcem opravdu ancistrusy, tak já mám tu zkušenost, že když jednou začnou s ožíráním rostlin, tak je už nikdy a nic nezastaví, ani kdybys do akvárka přídala tunu zeleniny, tak v nestřeženým, hlavně nočním okamžiku si velmi rádi zobnou, i když mají tzv. plný břicha. první co bych udělal, že bych ten počet redukoval na dva kusy a pokud to bude pokračovat, tak buď se stím smíříš a budeš vědět kdo to dělá a nebo holt, pá,pá držkolezci. Nic jinýho co bych ti poradil mě nenapadá. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 21:37 Žena Mrqička [0] Re: romant
Aha, tak vám oběma moc děkuju. Já sem se tak nějak mylně domnívala, že mam asi moc živin, a proto mi ta řasa roste, a tak sem začala méně krmit....no a holt mají rybičky hlad :-)takže jim zase začnu dopřávat a plže trochu zredukuju,ikdyž mi je jich teda líto. To jsem ráda, že tu řasu nevidíte jako velkej rpoblém, začínala jsem trochu panikařit. Takže ještě jendou moc díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 21:23 R Muž romant [27987] Re: Mrqička
To co Ti sděluje kolega HaDaS, to je k podepsání. Jenom si dovolím doplnit to, že anubiasy jsou opravdu velmi pomalo rostoucí kytky a na těch se řasy usídlují velmi často a velmi rády. Taky bych tam tu řasu nechal, protože tuto považuji za jednu z méně problémových. X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 18195x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15395-rasy-a-pomaly-rust-rostlin?od=451