Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy a pomalý růst rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Řasy a pomalý růst rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 12:17 Muž ludvik [1082] Re: Sid
Nojo, ale kolik ho je potřeba? Tou solí on přidá 0,000144mg/l. Když kouknu k nám do vodárny - 0,044mg/l. Takže to bych asi vyloučil.
Sid napsal: Co třeba B?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 12:15 hostbob Re: amrtin
Kytek ale bylo mene, ryb bylo vice .. Divny! A ja si myslel, ze tmavou almarou to je vsechno zpusobene ... tone smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 12:13 amrtin Re: hostbob
"jinou rybi osadku, jine kytky",tak to je snad jasné,že se změnily poměry v akva,ne?A almarou to fakt nebude :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 11:58 hostbob Re: Sid
Takhle jsem to nemyslel, ze si tady postesknu ... Je divny, ze na stejnym miste jsem loni nemel ani rasu! A ted? zelenej "zabinec" .. Je pravda, ze jsem mel jinou rybi osadku, jine kytky, hlavne jinou skrin!! Nemuze to byt almarou??? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 11:51 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: hostbob
Taky mám akvárium, do kterého mi svítí pár hodin denně sluníčko, spínací hodiny mám nastaveny na 10 hodin denně, Protalon nepoužívám a dokonce ani "nenechávam rostliny vyčerpat všechny dostupné živiny tak, aby na řasy nic nezbylo", (jak v tomto vláknu nedávno "radila" Kytka... hmm ), přesto se řasám ne a ne a nedaří. :-D
Co si nejdřív udělat prezentaci, když už se pokoušíte svůj problém s řasami veřejně řešit? :-)
Nebo jste si jen potřeboval postesknout? Něco jako "sdělená starost, poloviční starost"? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 11:30 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: ludvik
Co třeba B?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 11:29 hostbob
rasy, rasy, rasy ... vecny boj!!! Akva mam blizko denniho svetla, casovac omezen na pulku sviceni, protalon moc nezabira .. Fakt uz nevim co s tim! Testy nedelam, filtrace v "Setu Juwel Rio 180" mi prijde dostatecna i kdyz nekdy mi spis prijde jen jako "honitko" vody .. fakt uz nevim! :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2014 10:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Ty uz zadne zlepseni pozorovat nemuzes, to uz snad ani neni v moznostech rostlin, pac clovek Ti da do ruky ubohy Echinodorik a Ty z nej udelas 70cm vobludu smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 10:46 Muž ludvik [1082] Re: grunda
Fakt jsem zvědavý, jestli někdo na něco přijde. Ty koncentrace (složení té soli je v PDF) co tam ve třech lžičkách přidáš jsou fakt mizivé.
Jestli to počítám dobře, 15ml té soli do 500l vody:
0.033mg/l horčíku
25.7mg/l kyslíku (to jediné je mi nějaké divné), je toho dost ... ovšem uvádí to jako O, čili řekněme 13mg/l O2.
0.3mg/l sodíku
0.6mg/l chlóru
zbytek jsou už fakt jen sotva vyčíslitelná množství. Ale vše tedy nasvědčuje tomu, že tam nějaký stopový prvek, který běžně nemáš/nedodáváš, je ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.04.2014 10:20 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
Jedlou sodu občas přidávám, ale že bych zaznamenal nějaké zlepšení v růstu rostlin to jsem zatím nezpozoroval. Aby mě ale rostliny rostly ještě rychleji než dosud to bych asi přešel na akvárium bez nich. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 09:40 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Mislow
Určitě používají akvaristi i jiné druhy soli. Ty píšeš o KNO3 a další je třeba MgSO4, ale o to tady nejde. Za prvé určitě nepoužíváš do 200l tři polévkové lžíce KNO3 a za druhé u těchto solí víme proč je tam dáváme. U té mořské soli je jak píše Grunda efekt viditelný, ale proč to pomáhá??? To je to co se řeší. A jak píšou někteří své teorie, tak je to více než důvod k zamyšlení ahoj .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 09:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: grunda
Ony tri lzicky na 200l nejsou zadna velka koncentrace a kdyz se clovek rozhledne po webu, a nehleda zadnou velkou vedu, najde ze sodik je pro rostliny (ktere v prirode primo v mistech s vyssim obsahem soli nerostou) beneficni v malem mnozstvi, a ve vyssim toxicky. Sodik vetsinou do akvarii moc nedodavame (pokud nekdo vodu nesoli, ja to bezne nedelam, a pro lecebne ucely uz muze byt koncentrace prilis vysoka), takze mozna muze jit i o jeho prinos.

Nicmene abych si nasel souvislosti do detailu, vsechno nastudoval... jsem amatersky pestitel rostlin, takze pouzivam silene zkratky a jiste mit pravdu nemusim, a take ji mnohdy nemam. Napada mne zkusit do akvarijniho hnojiva pridat chilsky ledek, tedy NaNO3, treba by to v rozumne mire mohlo mit pozitivni efekt. Nakonec jako hnojivo neni vubec neznamy ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 08:45 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Kamilstrom
je úplně jemná, na krabici je napsané dávkování pro mořské akva 333g na 10 litrů vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 08:38 amrtin
A mě by ještě zajímalo,jestli má ta sůl nějaký negativní vliv na krevetky. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 00:54 Muž Mislow [304]
Zdravim, zajimava diskuze. Ja solim take, i kdyz v nazvoslovi bezneho pouziti tohoto pripravku by se to spise nazvalo hnojenim. Pouzivam jako hnojivo KNO3, ale ve skutecnosti se vlastne jedna o sul. Sul je pojem, jak ho zname, ale pod timto slovem se muze skryvat ruzne mineralni slozeni .... Takze, neni sul jako sul. :-) Morska sul je obecne bohatsi na mineraly, tak je otazka jake je jeji slozeni, ktere se samozrejme muze lisit podle lokality a co v pripade nize uvedenem opravdu pomohlo ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 00:29 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: grunda
No prave to davkovani,tezko rict,snad tam nebude taky takovy rozdil.Jeste jak je ta sul namleta na jemno nebo ma vetsi zrnka? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 00:24 amrtin Re: grunda
Aha coze ,no,ale tam má moře(pokud je blízko pobřeží :-D ) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 23:44 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: amrtin
on žije v U.S. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 23:44 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Kamilstrom
tak zkus jinou mořskou, neměl by v nich být až tak velký rozdíl, max. v dávkování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 23:43 amrtin Re: Kamilstrom
Odkaz jsem dal o několik řádek níže :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 23:34 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: grunda
Tak ja to nezkusim,nebot tu sul(Prodac Ocean Fish)tady nikdo neprodava(ani pod pultem). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 22:29 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Kamilstrom, vaaclav
přesně tak, a světe div se, funguje to. Oboje, i větší i barevnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 21:59 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
Rostou jen rychleji, nebo jsou i větší a barevnější? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 21:53 Muž acik [416]
To že to funguje grundovi neznamená,že to bude fungovat všem :) už vidím,jak bude soli nedostatek... jistě je to zajímavá zkušenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 21:49 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: grunda
Takze tydne menis v 500L nadrzi 200L vody a dodavas 3 caj.lzicky ok,jeste zjistit co ti Taliani do toho davaji a bude to. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 21:16 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: grunda
Byla to jen myšlenka, ale i tak výsledný efekt je zajímavý palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 21:05 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Jjapan
to si nemyslím, jsou to 3 čajové lžičky v 500 litrech vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 21:05 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Jjapan
na fóru jsem to nečetl, psal jsem si s jedním člověkem z holandského fóra. Říkal že to taky používá, tak jsem to zkusil a nestačím stříhat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 21:03 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: amrtin
No ale třeba by to také mohlo být tím, že solí zvýšiš hustotu vody a díky tomu lépe váže CO2. Což je také jedna z vlastností mořské(slané) vody. Tim pádem je efektivnější využití CO2! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 21:02 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: amrtin
jj, to je přesně ono. Jinak s tím, že by něco chybělo mě taky napadlo, nicméně ani před dáváním soli nerostly kytky špatně. Teď jsou ale větší a rostou podstatně rychleji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 20:57 amrtin Re: Jjapan
Já mám pocit,že to přesně vystih Designer ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 20:56 amrtin Re: grunda
To je ono,že?: www.tommiland.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 20:44 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: grunda
A nedočetl ses něčeho na těch fórech proč to pomáhá? Pokud to máš takhle z praxe tak tomu rozhodně věřím víc, než nějakému jedná bába povídala. Zní to zajímavě. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.04.2014 20:23 Muž grunda [1781] - Cichlidy
fotky nemám, nicméně třeba rotala rostla před solí cca. 20cm týdně, po soli zrychlila na cca. 30cm týdně, zbytek kytek taky valí jak šílený, hlavně kryptošky - jsou o zhruba 3 cm vyšší než byly. Dávám 3 čajové lžičky při týdenní velké údržbě do zhruba 200 litrů vody. Sůl se jmenuje Ocean Fish, vyrábí ji Prodac International (nějací Italové).
Žádné jiné změny v akva jsem nedělal, dávkuji zhruba 2 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 18:15 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: grunda
Hey,takovou zkusenost nemam,ale docela me to zajima,jak velke lzicky a na kolik vody si daval?Jaky brand ta sul byla,davkoval si po kazde vymene vody(co 7 dni)?Jak dlouho trvalo,nez si tu zmenu zpozoroval?Nejspise ti ta sul dodala neco co tvym kytkam zrovna chybelo.
Jenom pro zajimavost kopiruji nazor(2009)T.Barra na sul v rostlinnem Akvariu :

"What happens when you put salt on regular crops or house plants?
Pretty much the same thig that occurs with most aquarium plants, a few, and I mean a few, can tolerant higher levels, but most every plant does not like high sodium/Na+."

Regards,
Tom Barr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 16:02 Žena Kytka [2146] Re: grunda
Máš fotku "před" a "po"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 16:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: grunda
Obcas muzes slyset od akvaristy, ze ma dost tvrdou vodu a horcik dodavat nemusi. Jenze ono ho nemusi byt dost. Divam se na posledni rozbor prazske vody.
Horcik 6.9mg/l
Vapnik 36.5mg/l
Pri metode hnojeni EI se tydne prida 10mg/l horciku. Pokud by se nepridaval a vsechno ostatni pro rostliny slo na doraz, mohlo by to byt malo, specialne kdyz si pricteme, ze tydne nikdo u normalniho akvaria nemeni vsechnu vodu, ale jen cast.

Je to jen priklad, ale pokud ted rostliny rostou mnohem lepe, neco z toho co jsi dodal muselo chybet, coz si ale nemusime vysvetlovat :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 15:12 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Designer
mikro jsem dával i před tím - profito, + kalium, + fosfo. Teď se kytky prostě po...., nestačím se divit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 14:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: grunda
Chtel jsi rict, ze jsi pridal horcik, sodik, vapnik, draslik + dalsi latky, a ted se divas, jak nadherne to roste?

Ja bych rekl, ze jsi tou morskou soli v tom mnozstvi normalne prihnojil. Ovsem zkusenost nemam, takze snad nekdo jiny a diky za inspiraci ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 14:42 Muž grunda [1781] - Cichlidy
lidi mám dotaz, nedávno jsem se bavil s někým na holandském fóru o přidávání soli pro mořské akvária do klasického rostlinného akva. Začal jsem přidávat 3 lžičky soli při výměně vody a kytky se zbláznily, nestačím stříhat. Řasy co se mi v minimálním množství tvořily na sklech přestaly růst úplně. Máte někdo podobnou zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 14:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jája
Treba takovy rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_kleine_bar se u mne ukazal jako slusny "drzak" a i velikosti patri k mensim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.04.2014 12:30 Žena Kytka [2146] Re: Jája
I mezi Echinodory se dají vybrat malé rostlinky, jen je třeba dávat pozor na rozměry v atlasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 12:22 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Martin
Tak Echinodorus uruguayensis bych zrovna do tak malého AQ nepořizovala. Je dost velký. Jeden v AQ mám a listy má na délku odhadem 40cm, možná delší. Pokud chceš nenáročné rostliny, tak se zaměř spíš na např. menší druhy kryptokoryn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 09:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: grunda
grunda napsal: mě to nemusíte vysvětlovat, já čistím filtry pravidelně a vše funguje perfektně
To asi vsichni, jen maji ruznou jednotku one pravidelnosti :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 22:59 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Sid
mě to nemusíte vysvětlovat, já čistím filtry pravidelně a vše funguje perfektně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 22:51 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: grunda
"Decentní" likvidace části kolonie nitrifikačních bakterií umožňuje její "regeneraci". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 22:42 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: amrtin
v tom množství je těch pár bakterek na povrchu irelevantní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 20:34 Žena Karnal [196] Re: Zdenek BMW
Pravděpodobně se jedná o tzv. zelenou přisedlou řasu. Na starších listech anubiasu je to jev velice častý. Zkus si dát to googlu green spot algae a mrkni na obrázky, jestli je to ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 20:16 amrtin Re: Zdenek BMW
Tak na přesnou diagnozu si netroufnu,ale vypadá to jako nedostatek nějakého prvku a ten způsobuje poruchy ve fotosyntéze a následně ty skvrny...nebude to nic vážného(že by rostlinka odumřela),ale je prostě "pihovatá".Docela by i mě zajímalo o co přesně se jedná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 20:11 amrtin Re: grunda
Z porů samozřejmě ne,ale kolonie bakterií žijí i na povrchu filtračních hmot a ty by se zbytečně spláchly.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 18195x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15395-rasy-a-pomaly-rust-rostlin?od=251