Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy a pomalý růst rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Řasy a pomalý růst rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 21:20 HaDaS Re: Mrqička
A teď jsem si všimnul těch plžů, ti tu načatou rostlinku dodělávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 21:18 HaDaS Re: Mrqička
Ten problém s rostlinkou bych viděl na ty Tvé krunýřovce. Mám s tím podobné problémy. Zatím to řeším tím, že je "překrmuju" (tabletky, maso, zelenina). I přesto hoblují. Mně Sagittarii.
Co se týče té řasy, tak je pěkná, já bych se jí nezbavoval, vypadá to přirozeně. To si ale asi nechtěl slyšet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 20:47 Žena Mrqička [0] Re: Mrqička
Fotka k příspěvku a ještě na tom kořenu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 20:44 Žena Mrqička [0] Re: Mrqička
Fotka k příspěvku Tady ta řasa
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 20:42 Žena Mrqička [0] Re: Mrqička
Fotka k příspěvku ještě přidám fotky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 20:34 Žena Mrqička [0] – rozpadají se listy valisserii
Ahoj,
mám malý problém- valisseria gigantea mi rostla jako splašená, byla krásná a hustá, ale asi před měsícem se jí začaly rozpadat konce listů a postupně řídla. Ted už má rozpadlý od půlky snad všechny listy a už jí ani nový nerostou. Už od založení akvária (prosinec 2010)se mi objevuje zelená řasa-žádná katastrofa, ale pomalu přibývá hlavně na listech anubiasů a na kořenech. Nevíte prosím někdo co stím a jestli to má mezi sebou nějakou souvislost? Svítím 12 hodin denně T8 3x30 W(2x840,1x830), teplotu mám 24-25stupnů a parametry pH 7;celkovou tvrdost 12,dusičnany 10, dusitany 0.
Děkuju Mrqička

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 22:30 Usine – Re: kmara
Jeden čas nebyly k sehnání a tak i já si koupil falzeSAE Garra cambodgiensis, Garra taeniata, ale už mám i ty pravé.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 19:17 Muž kmara [10] - Cichlidy
Ale sehnat tu správnou SAE je snad více než umění. Já ji sháněl dnes a u nás v akvaristice jsem narazil na zajímavej název. Prodávali ji pod Epalzeorhynchos siamensis. Jen takhle v latině. Je to složené z parmičky krásnouploutvé a SAE. Ale pokud jsem se dobře díval tak neměli fousky, takže to SAE nebyli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:51 Usine – Re: romant
Bez parmičky nedám ani ránu. Používám je víc jak 10 let. Bohužel jak vyrostou přestanou fungovat a tak je každý 1,5 - 2 roky obměňuji. V 500 litrech jich víc jak pět nemám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:43 R Muž romant [27987] – Re: Tomiino
Hodně lidí na boj s řasou nasazuje tuhle rybku.
rybicky.net/atlasryb/parmicka_cernopruha
Já s ní žádnou zkušenost nemám, ale co jsem vyčetl, tak se řasou živá jenom do určitý velikosti a pak by se měla obměňovat za mladší jedince.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:38 R Muž romant [27987] – Re: Tomiino
Nejlepší je vytvořit podmínky v akva tak aby se řasám moc nedařilo, ale to se ne vždy úplně zdaří a v každým akva řasy jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:31 Muž Tomiino [43] – Re: romant
ok diky za odkazy...jaka cudla je nejlepsi na rasy?cichavec libajici jsem slysel nebo prej nejaka prisavka...nevis ktera?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:09 R Muž romant [27987] – Re: Tomiino
rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
planta.aquariana.cz/…
Ať se Tvůj známej začte třeba do těchto odkazů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:06 Muž Tomiino [43]
Ahoj lidi chtel bych se zeptat na rasy...mam je znamej v akva ..tvori se mu vetsinou u hladiny na vetsich listech echinodoru..jsou zeleny a nejvic tak 5mm veliky.Potreboval bych porait cim je znicit nebo zamezit jejich rust.Je to 120 l akva a osvetleni 1x30 w.dekuji predem za rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 10:42 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Sanka
Tak dej kazdy den pulku toho co chces davat kazdy druhy den, aspon v tom nebudes mit zmatek, pac tyden ma sedm dni a nemuzes si ani rikat, ze kazde pondeli, stredu, patek, nedeli... pac najednou jsi nejakym nedopatrenim v utery smich . Ja vim, blbnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 22:35 Muž Sanka [10] – Re: vaclav
Každý den se mi zdá moc,takhle to nijak moc nenabourám a snad se to zlepší.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 21:34 dodofix – Re: Sanka
preco nie denne ? co som zatial pokukal skusenosti, tak skor denne - a uz sa mi to aj kus potvrdilo - par tyzdnov som aplikoval hnojenie tyzdenne - dost vyskocila riasa na skle, korenoch, listoch - poslednych par tyzdnov hnojim denne 1/7 tyzdennej davky a je to poznat - co bolo pri tyzdennom hnojeni tu nie je - ale je pravda, ze to moze byt aj inym (casto sa vrtam v akva, prihadzujem rastliny, menim layout ... )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 21:02 Usine – Re: Sanka
Tím určitě nic nezkazíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 20:29 Muž Sanka [10] – Re: romant
Tak jsem si tento týden v lékárně kupoval asi 3 injekční stříkačku a ptal se po jehlách,už na mě koukali docela divně.. :-D Tu první jsem potřeboval na CO2 a teď se i dostanu k tomu proč sem píšu,aby jsem mohl nadávkovat ten Bioflor,tak jsem dal do akva 2 ml,píšou že se má dát 10 ml na 20 l vody 1 za 14 dní..Není to přesné,ale budu přidávat každý druhý den 2 ml a uvidím,jestli se to zlepší,nebo zhorší,co vy na to? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 22:07 R Muž romant [27987] – Re: Sanka
Začal bych od těch kořenů, aby to nedopadlo, jak píše Sid. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 22:06 Muž Sanka [10] – Re: Sid
Dobře,zkusím bioflor,pak pmdd,pak kořeny a pak to kdyžtak zabalím.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 22:02 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Sanka
Zkuste se pobavit hnojením do vody a kdyby se nezadařilo, (nebo naopak "podařilo něco pohnojit"), vzpomeňte si na kořenovou výživu a ozvěte se. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 22:00 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: GP
Výsledky už jsou, recept není důležitý. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 21:56 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Sanka
Ja mel 3 pytliky. Bylo v nich: 33g MgSO4·7H2O, 14g K2SO4, 15g Tenso Coctail, dal mi je pro vyzkouseni kamarad, ktery toho nakoupil vic do zasoby.

Ono by toho K2SO4 melo byt spise 20g, kdyz je to bez KNO3 (podle toho co se pise na webu), ale neresil jsem to. Protoze se to ma rozmichat ve 400ml vody (alespon dle vytistene samolepky na sacku se zipem s obsahem tech 3 sacku), udelal jsem si ctvrtinu a namichal si jen 100ml, at se to zbytecne nekazi, namichane je to hned. Vodu jsem pouzil prevarenou a vychladlou. Mam to v lahvicce od Sera bio Nitrivec 100ml (stejnou ma Sera Aquatan 100ml), ma to totiz takove vicko, ze do toho snadno zapichnu 5ml injekcni strikacku bez jehly, otocim to a natahnu. Snadne pouziti, presne ta strikacka pasuje, tesne, pri otoceni to vedle netece ani nahodou.

Zacal jsem asi tak v pulce davkovani, davam 4ml denne na zhruba 140l vody v akvariu. Zatim to rostlinam prospiva, casem uvidim a pripadne davku upravim. Ovsem je nutno rict, rostlin jsem mel uz pred prvnim pouzitim dost, spoustu rychlerostoucich, takze proto jsem zacal rovnou na pulce doporucene davky. Kdybych mel par rostlin, drzel bych se vice pri zemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 21:46 R Muž romant [27987] – Re: Sanka
Tak pokud ten bioflor máš, tak si nelam hlavu s PMDD a testni to opravdu velmi zlehka s tím bioflorem. Je lepší tu dávku co bude vycházet na týden, rozdělit do jednotlivých dní a pro jistotu to množství ještě ponížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 21:40 Muž Sanka [10] – Re: Designer
Zeptám,ikdyž mě asi stejně odkážete na net,jak to s tím je?V obchodě jsem viděk balíček,který se asi s míchá s vodou a ta se potom aplikuje do vody?A s tím Bioflorem to nemám zkusit,třeba trochu přidat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 20:42 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: achyles73
Za dva dny se s PMDD sice nic nezlepsi, ale za 4 dny uz stihne Pistia stratiotes, se zlutymi vylozene se rozpadajicimi listy, trpici vsim co si lze predstavit ohledne nedostatku, mit nove krasne zelene listy. Je to jeden z mych rychlych indikatoru, reaguje drive nez jine rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 20:33 Muž achyles73 [12] - Živorodky – Re: Sanka
Jo, jo tak 2 kuličky zasunout pěkně pod kořeny a 14 dní čekat co bude, pak se uvidí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 20:31 Muž achyles73 [12] - Živorodky – Re: Designer
Taky to dělám více méně intuitivně a s tím PMDD to zkusit může, spíš jde o to aby to nepřehnal, za dva dny se nic nezlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 20:30 Muž Sanka [10] – Re: achyles73
To stačí jen je tam zasunout?Ty kuličky? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 20:27 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: achyles73
Kdyz v nejakem minimalnim mnozstvi bude kapat PMDD, taky se houby stane, vzdyt s tim muze zase kdykoli prestat a nemusi hned do akvaria cpat maximalni doporucenou davku. Ja zacal na pulce doporucene davky, cekal jsem co to udela, udelalo to dobre, tak to mnozstvi davam stale. Kdyby se neco zvrtlo, nove situaci se prizpusobim, sleduji to myslim dost pozorne. Ale snad se nic nezvrtne, menim vodu kdykoli mne to napadne, jednou v tydnu minimalne tretinu naprosto bez debat, takze snad se nic hromadit nebude. Dnes jsem vymenil 30l z nejakych 140l celkem, proste jen tak, abych tu vymenu vody nepodcenil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 20:20 Muž achyles73 [12] - Živorodky
Muj typ je stejně na to fe popř. molybden a test na fe ferrin zas tak drahý není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 20:18 Muž achyles73 [12] - Živorodky – Re: Sanka
Jak už bylo psáno, těmi jilovými kuličkami od rataje pod kořeny echináču, nic nezkazíš a pokud jim to pomůže, tak je to jasný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 20:09 Muž Sanka [10] – Re: achyles73
Tak abych to shrnul,měnit méně často vodu a zkusit FE a MG?Nebo ještě počkat? :) Hlavně se to dějěj u toho Ech. rubromaculatus,třeba taková hygrophyla ta je v pořádku,ale u ní se asi není čemu divit a strádají i ty Valisnerky,to mě taky docela trápí.. :/ Ale zkoušet přidat nějaké hnojivo Bioflorem naslepo,bez testu který mám doma to asi nebude nejvhodnější,že? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 18:53 Muž achyles73 [12] - Živorodky
Dle mého názoru, bych změřil hodnotu fe a pak by se vidělo. u těch echinodoru je to celkem pravděpodobné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 17:26 GP – Re: Sid
a uz jsou nejake vysledky? co treba zverejnit recept? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 16:37 R Muž romant [27987] – Re: Sid
Tak na tu novinku jsem ve svém doporučení zapoměl stydim , příště se to už nestane. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 16:35 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Sanka
...vyskytuje se to i na nových "vodních" listech...
Tak hlavně, že jsme se pohnuli z místa. :-)
Měl bych ještě jedno řešení - zkuste k těm echinodorům nějakou kořenovou výživu.
Nechci vám nic nutit, ale u Matlalů mají spešl jílové kuličky... :-D
(Potřebujeme "zkušební králíky". :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 16:08 R Muž romant [27987] – Re: Sanka
Tak to udělej následovně. Neodkaluj každý týden, ale jednou za 14 dní, ale vodu měň stejně a klidně i více. Ať je je to jak chce, tako tou výměnou vody hnojíš. Není to nic obdorně na základě výsledků z rozborů podložený, ale je to ta nejjednodušší věc, kterou můžeš udělat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 15:27 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: romant
A to mne zase prijde dobry napad, tedy lit neco do akvaria, protoze si to myslim. Koukam na rostliny, neco jim chybi. Koukam co to muze byt, hledam. Nachazim, shoduje se, myslim si... zkusim. Kdyz nic neudelam, nekdy se neco zmenit muze samo, ale na to mohu cekat tak u noveho akvarka a rikat si, az se to zabehne, nebo po nejakem totalnim rozhaseni. Kdyz je to stejne treba pul roku, akvarko bez vetsich zmen, neco by se asi melo a kdyz nikdo nedokaze presne rict co...

Hele, i kdyz sem vysype obsahy vsech prvku ve vode, spisckovou analyzu jako z vodarny a buhvi co jeste, stejne mu nikdo s jistotou nereknete, proc tahle a tahle rostlina hnije, maximalne si zase bude nekdo neco myslet, a nebo bude mit takovou a takovou zkusenost, ale vysledkem je, ze stejne bude potreba neco zkusit s tim, ze to bud pomuze a nebo ne.

Ale kdyz ted tak koukam na "sankův záliv", ono je to akvarko zalozeno pred dvemi mesici (a zdibec), to se jeste samo neco stat muze, tam by i ta trpelivost s poseckanim mohla pomoct, nemusela, ale mohla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 15:11 R Muž romant [27987] – Re: Sanka
Já bych na to šel jinak. Změřil bych parametry vstupní vody v momentě kdy so mění a porovnal bych to s měřením té měněné vody. Pokud máš vodu z vodovodu, tak na stránkách vodárny, která vodu dodává by ty parametry měly být. Lít do akvária něco jenom pro to, že si myslíš, že je to potřeba, my nepříjde jako dobrej nápad. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 15:07 Muž Sanka [10] – Re: Designer
Nejhorší je,že já ani pořádně nevím,co všechno má smysl hnojit..Nikdy jsem to nedělal,takže nevím jaké přípravky stojí za to vyzkoušet,mám leda tak Bioflor.. :) Přečtené nějaké informace mám,ale taky strach,aby jsem něco nezkazil.. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 13:30 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Sanka
No vzdyt taky Haimdol pise: "může způsobit", takze nemusi.
Ty u akvaria v prezentaci pises: "Hnojení: momentálně nehnojím,uvidíme,jak se povede rostlinám..", takze nevede se jim, treba by to neco chtelo.

Najdi mozne priciny, vsechno co se muze tykat rustu rostlin, odskrtni nehodici se a res co zbylo, treba i metodou pokus omyl, ovsem s tim, ze kdyz omyl, tak radeji ne moc velky ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 12:57 Muž Sanka [10] – Re: Haimdol
Ale vodu měním poctivě každý týden i s odkalením a přerybněno taky nemám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 12:53 R Muž Silent [5949]
Takovýto rozpad listů může způsobit nejen nedostatek některé z živin, ale i nadbytek. S podobnými příznaky jsem se setkal u nádrží v vysokými hladinami dusičnanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 12:44 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Sanka
Pokud je to i na novych listech, pak neco chybi. Na webu se daji najit projevy chybejicich stopovych prvku, staci hledat a porovnavat s tim co mam pred sebou. Napriklad pri nedostatku horciku jsou listy mene zelene, na listech se udelaji zlute fleky, ty pak mohou vyhnit, rostline odumiraji koreny, zilkovani listu je hrube, stale ale zelene. Nerikam, ze to musi byt zrovna tohle, ony nektere projevy mohou byt podobne, nicmene rostliny mluvi, rikaji co jim to vlastne chybi, jen tomu porozumet, coz znamena najit vice ruznych popisu a pokouset se urcit o co jde.

Po celkem slusnem hrani si se svetlem, soupnuti rezavych hrebiku do dna, vyzkouseni pridavani a nepridavani stopovych prvku (jeden komercni vyrobek, nic, a pak PMDD) mam dojem, ze kdyz ted vrazim do akvaria motyku, za tyden vytahnu krumpac. Zkousel jsem a mel jsem asi i stesti, ne tak velke aby to rostlo buhvi jak hned, ale tak velke, aby to po case zafungovalo. Navic jsem objevil jak mi reaguji dve rychlerostouci rostliny na zmeny, takze uz mam i svuj dobry indikator, ktery uz aspon trosku umim cist.

Vim, mozna to nekomu zni blbe, ze clovek hleda informace a cte, nekteri to pak oznacuji za nejake "vycteninky", jenze kdo se v zivote chtel neco naucit, musel vzdycky hodne cist, pokud nemel nekoho, kdo by ho to naucil i bez cteni. Jenze to je jen jina forma sdeleni informaci. Nezijeme ve svete, kde si kazdy na vsechno musi prijit sam, ani by to uz dnes neslo, ale zijeme ve svete, kde kdo hleda informace o beznych zalezitostech lidskeho pocinani, dozajista je najde. Nestydte se ze ctete a ucite se, nemusime vsichni utratit x desitek let, abychom prisli na to, jak se co dela ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 12:04 Muž Sanka [10] – Re: Sid
No asi to nebude jen u nových,vyskytuje se to i na nových "vodních" listech.. :( Teď když na to koukám..To by tedy mělo být způsobeno čím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 11:40 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Sanka
Opravdu se ta poškození týkají jen nejstarších listů? Odtud to nejde dost dobře "zaostřit". :)
Pokud i nových, pak je problém i jinde... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 08:37 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Sanka
To ne-e, naopak, protoze po case muzes rikat, ze to vsechno vyrostlo u Tebe, ne ze tenhle jeden listecek je muj a vsechno ostatni tam uz bylo od vyroby smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 23:19 Muž Sanka [10] – Re: Designer
Takže to stačí jenom přetrpět a budou,jako nové.. :) Tohle je hrozná věc,vím o co se jedná a všechny by jsem je za to natáhnul na skřipec.. smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [11] 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 18195x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15395-rasy-a-pomaly-rust-rostlin?od=501