Agresivita ryb
Třeba studiem před pořízením. Zdejší atlasy jsou vcelku rozsáhlé a jde zde velmi rychle dohledat požadovaná informace. Zaklínání začátečníkem není na místě.
Edit:
rybicky.net/atlasryb/cichavec_modry
Edit: Ty ryby vrať do akvaristiky kde jsi je koupil a nebo je někomu daruj, jinak příjdou úhyny.
Tak jsem začátečník, jak mám asi vedet že to je zle??
3 čichavce modré v 37 litrech? Jako toto je vtip?
Koupit větši akvárium,je to pro ně malé ..

Starší reakce
Myslím,že ak neprídu do nádrže ako prvé,tak sú v pohode. Sú to živé rybky,ktoré pekne oživia akva. Maximálne v deň trenia trochu naznačia ostatným útok,ktorým aspoň rozhýbu statické ryby.
Mně dost likvidovaly malý krevetky, začly se před něma schovávat. Občas proženou i gavůnka, ale kromě krevet nikdy nikoho opravdu ošklivě nenapadly. Já už bych je znovu nechtěl, třeba razbory jsou zajímavější a barevnější rybky, gavůnci taky nebo neonky.
Záleží na velké spoustě okolních faktorů, u někoho mírumilovná a u někoho bestie. Doporučuji vyzkoušet a buď budou miláčci, nebo půjdou vyměnit...
Nevíte někdo jak je to s agresivitou u tetry královské, líbí se mi varianta Blue ale tady v atlasu se píše : Přátelská a mírumilovná ryba, která neobtěžuje ostatní obyvatele a v komentářích se píše jaká je to bestie. Tak teď nevím jestli si jí pořídit

. Máte jí někdo ve společenské nádrži?
Starší reakce
Alebo to môžu byť nevhodné podmienky. Po 14 dňoch sú dusitany na maxime a zrovna vtedy to zaťažiť plnou osádkou asi nebude naj... Ja to z fotky vidím tak do 50 litrov vody 7 plat, vzadu je wingeika (niekde má kamarádky), (časť) neonky galaxky... a to je len časť akvária.
Bez prezentácie, alebo viac informáci, asi nikto nepovie.
Z fotky to není poznat, ale může to být samec a honí samičky. Přece jen jsou to živorodky a tam to probíhá v podstatě stále...

Dobry den, mame rybicky asi 14 dni. Peclive jsme pripravovali akvarium 14 dni a rybickam se dari az na umrti dvou malickych miminek. Prosim o rada, kdyz jedna rybka, nejvetsi v akvariu zacala nahanet dve rybky stejneho druhu. Porad je hodi a roztahuje horni ploutev. Zadne okusy na nich nejsou patrne. Je to normalni HRA, ci projev AGRESE? (Na fotce ta oranzova)
Starší reakce
Těžko říct když nevíme nic o akváriu.. .
Zdravím, chtěl bych se zeptat proč moje betta útočí na otíky?

Starší reakce

jasan. Myšleno bylo: viditelně zdravý kus... Snad to nebude pokračovat, diky.
Zapomeň na to, že šlo o zdravou rybu. Po nemocném kusu jdou všichni a nemusí to být dravci. Na mrtvole si pak s chutí pochutná třeba ancík.

Starší reakce
No to určitě si taky nemyslím.... co jsem si u těch postizenych všiml že kromě oka mají jakoby deformaci zadní části patere.. nevím jak to je vidět z fotky...
Vylovim... jsou takoví zblbli pořád tyhle tři lítají na skle tak zmatecne ale pripisuji to tomu oku...
Všechny postižené bych odlovil a sledoval, zda budou další. Nevěřím, že by 3 rybky přišli o oko ,,nehodou,, nebo samozaviněním...
Skaláry i Parmičky jsou nevyzpytatelné. Žalostně málo rostlinek na tak velké AQ. Nebo nemoc ? Nebyla by fotka postižených Pancéřníčků ?...
To mám u pár teter taky, ale ony to moc neřeší a vypadají, že jim to je úplně jedno.
Občas se honí po nádrži, tak říkám jestli se neporaní o dekorace nebo tak něco. Takže to může být u tvůj případ a v případě panceřnícků mohlo jít o vyplašení následované zraněním.

kdo ví..
Starší reakce
Čas od casu se vyskytne jedinec s asociálním chováním. Rybu bych raději izoloval než nechat terorizovat celou osádku. Možná by pomohlo přidat dva až tři kousky stejného druhu.
Nebylo by od věci kdyby sis založila prezentaci a přidala fotky akva a ryb.

Rád bych viděl fotku celého akvária, ale tipuji si tu agresivitu z nevhodných podmínek.
0 13.10.2020 14:28 Tereza71 – Útoky Platy
Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně agresivní platy. Mám momentálně v akvarku dvě Black molla, pět mečovek a jednu platu.
Ta začala být agresivní a začala okusovat ploutve všem rybám, útočí na ně a nahání je, takže ostatní ryby se schovávají do kytek dekorací atd..
Měla jsem dvě platy samičky z toho ta útočná naháněla tu menší, okousala ji ploutve a ta to následně nepřežila.
Před týdnem jsem začala pozorovat že plata nahání samečka Black Molly, pak jsem ho nijak neviděla a dnes jsme ho našla mrtvého s úplně okousanýma ploutvema. Stejným způsobem si dovoluje i na mnohem větší rybky než je ona.
Žádné plísně, nebo čehosi bakteriálního na ploutvích jsem si nevšimla, takže smrt rybek připisuju právě platě.
Akvárko je 50l, filtr s molitanem a ÚV, plno rostlin.
V akvárku se právě teď nachází 8 ryb, 2 sumečci a pár šneků.
Vodu měním pravidelně a přidávám tetra bio nitrivec. Nepřijde mi ze by něco z toho byly důvody. Chtěla bych poprosit o radu, jestli se mám platy zbavit nebo to může mít nějakou vedlejší příčinu.
Starší reakce
Utočí na ni,protože je zraněná...odděl tu zraněnou do karantény a kup si torben a podle návodu aplikuj...

0 06.08.2020 20:38 Martina – black molly je ožírána platou
Starší reakce
Z těch fotek je to evidentní, že se k tomu schylovalo.
Tak už jsem přišel na důvod jednak jak jste psal že na sebe vidí proto je prohání ale hlavní je to že je to samice a samec a samice se dneska vytřela

Na to aby si poznal samcov alebo samice sú ešte moc mladé. Vyfarbenie sa im mení podla situácie, nálady alebo stresu. V prvom rade by som nechal AQ zarásť - samica si musí spraviť a obhájiť domovský priestor a samec vybojovať dominantné postavenie. Pokiaľ im poskytneš úkryty tak aby na seba nevideli situácia sa ukľudní - jedine pri trení si samica začne "čistiť" priestor od všetkého čo sa hýbe.
Hodilo by se foto jak ryb tak celého akvária.
0 29.07.2020 19:10 Vojtas – Akara Hnědá
Zdravím lidi pořídil jsem do svého 240l akva 4 Akary hnědé bohužel nepoznám kolik mám samců nebo samic každopádně dvě akary jsou furt spolu a jsou pořád naježený a mají dva černé pruhy a prohání ty zbylé dvě akary které jsou úplně klidné nejsou naježené a mají zbarvení jeden černý pruh a vzadu černou tečku nevíte co jim může být a proč je prohání furt po celém akvariu ? Ještě když krmím tak ty dvě jsou úplně nepříčetné a nenechají nažrat skoro nikoho.
Starší reakce
Starší reakce
Měl jsem jich deset kusů v zarostlém akváriu a přesto měly ostatní ryby (zvláště neonky) okousané ploutve. Nakonec jsem je dal pryč (do zverimexu) a byl pokoj. Od té doby je ve společném akvárku nechci.
Zní to možná zvláštně ale může pomoct přidat víc krvavek. Ony se pak zbaví víc mezi sebou a ta agresivita těch nezvedenců se rozloží na víc ryb.
Hypesobrycon Calistus tohle nekdy dělají. Ve tvem případě můžeš zlepšit jedině to, že dáš vice rostlin. Jinak některé obzvláště nezvedené jedince to vyloženě baví.



Ahojte,
mam akva 112L. Málo až stredne osadene rastlinami. Ryby: tetra krvavá 6ks , tetra ozdobna 6ks, gara rufa 3ks , prísanvýk jednopruhý 4ks. tetry a gary maju skoro všetky okusané plutvy okrem dvoch tetier krvavých kotre su trocha vačšie, cca 3,5 cm, ostatné rybky maju max 3cm, tieto dve tetry sa aj navzájom nahanaju dost často , podozrievam ich z tejto sabotáže na osatných rybkach(možno ich okusuje len jedna z nich ale neviem ktora si tak agresívne chráni uzemie) viete mi poradiť čo robyť aby som tie rybky nemusel davať preč, pripadne aby som nemusel prerábať layout akvária.
Ďakujem
Starší reakce
Starší reakce
ctibum napsal: Jak si má udržet odstup, když tam není k hnutí...
Na 1 dm2 máš 1,5 ryby,když připočteš osázenou plochu,tak to omezení v prostoru je daleko větší,navíc v devíti nesourodých druzích nemají možnost pro nerušené přirozené chování.
Pokud se živočich cítí ohrožen,tak si může hrát na mrtvého brouka,nebo jít do protiútoku,ale většina se snaží zmizet za jakoukoliv cenu s dosahu ohrožení.Tetřička se lekne větší ryby,instinktivně vyrazí a náhodně se zaklíní v rohu,nebo mezi stěnou akvária a rostlinami,dostane šok s znehybnění,než se třepetáním uvolní,tak se ji všichni spolubydlící snaží ochutnat,jde jen o to jaké podmínky si v akvu vytvoříš.Máš hezké fotky z přírody,ale v ní soužití funguje trošku jinak.

Omlouvám se a dikec za reakci, mám jich jen 5 a včera byly všechny bez újmy na ocase, takže zatim nevím. A vítám samozřejmě každý názor a připomínku.
Jak si má udržet odstup, když tam není k hnutí.

Opravuji šikovné slovíčkaření.Nebyla tetra ve stresu? Ryby v kondici reagují na okolní prostředí a od potencionálního agresora si udržují odstup,čudla ny snímku opakovaně nereagovala na udržení odstupové (únikové vzdálenosti).Dalších komentářů se z důvodu nešikovnosti raději vzdávám.

Můj táta je má (mečovky a krvavky) pospolu už celkem dlouho a bez problémů. Netvrdím, že to nemohly být mečovky. Ale asi se tam sešlo víc faktorů najednou.
Edit: Možná to tam máš prostě a jednoduše moc nahuštěný.
Ptáš se celkem nešikovně, teď už asi ve stresu bude.
Skaláry už nemám, ale myslím, že to Roger trefil, budou to ti červení samci rodu Xiphophorus hellerii.
Není náhodou ryba na snímku ve stresu? Ten by mohl být spouštěčem vnitro i mimodruhových ataků od ostatního osazenstva nádrže.
Mezi námy, ony ty krvavky nejsou žádní andílci, patří k agresivnějším tetrám. Své si mohly "říct" i skaláry.

Když jsem měl ještě sos akvárium a v něm jednu červenou mečovku, byl jsem osobně svědkem toho jak chňapla danio pruhované (zavojnatá forma) a několikrát sním zaškubala jako pes s hadrem

Přidat reakci
[1] ...... 10 11
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11588x