Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Agresivita ryb

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Agresivita ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2022 19:24 R Muž romant [27890] Re: Mark
Třeba studiem před pořízením. Zdejší atlasy jsou vcelku rozsáhlé a jde zde velmi rychle dohledat požadovaná informace. Zaklínání začátečníkem není na místě. :-)
Edit: rybicky.net/atlasryb/cichavec_modry
Edit: Ty ryby vrať do akvaristiky kde jsi je koupil a nebo je někomu daruj, jinak příjdou úhyny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2022 19:04 Muž Mark [0] - začiatočníkRe: MARTIN HORÁK
Tak jsem začátečník, jak mám asi vedet že to je zle??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2022 19:03 Muž MARTIN HORÁK [819] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Mark
3 čichavce modré v 37 litrech? Jako toto je vtip?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.05.2022 19:02 Žena Silviebaris [2243] Re: Mark
Koupit větši akvárium,je to pro ně malé .. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2022 19:01 Muž Mark [0] - začiatočník
Prosím. Jsem začátečník v akvaristice, a vlastním 3 čichavce modré v 37,5l akváriu. Jeden čichavec je mladší a menší ako ty dva, a jeden s tech větších neustále útočí na obe rybky. Dostatečne je kŕmim a starám sa o ňe, ale nedelá to vúbec nic. Co bych s tím prosím mohl delat? :-O :-O

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 21:36 Muž Adzo [3] Re: Radek87
Myslím,že ak neprídu do nádrže ako prvé,tak sú v pohode. Sú to živé rybky,ktoré pekne oživia akva. Maximálne v deň trenia trochu naznačia ostatným útok,ktorým aspoň rozhýbu statické ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 17:29 Muž Lojza007 [453] Re: Radek87
Mně dost likvidovaly malý krevetky, začly se před něma schovávat. Občas proženou i gavůnka, ale kromě krevet nikdy nikoho opravdu ošklivě nenapadly. Já už bych je znovu nechtěl, třeba razbory jsou zajímavější a barevnější rybky, gavůnci taky nebo neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 17:09 Muž vlka [3013] Re: Radek87
Záleží na velké spoustě okolních faktorů, u někoho mírumilovná a u někoho bestie. Doporučuji vyzkoušet a buď budou miláčci, nebo půjdou vyměnit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 17:00 Muž Radek87 [5] – Tetra Královská
Nevíte někdo jak je to s agresivitou u tetry královské, líbí se mi varianta Blue ale tady v atlasu se píše : Přátelská a mírumilovná ryba, která neobtěžuje ostatní obyvatele a v komentářích se píše jaká je to bestie. Tak teď nevím jestli si jí pořídit :-O . Máte jí někdo ve společenské nádrži?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2022 19:44 Muž Jozef [100] Re: vlka
Alebo to môžu byť nevhodné podmienky. Po 14 dňoch sú dusitany na maxime a zrovna vtedy to zaťažiť plnou osádkou asi nebude naj... Ja to z fotky vidím tak do 50 litrov vody 7 plat, vzadu je wingeika (niekde má kamarádky), (časť) neonky galaxky... a to je len časť akvária.

Bez prezentácie, alebo viac informáci, asi nikto nepovie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.05.2022 19:27 Muž vlka [3013] Re: MisaKuba
Z fotky to není poznat, ale může to být samec a honí samičky. Přece jen jsou to živorodky a tam to probíhá v podstatě stále...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2022 18:56 Žena MisaKuba [0] – Jedna rybicka nahani druhe
Fotka k příspěvku HD Dobry den, mame rybicky asi 14 dni. Peclive jsme pripravovali akvarium 14 dni a rybickam se dari az na umrti dvou malickych miminek. Prosim o rada, kdyz jedna rybka, nejvetsi v akvariu zacala nahanet dve rybky stejneho druhu. Porad je hodi a roztahuje horni ploutev. Zadne okusy na nich nejsou patrne. Je to normalni HRA, ci projev AGRESE? (Na fotce ta oranzova)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2021 20:59 Muž 4Sima [1553] Re: Jiraiya
Těžko říct když nevíme nic o akváriu.. .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2021 20:39 Muž Jiraiya [0] – Krunýřovec jednopruhý a Betta pestrá
Zdravím, chtěl bych se zeptat proč moje betta útočí na otíky? :-(

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2021 10:33 Muž Káca [56] Re: vaclav
palec jasan. Myšleno bylo: viditelně zdravý kus... Snad to nebude pokračovat, diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2021 10:17 R Muž vaclav [13777] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Káca
Zapomeň na to, že šlo o zdravou rybu. Po nemocném kusu jdou všichni a nemusí to být dravci. Na mrtvole si pak s chutí pochutná třeba ancík. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2021 09:51 Muž Káca [56] – Úraz
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Ahoj. Dnes ráno jsem našel tuto jinak úplně zdravou neonku téměř prekousnutou. Nemám ani páru, kdo z osádky může být pachatelem. Ostatní jsou netknuté. Osádka je mírumilovná, když tak mrkněte do prezentace Kácův relax. Je to důsledek agrese mezi samci neonek nebo je příčina jinde? Přikládám fotky a díky za názor..

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2021 21:46 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: vlka
No to určitě si taky nemyslím.... co jsem si u těch postizenych všiml že kromě oka mají jakoby deformaci zadní části patere.. nevím jak to je vidět z fotky...

Vylovim... jsou takoví zblbli pořád tyhle tři lítají na skle tak zmatecne ale pripisuji to tomu oku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2021 21:43 Muž vlka [3013] Re: Xixao
Všechny postižené bych odlovil a sledoval, zda budou další. Nevěřím, že by 3 rybky přišli o oko ,,nehodou,, nebo samozaviněním...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2021 21:32 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: vlka
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Do popředí nechci vysoké kytky v pozadí už nevím kam bych další dal ale lze doplnit ještě tam trocha místa je...

Fotka v příloze... nějak se tem bez oči i zkroutil divně ocas... zatím 3 nemají jedno oko...

Ty siamske mám 6 úplně malých a 3 siamske velké cca 12 cm možná více ale ty jsem si nevšiml že by někdy něco delali... to spíš ty ctyrpruhe jsou akční ale jen mezi sebou aspoň co jsem kdy viděl :)

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2021 20:09 Muž vlka [3013] Re: Xixao
Skaláry i Parmičky jsou nevyzpytatelné. Žalostně málo rostlinek na tak velké AQ. Nebo nemoc ? Nebyla by fotka postižených Pancéřníčků ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2021 20:03 Muž _Rob_ [68] Re: Xixao
To mám u pár teter taky, ale ony to moc neřeší a vypadají, že jim to je úplně jedno. :)

Občas se honí po nádrži, tak říkám jestli se neporaní o dekorace nebo tak něco. Takže to může být u tvůj případ a v případě panceřnícků mohlo jít o vyplašení následované zraněním. hmm kdo ví..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2021 18:44 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny
Ahoj... dnes jsem si všiml že třem pancernicek zelený schází jedno oko jako by ho měli od někoho vydloubli.. určitě to dřív neměli...

Velikostně patří mezi už dospělé....

Máte nápad?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2020 14:51 Muž Kawasaki [2440] - AmerikaRe: afc1886
Čas od casu se vyskytne jedinec s asociálním chováním. Rybu bych raději izoloval než nechat terorizovat celou osádku. Možná by pomohlo přidat dva až tři kousky stejného druhu.
Nebylo by od věci kdyby sis založila prezentaci a přidala fotky akva a ryb. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.10.2020 14:39 R Muž afc1886 [12918] Re: Tereza71
Rád bych viděl fotku celého akvária, ale tipuji si tu agresivitu z nevhodných podmínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2020 14:28 Tereza71 – Útoky Platy
Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně agresivní platy. Mám momentálně v akvarku dvě Black molla, pět mečovek a jednu platu.
Ta začala být agresivní a začala okusovat ploutve všem rybám, útočí na ně a nahání je, takže ostatní ryby se schovávají do kytek dekorací atd..
Měla jsem dvě platy samičky z toho ta útočná naháněla tu menší, okousala ji ploutve a ta to následně nepřežila.
Před týdnem jsem začala pozorovat že plata nahání samečka Black Molly, pak jsem ho nijak neviděla a dnes jsme ho našla mrtvého s úplně okousanýma ploutvema. Stejným způsobem si dovoluje i na mnohem větší rybky než je ona.
Žádné plísně, nebo čehosi bakteriálního na ploutvích jsem si nevšimla, takže smrt rybek připisuju právě platě.
Akvárko je 50l, filtr s molitanem a ÚV, plno rostlin.
V akvárku se právě teď nachází 8 ryb, 2 sumečci a pár šneků.
Vodu měním pravidelně a přidávám tetra bio nitrivec. Nepřijde mi ze by něco z toho byly důvody. Chtěla bych poprosit o radu, jestli se mám platy zbavit nebo to může mít nějakou vedlejší příčinu.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 20:42 Žena patka [112] Re: Martina
Utočí na ni,protože je zraněná...odděl tu zraněnou do karantény a kup si torben a podle návodu aplikuj... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 20:38 Martina – black molly je ožírána platou
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Dobrý den chtěla bych poradit mám akvárko s black molly a platama. včera večer sem u jedné dospělé molly zpozorovala zježenych 5 šupin za hlavou a dneska na ni koukám že ji pronásleduje mladá plata a to místo jí neustále okusuje. rozzureny Je to nemoc nebo se jedná o šikanu platou? Platu sem oddělala a molly se chová normálně, plave s ostatními, žere a v akva je klid :-|

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2020 20:26 Muž RAP [1312] Re: Vojtas, jarovo
Z těch fotek je to evidentní, že se k tomu schylovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2020 13:40 Vojtas Re: jarovo
Tak už jsem přišel na důvod jednak jak jste psal že na sebe vidí proto je prohání ale hlavní je to že je to samice a samec a samice se dneska vytřela :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2020 19:36 Muž jarovo [1694] Re: Vojtas
Na to aby si poznal samcov alebo samice sú ešte moc mladé. Vyfarbenie sa im mení podla situácie, nálady alebo stresu. V prvom rade by som nechal AQ zarásť - samica si musí spraviť a obhájiť domovský priestor a samec vybojovať dominantné postavenie. Pokiaľ im poskytneš úkryty tak aby na seba nevideli situácia sa ukľudní - jedine pri trení si samica začne "čistiť" priestor od všetkého čo sa hýbe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2020 19:22 Vojtas Re: Králík
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD určitě tady jsou
je možné že akvo není dostatečně zarostlé a mají málo schovek ale ze začátku byli klidné všechny plavali spolu takže nevím co jim najednou je a proč se tak rozdělili :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2020 19:12 Králík Re: Vojtas
Hodilo by se foto jak ryb tak celého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2020 19:10 Vojtas – Akara Hnědá
Zdravím lidi pořídil jsem do svého 240l akva 4 Akary hnědé bohužel nepoznám kolik mám samců nebo samic každopádně dvě akary jsou furt spolu a jsou pořád naježený a mají dva černé pruhy a prohání ty zbylé dvě akary které jsou úplně klidné nejsou naježené a mají zbarvení jeden černý pruh a vzadu černou tečku nevíte co jim může být a proč je prohání furt po celém akvariu ? Ještě když krmím tak ty dvě jsou úplně nepříčetné a nenechají nažrat skoro nikoho.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2020 13:26 Narval2008 – mecovka mexicka
mam dva týdny mečovky mexické samce a samici. už si zvykli na nové prostředí ale samice nahání samce a samec se pořád schovává. poradíte prosím. předem dekuji :-) ;-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.02.2020 12:46 Muž Libor [505] Re: cicoriedka
Měl jsem jich deset kusů v zarostlém akváriu a přesto měly ostatní ryby (zvláště neonky) okousané ploutve. Nakonec jsem je dal pryč (do zverimexu) a byl pokoj. Od té doby je ve společném akvárku nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.02.2020 13:44 R Muž Anthrax [4299] Re: cicaoriedka
Zní to možná zvláštně ale může pomoct přidat víc krvavek. Ony se pak zbaví víc mezi sebou a ta agresivita těch nezvedenců se rozloží na víc ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.02.2020 12:56 Muž Kawasaki [2440] - AmerikaRe: cicaoriedka
Hypesobrycon Calistus tohle nekdy dělají. Ve tvem případě můžeš zlepšit jedině to, že dáš vice rostlin. Jinak některé obzvláště nezvedené jedince to vyloženě baví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2020 11:32 Muž cicoriedka [0] – Agresívna Tetra krvavá
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Ahojte,
mam akva 112L. Málo až stredne osadene rastlinami. Ryby: tetra krvavá 6ks , tetra ozdobna 6ks, gara rufa 3ks , prísanvýk jednopruhý 4ks. tetry a gary maju skoro všetky okusané plutvy okrem dvoch tetier krvavých kotre su trocha vačšie, cca 3,5 cm, ostatné rybky maju max 3cm, tieto dve tetry sa aj navzájom nahanaju dost často , podozrievam ich z tejto sabotáže na osatných rybkach(možno ich okusuje len jedna z nich ale neviem ktora si tak agresívne chráni uzemie) viete mi poradiť čo robyť aby som tie rybky nemusel davať preč, pripadne aby som nemusel prerábať layout akvária.
Ďakujem

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.02.2020 22:21 Muž vlka [3013] – regenerace.
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Hezký večer, Tetře se uzdravuje ocasní ploutvička.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   07.02.2020 00:57 Muž Tojsouvěci [3052] - Kytky s čudlamaRe: vlka
ctibum napsal: Jak si má udržet odstup, když tam není k hnutí... hmm :) potlesk
Na 1 dm2 máš 1,5 ryby,když připočteš osázenou plochu,tak to omezení v prostoru je daleko větší,navíc v devíti nesourodých druzích nemají možnost pro nerušené přirozené chování.
Pokud se živočich cítí ohrožen,tak si může hrát na mrtvého brouka,nebo jít do protiútoku,ale většina se snaží zmizet za jakoukoliv cenu s dosahu ohrožení.Tetřička se lekne větší ryby,instinktivně vyrazí a náhodně se zaklíní v rohu,nebo mezi stěnou akvária a rostlinami,dostane šok s znehybnění,než se třepetáním uvolní,tak se ji všichni spolubydlící snaží ochutnat,jde jen o to jaké podmínky si v akvu vytvoříš.Máš hezké fotky z přírody,ale v ní soužití funguje trošku jinak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2020 22:30 Muž vlka [3013] Re: Tojsouvěci
Omlouvám se a dikec za reakci, mám jich jen 5 a včera byly všechny bez újmy na ocase, takže zatim nevím. A vítám samozřejmě každý názor a připomínku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   06.02.2020 22:29 R Muž ctibum [6440] Re: Tojsouvěci
Jak si má udržet odstup, když tam není k hnutí. hmm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2020 22:22 Muž Tojsouvěci [3052] - Kytky s čudlamaRe: vlka
Opravuji šikovné slovíčkaření.Nebyla tetra ve stresu? Ryby v kondici reagují na okolní prostředí a od potencionálního agresora si udržují odstup,čudla ny snímku opakovaně nereagovala na udržení odstupové (únikové vzdálenosti).Dalších komentářů se z důvodu nešikovnosti raději vzdávám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2020 22:08 R Muž Anthrax [4299] Re: vlka
Můj táta je má (mečovky a krvavky) pospolu už celkem dlouho a bez problémů. Netvrdím, že to nemohly být mečovky. Ale asi se tam sešlo víc faktorů najednou.
Edit: Možná to tam máš prostě a jednoduše moc nahuštěný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2020 22:05 Muž vlka [3013] Re: Tojsouvěci
Ptáš se celkem nešikovně, teď už asi ve stresu bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2020 21:58 Muž vlka [3013] Re: RAP
Skaláry už nemám, ale myslím, že to Roger trefil, budou to ti červení samci rodu Xiphophorus hellerii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2020 21:51 Muž Tojsouvěci [3052] - Kytky s čudlamaRe: vlka
Není náhodou ryba na snímku ve stresu? Ten by mohl být spouštěčem vnitro i mimodruhových ataků od ostatního osazenstva nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2020 21:34 Muž RAP [1312] Re: Roger, vlka
Mezi námy, ony ty krvavky nejsou žádní andílci, patří k agresivnějším tetrám. Své si mohly "říct" i skaláry. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2020 20:57 Muž Roger [1636] Re: vlka
Když jsem měl ještě sos akvárium a v něm jednu červenou mečovku, byl jsem osobně svědkem toho jak chňapla danio pruhované (zavojnatá forma) a několikrát sním zaškubala jako pes s hadrem ;-)

+ Přidat reakci

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11588x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15385-agresivita-ryb