Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Agresivita ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Agresivita ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2022 17:05 Žena jesterka3 [0] Re: Rovano
Díky za rady. Kdybych měla na to čas, tak aktualizuji prezentaci... změny v hodnotách dusíkatych látek jsem nikdy neměla, pH je tam neutrální, měřila jsem ho dnes dvakrát před a po výměně vody, čichavce a 1 mečovku už nemám, z osazenstva ryb zůstaly 4 živorodky duhové z toho jsou 3 mladé, 1 ž. ostrostlamá, 1 mečovka, 4 tetry, 5 neonek, 2 ancistři obyčejní a 2 sekavci příčnopásí. A ty tablety považuji za zázrak vůči řase, nic jiného na to nefungovalo. To mi poradili zkušení akvaristé.
Edit: Ještě dodávám, že další hodnoty byly na testovacím proužku také v normě, a že kamenitou vodu z veřejného vodovodu neovlivním, která je z vodovodu a teče co čtvrt roku po opravě rezavá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2022 13:47 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: jesterka3
Nemáte aktuální foto v prezentaci. Nikdo netuší co tam provádíte s vodou těma chemikáliema a v jakém množství. Ono skokové změny Ph nejsou dobré. Nádrž máte zjevně nestabilní, pokud bojujete s onou řasou. Ryby ve špatných počtech, druhové skladbě versus to, jaké ste jim připravila prostředí.
NO3 ani N02 nikdy vychýleno nebylo Třeba při tom předělání dna?
Živorodky rádi tvrdší vodu. Šneci taky. Ty ale regulujete za pomocí Surmovek, ač je to vlastně zdravotní policie.
Chybu vidím v založení. Na počátek příliš málo rostlin-80% dna osázet-kolik u vás? 20%?. To si mohou dovolit lidi s měkší vodou.
Údržba jen 1x měsíčně výměna vody. To je na živorodky málo a kór při nefungujícím akva.
Dále lití zázračných vodiček+tabletky na řasy.
Může se uvolňovat něco z dekorací do vody.
Řešení: zbavit se čichavců a mečovek a urychleně:
měnit týdně 1/3 vody-nic zbytečného tam nelít. Ad hnojiva-stejně to asi neroste jak má, tak to nemá kdo spotřebovat.
zasadit mnoho rostlin

Nic si z toho nedělejte. Každej jsme někdy začínali nebo něco zkonili. Aktualizujte prezentaci bez obav.

Voda v akva je jako živí organismus. Co nebylo, může být(jak píše kolega NO látky, amoniak, ...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2022 05:51 Muž RAP [1553] Re: jesterka3
Jaké jsou hodnoty vody, zejména N látek?
Agresivita může být způsobena zhoršením kvality vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2022 20:33 Žena jesterka3 [0] – Agresivita vůči nemocným rybám
Dobrý den, chci se zeptat na zvláštní chování, kterého jsem si všimla u mých ryb. Nevím, jestli to není náhoda, ale v poslední době se mi stalo, že než mi uhynuly 2 ryby, tak je ty zdravé proháněly a napadaly. Během ani ne 14dní mi pošlo cca 5 ryb sad a nevím čím to je... čistím pravidelně, řasy jsem se zbavila pomocí tablet na řasy už před měsícem, přesto uhynulé ryby neměly žádné známky nějaké nemoci, jen ty 2 čichavce, které jsem měla, tak ty napadaly pár posledních dní vyloženě živorodky,tím že je oždibovaly do masa, takže jim vznikly na těle drobné vřídky - ale předtím to nedělaly a to byly celou dobu spolu v nádrži. Připadá mi to, jak stejné chování, když antilopy odmítají nemocný kus ze stáda, taky se od něj distancují, to samé mi přijde u těch ryb. Před 2 měsíci jsem nasadila do akvárka 4 nové ryby, pravda bez uložení do karantény, protože nemám řádnou karanténní nádrž, tudíž se bojím, že i kdybych je dala do obrovské sklenice, která má objem cca 7l, tak že by to nebylo dobré bez filtrace - tu prostě nemám dvakrát, mám ji jen pro chovné akvárko. Nebo může karanténní nádrž být bez filtrace aspoň na půl dne? Pokud mi dáte nějakou radu, budu ráda, abych se vyvarovala chybných rozhodnutí do budoucna.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.10.2022 20:49 Muž Roger [1873] Re: RUMAN
Jestli to dělá jen ta jedna tak ji šetrně utratit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2022 18:36 RUMAN – Agresivní neonka
Dobrý den, mám takový problém s neonkou. Asi po třech dnech, co jsem si pořídil neonky, mi jedna zlikvidovala druhou. Otrhala ji jak kuře a neonka následně umřela. Následně začala otrhávat další, tak jsem ji dal do porodničky do izolace na dva dny, aby se trochu uklidnila, ale bohužel bez úspěchu. Prosím poraďte co dělat, protože nechci na úkor jedné neonky přijít o další. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2022 20:17 Muž RAP [1553] Re: Roger
Nemáš fotku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2022 19:50 Muž Roger [1873] Re: RAP
Mám na tři části, ona je nažene do rohu, jakmile vyjedou z rohu za kořen tak je nemilosrdně zažene zpět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2022 18:53 Muž RAP [1553] Re: Roger
Co zkusit opticky rozdělit(skupina rostlin, kořen apod.) prostor akva na více částí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2022 13:10 Muž Roger [1873] Re: lacewings
U českých dodavatelů jsem dostupnost ověřoval (gigaexotic, Vivarium apod..) všichni je měli od Glasera který je už dlouhodobě nemá, údajně se jedná vždy o odchyt, byť se prý tváří že jsou skladem tak neksou. S objednávkou ze zahraničí nemám zkušenosti žádné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2022 12:42 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Roger
- rozhodně rozšířit původní skupinu
- ryby jsou dostupné v ceně cca 4,50€
- dále je tu možnost vlastní reprodukce již chovaných zvířat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2022 09:09 Muž Roger [1873] – Danio sysphigmatus
Ahoj, potřeboval bych znát názor a popřípadě radu. V akvárium Malý bazén existovala určitá hierarchie avšak díky velikosti akva nebyla tak zřetelná jako nyní v novém. Projevovala se tak, že jedna ryba byla vždy vepředu a ostatní vzadu. Kdokoliv chtěl dopředu byl zahnán zpět. Nyní jsem pořídil 2m akvárium s myšlenkou, že to původní bylo na ně asi malé. Situace se opakuje, jedna ryba zabere třičtvrtě akvária a ostatní jsou v rohu. Jakmile jiná vyrazí vpřed tak jí tato ryba nemilosrdně zažene do rohu a celkem i nevybíravě. Odlovil jsem jí a dal na samotku, jenže její úlohu pomalu během chvíle přebralo jiné Danio. Toto se projevuje jen vůči vlastnímu druhu. Sekavce a sewelie nechává v klidu.
Otázka je co s tím, navýšení hejna není reálné, nejsou více jak rok na trhu, je to divoká forma z odchytu a podle dodavatelů to zatím vypadá že nebudou - je to o štěstí. Přidat jiný druh podobné velikosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2022 20:40 Muž Rovano [235] - Rostliny – Krmení
A počítá se jako agresivita i to, když hodím něco zajímavého do vody v akva a začne voda vřít jak v Piraních?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.08.2022 08:49 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Roger
Jj, já jsem zrcátko tak 2x-3x týdně na půl hoďky dával. Beťák se pak krásně vybarvil a protáhl si ploutve :) . Ovšem nechat tam zrcátko natrvalo jsem nechtěl, může to vést k vyčerpání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2022 07:19 Muž Roger [1873] Re: Tojsouvěci
Přesně, dokonce jim někteří kupují zrcátka, tento boj je prý zesiluje. Ale, nemám s tím zkušenosti, jen jsem to někde četl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.08.2022 23:18 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Ivory89
Nemá si na co zvykat,přirozeně útočí na svůj odraz,v domnění že atakuje protivníka.Na soutěžních výstavách se k vyvolání agresivního chování používají i pouhá ukazovátka,pravděpodobně u tohoto postupu dochází ke zmatení v zorném poli a Betta je považuje za hlavu konkurenta. Betta splendens - Bojovnice pestrá má vrozenou vnitrodruhovou agresivitu,která je u samců výraznější než u samic. www.youtube.com/… ,nic jiného za tím nehledej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2022 10:27 Muž Ivory89 [1] Re: Rovano
Díky, snad si zvykne no :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2022 09:25 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Ivory89
Podlě mě si prostě zvykne. Ryby se běžně otíraj o sklo, když jsou nové. Holt máte buď agresivnějšího jedince nebo nezná mantinely.
Ty moje ještě dlouhou dobu nemohly pochopit, že plavat za mnou nemohou(přes sklo do vzduchu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2022 08:50 Muž Ivory89 [1] – Betta
Fotka k příspěvku Ahoj, včera jsme si přinesli z akvaristiky nového beťáka a nepřetržitě narážel do skla do svého odrazu. Žádná jiná betta to nikdy nedělala. Pozadí v akváriu je černé, tudíž se vidí o to více. Koukala jsem na nějaká videa při zakládání akvárií pro bettu a pozadí měli také černé. Kdyby měl někdo nějakou radu (sundání pozadí je poslední možnost) budu moc ráda. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.05.2022 19:24 R Muž romant [27987] Re: Mark
Třeba studiem před pořízením. Zdejší atlasy jsou vcelku rozsáhlé a jde zde velmi rychle dohledat požadovaná informace. Zaklínání začátečníkem není na místě. :-)
Edit: rybicky.net/atlasryb/cichavec_modry
Edit: Ty ryby vrať do akvaristiky kde jsi je koupil a nebo je někomu daruj, jinak příjdou úhyny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2022 19:04 Mark Re: MARTIN HORÁK
Tak jsem začátečník, jak mám asi vedet že to je zle??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2022 19:03 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Mark
3 čichavce modré v 37 litrech? Jako toto je vtip?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.05.2022 19:02 Silviebaris Re: Mark
Koupit větši akvárium,je to pro ně malé .. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2022 19:01 Mark
Prosím. Jsem začátečník v akvaristice, a vlastním 3 čichavce modré v 37,5l akváriu. Jeden čichavec je mladší a menší ako ty dva, a jeden s tech větších neustále útočí na obe rybky. Dostatečne je kŕmim a starám sa o ňe, ale nedelá to vúbec nic. Co bych s tím prosím mohl delat? :-O :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 21:36 Muž Adzo [6] Re: Radek87
Myslím,že ak neprídu do nádrže ako prvé,tak sú v pohode. Sú to živé rybky,ktoré pekne oživia akva. Maximálne v deň trenia trochu naznačia ostatným útok,ktorým aspoň rozhýbu statické ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 17:29 Muž Lojza007 [1204] Re: Radek87
Mně dost likvidovaly malý krevetky, začly se před něma schovávat. Občas proženou i gavůnka, ale kromě krevet nikdy nikoho opravdu ošklivě nenapadly. Já už bych je znovu nechtěl, třeba razbory jsou zajímavější a barevnější rybky, gavůnci taky nebo neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 17:09 Muž vlka [3445] Re: Radek87
Záleží na velké spoustě okolních faktorů, u někoho mírumilovná a u někoho bestie. Doporučuji vyzkoušet a buď budou miláčci, nebo půjdou vyměnit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 17:00 Muž Radek87 [5] – Tetra Královská
Nevíte někdo jak je to s agresivitou u tetry královské, líbí se mi varianta Blue ale tady v atlasu se píše : Přátelská a mírumilovná ryba, která neobtěžuje ostatní obyvatele a v komentářích se píše jaká je to bestie. Tak teď nevím jestli si jí pořídit :-O . Máte jí někdo ve společenské nádrži?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2022 19:44 Muž Jozef [311] Re: vlka
Alebo to môžu byť nevhodné podmienky. Po 14 dňoch sú dusitany na maxime a zrovna vtedy to zaťažiť plnou osádkou asi nebude naj... Ja to z fotky vidím tak do 50 litrov vody 7 plat, vzadu je wingeika (niekde má kamarádky), (časť) neonky galaxky... a to je len časť akvária.

Bez prezentácie, alebo viac informáci, asi nikto nepovie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.05.2022 19:27 Muž vlka [3445] Re: MisaKuba
Z fotky to není poznat, ale může to být samec a honí samičky. Přece jen jsou to živorodky a tam to probíhá v podstatě stále...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2022 18:56 MisaKuba – Jedna rybicka nahani druhe
Fotka k příspěvku Dobry den, mame rybicky asi 14 dni. Peclive jsme pripravovali akvarium 14 dni a rybickam se dari az na umrti dvou malickych miminek. Prosim o rada, kdyz jedna rybka, nejvetsi v akvariu zacala nahanet dve rybky stejneho druhu. Porad je hodi a roztahuje horni ploutev. Zadne okusy na nich nejsou patrne. Je to normalni HRA, ci projev AGRESE? (Na fotce ta oranzova)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2021 20:59 Muž 4Sima [1897] Re: Jiraiya
Těžko říct když nevíme nic o akváriu.. .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2021 20:39 Muž Jiraiya [0] – Krunýřovec jednopruhý a Betta pestrá
Zdravím, chtěl bych se zeptat proč moje betta útočí na otíky? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2021 10:33 Muž Káca [62] Re: vaclav
palec jasan. Myšleno bylo: viditelně zdravý kus... Snad to nebude pokračovat, diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2021 10:17 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Káca
Zapomeň na to, že šlo o zdravou rybu. Po nemocném kusu jdou všichni a nemusí to být dravci. Na mrtvole si pak s chutí pochutná třeba ancík. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2021 09:51 Muž Káca [62] – Úraz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Dnes ráno jsem našel tuto jinak úplně zdravou neonku téměř prekousnutou. Nemám ani páru, kdo z osádky může být pachatelem. Ostatní jsou netknuté. Osádka je mírumilovná, když tak mrkněte do prezentace Kácův relax. Je to důsledek agrese mezi samci neonek nebo je příčina jinde? Přikládám fotky a díky za názor..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2021 21:46 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: vlka
No to určitě si taky nemyslím.... co jsem si u těch postizenych všiml že kromě oka mají jakoby deformaci zadní části patere.. nevím jak to je vidět z fotky...

Vylovim... jsou takoví zblbli pořád tyhle tři lítají na skle tak zmatecne ale pripisuji to tomu oku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2021 21:43 Muž vlka [3445] Re: Xixao
Všechny postižené bych odlovil a sledoval, zda budou další. Nevěřím, že by 3 rybky přišli o oko ,,nehodou,, nebo samozaviněním...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2021 21:32 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: vlka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Do popředí nechci vysoké kytky v pozadí už nevím kam bych další dal ale lze doplnit ještě tam trocha místa je...

Fotka v příloze... nějak se tem bez oči i zkroutil divně ocas... zatím 3 nemají jedno oko...

Ty siamske mám 6 úplně malých a 3 siamske velké cca 12 cm možná více ale ty jsem si nevšiml že by někdy něco delali... to spíš ty ctyrpruhe jsou akční ale jen mezi sebou aspoň co jsem kdy viděl :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2021 20:09 Muž vlka [3445] Re: Xixao
Skaláry i Parmičky jsou nevyzpytatelné. Žalostně málo rostlinek na tak velké AQ. Nebo nemoc ? Nebyla by fotka postižených Pancéřníčků ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2021 20:03 Muž _Rob_ [80] Re: Xixao
To mám u pár teter taky, ale ony to moc neřeší a vypadají, že jim to je úplně jedno. :)

Občas se honí po nádrži, tak říkám jestli se neporaní o dekorace nebo tak něco. Takže to může být u tvůj případ a v případě panceřnícků mohlo jít o vyplašení následované zraněním. hmm kdo ví..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2021 18:44 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny
Ahoj... dnes jsem si všiml že třem pancernicek zelený schází jedno oko jako by ho měli od někoho vydloubli.. určitě to dřív neměli...

Velikostně patří mezi už dospělé....

Máte nápad?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2020 14:51 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: afc1886
Čas od casu se vyskytne jedinec s asociálním chováním. Rybu bych raději izoloval než nechat terorizovat celou osádku. Možná by pomohlo přidat dva až tři kousky stejného druhu.
Nebylo by od věci kdyby sis založila prezentaci a přidala fotky akva a ryb. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.10.2020 14:39 R Muž afc1886 [14683] Re: Tereza71
Rád bych viděl fotku celého akvária, ale tipuji si tu agresivitu z nevhodných podmínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2020 14:28 Tereza71 – Útoky Platy
Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně agresivní platy. Mám momentálně v akvarku dvě Black molla, pět mečovek a jednu platu.
Ta začala být agresivní a začala okusovat ploutve všem rybám, útočí na ně a nahání je, takže ostatní ryby se schovávají do kytek dekorací atd..
Měla jsem dvě platy samičky z toho ta útočná naháněla tu menší, okousala ji ploutve a ta to následně nepřežila.
Před týdnem jsem začala pozorovat že plata nahání samečka Black Molly, pak jsem ho nijak neviděla a dnes jsme ho našla mrtvého s úplně okousanýma ploutvema. Stejným způsobem si dovoluje i na mnohem větší rybky než je ona.
Žádné plísně, nebo čehosi bakteriálního na ploutvích jsem si nevšimla, takže smrt rybek připisuju právě platě.
Akvárko je 50l, filtr s molitanem a ÚV, plno rostlin.
V akvárku se právě teď nachází 8 ryb, 2 sumečci a pár šneků.
Vodu měním pravidelně a přidávám tetra bio nitrivec. Nepřijde mi ze by něco z toho byly důvody. Chtěla bych poprosit o radu, jestli se mám platy zbavit nebo to může mít nějakou vedlejší příčinu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 20:42 Žena patka [112] Re: Martina
Utočí na ni,protože je zraněná...odděl tu zraněnou do karantény a kup si torben a podle návodu aplikuj... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 20:38 Martina – black molly je ožírána platou
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den chtěla bych poradit mám akvárko s black molly a platama. včera večer sem u jedné dospělé molly zpozorovala zježenych 5 šupin za hlavou a dneska na ni koukám že ji pronásleduje mladá plata a to místo jí neustále okusuje. rozzureny Je to nemoc nebo se jedná o šikanu platou? Platu sem oddělala a molly se chová normálně, plave s ostatními, žere a v akva je klid :-|
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2020 20:26 Muž RAP [1553] Re: Vojtas, jarovo
Z těch fotek je to evidentní, že se k tomu schylovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2020 13:40 Vojtas Re: jarovo
Tak už jsem přišel na důvod jednak jak jste psal že na sebe vidí proto je prohání ale hlavní je to že je to samice a samec a samice se dneska vytřela :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2020 19:36 Muž jarovo [1695] Re: Vojtas
Na to aby si poznal samcov alebo samice sú ešte moc mladé. Vyfarbenie sa im mení podla situácie, nálady alebo stresu. V prvom rade by som nechal AQ zarásť - samica si musí spraviť a obhájiť domovský priestor a samec vybojovať dominantné postavenie. Pokiaľ im poskytneš úkryty tak aby na seba nevideli situácia sa ukľudní - jedine pri trení si samica začne "čistiť" priestor od všetkého čo sa hýbe.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12519x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15385-agresivita-ryb