Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozpadající se listy rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Rozpadající se listy rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.02.2014 18:25 R Muž romant [27982] Re: TomNovis, akvaova
Docela bych podezříval ty ancáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 17:52 Muž TomNovis [1] Re: akvaova
Tohle by mě taky zajímalo, nikdo neví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 18:34 bettasvetcz Re: romant
Fotka k příspěvku jeste jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 18:34 bettasvetcz Re: romant
Fotka k příspěvku tu je foto jak to vypadá
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 16:56 R Muž romant [27982] Re: akvaova
Vyhledal bych si pojem chloróza, tedy podle popisu by to mohlo být ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 16:04 bettasvetcz – Vallisineria
mám docela rozrustající se problém listy zprůhlední, a zůstane na nich jen jakoby "kostra" listu,dáte někdo radu co stím???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 14:45 Alzbeta Re: ludvik
děkuji za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2013 14:25 R Muž romant [27982] Re: Alzbeta
Ti noví jsou zřejmě mlaďoši a tam je preference v příjmu potravy více na straně rostlinné složky, kdežto odrostlejší jedinci poreferují spíš masitou stravu, ovšem nebrat jako dogma, vyjímky se vyskytují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 14:17 Muž ludvik [1082] Re: Alzbeta
Každý živočich je originál :-) Třeba ti noví na to jsou zvyklí, nebo staří měli jiné a pro ně lepší žrádlo. Fakt to tu píše někdo každou chvilku. Jak jim něco zachutná, už toho nenechají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 14:09 Alzbeta Re: ludvik
Ale proč mi je ožírají až tyhle noví a ti stří mi je nikdy neožírali?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 14:06 Muž ludvik [1082] Re: Alzbeta
Vypadá to, že ano. Jsou vyžrané ty měkčí části. Ale já na to moc odborník nejsem ... ancistrusi to ovšem dělají běžně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 14:06 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Alzbeta
Je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 13:55 Alzbeta Re: Alzbeta
Akva nehnojím, ale rostlinky tam mám již od založení akva, to je již rok a nikdy problém nebyl, až tehdy když jsem si koupila nové ancíky, protože staří mi již uhynuli. Je možné že mi to papají oni? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 13:46 Muž ludvik [1082] Re: kofejn
Je těch závislostí na mě nějak moc ... tuhle něco chybí, támhle něco přebývá :-) Většinou má chybět právě železo a draslík - a hle, stejně to dokážeš přehnat. Jeden známý dokonce nehnojí vůbec, jen CO2. A jak mu to jde, i bez řas. Ono je klidně možné, že ty mikroprvky (přeci jenom jsou mikro) tam jsou z krmení dostatečně. A přidávání může být naprosto zbytečné ... jenom to dokázat nějak změřit. A nejezdit daleko do labu.
Změřit pH dobře (na čemž také závisí leccos) je pro mě zjevně také umění (kapky 7.4, pH metr skoro 8). Plus do toho bude kecat prohnojené dno, v našem případě. Také tam mám osmocote. Ale ne pod hygrophilama ... byť ty co šly nejhůř byly k tobolkám o něco blíž, než ty druhé. V tom bych to ale neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 13:43 Alzbeta – Kytky se rozpadají
Fotka k příspěvku Ahoj všichni mám v akva 2 rostliny, nevím jaké a začali s jim rozpadat listy. Nevíte čím by to mohlo cýt? moc děkuji za reakce
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 13:34 Muž kofejn [963] Re: ludvik
Všechna vlákna ne, ale tvůj příspěvek bych měl coze . Tak na podruhé ... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 13:07 Muž ludvik [1082] Re: kofejn
rybicky.net/forum/8369… Ty nečteš všechno? :-)

Mě čoveče i ty hygrophily přestaly vlastně růst tak nějak kompletně. Staré listy děrovaly, hnily, padaly. A nové moc nerostly. Ubral jsem jen profito, na chvilku sice i draslík, ale ten jen nevýznamně. A PO4 dávám málo, dle mě, s tím jsem nehýbal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 12:43 Muž kofejn [963] Re: ludvik
Jestli to je i příčina hniloby mých kytek, nevím jak se ti budu revanšovat, že si na to kápnul palec .
Nemáš někde odkaz na vlákno, kde si to řešil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 12:11 Muž kofejn [963] Re: xyxy
Fotka k příspěvku Mokřanky mi chcípaly stejně ( rybicky.net/fotogalerie.php… )a teď se mi rozjela ruducha. Takže moc železa je dost pravděpodobná diagnoza, já zase přidával Feroxu kvůli draslíku.
Teď už asi měsíc Ferox nepřidávám a mokřanka je dobrá (přestěhoval jsem ji zpět z jiného akvárka-ve velkém chcíply).
Ruducha bohužel ještě prosperuje, ludwigiím listy sem tam opadají a i hnědovky mají problém s hnilobou. Mám liapor, možná absorboval dost železa. On i sám obsahuje hodně železa, je i magnetický.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 11:55 Muž xyxy [0] - RostlinyRe: ludvik
dakujem velmi pekne a asi mas pravdu pretoze som to tam lil po 20 ml denne jaj somar som dakujem velmi pekne palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.12.2013 11:50 Muž ludvik [1082] Re: xyxy
To je nějaká Hygrophila? Někdo mi tu poradil, resp. potvrdil přehnojení ... a to železem z Profita. Tedy blokace příjmu myslím manganu. Co jsem radikálně ubral profita, podstatně se to zlepšilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 11:37 Muž xyxy [0] - Rostliny
Fotka k příspěvku zdravim ma niekto nazor co chyba rastlinam vsetko davam okrem kno3 a stale to pokracuje
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.06.2013 14:02 jamajcan Re: zizalkaa
Vypadá to,že si pochutnali Ancistrusi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 13:50 zizalkaa – odumírají rostliny
Fotka k příspěvku Dobrý den moc prosím o cennou radu,v poslední době nám v našem aqua začali hromadně odumírat listy našich rostlinek,přidáváme CO2,železo i kvalitní rostlinné hnojivo,nevíme proč se takto děje a nevíme co děláme špatně.Prosím o radu moc děkuji všem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.05.2013 14:30 Muž kus [200] - RostlinyRe: Vlnkar
www.rostlinna-akvaria.cz/… tady to máš všechno pohromadě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 21:46 Muž Vlnkar [15] – Hneda rasa
Zdravim, nejak mi vsechny kytky pokryva nejaka hneda rasa. Musi byt uplne droboucka. Dela jakoby povlak. Je nejaka moznost to zmenit? Rozdil je videt mezi starou a novou casti rostliny. A na starych listech se obcas objevi cerna stetinka. Predpokladam, ze je to proslula rudocha. Radeji ji mechanicky odstranuji i se starym listem. Dekuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 21:32 Muž Anubis007 [22]
Je to tak rostlinka mezi dvěma řasokoulemy vpravo a vedle ni nalevo takové drobnolisté.. jestli to z fotky poznáte - 180L akva(mám focené dvě..)

díky.

Asi to udělali krevetky, byli na nich a spásali je, jen mě napadlo, zda to nemůže být kvalitou rostlinek..

případně co by jste dopořučili jako kobercovku do mých podmínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 21:15 Muž akvárkomen [1]
já jsem začátečnícký amatér, takže nic pořádného ale v munilém akvu mi to dělaly ryby. Nic jiného mě nenapadá coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 20:54 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Anubis007
a co to je za rosltinky?Je fakt,že japonici umí třeba HC dokonale vytrhat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 20:39 Muž Anubis007 [22] – Prosba o radu - rozpadůá rostlina
Zdravím vás,

chci se zeptat orientačně na příčinu. Minulou neděli jsem na burze v Praze koupil 3 kobercové rostliny a jedna je skoro pryč nyní a zbylé dvě mizí více a více.. Mám v akva krevety, voda stará týden(z části ze starého akva). Každý den se mi na hladině objevují další a další stonky, které jako by upadli a zůstává torzo kytky a u těch dalších jen stonky.. chodí na ně krevety Japonici, a také mě napadlo, že to jsou nějaké emerzně pěstované(jestli to píši dobře), byly v květináči v rašelinové hlíně.. stalí 120,- a 69..čili 250 pryč..

případně prosím o kontakt na kvalitní rostliny, které se hodí ko akva v mém profilu..

díky všem a hezký víkend.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 20:26 Muž kofejn [963] Re: Jjapan
Drogérie v naší vesničce střediskové :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 20:22 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: kofejn
A kde jsi ho bral. Nějaká speciálka? Nebo normální supermárket?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 20:21 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetky – železo
Železo jsem taky neměřil, ale od založení tam mám asi 5 hřebíku ve dně a do filtru jsem taky jeden dal ať se vyplavuje při cirkulaci. To KNO3 asi bude nutné. No zítra zkusím sehnat. Nevíděl někdo třeba v drogerkách supermárketu? Asi normální drogérka otevřená nebude sad . Nebo ještě zahradnictví???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 20:15 Muž kofejn [963] Re: vaaclav
Fotka k příspěvku Dneska jsem ho kupoval. Ale pozor na koupi směsi na nakládání masa. Pro železo jsem koupil Ferox www.rostlinna-akvaria.cz/… na rostlinných akváriích. Mají tam i KNO3 a bylo by to při jednom poštovném.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 20:08 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jjapan
V KNO3 je poměrně i dost draslíku staří koupit v drogerii sanytr na nakládání masa. Poohlédl bych se i po nějakém železe, neboli stopových prvcích. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 19:49 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetky – hnojení
Jo to jsem taky četl palec . Já hlavně nebyl jistý jestli ta bábelka opravdu nemůže chytnout nějakou plíseň. A jak jsem psal test na NO3 nemám. NO2 mám dlouhodobě na nule. Nechci tam narvat bezhlavě nějaké hnojivo. Zaprvé mám v akva krevetky a za druhé si myslím, že mi tam i trochu chybí draslíku. Na starých listech u růžkatce se mi začínají objevovat dirky. Možná, že to má na svědomí ancik, ale to KNO3 asi budu muset někde sehnat + test na NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2013 19:35 Muž Luminus [3]
Tady je pěkný článek o problémech s živinami www.prirodni-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 19:19 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: vaaclav
Vstupní NO3 6,23 zdroj Opava- Podhradí a osvětlení 2x 54W zářivky. Je to ta klasická rampa na Juwell rio 240.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 19:11 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jjapan
Zjisti si kolik vody má tvoje vstupní voda pokud ji bereš z veřejného vodovodu. V prezentaci nemáš uvedeno kolik a čím svítíš. Každý kdo používá CO2 po čase musí sáhnou po nějakém hnojivu protože ryby a výměna vody přestanou stačit na rozrůstající se flóru. Pistia stratiotes je hodně velký žrout dusičnanů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 18:57 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: vaaclav
Test na NO3 nemám, to musím přiznat. A nijak nehnojím. Měním vodu co 3-4 dny asi 50litrů v 240 akva. Pokud je tedy nedostatek NO3, co dodávat KNO3. Třeba samostatně? Nebo musím dodávat celé PMDD plus KNO3???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2013 18:50 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jjapan
Většinou je to nedostatkem NO3. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 18:43 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetky – Listy Bábelka
Fotka k příspěvku Ahoj, rostlinkáři. Chci se zeptat nevíte někdo co se to děje z Bábelkou. Zpočátku vše v pořádku, nyní začínají listy jako kdyby plesnivět? Je to u ní možné? Otevřel jsem pro jistotu ventilační otvor, ale fakt nevím. Další názor byl, že může být spálená od zářivky, ale začalo se mi to tvořit i u bábelek, které jsou dobrých 10cm od trubice. A pak mně napadlo, ještě nedostatek nějakého mikroprvku ve vodě. Nehnojím, jen měním vodu. Dík za každou dobrou radu, nebo nápad jak to řešit. Ahoj.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 13:12 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bzzz
Tak to je poměrně bezproblémová rostlina pokud používáš CO2. Trochu má tendenci odspodu vyholovat vlivem zastínění ale až takhle ne. Spíš bych si tipl na tvojí rybí osádku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 11:58 Muž Bzzz [2] Re: vaaclav
Limnophila aromatica
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 14:23 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bzzz
A co vlastně máš ? Pogostemon stellatus, nebo Limnophila aromatica. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 13:36 Muž Bzzz [2] – Eustralis
Zdravím,

mám problém, eustralis mi odhodil všechny listy a jen na vrcholcích zůstaly. Čím to může být? Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 18:56 Muž Toník [396] Re: vaaclav
Mačerbídna. :)
Mladé listy vypadají celkem zdravě, problémem bude nedostatek draslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 18:53 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků) – bahnatka bezstopečná
Ahoj potřebuju radu mam delší dobu rostlinku Limnophila sessiliflora tak zvaně bahnatka bezstopečná a mam uní menší chybu sice rozte je v pohodě ,ale jako by jí začínají hnědnout listíky a občas po akvárku plavájí kousky utržené z té kytky tak se chci zeptat čím by to mohlo být nějak v nepořádku voda či menší osvětlení ? díky za info ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 18:46 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Toník
Mačerbídna = majitel černobílého dna. Nemusí to být jen draslík stačí klidně i slabší světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 18:11 Muž Toník [396] Re: harrycallahan
Nevím, co je mačerbídna, ale vaší hygrophile chybí draslík. Ten můžete dodat v několika formách - obvykle ve formě K2SO4, KNO3 nebo KCl, případně v jejich různé kombinaci. Nejlépe s ohledem na parametry vody ve vašem akváriu a vstupní vody.
Jsou i jiné formy, ale ty už vyžadují více se v otázkách chemismu vody orientovat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24018x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15208?od=501