Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozpadající se listy rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Rozpadající se listy rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 09:11 pavan Re: vaaclav
Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2014 07:53 R Muž vaclav [14608] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pavan
Určitě všechno odsaj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 06:45 pavan
<b>Jaja, KarlosS</b>: tak diky. Mimochodem jsem meril to pH a ted je tam neco mezi 6,8 a 7,1. Kolik bylo predtim nevim, meril jsem i tu odebranou vodu, jenze ta mezitim zacla hnit a jestli i kvasit... ta je lehce zasadita. Ale jaka byla predtim, tezko rict.
A ted mi poradte, jestli v tom akvarku mam odsat ty zbytky rozpadleho bordelu nebo radsi nezasahovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 14:52 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: pavan
tak jsem to myslel s těmi spousty činitelů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 13:30 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: pavan
Prostě to je podmínkami v AQ a do "hlavy" jim nevidíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 13:27 pavan Re: Jája
No, právě, že ty afinisky, které jsem vytrhal, odkalil a zasadil to rozdýchaly a ostatní kryptokoryny ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 13:05 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: pavan
Taky mi přijde divné, že affinisky nereagovaly a jiné kryptošky ano. Ber to tak, že jim to hrabání ve dně nesedlo. Někdy, když odkaluju v okolí affinisek, tak jim odejdou staré listy, někdy to s nimi ani nehne. Kolikrát i stačí, když dlouho neměníš vodu a pak provedeš výměnu a vyměníš velký objem vody, tak kryptošky na to zareagují, protože jim nabouráš prostředí. Jednou byl můj syn aktivní a do svého AQ nalil najednou týdenní dávku hnojiva. A to bys měl vidět, jak na to affinisky zareagovaly - ze dne na den se jim rozpadly téměř všechny listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 11:28 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: pavan
no tak to je jasný, jestli jsi přesazoval rostliny a při tom odkaloval .... kal je neřád, na afinisky to ještě může přijít. Je spousty činitelů, které to ovlivňují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 11:24 pavan – Rozpad listu kryptokoryn
KarlosS: nojo, ale cim jsem zmenil parametry vody? Odkalenim jednoho kyblu (18 l z 200 l akvarka)? Redukci affinisu? Pak je ale velka zahada, proc nejnachylnejsi affinisky, ktere jsem cele vytahal a znovu zasadil po odkaleni dna pod nimi, se tvari jako ze nic a odnesly to ty druhy, se kteryma jsem nic nedelal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 09:27 R Muž vaclav [14608] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pavan
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 08:47 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: pavan
:-), je to prostě změnou parametrů vody. Mě se to stávalo, když jsem odjel na dovolenou a pro jistotu jsem radši vypl co2, no a ph tím pádem stouplo. Nebo jindy zase když jsem byl pryč, máma překrmila, voda se odpadem okyselila a bylo to. Ale většinou odešly afinisky, cordata (pontederiifolia) mi třeba vydržela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 08:38 pavan Re: KarlosS
pH jsem nezkoumal, ale večer změřím (i když nevím, kolik bylo předtím..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 08:31 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: pavan
já myslím, že je to kryptokorynová nemoc. Je to zvláštní, nejháklivější jsou afinisky.
Nezachraňuj, posbírej to odumřelý a počkej až obrazí znovu.
Nehejblo se ti pH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 07:34 pavan – Rozpad listu kryptokoryn
Prakticky během pár dní se mi prales kryptokoryn přeměnil v golfové hřiště s pár stromky a keříky. Postihlo to hlavně usterianu (nejdřív) a cordatu. Začly uhnívat hlavně řapíky (prakticky se rozpadl na kaši, která drží pohromadě, ale když to člověk sbírá, tak se to rozpadá a dno akvárka vypadá, jakobych tam naházel vařený špenát). Ale postihuje to i listy. Pletivo v nich nezůstává, připomíná mi to asi jako když posolíte salát - zkroutí se, zprůhlední, rozpadne.. Stává se, že je třeba i půlka listu relativně zdravá, půlka pryč. Ancík tam je, ale ten nikdy kytky nežral a tohle množství by ani nedal. Kupodivu affinisky v druhé půlce 200 l akvárka vypadají zdravě (a to jsem je těsně předtím celé proryl, zredukoval na půlku, přesadil). Ostatní kytky (hlavně teda hnědovka, ale i valisnerie gigantea) jsou v pohodě. Další změny předcházející nemoci: nasadil jsem pískořky a nějaké další rostliny. Trochu podezřívám něco jako vodní mor, kterého jsem tam dal docela dost. A přehodil jsem pořadí materiálů ve filtru: původně biomolitan-jemný molitan-keramika na biomolitan-keramika-jemný molitan, pral jsem jenom ten jemný molitan (není velký, měl by sloužit jen mechanické filtraci). Co by to mohlo být? Je to nemoc kryptokoryn? Kde ta se bere, jak se přenáší? A poraďte - jak zachránit a jak se tomu příště vyvarovat. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 20:49 Neo
Fotka k příspěvku Ještě jedno foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 20:49 Neo – Help
Fotka k příspěvku Dobrý den,prosím o radu či navedení k řešení problému s rozpadajícími se (uhnívajícími) vrcholovými listy rostlin Alternanthera reineckii a Hygrophila rosae Australis.
Všem moc předem děkuji za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 20:57 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Monika
Nič sa nedeje, proste i rastliny si musia zvyknúť a niekedy musia obetovať niejaký ten lístok. Svieť radšej menej. V začiatkoch ti rastliny ešte nebudú prijímať živiny naplno. Oceňujem zábeh bez rýb potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 17:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Monika
To vlevo je nejake ostre, to je nejaky Puskvorec? Pokud ano, pak pod vodou odejde at delas cokoli (drive ci pozdeji), neni to rostlina pod vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2014 17:43 Muž acik [416]
jestli je akva nově založené určitě bych nesvítil 10 hodin,spíše méně,já začínal na 6 hodinách a ted jsem na 9 a více svítit nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 17:38 Muž patamatix [408] Re: Monika
Svítil bych déle,tak 10 hodin,chtělo by to na rozjezd akva alespoň piskořky,okružáky,aby tam byl nějaký odpad :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 17:35 Monika – Rozpadají se listy rostlin
Fotka k příspěvku Na fotografii,jsou rostliny, kteréj jsem a zasadila ve středu a dnes jsem všimla změny.(Po třech dnech) Založila jsem nové akvárium 37 l, nemám tam zatím žádné rybičky. Na dno jsem dala substrát Prodac Fondovivo 1,5 kg. Vložila jsem dle dávkování Proflor, Biofiltr a Aqua Start. Mám zapnutou nepřetržitě filtraci a svítím nejméně 8 hodin.
Prosím o radu, co je špatně? A jak rostliny zachránit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 21:45 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: MarekP
valisnerky jsem měl samou díru , nová Alternanthera , začala konečně prosperovat , ted z ní zbyly jen pahýly , bacopa jak by smet , dokonce i polyspermu která mi roste jak šílená hoblovali o stošest , opravdu jak jednu zkusí není návratu, museli jít z nádrže pryč ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 21:37 Muž MarekP [812] - MalawiRe: vaaclav
Však to jsem nepsal. Co jsem si všiml, tak žerou všechny rostliny, ale na Echináčích to bylo nejvíc vidět. Takže když už z nich skoro nic nezbylo, vyhodil jsem je. Nejvíc žerou rostliny, který mají rovný listy a můžou se dobře přisát. V současnosti mi trochu požírají Vallisnerie, ale není to vůbec vidět, takže je mi to jedno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 21:12 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: vaaclav
Sežerou naprosto cokoli , snad jen tuholisté anubiasy jen zkusej a jdou od nich , zlikvidovali mi půlku akvária , obzvláště samice když se plnily jikrama , a hlady u nás rozhodně netrpěli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 21:09 R Muž vaclav [14608] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MarekP
To je tvoje věc ale jen echináče nežerou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 18:22 Muž MarekP [812] - MalawiRe: vaaclav
To já se zbavil zase těch Echinodorů. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 18:15 R Muž vaclav [14608] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MarekP
Je to o tom jak si je vychováš. Já měl a mám několik echinodorů vždy v nádrži a ancistrusi mě je nežrali. Je pravda že jsem si časem nechával jen mladé a pár který se vytřel jsem dal pryč. Přestalo mě bavit je chytat tak jsem se jich po letech zbavil úplně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 18:05 Muž MarekP [812] - MalawiRe: vaaclav
To byl jen příklad, že když chtějí, tak Echinodory i jiné rostliny budou žrát stůj, co stůj. Moje ryby mají pestřejší jídelníček. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2014 17:54 R Muž vaclav [14608] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MarekP
Ancíci jsou všežravci a orientovat je jen na zeleninu je hloupost. Přidej trochu rybího masa a mražené, jako patentky a ostatní vodní potvory. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 17:37 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Designer
Tak můžu zkusit pěstovat okurky v akváriu, ale nevím, nevím. smich smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.03.2014 17:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MarekP
Mas v akvarku bezvadne cerstvou zeleninku a oni budou zrat nejake vokurky ze supermarketu, to vis ze jo, myslim ze rikali "TUUUDLE" smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 14:52 Muž MarekP [812] - MalawiRe: foxicek
Já když jsem míval Echinodory, tak mi je Ancistrusi stejně vždycky sežrali i přesto, že jsem je krmil tabletami s řasami, spirulinou, na noc jsem jim dával nějakou zeleninu. Takže někdy ti proti tomu nepomůže nic. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 12:35 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: romant
mám masitou složku přidávat i otíkům? Dávám jim jen krmení pro býložravce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 12:11 Muž foxicek [16] - CichlidyRe: romant
Dik. Dostavaji jak tablety, tak mrazeny, i pred zhasnutim, ale priklanim se k nazoru kdo ochutna lepsi, nechce jinak. Moc me to netrapi, protoze ty dva Echinodory me tam stejne prerustaj a nasazuji listy kazdou chvili, tak at si pochutnaj. Slo mi jen o potvzeni meho podezreni, kdyby se jejich apetit presunul i na dalsi rostliny, abych byl pripraven spravne zakrocit. P.S.: Nechce nekdo parek vzrostlych Acistrusu, znacka: nenici rostliny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2014 11:55 R Muž romant [27987] Re: foxicek
Tady toho už moc nenaděláš, jak jednou zkusí, už nemůžou jinak. Ten příkrm i vhodněji dávkovat a to tzv. na noc, před, nebo po zhasnutí světla, jsou to noční ptáci, tak je zkusit tímto od echináče odlákat, ale nezaměřovat se jenom na zelený krmení a přidávat i masitou složku, jako třeba filé, nebo patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 11:46 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: foxicek
:-) jasný struhadlo. Přidej jim nějaké tablety se spirulinou (Tetra Pleco Wafers, Sera Welschips, atd.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 11:40 Muž foxicek [16] - Cichlidy – Ancistrus
Fotka k příspěvku Potvrdi mi nekdo moje podezreni na Ancistruse? Echinorus novy list z me prezentace Foxarium.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 21:56 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: reby
jj a při hnojení měnit pravidelně jednou týdně třetinu vody , aby nedošlo ke hromadění nespotřebovaných živin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 21:53 R Muž romant [27987] Re: reby
Osobně bych vyhnojil dno, třeba jílovejma kuličkama pod kořeny rostlin, častěji měnil vodu a CO2 bych ponechal, svícení na 8 hodinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 21:53 bettasvetcz Re: MonterMonty
ok jeden kvasnicovac tu mam zitra udelám výměnu vody cca 50L a od soboty zacnu ty cca 2ml denně a uvidím no hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 21:50 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: reby
I to je myslím moc na 5 kytek , nic se nemá přehánět , udělal bych si CO2 z kvasnic ,návodů se tu najde spousta a začal třeba s 1,5ml na den a po dobu 14 dnů bych pozoroval jak kytky reagují, až pak dělal nějaké změny ,vono vám to nevyroste podvou dnech , zde www.horacovoakvarium.cz/… vyhledat články o hnojení a důkladně nastudovat co a jak ... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 21:34 Muž pancéřníček [168] Re: reby
Kup si pro začátek, než to vychytáš, test na Fe. Lít hnojiva naslepo je zaděláváním si na problémy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 21:24 bettasvetcz Re: MonterMonty
Ok zkusím ted vysadit treba na 3 dny a pak cca 5ml?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 21:18 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: reby
12 ml hnojiva ... at už to bude do jednoho nebo druhého akva v prezentaci , je to podle mého strašně moc na tu trošku kytek co tam máte , u mě třeba v 250l po týdení zvednuté dávce na 4ml , došlo k velkému přerůstání stonkovek , a to tak že polysperma třeba zarostla třetinu akva , něco bych si o hnojení nejdříve přečetl , pak i o CO2 a začal znovu po troškách ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 21:07 Muž pancéřníček [168] Re: reby
Spíš to začíná, protože je hnojíno smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 21:00 bettasvetcz
Fotka k příspěvku jeste jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 21:00 bettasvetcz
Fotka k příspěvku Prosím o radu, začínají mi černat okraje listu u rostlin viz foto. Info: dno liapor 1-4mm cca 14 dnu staré,světlo 2x 40 W sun glo-uplně nové zářivky, pred 5 dny začato dávkování PMDD 12ml denně, Co2 ze sifonové láhve. Je možné že ty listy jdou do prd... pač nebylo hnojíno hned ze začátku dno bylo uplně nové???? Dík za každou radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 13:24 Muž Yirka [9126] Re: tomiaqua
Tak jako člověk stárne a vrásčití, tak i nejstarší listy většiny rostlin časem zežloutnou a odejdou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 13:06 tomiaqua – anubias
Fotka k příspěvku Mám problém so žltými listami,neviem prisť na to prečo žltnú, Pod rastlinkami cryptocoryne mam JBL KLUGEN guličky a Dávam do vody ešte CO2 vital od RATAJa.asi je to málo dusíkom alebo železo,neviem .Prosim vas o pomoc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 21:32 R Muž romant [27987] Re: reby
Ten zelenej příkrm jim dávej na noc, tím je potěšíš nejvíce, jsou to noční práci. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24081x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15208?od=451