Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozpadající se listy rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Rozpadající se listy rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 15:31 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Hostmir
Kryptokorýny časem obrostou, poškozené části je i nadále nutné důsledně odstraňovat!
Parametry vody tak, jak je uvádíte, jsou v normě.
I když si žádnou "anomálii" neuvědomujete, co třeba sůl - nepřidáváte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 14:45 Hostmir – ..
Měním cca 6-8 desetilitrových za zhruba deset dní..podle toho jak mi to vyjde, možná poslední měsíc trošku víc častěji po menším množstvím vody... Minule jsem měnil asi 4 kýble. Že by kytky zareagovali po týdnu a až tak brutálním způsobem?
No co už se dá dělat. Od rána jsem se vzpamatoval z šoku, co se mi to stalo v akváriu...kryptokoryny jsem více méně odsál a budu doufat v zázrak, že se vzpamatují taky.. :-)
dotaz k mnou naměřeným parametrům vody: je vše zhruba tak, jak má být nebo mi něco moc ulítává mimo doporučené hodnoty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 14:28 R Muž romant [27987] – Re: Hostmir
Neodstátou vodu bych neřešil. Podle toho co popisuješ jediný co mě napadáje to, že se při tom hlubším odkalování zvedlo ze dna moc detritu, který se všechen neodsál(nikdy to stejně všechno nejde) a tím, že se měnilo jenom málo vody, tak se ve vodě nahromadilo více škodlivých látek než je obvyklé a ty kytky zareagovaly tak jak zareagovaly. Kolik vydy se obvykle mění? Na takovejhle pěknej bazének bych to viděl tak na 30%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 14:15 Hostmir – Re: romant
Řasy chemicky neřeším(maximálně hlubší odkalování, které však provádím už více než měsíc a rostliny byly po celou dobu v pořádku -změna u nich nastala až ze včerejška na dnešek, poslední odkalení cca 10 dní zpět, při kterém jsem vyměnil menší množství vody a protrhal rostliny, kryptokoryny kalatkolisté jsem se však ani nedotkl).
Voda je stále stejná, městská, bohužel neodstátá, ostatně jako vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 14:07 R Muž romant [27987] – Re: Hostmir
Jasně to je postupná změna, na kterou by si akvárium mělo zvykat. Co ten boj s řasou? Jakými prostředky? Mám na mysli nějakou chemii. Co voda, je tam dávána stále stejná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 14:01 Hostmir – Re: romant
teplota:
V létě jsem netopil,jelikož se teplota pohybovala někdy až kolem 27 stupňů v největších vedrech.
Přes zimu topím, teplota se pohybuje od 22 do 23,2 stupňů maximálně.
Topení je teď v zimě zapnuté neustále a udržuje se teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 13:53 R Muž romant [27987] – Re: Hostmir
Co teplota? Je pořád stejná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 13:50 Hostmir – ..
Bohužel si ale nejsem vědom žádné zásadní změny v akváriu :-(. O tzv kryptokorynové chorobě jsem už slyšel, ale nikde žádné jiné vysvětlení než velká změna podmínek v akváriu..ke které ale v mém případě podle mého názoru nedošlo. A že by se rozpadly všechny listy na všech kryptokorynách prakticky během jedné noci?
Jak tomu v tuto chvíli ale zamezit a jak zarazit dalšímu rozpadu listů kryptokoryny kalatkolisté?(děkuji za pojmenování rostliny :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2010 13:35 R Muž romant [27987] – Re: Hostmir
Ta rostlina neznámého jména je krytokoryna kalatkolistá. Podle toho co popisuješ se dude jednat o tzv. kryptokorynovou chorobu, ke které dochází obvykle při nějaké výraznější změně podmínek v akváriu. Zkus tady na fóru pohledat tu kryptokorynovou chorobu a určitě se k informacím dopracuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 13:30 Hostmir – kryptokoryny
Fotka k příspěvku a tady posílám fotku toho, co mi udělaly výše zmiňované kryptokoryny :-(
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 13:29 Hostmir – náhlý rozpad listů většiny rostlin
Fotka k příspěvku Dobrý den.
Během velice krátké doby (skoro ze dne na den) se mi v akváriu udála velká katastrofa. Před asi třemi dny se mi začaly rozpadat listy na (bohužel název rostliny nepovím: dostal jsem se k ní náhodou a název mi nějak unikl: dlouhé listy na dlouhém stonku cca přes půl metru s výrazným zvlněním..fotku dodávám).. listy na několika místech začaly sklovatět a světlat, až došlo k rozpadu a vznikly díry s měkkými okraji, které se zvětšovaly. Listy jakoby celé změkly a dali se rozetřít jako bahno. Toto se mi párkrát stalo na pár listech například při přesazování rostliny, ale nebylo to až tak strašné..
Nějak jsem tomu nekladl důraz..jenže dnes ráno jsem zjistil, že se mi prakticky přes noc rozpadly milované, dlouho opečovávané kryptokoryny červené. Listy jakoby ztmavly, červená barva se jakoby vytratila a listy od pohledu nevypadaly zdravě. Po doteku se opět začaly rozpadat jakoby byly z bahna.. Nedalo se nic dělat a listy museli jít pryč. Doufám, že po zjištění, kde se stala chyba, rostliny obrazí ze zbylých kořenových systémů, nerad bych o ně úplně přišel.
Nikdy jsem nějak neřešil parametry vody a akváriu se dařilo bez větších problémů. Tentokrát jsem tedy vodu byl nucen otestovat proužkovými testy od JBL. Parametry těchto testů jsou asi spíše orientační, snad ale aspoň něco málo napoví: NO3: 10mg/l, NO2:0, GH: něco málo přes 14, KH: 10deg, PH..no..něco mezi hodnotou 7,6-8.. že by byl problém zde? Jak říkám, parametry vody jsem nikdy nebyl nucen měřit, tak mě nyní za naměřené hodnoty nekamenujte :-(
Akvárium má 500litrů, vody cca 350litrů, je založené asi 3/4 roku, teplota 22-23 stupňů stabilně, filtrace OK, ryby OK, odkalování a výměna za vodovodní Olomouckou pravidelně, žádný burčák, nehnojím, světlo 120W plus odpoledne posílení na cca 150W, svítím asi 10hodin 120W plus ráno hodinu a večer asi dvě hodiny pouze 36W plus výše zmíněné posílení na 150W odpoledne, podle projevu rostlin nikdy nebyl nedostatek světla, rostly jako z vody a najednou..
Možná by ještě stálo za zmínku, že poslední měsíc trošku bojuji s řasou..nejednalo se o nic strašného, spíše na řasokouli a na výrazně osvícených místech.

Tak a teď co s tím..babo raď..

Budu vděčný za každou radu..

(jako první obrázek posílám onu zmiňovanou rostlinu mně neznámého jména)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 12:40 vaska – potrhane rosliny
Fotka k příspěvku ahoj,mam problem s rostlinama,spis s listama co vyrostou .kdyz vyroste novy list tak se vnem udela dira , nevim jak bych to popsal tak dokladam foto.rybky to nedelaji,rekl bych ze je neco s vodou,dela se to hlavne na valisneria.pridavam CO2 a hnojim PMDD .diky za radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 17:29 Muž Tokuschew [22] - Rostliny
1martinek1 napsal:

to je tak isto od prísavníkov.
Ak sú tam prísavníky, treba im na noc (sú to hlavne tzv.nočné ryby) hodiť nejaké krmivo, ktoré bolo spomenuté, aleb nejaké krmné tablety na rastlinnej báze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 17:04 R Muž romant [27987] – Re: 1martinek1
A co takhle udělat ten pokus s tím dnem, jak bylo doporučeno o několik vláken níž. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 17:00 1martinek1
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 16:59 1martinek1
tohle je taky od přísavek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 18:52 Muž jajaapaja [174] – Re: hanuša
Já to řeším plátkem čerstvé okurky nebo brambory a nespařuju.Dávám stále hned jak plátek sežerou.Jo a zrovna jí tam musím jít dát než zapomenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.10.2010 10:07 Usine – Re: hanuša
Klasický požer od ancistrusů. Dělají to hlavně v noci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 09:12 R Muž romant [27987] – Re: hanuša
V prezentaci nádrže jsem se dočetl, že v nádrži jsou 3 ancistrusi. Přisuzoval bych to jim. Listy echinodorů jim velmi často zachutnají. Chce to přidávat krmení s rostlinnou složkou. Občas přihodit třeba lehce spařenou okurku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 09:04 hanuša – trouchnivějící listy rostlinek
Fotka k příspěvku Ahoj, máme problém s rostlinkami, nikde jsem tu nic podobného nenašla, tak se ptám - nějak nám začaly trouchnivět listy některých rostlinek, a to dost rapidně, nevíme, co s tím :-O
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 09:01 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: JohnyD
a opravdu ten echinodorus posuň víc nahoru ze dna, mě teď tak uhnila celá jedna velká rostlina a to jsem si ani nevšimla že by byla zahrabaná. Všem listům dole uhnila stopka i když listy ještě vypadaly v pořádku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 08:59 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: JohnyD
rostliny by se měly vzpamatovat, nech je tam a uvidíš, nemá smysl je vyhazovat předčasně ;-) až vyroste dost nových listů tak ty špatné můžeš oddělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 08:48 Muž JohnyD [6]
už jsm to udělal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.08.2010 21:20 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: JohnyD
Vyhoďte ancistruse, ať mají echinodory šanci se spravit... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 20:41 Muž JohnyD [6] – Re: katterinecka
děkuji za rady, zatím snažím přikrmovat, když to nepomůže tak ho dám do jiné nádrže, myslíte, že se ty rostliny dají do pořádku nebo je mám vyhodit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 11:12 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: JohnyD
me se to stalo taky, pustil se mi hlavne do novyho echinodoru oriental, tak jsem ho musela presadit jinam. Vetsinou se pousteji jen do kytek ktery jim jdou lip snist, jako treba ty mlady echinodory, nebo treba hygrophila difformis (ne ze by me nezrali i velky echinodory, ale v nich se to ztrati). Ale v kazdym akvarku zerou neco jinyho, je to spis o nahode ceho si vsimnou (ted jsem tem stejnym ancikum do jinyho akvarka zasadila i ty orientaly i difformis a vubec si toho nevsimaj). Kdyz tam budes mit hodne kytek tak je sance ze vetsina prezije. Taky mu tam muzes dat list salatu nebo okurku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 10:36 Muž kortezhugo [983] – Re: pardalin
...samozrejme ze surove X-) ...ancik je vsezravec a maso ma radsej ako uhorku,salat,spenat...

..."likvidacia" echinacov je pomerne casta vec...
...moja osobna skusenost je ale taka - ze echinace maju pevne listy - pre to ich ancik "rad" skrabe...ostatne jemnoliste rastliny si ani nevsimne...

Ja mam v akva cca 50ks od 1-5cm a ziadny problem viz. "Spodne akva" a to ich krmim len kazdy 3ti den...
Ale dospele som musel dat "prec"....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 08:41 pardalin
ahoj, zaujala mne zivocisna strava u anciku; myslel jsem, ze se zivi rostlinou potravou?? muzu jim tedy davat i to file, nebo kousky masa? a varene, nebo syrove? a jak jim to mam do akvarka davat, normalne hodit na dno? diky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 08:29 Muž JohnyD [6] – Re: Moucha
právě mě to vůbec nenapadlo,protože toho ancika tam mám 2 roky a nikdy nic takového neudělal, tak jsem myslel, že mám problém ve vodě. Myslíte, že se ty rostiny vzpamatují?
Děkuji za připoínku ohledně zasazení, pořád se učím, každá rada je dobrá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 22:35 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
...asi jsem mel pouzit lepsi slova...
To každopádně! :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 22:33 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
musis to brat jako celek a nevytrhavat to z kontextu.... sidiku, protoze ovce prospivaji pastvine tim ze ji spasaji

asi jsem mel pouzit lepsi slova.... lepsi prirovnani....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 22:29 Muž Masarowitch [24] - Rostliny – Re: JohnyD
A ještě něco, na tý druhý fotce jde vidět, že máš ten Echinodorus zasazenej moc hluboko v substrátu. Záčátek listové růžice by měl být vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.07.2010 22:27 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
...to je jako by jsi tvrdil ze ovce prospivaji pastvine...
Ovce neprospívají pastvině? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 22:22 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: JohnyD
to je jako by jsi tvrdil ze ovce prospivaji pastvine.... a divil se ze pritom bastej travu....

ancitrusi je treba vychovavat (ucit je na file, zkratna na zivocisnou stravu) aby neodobavali kyti, ale jak jim zachutnaji tak je dobre se jich zbavit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.07.2010 22:00 Muž JohnyD [6] – Re: Sid
to bohužel nedokážu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.07.2010 21:55 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: JohnyD
Zkuste to vysvětlit echinodorům. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 21:53 Muž JohnyD [6] – Re: Sid
já myslel, že v akvarku prosípá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.07.2010 21:51 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: JohnyD
Raději vyhoďte toho ancistruse. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 21:47 Muž JohnyD [6]
aha, děkuji, tak to by mě nenapadlo, že za jednu noc ancistrus zničí celou rostlinku darebák, každý večer mu hodít tabletku od tetry, asi budu muset hodit 2x ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 21:43 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: JohnyD
je to prozrany od ancika(mozna i snek), s tim nic nenadelas, leda ho ho prikrmovat. Pokud je to ale jen u puvodnich listu tak ty by stejne odumrely, nove listy co tvori rostlina az pod vodou jsou dulezitejsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 21:43 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: JohnyD
Na 1. fotce = ancistrus.
Na 2. fotce - menší (starší) listy = odumírání emerzních listů, větší (mladší) listy = ancistrus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 21:36 Muž JohnyD [6]
Fotka k příspěvku další foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 21:35 Muž JohnyD [6] – Rozpadajíse mi listy rostlin
Fotka k příspěvku Ahoj koupil jsem si nové rostliny v prodejně, byly krásné, do druhého dne se mi začali rozpadat všechny listy, doslova přes noc, je přes ty listy jako by vidšt v akvaristice mi na to řekli že mám hnojit, chci se zeptat, čím to může být? Vodu jsem si nechal v akvaristice otestovat vodu prý je jen tvrdší a má vyšší PH, jinak v pořádku mám sisehnat dešťovou vodu, ale prý na ty rostliny to nemá vliv, můžete mi poradit co dšlám špatně? Přidávám CO2 kvasek, v akva jsou ryby: 6x tetra krvavá, 1x neonka (má 4 roky ;-)) 2x skalara a 2x molly, jeden šnek a ancík, filtr nový atman cf 600 Přikládám foto, dškuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:55 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
treba skontrolovat ci pracuje spravne fiter ci je prebytok NO3 ak ano snazit sa ho znizit a podporit rast rastlin.... nedostatok manganu moze a aj nemusi sposobit tuto "nemoc" rastlin na prevenciu je dobre dodat oba prvky alebo hned celu skalu prvkov v nejakom komplexnom hnojive odporucam pred prvym hnojenim poriadne odkalit dno a vymenit cca polovicu vody a nasledne prihnojit a potom cakat ako na to zareaguju rastlinky neodporucam prihnojovat s KNO3 toho vyrobia rybky dost tak nech sa dari X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 18:41 Žena Lila1 [31] – Re: Dodik
Dodiku, díky za informaci. Já nehnojím vůbec, a také se mi tohle děje, a na stejné kytce (tu ještě nemám v prezentaci) a ještě na jedné jiné :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.05.2010 22:39 Dodik
Fotka k příspěvku Ja mam prave obdobny problem na E.latifolius, prilozene foto. Mam pocit, ze problem nastal, ked som predtym prihnojil FerroAktiv-om a kedze nasledujuci den som meral Fe a bolo ho stale malo, pridal som Colour Fe+. Zda sa mi, ze aj napriek stale nizkej hodnote Fe (test do Rataja) bolo toho zeleza vela a zacali mi chybat ostatne prvky ako Mn a Mo. Vsimol som si, ze problem je na ustupe, ked som pridal mangan, pretoze nove listy su uz v poriadku. Som ale zaciatocnik, takze moju informaciu berte s rezervou. Skuste si prečítať článok "Hnojení železem formou hřebíků do dna - jak je účinné?" na www.akvarijni.cz/…, hlavne jeho koniec.
Vyznam jednotlivych prvkov na rastliny je podrobne uvedeny aj na maniakva.sweb.cz/prvky.htm. Vela zdaru
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 21:51 Žena Kaala [0] – Re: Lila1
no hej...zatracene mecovky :-D ale ja mecovky nemam takze tie vypadavaju ...ale napadlo ma ze listy echinodorusu maju uplne ciernu zilnatinu ...no dost tmavu povedzme ano ... a egeria densa sa lame v strede sonky ale potom zoltne a konec jej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 21:49 Žena Lila1 [31] – Re: Gabriellka
Mě ty hnědé konce užírají měčovky - ještě nedávno jsem si libovala, že moje mečovky rostliny nežerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 21:48 Žena Kaala [0] – Re: Lila1
hmmm to ani nie ale bolo uz aj take :) ... oni proste od okrajov dier sa pomaly rozpadaju neostane nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 21:46 Žena Lila1 [31] – Re: Gabriellka
gabriellko, ty listy nakonec zprůhlední, a zůstane na nich jen jakoby "kostra" listu, že?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [14] 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24078x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15208?od=651