Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozpadající se listy rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Rozpadající se listy rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 12:35 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Rozpad v přímém přenosu
Fotka k příspěvku Nějakou mojí blbostí (viz koment v denníku) se mi rozpadla část listů kryptokoryn v třetině nádrže. Z nejhoršího jsem odkalil, viz fotka (10 litrový kýbl).
Dále tady rybicky.net/nadrze/24568-akvarium-na-pracovnim-stole
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 12:47 Maq Re: vaaclav, Pepi
Omlouvám se za "zavařovačku", nevím proč se mi do hlavy vloudila představa klasické čtyřiapadesátky brutto. Snad proto, že půlku akvárka na fotce zabírá jeden echinodor.
stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2017 10:24 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Tobě se zdá 100 litrů zavařovačka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 22:39 Maq Re: pepi
Bordel voda.
To akvárko bylo přerybněné už předtím, dokoupili jste rostlinky, to je dobře, ale taky ryby, a to je moc moc špatně. Krmíte ty živorodky s láskou, tj. hodně, a ony do toho septiku kakají a kakají...
To dokáže odrovnat i ty rostliny.
Měnit vodu pravidelně, min. 50% týdně. Omezit výrazně krmení a odkalovat. Zredukovat počet ryb, výrazně, nejlépe všechny pryč a pořídit si rybky, které se do takové zavařovačky hodí.
Na chemii, hnojení apod. zapomeňte. Septik se nehnojí a ani savo ho nevyčistí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 18:12 pepi – listy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím a omlouvám se za prodlevu :). Slíbená fota posílám až teď a přidávám fotky ostatních napadených rostlinek, protože echináč není jediný, kterému se nedaří nejlíp. Přikoupili jsme pár nových rostlinek, po jejich zasazení se výrazně zlepšila voda (předtím byla zelená, zakalená). Ale ikdyž se rozrůstají, tak jsou taky napadené (viz fota - dírkované, okraje hnědnou), echináč spíš jakoby průsvitní. Můžete někdo poradit, prosím? Další info případně fotky pošlu rychlej 0:) kdyby bylo potřeba
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2017 04:38 R Muž romant [27981] Re: vaaclav,Pepan
A vona to bude kombinace. ;-) Roztomilá rybička bude uchráněna prvotnímu hněvu a za nějaký čas... :)
Edit: Nemusím mít pravdu za každou cenu, jenom vidím že tam držkolezci nepatří tak jako tak, už teď je přešpindírováno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 23:59 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vaaclav
Já si myslím totéž, ale počkáme, jak vypadají mladé listy. Na té poslední fotce je to sice vidět, ale počkáme na potvrzení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.04.2017 23:21 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostliny
Podle mě jsou to uhnívající emerzní listy, ty jedou od okraje ke středu. Kdyby to byl klasický požer od ancíka byl by vyžraný prví střed rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 20:24 pepi – víc info
Akva máme u přítele doma, zítra nebo pozítří víc pofotím a popíšu. Zatím všem moc děkuju za názory :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 20:10 Muž Magic [879] - RostlinyRe: romant
Tak keď už ma povzbudzuješ - mne takto vyzerali rozpadajúce sa listy na začiatku, keď prelistovával. Ale nie až v takom rozsahu wtz.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 20:06 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: pepi
Je to poškození i na nejnovějších listech, nebo jenom na těch starších?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 20:03 R Muž romant [27981] Re: Magic
Tak nikdo není neomylnej. :) Právě mlaďoši, podle toho jak jsem to pozoroval brousí kraje listů, ovšem rád si počkám na názory dalších. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 19:58 Muž Magic [879] - RostlinyRe: romant
Čo som videl ožraté echináče, tak boli načaté od stredu, okraj bol celý. A rozhodne to takto nežltlo.

Keďže si však uvedomujem, na koho odpoveď reagujem, zapíšem si za uši, že i takto to môže vyzerať, right? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 19:44 pepi Re: romant
To jsem nechtěla slyšet ikdyž tak trochu tušila.. :( a nepomůže speciální krmivo pro ně nebo je něčím přikrmovat? :) Úplně se mně jich zbavovat nechce. Jako druhá možnost mě napadl nedostatek světla, protože jsme kvůli špatné vodě dali na radu a snažili se nějakou dobu úplně minimálně svítit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 19:33 R Muž romant [27981] Re: pepi
No, já si myslím, že už po nocích makají a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. ;-) Moje rada zní, buď držkolezci a nebo echináč, volba je na tobě. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 19:30 pepi Re: romant
Ano, dva, máme je asi 3 týdny a jsou zatím docela malincí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 19:22 R Muž romant [27981] Re: pepi
A ancistruse v akváriu máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 19:13 pepi – rozpadající se listy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký den, mohla bych poprosit o radu? Začíná se nám rozpadat rostlinka a nevíme proč (co s tím). Fotka celé rostlinky (ta s čichavcem) je asi měsíc a půl stará. Na dvou detailních fotkách jde vidět aktuální stav rostlinky. Děkuji za každou radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.02.2017 15:02 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kapr
Vždycky to nemusí být železo, stejné příznaky má i nedostatek NO3. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 13:31 Muž Kapr [9] Re: Maq
Vapnik asi ne. Predpokladam kdyz se mi ve velkem dela vodni kamen, tak vapniku tam bude dosti. Pred casem jsem si nechal poslat nejake hnojeni v prasku,ale nekde jsem to schoval. Az to najdu napisu tady co to je. Snad me nekdo poradi jestli to vubec do akva davat..tak mam Ferox complete a K2SO4.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 12:48 Maq Re: Kapr
To opravdu vypadá na nedostatek některých prvků ve výživě.
Zkusil bych přihnojit železem (nejlépe ve směsi s dalšími mikroprvky). A pokud máš měkkou vodu, mohl by chybět i hořčík, snad i vápník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 12:33 Muž Kapr [9] – Stejny problem jako Jurka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Koukam ze k predeslemu problemu nikdo nic moc neporadil, tak zkusim stesti ja se stejnym problemem. Svitim cca 12 hodin 3mi led řady viz foto. A vodu menim co 3 dny 40%. Rostliny rostou rychle ale ted se zacali nove listy rozpadat a jsou pruhledne. Nedostatek zivin? Nicim neprihnojuji zatim a CO2 taky zatim zapojene nemam. Diky za pripadne rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 09:54 Jurka Re: vaaclav
Tak to je vážně prezentace na powerpoint. Prezentací jsem pochopil více fotek v řadě jak dochází k rozpadu. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 09:23 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jurka
Ještě jednou ti říkám založ si prezentaci nádrže. Aby ti někdo poradil musí vědět spoustu dalších informací. Např. Co máš za vodu, jaké světlo a jak dlouho svítíš, co máš za dno a jak vysoké, jaké rostliny a kolik jich je, co máš za ryby a kolik, celkové foto nádrže. Jaký máš filtr a jak se o něj staráš atd. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 09:07 Jurka Re: vaaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady je tedy více fotek. Listy začnou postupně ztrácet barvu a potom se začnou od špičky rozpadat až do úplného rozpadu listu. U bahnatky je to podobné. Listy nejsou tak velké, takže se postupný rozpad sleduje obtížněji. Listy zesvětlají až jsou průhledné v odstínu okrové barvy a upadnou. Stonek je dále zelený a od spodní části se i dál větví, ale pomaleji. Je to malá nádrž- celkem jen 54l. V průměru měním třetinu vody jednou za 10 dní.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 00:57 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jurka
Udělej si prezentaci a pak ti může někdo lépe poradit. Ty listy co jsou na obrázku jsou emerzní a takhle dopadnout musí ty jsi měl už dávno ustřihnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 23:08 Muž Joshuax [17] Re: Jurka
Vypada to na malo zivin. Kompletne z tech fotek je patrne, ze rostliny jsou povadle. Jak casto menis vodu ? Protoze nemas vyplnenou nadrz, tak se neda podivat na nejaky prehled...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 22:54 Maq Re: Jurka
Ty fotky jsou zaměřené na již kompletně mrtvé listy, z těch se už moc poznat nedá. Lepší by byly fotky rostlin ještě živých a vykazujících nějaké potíže.
Dobrý článek k věci je zde: akvarijni-hnojivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 22:10 Jurka – Šípatkovec a Bahnatka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mohl by mi prosím někdo poradit? Od září mám funkční akva. Vše funguje, rybky žijí, množí se, rostliny se rozrůstají...Vše bylo OK, ale asi před měsícem se začaly rozpadat a uhnívat listy Echinodorus grisebachii 'Bleherae' a bahnatce Limnophila sessiliflora začaly odumírat staré listy a někdy uhnívat spodní část stonku. Obě rostliny se i dál rozrůstají, ale výrazně pomaleji a u šípatkovce se začnou rozpadat i nové listy. Zkusil jsem už i dosypat jemný (2-4mm) štěrk ke kořenům, ale zlepšení žádné. Být to suchozemská rostlina, tak bych možná počkal na jaro, ale v tomto případě to asi nemá smysl.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2016 19:58 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: mmouka
Vidím to jako romant. Chce to pravidelnost v údržbě, ne jednou za čas. Kryptošky mají rády svůj klid, takže když jim ho narušíš za delší dobu, tak rozpadem rády reagují. To samé, pokud vyměníš najednou hodně vody. Jestli měníš 50 l vody, tak tady bych ubrala tak na 40l týdně. A hlavně odstraň všechny špatné listy, mohl by se ti zhoupnout dusík. Pokud se rozpadnou všechny listy, tak kryptošky nevyhazuj, zase obrazí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 17:57 Muž paradoKs [198] Re: mmouka
Za mě bych ještě dal vinu tekutemu co2 kor jestli jsi to třeba nalil v blízkosti této rostliny. Kryptosky jsou na to opravdu citlivé, ale buď v klidu, zase obrazi a příště to aplikuj v jiném místě a vůbec, jestli tím nehubis řasy, vůbec to tam nelej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.11.2016 16:06 R Muž romant [27981] Re: mmouka
Nezasahovat a po nějaké době zasáhnout v podobě výměny vody a bláto je nanovo. Chce to nějaký stejný rytmus, držet třeba týdenní, ale pravidelnou výměnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 15:44 Muž liborass [174] Re: mmouka
přesně tak palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 15:36 Muž mmouka [0] Re: liborass
Vše tomu napovídá, doporucení? nezasahovat nyní do akva a nechat to přirozeně probehnout? M
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 14:21 Muž liborass [174] Re: mmouka
no za mě bych řekl, že je to typická "kryptokoryní nemoc" způsobená náhlou změnou podmínek, tou výměnou vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 14:18 Muž mmouka [0] – Rozpadá se celá rostlina
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím podívejte se na fotky,netušim co se stalo rostlina se během týdne rozpadla vč stonku. Do akva jsem dokoupil neonky, byly týden v karantene něž jsem je přelovil. Rostlina měla přes metr dlouhé listy.hnojeni Rataj, nic jsem neměnil. Co2 nemám. vyměnil jsem 13 vody dodal tetra tekuté Co2. Nevím co bude dál. Tvradost a pH stejné.Dekuji za komentare.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 14:40 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Semir89
Máš několik možností buď akvárium přizpůsobit vodě (sehnat rostliny do tvrdší vody), nebo vodu akváriu. To povětšinou znamená reverzní osmózu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 13:48 Maq Re: Semir89
Cichlidy z afrických jezer snesou tvrdou vodu spíš, ale není pravda, že v těch jezerech je tvrdá voda. Takže některé náročnější druhy by asi taky nebyly zrovna potěšené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 13:40 Muž Semir89 [3] - Jižní AmerikaRe: vaaclav
Takže co s tím? Jít do Malawi/Tanganyika ?

:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 13:09 kocmim Re: vaaclav
Aha, tak tohle me nejak minulo. Diky :) Tak ja proste pockam, az se prelustuje :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 12:58 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kocmim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 11:06 kocmim – Chybi mi mangan?
Fotka k příspěvku Ahoj, pred cca mesicem jsem si koupil Echinodorus, a zacali se mi tam delat otvory v listech... je to prirozene nebo mi chybi mangan ci delam chybu nekde jinde?

PS: Nicim nehnojim

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 10:39 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav
Děkuju za vysvětlení, toto jsem neznal a je to zajímavé!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 09:00 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Semir89
Podle té tabulky máš dost vysokou KH (KNK) 5,8 x 2,8 = 16,24 mmol/ x 2,8 = KH Jestli to počítám správně. To není zrovna ideální voda pro tvojí J. Ameriku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 23:44 Muž Semir89 [3] - Jižní Amerika – Co dal?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu ,
Rostlinám se nedaří. Akva založené už pulroku
Listy jsou derave zlutnou Kobercovky nemám

Začal jsem dávat tekuté CO2, raselinovy vyluh.
Osvětlení: není to ideál ani to nejhorší. Svítil jsem 12 hod denně 80watt cca 7.000lum
Hodnoty vody původní ( to největší políčko)
Teď jsem je nemeril nemám čím
Par hodnot zmereno
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2016 23:39 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaŠčobák
Puškvorec může mít kořeny i oddenky trvale ve vodě, dokonce i v anaerobním bahně, protože z listů dolů do nich vede provzdušňovací pletivo (zvané "aerenchym"), které tamní buňky zásobuje kyslíkem. Právě proto by listy měly být na vzduchu, tj. nad hladinou.
Jsou-li listy pod vodou, je rostlina odkázaná jen na příjem kyslíku difúzí přes svou pokožku. Tato pokožka je však vybavena silnou vrstvou izolační kutikuly (pokud listy vyrostly nad hladinou, pak i pomocnou vrstvičkou vosku), takže difúze kyslíku je mnohem obtížnější než u klasických vodních rostlin. To je jeden z důvodů, proč tyto rostliny v akváriu dlouhodobě neprospívají, pouze živoří. Druhým důvodem je specifické uspořádání asimilačního pletiva v listech, které-zvláště u puškvorce – vyžaduje vysokou intenzitu světla. Acorus by mohl trvale vegetovat za podmínek velmi vysokého obsahu kyslíku ve vodě a velmi vysoké intenzity osvětlení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 23:24 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav
Potvrzuju - já kdysi nechal acorus trčet polovinu (dvěma třetinami) z akvária a rostl. Nebylo to vyloženě něco extra, ale rostl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 22:01 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kaminekvevode
Bohužel máš acorus celý potopený, kdyby tak nejméně 1/3 - 1/2 koukala z vody tak to rostlina vydrží. Měl jsem ho takhle v jezírku celoročně jen to byl ten zelený, tyto panašované rostliny budou asi háklivější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 21:52 Muž honcka [39] Re: kaminekvevode
Jestli chces neco podobne vypadajiciho, tak si tam dej Vallisnerii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2016 16:31 R Muž afc1886 [14655] Re: kaminekvevode
Na tipy už je jiné téma,ale tady si můžeš vybrat co se ti líbí. rybicky.net/atlasrostlin/hledat/

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24018x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15208?od=251