Rozpadající se listy rostlin
4xKrunýřovec sp., 4x Krunýřovec sp. gold jinak jsi docela borec mít ve 125 litrech hrubého 24 druhů a celkem 71 ryb.
To vypadá být vyžrané. Zespodu.
V životě jsem na těchto rostlinách nic takového neviděl.
Dusičnany, ty bych si ověřil.
Edit: Vcelku bych i ancáky podezíral.
Starší reakce
Draslík.
já to myslel jinak, pokud je zaběhlé tak NO3, pokud nezaběhlé, tak ostatní formy dusíku ...
Ancík určitě ne.Na té samé rostlině to taky mívám,ale jen ve spodní části rostliny.Nepřišel jsem na příčinu,možná to souvisí s nedostatkem světla u dna.
Na ancíka to nevypadá, nejsou vidět "žilky".
Starší reakce
Nejen NO3, klidne budou bastit i dusik v amonne podobe (a jeste radeji), akvarium zabehnute nepotrebuji, od prvniho okamziku rostou kdekoli, kde maji vseho dost.
tyhle a i ostatní plovoučky jsou velcí žrouti N
. Žloutnutí listů zde funguje jako perfektní indikátor hladiny NO3 (pokud je zaběhlé) v tvém akváriu.
Ahoj.
Chtěl bych se optat na nedostatek čeho je problém u mých rostlin. Po přečtení nedávné diskuze mi to přijde na nedostatek draslíku.
Starší listy nejprve od okraje žloutnou, pak téměř jako by oschnou a ke konci se do nich pustí plíseň. Nové rostliny/listy jsou obecně menší a řekl bych, že se kroutí.
Prosím o potvrzení/vyvrácení mé domněky. Více v příloze na fotografiích - stav z 15.2., 8.3. a 22.3.
Starší reakce
PMDD je takove vytrvale jemne univerzalni solichni hnojivem, pro obvykle potreby, ale jak je v akvariu neceho trvaly nedostatek (z jakehokoli duvodu), chce to natahnout co je potreba (upravou pomeru v hnojivu). V low-tech akvariich vetsinou nic nedochazi, PMDD tam jen dela jistotu, ze vseho je dost, ale kdyz neco ve zdrojove vode vylozene chybi, muze to byt nedostatecne, a nekdy se musi sahnout i k jeho doplnkum, jsou oblasti s vodou temer bez NO3 atp.
Pridat draslik neni nic hrozneho, pri metode EI se ho do akvaria cpe spousta, takze se neni ceho moc bat a zkusit doplnit by nemelo nijak bolet.
Problém je v tom deficitu draslíku.
Hnojím PMDD s tenso, denně 1,5ml, vyjma neděle to mají rostliny i ryby půst.
Ale oběma děkuji za rady, zkusím těm žroutům dopřát více zeleniny.
Né že bych se chtěl zastávat krunýřovců (co se rostlin týče, jsou to hajzlíci :o), ale navzdory kvalitě fotek vidím na na listech tečky (nemám na mysli tu řasu) ... a to by mohlo znamenat nedostatek draslíku ...
Zdravím
Chtěl jsem se zeptat co by mohlo způsobovat chátrání listů na mokřance (Hygrophila corymbosa)? Je zasázená z druhého akva, takže by to nemělo být přelisťování. Nevím, zda je to nějaká nemoc, nebo nedostatek živin, čí pouhá nenažranost krunýřovců (ansistrus sp.)
Starší reakce
rybicky.net/soubory/152.pdf
Pokud začínají růst nové listy většinou jiného tvaru je to v pořádku. Chce to trochu trpělivosti a klidně rozpadlé listy ustřihni.
Neřeš to, je to normální. Přechod pod vodu má za následek přelistění rostliny. Emerz-submerz.
0 10.03.2015 10:46 .... – rozpadani rostlin
Starší reakce
Jirko po dvou měsících je kostka i v těch nejzahumusenějších nádržích v "nejlepších letech", tím to, jak píšeš nebude, zbytek souhlas vypadá to, že ta výměna zářivky byla opravdu tím spouštěčem, co stačilo při starý bludičce, už tý mladici prostě nestačí.
No proste vytrhám co odešlo,dám nové a uvidím co se bude dít,ten filtr mohu zkusit zato nic nedám. PMMD dávám také pořád stejně,tak nevím,mimo toho má druhé větší akva a tam se nic neděje.
Taky jsem si rikal, ze filtr stylu cerpadlo s biomolitanem muze bezet docela dlouho bez cisteni... a pak z toho po par mesicich vylil neco, cemu se neda rikat jinak nez "kafe".
Az budes menit vodu, zmackni molitan nad kyblem, co vytece. Tim nicemu neuskodis a aspon se podivas, v jakem je stavu. Po dvou mesicich to tim ale nejspis nebude.
Takze zbyva, co nedodavas, v prezentaci mas PMDD, nevim co obsahuje Tva zdrojova voda... proste neco chybi. V nekterych lokalitach je ve vodovodni vode minimum NO3, ovsem ber to jako priklad.
No filtr jede cca 2 měsíce,tak tam by problém neměl být.Zářivka (pro Montéra)
je totožná s předcházejícím. Netvrdím,že je to světlem,jen tápám.
Taky to muze byt jen blba nahoda, ze se udalosti sesly a ted jdes po svetle.
Jak zacne hromadna pohroma ohledne vyhnivani rostlin, prvni po cem jdu je filtr, pac jak je plny kafe, to to celkem najak jde, trosku se to zhorsuje, ale jak to presahne urcitou miru, nabehne zacarovany kruh a rostliny jdou do kopru dost rychle.
Nemusi to byt trefa, ale je to jedna z moznosti, kterou se vyplati overit.
patamatix napsal: tak všechny ne,ale větší část a opravdu to začalo cca po týdnu po výměně zářivky. Ale zářivky jsem měnil již vícekrát a nikdy se nic takového nestalo.Njn, každý akvo je originál.
A kouk jsi na tu zářivku jak je na tom se světelným tokem oproti té předešlé ?
tak všechny ne,ale větší část a opravdu to začalo cca po týdnu po výměně zářivky. Ale zářivky jsem měnil již vícekrát a nikdy se nic takového nestalo.
Nová zářivka znamená lepší světlo a může se tak nedostávat živin, kterých bylo při tom dřívějším, i když stejném a přeci tak jiném světle, dostatek. To rozpadání listů by mohla být tzv. chloróza, ale to je jenom tip, bez znalosti nádrže, taky by se mohlo jednat o tzv. kryptokorynovou chorobu, ale jak jsem pochopil jsou na paškále všechny rostliny, ne jenom kryptokoryny.
Měl by někdo vysvětlení proč,se my začaly rozpadat listy rostlin,většinou tuholisté rostliny-úplně změknou a pak se rozpadnou. Vím,že tam je slabší osvětlení (akvárium-Prcek).Ale do teď to vcelku fungovali. Jediné co jsem v akva dělal,je výměna zářivky,ale to snad by nemělo mít vliv,je stejného typu jako minulá jen nová,nebo se mýlím?
Starší reakce
Nemám s tím problém,když chci tak je chytnu,moji jsou asi pohodáři. Jako ryby se my velice líbí,ale nadělají vic škody než užitku
Tak to budu muset taky asi vyměnit. Teď jenom nějaká rada jak je pochytat?
v tom mém pralese to nebude žádná sranda
Přesně tak ancák je pachatel.Nedávno jsem to řešil. Ancáky jsem dal jinam na zkoušku a kytky jsou ok. Vypadali přesně tak jak to máš na fotce. Řeším to výměnou osazenstva. Až seženu Krunýřovce jednopruhého,tak ancáci jdou pryč. Teď už je to těžko odnaučím-jak jednou zkusí už nechce jinak
no budu bojovat tak dlouho dokud se nanaučí na jinou potravu nebo dokud mi to všechno nesežerou
až nebude echináč skočí na nějakou jinou , nauč je na masitou , když si v noci nacpou břiha snad se na kytky vyprdnou , ale je to dlouhej boj
špenát a salát občas dostanou, tak taky přidám
snad se nepustí do ničeho jiného
Ech. at si sežerou, sice když není děravej je pěknej ale zabírá už moc místa. Nějako mi přerostl
jo a ještě něco masitého , nítěnky , kousek file , nic teplokrevného
krm po zhasnutí světel , občas skus spařenou kopřivu , salát , špenát atd , ale už toho asi jen tak nenechaj , já je dal kvůli tomuto pryč , sežrali mi půku akvárka
To je pravda, pořád na nich jezděj. Mám pro ně tablety, takže asi mají málo. Tak přikrmíme
díky
Tipnul bych si na ancáky
, skus jim sypat něco na zub po zhasnutí , echináče milujou , jak jednou ochutnaj není návratu
Zdravím, mám pár otázek. Za prvé co je to za rostlinu. Podle mě je to nějaký Echinodorus (podlě mě tenhle
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_atlandsberg ) nevím to přesně tak budu rád za upřesnění. Druhá otázka, pro mě důležitější je: Proč se mi u této jediné rostliny rozpadají listy? Dokud jsem ji měl v přední části akvária rostla jako blázen, proto byla přesunuta do zadní části. Důvody mě nějaké napadly (je u filtru tak třeba má problém s proudem vody. Zadní část akvária ji nevyhovuje. Na hladině jsem měl dost rostlin tak třeba málo světla?) Budu rád za každou radu a předem děkuji
Starší reakce
Sem měl napsat rovnou echinodorus,díky za opravu,já myslel správně,ale napsal špatně-to se mi stává často
Na obrázku je Šípatkovec/Echinodorus/,nikoli Šípatka/Sagittaria/
Tak především bych na rostlinkách ještě přitlačil(ale jinak to je nádherné akva).Té šípatce evidentně odcházejí emerzní listy a novým chybí živiny.Přestaň používat tu chemii.Ta egerie jde taky k šípku z nedostatku živin,podle všeho tam chybí minimálně dusík(ale i další prvky).
Přidat reakci
1 ...... [9] ...... 14 15
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24315x