Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozpadající se listy rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Rozpadající se listy rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 16:12 kaminekvevode Re: afc1886
No výborně. Další potvrzení toho, že lidé v SUPER ZOO nedokáží poradit začátečníkům. Díky za info. Rostlinu vyhodím a nasadím nějakou submerzní nenáročnou rostlinu. Nějaké tipy? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 15:42 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: kaminekvevode
Ne, že nejvhodnější, ta nemá v akváriu obecně co dělat! (on se afc vyjádřil jemně)
Vyspořádaš se tak, že tuhle vyhodíš a dáš jinou, rychlerostoucí a v x-násobném objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.11.2016 14:56 R Muž afc1886 [14655] Re: kaminekvevode
Vypadá to jako Acorus a to není nejvhodnější rostlina do akvária.Více tady rybicky.net/atlasrostlin/acorus_variegatus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 14:47 kaminekvevode
Fotka k příspěvku Na rostlince se mi začal vytvářet hnědý povlak, nejspíš řasa, která po čase rostlinku začne ničit. Můžete mi poradit, jak se s tímto vypořádat? Hnojím pomocí Easy Life Profito jednou týdně (5 ml) a CO2 doplňuji prostředkem CO2 Vital každý den. Svítím 9W LED 12 hodin denně. Ostatní rostlinky jsou bez problému. Díky za každou radu. ;)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.10.2016 20:49 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: erik
Přísavníci většinou Valisnerie neožírajé. ALe zkrácené listy u mě vždy shnily, takže ano, myslím že to bude tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2016 20:42 R Muž afc1886 [14655] Re: erik
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 20:37 Muž erik [10] Re: NHKG
Myslím si, že ryby, nie, ešte som ich nevidel mám tam len troch prísavníkov, ktorý by evetuálne mohli, áno skracoval som, myslíš, že by to mohlo byť z toho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.10.2016 20:26 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: erik
Zkracuješ ty listy? Nebo neožírají ti je ryby?
Mi ty listy uhnívaly pokud jsem je zkracoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 20:24 Muž erik [10] – Rozpad Vallisnerie
Zdravím, mám Vallisnerie, prevažne giganteu, a listy sa pomaly od hore rozpadajú, ako keby uhnívali, môže to byť tvrdou vodou? to je jediné čo ma napadá, díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2016 21:07 Maq Re: amrtin
... což se dá inverzně interpretovat tak, že některé živiny byly v relativním nadbytku, dokud umělý přísun CO2 nenastartoval uměle zrychlený metabolismus rostlin...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 20:35 Muž amrtin [190] Re: Marcel G
Mě přesně tohle dělla jedna šípatka. Nedostatek dusíku i fosforu,ale i ostatních živin jsem mohl vyloučit..jediný co chybělo bylo co2..Jakmile jsem ho tam začal prát,spravila se a dneska je už nádherná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2016 09:43 Marcel G Re: amrtin
amrtin napsal: Tak schválně,koukni na obrázek..opakování je matka moudrosti
Tak jsem se na ten obrázek kouknul a identifikovat problém se mi z toho nepodařilo. A to se nepovažuju zrovna za začínajícího akvaristu bez zkušeností.
Mimochodem, ty příznaky nedostatku CO2 bych chtěl opravdu vidět v praxi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 07:45 Muž amrtin [190] Re: Dandyy16
Tak schválně,koukni na obrázek..opakování je matka moudrosti X-)
aquathusiast.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2016 17:37 Muž Dandyy16 [-6] – Rozpad listu
Fotka k příspěvku Nevíte proč se mi rozpadají listy ? Kdyb to byl přechod emerz submerz tak by rostlo nové listy ne? A me se zda ze nové listy nerostou listy zprůhlednění az nakonec odpadnou
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   16.10.2016 17:46 Maq Re: Pavel88
Pokud jde o výživu rostlin, stabilně jim dodáváte vodu nějakého složení (většinou z vodovodu), nějaké světlo, a zbytkové produkty z krmení ryb. Vždycky po čase zjistíte, že tahle kombinace některým rostlinám vyhovuje, a některým ne.
Když do téhle kombinace zasáhnete nějakým novým faktorem, např. hnojením, změníte ji. Jenže to není tak, že se všem rostlinám bude dařit líp. Zase to některým bude vyhovovat více a jiným méně. Takže pravděpodobně ublížíte některým z těch, které doposud prosperovaly, a možná, máte-li kliku, pomůžete těm, kterým jste pomoct chtěl.
Uvedené ovšem platí pro zavedená, stabilní akvária. U mladých akvárií, řekněme do půl roku od založení, stále ještě probíhají zaváděcí procesy a té konečné stabilní kombinace živin a dalších faktorů ještě nebylo dosaženo. Teprve se jí to pomalu přibližuje. A teď do toho dáte hnojiva a všechno je náhle jinak. To jsem měl na mysli tím "rozhozením systému".
Hi-tech akvarista přidává CO2, hnojí, svítí ostošest, stále něco měří, upravuje, doplňuje, nadře se, a pak má třeba elitní, přímo výstavní akvárium.
My méně ambiciózní necháme akvárium dojít do své vlastní rovnováhy a tu pak jenom udržujeme rutinními zásahy (výměny vody vždy za tu samou, odkalování). Bereme na vědomí, že některým rybám a rostlinám naše akvárium nebude vyhovovat, a musíme se jich tedy vzdát.
Myslím že ten poslední přístup je univerzální dobrou cestou pro začátečníka. Jakmile stvoří jedno akvárium, které je stabilní a něco živého v něm dlouhodobě prosperuje, udělal první krok a může začít uvažovat o náročnějších projektech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2016 14:22 Muž amrtin [190] Re: Pavel88
Akvárko ja malý,ba nepatrný ekosystém,který dokáže rozhodit takřka cokoli..takže i hnojivo.Prostě se například vyčerpá nějaká živina a když jí tam v dobré víře dodáme,je už zase všechno jinak...a to ještě nevíme,jestli to bylo vůbec správně určeno.K tomu tam lítá ph a ostatní hodnoty vody... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 14:19 Muž amrtin [190] Re: Pavel88
Prostě jen rozhrnout rostlinky,zvířit odkalovačem co půjde a to odsát.Jinak to nejde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 09:52 Muž Pavel88 [0] Re: Maq
Díky. Nad tím jsem taky přemýšlel jestli to prostě neřešit a koupit nějaké jiné. Jen mi nejde do hlavy když 2 měsíce rostlina prosperuje a ztrojnásobí svoji velikost tak najednou začne dělat tohle. Proč by mělo hnojivem docházet k rozhození systému? Koupil jsem jen na zkoušku univerzální jestli se něco změní Sera Florea
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 09:49 Muž Pavel88 [0] Re: drvi
Jsem začátečník. Kde je dobrý přístup je to snadné vždy, ale rád si nechám poradit jak odkalit dno které je zarostlé rostlinami a nejde ke dnu přiložit odkalovač :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 09:32 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: amrtin
S tým organickým znečistením z rastlín samotných súhlasím, ja som teraz po 2 a pol mesiaci prečisťoval Blyxu, lebo už to bola desná húština a akosi sa mi i malé slimáky premnožili.... Tým prečisťovaním myslím úplné vytrhanie a zasadenie späť len malého množstva. No a čo bolo v tej húštine, to bol teda des - neviem, čo to bolo, ale bolo toho veľa, možno zbytky z odhnitých spodných častí, kam sa nedostalo ani svetlo, ani prúd. Bežne mením tretinu vody, ale rozvírilo sa toľko čiastočiek, že kým som odsal, 2/3 vody boli preč. Ruduchu však teraz nemám, tých faktorov pre jej bujnenie je viac, ani po rokoch som ich neodhalil. Momentálne mám skôr zelenú riasu, tú som zase nemával v minulosti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.10.2016 08:54 Muž amrtin [190] Re: Maq
Průšvih je v tom,že i akvárko bez ryb se může naplnit organickým odpadem...z rostlin...a ruducha je na světě. ..takže každé akvo kde je něco živýho se musí odkalovat,ovšem u těch rostlinných ne hloubkově, ale povrchově, z koberečků....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 08:30 Maq Re: romant
Dobrá, když už nejde začátečníky přesvědčit, aby dávali málo ryb, tak má snad smysl aspoň zdůrazňovat, ať nešetří na rostlinách. Když vidím třeba osmdesátku, ve které se krčí tři kryptokoryny, říkám si, komu se taková štěrková pustina může líbit?
Odkalovat - ano, měnit vodu - ano, bez rostlin - stejně to skončí špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 06:21 R Muž romant [27981] Re: Maq
Ale ty, jak jsi již několikrát napsal nemáš přerybněno a jak známo drtivá většina začínajících to neustojí a naparou do akvária přesně ten opačnej poměr, tedy více ryb než rostlin a dále bych to už nerozváděl. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2016 22:27 Maq Re: drvi
drvi napsala: To neni pravda, i zarostla nadrz se da (a mela by se) odkalovat . Kdyz to nedelas, zvysuje se v akvu mnozstvi organickych necistot a objevi se problemy, napriklad ruducha ano
Nijak nepopírám obecnou platnost tohoto pravidla. Je to dobrá rada. Ale já jsem byl v odkalování běžně dost líný, a s ruduchou jsem se nikdy vážně nepotýkal.
Podle mé zkušenosti neplatí nezbytně, že se "zvyšuje množství organických nečistot". V nepřerybněném akváriu bohatě osázeném a s fungující filtrací k tomu docházet nemusí.
A pokud jde o výskyt ruduchy, příčiny jsou komplexnější, myslím. Já jsem vždycky spíš než na odkalování vsázel na bohatý rostlinný porost, a s řasami jsem nemíval potíže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.10.2016 22:17 Maq Re: Pavel88
No, nevím. Je to jen můj názor, možná trochu staromódní, a jiní Vám jistě poradí jinak, ale já bych s hnojením nespěchal. Podle mého soudu je příliš velké riziko rozhození systému.
Tedy já na Vašem místě - pokud už odmítáte vyhodit ten štěrk a založit to nanovo - bych místo nějakého hnojení vzal na vědomí, že některé druhy rostlin se mi dařit nebudou, a přikoupil nějaké jiné.
Představa, že je možné vytvořit akvárium, ve kterém budou prosperovat všechny rostliny, je na hraně hyper-tech fantazie.
(Ale ten štěrk vážně není dobrý...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   14.10.2016 21:32 Žena drvi [2894] Re: Pavel88
Pavel88 napsal: když je nádrž z většiny zarostlá tak nejde odkalovat ať tam je co tam je za dno
To neni pravda, i zarostla nadrz se da (a mela by se) odkalovat . Kdyz to nedelas, zvysuje se v akvu mnozstvi organickych necistot a objevi se problemy, napriklad ruducha ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2016 15:37 Muž Pavel88 [0] Re: Jája
Je tam ze setu TETRA AL 13W T5 se svítivostí 6500 K
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2016 15:35 Muž Pavel88 [0] Re: romant
To je možný, ale když je nádrž z většiny zarostlá tak nejde odkalovat ať tam je co tam je za dno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2016 15:33 Muž Pavel88 [0] Re: Maq
Děkuji. Zkusil jsem koupit hnojivo a uvidím :-) s tím počítám tak měním 15 litrů vody každý týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 17:19 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Pavel88
Skoro bych si tipla, že by to mohlo být i osvětlením. Jestli tam máš zářivku jen 13 W (a bůhví, jestli to není úsporka), tak by to té stonkovce mohlo vadit. Nemusí jí to stačit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2016 16:20 R Muž romant [27981] Re: Pavel88
Tak hlavně se nenechat uchlácholit, ono je to eklhaft dno i z jinýho důvodu a tím je jeho ztížená možnost tento hřbitovní zásyp efektivně odkalovat a velmi často se stává, že tyto drtě rády zahnívají, ale to příjde, tedy může přijít časem, teď je to ještě všechno čistý. Za mě, vyměnit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.10.2016 09:09 R Muž afc1886 [14655] Re: Pavel88
Já bych se s tím netrápil,když mi nějaká rostlina nejde,tak ji nahradím jinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 08:24 Maq Re: Pavel88
Akvárium se zdá nepřerybněné, a to je velké a vzácné pozitivum. Štěrk jste vybral nešikovně, a jeden druh rostlin má potíže. Ale jinak to roste dobře. Co takhle se s tím smířit? Je to kousek přírody, nemůže být všechno pořád perfektní. Akvárium jako celek se mi zdá celkem úspěšné, to je nemalý úspěch.
Pokud ty bílé kousky štěrku jsou opravdu vápenec, zaplatíte za chybu nutností měnit pravidelně část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 06:11 Muž Pavel88 [0] Re: vaaclav
Fotka k příspěvku Děkuju za odpověď jsem si toho vědom že to tak je. Nicméně jsem si řekl že když už to takhle mam tak to s ním zkusím než ho hned měnit. Podle fotky při založení a nyní po 2 měsících můžeš vidět že krom těch dvou Hemianthusu všecho roste si myslím dobře :-) Jen se začal objevovat tenhle problém. Mohlo by to tedy být tím že jak rostliny narostly začal dochazet draslík? Alespoň podle toho co jsem načetl mi to tak přijde. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2016 18:54 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pavel88
Všechno souvisí se vším. Pěstuješ tropické rostliny převážně z měkkých vod. Nemají rádi příliš vápence ve dně a ty ho tam máš poměrně dost. Schválně pár těch bílých kamínků dej do octa a uvidíš jak to perlí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 18:44 Muž Pavel88 [0] Re: Maq
Mně přijde že se na litu udělají ty hnědé dírky a pak se spojí v díru a zvětšuje se až list upadne. Vím, že štěrk není nejlepší...jsem začátečník....ale o tom v tomhle tématu řeč není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 18:35 Maq Re: Pavel88
Zřejmě ožrané, snad od ancistrusů.
... no ale ten štěrk... ostřejší už neměli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 18:16 Muž Pavel88 [0] – Prosím o radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím. Chtěl bych se zeptat na Váš názor na tento případ rozpadu obou mých rostlin Hygrophila corymbosa. O těch dírkách jsem se tu už dočetl že asi málo draslíku ale ten rozpad je také následkem toho nebo za tohle můžou Ancíci? První foto je před měsícem (po měsíci od založení) a druhá dnes. Listy takto děravý a pak upadnou. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 22:10 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Amatértom
Trochu bych asi i udělal něco s tím NO3 protože 60 mg/l už je dost. Něco bych taky udělal z tou rybí polévkou. Máš víc ryb ve 100 než já ve 400 litrech vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 21:33 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: vaaclav
připadá mi tak trochu spálená no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2016 20:58 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Amatértom
Dlouhodobější podávání toho "Tekutého CO2" stonkovkám nedělá dobře. Udělej si burčák a nelij do akvária zředěnou desinfekci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 16:15 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: romant
60mg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 16:11 R Muž romant [27981] Re: Amatértom
Zjisti jak vysoká je hodnota NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 14:52 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – Egeria densa
Fotka k příspěvku Zdravím, právě jsem si všiml že moje egeria prakticky ze dne na den výrazně změnila barvu z normální zelené na tzv. vyblitou zelenou. Mám jí dva měsíce a z původních 3stonků se krásně rozrostla i když roste prakticky ve stínu. Vodu měním každý týden, přidávám jen tekuté CO2.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 17:37 Muž konrad [45]
Mne takto splesnivela a rozpadla sa lobelia cardinalis. Žiaden nedostatok by nemala mať a pokračovalo to aj po prerobení akva. Kým sa to nestane inej rastline tak ma to už netrápi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 17:32 Muž DaveLister [478] Re: Shaim
No to bývá občas detektivní pátrání :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 16:25 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Shaim
Taky už jsem párkrát měla strach, že mám po nich. Ale vždycky se zase vzpamatovaly a začaly se zase rozrůstat. Přitom se nic nemění, svítím, hnojím i měním vodu pořád stejně. Mám víc druhů plovoucích rostlin a dělají to všechny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 15:48 Shaim Re: DaveLister
Těžko říct, jak to poznám? :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 14:31 Muž DaveLister [478] Re: Shaim
a nebo došla nějaká živina ve vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 14:30 Shaim Re: Kaira
Ano, úplně přesně to samé, půl roku se to šíleně množilo, rozdával jsem, kde jsem mohl a poté najednou to přestalo a totálně mi to skoro už vymřelo :)) Třeba to bude tou solí, když jsem léčil krupičku, ještě pár výměn vody a uvidíme.....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24018x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15208?od=301