Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

TIBI krystaly

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
TIBI krystaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.09.2010 13:28 Muž Chem [837] Re: cezarmilan
Aha, tak to opravdu staci takto napsat. Myslim, ze i ostatni potvrdi, ze na tento vyrok cekali. Potvrdi jeste nekdo jiny ucinnost krystalku - tzn. 20 a vic bublin CO2 po dobu 2 tydnu z 1 litrove flasky krystalku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 13:17 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Chem
BINGO! Ja sa nemôžem opakovať, ale: U burčiaku intenzita bublania klesá čo potvrdil aj Sid, u TIBI intenzita stúpa do doby kým dôjde cukor, t.j. cca za dva týždne a potom dosypete cukor a znovu pokračujú.
Mám viac naložených fľašiek a znovu sa opakujem, že v niektorých mi vydrží bublať aj mesiac cca 20 a viac bubl. za minútu, prepáčte, stačí takto?
Dodám ešte, že s TIBI sa dá experimentovať, sú takí čo nie sú spokojní, ale verím, že niekto ma prekvapí vyššou "výkonnosťou" svojich kryštálikov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.09.2010 13:05 Muž Chem [837] Re: cezarmilan
Asi jsme vsichni, co cekame konkretni odpoved natvrdly, jinak si to nedovedu vysvetlit, ale odpoved na otazku, ktera se tahne jako cerna nit timto vlaknem v Tvem prispevku nevidim. Pritom ji tady vyslovilo tolik lidi... Pises, ze to buble 2 tydny, atd. Pises, ze to vytvari potrebny tlak. Mam tedy chapat, ze po dobu 2 tydnu a po dosypani dalsich 4 lzic cukru dalsi 2 tydny bublou krystalky tak kolem 20 - 50ti bublin za minutu - (neboli vytvori se potrebny tlak k zasobovani cca 100litroveho akvarka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 12:23 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Danila
cezarmilan napsal: Fľaša 1l, kryštálikov cca 6 pol. lyžíc viac hrozienok, 4 čajové lyžičky cukru, po dvoch týždňoch len otvorím víčko a dosypem 4 čajové lyžičky cukru a nechám ďaľšie 2 týždne.
Keď vidím, že reakcia slabne nechám ešte deň a potom nerobím s TIBI nič len im vymením vodu s uvedeným množstvom cukru.
Dodávam, že tí, ktorí konzumujú nápoj majú reakciu oveľa slabšiu kvôli premývaniu, TIBI totiž premývanie oslabuje, musia sa totiž zakaždým znovu "zoštartovať!"
Tibi v ustálenom prostredí a bez premývania dokážu stabilne bublinkovať a vytvárať potrebný tlak. Myslím, že som odpovedal obom :-)

tak ja už neviem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 00:39 pitrs06 – pokus s TIBI
od včera mam tibi doma. Přišli ve flašce, která byla natlakovaná k prasknutí a plavaly v ní rozinky a voda perlila. Přecedil jsem je dal do flašky cukr zalil (převařenou) vodou a naházel zpět do lahve a přidal rozinky. Přesně po 24hodinách lahev není tvrdá- je pravda, že jsem ji 2x otevřel a trochu to zasyčelo. Když trochu zatřesu tak se ze dna uvolní bublinky. Rozinky neplavou ,ale válí se mezi tibi a asi před 20minutami se jedna začala vznášet pomalu nahoru a dolu. Voda není perlivá. Pokud bude zájem můžu sem psát další výsledky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.09.2010 21:30 Žena Danila [4489] - SumciRe: Sid
Já to chci taky vědět..Čekám na to celou dobu ....
Napiště to kdyžtak ještě jednou, jestli jsem tu odpověď přehlédla, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.09.2010 16:42 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: cezarmilan
Léta letí, vážený, tak kdybyste se uvolil a zkusil mi odpovědět na otázku, kterou jsem vám už několikrát položil?! :-)
Nebo máte strach z konfrontace? ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 16:40 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Gordon
Fľaša 1l, kryštálikov cca 6 pol. lyžíc viac hrozienok, 4 čajové lyžičky cukru, po dvoch týždňoch len otvorím víčko a dosypem 4 čajové lyžičky cukru a nechám ďaľšie 2 týždne.
Keď vidím, že reakcia slabne nechám ešte deň a potom nerobím s TIBI nič len im vymením vodu s uvedeným množstvom cukru.
Dodávam, že tí, ktorí konzumujú nápoj majú reakciu oveľa slabšiu kvôli premývaniu, TIBI totiž premývanie oslabuje, musia sa totiž zakaždým znovu "zoštartovať!"
Tibi v ustálenom prostredí a bez premývania dokážu stabilne bublinkovať a vytvárať potrebný tlak. Myslím, že som odpovedal obom :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 16:33 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Chem
Mám ve zvyku číst jednotlivé příspěvky od toho, kde jsem posledně skončil, a reagovat - mám-li tu potřebu - průběžně, aniž bych dočetl celé vlákno...
Takže se mi běžně stane to, co teď...
Kdybych si přečetl vaše komentáře dřív, než jsem napsal ten svůj, ušetřil bych si práci... hmm :-)
Využiju ale tento vstup, abych korigoval své tvrzení o tom, jak dlouho mi dokáže burčák bublat frekvencí 1b/s. Teprve v souvislosti s touto debatou mě napadlo důledněji pozorovat počítadlo bublinek a - omlouvám se, není to 7 dní, ale nějaké 4 dny, pak intenzita klesá. Po 7 dnech musím nasadit (už lehce rozkvašenou) novou směs.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.09.2010 16:25 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: cezarmilan
Jak dlouho vám vydrží dodávat 30 bublin za minutu směs tvořená 4 lžícemi TIBI, 4 lžičkami cukru a cca 10 rozinkami?
CO2 rozpouštím pomocí flipperu. Účinnost rozpouštění odhaduji někde mezi 95-98%.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 16:24 Muž Gordon [22] Re: cezarmilan
Mohl bys prosím napsat z jakého množství TIBI těch 30 bublinek za minutu vytváříš?
Ještě nevím kolik mi toho přijde, ale tak abych věděl na kolik to alespoň namnožit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 16:21 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Sid
Ja som dosiahol max. 40 bublin za minútu, ďalej som už neišiel veď je to zbytočné, teraz mi vystačí cca 30 bublin za minútu je to dostačujúce.
60 bublín za minútu?
Preto sa pýtam na spôsob rozpúšťania CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.09.2010 16:12 Muž Sid [6637] - Rostliny
JuraH. napsal: ...až se mi tibi namnoží tak, že bude zaplněné celé dno tak to bude fajně kvasit... Bez dostatku cukru nebude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.09.2010 16:07 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: cezarmilan
...po predchádzajúcich skúsenostiach sa mi táto otázka zdá akási záludna...
Záludná? To snad ne?! :-)
Nepříjemná snad, protože se opakuje. :)
Vraťte se na začátek tohoto tématu a připomeňte si, jak jste veřejnost včetně mě "ujišťoval", že TIBI v uvedeném dávkování (4 lžíce TIBI, 4 lžičky cukru a cca 10 rozinek) "musí" pro zásobení 100 l kysličníkem uhličitým akva stačit. Několikrát jsem vám oponoval, že nic podobného není možné. Jestliže při "průměrných" podmínkách potřebuji do takového akva přidávat CO2 frekvencí cca 1-2 bublinky/sec., vámi doporučovaná receptura fungovat nemůže. :-)
A není to o způsobu rozpouštění - ty vaše +-4 bublinky za minutu takové akva ani při 100% rozpouštění nezaregistruje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.09.2010 14:25 Muž Chem [837] Re: cezarmilan
cezarmilan napsal: nebolo by lepšie sústrediť sa na problém s rozpúšťaním CO2 do vody?
Nebylo by to lepší. Tvoje otázka je vyřešena rozhodně daleko více, než ta, na kterou se ptá Sid. Takže prosím - kolik krystalků, cukru, rozinek a případně dalších látek je třeba, aby to bublalo 7 dní 1 bublinka za sekundu? Můj skromný a laický odhad jsem napsal v předchozím příspěvku. Podotýkám, že krystalky, kombuchu a kefírový houby jsem používal vždy jen k tvorbě produktů určených ke konzumaci (nikoli jako bublátory). Budu rád, když někdo, kdo s TIBI buble napíše jeho odhad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.09.2010 13:25 Muž Chem [837] Re: cezarmilan
Opravdu? A vzdyt to tady ani nikde jinde nikdo krom Tebe nepise. Vzdyt Sid se tady neustale pres cele vlakno nekolik tydnu pta na ucinnost a stale je mu odpovidano stejne - nikomu to nebuble jak kvasnice a nedosahne to ve vetsine pripadu ani 10 bublin za minutu. Z vlastni zkusenosti vim, ze kvasnice (at uz kvasim vino, medovinu, nebo ribizak) bublaji daleko vic, nez kdyz bublou v petilitrovce streptokoky, laktobacily a kvasinky zaraz (tedy TIBI krystalky). Aby to utahlo 80litrovou nadrz a bublalo 7 dni bublinku za sekundu, musel by to byt tak odhadem 30ti litrovy demizon s krystalky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 12:41 Muž Feferonek ® [14] - AmerikaRe: cezarmilan
No tak uvydíme.Zatím množím a množím,snad to utáhne moje akva :-O coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 12:39 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Chem
Produkcia CO2 je dostatočná nato, aby vyvinula tlak aj pre väčšie akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 12:36 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Gordon
Pôjde avšak až z druhej,( pripojenej na prvú s kryštálikmi)za ňou umiestni rozdvojku. Jedná násada však nebude stačiť, najprv namnož cca 6 polievkových lyžíc. (pod jednou násadou sa rozumie 3-4 pol. lyžíc)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 12:32 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Sid
Pri všetkej úcte, po predchádzajúcich skúsenostiach sa mi táto otázka zdá akási záludna.
Odpoviem otázkou: nebolo by lepšie sústrediť sa na problém s rozpúšťaním CO2 do vody?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 09:51 Muž Chem [837] Re: Gordon
Myslím, že podle všeho co tu (i v dalsich diskusich na akva.sk apod. ) bylo napsáno se TIBI k nádržím větším než 15 litrů nehodí. Produkce CO2 je z TIBI mala a nevyvinou dostatecny tlak. Tzn. myslím, že to nepůjde z jedné flašky rozdvojkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 22:50 Muž Gordon [22]
Tak už je mám objednané. Chtěl bych tím zásobovat čtyryaosmdesátku a dvanáctku. Půjde to z jedné flašky nějakou rozdvojkou??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 17:38 Muž JuraH. [5] Re: Sid
Já mám pořád tibi u okna a množím, dno sklínky má asi 15cm průměr je tam jedna sušená švestka a asi 5lžiček cukru. zatím vidím jenom že se zvyšuje počet těch malinkých bublinek ve flašce. Počkám ještě pár týdnů a pak už to budu pouštět do akva přes plánovaný elektronický počítač bublin vlastní výroby X-) tak uvidíme kolik CO2 to bude dávat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 16:37 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: cezarmilan
Co musíte udělat pro to, aby 4 lžíce TIBI + 4 lžičky cukru + 10 rozinek produkovalo 60 bublinek/min po dobu 7 dnů? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 13:44 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Mňa by zaujímalo ako sa vám množia? Asi nie moc, pretože väčšie množstvo viac bublín.
Pred nedávnom som známemu oživoval zanedbané TIBI a skvelo sa ukázal hroznový cukor, (1 kávová lyžička) predávajú ho pod názvom Glukosun, alebo Glukopur palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 13:34 Muž AlQuds [161] Re: Sid
Koncem srpna jsem byl tyden na dovolene a behem ni (cca 2 tydny po zalozeni nasady TIBI) mi to bublat prestalo. Ted uz tyden rozjizdim novou nasadu, tentokrat bez citronu (ten mi minule pomohl zvysit aktivitu TIBI), ale je to slabe, priblizne 1 bublina za minutu ... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 12:11 Muž Sid [6637] - Rostliny
...4 bubliny za minutu... Už se někdo dostal na vyšší účinnost? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 11:59 Muž Feferonek ® [14] - Amerika
Tak jsem se dočkal.Dnes mi přišli TIBI potlesk Téd´ka je musím nechat zregenerovat a potom namnožit(asi tak galon :-D )no a potém uvidíme jak budou bublati ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 16:14 Muž JuraH. [5] Re: cezarmilan
Fotka k příspěvku Už mi to bubléééé hop hop hop mám tam 4lžičky cukru a jednu sušenou švesku nechám to tak ať se to pořádně zregeneruje a namnoží a pak to už dám do normální flašky nyní to mám ve sklence s obrovkým dnem (oběm 0,5l)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 09:18 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: pitrs06
Tu vyššie je obr. fľašky, takto si to zrob a ideš. Po namnožení vymeníš fľašu za väčšiu, nič zložitého. Nepíšeš o velkosti akva. Širšie dno sa používa pri regeneracií TIBI ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 23:48 pitrs06
Mám objednaný TIBI, čekám jenom na namnožení a chci se zeptat do jaké nádoby je umístit, jestli širší dno a nižší nebo vyšší a jestli to má vliv na produkci bublinek a jak je to se světlem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 22:11 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: JuraH.
Tak to máš hrozne málo, funkčná násada je od 4 polievkových lyžíc.
Moja rada: daj tú mini násadu do 2dcl skleneného pohára, pridaj 2 čajové lyžičky cukru, hrozienka, mesiačik pomaranča. Fľašu neuzavieraj, teda pohar a nechaj 2-3 dni, potom nanovo 4-5 dni a potom už do 3dcl fľaše (na týždeň 2,3) a vývod do akvária. Ide totiž o ich namnoženie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 20:26 Muž JuraH. [5] Re: cezarmilan
Nic se neděje. Mám dohromady asi 2 čajové lžičky těch krystalků, můžete mi poradit co mám dělat aby to začalo kvasit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 15:39 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Zatím jedou ty tři týdny v novém "nálevu" celkem konstantně, jen zatím co-čkuju lipovým dřívkem. K počítání bublinek jsem se ještě nedostal :-)
Proti burčáku ale jedou stále stejně, ta 0,5l PETka stačí pro 32l akva tak tak. Takže na velké akvárko je to o ničem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 15:01 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: JuraH.
Keď sú v dobrej kondícií tak za 10 minút, maximálne do hodiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 14:59 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: JuraH.
Není to normálne, zápach si ponechávajú z nápoja v ktorom boli.
Ešte si over či nemáš mliečné kryštáliky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 14:56 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Gordon
Presne tak palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 13:36 Muž JuraH. [5] Re: Maza
A za jak dlouho to tak začne kvasit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 12:18 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: JuraH.
smich Asi ne, mě pěkně voní smich
Ne, vážně, je to pro mě příjemnější než burčák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 11:47 Muž JuraH. [5] – Tibi
Právě mi přišly ty Tibi krystalky ale mám jednu otázku, je normální že to děsně smrdí ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 13:39 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Gordon
ve 12L dej zvon z 10ml strikacky, mam to odzkouseno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 13:27 Muž Gordon [22]
Ahoj
Plánuju si založit druhé menší akvárko 12 litrů. Tahle varianta dávkování CO2 mě celkem zaujala. Takže bych si rád ujasnil co bude potřeba - nádoba s hadičkou a kámínkem na konci.
Krystalky, které ještě nevím kde seženu, cukr, hrozinky - to jsou takové ty scvrklé bestie že? :-D, a vodu.
Krystalky které teda někde koupím a poprvé použiji potom jenom dám do nově vytvořeného roztoku a takhle je budu moci neustále recyklovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   22.08.2010 22:06 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Pavol
4 bubliny za minutu na 45lcoze to ti cezarmilan nemusel posílat a ušetřil by poštovné, protože takové to dávkování je ti k ničemu a rostlinám ještě více. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 20:37 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Pavol
Cca mesiac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 18:31 Pavol Re: cezarmilan
nie to nechcem, lebo mam akva 43litr. a aj tych o bub. je nan dost...takze za par dni to tiez vypojim a zriedim na 4/5bubl./min.
nech sa mi to trochu este rozmnozi a idem...
kolko bude trvat kym sa mi ta davka ktoru si mi poslal zdvojnasobi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 10:50 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Pavol
Ja nechápem, šak daj všetky (TIBI) do 3dcl fľašky, zalej tesne pod vrchnák, myslím,že aj v takej fľaške som ti ich poslal. No a máš 1bubl. za 2-3 sekundy. Chybou je, že pred tým než sa zregenerujú robíte už experimenty ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 10:28 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrBolíto
pravdepodobne sa tibi este startovalo po ceste, ale vcera som pridal este dve cajove lyzicky tibi a dve hrozienka a dnes rano bolo: 8 bublin za 1min 3 sekundy....myslim ze to je slune ak to bude produkovat rovnomerne....potom sa ozvem...ked bude nieco nove.... Ak sa mi to rozmnozi tak potom skusim aj maximalnu ´bublinkaciu´ za min. Na 0,5 l.. A potom mozem aj na vecsich petkach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.08.2010 00:19 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Pavol
Hm 3,75 bublin za minutu je setsakramentsky málo, to bych musel mít v akva destilku aby to něco udělalo.
No nic počkám na další vývoj doufám, že napíšeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.08.2010 14:41 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: Moucha
ok uz som pil tibi..........doobry grc....tak z telesneho uzitku nebude nic...
ale bezi druhy den tak som to napojil na akva a dava to 1bublinku/za cca.16
co mne plne vyhovuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 20:17 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pavol
ono je mereni pH snazsi nez pocitat bublinky? navic je to k nicemu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 31565x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15188?od=501