Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

TIBI krystaly

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
TIBI krystaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 17:02 Muž čmeliak [5] Re: cezarmilan
Nieco take ? www.mamejeradi.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 14:59 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: čmeliak
Môže a poisti to spätným ventilom, (klasický na hadičku vzduchovaciu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 14:57 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kortezhugo
Nedostanú...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 14:48 Muž čmeliak [5]
Ahojte..moze ist hadicka z flase s tibi rovno akva ?..alebo tam musim pridat aj tu druhu flasu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 10:11 Muž kortezhugo [983] Re: cezarmilan
Takto ale moze ten dropscheker lahko ukazovat blbost...
Pretoze ak sa ti donho dostanu nerospustene bublinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 08:43 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Teraz testujem v miničku pridávanie do filtra zospodu, je vidieť takú modrú hadičku za filtrom a podľa zafarbenia kvapaliny v dropschekeri, (vidieť vľavo, tiež home-made)si myslím, že stačí.
Potom všetko pozväčšovať a šup do väčšieho akva
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 08:35 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Fotka k příspěvku Tie veľké vyber a daj im samostatnú fľašu a budeš pozerať ako sa tie veľké množia a ako bublajú.
Vodu samozrejme vždy novú, mením raz za mesiac.
Pridávam praktické pomôcky pri TIBI, výhodou sú širšie hrdla
Lievik z pet-fľaše
plastové sitko
fľaša od hydroxidu, používame pri čistení sifónov v domácnosti
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 12:32 Muž deCORF.OBRAEN [220]
Dnes som pozeral na TIBI, kedže slabšie bublali a tie kryštáliky sa mi zdali nejaké menšie jak pred 2 týždnami..videl som asi 5 vo veľkosti 1 cm a ostatne cca 2-3 mm..je to v poriadku?..
inak pri doplnaní cukru a výmene hrozienok mam starú vodu nechať alebo tiež ju vymeniť (bez premytia kryštálikov) ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 20:27 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: zordix
no mne to bublá zatial statočne..uvidím ako sa to bude správať ked na koniec hadičky dám lipové drievko od Rataja
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 18:33 Muž zordix [37] – Zkušenost s TIBI
Koupil jsem TIBI a zkusil jej použít na výrobu CO2. Nemám na to však trpělivost. Sice to trochu bublá, ale velmi nestabilně. Občas natlakuje lahev, občas nic. A měnit to co týden se mi taky nechce. Nápoj je z toho celkem zajímavý, zatím jsem průjem nechytil.
Ale na výrobu CO2 jsou dle mě kvasnice nejlepší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 14:34 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: petulinakk
...Jak zapadá CO2 do té rovnováhy?...
Já bych řekl, že CO2 do vztahu ke světlu a živinám "zapadá dobře". :)
A to proto, že i CO2, (resp. C), je živina, a to z pohledu "objemu jeho potřeby" ta nejdůležitější. :)
Takže při nízké intenzitě osvětlení je potřeba živin včetně C(!) nízká, při vysoké vysoká. No a při střední - střední. :-D
Jistým "omezením" tohoto vztahu ale je, že vysoká koncentrace CO2 při nízké intenzitě osvětlení, (a ostatních živin), nevadí, ale naopak - nízká koncentrace CO2 při vysoké intenzitě osvětlení - to už vadit bude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 07:48 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: petulinakk
Do té rovnováhy to podle mě nezapadá, ale CO2 se jako živina počítá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 00:53 Žena petulinakk [2016]
Napadá mne ještě ještě jeden možná také hloupý dotaz, ale... počítá se CO2 také regulérně mezi živiny pro rostliny?
Vytanulo mi ted na mysli Horácovo pravidlo o rovnováze - bud málo světla + málo živin, nebo hodně světla + hodně živin.
Doted jsem si ale pod pojmem "živiny" představovala něco jaksi "hmotného", tedy hmotnějšího než plyn, jako hnojivo, detrit... Ale zase... CO2 pomáhají rostlinám v růstu, takže pojmu "živiny" by odpovídaly také, ne?
Jak zapadá CO2 do té rovnováhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 20:28 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: NASREDDIN
Poviem to skromne, neviem. Záleží asi kde boli odložené, ja som dával zopár vzoriek do špajze cca na mesiac odpočinúť, vyšli bez ujmy. 6 mesiacov!? No ste prvý,ktorý mi takú skúsenosť podal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 17:22 Muž NASREDDIN [1383] Re: deCORF.OBRAEN
Ano.
Momentálně už bublají obě lahve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 17:13 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: NASREDDIN
a naštartovali sa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 16:57 Muž NASREDDIN [1383] Re: deCORF.OBRAEN
Na jaře jsem o ně prostě pečovat přestal, nechal jsem je osudu a víc se nestaral.
Nedávno jsem si na ně zase vzpomněl a tak jsem jim po půl roce vyměnil vodu (ochutnat jsem neriskoval), vyhodil staré rozinky, dodal cukr a začal odznovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 16:44 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: NASREDDIN
bez starostlivosti? to akože len tak vo vode bez cukru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 16:31 Muž NASREDDIN [1383] Re: cezarmilan
Když vás tu zrovna vidím. Co říkáte na to, že TIBI přežily 6měsíců bez jakékoli péče?

Sice už to nejsou takové velké "krystaly" jako na začátku, ale spíše drobné kousky, ale jsou skutečně živé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 16:09 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: petulinakk
Opísal by som to asi takto: TIBI, ktoré sa výlučne používali na výrobu nápoja, nie sú hneď vhodné na pridávanie CO2-jky do akva. Potrebujú čas na zotavenie. Pri výrobe nápoja sú skoro denne premývané kvôli chuti nápoja. To premývanie ich oslabuje. TIBI, ktoré sú používané len na pridávanie CO2-jky, sú na tom oveľa "lepšie". Časom si prispôsobia svoje prostredie pre zdárny život, rast a rozmnožovanie a takto produkujú CO2 najlepšie.
Ty máš z aukra a to je ten prípad, že potrebujú čas. Osvedčilo sa mi pridanie hroznového cukru, glukopur, glukosan. Dobre sa zotavujú v minerálnej vode, teda liečivej vode, nie sýtenej. Pre lepšie množenie, (to neskôr), pridávam vajíčkovú škrupinu. Z uvareného vajíčka, dobre umytú. Bublajú v pohode 2-3 týždne. Teraz mám násadu štvrtý týždeň a nevyzerajú žeby sa im "nedarilo"
www.youtube.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 15:21 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: petulinakk
ono su asi len spomalené, ved oddychovať sa davajú do chladničky, tak snad ich nemáš zmrznuté..a moje tiež bublinkovali..mal som ich dokonca v aute asi 5 hodín pri teplote -4 a doma zasali zasa bublat ked som fľašu ponoril do vlažnej vody..na druhý den som ich premyl, a urobil nálev nanovo..a prestali bubinkovat..no za 2 dni už produkovali :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 15:14 Žena petulinakk [2016]
Jinak tibi jsem "ošetřila" podle návodu a zatím ani ťuk, vím že je ještě brzo, taky ale putovaly ke mně víc jak týden díky "profesionalitě" České pošty, takže je dobře možné že přemrzly a je po nich...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 14:29 Žena petulinakk [2016] Re: deCORF.OBRAEN
Aha, nevěděla jsem že i tento článek je od Milana :-) tady v diskuzi se mi zdá většina názorů spíš skeptických, někomu se daří, někomu ne... Je mi jasné že to nepůjde hned a je třeba si počkat a vyhrát si s tím... Jsem ráda že Tobě se daří :-)
Já od toho neočekávám zázraky, a tak mně to může jen příjemně překvapit... nic horšího než že to zůstane při starém se stát nemůže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 14:18 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: petulinakk
ja mam litrovú fľašu a v nej cca 1,5 - 2 dcl TIBI kryštálov. dal som 4 kavové lyžičky cukru a 7 hrozienok. Viac sa nestarám.Zatiaľ to do akvarka nepúšťam, lebo až v piatok mi má dojsť nové akva, ale ak ho zariadim mam v pláne skúšať CO2
Edit: tento článok písal autor ktorý má nick cezarmilan, od neho mám aj TIBI a na základe jeho info som miešal tak ako som písal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 13:32 Žena petulinakk [2016] Re: deCORF.OBRAEN
Objednávala jsem to z aukra, přišla mi půllitrová lahev od vody, kde po vylití vody zbylo krystalků cca do poloviny. Takže pořád bádám bádám a pročítám toto téma, je už celkem obsáhlé :-) v jaké poměru co smíchat.
Co jsem zatím vyčetla, tak tohle množství bude potřeba bud rozdělit na menší, pokud má zůstat v takto malé lahvi, nebo dát celé ale do větší láhve, je to tak? Cukru o něco méně než je krystalků, a do toho rozinky... nesířené :-)
V tomto odkazu www.akva.sk/… se dokonce píše jen pět lžiček na dvoulitrovou lahev...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 13:20 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: petulinakk
niekto to rozrába vo vode, ale ja som to tam iba nasypal rovno vo forme kryštálikov..ved ono sa to rozpustí v tej vode a tie kryštáliky si stým už poradia
koľko toho máš, alebo akú fľašu máš použitú?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 13:15 Žena petulinakk [2016]
Mám možná hloupý dotaz... začínám také experimentovat s tibi, chystám se právě na první várku...
ten cukr tam prostě jen nasypete a necháte být ve fomě krystalků, nebo je potřeba ho rozmíchat a rozpustit? Omlouvám se pokud se ptám hloupě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 12:29 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: NASREDDIN
ako som písal ja po dosypani cukru som nechápal..ochutnal som tu vodu a bola jemne bublinkova a dokonca kyslá..žiadna stopa po cukru..po dosypaní to začali "syčať" ako ked daš do malinovky cukor..a bublinkuje každu cca 2-3 sekundy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 12:23 Muž NASREDDIN [1383] Re: deCORF.OBRAEN
Tak současný stav je cca 12-15 bublin za minutu v 0,5litrové násadě, což vypadá, že to opravdu přežily :-).
Ještě mám násadu ve 3 litrech a tam je reakce takřka nulová, ale stejně jim dám ještě nějaký čas na zotavenou.
Po takové době bez péče, si nějakou tu rehabilitaci zaslouží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 21:58 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: JuraH.
zatial mi to bublalo 2,5 tyzdna a stále šli bublinky..ale na skúšku som to obnovil a reakcia brutálna
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 21:36 Muž JuraH. [5] Re: deCORF.OBRAEN
Jak dlouho to vydrží bublat na ty 4 lžičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 21:26 Muž deCORF.OBRAEN [220]
po 2,5 týždňa som vybral hrozienka, nahradil ich 7 kusami nových a dal 4 čajové lyžičky cukru do tej istej vody..momentálne to robí bublinku každú sekundu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 15:16 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: cezarmilan
Kortezhugo myslel to prirovnanie len zo srandy ano ..a ako píšeš kvasiť bude asi všetko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -5   14.11.2011 13:58 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kortezhugo
Kvasiť bude aj stará papuča, no dáš si ju k posteli? Dal by si si kvasiť víno k posteli? alebo kvas na pálenku? A keď si dáš, ja neviem, dokážeš ustrážiť z "týchto" setov pridávanie CO2 do akvária? Vydržíš z "týchto" spôsobov dávkovať CO2 2-3 roky?
Odpusť ale tvoje prirovnanie vôbec nebolo miestne ani adekvátne.
Ešte dodám, s kvasením vína a kvasu mám bohaté skúsenosti a preto si dovoľujem porovnávať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 08:38 Muž kortezhugo [983] Re: deCORF.OBRAEN
v pohode...
ved ako pisem aj vino bude kvasit ked sa zohreje...-(a popri tom aj bez pridania kvasnic)
a ked sa este prida voda a cukor -jedna radost :)

a ked ide o to "zotavenie"?
tak za 2 tyzdne ti bude kvasit aj voda z cukrom + hrozienka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 07:58 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: kortezhugo
vraj im stačí 2 týždne v sladkej vode a v chlade na zotavenie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 07:28 Muž kortezhugo [983] Re: deCORF.OBRAEN
preco extrem?
skus vybrat z pivnice domace vino -daj ho na slnko a uvidis hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 07:25 Muž NASREDDIN [1383] Re: deCORF.OBRAEN
Popravdě řečeno jsem rád, když zahlédnu sem tam bublinku, ale dám jim šanci na zotavení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 07:19 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: NASREDDIN
6 mesiacov?..no tak to je extrém ano . a ako ti bublinkuju po takej dobe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 05:05 Muž NASREDDIN [1383]
Tak jedno plus musím TIBI přiznat.
6měsíců jsem nevyměnil vodu, nepřidal cukr, prostě jsem je nechal být. Po 6ti měsících jsem obnovil roztok a "žijí".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 21:06 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: deCORF.OBRAEN
po 50 hodínách to bublinkuje 1 bublinka/ za 11-13 sekúnd :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 16:04 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Feferonek ®
po 18tich hodinách sa už bublinka v hadičke pohla a dokonca aj hrozienka už vyplávali na hladinu, to znamená že sa začína reakcia..no uvidíme ako sa to rozbehne.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 10:32 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Zastav sa u mňa keď budeš mať voľno a naložím ich na novo, do hodiny budú bublať. Ja nechápem.......
Hrozienka samozrejme tiež nové, šak ako ináč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 23:20 Muž Feferonek ® [14] - AmerikaRe: deCORF.OBRAEN
Vydrž prdka vydrž. Mně Tiby začali bublat až za dva dny, :-D hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 17:50 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: deCORF.OBRAEN
po 8mich hodinách sa bublina v hadičke zatiaľ ani nepohla :-( Tibi kryštáliky asi zaspali sad no uvidíme čo bude po 24 hodinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 15:02 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: cezarmilan
a hrozienka už sa potom nepridávajú?
myslel som že ich bude viac a že urobím nápoj ..ale kedže ich nebolo vela tak som urobil iba CO2..no zatial bublinky žiadne( za 5 hodín)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 15:00 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Netreba ich preplachovať keď nerobíš nápoj, len scediť a znovu do vody s cukrom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 10:16 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: cezarmilan
tak ja som ich preplachol a urobil nový nálev, keďže ten starý dával 2-3 bublinky za minutu..všetky TIBI+ 4 lyžičky cukru a 7 hrozienok a zalial som litrom vody..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 09:37 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Keď to ideš rozdeliť, tak daj na začiatok menšiu fľašu, od toho istého nápoja ale tú menšiu.
Tieto fľaše používam preto, lebo majú širšie hrdlo, (je to oveľa praktickejšie) a ako lievik používam hrdlo z pet-fľaše ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 07:18 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Karnal
No to ako chutí som taktiež zvedavý :-) , takže začínam testovanie.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 31565x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15188?od=201