Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

TIBI krystaly

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
TIBI krystaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 22:41 Žena Karnal [196] – tibi
Tak já musím s odstupem času říct, že nápoj je pořád dobrej - i když ne každému chutná, ale do akvária už používám klasický kvasničák. Je jednodušší na přípravu a bublá zhruba stejně dlouho :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 21:00 Muž deCORF.OBRAEN [220]
dnes som priniesol TIBI kryštáliky od cezarmilan..zajtra skúsim ich rozdelit a urobiť jednu násadu na CO2 a jednu na nápoj..uvidím či sa to podarí

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 13:26 Žena Karnal [196] – Tibi
Kdyby někdo z pražských chtěl vyzkoušet tibi, rozmnožila se mi násada, tímto ji tedy nabízím dál. Lokalita Praha 2.

Zkušenosti s tibi mám zatím celkem dobré. Nápoj mi chutná, do akvárka úspěšně bublá. Srovnat s burčákem ale nemůžu, burčák jsem nikdy netestovala.

S mírně upraveným předpisem na nápoj jsem se dostala na celkem úspěšných 30 bublin za minutu. Bublá to už týden, uvidíme co dál. Trochu se bojím, že je tam moc cukru a krystalků a reakce brzy skončí na otravu alkoholem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 13:51 Muž NASREDDIN [1383] Re: cezarmilan
O tom, že TIBI pracují hned se s vámi také vůbec nepřu, s tím mohu jedině souhlasit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 13:44 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Mejla
Veľa záleží od predchádzajucého "majiteľa" a ako sa s nimi narábalo. Opakujem sa, no napriek tomu ešte raz.TIBI, ktoré boli pred tým používané na výrobu nápoja potrebujú na spamätanie viac času a to z dôvodu toho, že boli dennodenne preplachované, alebo obdeň. Tie čo sú používané a zabehnuté na výrobu CO2 sú preplachované raz za 3-4 týždne tie pracujú už po pár hodinách. Dával som záujemcom pripravené naložené vo fľaši aj s hadičkou a večer som dostával správy, že už pekne bublajú.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 13:40 Muž NASREDDIN [1383] Re: cezarmilan
cezarmilan napsal: Na tom videu naozaj bublajú TIBI, prečo by som sa snažil o podvod, no aj to by ti tam malo stačiť, ten pohľad na fľaše s TIBI.
Pohledem na lahve s TIBI rozhodně nepoznám, zda jste čistě náhodou něco nepřidal, tak jak jste v minulosti radil.
Navíc si tipnu, že koukáme na litrové lahve.
A ne na : "3dcl fľaša, 3 polievkové, (plastové) lyžice TIBI , 3 čajové lyžičky cukru a cca 5 hrozienok" které dokáží vyprodukovat 30bublin za minutu , "aj viac".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 10:30 Muž Mejla [21] Re: martino5
Moje zkušenost je že měsíc je to minimum k tomu aby se vzpamatovaly. Potřebují spíš víc..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 10:23 Muž martino5 [0] Re: NASREDDIN
Musím podotknout, že metoda burčáku s TIBI se porovnávat nedá. Těch případů selhání je násobně(a na kvadrát) víc. Navíc pokud už jdou, tak jsou způsobeny špatným smícháním burčáku(jako případ co jsem teď někdy četl 50g kvasnic do 1L vody ku 80g cukru smich )
Zatím TIBI neodsuzuji. Nechám tomu tak měsíc...půl roku na jejich funkci opravdu čekat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 09:58 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: NASREDDIN
Je ich dosť, ale keď čítajú príspevky od vás, "niektorých", tak sa radšej nezápajajú, aj sám sebe sa čudujem, no kvôli seriozným čitateľom sa dokážem obetovať.
Skús sa sústrediť aj na témy okolo burčiaku, aj tam je mnoho kritikov tejto metódy aj tam je niekoľko nepodarených pokusov, zlýhaní a nepriživujem sa na nezdare, radšej poradím, čo sa o tejto téme nedá povedať, tak prečo by sa tu zapájali. Riešia to cez ss a mám radosť
Edit: Na tom videu naozaj bublajú TIBI, prečo by som sa snažil o podvod, no aj to by ti tam malo stačiť, ten pohľad na fľaše s TIBI. Tak aspoň pozoruj tu prácu a bublinkovanie v tých fľaškách a musí ti ako dôkaz stačiť. Pokiaľ nie, mne to nevadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 00:54 Muž NASREDDIN [1383] Re: cezarmilan
Když ono to vážně vypadá, že to nejde.
Kdo ví, co na tom videu doopravdy bublá.
Už v minulosti tu byly doporučovány další přísady např. jedlá soda , ta sice produkci CO2 opravdu zvedne, ovšem i bez TIBI.
A upřímně, proč tu chybí zástup těch, jimž se podařilo i to slibované "aj viac"?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 22:16 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: martino5
Len smelo do toho, komentáre okolo toho, že sa to nedá si nevšímaj. Pozri si moje
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 20:43 Muž JuraH. [5] – TIBI
Ja je měl ale přišlo mi to take divne, měnit "násadu" nebo vyměňovat hrozinky a přisypávat cukr... je sice pravda že Tibi měly stálý výkon a nebyl problém s tím že by to bublalo moc (spíš naopak) ale jestli se ještě někdy vrátím k přídávání teho oxidu uhličitého tak pudu do obyč. kvasnic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 21:45 Muž filipsi [1295] Re: martino5
martino5 napsal: ..., že vznikající CO2 je prokazatelně produktem kvašení TIBI - podíl nějakého ovoce bude opravdu minimální...
Malinka oprava, je to produkt kvaseni cukru, ktere provadeji kvasinky obsazene v tibi. Zkvasi ale urcite i rady cukry z pridaneho ovoce.

Ja uz se na ne taky tesim, az ten zazrak vyzkousim :) (ale ne do akva, jen na piti. neocekavam lecive zazraky, jen zajimavou chut :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 21:29 Muž martino5 [0] Re: NASREDDIN
Psal tu Kukocko, že se mu daří, tak se ho pokusím napodobit - nevadí mi když to nebude přesně podle tohoto návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 21:18 Muž NASREDDIN [1383] Re: martino5
Chtěl byste aspoň 30bublin za minutu?
No to jsem zvědav zda se to podle uvedeného návodu povede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 21:03 Muž martino5 [0] Re: NASREDDIN
Další nemám a pokud se mi nepovede TIBI rozběhnout alespoň na uroveň 30 bublinek za minutu, tak se jich zbavím. Zatím je mám rozdělené ve dvou 2l nádobách. Zatím bublají cca stejně - skoro vůbec :-)
Musím ale podotknout, že vznikající CO2 je prokazatelně produktem kvašení TIBI - podíl nějakého ovoce bude opravdu minimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 19:32 Muž NASREDDIN [1383] Re: cezarmilan
cezarmilan napsal: všade sa zmieňujem o litrovej fľaši, neskôr aj menšej
Ale kdepak, všude ne, kdyby ano, neptal bych se zbytečně.

Na začátku jste psal :
"Pre akvária do 50litrov 3dcl fľaša, 3 polievkové, (plastové) lyžice TIBI , 3 čajové lyžičky cukru a cca 5 hrozienok

do 100litrov 1litrová fľaša 4 lyžice TIBI, 4 čajové lyžičky cukru viac hrozienok
a tak pokračuješ, do 500 litrov však musí 2 litrová fľaša stačiť."


Ovšem martino5 neuvádí do jakého objemu akvária chce CO2 pomocí TIBI aplikovat.Ze zdejší prezentace se dá pouze usuzovat, že jde o akvárium nad 100litrů (pokud nemá nějaké další).

Mne zatím TIBI nepřesvědčily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 13:22 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: filipsi
No nevim, kvasnice si na unavu, minule kdyz jsem pekl tvarohovy kolac, nestezovaly

Kvasnice si použil jednorázovo však? Tibi sú o niečom inom a pri vyrabaní nápojov sú preplachované každý, resp. každý druhý deň. Preto odpočinok. Skús si piecť koláč z tých istých kvasníc viac krát........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 13:18 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: NASREDDIN
Pardón, všade sa zmieňujem o litrovej fľaši, neskôr aj menšej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2011 09:22 filipsi Re: cezarmilan
cezarmilan napsal: ..dožič im odpočinok, budú unavené po vyrabaní nápoja..
No nevim, kvasnice si na unavu, minule kdyz jsem pekl tvarohovy kolac, nestezovaly.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 00:37 Muž NASREDDIN [1383] Re: cezarmilan
Ještě by chtělo doplnit kolik vody a do jak velké lahve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 22:09 Muž martino5 [0] Re: cezarmilan
O tom, že nemají přijít do kontaktu s kovem samozřejmě vím. Zatím děkuju za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 22:03 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: martino5
Tak začni najprv 4 polievkové (nie kovové!) lyžice tibi 2čajové cukru, 5-6 hrozienok. Ostatné jemne pocukruj a daj do špajze a dožič im odpočinok, budú unavené po vyrabaní nápoja
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 21:57 Muž martino5 [0] Re: cezarmilan
Nějakou chvíli jsem to tu študoval. Ten cukr jsem už zapoměl - takže lépe je to kolik velkých lžic TIBI, tolik(nebo malinko více) malých lžiček cukru? V podobném poměru už jsem bokem namíchal svou první směs, tak jsem zvědavý.
Pravda je, že směs co jsem dostal jsem musel během odpoledne dvakrát odpouštět, jak byla natlakovaná :-) Tam byl ale citron a cukru podle chuti, protože byla určená k pití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 21:50 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: martino5
Ako hovoríš, ale cukru podstatne menej, radšej si tému prečítaj celú ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 20:34 Muž martino5 [0]
Dobrý den,
podařilo se mi sehnat slušné množství TIBI (cca 500ml) od paní co si vyráběla nápoj a velmi se jí namnožili(prý 10l :coze:) Řekl jsem si, že za zkoušku nic nedám a přinejhorším rozdám někomu jinému ;-)
Chtěl bych se zeptat na recept na přípravu.
Platí pravidlo kolik TIBI, tolik cukru + nějaké nesyřené sušené ovoce a vyhnout se kovu?
Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 11:35 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: NASREDDIN
Izbová teplota, namnožené skladujem v špajzi, kde oddychujú a čakajú na prípadného záujemcu a vydržia bez ujmy. V chladničke, kde je teplota nižšia a samozrejme tma tiež niejakú dobu vydržia. Záver: pracujú výkonne pri izbovej teplote 18-25 °C, vyššia teplota ich zvláčňuje, čiže spomaľuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 06:41 Muž NASREDDIN [1383]
Předem se omlouvám pokud to tu někde je.
Jaká optimální teplota pro činnost TIBI?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 22:49 Muž NASREDDIN [1383] Re: ttt
U nich je možné vše.

Pokud nefungují, tak to bude určitě tím, že:
-jste měl špatné a vyčerpané krystaly
-jste použil něco kovového při manipulaci s nimi
-jste použil špatnou vodu
atd. atd.

Všechny možné příčiny tu najdete ve vlákně :-D.

Zkuste udělat novou násadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 12:38 ttt
Za ako dlho by mali tie kryštáliky začať produkovať CO2? Už to bude cca 20 hodín a stále sa nič nedeje...

Je možné že by som niečo pobabral, keď som " kokteil"? Mám to založiť odznova? Je možné že by tie kryštáliky boli mŕtve, alebo dáko znehodnotené?
Prosím poraďte ..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 13:14 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: GP
pravá minerálka nieje dosycovaná , no ked je dosýtena nevadí. Ja osobne to nerieším

Ste nepili minerálnu vodu z prameňa? Je sýtená CO2-kou prírodnou cestou, aké šťastie, že v okolí mám asi 30 prameňov

www.mineralky.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 10:45 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: GP
nebo o konkretni mineralce a konkretnim zdroji vody (myslim pro vodovod).....
ono ty mineralky mivaji stabilnejsi slozeni nez voda z vodovoda.... ja se nedavno vystrasil ze mam nejak moc NO3 a to i po vymene vody... a pak jsem se kouknul na stranky vodarny a zjistil ze z beznych 25mg/l to tedka na zimu vylitlo na nejakych 37mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 09:53 GP Re: Moucha
v tom pripade by se tu nemelo mluvit o mineralni vode, ale prip konkretne o tom mg a ca...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 09:50 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: GP
no nejni mineralka jako mineralka, cs.wikipedia.org/…
asi by se TIBI krystalum nelibilo kdyby je nekdo zalil jachymovskou mineralkou, nebo nejakou solankou
ci vodou z Karlovy studanky (obsahuje sirovodik)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 09:22 GP Re: cezarmilan
proc by nemohla byt koupena mineralka sycena? to by bylo tak tezky ji nechat zvetrat? to co2 tam neni navzdy... to stejne nejak moc resite...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 08:59 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: NASREDDIN
Nieje jednoduchšie ísť do obchodu a kúpiť 3-oj decovú fľašku minerálky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 08:58 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: filipsi
Súhlasím,minerálna voda sa pridá jednorázovo ak prvá pomoc, opakujem jednorázovo. Takže o minerálnej vode netreba polemizovať. Oni zrehabilitujú aj bez nej, ja však radím spôsob ako rýchlejšie dosiahnúť požadovaný efekt, pretože každý je akýsi nedočkavý.
A k tej minerálnej vode:je jedno či je z prameňa, alebo z obchodu. Nesmie to byť voda sýtená CO2-jkou a preto nie v marketoch, pretože oni dokážu aj sýtenú vodu predať ako minerálku. V Cechách nepoznám názvy minerálok, ale určite to bude niejaká karlovarska, jesenicka.Slovenských je celá kopa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 17:42 Muž NASREDDIN [1383] Re: filipsi
Ovšem Ca + Mg dokážeme přidat i do té naší vodovodní vody ;-).
A upřímně řečeno si myslím, že těm zázrakům to bude jedno, zejména, když si přečtu co vše se k nim už doporučilo přidat.
Nicméně , jestli se mi pod ruku dostane nějaká ta minerálka, zkusím to. Jen doufám, že pak nebude chyba třeba ve značce vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 17:05 Muž filipsi [1295] Re: NASREDDIN
Ale notak, mineralni voda je voda s vysokym obsahem mineralu (ted nemusime pitvat radioaktivni vody atd, ze?), s obsahem co2 v ni to nemusi mit nic spolecneho. Dokonce existuji nejaka pravidla, aby se voda mohla oznacovat "mineralni".
Proto asi pise, pouzit vodu mineralni, ne vodu sycenou. Aby se nekdo nespletl a neridil jen hlediskem, ze to ma bublinky.
Mozna tem zazrakum dela dobre Ca+Mg, ktery je u vetsiny mineralnich vod hodne vysoko? Cojavim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 16:44 Muž NASREDDIN [1383] Re: jose
Ta se ovšem od těch minerálek většinou moc neliší.
Navíc, pokud nemá být ta minerální voda z obchodu, má být z přírody?
Edit: Teď koukám, že jsem Milana špatně pochopil, ona má být z obchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 16:30 jose Re: NASREDDIN
tap water, kohútkovica, vodovodní....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 16:24 Muž NASREDDIN [1383] Re: cezarmilan
A co je to ta "klasická " voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 14:19 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: myška
Niekde som spomínal, TIBI nemajú radi premývanie, či umývanie, stačí ich len scediť a späť do fľaše s ostatným. Pre lepšie množenie sa používa fľaša so širším dnom s pridaním: hrozienka, cukor, štipku sody bikarbony a trošku umytej vajcovej škrupiny, . Ked sú TIBI po ceste poštou poškodené oplatí sa toto všetko dať a miesto klasickej vody sa jednorázovo použije minerálna voda, nie sýtená voda z marketov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 13:29 jose Re: myška
flaša musí byť zavretá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 11:37 myška Re: dodofix
Najprv som ich davala do pet flase, hrozienka umyte, citron,cukor podla prilozeneho navodu. Nechala som 3 dni.Potom som tu čitala prispevok na rozmnozenie, tak som dala do skleneho poharika.Vodu som nechala odstať,hrozienka, citron, cukor som dala odhadom(neviem či to je problem.)Pohar som nezakryvala.Kolko by sa malo asi namnožiť? Sa mi zda, že je ich stale rovnako.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 21:27 dodofix Re: myška
ako sa o ne staras ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 21:03 myška – množenie
Mam doma tibi krystaliky asi tak 2 alebo 3 polievkove lyžice, a nejak sa mi nedari ich rozmnožovať.Neviem kde robim chybu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 08:51 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: maros77
Mám pokusnú dávku čisto len na cukru, no idú. Treba povedať,že v kyslejšom prostredí ich na rovnaký výkon treba menej, čo nevidím ako žiadný problém pretože sa dobre množia a stačí litrová fľaša palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 21:35 Muž maros77 [0]
tak ako vam to ide keď pridavate len cukor k tibi? Bez hrozienok a všetkeho...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 12:56 Kukocko Re: NASREDDIN
V dvojlitrovej flaske od Coca-Coly, mam pol litra tibiciek a asi liter vody.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 31565x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15188?od=251