Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

TIBI krystaly

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
TIBI krystaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 23:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: petulinakk
Inu, mně vynálezce zaujal. A jako každý vynálezce čehokoliv je napadán těmi, kdo to nevynalezli. Mně by se líbilo, kdyby TIBI při stejné spotřebě cukru vyrobilo stejné množství CO2 za delší dobu než pivovarské kvasnice... ale jinak je mi to taky fučík. Já si to koupil na pití, CO2 mi bude bublat do akvárka jako vedlejší produkt stejně jako to je u saké. Jen chci zkusit, jestli to nebude bublat méně a déle, to by se mi líbilo pro menší akva.. ale stejně to nakonec dopadne tak, že si nechám udělat několik setů z hasičáků... pokud se tedy podří můj sen o odchovu Betta albimarginata :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 23:01 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: petulinakk
No, hlavně kdyby "vynálezce" neprášil, jako jistý baron... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 23:01 Muž Stehan [2] – tibi
Pouzivam tibi krystaly doteraz asi pol roka. Trosku sa mi to namnozilo, ale dost pomaly...netušil som vôbec, ze to potrebuje svetlo aby to žilo. Nápoj robím štýlom navrh 5hrozienok plus čerstvý nakrajaný citron. 1 lyžica cukru a doliať vodou v 0,5l pet fľaše. Tak to mením približne raz za dva týždne, nikdy nie celý obsah vody. Hrozienka a citron tam nechávam kým sa celkom nerozpadnú. Takýto nápoj začne produkovať približne do hodiny a stabilne ide dva týždne. Dlhšie som to doteraz nemal vkuse zapojene. Nie je to zlá vec hlavne, ak sa mi celý týžden o akva stará mama (študent na intráku) a nemá čas ani ja chuť jej vysvetľovať nejakú reguláciu. Doteraz za najlepšie a najkomfortnejšie považujem CO2 bomba+elektromagneticky ventil+digitalny permanentny merač Ph...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 22:54 Žena petulinakk [2016] Re: Sid
Side, jak už jsem psala jen o něco níž, účinnost tibi nemůžu spolehlivě potvrdit ani vyvrátit, respektive chybí mi nějaká "kontrolní skupina" která by byla bud úplně bez, anebo s jiným zdrojem CO2... a hlavně, upřímně, je mi to šumafuk.
Ale možná budete souhlasit, že kdyby tahle metoda měla trochu jinak ji prezentujícího "vynálezce", tak jeji startovací meta by byla o něco příznivější... co myslíte? Když to tak čtu, asi bych neměla chuť ani ochutnat... a přitom je to dobrý :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 22:54 S Muž invalida [3881] Re: Sid
Nejsem chemik ale zachování hmoty a energie chápu...když je něco extra silný je to extra svinstvo... ano ale všemu co je napsaný nevěřím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 22:46 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: invalida
...dělá se tady z toho zázrak...
Ale on to zázrak je! ano
Když dokážou TIBI (podle jejich "vynálezce") vyrobit ze 12g cukru a 6 rozinek asi tak 100g CO2, co jiného, než zázrak za tím může být?! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 22:39 S Muž invalida [3881] Re: malyLibor
Já sem ale alergickej na jména politiků...dělá se tady z toho zázrak... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 22:39 Žena petulinakk [2016] Re: malyLibor
Kolik lidí něco používá, tolik návodů... na webu je milion návodů jak to udělat pitný, v akvaristice to není moc populární, ale řekla bych že to bude obdobně... kolik "uživatelů", tolik návodů.
Já se řídila tím "pitným", ale jako zdroj CO2 už jsem to zabalila, účinnost nemůžu potvrdit ani vyvrátit v akvaristice ani jako "zázračný" nápoj, ale pitný je to podle mně velmi dobře :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 22:32 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: invalida
Já naštěstí nejsem alergik :-) Asi je v tom potvoře moc málo chmele :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 21:57 S Muž invalida [3881] Re: malyLibor
Tibi je silnej alergen...sem se zase vosypal :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 21:55 Muž malyLibor [5371] - Asie
tak jsem přečetl několik stránek nazpět a nějak jsem se nedočetl, jak naložit nálev na TIBI krystalky, aby správně vyráběly CO2. Tak jsem je zatím dal do 1,5 litru vody se 4 lžícema cukru a 2 lžícema hrozinek. Snad jsem tím nic nezkazil. Nechám je tak a uvidím, co bude. Třeba někdo napíše návod. Nebo je pak budu používat jen na výrobu zázračného nápoje... a nebo si vezmu dovolenou a přečtu si celé tohle vlákno smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.07.2012 00:51 Muž malyLibor [5371] - Asie
Tak jsem dnes měl služebku do Ostravy, tak jsem si tam při té příležitosti koupil za kilčo TIBI krystaly. Tak jsem tedy zvědav, jak to bude fungovat :-) Potřebuji něco, co má ještě pravidelnější výkon v tvorbě CO2 než moje oblíbené Saké.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 20:51 Žena petulinakk [2016] Re: malyLibor
Ono se to nemnoží zdaleka tak rychle jako kombucha :-) mně teda skoro vůbec, kdežto kombuchu pořád vyhazuju...
Já tibi kupovala na aukru, ted jsou tam inzeráty kolem 100kč i s poštovným, bývají i levnější.
aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2012 16:07 Muž malyLibor [5371] - Asie
Zkoušel jsem sehnat. Je celkem dost inzerátů, co za 200,-Kč a poštovné pošlou trošku krystalků. Já myslel, že ty krystalky jsou něco jako kombucha. V každém cyklu jich přibude. Myslel jsem, že se tu najde někdo, kdo je používá a místo vyhazování by jich pár poslal za poštovné a nějakou symbolickou částku. Mýlit se je lidské.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 22:30 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: maros77
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 19:22 Muž maros77 [0] – pomoc
moje tibi sa mi akosi scvrkli sú strašne maličké a nerozmnožujú sa mi vôbec. Čo s nimi mám urobiť? Raz som kdesi čítal že ich treba precediť pridať cukor a tak bez vody dať do chladničky ale už neviem na ako dlho. Pomôže to? Nechcel by som o nich prísť.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 16:25 Muž Rony [0] Re: Ivan
Škoda, zůstávám tedy u kvasnic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 16:13 Ivan Re: Rony
Potrebujú. Bez neho sa reakcia veľmi spomalí až zastaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 16:08 Muž Rony [0] – Světlo
Chtěl jsem se zeptat, jestli TIBI potřebují ke svému životu světlo. Veškerou techniku a burčák mám totiž schovaný v dřevěné truhle, ve které je tma.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 16:28 Muž Stehan [2] Re: cezarmilan
Ja niesom ničí fanušik ani nič...využivam to lebo som sa k tym TIBI dostal, pred 3 mesiacmi som netušil čo to je...jednoducho som vymenil kvasnice za TIBI to však nič neznamená...každý nech používa čo sa mu viac hodí, viac vyhovuje...všetko má svoje plusy a mínusy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2012 10:30 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Pre mojích priaznivcov, (ty Stehan patríš medzi nich), opäť vylepšenie opäť zmena, opäť lepšie. K tomu môj home made difúzor a k nemu môj home made dropcheker, čiže DC, jeho výhodou je, že ho môžme posúvať po obvode celého akvária a merať hodnoty CO2 vo všetkých kútoch akvária.
Dodám ešte, že zďaleka nie som nakonci potlesk
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 16:57 Muž Stehan [2] – TIBI
ach jaj...to sú nám tu veci...hádky :-D no k veci, začal som používať tibi, kamošovi sa to namnožilo, tak mi to posunul...predtým som mal kvasnice a mám ešte aj bombový CO2 set...kvasnice a tibi su založené na tom istom princípe...čiže niečo kvasí a produkuje to CO2. Rozdiel je v tom, že rovnaké množstvo tibi produkuje menej CO2 ako kvasnice...čiže ak necháme cez difuzor "tiecť" CO2 aj v noci je MENŠIE riziko otrávenia rýb. To sa však dá u kvasnic takisto regulovať pretože jednak sa dá regulovať v akej výške vodného stĺpca mám difuzor umiestnený a jednak intenzita produkcie CO2...čiže ako povedal SID treba si len najsť system, odsledovať a doladiť...mal som CO2 z kvasnic cez difuzor pusteny nonstop a nikdy sa mi nič nestalo s rybami...
ak som správne pochopil kvasnice - zjednodušene: ak dáme do PET fľaše s cukrom kilo kvasníc (sušených) bude to produkovať dajme tomu 3kg CO2...ak však do tej istej fľašky dáme len 100g kvasníc množstvo vyprodukovaného CO2 bude tiež menšie...čiže stačí spraviť hodne sladký nápoj a do toho si skúšaním nájsť vhodné množstvo kvasníc aby to produkovalo tak akurát...
výhodou tibi je, že kým uzavretá (zapchatá alebo čo ja viem čo) fľaša s kvasnicami vybuchne, tak tibi len ukonči svoju činnosť, prestane produkovať CO2...až sa unik uvoľní produkcia sa obnoví...tuším to tak je...zoberte si z toho každý čo chcete, ale obe metody kvasnice aj tibi sú dobrí pomocníci v akvaristike...len si to treba otestovať, odskúšať, odladiť :) peace

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   15.03.2012 19:01 Žena petulinakk [2016]
Nemůžu sloužit srovnáním tibi a kvasnic, a vůbec o sycení CO2 vím dohromady velký kulový..., ale Milane, někdy mi připadá že at je Vámi propagovaná metoda jaká chce, Vy jí svou prezentací děláte tak trochu medvědí službu...
to berte prosím jako postřeh nezaujatého pozorovatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 15:36 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: threat
U nás v akvaristike je ich bežne dostať, na nete som ho videl ako sera výrobok. Je spoľahlivý, musím uznať. Vo vnútri je tesniaca gumička, ktorá sa dá v prípade potreby vymeniť, to ale až po véééééééľmi dllllllhej dobe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 14:48 threat Re: cezarmilan
Zdravím,ještě dotázek na ten ventil na víčku na "noční" režim,kde jste ho sehnal,lépe řečeno,kde něco podobného seženu?Jednou se mi dostali do rukou šroubovací regulační ventili na hadičku,ale po čase začali propouštět,tak jsem je vyhodil,bylo to průhledné plastové kolínko a v něm zboku štelovací jehla,ale jak píši,tak začali zlobit a já to vyhodil.A díky za ten difozor,hned při první cestě kolem lesíku budu kácet:-),já vím,že je to primitivní,ale přijít na to......,to se cení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 13:02 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: cezarmilan
Riziko otravy existuje vždy a není nutné ho zvyšovat, když si nejste jistý, jak systém "vyladit" tak, aby bylo minimální.
Jen pro zajímavost: dnes už si to hlídám, ale než jsem zjistil, že když dochází v tlakové láhvi plyn, samovolně se zvyšuje jeho průtok difuzérem, lehce jsem si přiotrávil rybky... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 12:48 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Sid
No veď to, moja úvaha je taká, že čo najmenej rukou do akvária a o tom pridávaní non-stop, no mám obavy. Dva krát neviem v akom intervale mi cez noc odišli prisavníci, teda ancistrusy a od vtedy si neviem pomôcť mám obavy. Ako rád by som mal pozitívnu skúsenosť. No bolo by mi ľúto ich znovu otráviť a to ich mám v 400 litrovom (cca) akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 12:42 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: honzaprouza77
Toto je dobrý nápad, počul, teda čítal som o tom, no ešte musím zrealizovať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 12:41 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kortezhugo
Mne sa podarilo krevetky takto otráviť keď som používal kvasnice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.03.2012 22:08 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: cezarmilan
...Ako zabezpečíte kvasnice na noc, teda keď nesvieti svetlo, aby CO2 do akvária netlačili? Dá sa to?
Obvykle stačí povytáhnout difuzér blíž k hladině nebo jej úplně vyndat.
Jen pro úplnost - já na noc CO2 "nevypínám".
A to jak ten vyráběný kvašením, tak ani ten dodávaný z tlakových lahví.
Vycházím totiž z úsudku, že "v přírodě také nikdo na noc zdroj zvýšené koncentrace CO2 nevypíná"... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 20:06 Muž honzaprouza77 [18] Re: cezarmilan
Já mám kvasnice a na noc "vypínám" tím, že vytáhnu jezdec injekční stříkačky, která je na T kusu, ano je slyšet, že bublinky do počítadla bublin jdou rychlejc, ale to je ejn unikajcí tlak, za pár vteřin je to ok, ráno zasunu jezdec zpět a do 20 minut to jede, koncem týdne až tak za 40 minut. X-) Žádné problémi s tím nemám a kvasnice kvasí pořád kvalitně, nepozoroval jsem žádné ustání reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.03.2012 14:34 Muž NASREDDIN [1383] Re: cezarmilan
cezarmilan napsal: Známi mi to ľudia sa ozvali
NASREDDIN

Ano ozval jsem se, jelikož se na to vaše oblbování nedá nereagovat.
Je úplně jedno, zda sytím CO2 pomocí TIBI nebo kvasnic, pokud nedovedu proces sycení optimálně vyladit je jasné, že musím hledat řešení na noc a to v obou případech sycení.

Příklad:
Mám 2 totožné lahve, v jedné TIBI, v druhé kvasnice, obě lahve vybaveny stejným počítadlem bublin a stejným reaktorem k rozpouštění CO2.
Každá lahev produkuje 30bublin za minutu.
Můžete logicky vysvětlit rozdíl v případě nutnosti noční odstávky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 14:11 Muž kortezhugo [983] Re: cezarmilan
Celkom tomu nerozumiem....
Bojis sa non-stop prevadzky -a nebojis sa toho ze to zabudnes odstavit?
Takto som aj ja presiel na non-stop....par krat sa stalo ze som na to zabudol...nic sa nestalo zmeral som pH -bolo v norme a takto "frcim" bez problemov uz hadam aj 3 roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 13:38 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: NASREDDIN, treat
Fotka k příspěvku Známi mi to ľudia sa ozvali
NASREDDIN snáď ventilček s duše, či nebodaj balónik, alebo druhá fľaša?
No koľko ešte treba toho dorobiť? Dokáže si to takto každý urobiť? Umňa tento problém nieje ;-)

kortezhugo, no non stop prevádzku nie, určite by som sa v miničkách bál o osadenstvo

threat, tu je návod, prípadne sa pýtaj rád doplním ďaľšie info
www.akva.sk/…

Teraz som skúšal z hrdielka a uzaveru, s destlovanej vody, teda z fľaše od nej
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 09:58 Muž kortezhugo [983] Re: cezarmilan
Tu ale neide o to ci sa to da alebo neda....
Da sa to jednoducho nastavit na nonstop prevadzku a netreba nic odstavovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2012 09:37 Muž NASREDDIN [1383] Re: cezarmilan
Dá se to. Ovšem pokud jste na to ještě nepřišel, není divu, že kvasnice tolik odsuzujete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 09:25 threat Re: cezarmilan
Sháním Tibi krystaly a chci to zkusit.Vše jsem nastudoval,ale chtěl bych Vás požádat o konstrukci Vašeho difuzéru,pokud to není tajemství,na videu vypadá dobře,já doposud používal lipové dřívko,ale to se mi teď během asi čtyř měsíců,co jsem zrušil burčák ztratilo,tak bych vyzkoušel něco jiného.Děkuji za ochotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 08:32 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Sid
Ako zabezpečíte kvasnice na noc, teda keď nesvieti svetlo, aby CO2 do akvária netlačili? Dá sa to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   13.03.2012 22:27 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: cezarmilan
...pokiaľ odpojíš hadičku od akvária s kvasnicami, tak sa reakcia urýchli a je možné, že do rána prestanú pracovať... Kvasnice na noc nejde zastaviť, odstaviť, musia ísť aj v noci a to už nehovorím o tom keby sa na noc fľaša s kvasnicami uzavrela...
Kam chodíte na tyhle rozumy?! :)
A nápady?! :) Proč by se měla láhev s kvasícím cukrem na noc zavírat?
Dost mi to připomíná Zdendu Izera a jeho "Jen blbni"... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   13.03.2012 20:40 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: honzaprouza77
Ešte takto, pokiaľ odpojíš hadičku od akvária s kvasnicami, tak sa reakcia urýchli a je možné, že do rána prestanú pracovať, všimni si na videu na fľaši ten bielý ventilček. Ten na noc otváram, aby CO2 neišlo do akvárka a ráno znovu zatiahnem a znovu sa natlakuje a ide v pohode ďaľej. U kvasníc je pri takomto spôsobe tendencia vykypieť, vytiecť von z fľaše u TIBI to nehrozí. Kvasnice na noc nejde zastaviť, odstaviť, musia ísť aj v noci a to už nehovorím o tom keby sa na noc fľaša s kvasnicami uzavrela :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 20:31 Muž honzaprouza77 [18] Re: cezarmilan
No, když s tím dělá rozumný člověk a má nějakou pojistku a dobrý (přesný) recept, tak je to ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 20:29 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: honzaprouza77
Produkciou sú lepšie kvasnice u TIBI mi išlo hlavne o úsporu cukru a praktickosť, nesmrdia, nehrozí prípadná nehoda a nikdy sa im nepodarí dostať sa cez hadičku do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 19:16 Muž honzaprouza77 [18]
jsou lepší kvasnice, nebo tibi? ( mylsím větší produkci CO2 ne trvanlivost)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 17:04 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Tak je to opäť silnejšie, fľaša zväčšila svoj objem
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 13:47 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Dejmon
Tu spoustu hadičky som dal na dôkaz, že to potlačí aj do vedľajšej miestnosti, samozrejme ak je treba sa hadička skráti.Mezitím nedobublá pretože to takto a silnejúco pôjde okolo troch týždňov, niekedy i viac. Ten výstup so natáčal hodinu po založení, teraz je to zase omnoho lepšie a fľašu stále viac a viac tlakuje.
Použijem to vaše: "no hold kdo umí ten umí" Z mojej strany spokojnosť už aj dropscheker sa zafarbuje do zelena ano palec
A ozaj ako vieš? si skúšal?, či len tipuješ, či? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 12:31 Muž Dejmon [64] Re: cezarmilan
Než natlačí spoustu a spoustu tý hadičky tak to mezitím dobublá a bude muset založit nový kvašák . Ten výstup taky nic moc všechno jde vniveč ven mimo AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2012 10:48 Muž cezarmilan [591] - Rostliny – CO2 ináč, lepšie, bezpečnejšie, pohodlne bez zápachu
Po čase opäť video z mojej dielničky opäť TIBI a opäť lepšie a ešte budem pracovať na vylepšení
www.youtube.com/…
a k tomu môj difúzor s mojím nápadom, a že to funguje? vidíte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 15:04 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: čmeliak
Fľaša s TIBI 10cm hadičky spätný ventil a na neho napojiť ďaľšiu hadičkum ktorá už môže ísť priamo do akva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 22:46 Muž čmeliak [5] Re: cezarmilan
jáj, jasne dakujem :)..takze nadoba s tibi z ktorej ide hadicka rovno do akva, ale musi tam byt ten spätny ventil...to je vsetko ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 17:58 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: čmeliak
Nie, nie,toto:
www.aquapage.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 31565x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15188?od=151