Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

TIBI krystaly

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
TIBI krystaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 20:57 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Další info:
Stále stejná násada, 19dní stará, bez dokrmení. Dnes 16 bublí/min
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.09.2010 20:49 Muž NASREDDIN [1383] Re: cezarmilan
cezarmilan napsal:
Takže vidím, že to vadí

Ale nevadí, jen to působí jako by jste jen tak z ničeho vložil nikomu neadresovaný příspěvek , aby řeč nestála.
A přestaňte prosím reagovat, jak dítě, kterému každý ubližuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 20:46 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: cezarmilan
Pre istotu si přečtu vždy celé téma smich

A ten odkaz ?

Ať čtu jakkoli pozorně, pořád nemohu najít odpovědi. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   28.09.2010 20:25 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Acinonyx
Pre istotu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   28.09.2010 20:24 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Kukocko
To je neustály problém, VEĎ POZORNE ČÍTAJTE! Posledná veta je "Je to duplicitné, ale verím, že nebude vadiť"
Je to opis z tejto témy str. 7!
Takže vidím, že to vadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 19:44 Žena bluedream [245] Re: Moucha
Diskuse je i na akva.sk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 19:33 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Acinonyx
treba se boji, aby jsme mu nezkazily povest..... urcite nekde je jina diskuse o tibi.... zkusme zagooglit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 19:07 Acinonyx Re: Maza
Na odkaz som sa uz pytal, ale nebude ..lebo ...ani svaty nevie preco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 18:39 Kukocko Re: Maza
Citron som skusil raz, a pomohol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.09.2010 18:33 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: cezarmilan
No, já taky nerozumím. Co je špatného na vodě prohnané přes aktivní uhlí? U destilky nebo demineralizované bych to chápal, ale to uhlí?
A dříve jsi doporučoval jako přídavek plátek citrónu a teď sodu a vápník??? Tomu říkám blesková evoluce:-)
A kdo ty výsledky dosahuje? Nějaký odkaz?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 18:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: cezarmilan
no ja tedka tibi pripojil ke zvonu z 20ml strikacky... prvnich 24hodin od namichani nove nasady vyprodukovaly cca 4ml plynu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 18:25 Kukocko Re: cezarmilan
Nejako celkom nerozumiem. Kto to akoze tak odporuca? Si to odniekadial vycital?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   28.09.2010 18:11 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
V niektorých mestách vodárne jónizujú vodu namiesto chlórovania a tá je pre TIBI nevhodná, rovnako je nevhodná demineralizovaná voda a voda filtrovaná aktívnym uhlím. To len na okraj.
Výborné výsledky dosahujú pri dodávaní CO2 v zložení minerálnej vody, POZOR! nie vody sýtenej z obchodu. Tá však nemusí byť. Namiesto minerálov dávajú do násady 1/8 čajovej lyžičky sódy a malé množstvo vápnika v podobe prevarených vajcových škrupín. To nemusí ísť do dobre rozbehnutej násady.
Maximálný výkon dosahujú keď sa pri ich "práci" (myslím tým TIBI) k ním nedostane kyslík z vonku. Verím, že sa dá tomu rozumieť. Použivajú namiesto počítadla bubliniek fajku, klasickú pri kvasení vína.
Na množenie používajú pretlačený zázvor, (len šťavu) z tej vymiešajú kašičku spolu s jednou čajovou lyžičkou cukru a pridajú do roztoku ku násade, uvádzajú, že pri tomto spôsobe sa násada do 24 hod. zdvojnásobí.
Je to odo mňa duplicitné, snáď to nebude vadiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 09:35 Muž Gordon [22] Re: pitrs06
Díky za rady. Tak objednám jen jeden a budu pozorovat. Pořád to vyjde levněji než to samé od Denerle nebo Sery :)

Mohl by mi prosím ještě třeba cezermilan napsat, jak se mám starat o ty krystalky? Mám je už týden a vypadají, že jim malinko dochází dech. Mám tam už týden ty rozinky (není to moc dlouho?)
Prostě nevím co s tím :-D
Tom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 23:13 pitrs06 Re: Gordon
dnes jsem měl možnost zkusit ten skleněný difuzer s keramikou a pozoroval jsem přesně to co popisuje sid. Tibi (alespoň u mě) to nepřetlačí tak dobře, dlouho to trvá a pak nic moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.09.2010 22:47 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Gordon
Právě tohle je jeden z typů difuzérů s keramickou patronou, kterou jsem zmínil.
Nevím, jak to zvládnou TIBI, ale "burčák" musí být namíchaný dostatečně "silný", aby plyn procházející patronou tvořil co nejjemnější bublinky.
Při "slabé" směsi trvá dlouho, než se plyn pod patronou nahromadí a výsledkem je, že si CO2 najde cestu nejmenšího odporu a z patrony uniká ve formě "ojedinělých" velkých bublin, které se nerozpouští tak dobře, jako bublinky malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 13:05 Muž Gordon [22] Re: Sid
Díky
no holt budu muset spíš nějak zamaskovat ten vzduchovací šutřík.

Ještě dotaz k TIBI.
Jak se o ně mám starat? Mám je už týden. Jsou u nich ty rozinky, ale celkově obsah láhve vypadá trošku divně. Navíc mi přijde, že to bublá tak nějak míň. :(

Edit: Můžu použít třeba toto: www.rataj-spk.cz/…
Bude stačit tlak z flašky s tibi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 21:02 pitrs06 Re: Gordon
na tibi zatím používám lipový hranolek a ten v poho. tlakový difuzér nemám, ale ten tlak z tibi není kdovíjaký
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 17:14 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Gordon
Jaký difuzor myslíte? S keramickou patronou?
Pokud ano, CO2 z "burčáku" (voda + cukr + kvasnice) keramickou patronu "přetlačí" - záleží na složení směsi, jak velký tlak plynu vyvine. :-)
(S TIBI nemám zkušenost. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 16:21 Muž Gordon [22]
Dotaz, můžu na TIBI a burčák používat difuzor? Někde jsem četl, že je na to třeba větší tlak :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.09.2010 10:16 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: cezarmilan
Nedá mi to nereagovat. Nebudu se vyadřovat k příspěvku JuryS. Nicméně stačí se podívat na profily Sida a zejména Danily, aby jsi pochopil, že ti dva maji již něco zkušeností za sebou.
Sám mám CO2 set i burčák a TIBI zkouším, viz příspěvky níže. Pokud jsi opravdu takový TIBIguru, už jsem nemusel s TIBI laborovat a mohl jsem v klidu provozovat TIBI podle TVÉHO návodu.
Navíc slova patřící k popisu vyměšování se sem opravdu nehodí rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.09.2010 10:15 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Maza
To ujde. :-)
Ještě byste mohl testnout místo 4 vrchovatých polévkových lžic cukru ty Milancezarem inzerované 4 čajové lžičky... ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 09:27 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Stále stejná násada, 15dní stará, bez dokrmení. Dnes 17 bublí/min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 15:45 JuraS Re: JJaanca
kolik předpokládáš, že taková bomba s co2 stojí ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 15:09 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: JJaanca
jeste je tu burcak.... a kdyz pridas zasobnik tak to ma i stalej tlak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 14:59 Žena JJaanca [67] Re: JuraS
Já nemám na bombu s CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.09.2010 14:45 JuraS
když si vzpomínám jak jsem tady před víc jak rokem hledal odpovědi na to proč mi nefunguje kvašení 14 dní tak jako podle návodů z netu co jsem studovbal desítky hodin cestou z práce, na wc, v posteli prostě všude, těch nervů a pak jsem se na to vaSRRRal a koupil bombu s co2 a kontoler a od tý doby nevím co je to starost o co2, o pH, o růst kytek (po kýblech doslova vyhazuju z balkona ven)..že se na to nevy...jako já...???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 14:01 Kukocko Re: Chem
Ja to pouzivam, ale nie som kvetinkar, ako pises. 30-55 bubliniek za minutu nie je problem dosiahnut.
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.09.2010 13:06 Muž Chem [837] Re: cezarmilan
O jaký pokrok se jedná? Zatím stále nikdo nepotvrzuje Tvoje teze o krystalcích, stále žádný rostlinář nepoužívá k tvorbě CO2 do akvárií krystalky. Zkrátka žádný pokrok nikdo nezaznamenal. Spíše mi přijde, že čím více lidí tuto metodu zkusilo, tím více se nepotvrzují Tebou uváděná fakta... pokud to ovšem fakta jsou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.09.2010 15:22 Muž Gordon [22] Re: JuraH.
Mě to jede furt stejně, zhoustnutí jsem zatím žádné nezaznamenal a to jsem tam tý sody dal celkem dost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 14:31 Muž JuraH. [5] – chybička
Asi se někde vloudila chybička
celý obsah mi zhoustl a je z toho slizká sračka ---> asi před minutou jsem to nalil do větší nádoby, přilil vodu a namačkal polovinu citrónu, snad se ten hnus rozpustí :-O jinak předtím jsem tam měl 5lžiček cukru, jednu a půl čajové lžičky tibi, 10 rozinek a podle kohosi jsem tam přidal jedlou sodu <- vinu na zhoustnutí přisuzuji jí ale nevím no... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.09.2010 13:25 Muž Feferonek ® [14] - AmerikaRe: Feferonek
Další pozorování....Ustálilo se to na 19 bublinek/min.Je to slabota :-( No uvidím zítra ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 11:28 Muž Feferonek ® [14] - AmerikaRe: Sid
Tak 4 střední lžíce = 8 čajových sad
asi se fakt vyčerpal k.prášek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 11:17 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Feferonek
...Po hodině to začalo slábnout...
Vyčerpal se "kypřící prášek". :)
...4 střední lžíce cukru...
Mohl byste ty střední lžíce "přepočítat" (alespoň přibližně) na čajové lžičky? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 10:56 Muž Feferonek ® [14] - AmerikaRe: DrBolíto
Klasická hadička (akvarijní)přes počítadlo bublin.Po hodině to začalo slábnout ted´jsem na 39bublin/min. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 10:46 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Feferonek
Jaký průměr má konec co z něj jdou ty bublinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 09:50 Muž Feferonek ® [14] - Amerika
Tak : Litrová láhev%=5cm Tibi=20rozinek=kolečko citronu=špetka k.prášku=4 stření lžíce cukru==52bublinek za min.Uvydíme jak dlouho to bude bublat(a hlavně jaká bude frekvence) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 23:02 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Gordon
Já teď tibi bublám 13 bublí/min do 25l a na noc nevyndávám :-) Bublám lipovým dřívkem a tak rozpouštění není nic moc. Chce to hlídat pH. Mě se mění +-0,3 den/noc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 22:36 Muž Gordon [22]
Dotaz, můžu to při bublání +-15bublin/min nechat puštěné přes noc?
Teď to vyndavám a je to dost otravné, chtěl bych to nasadit na počítadlo bublin a reaktor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.09.2010 22:32 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: cezarmilan
Kdyby jste nikdy své výroky nepovažoval za univerzální, a nedopouštěl se "univerzálních" (zatím se obávám, že nesmyslných) výroků tohoto typu: "Pre akvária do 50litrov 3dcl fľaša, 3 polievkové, (plastové) lyžice TIBI, 3 čajové lyžičky cukru a cca 5 hrozienok, do 100litrov 1litrová fľaša 4 lyžice TIBI, 4 čajové lyžičky cukru viac hrozienok a tak pokračuješ, do 500 litrov však musí 2 litrová fľaša stačiť... nemusíš ich dokrmovať každý týždeň, nechaj ich dlhšie... mám už násady, ktoré stačí dokrmiť raz do mesiaca.", tak by ani jeden teoretik nemudroval. :) Nehledě na to že ani praktické zkušenosti nehrají ve prospěch toho co tvrdíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 18:36 Muž NASREDDIN [1383] Re: JuraH.
Dejte do lahve trochu kyseliny (postačí ocet) a přidejte zásadu (jedlou sodu) a uvidíte jak to "bublá" při neutralizaci ;-). (na základce jsme takto předváděli model hasícího přístroje).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 18:23 Muž NASREDDIN [1383] Re: Gordon
Možná by bylo rozumnější už nic nepřidávat, ale pozorovat, jak dlouho bude ta produkce zvýšená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 18:21 Muž JuraH. [5] Re: cezarmilan
Soda zvyšuje pH ?
Není to náhodou v rozporu s "plátkem citrónu" ?

Není to o tom, že jsi nejsi chemik. Ty podle mě vůbec netušíš co a proč radíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 18:19 Muž Gordon [22] Re: Gordon
Tak po nadopování jedlou sodou to jede 15bublin/min. :-D
Možná jí tak zkusim přidat ještě trochu tak na těch 30/min :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 18:19 Muž NASREDDIN [1383] Re: cezarmilan
Jenže kdyby vám do toho ti teoretici nekecali, tak byl jediný a univerzální návod, ten váš původní.
Takhle jsme se aspoň postupně dobrali k tomu, že tato metoda je ovlivňována dalšími okolními faktory a časem se jistě najde co nejoptimálnější receptura. A o tom snad diskuze je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 18:06 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: NASREDDIN
Návod tu je, ale kto pozorne číta príde na to,že nieje univerzálny,pretože neviem zaručiť nikomu tu správnú kondíciu TIBI vplyvom zaobchádzania s nimi predošlým majiteľom a doručovateľom o to v tejto téme ide a preto by tu mali prispievať tí, čo majú s TIBI prax a nie teoretici, ktorí bažia po chytaní za slová
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 17:59 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Sid
Tak som napísal čo si potreboval,že? Dobre, skús ma seriozne poopraviť.Ja nemožem za to, že sa nezaoberáme chemizmom vody, mi tu pod Tatrami máme vodu bezproblémovú, necháme odstáť a používame pre potreby akvaristické. Nemáme problémy ani so zdravím a množením rybičiek, rovnaké to máme s rastlinkami a s burčiakom, teraz s TIBI, proste máme šťastie.Problémy, ktoré nás netrapia neriešime.
A na záver, no naozaj niesom chemik, ale to neznamená, že automechanik nemože vypestovať najkrajší kvet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 17:24 Muž Gordon [22] Re: Gordon
Tak ta jedlá soda je trochu nakopla. Jedu to přes kamínek a je tam víc proudů bublinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.09.2010 15:33 Muž NASREDDIN [1383] Re: Usine
Což o to, já si klidně počkám :-) .
Ovšem "otec" této metody tu jeden zaručený měl a každý komu se nezdál, byl přinejmenším hlupák, přestože ten návod se jaksi ještě nedoladil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2010 15:29 Usine Re: NASREDDIN
Co by jsi chtěl je to poměrně nová věc a moc nevyzkoušená. Tak nečekej zatím žádný návod. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 31565x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15188?od=351