Rostlinám se nedaří
Mas pravdu, chybat tam toho asi toho bude viac. Na druhej strane, aj 27 °C je na terce malo. Ani ryba ani rak, osobne by som im pritopil a volil podla toho rastliny.
Na druhej strane, akvarko ma len 200l a to je podla mna na terce malo...
Mám tam na zkoušku terče, proto topim skoro 27.
Začnu asi zkoušet hnojit železo, to by asi nejvíce sedělo na nové žluté listy, ale scházet tan toho bude asi víc.
Bude stačit koupit třeba Easy life profito nebo k tomu ještě např. Carbo nebo Ferrox?
Mám doma ještě z PMMD toto, dá se to použít?
Stále svitim 10 hodin, mezi tím je pauza 2 hodiny.
Teplota 26 je zbytečně moc vysoká klidně bych šel alespoň o dva stupně níž. Vypínat a zapínat CO2 se nevyplatí
maniakva.sweb.cz/… . Při přidávání CO2 se mírnému hnojení nevyhneš a co ti tam schází musíš zjistit testy. Jak dlouho svítíš stále těch 10 hodin.
Dívám se na to, a taky na Tvoji hlavní fotku v původním rozlišení. Je tam dost zelené vláknité a rostliny nemají sytou barvu, je tam moc žluté. Na jasnou radu si netroufám, ale chce to zkoušet, ladit.
Zkontroluj dusík. 25 mg/l NO3 je dost, ale to píšeš v úvodní informaci a možná tam teď tolik nemáš.
Pohrej si se světlem. Možná je ho naopak příliš.
Změň rytmus výměny vody.
Pouvažuj o filtraci. Molitanová kostka je často pochvalované řešení, ale když ve Tvém případě nevede k optimálním výsledkům...
A uvaž reverzní osmózu. I když terčovci jsou prý už adaptovaní, měkčí voda je v mnoha ohledech lepší - na rostliny, na řasy, na terčovce a většinu ryb.
Je to tak napůl cesty mezi průšvihem a vymakaným akvárkem. Je na tom dost co vylepšovat, zkoušet, ale netroufám si takhle na dálku říct, čím konkrétně začít.
Zasílám foto toho echinodoru plus cryptocoryny.
Mám koupit test na Fe nebo nějaký další prvek?
Zašlu zítra jak budu doma. Je na něm něco špatně? Ma pár světlých listů, ale jinak docela dobrý. Ale když byl teda nový, tak vypadal líp no. Teď nemá listy tak zelené a má je dost užší a delší.
Mám teda jít do toho silnějšího světla (chihiros a901)?
kmara napsal: Proc většině stonkovek opadavaji spodní listy a zůstává dlouhý stonek?
Vysoký vodní sloupec a stonkovky v hustých trsech až k hladině. Spodní listy mají málo světla.
Spíš bych se rád podíval na detailní fotku toho echinodoru co máš úplně vlevo.
Starší reakce
No ryby dýchají dost rychle nevím čím to může být.
Chci koupit silnější světlo, tak potřebuji nějak vyřešit ty řasy.
NO2 neměř, máš zaběhlé akva. Škoda peněz za test, to bude na nule, jinak by ryby byly břichem vzhůru nebo nemocné, NO3 bych změřil určitě.
Edit: k mléčné hladině si projdi toto
rybicky.net/forum/6671
Zkus to sebrat papírovými ubrousky, ten bordel na hladině,a potom 5 dní vůbec nekrm, ověříš si zda není problém právě v krmení.
Ono možná takhle na té fotce to vypadá fajn, ale naživo je to hrůza. Tak si to nepredstavuji já
Všude řasa a mléčná hladina.
Každopádně musím koupit nějaké testy a pomerit NO2 a NO3 a tak.
Strádající rostliny si představuji jinak, vždyť to vypadá celkem fajn, až na vláknitou řasu. Už jsem tu někde psal, že ukončením dodávky CO2 se skokově změnily podmínky v akváriu a toho mohly řasy využít.
Asi něco takového PH 7,5 ,UT 6°KH ,CT 13°GH, jestli to ještě pořád platí. Prezentaci doplním během dne.
Chtělo by to napřed zjistit a vypsat, co ti teče doma z kohoutku (pak až nějaké testy). Je to úplný základ. Chtělo by to taky uvést, čím a jak často krmíš, to je podle mě víc vypovídající, než že tam máš 55 ryb (mimochodem všechno čistotné ryby až na ancistruse). Napiš tam jak často měníš vodu (a kolik), jestli odkaluješ. Jak a jak často čistíš ten filtr. Přidej aktuální foto celé nádrže. Dej si trochu práci s rozepsáním podrobných údajů do té prezentace, takhle to nejde z tebe postupně tahat. To tu budeme měsíc a nikam se nedostaneme
Ještě k Pistiím - mám je nad filtrem, tam by měla být voda nejklidnější. A CO2 teda nepřidávám.
Nechem byť múdri. Ale mam podobný problém. No môj názor je že obidvaja mame nie ideálny filtráciu. Mne sa zdá ze ten molitan na čerpadlo nedrží dobre a voda nejde cez celý objem molitanu. Teda aspoň u mňa. Preto ti doporučujem vymeniť filter. Ja idem dat externý s objemom aspoň 6l, trojnásobok súčasného objemu vnútorného filtra. Som strašne zvedavý...
Jednak tam máš hodně ryb 55 kusů + hnojíš PMDD tudíž hodně živin a jak často se vrtáš v tom akváriu potažmo odkaluješ dno?
Já bych se zaměřil na parametry vody a tam hledal řešení.
No, právě přemýšlím,zda z toho ještě něco može byt. Ale třeba jsem měla Cabombu hned zazačátku akva,která to zdala.Teď jsem naní dostala krevetky a zkusila jsem ju podruhé a zatím musím zaťukat a roste před očima! Tak zda je zkusit vyptat někde znovu nebo faktprostě neřešit a dát jiný druh.. ?
Podle toho dna to vypadalo na nově založené.
Někdy 02/17 bylo založeno.
To je nově založené akvárko?
No ono není ani co aktualizovat, všechno je při starém kromě toho, že teď nedávám CO2.
Trápí mě to už dost dlouho i v předchozím akva to bylo stejné. Chtěl bych už s tím konečně hnout a zbavit se řas
Máš tam toho víc, je tam vidět i sinice. Začni tím, že si provedeš aktualizaci nádrže s co nejvíce informace. Potom bude lehčí poradit.
Tohle slabým světlem nebude.
Taky plánuji Chirios a k němu i programovatelný regulátor.
Silné světlo můžeš zeslabit. A to u Chiriosu není problém
Chihiros plánuji také, nebál bych se toho. Možná se silnějším světlem budeš muset trochu hnojit, aby světlo a živiny byly v rovnováze. Aktuálně mám cca 5O W kombinace LED pásků a zářivek, rostlinám se daří. Výměnu chci provést, páč pásek je po 3 letech na konci životnosti.
Ano je to tak. Napřed se rostlinám dařilo, ale teď hodně stagnuji. Mám právě v plánu kupovat chihiros a901, tak jestli to k něčemu bude.
Zářivky jsem měnil asi před rokem a reflektory mám samodomo.
Je to 60 W na 200 l akva s hloubkou 50 cm ? Pokud ano, silnější světlo by mohlo pomoci. Kdy naposledy jsi měnil zářivky a máš reflektory? Chtělo by to aktualizovat prezentaci, včetně fotek...
Než složitě laborovat, tak bych upřednostnil právě ty rostliny, kterým se daří a ostatních bych se zbavil.
Edit: Pistie potřebuje ke svému růstu vyšší hladinu NO3 a klidnou hladinu, jinak krní
Mám takový dotaz k rostlinám. Ty špatně rostoucí: Vallisneria nana (od 04.02.2017) stagnující, od sinice krní, V. Americana odešla úplně. Anubias striped - opadal, pak vyrašily mikro lísty a pak se rozpadly, sinici to nebylo, odcházel už před ní. Egeria (od 14.03.2017) část se rozpadla, vzrůstný vrchol znovu zasazen+nové rostlinky, asi to dá, ale nic moc. Hydrocoryle trip. (od 19.03.2017) - mikro lístky, ale roste, sinice. Pistie vždy příjdou o kořeny a pak se rozpadají a krní až odejdou.
Je nějaká šance, že začnou růst nebo už se nevzpamatují a měla bych je vyměnit(hlavně ty Vall.)? U Vallisnerií jsem předpokládala, jak mi za chvilu přerostou a budu je probírat a místo toho se změnšují a ubývají. A to byla první výsadba!
Teď jsem vedle nich zasadila Crinum a jako - takhle nějak to mělo vypadat!
Hnojím Profitem a Sanytrem, více viz prez. Moje první...
Některým se u mě daří (Anubias, Ludwigia, Hygrophila dif., Riccia, mech, Cryptocoryne nev. a aff., Najas, Ceratophyllum, Microsorum, Cladophora). Dlouho nic moc byla Rotala, ale teď začla krásně a rychle růst).
S problémy Cryptocoryne pond. - dostala jsem s chlorózou, ale roste, nové lísty, až teď se chloróza postupně ztrácí..Stagnující, ale hezká je Hygrophila cor., sinice - ale měla to být solitera ve středu a to rozhodně není (od 19.03.2017). Vyměnit/poroste?
Starší reakce
1. vodu měníš příliš často a příliš mnoho
2. žluté jsou nové listy ==> téměř vždy nedostatek draslíku nebo hořčíku
3. vzhledem k tomu, jak moc vody měníš a jak málo máš ryb přichází v úvahu i nedostatek dusíku
Co s tím? Neměnit tak často vodu (max 10% za 14 dnů) a přidat osvětlení. Pokud to nepomůže, pak můžeš začít řešit hnojiva, koupit si test na kvalitu vody atp. Také doporučuji podívat se na web, jakou kvalitu má voda, co u Vás teče z kohoutku - problém bývá hodně měkká nebo naopak hodně vápenatá voda, nebo voda, kde není žádné železo.
Starší reakce
Máš tam sestavu rostlin, která běžně na začátku moc neroste. Ale vypadají v pořádku, takže bych nic neměnil. Kromě toho co píše vaaclav: Pomoz těm stávajícím přidáním nějakých vhodných rostlin na rozběh. Egeria, Ceratophyllum, Hygrophila difformis, Hygrophila polysperma, aj.
Já bych to neviděl zas tak černě jen bych přidal nenáročné stonkové rostliny a něco se snaž zjistit o vodě co ti teče z kohoutku.
podle typu listu bych tipnul cerstve zasazeno a puvodne emerzne pestovano.
pokud ano, tak co se kytek tyce, pockat, ustrihnout a zasadit vrchol - submerzni formu
z ruzice se prelistej samy
Jakou prezentaci?neznam nazev, jsem zacatecnik...snad dalsi foto pomuze
A co to je za rostlinu? Založ si presentaci ať vidíme víc.
0 05.10.2017 20:45 Kalf8 Ahojte poradi nekdo kde je problem u rostliny?vypadaji jeji listy skoro vsechny tak jako ty na fotografii.V akvarii mam jak nekolik zivorodek,cichavcu,teter a pancernicku.nemuze to byt i z hygienickych duvodu?moc ryb, moc vykalu a horsi kvalita? Nebo chybi nejaky chem.prvek? za kazdou radu budu velmi vděčný.
Tu Riccii nech plavat k tomu kameni stejně sama nepřiroste a kup si třeba ještě 1-2 košíky do toho rohu za ten kořen tohle Limnophila sessiliflora , až budeš mít hodně jiných rostlin tak to můžeš odstranit.
Nepanikařím, jen bych nerada aby mi to všechno ,,pomřelo" že něco dělám uplně špatně
Nějaký tip na další nenaročné rostliny? Snažila jsem se vybírat jen takové..
Máš tam těch rostlin poměrně málo a ne všechny jsou pro záběh ideální. Kryptokoryny běžně shazují listy, je třeba nechat je být a čekat. Echinodory tzv. přelistovávají, odcházející listy odstřihuj a vyhoď. Anubias může být napadený bakteriemi, těžká pomoc, ale čistota prospívá.
Měnit vodu, přidat nenáročné rychlerostoucí rostliny a vydržať.
EDIT: Aha, to není šípatkovec, ale šípatka, tedy sagittaria. Taky mívá zpočátku problémy sama se sebou a akváriu moc nepomůže.
Hoď tam HROMADU takových plevelů jako je egeria, ceratophyllum...
Přidat reakci
1 ...... [15] ...... 41 42
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 47931x