Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 10 Žádná další stránka   1  
Cichlidka Ramirezova - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2007 17:18 Muž Johns [30] - Cichlidy
když už ste u ramirézek rád bych koupil jeden páreček z okolí Písku díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2007 16:49 miro03
Fotka k příspěvku roman má pravdu ja tiež chovám ramirezki no skušenosti ako roman s nimi nemám ale po rady chodím k nemu a mojim ramirezkám sa darí dobre
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2007 13:06 Usine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2007 12:47 Muž Roman [100] - Cichlidy
Tím jak kompletně založíš nebo změníš vzhled nádrže, tak se tam rychle množí ty dusíkaté látky.Důvod je nezaběhnutý filtr.Takže nemůžeš psát že je to nové a není to tam.S klidným srdcem říkám, že je to nové a je to tam na 100%.Tady od toho máš ty změny na ramirézkách, které se uvnitř těla dusí.Je to jako když tě někdo chytne pevně pod krkem.Taky začneš tmavnout.Takže nezbývá než čekat až se filtr zabéhne.Pokud tedy máš filtr a ne nějakou plastovou krabičku s čerpadýlkem, ve které je kousek molitanu.A jak psal Václav o citlivosti, je to tak. ;-)
Filtr peru jenpu za 2-6 měsíců a tyto problémy nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2007 12:25 Renitko
No ted jsem kompletně měnila celá akvárium (vzhled i vodu) takže si myslim že dusičnany ve vodě určitě nemám, kromě toho dělám pravidelně test na přítomnost NO2 a NO3 a jsou naprosto v normě. Tak bych se spíš chtěla zeptat jestli se nejdená o nějakou nemoc???? Poradte prosím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2007 09:51 Usine
Ramirézky jsou háklivé na čistotu vody a na obsah dusičnanů ve vodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2007 18:37 Renitko
Fotka k příspěvku Tak přikládám fotky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2007 15:23 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
určitě přidej foto,dost to pomůže... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2007 15:22 Renitko – Ramirézky
Ahojky mohl by mi prosím vás někdo poradit.??? :-( Jedná se o nemoc ramirézky. Z neznámých důvodů mi začala samička od ramirézky měnit barvu jako by do černa a byla taková nějaká divná- plavala jako by na boku, tak jsem ji raději dala pryč. A ted asi po 14 dnech se mi ten stejný problém začal objevovat i u samičky další. :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2006 12:50 richard – cichlidy
Je to tím, že cichlidy dospívají. Mladé mají barvu jako samice a při dospívání samci mění barvu. Změna barvy záleží na druhu. Podívej se na www.akvamalawi.com tam se dozvíš víc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2006 12:35 roots – cichl
hmmm... rovnako stare, jedny zostavaju take ake su, a ine menia farbu... a mali by vyzerat tak, ako vyzeraju, pretoze tak vyzeraju aj stare.. ale teda je to mozne, ze ked si brania teritorium, a pod.... mozno to je tak.. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2006 12:07 ►MICUS◄ – ?
Jsem cichlidy neměla, ale není to tím, jak dospívají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2006 10:55 Muž matlala [798] - Rostliny – cichlidy
to je přirozené všechny cichlidy mené barvu(obrna teritoria, aktuální nálada a tak víš) smich smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2006 10:27 roots – cichlidy
kamaratko, naozaj... mal si akvarko volakedy v zivote? :) .. sak to vidim ze mi menia farbu, nie nahodou? no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2006 10:15 roots – cichlidy mění barvu
cauko, chcem sa spytat - africke cichlidy mi menia farbu. zo zltej, s ciernymi pasikmi sa stava modra, naopak oranzova mi meni farbu do ciernej a tak... je toto mozne? :-( co sa deje? zeby zo stravy ? potlesk ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2006 14:16 leny – pestřenci
pestřence jsme dali pryč,dominantní samec a to byl ještě docela malý honil a dlubal ostatní rybky.místo nich máme c.kakadu a ty jsou supr! ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2006 16:41 langosh – pestřenci
Zajímavá stránka - www.aqualandpetsplus.com/… . Máte tam i fotky, takže vám to možná pomůže při určování pohlaví.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2006 16:37 Heavyk1 – pestřenci
Teprve se jim začíná vybarvovat ocasní ploutev, jsou to jediné teritoriální ryby v mém akváriu, mám dvě a přesto se od sebe odhánějí, takže soudím, že to nebude pár nebo jsou ještě příliš mladé. Jeden byl tmavší od začátku, celkově vybarvenější, ale i červené bříško. Zatím nevím, zda počkat nebo pořídit dalšího, když opravdu neznám měřítko. Hřbetní ploutve jsou do špičata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2006 21:26 B.L. – Pestřenci
Samci mají zašpičaťelou hřbetní ploutev a skvrny na ocasní ploutvi,samice jsou menší, v době tření tmavší. Ryby který prodávaj v akvaristice,tak jsou ještě mimina a asi nepoznáš rozdíly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2006 16:06 Heavyk1 – mrzí mě to
Ani netušíte, jak jsem to s nimi prožívala, o citlivosti na vodu vím, dusíkaté látky jsem neměřila, protože nebylo k sehnání nic, čím bych to zjistila, co se týká tvrdosti a PH, tam problém nemohl být. Akvárium jsem čistila od výkalů, přidávala pozvolna i CO2, byly pořád v pohodě a pak to šlo jedna za druhou. Dokupovala jsem poslední dodatečně, tak mě napadla taky varianta, že jsem přinesla něco do akvária s ní, ale to už teď nevrátím. Bojím se si je znova pořídit, přesto k nim chovám neskutečné sympatie. Teď jejich místo nahradili pestřenci červení, neměli by být až tak hákliví, snad to dopadne dobře, ovšem tam si nejsem jistá, jak poznám pohlaví.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2006 14:37 Killer – cichlidky
tak mi ten samec taky chcípnul,ale ostatní jsou zatim ve formě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2006 10:25 langosh – Cichlidky
Ano, cichlidky jsou velmi citlivé na dusíkaté látky. Obecně se to podceňuje třeba u dusičnanů, které nejsou přímo jedovaté, ale dlouhodobá zvýšená koncentrace oslabuje kondici rybky a ta je náchylnějsí k nemocem.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2006 21:14 Killer – vodnatelnost
na vodnatelnost tyto ryby trpí když je špatná voda..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2006 21:12 Killer – špatna zprava
Tak ale to velmi nerad slyšim,dneska jsem si podobneho chovaní všiml u jednoho samce ramirezky taky.Doufam ze mi taky nechcipne.Přitom ostatnim se daří dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2006 21:10 Heavyk1 – pokracovani 2
Tak jsme přišli o všechny tyto rybky. Léčbou se nemoc jen zpomalila, ale neodvrátila. Je mi to moc líto, podle příznaků a mnou vyhledaných stránek mohly mít tuberkulozu, infekční vodnatelnost a i známky nějaké otravy. Ostatním druhům akvárium prospívá. Je to velká škoda.
PS: Takto to probíhalo během několika dní, psala jsem to k jednotlivým druhům ryb, sem do fora to je jen zkopírované. Příznaky byly zvláštní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2006 21:07 Heavyk1 – pokracovani
Uplynulo pár dní, přišla jsem i o druhou a ostatní to asi čeká taky. Nejdříve vyplouvají více k hladině a jejich těla ztmavnou. Zůstávájí bez energie a vypadá to, jak kdyby se nafoukly. Na jedné z nich se ráno objevil bílý flíček (snad plíseň?). Co je to za nemoc a proč ji mají, když se o prostředí v akváriu starám a jiné ryby to nepostihuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2006 21:06 Heavyk1 – Cichlidka ramirezova
Ahoj, chtěla bych se zeptat... mám čtyři ramirezky ve spol. akváriu s rybkama, se kterými se dobře snášejí. Tvrdost vody střední, ph upravuji, vedlo se jim dobře, v poslední době občas některé z nich vyplavou k hladině a jakoby lapají po dechu. Opět se to zklidní, ale dnes mi bez jiného důvodu jedna umřela. Čím to může být? Díky za rady.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [10]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 10996x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1476-cichlidka-ramirezova--nemoc?od=451