Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 17:07 Žena Kate127 [74] Re: Tomas Enderson
Díky za odkaz. Naštěstí nemám pocit, že by to bylo ono, tak snad je to jen nějaká ranka a bude brzy vše jak má být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 14:38 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry
Zajímavé čtení o nemoci, která poslední dobou postihuje Mikrogeophagus ramirezi je v diskuzi u tohoto článku. Příspěvek 3.11.2009 od JRK. Chovatelům ramirézek doporučím tohle hodně sledovat. Na další ryby to nejde, mne se to projevilo, až na rok starých rybách do té doby v pohodě. Bohužel stejně jako v příspěvku to i u mne dopadlo špatně. :-(

www.akvarista.cz/…

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 14:07 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Kate127
Jj jedna lžička :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 11:43 Žena Kate127 [74] Re: Bob66
A ona magická troška soli je kolik? :-D Jedna čajová lžička na cca 20l, kterou vyměním?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 11:38 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Kate127
Sůl můžeš trošku přidat ;-) Nebo pokud máš eSHu 2000 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 11:31 Žena Kate127 [74] Re: Bob66
No já vím, ale lepší foťák nemám :-( prostě je vidět, že ty šupiny jsou nějaké rozrušené, ale ani přes lupu jsem nic nevypozorovala. Bohužel rašelinový výluh ani nic z toho co jsi vyjmenoval nemám po ruce. Co ta sůl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 11:26 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Kate127
Podle fotky nelze poznat nic, může to být cokoliv hmm Výměnou vody nic nezkazíš, můžeš přidat i nějaký rašelinový výluh nebo list mandlovníku, olšové šištičky atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 11:16 Žena Kate127 [74] – Nemoc?
Fotka k příspěvku Zdravím všechny,

dneska jsem na mé ramirezce zpozorovala nad okem asi jakousi ranku. Je to světlejší místo a na pohled to vypadá jakoby "vyďobnuté". Rybička vypadá zdravě, chová se normálně. Tak nevím, zda jde o počáteční stadium nějaké nemoci, např. nějaká plíseň a nebo zda ji třeba jen prohnal ramirezak? Pokusila jsem se to vyfotit ale zřejmé to asi skoro vubec nebude. Nicméně fotku přikládám. Jinak měním vodu jednou týdně 1/3 a odkaluji, tedy naposledy ve středu. V nádrži jsou i pancéřníčci. Ráda bych slyšela váš názor? Zda nemoc, jaká a jak ji léčit? Zda třeba jen výměnu vody a třeba přidat sůl a případně kolik na cca 58l vody? Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2011 11:07 Těhňajs
jaké množství NO3 snese cichlidka ramirezova?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 17:10 R Muž romant [27982] Re: Jirkaass
Mrkni se třeba sem www.akvarko.info/… a zkus to diagnostikovat podle příznaků Tvých ryb. Postupoval bych jako v prvním případě, co už Ti bylo doporučeno. Náklady na event. léčení budou nesrovantelně vyšší, než zakoupení jiných rybek. Určitě to chce dbát na dobrou kvalitu vody, na což jsou Ramirézy citlivější. Nepodceňovat údržbu, hlavně v podobě pravidelné výměny vody. Většina nemocí pramení ze zhoršených parametrů vody. Rybka je třeba nemocná, ale neprojeví se to u ní až do doby kdy se voda tzv. zhorší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 16:57 Muž Jirkaass [35]
Stále žádná reakce mezitím to má i další ramirezka napište my z ceho to je jak tomu zabránit!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 07:05 Muž Jirkaass [35] Re: rriki
cot o je za nemoc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 22:38 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Jirkaass
Šup sní do záchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 21:46 Muž Jirkaass [35]
dobrý den dneska jsem u ramirezky zaznamenal že má jakési propadlé přicho u dolních ploutývh a porád se jakoby plazý po dne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 12:05 R Muž romant [27982] Re: jan
Jako prvotní léčbu bych použil čatější výměnu vody a mělo by se to samo zacelit. Solí nic skazit nemůžeš, je to podpora tvorby slizu, jimiž jsouy rybky pokryty a je to taková ochranná vrstva. Pokud by došlo k zaplísnění těch poraněných míst, tak použít nějaký přípravek proti plísni, jako třeba Acriflavin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 11:03 Muž hardy [45] Re: jan
Z me zkusenosti je to naprosto v pohode,ja sul davam a remizky jsou v pohode,ale treba ti nekdo rekne opak uvidis kdo se tu jeste vyjadri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 10:45 Muž jan [132] - Živorodky – sůl a ramirezky
můžu dát k ramirézkám jako léčivo sůl i když chtějí měkkou vodu ? U samičky se vyskytly drobná zranění na ploutvích asi zásah samečka nebo ancíků :-( . Když tak napište o nějakém jiném vhodnějším léčivu :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 16:51 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: boumi
Jasně že může, jen takhle vznikají ty hnusní hybridi, kterých jsou plné akvaristiky..ještě že jsem trefil pana Kučeru když jsem projížděl Mělníkem a stavoval se samozřejmě ve Vivariu, vytáhl mi krásné samičky...takové ramirezky jsem dlouho neviděl, sice prcci, ale klasické vybarvení..žádné long fin, asia a podobné parády hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 16:38 Muž boumi [0]
Drsně to zní každopádně a myslim si že nejsem první ani poslední akvarista který si radši koupí novou rybku než aby vrážel bůch ví jakej majland do chemie u které je ryziko že nemusí zabrat.
Toť můj názor takže se uvidí, podle mě je rybky do týdne ded(mrtvá), a asi si koupim nějakou jinou.(otázka která sem nepatří: může bejt normal ramirezka se zlatou?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 16:21 R Muž romant [27982] Re: boumi
Bude to znít drsně, ale já bych tu rybku tzv. oželel a spíš než si rozhodit celý akvárko nějakou léčbou, tak bych investoval do rybky nové. Podle mě je to u akvaristy, který má akvárko na pohodu a né na obživu to lepší řešení. Když už léčit, tak určitě ne ve společenským akva, ale v nějaký karanténní nádrži, tak abych si zbytečně nezpůsobil další nechtěný problém. Toť můj názor. Držím palce ke správnému rozhodnutí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 16:01 Muž boumi [0]
Že je to příznak parazita taky vim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 16:01 Muž boumi [0]
Nějakou dobu je má takové bíle až průhledné a že je to příznak parazita, jenže co dělat, zítra si tedy nejspíš zajdu do akvaristiky pro nejaké to léčivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.05.2011 15:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: boumi
Uvazuj tak, ze leciva urcena na nejake veci na kuzi nicemu moc nepomohou, ale rozhasi Ti akvarium tak, ze ty ryby nepreziji ani co by prezit normalne mohly. Kdyz ta ryba neplesnivi, nac Acriflavin? Kdyz chces neco zkusit, musis lecit aspon neco vnitrniho, na co to nejvic vypada, at mas nejakou sanci a duvod to delat.

Jake vykaly ma ta ryba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 15:52 Muž boumi [0]
Přemýšlím mám acriflavin jestli by ji nepomohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 15:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: boumi
No pokud je to dobra diagnoza a uz je to rozjete, samo se to nespravi. Takze pokud nechces chemii a pripadne tu rybu holt ozelis, zkus ji aspon pomoct nejakymi vitaminy, levne treba "Dajana Vitamin", nebo asi tak 3x drazsi "Sera Fishtamin" atp. Kdyz uz nelecis a nechas to na rybach, at maji aspon lepsi sance se branit samy, a treba jsi diagnozu trefil spatne a nebude to az tak zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 15:37 Muž boumi [0]
Díky moc ale asi to necham na akvárku z chemie nemam moc dobrej pocit a několikrát se mi to ani neviplatilo ale díky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 15:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: boumi
Pokud jsi trefil diagnozu, mam vyzkouseny Sera Flagellol, bezva vec, ale priprav si okolo 4 stovek za nejmensi lahvicku. Dale je mozne pouzit Entizol, sam zkusenosti nemam. Tetra Hexa-Ex jsem zkousel, neuspel jsem, ale treba jsem lecil pozde, ono vylecit tyhle vnitrni parazity v pozdejsim stadiu neni uplne legrace, nicmene ja jej uz zkouset znovu nebudu. Jeste existuje eSHa HEXAMITA, zkusenosti s tim nemam, videl jsem ho prodavat v Hornbachu.

Ta lecba muze byt velmi snadno drazsi nez nove ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 15:20 R Muž romant [27982] Re: boumi
Použij strejdu gůůgla, ten si bude vědět rady, já Ti v tomto neporadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 15:17 Muž boumi [0]
Tak díky moc jsou to zřejmě paraziti rodu Hexamit nebo Spironukleus.
Ale háček je v tom že nevím čim to léčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 15:13 R Muž romant [27982] Re: boumi
Zkus to určit třeba podle této stránky
www.akvarko.info/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 14:57 Muž boumi [0]
Čau lidi podobného problému jsem se tady v tomto vlákně nedočetl, mám ramirézky samce a samičku, samec je úplně v pohodě žere je aktivní atd... jenže samička mi odmítá žrát vločkové krmivo a vždy si jen zobne pár patentek, dřív žrala a byla na tom úplně stejně jako samec ale teď je hrozně málo aktivní stále se schovává a hubená ( má propadlé břicho do boku). Co by to mohlo být? Díkyza odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 18:55 Muž aldik [0]
Tak bohužel samička, jela k moři. Uvidíme jak dopadne chlapík, ale mám tušení, že stejně. Opravdu není nějaké řešení. V šuplíku čeká esha 2000 a optima, ale nechci to přehánět s chemií
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 09:25 Muž aldik [0]
Blesková odpověď, díky moc, budu pokračovat s dávkováním. Já jen jestli nejde ještě o něco jiného, když zbytek je ok a podle toho co jsem pročetl, toto nejsou typické příznaky krupičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 09:18 Muž Yirka [9118] – Re: aldik
Pokračuj s léčbou s dávkováním pro prodlouženou aplikaci EXITu do vymizení všech příznaků u všech rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 09:15 Muž aldik [0]
Fotka k příspěvku Prosím o radu s touto nemocí kdysi největšího agresora v akvárku. Do dnešního dne byla u většiny osazenstva léčena krupička (esha exit, snížení svícení, zvýšení teploty). Nepřežilo to cca. 50% neonek. Krupička už je vyléčena, na samečkovi je ještě vidět pár zbývajících bílých teček (zbytek bez tečky). Problém je ale že tito dva velmi špatně plavou, mají slepené ploutve, nežerou, zdržují se na jednom místě. Hodnoty vody jsou ok, viz ilustrační foto. Nevím jestli čekat nebo řešit nějaký jiný druh léčiva. Druhý pár cichlidek je naprosto v pohodě a užívá si stávající situaci. Děkuji za případné rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 22:34 Muž kostej [0] - Sumci – Re: stetinka
Nechat na pokoji, vždycky když jsem lečil ram. tak to dopadlo špatně od doby co si nevšímám drobných odchylek , občas slep.ploutve nebo potrhaná atd. jsou v pohodě silná ryba si poradí a slabá ne a zároveň silné ryby neohrozí stále je to jen příroda. Léčením jdeš proti ní a časem se ti to stejně vymstí. Je to ale jen můj osobní názor. Měj se ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 18:17 Žena stetinka [270] – Re: katterinecka
ale ne v souvislosti s vvyalenejma očima. Do té doby měla normální barvu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 18:10 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: stetinka
sytější barvu můžou mít i normálně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 18:07 Žena stetinka [270]
Fotka k příspěvku vykulené oko, sytější barva. Je to samice, ostatní jsou bez příznaků. Co radíte?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 08:31 Muž mmulcr [86] – Re: Tomiino
Ahoj, pokud dodržíš podmínky jejich chovu, nemusíš mít strach o to, že by nevydržely. Jsou trochu náchylnější, ale nic, co by nešlo zvládnout. A proti přinesení nemoci je přeci karanténa, popř. hodně dobrý dodavatel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 08:09 Muž Tomiino [43]
Ahojky lidicky,chtěl bych si poridit do sveho akva ramky,ale bojim se ze mi tam dlouho nevydrzi a prinesou mi tam nejakou nemoc....jakou mate zkusenost s ramkama?a jejich nemocemi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 22:34 Žena wercza [0]
Tak rybka to nepřežila. Ráno byla tuhá :-( Ostatní jsou zatím v pohodě, tak doufám, že to tak i zůstane. Jen mi pořád vrtá hlavou, kvůli čemu umřela :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 18:56 Žena wercza [0] – Re: stetinka
Tak jsem vyměnila dalších 15l :-) To už by trochu mohla ta rybka poznat, kdyby voda byla příčina. Tak uvidím, co se bude dít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 18:12 Žena stetinka [270] – Re: wercza
5 l z 60? Pokud je tam chyba v kvalitě vody, na kterou ramky reagují přednostně, tak si měla vyměnit aspoň 20-30
Edit: na odstátou se vyprdni! To není třeba ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 17:55 Žena wercza [0] – Re: stetinka
Tak jsem vyměnila cca 5l vody, zatim nic, ale to je ještě brzy na reakci. Tak kdyžtak za hodinku dvě vyměnim dalších 5l. Naštěstí mám odstátou. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   22.12.2010 17:37 Žena stetinka [270]
já bych to být nenechala. Vyměnila bych pro jistotu vodu a uvidíš, jak zareaguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 17:16 Žena wercza [0] – Re: romant
Díky za rady. Nechám to teď být a uvidím, jestli se z toho dostane. Doufám, že to neni nějaká nemoc - třeba se projeví později. Snad to nepostihne ostatní rybky. To by byla škoda, když mi tak pěkně rostou hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 17:07 R Muž romant [27982] – Re: wercza
Toho poměru litr/cm ryb bych se nedržel až zase tak doslova. Ramirézi jsou teritoriální rybky a proto si myslím, že ty dva páry budou na tohle akva až dost. To, že se ryba nepere neznamená, že jí některý ze samců pěkně neprohnal a ona se třeba někam namáčkla a může mít klidně nějaký vnitřní zranění, ale to jsou jenom spekulace. O ten filtr bych pečoval jak jsem psal výše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 16:58 Žena wercza [0] – Re: romant
Však já ho neperu uplně dočista-mám tam dva molitany-v čištění je střídám. Při výměně přidávám asi 10ml Biofiltru. Ale myslím, že nedostatek bakterií by se nakonec projevil v hodnotě NO3. Tahle samice se nepere, to spiš samci se proháněj-ale nijak dramaticky. Dle orientačního měření cm ryby/l to je na hraně. Ale to by se zase projevilo v NO3. Každopádně jestli chcípne, nechám počet ryb snížený. Fakt nevím co mám dělat. Jak tu ostatní psali, tak to asi nedopadne dobře sad Kdybych aspon věděla co to je a pro příště se toho vyvarovala :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 16:44 R Muž romant [27982] – Re: wercza
Ten filtr bych nechal běhat a čistil bych ho až si oto řekne sníženým průtokem vody. Předpokládám, že je to nějakej vnitřní s nějako molitanovou, nebo akvacitovou náplní. Pokud je tomu, tak stačí proprat v akvarijní vodě. Neprat úplně dočista, aby tam zbylo dostatečný množství nitrifikačních bakterií. Časté čištění filtru je paradoxně kontraproduktivní opatření a může se stát, že ty ramirézi reagují tak jak reagují.
EDIT: Těch 8 ramiréz na 60 litrový akva je docela dost a je taky klidně možný, že ta rybka utrpěla nějaký soubojový šrámy. Do budoucna bych ten počet určitě redukoval na polovinu, nechal bych tam 2 páry.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 10

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 10996x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1476-cichlidka-ramirezova--nemoc?od=251