Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   25.10.2010 11:03 Žena wercza [0] – Re: grizly
Promiňte, hledala jsem docela dlouho, ale nic podobného jsem nenašla. Vyhledavač mi např. na slovo "vřed" nic nevyhodil, takže vážně nevím. Asi máte jiný vyhledavač coze Hlavně, že si rýpnete, ale neporadíte, to umí každý palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   24.10.2010 12:53 Žena wercza [0] – Vřed?
Fotka k příspěvku Ahoj všem. U zlaté Ramirezky-samečka se včera večer objevil jakoby vřed vycházející ze zadku a pořád tam je. Jako kdyby to bylo krvavé. Jinak nemá příznaky žádné nemoci, je čilá a žere normálně. Rybku mám 2 a půl týdne a z toho 2 týdny byla v karanténě. Krmení střídám Tetra pro colour, Hikari granulky a Spirulinu tablety pro pancéřníky. Myslíte, že to zmizí? Jinak nevím, co s tím hmm Díky za rady X-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 19:15 Stistko – re: romant
Moje řeč, právě, že je nechci nějak moc stresovat dalším léčením. Teplotu vody jsem zvýšil na 28 a budu čekat. Vyměním kdyžtak ještě část vody a uvidím. Zítra odjíždím na tři dny, tak snad až se vrátím budou ještě chudinky živý...

Jinak díky moc za informace a rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 19:10 R Muž romant [27987] – Re: Stistko
No, já nejsem zastáncem nějakých častých léčebných kůr. Nechal bych to tak jak to je. Výměnou vody se nikdy nic neskazí, zvýšení teploty je taky možný a přirozený opatření. Prostě bych počkal jak se to vyvine, možná to zní blbě, ale někdy méně je opravdu více. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 19:07 Stistko – Re: romant
Když jsem dělal poslední měření vody - asi dva týdny zpět(NO2, NH3/NH4, NO3, Cu, Fe, PO4, gH, kH)...tak bylo všechno v normě. Poslední týden se dostanu domu vždycky po setmění, takže na nějaké rozsáhlé testy nejsou zrovna příhodné podmínky :-(

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 19:04 Stistko – re: romant
No rostlinek je tam asi o tři méně, než předtím...jsou tam tři echynodory, jeden anubias, potom řasokoule, pistia a růžkatec. Týdně měním třetinu vody. Vím, že jsou dost citlivé na vodu, ale parametry se mohly od posledního odlovu ostatních rybek snad jedině zlepšit (vzhledem k tomu, že tam bylo lehce přerybněno).

Co bys teda radil, že bych měl teď udělat? Po omnipuru se mi nechce zrovna nasazovat další léčbu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 19:00 R Muž romant [27987] – Re: Stistko
I když to nebude tím ph, tak se kloním k názoru, že to bude vodou. Jak jsem to pochopil tak v tom akvárku už nejsou ani rostliny, což může taky sehrát svoji roli. Ramirézky jsou na změny parametrů vody někdy dost háklivý.
EDIT: Ty rostliny beru zpět, teď jsem si podrobně četl Tvoji prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 18:39 Stistko – re: romant
No přestože v tomhle světle prd vidím :-), tak voda je zelenomodrá, takže rozhodně pod 7 to nebude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 18:32 Stistko – re: romant
Tak jo...já to jdu přeměřit :-) Ale listy jsem tam dal až teďka v neděli, tak nevím, co by to způsobovalo předtím :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 18:26 R Muž romant [27987] – Re: Stistko
Já vím, že jsem s tím ph otravnej, ale nesnižují právě ty listy dubu ph?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 18:21 Stistko – re: romant
Akva je zrušený, ale ještě je tam hodně místa, kde by se mohla schovat. Jsou tam kořeny, skořápky od kokosů. Včera jsem tam přidal několik vyvařený listů dubu, chtěl jsem vyzkoušet, jak to v akva vypadá, tak snad to s tím nesouvisí :-(

Kdyby to byla ale nějaká nemoc, tak by se to snad projevilo i na samečkovi (zvlášť, když první náznaky toho byly už před týdnem - před léčbou omnipurem)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 18:17 R Muž romant [27987] – Re: Stistko
O.K. tak to je v pohodě. Měl jsem podobnou skušenost s cichlidkama kakadu, ale tam byl problém v tom, že ph klesalo dost pod 6. V profilu píšeš, že to akvárko je v podstatě zrušený, tak třeba jestli ji ten sameček více neprohání a ona se nemá kde schovat, tak jí trochu ty ploutve počochnil, ale to opravdu jenom hádám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 18:13 Stistko – re: romant
ph je kolem 7
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 18:11 R Muž romant [27987] – Re: Stistko
Jaký je Ph v tom akvárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 18:06 Stistko – potrhané prsní ploutvičky
Ahoj, prosím o radu, neustále se mi u ramirezek (teda konrkétně samičky) objevují potrhané ploutvičky (především obě prsní ploutve). Minulý týden se u ji na některých ploutvích udělaly takové bílé skvrnky (krupička to ale nebyla) - neměl jsem doma nic jiného, takže jsem nasadil omnipur. Už předtím měla takové lehce potrhané ploutvičky, pak se to zastavilo a teďka to zase vypadá, že to pokračuje.

Sameček ji trochu prohání a občas k ní připluje a chňapne po ni. Nevím, jestli to má tímhle, nebo má nějakou nemoc. Sameček je naprosto v pohodě. Jiné rybky v akva nejsou (ramirezky čekají na přestěhování do nové 270tky a nerad bych, aby pak nakazily celou novou osádku).

Díky moc za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 20:16 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Sanka
třeba by pomohlo přidat ještě jednu samičku aby neotravoval jen ji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 23:39 Muž Sanka [10] – Re: Sadman
Taky mě napadlo,že by to mohlo být tím,že se nechce třít..A to už s tím nepřestane?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 22:09 Muž Sadman [0]
zřejmě to bude jejich povahou ;] . .. nebo se mu nelibi, ze se samicka nechce znovu trit.. . je to vcelku bezny jev u nich, me to take delaly po treni ve spolecenskem akva, jedine co se da delat, je hodne kytek, ukrytu a tak dale, pripadne zkusit pridat samici a rozlozit tim tlak na vic samic..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 20:43 Muž Sanka [10] – Útočí na sebe
Ahoj,chci se prosím zeptat,mám v nádrži 2 X Cichlidku Ramirezovu,samce a samičku..Do teď bylo všechno v pořádku,dokonce se už vytřeli,ale teď začal sameček na samičku útočit a to skoro pořád,dokonce už se před ním začala schovávat..Nevíte prosím čím by to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 10:42 Žena uniorn [21] - Rostliny
ježiš to bylo dramaaa: ).. gratuluju ke zdárnému konci: )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 09:54 maio777 – Re: TomasOxx
pocuj "nebagruje" ti po dne a neprehadzuje kamienky,!!?Mne tez kedysi takto dopadla a potom som zistil ze ma kamienok a nemoze ani jest ani nic,tak som jej ho akosi pomocou sparatka vybral a zije,zatial ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 08:07 Akvalove – Chudinka
Páni to je chudinka! To chtělo odvahu to vytáhnout fakt! Gratuluji k "úspěšné operaci" :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 09:20 Muž kortezhugo [983] – Re: TomasOxx
...ja viem...som len srandoval ze s tak malej rybi este aj daco vytahovat :-) ...to nie je ako s kapra hacik... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 18:26 Muž O.Tom [439] – Re: kortezhugo
mel jsem co delat .. natoz jeste video, jeste ze ssebou nemrskala.. jinak vytahl jsem to spendlikem, vsechny ostatni nastoje byly moc velke.

Rybka uz plave a ozdibuje co se da, sice horni cast tlamky je jeste trosku povysunuta, vypada jak po botoxove injekci :) , ale asi bude nakonec OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 14:14 Muž kortezhugo [983] – Re: TomasOxx
...si mohol aj daake video natocit ako si to vyberal... :-D palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 13:47 Žena Johanka [57]
Gratuluju.Teď ještě ,aby se jí to nezanítilo,nezaplísnilo. palec to chtělo odvahu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2009 12:39 Muž O.Tom [439] – Re: TomasOxx
Fotka k příspěvku Operace se zdarila, pacient neprezil :)

Ne, zatim zije, i kdyz plave trosku hlavou dolu, mozna sok, tlamkou uz hybe. Opravdu tam mela kus nevim ceho, sutr to nebyl, slo to rozmackat.

Prilozi foto, nikdy bych neveril, co vsechno me muze u akvaristiky potkat :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 12:17 Muž O.Tom [439] – Re: Labyrintka
Zrovna jsem dosel domu a koukal znova na ni, fakt to vypada na sutr asi se nejak ble povytocil ale nevim, cim ho ztak prtave rybky vytahnout, jakakoliv pinzeta je prilis veka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 10:55 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
Mě to dokonce připadá jako by měla něco zaseknutého v krku,i příznaky odpovídají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 22:15 Žena Johanka [57]
Ahoj..trošku kuriózní situace.Já bych zavolala veterinu a poradila se,jak znám našeho veterináře,řek by mi-přijeďte.Jinak dřív než bych ji utratila,asi bych se pokusila jí dát šanci.Na stůl,zabalenou v kapesníku ,lupa a jehla.Podle toho ,jaký má šutřík tvar-jestli je vůbec možné v tak malé tlamce ho vidět.A tam ,kde je škvírka vést jehlu.Možná by šutřík stačil trochu pootočit,aby se dostal do polohy,kdy už by ho mohla vyplivnout.Držim palec.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 19:50 Muž O.Tom [439] – Re: Farrael
No, dneska je to treti den a tlamka porad otevrena, dlouho jsem ji sledoval a cekal az priplave blizko ke sklu... vypada to, ze tam ma opravdu neco vrazene.. nejaky maly sutr. Ale nemam predstavu co stim, tak malo pinzetu pro tak prtavou rybku nemam. Jestli ji rovnou klepnout, at se zdrava vnimajici ryba neutrapi hlady :(
Nejake navrhy, jak predmet (kamen) uvolnit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 12:15 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: TomasOxx
Napadá mne ochrnutí papulky, ale jestli si tam něco opravdu velkého nacpala, tak by to měla být schopna vyplivnou. Já nevim. Tohle je pomalu na to vzit ji do ruky a prohlédnout ji. Vzít do ruky řečeno samozřejmě obrazně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 11:26 Muž O.Tom [439] – Re: michailo
To jako fakt ? Co stim kdyztak ? Jako ja uz pomalu verim vsemu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 08:51 michailo – Re: TomasOxx
Že by křeč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 17:37 GERRY
ja som ich choval a prestal som lebo pri každej zmene chemizmu vody chytili nejakuu plesen a chcííply :-O tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 15:33 Muž O.Tom [439] – Re: kortezhugo
mam ji velice kratce, jestli ma pul roku... je to jeste maly spunt, chtel jsem jeden par a sam chovatel ri kal ze to bude tezke ze jeste nejsou poradne vybarvene... vcery byly OK. I po zradle se snazi jit, ale jako by tu tlamu mela ucpanou... pred chvili s hlavou jakoby skubala na strany a couvala, jako by chtela neco uvolnit... snad neni tak blba a nesprajcla si tam sutr :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 14:20 Muž kortezhugo [983] – Re: TomasOxx
...aka je "stara" - oni maju kratku zivotnost...prave preto som ich prestal chovat...stale mi bolo luto za pomerne kratko ziju... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 13:54 Muž O.Tom [439] – Re: TomasOxx
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 13:53 Muž O.Tom [439] – Cichlidka Ramirezova - stále otevřená tlamka
Fotka k příspěvku Ahoj, mam dve male ramirezky a jedna znich ma dnes stale otevrenou tlamku. Kdyz se snazi neco snist, nejde ji to, jako by sni nemohla hybat. Co by to mohlo byt ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 10:55 Muž kortezhugo [983]
...tiez som ich davnejsie choval - ale uz ich "nechcem"
pre dve veci
su fakt dost chulostive na kadeco
a bolo mi ich luto ze pomerne kratko ziju sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 06:39 Muž motýlek [275] – dost problém ...
malachitová zeleň se dá risknout, ale jen tak na dva dny a pak vyměnit vodu - alespoň polovinu, jinak se budou trápit (ztmavnou a zpomalí pohyb ...) ... určitě zkus přidat více destilky a do ní dát nějaký rašelinový výluh ... v poslední době řeším levným hnojivem na rostliny - tuším "Akvaflor" ??? ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 00:08 Žena Johanka [57]
Koukala jsem na tvoje nádrže.Není patrné ,kde Ramirézky jsou,ale každopádně jen vločkové krmivo ,jim stačit nebude.Já osobně bych solí a zvýšením teploty neléčila a ani nepřelovovala-změny jim nedělají příliš dobře.Doporučila bych léčiva řady eSHa.Sama s tímto lékem zkušenosti nemám,ale všude se píše,jak je šetrné vůči rybičkám ,rostlinkám a účinné .Co myslíš tou tvrdostí?Náchylnější bude na kvalitu vody-dusíkaté látky-jak na tom seš? ;-) Jinak se skalárama nevím,ale já je mám s čichavcema-také teritoriální rybička a bez problémů.A když je větší nádrž(to neni můj případ) si myslím,že problém by být neměl,ale to fakt hádám.Zamakala bych hlavně na té výživě-vločkové na posledním místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 22:52 Osho – Re: Jrk
je to na rozsiahlejsej ploche a je to take akoby vatovite...napada ma jedine pliesen...kamos by mal chovat ramirezky pojdem ho pozriet ked budem mat volno v praci a pozadam ho o nejake rady...uvidime...myslim ze je to kvoli vode...v stvrtok by som mal mat testy tak zmeriam a uvidime...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 20:40 Muž Jrk [143] – Re: Osho
Fotka k příspěvku Ramirézky jsou náchylné na kde co... Abys to tím přelovením nebo koupelí ještě víc nepohnojil... Vyměň třeba 50 % vody pro jistotu - kdyby jsi měl v akva něco s vodou tak jim dáš čerstvou - tím nic nezkazíš. Jestli někde žijí Ramirézky a Skaláři pohromadě - jestli se mohou potkat toť otázka? Chovat je spolu ale můžeš, každopádně jsou to rybky z Jižní Ameriky s podobnými nároky na vodu.
Přikládám foto - vypadá to podobně?
Edit: Jestli ano, zkus sledovat toto www.aquapage.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 20:12 Osho – Re: Osho
pliesen vyzera ako biela skvrnka pri lavom ziabry....urcite ju odlovim aby nenakazila ostatne rybky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 19:41 Osho – Re: Jrk
vyzerato akoby sa clovek porezal a ma taku odstatu kozu...je to zvlastne...fotak to nezachyti...skusal som...je to velmi jemne viditelne ani podobne fotky som nenasiel...skusim este nejake pozriet a dodam keby nieco...nemam este poriadny test takze parametre vody nedodam...vo stvrtok idem na nakup...potom sem dopisem...rybku kazdpadne vylovim..meral som PH a voda je dost tvrda...skalare zvladaju v pohodke ale ramirezky asi nebudu...cim mam zmekcit vodu???a je vhodne chovat skalare a ramirezky v jednej nadrzi ktora bude simulovat amazonsky biotop???
je vhodne rybku odlovit a dat jej preventivny kupel v malachytovej zeleni???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 19:14 Muž Jrk [143] – Re: Osho
Dodej alespoň foto - to je základ. I s fotografie to může být nejasné. Identifikace onemocnění je velice důležitá pro správnou léčbu.
Edit: Ještě parametry vody zejména NO2, NO3. Ta "plíseň" vypadá jak? Lemuje ploutve nebo jsou to tečky? Která místa jsou zasažena, eventuálně zkus dohledat nějaké jiné fotografie zde na webu, které vypadají tak, jak nemoc u Tvojí rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 19:08 Osho – Asi plieseň na Ramirézke
Zdravím Vás a zároveň Vás prosím o pomoc...mám pocit, že jedna moja Ramirézka, ktorú nemám až talho dostala plieseň...stačí dvihnúť teplotu na 30°C a pridať malachytovú zeleň???máte niekto nejaké skúsenosti???v pofstate je to asi len zaciatok ochorenia lebo fliacik je jemne viditelny...neprekaza preventivny kupel???moze nakazit aj ostatne akvarium???bolo by lepsie dezinfikovat aj ostatne rybky???dakujem za rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 13:48 Muž Skid [2] – Re: Johanka
Dávám jí vodu z velkého akvária až na včerejšek každý den...barvy má bledší, ale to může být "cizím" prostředím. Že bych ji tedy ještě nechal v karanténě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 12:04 Žena Johanka [57] – Re: Skid
Tak ještě počkej.Kvůli rybičkám v nádrži i kvuli ní-ať je v klidu.A jakou má barvu?Zítra jí vyměň částečně vodu-promiň nevšimla jsem si-máš odstátou?Ještě bych jí dala čas.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] 10

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 10996x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1476-cichlidka-ramirezova--nemoc?od=351