Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 11:31 Muž Skid [2] – NO3, rybka
Děkuji za rady, určitě se tím budu zabývat.

Co se týče rybky, dnes už doléčím eSHa 2000. Je tam mírné zlepšení, ale nijak výrazné. Mám ji vrátit do akvária? Nebo co s ní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 20:02 Žena ustavprochore [567] – Re: Skid
Nejen plovoučky, ale v podstatě jakékoli rychlerostoucí kytky. A hodně. Uvidíte, že i rybky se tam budou cítit fajn. :-) Za předpokladu, že ve vstupní vodě taky není těch 50, tak i častější výměny vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 16:38 Muž Jrk [143] – Re: Skid
Skus třeba eliminovat vysokou hodnotu NO3 pomocí plovoucích rostlin - u mě to celkem funguje. Pěkný článek o jejich významu ve spotřebovávání NO3 je v 1. čísle časopisu Akvárium issuu.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 14:19 Muž Skid [2] – Re: ustavprochore
Snažím se snížit, ale nedaří se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 13:18 Žena ustavprochore [567] – Re: Skid
Dusičnany 50 mg/l jsou pro ramirézky taky dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 12:40 Muž Skid [2] – Re: Johanka
Děkuji, po rašelině se podívám.
Co se týče fotek, musím je zaktualizovat. Nádrž je teď od dost víc zarostlá. Také mne právě udivuje, že se jedná jen o jednu rybku, ostatní jsou v pořádku (a doufám že to tak zůstane). Chemii nepoužívám.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 12:17 Žena Johanka [57]
Koukala jsem na tvoji nádrž.Ramirézky potřebují hodně úkrytů a dobře zarostlou nádrž.Jinak jsou stresované a u citlivějších jedinců,stres může být i spouštěčem nemocí.Souhlasím s rašelinou,mají ji rádi,dělá jim dobře.Ramirézky jsou citlivé rybičky.Na vodu cekově a taky pozor na změny teploty,když třeba odkaluješ,přelovuješ, i na léčiva.Tohle je spíš prevence-tak držim palec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 11:57 Muž motýlek [275] – parametry vody
hmmm ... tak bych přidal na kyselosti - buď rašelinu přímo a nebo občas použiji i hnojivý extrakt ? Aquaflor ? ... chemii ne ... a teplotu nad 26°C ... ale moc nadějí nedávám :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 11:56 Muž Skid [2] – Re: Sid
Omlouvám se, přesně tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 11:50 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Skid
...CO3-cca 50mg/L...
Myslíte NO3?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 11:18 Muž Skid [2] – Polehávající Cichlidka Ramirezova
Prosím o radu. Polehává mi Cichlidka Ramirézova. Sice se snaží hýbat, nicméně jí moc nejde se zvednout. Zájem o krmení má, když se k němu dostane tak si dá ráda. Ostatní ryby vypadají OK.

Pro jistotu jsem rybku izoloval do karantény a nasadil eSHa 2000 jako prevenci. Barvy už jsou lepší, ale pohyblivost pořád zanedbatelná. Co se zlepšilo je dýchání, předtím zrychlené, teď již normální. Stav trvá tak 5dní, léčba 3den.

Voda: pH-7,1 , CO3-cca 50mg/L, teplota vody-24-26°C

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 13:49 nickolka – nic_kolka
jen k té choulostivosti..moje ramirezky měli nedávno krupičku..koupili jsme costapur..přípravek přímo na krupičku a během dvou dnů bylo zase všechno ok... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 16:45 vgol
Už je to jedno popral se s druhým samcem a skončilo to smrtí obou dvou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 21:04 R Muž Silent [5949]
Mandlovník v sáčku se jmenuje Bio-lif
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 21:00 Nobody – Re: Tonys
Nevím,jak jsi na tom s vodou?
Co zkusit vodu mírně kyselou,teplotu,pokud jsou zvyklé na 24-25°C a přidat Torumin nebo,teď si nevzpomenu na název,sušené listy mandlovníku v sáčku od Easy Fish.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 20:42 Muž Tonys [16] – Re: Nobody
Jasný no... nic méně na chemickou léčbu ještě počkám zkusím co udělá sůl a zvýšená teplota
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 20:38 Nobody – Re: Tonys
Ten rozpadat ploutví může být způsoben jen baktérkou.Klasický bakteriální rozpad ploutví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 20:37 Muž Tonys [16]
Nobody napsal: Tonys napsal: Jsou pěkně náročné to jo..., a na ně se nesmí s chemiíí. TO nikdy. Zabívám se jejich chovem již dlouho :-O

Náročné?Podle mě úplně jednoduché. ;-)
A příště čtěte to,co jste napsal. "ZABÍVÁM"-přeloženo zabíjím již dlouho.Co zkusit "y". smich

Nj ty puntičko ;-). Ale samo máš pravdu, jsem na sebe zvědav až budu maturovat z ČJ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 20:33 Nobody
Tonys napsal: Jsou pěkně náročné to jo..., a na ně se nesmí s chemiíí. TO nikdy. Zabívám se jejich chovem již dlouho :-O

Náročné?Podle mě úplně jednoduché. ;-)
A příště čtěte to,co jste napsal. "ZABÍVÁM"-přeloženo zabíjím již dlouho.Co zkusit "y". smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 20:33 Muž Tonys [16] – Re: Nobody
Jak takové poznám...jo a už vím v čem je problém..vypadá to na bičíkovce hmm našel sjem další cichlidku co má trošičku rozpadlé ploutve, ale ne ukouslé ale uhnilé jako by. A ještě si vybavuji že ani ne před 14dni mi umřel keříškovec an totální rozpad ploutví!!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 20:29 Nobody – Re: Pavla
Ramirézky je lepší koupit z českých chovů.Pak s nimi nejsou žádné potíže. :)
Ty dovozové z Asie jsou již tam léčeny kde čím a dost náchylné na nemoci. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 20:11 Muž Tonys [16] – Re: Pavla
Jsou pěkně náročné to jo..., a na ně se nesmí s chemiíí. TO nikdy. Zabívám se jejich chovem již dlouho :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 19:44 Pavla
No pak jsem počkala, Ramirezák byl o.k., tak jsem přikoupila zas samičku a ta odešla na krupičku a jelikož jsem chtěla preventivně přeléčit ostatní rybky costapurem (na radu paní z akvaristiky), tak ramirezák léčbu nepřežil. Jsem halt začátečník a Ramirezky halt asi potřebujou někoho zkušeného :-( . Ostatní rybky jsou o.k.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 19:38 Muž Tonys [16] – Re: Pavla
Snad jí z toho dostanu hmm mě jedne expert řekl že jde o zvláštní infekční onemocnění tak nevím... kdyby to bly ten měchýř tak je to v cajku :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 19:28 Pavla
Tony, takhle mi chcípla ta první, dlouho žrala, pak šíleně ztmavla a pak nemohla plavat, jen nahoru a dolů. Dočerla jsem se že to mohl být infekční zánět plynového měchýře, nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 17:44 Tony – Nemoc či co???
Fotka k příspěvku Ahoj možná je to blbý ale mám problém s ramirezkou. Uplně mi ztmavla, fakt barva přímo do černa. Vypadá jinak dobře a robusně, ale nežere. Je to jen planý polach či nějaká nemoc?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 08:57 motýlek - jarda :-)
nejsem sice mistr světa, ale Ramirézky se mi docela daří ... mám je v nádržích s jávským mechem, malý vnitřní filtr, vodu vyměňuji minimálně (týdně tak maximálně čtvrtinu), dolévám pouze vodovodní (středně tvrdá a jinak kvalita nic moc) ... jen žádná chemie - to je začátek konce ... trochu také záleží na tom, z jakého jsou zdroje - pokud byly odchovány na 29°C, tak při prvním problému jej nemáš jak vyřešit - zvýšit teplotu na 33°C ??? !!! ... já jsem si odchoval generaci při 25°C a jsou naprosto v pohodě ... dokonce se jikry vyvinuly ve středně tvrdé vodě ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 17:10 Muž Tonys [16] – Re: Pája
Jo to taky dobrý postřeh... nesnáší chemii. Měl jsem v akvárku krupičku a dvě ramirezky a nechcípli mi na krupičku nýbrž na přidaný chem. přípravek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 17:04 Pája
Děkuju Vám oboum moc za rady. Ramirezky jsem měla cca dva měsíce. No abych to popsala, když odkaluju, tak jak zároveň odtéká voda, tak je problém vyměnit jen třetinu vody a přitom pořádně odkalit. Proto vyměňuju 1 x za 14 dní. Dusitany přemeřím. Myslela jsem že když dávám Nitrivec, že to bude o.k.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 16:06 Muž Yirka [9126]
Souhlasím s Tonysem a ještě bych doplnil změření důležitého parametru NO2 - dusitanů. kolega měl podobný problém a zjistil že mu NO2 leze přes 0,2. Upravil a OK. Tak ať ti to dopadne podobně palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 12:23 Muž Tonys [16] – Re: Pája
Co jsetýče těch nmocí, tka to i neporadím, ale je dost možné že to způsobyla právě voda... . Změř pH, tvrdost a dusičany ve vodě. Jelikož ramirezky jsou opravdu velmi náchylné na kvalitu vody. Jak dlouho je máš?(co sis je pořídil(a)).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 10:58 Pája – Problém s Ramirezkama
Ahoj, mám problém s Ramirezkama. Během měsíce mi uhynuly dvě - jedna byla tmavá, ke konci nemohla plavat, jen nahoru a dolů a plavala našikmo, druhá měla slepené ploutve a dýchala težce u hladiny. Všechny ostatní rybky jsou v poho (neonky, tetry, ancistrus, pancernicci). Máte někdo zkušenost s Ramirezkama? Vyměňuju půlku vody 1x14 dní (předtím jsem měnila jednou za týden třetinu, ale je problém pořádně odkalit a vyměnit jen jednu třetinu vody), používám aquatan a nitrivec.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 19:44 Nobody – Re: motýlek
Pokud rybky naučíte na přirozený odchov mladých-nejsou problémy.Jen to chce trpělivost s rodiči. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 19:42 Nobody – Re: hankaaa
K té vodnatelnosti - v podstatě neexistuje léčba.Občas se sice podaří aspoň nějakou rybku zachránit,ale stejně je poškozená a málo životaschopná.
Raději včas utratit,aby se nemoc nešířila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 12:12 Žena hankaaa [2]
spominali ste tu ze liecba vodnatelosti je bud neuspesna alebo ma rybka trvale nasledky. ale ako sa da liecit? to som nikde nenasla... mam podobny problem. a neviem ci rybku izolovat. nikto mi zatial na moj problem (v inej teme) neodpisal. viem ze sa tu bavite o cichlidach, ale ak pomozete, budem rada. rybicky.net/forum/5008…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 10:57 JARDA111 – Re: motýlek
motýlek- jo jo jikry odebiram,ja pouzivam do chovu ryby cca 6-8 mesicu stare to v mych podminkach povazuji za ideal. jinak mam vzdy tak dva pary ktere odchovavaj sami-kdyz je nesezerou :-) tak je to paradni podivana potlesk takle obcas necham i vsechny mozne Apistogrammi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 09:44 motýlek – Re: JARDA111
jo, díky za reakci ... pokud to Ty děláš ve velkém, asi používáš metodu umělých sirotků? a slévaní potěrů? ... já se snažím speciálně ramirezky množit přírodní cestou, doufám, že z toho budu mít více radosti než zklamání - zatím je to tak 2:1 ;-) ... jejich chování je, aspoň dle mého pozorování, fakt zajímavé - je to snad už na hranici myšlení ... můžu se ještě zeptat: v jakém stáří jsou pohlavně dospělé (plus/minus)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 08:17 JARDA111
motýlek- ta teplota je dobra poznamka,ono chovat ryby na co nejteplejsi vode je trosku problem - kdyz rybam potom neco je tak je potreba zvednout teplotu vody a kdyz se chovaj pri 30 stupnich tak uz neni moc kam zvedat...u ramirez je dost problem, ze dost lidi sypalo na odchovnach entizol a podobne preparaty po hrstech a dneska jsou paraziti docela vuci temto lekum imunni a ryby maj problem se vubec poradne mnozit. o vlivu podobnych preparatu na plodnost ryb se jeden cas dost diskutovalo.mnoho zdaru palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 06:03 motýlek
no já jsem je prostě nemohl sehnat a tak jsem vzal 8 kousků s vědomím, že ten prodávající je už léčil ... ten můj miniodchov je bez problémů - proto to dělám - pokud chci mít z nějakých rybek radost, tak se snažím odchovat si svoji generaci, protože mám špatné zkušenosti s profíky, kteří nezodpovědně prodávají ryby odchované při vysokých teplotách - aby rychleji narostly ... já se snažím si své rybky chovat po dvou týdnech na nejnižší hranici teploty a pokud je pak někomu prodám či dám, tak mám čisté svědomí ;-) , ale jsem amatér, i když je mi už 57 ... zkouším takovou tu vážnější akvaristiku asi rok ... samozřejmě jsou mezi profíky i slušní palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 20:41 JARDA111
nevim porad kde se Vam ty nemoci berou, krupicka, vypoukle oci atd.dezinfikujete mrazene krmeni?zivím tu asi moc lidi nekrmi...prelecujete ryby proti vnitrnim parazitum? hlídate amoniak,ph atd?Vim ze to jsou zakladni veci ktere se ale casto podcenuji .clovek by mel podle vody jakou ma vybirat ryby a ne aby se ryby prizpusobovali nevhodne vode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 19:16 Nobody – Re: motýlek
Jestli nebyly z dovozu?
Nejlépe koupit z českého chovu.Pak je to bez problémů. ;-)
Před 6 lety jsem je choval a odchovával několik roků(jak klasiku,tak i Asii) - žádné problémy,ani nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 16:15 Toony – Re: JARDA111
zdarec, tak nam to tady popis o tech ramirezkach, chov, odchov, ruzny tipy,triky, rady.mam je doba taky a dari sem ji dobre, ale proc by jim nemohlo byt lip :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 06:20 motýlek
jardo, to by byl velmi záslužný čin ... já jsem se ramirézkami začal zabývat před půl rokem, tehdy jsem je vůbec na zlínsku nemohl sehnat ... nakonec jsem sehnal nějakých 8 kousků, bohužel už přeléčených na krupičku, ale podařil se mi jeden výtěr (po týdnu od rozplavání sirotci) a tak mám teď asi 25 kousků dvouměsíčních mladých ... v normální vodě, vyměňuji tak třikrát do týdne zhruba 15% vody za odstátou vodovodní a zatím jsou v pohodě ... ale určitě bych nějakou radou nepohrdl - jinak to "nafouknutí" je i podle mých krátkých zkušeností dosti časté - v podstatě všechny ty původní takhle smutně skončily :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 21:08 JARDA111
Na tyto rybky je tu tolik dotazu , ze snad napisu nejakej clanek, letos sem jich odchoval cca 10 000 ks, vloni asi 12 000 ks, ale musim priznat , ze me 3 roky pekne davali zabrat rozzureny hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 13:29 Muž MacGyver99 [3]
Díky Ufinko za velice dobrou odpověď. Dusičnany ve vodě neměřím, ale nikdy jsem nepozoroval problémy po výměně vody. Ale u těch cichlidek by to mohl být problém. Další věc je, že pokud vím tak Brno bere vodu ze dvou zdrojů - z Vírské nádrže a z Březové a voda se tedy může v jednotlivých čátech Brna lišit. Což mě přivádí na myšlenku proč kamarádovi ty cichlidky tak dobře rostou a mě ne. Problém by mohl být právě v kvalitě vody. I když nevím jestli by obsah dusičnanů mohl retardovat růst. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 12:35 Žena ufinka [28] - Asie
No jo, cichlidky jsou vcelku choulostivé, a spíše - tady v Brně na ně máme přímo děsnou vodu. Někdy se daří i v naší brněnské vodě, ale je nutné počítat s tím, že se po nějaké době u některých kusů může vyskytnou nemoc.
Pzn: Dle www.akvarijni.cz lze z jedné tabulky hodnot vodáren ČR vyčíst, že společně s Želivkou máme nejvyšší obsah dusičnanů ve vodě! -hodnoty nemusí být aktuální, ale myslím ,že se tolik nezměnily. V Brně máme ve vodě dusičnanů asi 36 mg/l a hned další největší hodnoty jsou už jen 28 mg/l, mnohá města mají jen 10 mg/l! Já testy od Aquaru -prý kvalitní-a naměřím v čisté vodě 40 a někdy i 50 mg/l- vliv vodovodních trubek...Pro některé ryby opravdu dost blbé hodnoty. A moje kytky to zmenší až po několika dnech!, a to je opravdu už zajeté akvárko. Nějaká méně zarostlá a nepříliš zajetá, to je na dýl. A zmenší to stejně jen tak na 20 mg/l.

Co mne osobně z toho vyplývá? Budu v akva měnit vodu jednou za měsíc, ne každý druhý týden, možná i míň, protože po každé výměně vody místo aby byly hodnoty lepší, tak jsou dusičnany horší..

Takže příčina může být právě i v tom, že se snažíš udržet čistou vodu a vyměnuješ.

Podle mne, nemoci, které vznikají vlivem prostředí, bych se nesnažila vůbec léčit.(( Bohužel - utracení je nejlepší...aspoň zbydou jen opravdu odolné kusy, které mají dobrou gentickou výbavu :)
Jde totiž větš. o více faktorů, ne jeden a to se špatně řeší...a spíš se snažila jen zjistit a příště vychytat příčinu (nebo i přejít na jiný druh)
Každopádně velká gratulace k odchovu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 19:49 Muž ČUPR [204] - Tetry
Přesně tak, jak píše memeo. Cichlidka Ramirezova je dost náchylná na kvalitu vody a často trpí právě touto nemocí. Léčba je neúspěšná a dochází téměř ve všech případech k úhynu. Po nafouknutí břicha dochází k vnitřnímu krvácení a rybka uhyne. V lepším případě zůstává rybka na postižené oko slepá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 18:54 Muž memeo [15]
Asi to může být Břišní vodnatelnost.
Nafouklé břicho a vypouklé oči jsou příznaky této nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 18:47 Muž MacGyver99 [3] – Cichlidka remirezova - vypouklé oko
Zdravím,
mám několik cichlidek ramirezových (vlastní odchov) a už na druhé pozoruji vypouklé oko. Má ho jako by napochlé a oproti druhému je vystouplé z hlavy. Jedna mi už na to pošla. Netušíte čím to může být? Vodu měním pravidelně a dbám na to, aby byla čistá. Budu rád, když mi někdo napíše o tomto problému, popřípadě i o tom, jestli se to dá nějak léčit. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2007 17:29 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
a jakej je nečistej chov u druhu,který je uveden jako ramirezka? :-O smich smich a zkus inzerci X-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [9] 10

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 10996x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1476-cichlidka-ramirezova--nemoc?od=401