Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 17:28 Muž lojzalojzovic [327] Re: Designer
njn, vypadá že se chce třít, prvně když se vytřeli starali se o jikry hezky, akorát nebyly podmínky pro odchov, no dám jí tak týden a pak uvidím jestli jí dokoupím samce nebo ji někomu nabídnu a půjdu do jiných.
co bys radil ty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 17:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lojzalojzovic
Zbyla Ti krasna samice, ma hezky cervene brisko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 16:56 Muž lojzalojzovic [327] Re: Designer
Fotka k příspěvku ok, diky za pomoc, budu sledovat jak něco zjistím napíšu, přihodím ještě foto druhé ramky, je zrovna nacpaná po krmení.
A poslední dotaz možná bude mít hloupě, ale zbyl mi samec nebo samice??

díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 16:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lojzalojzovic
Co pises mne trosku mate, specialne ten hodne rychly prubeh. Asi Ti takhle nedokazu rict, co to bylo, to by byl opravdu jen velice nejisty odhad, tech priznaku, ktere jsi napsal, je alespon pro mne malo.

Ramky jsou nachylne na vnitrni parazity a to co pises, by klidne byt mohli (ale nemusi). Vsimej si u ostatnich ryb vykalu. Kdyby zacaly byt cire a hlenovite, nebo neprirozene tenke a cire, mas celkem jistotu. Proste ted ostatni ryby hlidej, abys pripadne mohl co nejrychleji zareagovat.

Vsimej si veci, ktere jsem vypsal, protoze u nekterych priznaku jeden samotny moc nerekne, ale nektere kombinace davaji celkem slusnou odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 16:04 Muž lojzalojzovic [327] Re: Designer
průběh byl poměrně rychlý, včera měly hladovku - jako každý týden když měním vodu

Jake mela vykaly cire/tmave/hlenovite-nepravidelne/tenoucke? - výkalů jsem si nevšiml, nic nápadného sem nezaznamenal
Nejake viditelne vnejsi poskozeni/bolaky, jake, kde? - žádné
Vystouple oci? - neměla
Najezene supiny? - neměla
Ryba vyhubla/otekla/normalni? - lehce pohublá, stažená ocasní ploutev
Zakalene oci? - nezdálo se mi, viděl sem zakalené oči u rybek ve zmerimexu a všiml bych si
Odchlíple skrele? - ne
Dychani rychle nebo normalni? - nedokážu posoudit
Stazene ploutve? - ano ocasní úplně do špičky
Nejake hadovite pohyby (prohybani na miste jako had) nebo plavani priskoky? - plavání ve spirále, pomalu a jenom po vyrušení, jinak ležení u dna
Nejake zmeny ve zbarveni, ztmavnuti/zblednuti/zakaleni? - trochu vyblednutí
Moznost vyrazneho poklesu teploty vody? - ano, při výměně vody klesla z 25-26 na 22, potom zapnuto topení a vrátila se na původní hodnotu
Jak vypadaji ostatni ryby? - všechny v pohodě, jenom druhá ramka vypadá nervózně, připadá mi jako by hledala partnera.

skvělý dotazník, jenom škoda že to proběhlo tak rychle, včera jsem nebyl moc doma, dopoledne ještě plavala normálně, dneska ráno už byl stav jaký jsem popsal tak jsem ji odlovil a odeslal, sice doufám že už nebudu muset ale kdyby se stalo něco podobného, prohlídnu si to líp
;-) zatím díky za pomoc a jsem zvědavý co se dozvím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 14:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lojzalojzovic
Chtel bych vedet:

Kdy prestala zrat?
Jake mela vykaly cire/tmave/hlenovite-nepravidelne/tenoucke?
Nejake viditelne vnejsi poskozeni/bolaky, jake, kde?
Vystouple oci?
Najezene supiny?
Ryba vyhubla/otekla/normalni?
Zakalene oci?
Odchlyple skrele?
Dychani rychle nebo normalni?
Stazene ploutve?
Nejake hadovite pohyby (prohybani na miste jako had) nebo plavani priskoky?
Nejake zmeny ve zbarveni, ztmavnuti/zblednuti/zakaleni?
Moznost vyrazneho poklesu teploty vody?
Jak vypadaji ostatni ryby?

A asi bych se mohl ptat jeste dele, ale zatim aspon takhle... I tak uz to ted bude jen domenka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 12:34 Muž lojzalojzovic [327] – ramirezka
Fotka k příspěvku prosím o radu, ramirezka cca 2-3dny zpátky stáhla ocasní ploutev, včera už byla apatická a zalezlá u dna, dneska ráno ležela na dně, když jsem ji vyrušil snažila se plavat, nicméně se točila ve vývrtce a pak zas lehla na dno. léčení už neřeším protože odjela na dovolenou, ale chtěl bych vědět čím to mohlo být a co proti tomu dělat.

parametry -
teplota cca 25st
tvrdost 4ct,4ut
ph cca 6,5
NO2 0 měřeno dnes
NO3 cca 10-15
chemii nepoužívám kromě torbenu, voda měněna co týden cca 30l
fotku přikládám - sice je nekvalitní ale je vidět ploutev do špičky

přečetl sem celé tohle vlákno i pár dalších ale nenašel sem nikde konkrétní nemoc, poraďte pokud to de ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.01.2013 14:24 Muž kofejn [963] Re: Bin
Jestli vypadá nějak takhle ( rybicky.net/fotogalerie.php… ), tak doporučuji přečíst článek " Vnitřní paraziti terčovců" od Boba66 a pak ji(je) dát do sodovky. Měsíc jsem párek ramek trápil v Entizolu a stejně se pak samici slepily ploutve, plavala na svislo a ani samec se nelepšil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 14:08 Muž Bin [144] - Amerika
Prijma ked si to vsimne a akuratne tlaci jedno hovienko zo seba a je biele ale este len zacala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 14:02 R Muž romant [27987] Re: Bin
Přijímá potravu, co výkaly, nejsou takový dlouhý bílý, visící delší dobu u řitního otvoru, táhnoucí se za rybou?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 14:00 Muž Bin [144] - Amerika
Zdravím prave som si vsimol ze moja ramka ma roztrhnutu chrbtovu plutvu, nejak rychlejsie dycha a samec ju vzdy od seba vyzenie no a este sa cas od casu schovava do tienov. Dakujem za pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2012 12:38 R Muž romant [27987] Re: Kate127
Určitě ano, to jsou huminy a třísloviny a k vylepšení prostředí tzv. přírodní cestou jistě přispějí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 12:33 Žena Kate127 [74] Re: romant
Děkuji. Velké čištění akva bylo před týdnem. Jinak při každé výměně vody lehce odkaluji předek akva, ať to tam nevypadá jako na hnojišti... Jinak ještě mě napadla jedna věc, mám Torben ten rašelinový výluh, mohu ho přidat do vody, aby se tak nějak zlepšila. Nevím, zda by mohl přispět k vyléčení ryb? Teď jsem ho dlouho nepoužívala, ale teď mě napadl. Co myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 12:09 R Muž romant [27987] Re: Kate127
Klidně můžeš několik dní společně s tou intenzivní vodoléčbou nekrmit, tím nic nezkazíš, nebude se zbytečně zatěžovat nádrž z možného nespotřebovaného krmení. Filtr nečistit, jenom možno lehce odkalit dno, pokud nebylo teď někdy odkalováno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 12:06 Žena Kate127 [74] Re: romant
Jasně no, už na tom usilovně pracuji. Napadlo mě, co se týče té ramirezi. Nemám udělat v akva půst? Myslím, že jsem to taky někde četla, ale ze všeho se mi udělal v hlavně trošku guláš.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 12:00 R Muž romant [27987] Re: Kate127
Stejná rada jako u těch neonek, vodoléčbu a to hned a měnit vodu denně, několik dní po sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 11:58 Žena Kate127 [74] – Vypouklé oko
Zdravím,

na mé ramirézce jsem dnes spozorovala, že má jedno oko o dost větší než to druhé.
Je možné, že to nebylo uplně náhlé, když se nad tím zamyslím, tak to oko bylo možná trošku větší již v posledních dnech. Můžete mi říct, co to je? Jinak rybička vypadá čile, žere a po tom, co mám v akva asi pět dnů i platy, tak bych řekla, že i mnohem raději plave po celém akva a chová se tak nějak více společensky. Je krásně vybarvená, takže jinak vše v pořádku. Je to teda nějaká nemoc? Mám pocit, že jsem tu viděla něco o vodnatelnosti? Bohužel u předešlých ramirezi, které mi v průběhu asi 9 měsíců uhynuly jsem si žádných vnějších projevů nevšimla a najednou bylo po nich :-( nejsem si jistá, zda jsou nemoci u nich léčitelné? V akva byla použita 4denní kůra esha2000 a také dávám tablety bactopuru,které ramirezi taky zbožňuje. Poradíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 15:39 R Muž romant [27987] Re: Honza
Bude to s největší pravděpodobností krupička. rybicky.net/forum/2223
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 11:19 Honza
Dobry den dneska sem si vsim ze moje ramirezka ma po celem tele takove bile tecky nevite co je to jak bych to mohl vylecit diky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   21.11.2012 19:16 R Muž romant [27987] Re: Ryboň
Snažil jsem se Ti to popsat už ve svých předchozích příspěvcích, v tom byla podle mě chyba. Ramirézy nejsou rybky co čerstvých akvárií, přes to vlak nejede.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 19:12 Muž Ryboň [5] - Amerika
Ok čo už narobím sad tak aspoň aby som sa nabudúce vyhol problémom v čom bola chyba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 19:02 R Muž romant [27987] Re: Ryboň
Ta ryba to má bohužel spočítaný, tu už nezachráníš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 18:59 Muž Ryboň [5] - Amerika
Fotka k příspěvku Lepšie to nešlo odfotiť a takto výsí dole hlavou celý deň sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 18:55 Muž Ryboň [5] - Amerika
Skúsim tu vodu vymeniť veď s tým nič nepokazím a tú foto hneď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 18:34 R Muž romant [27987] Re: Ryboň
Vyměň tu vodu a uvidíš, jaká bude reakce ryb. Osobně se stále držím toho ne zcela optimálního prostředí. To že jsou dneska hodnoty tzv. v normě, neznamená že před týdnem to bylo stejný a je klidně možný, že je to načalo dříve a teď i když už je voda tzv, v pořádku to má jenom dojezd, už jsem to zažil nespočetkrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 18:14 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Ryboň
Ty by měly být ok. No, asi to bude chtít fotku ryb, nebo kříšťálovou kouli.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 17:36 Muž Ryboň [5] - Amerika
meral som to original dvoma testami na NO2 a NO3 od sera
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 17:35 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Ryboň
Ještě mi řekni čímpak jsi to měřil. Protože Nka jsou skutečně skoro jistě důvodem. Mnohonásobně vyšší šance než že jsi přinesl nemocné ryby, nebo máš další parametry pro ryby tak nevhodné že se děje co se děje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 17:34 Muž Ryboň [5] - Amerika
Tak NO2 je na 0 a NO3 je okolo 10-15
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 17:30 R Muž romant [27987] Re: Ryboň
Začal bych měnit vodu, ty N látky to budou s pravděpodobností hraničící s jistotou, tedy pokud sedí údaje o založení v prezentaci, ty ryby(ramirézy), tam šly moc brzy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 17:30 Muž Ryboň [5] - Amerika
NO2 a NO3 som zmeral a sú v normále..

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 17:25 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Změř si NO2, popř. pokud používáš nějakou formu dodávání CO2 tak ho vyndej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 17:23 Muž Ryboň [5] - Amerika – ramíkovia
Potrebujem pomoc od vás,
moje 2 ramirézky,ktoré som si kúpil pred týždňom sú čudné.
Oboje sú na opačnej strane akvárka a nehybne vysia dole hlavou celý deň pri hladine (žijú) keď som ich priniesol boli úplne normálne,preháňali sa po akvárku a chrbtovú plutvu mali rozpreztretú stále a naopak teraz ju majú akoby stiahnutú lepiacou páskou sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 22:25 Žena MoLend [1] - Apistogrammky (z důvodu stěhování do malého bytu nyní provozuji pouze akvárko společenské)Re: romant
Tak vývoj špatný :( Ráno rybka už jen ležela na dně, nebyla schopna skoro pohybu, zrychleně dýchala a začalo se jí poulit očíčko. Nejdřív jsem uvažovala o přelovení do mini karantény s původní vodou plus čás t nové vody a léčivo, ale dle literatury bylo nejlepší pomoci ji za duhový most. To jsem šetrně provedla. Teď jsme já i samec oba smutný.

Nicméně mě tolik netrápí ten fakt, že rybka nepřežila, jako spíše to, že netuším proč. Během tří dní z plné síly prostě konec, diagnoza asi vodnatelnost.

No, musim se ještě hodně učit.... přemýšlím, zda ji mohlo rozladit ta FLorena na kytky (ale dala jsem méně, než doporučují). Pak snad jediné, co se při této výměně vody dělo jinak než jindy, že jsem ji nestačila odstát (ale bylo to jen pětina akva), a že jsem u toho vyměnila do filtru vložku uhlíkovou a u toho jsem propláchla normální vložku klasickou obyč, co je až dole. Při jejím vytahování se uvolnilo trochu bordelu a akvárko bylo chvilku takové zakalenější, ale do půl hodky bylo vše zase OK. Chtěla bych se z chyby poučit, ale nevím, kde ta chyba je... díky za případný názor. Půjdu příští týden pro novou samičku, nebo mám počkat? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 08:21 Žena baletka [624] Re: romant
Tak se to přes noc spustilo i na neonky. Myslím, že si to ty ramirezy přinesly "z domu". Protože do té doby byly ostatní ryby zdravé. Jedu hned pro Exit, 2000 mám. Za pár dní se uvidí, zda půjdou ryby do kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 21:55 R Muž romant [27987] Re: baletka
O.K. To zvýšení teploty bude buď ještě větší spouštěč, nebo naopak útlumovej faktor, uvidíš zítra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 21:52 Žena baletka [624] Re: romant
Nejede. Takže ji nerealizuji. Dneska jsem vyměnila vodu a zvýšila teplotu. Budu méně krmit, měnit vodu denně a sledovat. Pokud se to zítra a pozítří zhorší, přeléčím to celé eSHou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 21:44 R Muž romant [27987] Re: baletka
Provizorní karanténa mě nahání ještě větší hrůzu, než ten současný stav, to není dobrej nápad, tedy pokud ta provizorní karanténa nejede normál alespoň 3 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 21:42 Žena baletka [624] Re: romant
Jasný, já vím. Měla jsem zatmění mozku. Karanténu už mám a nové pancíky jsem tam umístila, ramirezy ne. Sama nechápu proč. Byl to zkrat. Tak ho teď musím pořešit. Otíky nedám, uvažuji ještě, že ramirezky odlovím a dám je do samostatné provizorní karantény...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.10.2012 21:34 R Muž romant [27987] Re: baletka
Měnit vodu skoro do blba a vyčkat. Tolikrát se to tady psalo, že Ramirézy nejsou rybky do čerstvých akvárií, protože to tvoje akvo nic jinýho není.
Edit: Přilepím to sem. Ty otíky teď ještě ne, vydržať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 21:31 Žena baletka [624]
Ahoj, mám necelý týden dvě ramirezky. Podcenila jsem karanténu, resp. v karanténě jsou jiné ryby, tudíž jsem je šoupla hned do akvária - aklimatizace v sáčku cca 20 min, poté přidání části vody z akva cca 20min, nakonec ryby do akvária. Dařilo se jim v pohodě, ale dnes jsem objevila na každé z nich mini bílé tečičky, asi čtyři na každé. Mé ryby jsou zdravé. Akvárium prošlo před třemi týdny docela brutální přeměnou, v podstatě výměna dna a světla, nějaké nové rostliny a před týdnem i nové rybky, ale ostatní ryby (neonky, dania a ancíci) jsou naprosto zdravé, žravé, neonky dokonce za ty tři týdny evidentně značně porostly a ztloustly, takže buď ramirezky nezvládly převoz na burzu, z bruzy atd anebo tam je jiný problém. Vyměnila jsem třetinu vody a přidala teplotu (na asi 28°C, doteď bylo mezi 25 a 26) a nevím, zda mám cichlidky znovu odlovit (učinit jim další stres) a hodit do jiné, velmi provizorní karanténu, nebo celé akva přeléčit eSHou anebo prostě měnit vodu a počkat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 16:12 Žena MoLend [1] - Apistogrammky (z důvodu stěhování do malého bytu nyní provozuji pouze akvárko společenské)Re: romant
Budu se hlásit. Díky za radu i pochvalu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 16:12 R Muž romant [27987] Re: MoLend
Jiným aktivnějším samcem, ale nepředbíhal bych a dal tomu čas, buď je to co pozoruješ počátek nějaký menoci a nebo to můžou bejt ty jikry, to ukáže čas, ordinuj tu vodoléčbu, akvo v prezentaci vypadá opravdu dobře, držím palce, dej vědět jaký je vývoj. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 16:09 Žena MoLend [1] - Apistogrammky (z důvodu stěhování do malého bytu nyní provozuji pouze akvárko společenské)Re: romant
Aha.. to by mohlo být. Jak to pak dopadá, když se samec nerozhýbe? Můžu ji nějak pomoci? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 16:05 R Muž romant [27987] Re: MoLend
Obecně řečeno, všeho moc škodí. Můj názor znáš, uvidíš jak se k tomu vyjádří někdo další. :-)
Edit: Kdyby se mělo jednat o nějaký předávkování tím, či oním, tak bych to viděl na kolektivní problémy a tohle vypadá na problém jenom u té samičky, ono je klidně možný, že je zaplněná jikrama a samec se k ničemu nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 16:04 Žena MoLend [1] - Apistogrammky (z důvodu stěhování do malého bytu nyní provozuji pouze akvárko společenské)Re: romant
Ok, díky...vodu vyměnim a hlad naordinuji, to je to nejmenší.... Co ta Florena nebo CO2? nemůže jim to vadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 16:02 Žena MoLend [1] - Apistogrammky (z důvodu stěhování do malého bytu nyní provozuji pouze akvárko společenské)Re: MoLend
Teď mě ještě napadlo, že při výměně vždy měřím Fe a trošku doplním Sera Floreny. Test ukazuje 0,1 a já doplnim na 0,25mg/l, co by mělo být i s rezervou. Honím tam CO2 z ruční bomby, jednu dávku denně. Je něco z toho pro ramirezky škodlivé? Samec je happy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 16:01 R Muž romant [27987] Re: MoLend
Ty mražený nítěnky vyhoď, to je eklhaft. Nechal bych pár dní půst a častěji vyměnil vodu a rybku sledoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 15:58 Žena MoLend [1] - Apistogrammky (z důvodu stěhování do malého bytu nyní provozuji pouze akvárko společenské) – PS .. krmím
Krmím je převážně mraženými nítěnkami a larvami, od neonek si berou cyklop. Potom Hikari wafle pro pancíky zobou a sušené pro cichlidky. Jeden den v týdnu půst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 15:56 Žena MoLend [1] - Apistogrammky (z důvodu stěhování do malého bytu nyní provozuji pouze akvárko společenské) – Ramirézka polehává a moc nejí, testy OK, akva OK
Dobrý den,mám dotaz. Mám už asi měsís ramirézky, už se stihli i jednou vytřít. nyní samička asi 2 dny spíše odpočívá, má trošinku nafouklé bříško, ale očička ne. Barva zatím normální, když krmím, přijde ochutnat, ale nakonec se zase schová. Skoro ji nevidim. Samec aktivní, ostatní rybky také aktivní. Před 4 dny jsem měnila vodu, vyjimečně ne odstátou, ale pouze 20% nádrže (nádrž má 60l). Po výměně přidávám pravidelně extract rašelinový kvůli Ph, Sera vitamin, a Sera ectopur sůl (menší než doporučované množství). Ten ectopur jsem tentokrát vynechala...

Jinak dnešní testy a testy před 2 dny se neliší... vše stabilní: NO3 10, KH 5, GH 10 (před týdnem 5), Ph 7,5 (po rašelině vždy klesne na 7, ale po týdnu se zase zvedne). Teplota 24-25C.

Nádrž zarostlá, schováváček spousta, spolubydlící viz profil - neonky a pandíci.

Díky za radu, zda čekat či něco činit. Moc my na nich záleží, začínám na trpasličích cichlidkách ujíždět. :-(
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 10

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 10996x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1476-cichlidka-ramirezova--nemoc?od=201