Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 16:32 Žena wercza [0] – Re: romant
Podle toho mého testu jsou NO2 neměřitelné - 0. Akva 63l, 8 Ramirezek a 2 pancéřníci. Akva je založený 3,5 měsíce, takhle ryba je tam od začátku po záběhu. Mám tam 8 kytek-převážně Echinodory a Anubiase. Okysličuju vodu rozstřikovací rampou. Ano, s výměnou i pečlivě odkaluji. Filtr čistím ob odkalování. Vážně to nechápu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 16:19 R Muž romant [27982] – Re: wercza
Co hodnoty NO2(dusitany), jak ty vypadají? Jak je to akvárko velký a kolik ryb je tam celkem? Společně s tou výměnou vody se i odkaluje dno? Těch 15mg/l u těch dusičnanů bych viděl jako normální standard vodovodní vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 16:12 Žena wercza [0]
Fotka k příspěvku Ahoj všem. Jedna Ramirazka mi ztmavla a lapá po dechu už asi půl dne. Co jsem se tady dočetla je, že to může být kvůli dusičnanům - měřila jsem, jsou 15mg/l, pH 6,8, dGH 6-7°. Parametry si nikdy moc nelišily. Vodu měním jednou za 14 dní 1/3. Nemá příznaky žádné jiné nemoci, ani jsem žádnou v polední době neléčila. Nevíte jak jí pomoct?? Díky sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 08:43 Stistko – Re: Stistko
NO2 jsem samozřejmě myslel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 08:21 Stistko
Ahoj všem, tak jsem měřil teďka NO3 0mg/l, NO 0 mg/l, NH4,NH3 0 mg/l. Jinak ostatní parametry se už nějakou dobu drží v normě. Voda mám stále 26st. Je pravda, že v případě ancíků jsem podlehl drahé polovičce (což se mi pravděpodobně krutě vymstilo) a dal je do akva bez předchozí karantény :-( Jinak deformace jsem si všiml asi po třech dnech, původně sem to nechtěl nijak řešit, protože o chov mi opravdu nejde. Myslíte, že ta genetická vada by mohla mít vliv na slabší imunitní systém? Jak říká rriki - rybka má nad tlamičkou hrb, navíc má tlamičku deformovanou do strany :-( Pravda, krmil jsem jednou nítěnkama, pak jsem se na to na základě informací z rybiček radši vykašlal. Jinak případná krupička se na nich prozatím neprojevuje, ale člověk nikdy neví (zaráží mě to otírání o předměty).

U malé samičky ramirezky Neon blue jsem taky zjistil, že má slepenou jednu břišní ploutev nebo ji má ukosnutou...ale spíš mi přijde, že slepenou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 05:23 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: rriki
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 05:22 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: kostej
Fotka k příspěvku Podívej se na tlamičku a nad ní ten hrb nejlépe je to vidět na té poslední fotce
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 22:28 Muž kostej [0] - Sumci – Re: rriki
Ahoj Rriki, to by mě zajímalo jakou gen. vadu lze to nějak víc popsat? Já tam na první pohled nic nevidím, ale taky se v tom nevyznám. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 22:19 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: Stistko
V první řadě tvoje samička ramirezky má genetickou vadu hlavy a do chovu se nehodí.Dát ramirezkám živou níti to je průser.Když už chceš živý kup raději koretru.Lázní akriflavinu nic nezkazíš a hodně měň vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 22:12 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Stistko
Koukam, 17.12. koupen Ancistrus sp. L144, bez karanteny uz jsou spolu, ze ano? Radeji bych se mylil. Za 3 dny na to problem, zatim mensi flicek. Zakoupeny i zive nitenky (to je spis ten problem), koukal jsem ze take neco mrazeneho, uz si to nepamatuji, ale vsechno mozny zdroj nakazy. Nechci hadat z kristalove koule, ale urcite stoji za pozornost se podivat na rybicky.net/nemoc/chilodonella-piscicola- , uz jen proto, ze tohle je rychla potvora a mohla by se zvladnout tak rychle projevit, navic zdroj nakazy zivym krmenim odpovida, a ta bestie zvlada i studenou vodu, ve ktere ty nitenky nejspis byly. Vypada to presne jako to, co jsem si na Ramirezce kdysi prinesl ja. Fleky stejne, spise sedive, z urciteho uhlu dopadajiciho svetla i naznak do modra, nepodarilo se mi to vylecit, slo to dost rychle... Ale jen muj nazor, jiste ze nemusim mit pravdu, podle pameti s nejakym odstupem a fotky tady take tezko mohu srovnavat. Ja jen ze nezaskodi zaradit tuhle potvoru do seznamu moznych.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 21:37 pietro – Re: Stistko
Dobrý večer kolego.
Nelze na základě této fotografie říci jednoznačné stanovisko, o jakou příčinu choroby se jedná. Fotografie je pouze jako dokumentační materiál a symptomy různých chorob mohou mít stejné různorodé diagnostické útvary. Jedině co bych vám doporučil a předešel bych tímto různým vlivům nemoci je se zaměřit na chemismus vody v nádrži. Určitě je tam špatná koncentrace dusíkatých látek. Tyto látky jsou pro úspěšnou léčbu dosti důležité. Ihned vysvětlím.
Kombinace vysoké hladiny No3 , stres ryb je impuls pro křehký imunitní systém a tím nastartujete různé obtížné mechanismy ve vodním prostředí. Tedy při vyšších koncentracích dusíkatých látek mohou různé organismy přejít do stádia své virulence a začnou se nekontrolovatelně množit Napadají oslabené ryby nebo jiné vodní živočichy.
Vzhledem k tomu, že jste nepopsal předešlé anamnestické symptomy postižené ryby, nelze určit možného původce. Zdali se jedná o bakteriální nebo mykotické onemocnění.
Má rada zní: změřit a upravit naměřené hodnoty vody. Tedy snížit koncentraci No3 výměnou vody. Pak lze přistoupit k léčbě postižených ryb. Léčba v takovém případě je určitě efektivnější. Přípravek pro léčbu nemoci takového charakteru je nutné zvolit na základě nějaké diagnózy. Diagnostikovat něco pouze na základě fotografie je jako věštit s křišťálové koule. Ale určitě lze použít preparát na bázi Akriflavinu,MZ,FMC. Také je důležité udržovat konstantní teplotu vody, cca 27°C po dobu léčby a lze medikaci podpořit přídavkem chloridu sodného NaCl a to v poměru 8-10g/60 litrů vody po dobu 48hodin 1x denně. Po léčbě je nutná výměna vody ale pouze 10%. Pokud máte podezření také na(Ichthyopthirius multifiliis) kožovec rybí(nemoc známa jako Krupička)léčba je stejná ale je nutné denně odkalovat dno atd.atd. Přeji mnoho zdaru. Pokud máte další otázky, rád vám odpovím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 19:19 Stistko – Re: Stistko
Fotka k příspěvku Tak ještě jedna, ale spíš jsou ty fotky horší než lepší :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 19:19 Stistko – Re: Stistko
Fotka k příspěvku ještě jedna fotka...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 19:19 Stistko – skvrnka na ramirezce
Fotka k příspěvku Zdravím všechny, prosím o radu - objevil jsem na samičce ramirezky skrvnu. Z boku je vidět, že jde do prostoru. Přijde mi, že to vypadá na nějakou plíseň. Vypadá to vatovitě, ale nění to čistě bílé, ale takové béžové. Přidávám fotku, ale není to příliš zřetelné. Rybka se chová normálně, žádné další projevy nepozoruju.

Navíc mám takový neblahý pocit, že se v akva rozjíždí krupička - nejsou zatím zjevné příznaky, ale občas jsem pozoroval, že se rybky otírají bokem o dekorace (teda spíš otírají tlamky). Tak nevím, jestli je to normální nebo problém :-(

Díky moc za radu!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   01.12.2010 07:14 Žena stetinka [270] – Re: Deathbull
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 01:00 Muž hf [54] – Re: Deathbull
No v podstatě máš pravdu, tohle maj dycky vylezlý, když se chystají nebo když už kladou jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 22:42 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: sporinek
Nevím ale mě to připadá jako samice, která si vyšla na vostro...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 22:30 Muž sporinek [15] – Ramirezka nějaký vřídek?
Fotka k příspěvku vřídek nebo bulka u řiti. nevíte někdo co by to mohlo být?
jinak je při chuti a aktivní
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 10:45 Muž soubi [32] – Re: soubi
tak to nevydržela a padla. No musím doplnit a rozšířit stavy.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 14:13 Muž soubi [32] – Re: stetinka
jetli jí vyléčim tak se půjdu vožrat.... smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 14:09 Muž soubi [32] – Re: stetinka
....tak flek na boku zmizel na 75% ale ramka se drží u hladiny a lapá po dechu. Ráno pro změnu seděla u kokosu. Tak nevim jestli to přežije. Druhá ramka úplně v pohodě a stále při chuti. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 16:45 Žena stetinka [270] – Re: soubi
oni reagují i na vyšší NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 15:44 Muž soubi [32] – Re: stetinka
NO2 v pohodě, fosfáty v klidu, ostatní rybky a druhá ramirézka v pohodě. Tak uvidim jestli bude bojovat nebo to zabalí... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 15:42 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: soubi
Tremazol - to je drahý špás. Chroramin T - levný, ale dost drastický. Musíš si být jist, že se jedná o žábrohlísty, jinak bych se do toho nepouštěl. Viz článek zde na webu.
rybicky.net/clanky/526
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   26.11.2010 15:31 Žena stetinka [270]
já mám právě ty modry taky českej odchov a nemůžu si stěžovat. HLídám teda kvalitu vody, ale jinak jsou fakty supr. Samci se snáší dobře,..
Ale měla jsem s českýho chovu apistogrammy a tam to byla katastrofa, bičíky
To snoubi: obávám se, aby nebylo už pozdě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 15:22 Muž soubi [32] – Re: Tudy
OMNIPUR ...? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 15:19 Muž soubi [32] – Re: Tudy
nedá se to tak jednoduše odhadnout. Znáš nějaký osvědčený lék..-?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 15:15 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: soubi
Žábrohlísti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 15:10 Muž soubi [32] – Re: romant
...tak ten krvavý flek ustupuje ale rybka je u hladiny a "troubí" asi jí to chytlo žábry. Tak jsem zvědavý jestli to vydejchá.Byla by jí škoda. Jsou to doma moje první cichlidky.
V práci nádherný jsem měl akary modré ale ty snesou ledacos ;-)
Hele jsou kakadu odolnější než ramirézky? Chtěl bych pomalu přejít na cichlidky. Moc se mi ty rybky líbí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 04:27 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: Ivoš
Jsou jejich vlatní ryby tam dělá R.Kučera ten ryby umí.Chovný modrý má ode mne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 19:57 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Držáci
Před pár týdny jsme koupil v Lysé na výstavě Exotica 3 páry ramirezek do společenské nádrže s terčovci, skaláry a další havětí. Všechny 3 páry se začaly 2.-3. den třít a třou se mi pravidelně každých 14 dní (nemám kde a jak odchovávat plůdek, takže se třou ve společenské nádrži k velké radosti peřovců protože to jsou jediné ryby, které ramirezky nedokáží od jiker odehnat). Nevím, kde a jak Aquamaster ryby získává (zda vlastní pěstírny či je nakupují od chovatelů) ale tyhle ramirezky se jim opravdu povedly!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 19:35 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: soubi
Asiaté je vyšlechtili,bez nich by tu nebyly.Stěma hormonama to nedělaj jen asiati,Němci běžně vykrmujou diskouny,ale už i u nás se to používá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 18:34 R Muž romant [27982] – Re: soubi
Řady "otužilých českých držáků" značně prořídly, ale stále se najdou nadšenci, kteří je dělají. Člověk musí více telefonovat, ale dají se sehnat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 18:00 Muž soubi [32] – Re: rriki
....mam takovýho tucha ,že je to přešlechtěný dovoz z asie. Hrnou to tam na teplý vodě aby to rychle rostlo a co říkla kámoš, tak to rychlej růstovejma hormonama. Budu muset opatřit český odchov "otužilý držáky" rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 17:17 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: stetinka
Modrý jsou největší svině ,tam to poznáš hned ,že konec,ztmavne začnou se nafukovat, vylezou oči a je po nádrži.Jiným rybám nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   25.11.2010 16:52 Žena stetinka [270] – Re: hf
já mám teda modroušky ramirezácký,ale nemám problém. Dlabou vše, i když se neumí tak prosadit v tlačenici,ale někteří už jsou šikovní a i si doplavou do chumlu, honem něco chňapnou a mastí s tím do klidu. Ale fakt nemám problém. Odkaluji po týdnu. Krmím vše, co najdu, mražené i suché.
Podle mě u nich taky u nich dost záleží na původu. Mívala jsem obyčejné z Aquarimexu a ti padali hromadně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 13:05 Muž hf [54] – Re: rriki
souhlas. Pomalu a draze se k podobnému závěru také sám dopracovávám. Chtěl bych jim ale stejně alespoň občas dopřát nějaké živé krmení, ale je vidět že klasika koretry, nitenky a patentky jim nedělá dobře. V lepším případě stráví po krmení 2 dny dýcháním u hladiny, v horším případě jim vyleze oko nebo něco podobného. Živým už tedy nekrmím ač bych chtěl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 12:50 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: hf
Honzo to jsou ramirezi,jestli je to začínací vřídek těžko říci,určitě to není poranění.Lečení ramirez je téměř bez šance, nejvíc se mi osvědčilo měnění vody do kola.Jakmile se něco objeví začne to změnou zbarvení ,nafukování,vylezání očí;pryč stím s akva můžete to zkusit léčit v karanténě stejně to nepomůže.Ramireza potřebuje čistotu a čistotu jsou to potvory ,ale nádherný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 12:26 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: romant
U mě to nějak přislo s věkem a najetýma litrama:) Teď si dám raději kuba libre z Morgana, než do sebe lít ty litry piva co moje tělo potřebuje k tomu abych se alespoň cinknul...už mi to prostě ty litry tolik nebere.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 11:49 R Muž romant [27982] – Re: soubi
Jo, jo pivní nechutenství je napováženou. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 11:43 Muž soubi [32] – Re: romant
Čau. Dneska mu není zrovna nejlépe. Byl u hladiny a začal být apatický. Ulovit ho byla sranda. Přestal baštit jeho oblíbené sušené nitěnky. Když mi přestane šmakovat pivko tak taky se o mě něco pokouší. Tak je v karanténě a uvidím jak mu bude. Ale nevipadá nejlíp. Asi se o něj pokouší exitus. :-P potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 11:28 R Muž romant [27982] – Re: soubi
Já myslím, že se někde přitisknul, nebo se někam napasoval a má tam prostě modřinu, která sama po čase zmizí. Řekl bych, že aplikace léčiva je zbytečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 11:24 Muž hf [54] – Re: rriki
A od čeho je ta krvavá ploutev? Taky jsem to jednou měl, ani nevím jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 01:17 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: hf
parmička čtyřpruhá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 00:49 Muž hf [54] – Re: soubi
Co to je tetrazona?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 23:45 Muž soubi [32] – soubi
tetrazona ... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 22:00 Muž soubi [32] – Re: romant
Ne jenom na jedné. Ta fotka neni dobrá. Je to jako vnitřní hematom(krevní výron) ale otevřená rána to neni. Bylo to hodně do barvy krve a co jsem tam dal léčivo se to mění do hněda. Prve to bylo taky tak a pak to po přeléčení zmizelo. Nevidím žádné zaplísnění nebo něco takového. Jenom si vzpomínám že jí tuhle dost natvrdo proháněla terazona. Fakt neví co to je.... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 19:52 R Muž romant [27982] – Re: soubi
Tu načervenalou skvrnu má ty rybka na obou stranách těla, nebo jenom na jedný straně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 19:08 Muž soubi [32] – Re: Renitko
Fotka k příspěvku Ahoj. Mám podobný problém s ramirézkou. Už to měla jednou a nenašel jsem co by to skutečně bylo. Přeléčil jsem to PREVENT od DAJANA a zmizelo to. Teď se to vrátilo a tak jsem zvědavý jestli to rozchodí. Jinak rybka v pohodě žere a apatická taky není. Radek tone
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   25.10.2010 12:05 Muž grizly [145]
wercza napsala: Promiňte, hledala jsem docela dlouho, ale nic podobného jsem nenašla. Vyhledavač mi např. na slovo "vřed" nic nevyhodil, takže vážně nevím. Asi máte jiný vyhledavač coze Hlavně, že si rýpnete, ale neporadíte, to umí každý palec potlesk
Poradil jsem, kde hledat. O vřídkach je tam toho dost. ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 10

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 10996x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1476-cichlidka-ramirezova--nemoc?od=301