Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2017 18:28 Angus68 Re: derata
Může to být poranění z nějakého souboje mezi rybami.Co by bylo horší-infikace bakteriemi Aeromonas,nebo Pseudomonas. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2017 07:25 Muž derata [11] – červená tečka
Fotka k příspěvku Ahoj, neví někdo co by to mohlo být? Červená tečka která se objevila přes noc. Trochu mi to připomíná jakoby krev v břišní dutině. Rybka je jinak OK. Přijímá potravu, hraje si, plave sem a tam a hledá jidlo ve dně.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2017 08:17 Muž snowfox [0]
Ano, napsal jsem to blbě... jednalo se skutečně o EsHa 2000 a EsHa Exit. Léčbu jsem nasadil svéhlavě, neboť doma žádné jiné léčiva nemám, myslel jsem si, že to bude něco bakteriálního, když ryba příjem potravy měla.
Na různých fórech následně uváděli, že by to mohli být i červi, pokoušel jsem se po lékárnách(bo nebyl čas na čekání balíčku ze zahraničí) sehnat léčiva co by obsahovaly Levamisol ale nezdárně.

V akváriu mám ještě Neonky ohnivé a další 2 Ramirezky, všechny ryby byly v pohodě, jen tahle jedna u dna a prakticky bez barvy.

Teplota v akvariu 24 - 26°C.

Po 3 dnech odhaleného problému přestala i žrát a začala padat na bok. Rozhodl jsem se ji tedy utratit. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 13:41 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Dusíky a následné bakteriální onemocnění je můj tip. Dá se to obtížně léčit antibiotiky, raději komerční třeba od Sery. Ale je lepší utratit a pořídit jinou, bohužel běžné ryby se léčit nevyplatí a stejně už by byla "chycená" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 13:34 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: lacewings
lacewings napsal: -na základě čeho jste použil léčbu, pokud jste ji teda použil, nebot eSHa exit je pouze jedno léčivo a ne dvě jak uvádíte
-léčit něco "něčím" pokud nevím co vlastně léčím, je tak trochu neobvyklé
-teplota?
;-)


je celkem jasné že to blbě napsal a myslel kombo Esha 2000 + Esha Exit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2017 12:42 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Maq
-nejčastěji u tohoto druhu ryb bývá problem v teplotě
-následuje nevhodné prostředí, včetně podmínek
-je tedy možné, že i vámi uváděná možnost ztráta barvy, je do jisté míry ovlivněna dusitany,
-jen si nejsem jist tím příjmem potravy, jak uvádí tazatel, nebot při otravách, je ryba vesměs malátná, bez reflexu příjmu potravy
-proto jsem uvedl slovní spojení "ovlivněna dusitany"
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 12:24 Maq Re: lacewings
snowfox napsal: se ji celkem ztratila barva a je taková hodně tmavá
Jen se zeptám: Není to příznak otravy dusitany?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 12:16 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: snowfox
-na základě čeho jste použil léčbu, pokud jste ji teda použil, nebot eSHa exit je pouze jedno léčivo a ne dvě jak uvádíte
-léčit něco "něčím" pokud nevím co vlastně léčím, je tak trochu neobvyklé
-teplota?
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 12:01 Muž snowfox [0]
Zdravím přátelé, mám nemocnou Cichlidku Ramirézovou.

Konkrétně se šoupe břichem po dně, sotva se odedna odlepí a když tak na jeden centimetr a u toho zběsile mává ploutvičkami. Chuť k jídlu má, když kolem ní víří krmení tak po něm lape.
Nikdy jsem se s ničím podobným nesetkal, tak nevím co jí může být a jestli ji mohu ještě nějak pomoci.
Nasadil jsem na léčbu EXIT a EsHA. Ale nevypadá, že to nějak pomohlo. V posledních 2 dnech se ji celkem ztratila barva a je taková hodně tmavá, jako po probuzení.

Moc Vás prosím, nevíte co by to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 19:33 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Frantisek
Rozhodně Ti žádná Ramka neodpustí zimu , a to 26°pro ni zima je ,tak pokud se jim chceš věnovat trvale pod 27°ani ránu , lépe 28°- to určitě uvítají i ty elka...
každopádně- kámen úrazu je v tom že právě ty elka nejsou moc čistotné ryby - jednoduše vyprodukují dost odpadu - a to se s Ramkami neslučuje - ty potřebují čistou vodu , prostou dusíků
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 16:48 Frantisek Re: Frantisek
Takze uhynula len jedna ramirezka samec mal obhryzeny chvost asi od ryb lebo pocas liecby som rybky vobec nekrmil takze uspesna liecba potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 16:17 Frantisek – Aka je to nemoc
Dakujem za odpoved.
Tak na nete som nasiel podla priznakov ze to asi bude castia necatrix tak som pridal 28 kvapiek esha 2000 do 160 l akvaria len sa bojim ci to neuskodi mojim sumcom mam tam 7ks L-168 a 4ks L-010 a zvysil som teplotu na 29 stupnov tak hadam to vsetky rybky preziju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2016 15:14 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Frantisek
-nespíše tam bude dle popisu rozvinuté plísnové onemocnění
-odkalte dno
-vyměnte třetinu vody
-aplikujte sůl, 1 zarovnanou polévkovou lžíci soli na 50l vody,sůl je nutno rozpustit před aplikací
-více vám bohužel poradit nemohu ,na určení případného možného onemocnění a léčiva je potřeba více informací,
-výče uvedené je základ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 14:14 Frantisek – Aka je to nemoc
Dobry den .
Neviem ake lieciva pouzit .
Moje ramirezky sa zacali chovat divne.samicky maju stiahnute plutvy a drzia sa obcas pri hladine samceky vypadaju zdravsie ale stale mikaju vsetkymi plutvami otieraju sa o dekoraciu a tiez sa zdrzuju pri hladine a jedna ma sedi flak pod chrbtovou plutvou taky mala aj jedna gupka tak som ju vyhodil .
Teplota 26 stupnov filter molitanovy zo vzduchovanim akvarium zarastene nahusto rastlinamy .
Dakujem za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 23:20 Žena Ada22 [0] - Amerika – parazit???
Fotka k příspěvku Zdravim, uz cca 2 az 3 tyzdne mam v karantene ramirezku, ma v oblasti chrbta pri plutve biely flak, ktory vycnieva do priestoru... inak nevykazuje ziadne priznaky choroby...
najprv som odhadovala plesen, bola preliecena Eshou 2000+ Exit- neuspesne... potom som po vela citani o chorobach preliecila na vonkajsie parazity pomocou Sera Costapur+ Ectopur. tuto liecbu velmi zle znasala, tak doba trvala iba 3 dni- potom som liecbu ukoncila...

Uz naozaj neviem o aku chorobu ide a cim liecit... nechcem ju trapit zbytocne liecivami a testovat co zaberie a v karantene tiez nieje moc stastna- ale do akva ju nemozem dat, aby nahodou nenakazila ostatne rybky sad

Prikladam aj fotto a vopred dakujem za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 21:42 R Muž romant [27982] Re: Monišška
To nejsou vitamíny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 21:36 Monišška Re: romant
Mám doma Dennerle Tr7 Tropic, může být toto? To se teda ale nedává na krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 21:27 R Muž romant [27982] Re: Monišška
Přidávej do potravy vitamíny, třeba Fishtamin od Sery. Pár kapek do sušenýho, nebo mraženýho před podáváním a přímo skrmovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 21:25 Monišška Re: JanaS
Děkuji za odpověď :) Rybka se zdá být jinak v pohodě, jen jsem nechtěla něco zanedbat. Už jsem chovala všemožné druhy ryb, ale tyhle teď poprvé. A i když mám o nich načteno dost, radši se zeptám někoho, kdo už ví :) Díky a budu ji pozorovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.02.2016 11:17 Žena JanaS [138] Re: Monišška
Moniško, "moje zkušenost";) je, že dokud "dlabou" je to ok, nic neléčit. I moje občas mají tyhle červené, jakoby popraskané žilky pod kůží, hlavně okolo tlamky. Po čase to mizí, ryba se s tím vyrovnává sama. Pravda je, že jsem četla, že ano, je to jakýsi parazit, ale bylo to podáno způsobem: ano, vaše ryby mají ..........(nevzpomenu si), ale to je to nejmenší, co je trápí. Takže já osobně tohle neřeším. Mrkni taky do Dajanapet poradny, tam je o ramkách hodně. Hlídej teplotu, funkčnost filtru, dbej na pravidelné výměny vody s odkalením. Nekrm málo, raději častěji a trochu, ale nepřekrmuj. Hodně zdaru pivo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 09:02 Monišška Re: romant
Tak výkaly nevím, žádné jsem u ní neviděla, ale krmivo zatím přijímá normálně. I čile plave po akvárku, dle chování bych nic nepozorovala. Víte co to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 21:03 R Muž romant [27982] Re: Monišška
Přijímá potravu, asi už moc ne co? Co výkaly, jak vypadají, nejsou takový táhlý, déle se držící u řitního otvoru a jakoby nakouskovaný světlé, mléčné barvy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 20:57 Monišška
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,

mám asi dva týdny Ramirezky a dneska po čištění akvárka jsem si všimla, že jedna zlatá má začervenalou tlamičku. Jakoby červené žilky. Zdá se mi to nebo to může být nějaká bakterka? Příp. pomohla by třeba Esha 2000?

Děkuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 18:19 R Muž romant [27982] Re: wdenda
Děrovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 15:54 Žena wdenda [14] – Boule na čele
Fotka k příspěvku (Bohužel se mi nedaří jí pořádně vyfotit :/)
Dobrý den,
Má samice Ramirézky má mezi očima (na čele?) jeden velký bílý flek, vypadá to jako pupínek. Je přesně uprostřed a okolo má ještě 4 malé - dva vlevo dva vpravo. Je to symetrické až to vypadá, že to tak má být, ale pokud vím tak nic takového Cihlidky nemají. Má prosím někdo nějakou radu?
Mám k ní ještě samce GOLD a ten je naprosto v pořádku. Oba se prohání navzájem ale nehryžou se.

Předem děkuji :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 11:44 R Muž romant [27982] Re: ASA
Vyhledej si pojem "motolice" a zaměř se na podmínky, to jednoznačně a bez debaty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 09:57 ASA – Zakal na očných bulvach
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chcem sa spýtať čo môže zapríčiniť mliečny zakal na očiach mojej ramirezky? Ma to na obi dvoch.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.11.2015 23:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: wdenda
C. ramirezovy jsou dost náročné. Podle mě nemáš pro ně vyhovující podmínky. Zkus si o nich něco přečíst, třeba zde: rybicky.net/clanky/1451-moje-zkusenost-mikrogeophagus-ramirezi
Asi je na čase ulehčit mu cestu na druhý břeh, léčitelné toto nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 23:28 Žena wdenda [14] Re: wdenda
wdenda napsala: Dobrý den,
Mohl by mi Prosím někdo poradit co se týče Ramirézek? Můj sameček má najednou místama po těle jakoby matný bílí až šedý povrch. Jde to vidět jen z nějakého úhlu, na fotce už vůbec ne.
Druhý samec - barva GOLD a samička - barva BLUE jsou normální, zítra si jedu pro další samičku GOLD pro druhého samce a nerada bych nějaký problém.
Předem děkuji za radu :)

Edit: Všimla jsem si i trhavých pohybů, Prosím nevíte někdo co s tím udělat?


Ted už má stažený ocas a občas se převrátí do vodorovné polohy ale hned je zase zpátky. Prosím, někdo radu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 14:01 Žena wdenda [14] – Matné šupiny
Dobrý den,
Mohl by mi Prosím někdo poradit co se týče Ramirézek? Můj sameček má najednou místama po těle jakoby matný bílí až šedý povrch. Jde to vidět jen z nějakého úhlu, na fotce už vůbec ne.
Druhý samec - barva GOLD a samička - barva BLUE jsou normální, zítra si jedu pro další samičku GOLD pro druhého samce a nerada bych nějaký problém.
Předem děkuji za radu :)

Edit: Všimla jsem si i trhavých pohybů, Prosím nevíte někdo co s tím udělat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2015 07:50 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: vlacek
Trápil jsem se s něma rok - vždy stejnej scénář ,max dva měsíce pak začaly problémy -většinou oteklé zaplísněné oko , -příznaky vnitřních parazitů , pak to šlo den ze dne do kopru , než mě nasměrovala tady JanaS , takže nové ryby do jednodruhové nádrže - 3týdení režim se zvýšenou teplotou až na 34°- následné odčervení Praziqantelem , zatím přeléčení hexamity nebylo potřeba ,ryby drží , jsou pěkně vybarvené , živé ,žravé - třou se, neustále se hašteří - vše jak má být , zapomeň na nějako společenské akvárium - to bys takto musel přeléčit komplet akvárium se všemi rybami co tam jsou , zapomeň na krásné rostlinné akvárko s ramkama - hnojení a co2 jim taky nijak neprospívá , co nejpestřejší strava , kus něčeho živého nebo aspon mraženého , čím více druhů tím líp , něco kvalitního se spirulinou , moje se můžou umlátit po granulkách pro disky , nenáročnější rostliny , méně světla , humidové extrakty do vody , výška vodního sloupce není až tak důležitá jako plocha dna , samice si obhajují malé teritoria , nejlíp s nějakým placatým kamenem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.09.2015 07:21 Žena JanaS [138] Re: vlacek
Takže odčerveno nebylo....? Měla jsem podobnou záhadu s ramkami, rad a článků jsem tenkrát načetla, jak na zkoušky. Skoro všechny rady byly dobré. Ale já se v tom množství nedokázala zorientovat a už vůbec ne určit prioritu. Až rada "odčervit, odbičovat" mi zachránila ryby pro další "zkoumání" ohledně teploty, kvality vody a slożení krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 20:51 Muž vlacek [402] Re: MonterMonty
Většinou sušené mikrogranule pro cichlidy od Hikari, občas drcené vločky od Tetry a asi dvakrát živé patentky. Jo a jsou tam i krevety, takže si zobla určitě občas krevety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 20:31 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: vlacek
krmení ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 20:20 Muž vlacek [402] Re: MonterMonty
Mezi 26C a 28C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 16:06 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: vlacek
Jakou jsi měl teplotu v akvu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 13:58 Muž vlacek [402] Re: romant
Se zpožděním díky za upřesnění. Získání entizolu je v procesu, ale protože u mé poslední ramirézky se situace ze zdánlivě zdravé změnila v již známé zrychlené dýchání a postupné nechutenství, koupil jsem a aplikoval flagellol. Ovšem ten nepomohl a samici jsem ušetřil dalšího trápení. Flagellol jsem aplikoval již ve stadiu, kdy ryba měla mírně odtáté šupiny, takže už by asi bylo pozdě, nicméně si stejně myslím, že mi ty ramky chcípají na něco jiného, než střevní/zažívací problémy. Přdtím, než začala mít viditelné problémy (týden a něco zpět), byla krásně žravá a se zdravou stolicí... Pro jistotu jsem změřil vodu a NO3 je 20mg/l, NO2 neměřitelné (akvárko má předimenzovanou filtraci). Takže ani vodou to nebude. PH 7, GH 4.5, jak mnozí u ramek prvotně předpokládají při zhoršeném stavu. Nevím, čím mám přeléčit akvárko, které je teď prakticky prázdné. Aplikoval jsem preventivně i Esha 2000. Baktopur direct jsem kdysi aplikoval a to je brutalita pro akvárko, jejíž pozitivní účinek na vodnatelnost jsem nezaznamenal, takže se tomu trochu bráním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 19:28 R Muž romant [27982] Re: Nifty
Pokud příznaky odezněly, tak vodoléčbu při vyšší teplotě 28-30 st. s přidáním rašelinového výluhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 19:16 Muž Nifty [5] Re: romant
Ještě dotaz, ta jedna tabletka na 50l vody je super. Kdy dát další?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2015 15:59 R Muž romant [27982] Re: Nifty
Karanténa s Bactopurem direct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2015 15:56 Muž Nifty [5] – Vyboulené oko
Zpět k tématu: Nová mladá Ramka v akváriu, krmena nitěma, rapidní zásah do flory v akváriu a zvětšené oko s bělavým zákalem. Foto bude následovat večer, jak bude lepší světlo. Prozatím vodoléčba a první podání Sera BactoTabs. Co vy na to? Do karantény? Šetrně utratit? Rád bych ji pomohl. Díky za pomoc. PS: podrobnosti v prezentaci nádrže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 17:23 R Muž romant [27982] Re: vlacek
1 tableta 250 mg na 20 litrů vody, tedy když se palikuje přímo do akvária, při více ozeleněné nádrži na každých 100 litrů jednu tabletu navíc. Když se to přidává do krmení, tedy obráceně, když se v tom roztoku krmení namáčí, tak rozpustit 1/2 talety v troše vody, udělat silnej koncentrát a v tom vždycky chvilku macerovat podávaný krmení rybám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 15:24 Muž vlacek [402] Re: Turbínka
Dobře řekněme, že i bez jistého orgánu se k tomu dostanu. Jak se to pak aplikuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 14:12 Žena Turbínka [2558] Re: vlacek
Entizol je na předpis. Pošli svoji lepší polovičku na gynekologii s "infekcí" jistého orgánu, sebe k normálnímu praktickýmu doktorovi nebo skoč k veterináři a vem si recepis od něj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 14:09 Muž vlacek [402]
Díky všem za rady! Jen se ještě zeptám, ten entizol se koupí normálně v lékárně? Jak se to aplikuje,jaké množství? Působí to na to samé jako Flagellol?
Pro upřesnění - ramky nezemřely po léčení. To léčení jsem zmínil jen proto, že jsem nematol aplikoval asi před rokem na akary, a že si nejsem jist, jestli je skutečně vyléčil, takže mohou být nositeli červů. Zbývá mi poslední samice ramky v samostatném akvárku, tak možná tu bych zkusil přeléčit tím entizolem či flagelollem.
Jinak výkaly těch ramek byly v pořádku předtím, než začaly mít potíže a do týdne zkapaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 23:01 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: kvietik
nejen moje zkušenost praví - u ramiréz většinou hledej právě střevní parazity , a to podání léčiva a následný úhyn - bych viděl jako nesprávnou diagnózu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.08.2015 19:15 R Muž romant [27982] Re: kvietik
Nemusí, ty bílý výkaly, to už je hodně špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 19:07 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: romant
ved nic v zlom ;-) , ja len, ze ci by nemal byt priznak parazitov aj biele vykaly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 18:48 R Muž romant [27982] Re: kvietik
Tak já nechci moc rejpat, ale střevní parazizi jsou v trávících traktech ryb přítomni neustále a k jejich nadlimitnímu přemnožení právě při zhoršených podmínkách dochází a to že to u ramek může jít hodně rychle, to je stará vesta.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 10

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 10996x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1476-cichlidka-ramirezova--nemoc?od=51