Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stěhování akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Žádná další stránka   1  
Stěhování akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 20:21 Hony
je dej třba do kýble tam vydržej díl fakt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 18:16 Sake710
njn snad to vydrží...největší strach mám asi stejně o ty skaláry...No, budu to muset provést bleskově... =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 16:31 slada
no jestli jde o tu hodinu tak bych to neviděl jako žádnej problém..při předělávání akvária jsem měl ryby několik hodin v kýblu a bylo to v pohodě..byly vystresovaný,ale zvladly to...nebo jsme s kamošem vezli z Prahy ryby a taky to zvladly(cca hodina)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 15:59 Muž wladys [291] - Cichlidy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 15:03 Sidonius
Pokud celou problematiku přestěhování akva vidíte tak, jak jste ji popsala, ("...nevím, jestli to v tom pytlíku hodinu vydrží, než nachystám znovu aqua a nahřeju vodu..."), čekají vás určitě trable...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 14:47 Sake710 – Stěhování AQ
Mohl by mi prosím někdo poradit?
Z Ostravy - Poruby se stěhujeme do 17km vzdáleného Píště. Nevím však, jak přestěhovat rybičky... Napadlo mě, že bych je dala do pytlíku s vodou, ale nevím,jestlito v tom pytlíku hodinu vydrží (než nachystám znovu aqua a nahřeju vodu...) Prosím, poraďtě, jak je mám přestěhovat, moc děkuji...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2006 14:28 Žena Voloďka [59] - Tetry – :-(
O to menší lepené akvárko s pavíma se ani tak nebojím! Já se bojím toho velkýho rámovýho... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2006 11:04 Žena sharon [126] – rybky v kyblíku
Já v plastových bednách přestěhovala jak cichlidy, tak ostatní rybky i s rostlinami a částí štěrku a vody z původních akvárií. Zůstali v bednách čtyři dny a krom neonek, které nezvládly 35° horka, nejenže ryby přežily, ale ani nepřišly k úrazu. jen je nutné nádrže dobře zakrýt, protože i když jsou ryby částečně zklidněné ve změti rostlin, některé druhy se stejně snaží vyskočit. Taky je nutné dbát na vzduchování, v omezeném objemu by se ryby brzo udusily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2006 10:47 Muž [] – Voloďka
Jelikož máš rámovku,tak se drž rady Václava.Napsal již co je stará osvědčená pravda.A pokud už tam jednou budou ty vzpěry,tak je možnost ty rohy přejet silikonem a máš klid navždy.
Od Sharon si vem k srdci ,že rybky můžeš mít i provizorně pár dní v menší nádrži nebo krajně i v kýblíku se vzduchováním.
A převoz?Pokud jsi vlastníkem polystyrenové lednice či krabice,tak rybky po 10ks nasáčkuj.Dej tam málo vody hodně vzduchu,nalož do krabice a šup do auta.Pokud tato krabice není,tak se to dá řešit i zabalením do krabice s oblečením.V nejhorším to pověsíš na šňůru :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2006 07:53 Žena sharon [126] – kbelík s víkem
Trochu nechápu - jak a kde by se měly ryby převrhnout?. Když my jsme se stěhovali, tak nábytek jel v avii a já s dětmi a rybičkani v obyčejném autě , takže nebyl problém ryby pohlídat, aby se ryby v plastové bedně od hraček nepřevrhly. Taky je to výhodnější, protože můžeš hned po příjezdu strčit rybám do vody v kýbli anebo jiné provizorní nádrži filtr a ony tam klidně přežijou i několik dní, než dáš dokupy akvárko. Mimochodem, když spadne nebo se roztrhne "krabice" (?) s rybamma v sáčcích, většina z nich se nárazzem zabije.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 21:11 nigule – viko
ja bych se prave bala i toho vika, mam pocit, ze kdyz uz by to melo spadnout tak tak blbe, ze viko nevydrzi :-) znas to - zakon schvalnoti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 21:03 Usine – Rámová nádrž
Pozor při vypouštění rámovky je nutné skla proti sobě rozepřít voda totiž je to jediné co skla drží v tmelu. A když ji vypustíš tak se to odlepí a při dalším napuštění z velikou pravděpodobností poteče. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 20:58 Muž Jammes [72] - Afrika – stěhování
voloďka: ten tmel by neměl vyschnout, pokud jo tak akva většinou teče, ale ne vždy tak se neboj ;-) , to nigule: jde použít i ten kýbl, ale musí mít dobrý víko aby se nevylil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 20:47 Muž Jammes [72] - Afrika – to nigule
při stěhování dej ryby do sáčků a ty pak do bedny, buďto přepravní box na ryby nebo obyč. krabice vyložená polystyrenem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 20:35 nigule – ctu
stepane, samozrejme, ze prispevky ctu.
psal jsi, ze pokud by se kyblik prevrhl, byla by to tragedie! samozejme, ze si clovek da sakra pozor, aby se to nestalo, ale stat se muze vsechno, ze jo? myslim, ze vyko by pri padu asi vodu neudrzelo, nebo jo?
proto sem napsala, ze i kdyby se prevrhla, nebo roztrhla krabice - porad mas ryby v pytlikach...uz me chapes?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 16:24 Žena Voloďka [59] - Tetry – uf
Mě taky čeká stěhování... 180 a 78 litrové akvárka... To bude prdééééééél! :-O :-O :-O :-D :-D :-D :-D A třešnička na dortu je, že rybičky pojedou celkem 200km! To bude zajímavý... Někdy si myslím, že bych se toho neměla dožít. Pač už jsem zažila případ kdy mi teklo akva. A co pak až ho dovezu a ono nějak povolí a zase začne týct??? Co se 100rybkama????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 16:17 nigule – ?
rozhodne se nechci prit, jelikoz s tim nemam zkusenost, jen jsem psala radu, kterou jsem tu pred nedavnem dostala...
nicmene - kdyz je zabezpecene dno krabice, tak i pri pripadnem prevrhnuti by se rybam nemelo nic stat, narozdil od prevrhnuti kybliku...nebo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 16:03 Štěpán – .
Pytlíky v papírový krabici jsou x-krát rizikovější než uzavřený vědro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 15:49 nigule – :-)))
jo, tak to by meli stehovaci radost .-))) ale fakt je ten, ze vzduchovani by mohlo bej obsotjny - pac by funeli, jak lokomotivy...

ale vzhledekm k tomu, ze nas v budoucnu taky stehovani akva ceka, tak bych se jeste zeptala (uz jsem to tu resila, ale na tohle sem asi opomnela) - prevezeme akva - dejme tomu, ze nechame dno v akvarku. jak ale s vodou? prevazet fakt barel stary vody? jiank prece nemuzem dat hnedka ryby do akva s novou vodou????

a co se tyce ryb, tak mi vetsina radila - dat je normlane do akvarystickych pytliku a ty do papirove krabice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 15:06 Vodník – .
Nejlíp jestli máš dost peněz, tak kup kanystr na vodu. Nebo řekni stěhovákům že to musej vzít celý i s vodou a ten silnější že musí ještě foukat do hadičky :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 14:58 Štěpán – .
V dobře vyčištěném bílém vědru od primalexu by to ale určitě taky přežily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 14:54 Štěpán – .
Nejlíp nějaký uzavíratelný vědro/kbelík, nějaký normální barvy, černá, hnědá, zelená. Byla by tragédie kdyby se normální kbelík převrhnul.
A při tom stěhování schovat co nejvíc starý vody do nějakých kanystrů. A ten štěrk, kde bude asi dost sajrajtu, neprat v čerstvý vodě, nejlíp taky v tý starý. Jak je to akvárium veliký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 14:32 Muž [] – Stěhování
Ahojte všichni,mám dotaz jak by jste co nejohleduplněji řešili stěhování s akvariem,aby se nikdo a nic nepoškodilo,hlavně aby torybičky neodnesli?Dat je do kbelíku?Nabo jak?abych mohla vyprázdnit akva.. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2006 22:06 nigule – voda
jo, jasne, aspon nejakou a namichat ji stou novou, co?
vdaka .-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2006 18:34 tatoch – akva
Vem si ssebou tu starou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2006 15:30 nigule – stehovani
nechat odstat vodu - jasne. jeste nevim, jak to dopadne ale je pravdepodobne, ze budeme rovnou stehovat do vetsiho, takze v nejlepsim pripade by mohlo byt nove akva pripraveno rovnou k nastehovani....
jinak to bude zrejme az po prazdninach, takze diky za poznamku o zatepleni....
ty pytle v krabici se mi taky libej. mozna i vic, nez to maly akvarko...
moooooc diiiiiky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2006 15:09 Muž [] – stěhování
Tak zaprvé si v novém bytě v předstihu napust vanu (nebo kýble vody) aby byla po příjezdu dostatečně odstátá. Rybky stačí převážet v pevných plastových pytlích které je dobré dát do krabic aby rybičky nestresoval neustálý pohyb vedle nich. Až dorazíš na místo tak místo vzduchování otevři ty pytle protože atmosférický kyslík jim na ty dvě hodiny bohatě postačí a cestou jim vystačí ten v pytlích. Pak se pust do té přestavby "nového" akva, napust odstátou vodu (popřípadě namíchej s novou), osázej rostliny a dekorace, pust filtraci z vymytého filtru a pak můžeš vpustit rybky do nového domova. Pokud budeš stěhovat na podzim nebo v zimě musíš ty pytle zateplit (asi tím polystyrénem) aby rybkám vznikal co nejmenší teplotní šok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2006 14:56 nigule – stehovani
jo, na to maly plastovy akva sem dneska koukala ve zverimexu, to bude asi nejidealnejsi....
ryby mam nastesti pomerne snasenlivy mezi sebou....ale azse nejsou uplne maly, tak to asi stejne bude an 2 prepravky....ten polystyren je gut napad....sviceni neva a co vzduchovani?
jak rikam, je to sice otazka par mesicu, ale uz ted z toho mam nervy .-)
ddiky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2006 14:39 Don$ – stěhování
poradím ti jen včem je přepravit v obchodech prodávají malinká plastová akvárka neměli by se cestou rozbít je důležité aby byli odsebe ryby které se nesnesou to ti asi taky došlo plast.akv. dej pokud možno do polistirenu můžou to být desky který převážeš k sobě tak aby nebyla žádná strana holá krabici dej hlavně někam na hóru aby se akvárko nerozdrtilo pod tíhou těžkých věcí .Rybičky nemusí mýt rosvíceno.Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2006 14:25 nigule – stehovani akvaria
sice to jeste par mesicu pptrva, ale zkratka uz se to blizi, tak se chci zeptat, jestli mate zkusenosti se stehovanim akvaria. nemyslim stehovani po byte, ale z bytu do bytu.
cesta autem potrva urcite 3/4 hodiny + vyprazdneni a znovunapusteni akvaria atd. typuju, ze budou ryby urcite 2 hodiny mimo sve navykle prostredi. jak to provest co nejsetrneji? poridit malinke akva a v tom je prevazet? nebo v pytlikach???? mam z toho krapet obavy, tak budu rada, kdyz napisete, jak jste kdo stehoval, co je k tomu treba, na co si dat pozor atd.
moc diky n.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [13]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 14621x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1396?od=601