Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stěhování akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Stěhování akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 15:23 R Muž romant [27987] – Re: abdul99
Udělal bych to tak, že bych odpustil polovinu vody a všechno bych v akva nechal a do akva bych dal velmi natěsno, přesně uříznutej polystyren, který vytvoří jakoby víko a bude se to transportovat všechno pěkně pohromadě. Po přenesení, převození na nový místo stačí ten polystyrém vyndat, dopustit vodu, pustit filtr a světlo a jede se dál. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 15:07 Muž abdul99 [51] – Re: bali
To mám spíš strach, že praskne sklo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 15:06 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: abdul99
ten bych nechal v akva, pokud to teda uneses a nebude vadit pri transportu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 14:52 Muž abdul99 [51] – Re: smidakkuba
Dík za radu a štěrk ze dna asi teda taky dát do kýble a nic s ním nedělat, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 14:49 Muž Lukasson [40] – Re: abdul99
Nerozumím moc tvému textu. Nejprve napíšeš " všechno vyvařit a začít znovu" a potom " nechci aby mi to všechno umřelo" tím vyvařením by to neumřelo?
Myslím, že stěhování v tomto období je vcelku ryskantní, ono taky záleží jak daleko jedeš a co v tom akva máš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 14:46 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: abdul99
Tak předem je akva přerybněný ale to ted neřešit...
Dej filtr s kytkama do kýble s vodou a ryby do druhého kýble s vodou celé akva vypust a přeneste jej na nové místo poté napustit a dát co nejvíc zaběhlé vody napustit dát kytky filtr a poté vypustit ryby...Hlavně nečist filtr nebo tak aby tam zůstaly nitrifikační bakterie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 14:43 Muž abdul99 [51] – Stěhování akvária z bytu do bytu
Ahoj akvaristé. Potřeboval bych poradit. Mám malé akvo - 54l (34x53x30) a řeším stěhování do nového bytu. Nevím jak na to, jestli to celý vypustit, vyvařit a začít znovu, nebo jestli je nějaká finta aby mi to nezačalo všechno umírat. V akvu je pár mečovek, 4x ancitrus, 1x beta, 9x neonka, 6x gold mola. Akvárium je v provoze rok a čtvrt a funguje bez problémů. Předem moc moc moc díky za odpověď..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 15:57 R Muž romant [27987] – Re: kiki1
Mrkni na tohle, řekl bych, že by se to mohlo zkusit. ;-)
rybicky.net/vyrobky/34-aqutan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 15:50 Muž RadekCX [219] – Re: kiki1
chytej je do igelitovych pytlu - nazen je tam rukama v akvariu - jsou lepsi nez sitka - ryby se o ne neodrou - nemas tam zadne kytky tak to musi byt v pohode
pripadne si akvarium prelep nejakou folii aby kolem sten byla zabrana proti vyskoceni
zadne leky na uklidneni jim nedavej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 15:43 kiki1 – Dotaz
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda nevíte o nějakém uklidňujícím léku pro akvarijní ryby, konkrétně mám vrubozubce a budu se stěhovat do jiného bytu (ve stejném městě) a mám z toho velké obavy jak je vylovím, už jsem je jednou lovila z měnšího akva do většího a byla to katastrofa, letají sem a tam vyskakují a prudce narážejí do stěn a jsou moc vystresované, i když to dělám velmi opatrně.Dokonce jedna i vyskočila na polici a bojím se že příště by to nemusely přežít, jsou totiž velké a těžké a kdyby vyskočily na zem tak nevim.Poraďte prosím jestli něco šetrného existuje, děkuji.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 23:48 Libor123 – Re: nigule
Ahojík. Neměj strach já převážel velké ryby Kančíky červenooké a v pohodě to přežili. Pokud je ryba zdravá a nic ji nechybí, tak je velká pravděpodobnost že přežije. Jen pro úplnost moje ryby byli velké 18-20 cm a převážel jsem je z Prahy autobusem do Brna. A to ještě cestovali z severních čech do Prahy asi hodinu a půl. Přežili a dodnes si s původními majiteli píšu. Jen jsem jim občas protřepal ruku ve vodě aby měli trochu víc kyslíku. A převážel jsem tři velké ryby v 20 litrovém kbelíku. Dodnes mávají ploutvičkama a mají se dobře. Ať se ti vše povede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 22:37 Muž FreeDale [17] - Labyrintky
Přidám zkušenost se stěhováním 170l akva. Jeli jsme 60 km, začali jsme v cca 10 dopoledne a s vrtáním držáků do zdi a úpravou stojanu jsme v 16:00 pouštěli ryby zpátky do nádrže.
Jinak to probíhalo tak, že jsem dal do barelu asi 30 litrů akvarijní vody, v nádrži zůstalo jen tak, aby bylo dno pod vodou a do vody v barelu jsem hodil i filtr a samozřejmě ryby. Po cestě jsem jim párkrát provzdušnil vodu, byli jsme na cestě asi 2,5 hodiny(kámoš se bál, aby mi to nerozbil<nebo aby si nezas...al auto???>) a ještě se stavoval pro stomeček...
Takže není se čeho bát, jde to zvládnout v pohodě, jen si nedokážu představit stěhování nádrže 500 litrů a výš.
Jo, a akvaristika je zatraceně těžkej koníček...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 15:41 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Já sem stěhoval své 240 litrů akva o prázdninách.Měl jsem s toho strach už 3 měsíce předem ale zvládlo se to v pohodě.Starou vodu jsme odsáli do vany a do vany šli i ryby včetně terčovců.3těrk šel do kýblů rostliny taky tak.Do auta šly rostliny v kýblech a štěerk v kýblech skřínka pod akva a akvarium.Jěště jsme s vany odsáli asi sto litrů vody a do barelů.Akva se usadilo na nové místo, nasypal se štěrk kořeny se daly na svoje místo rostliny tam kde byly, a když to všechno bylo tak zpět pro ryby.Rybky do 40 litrů barelu a hurá na cesty.Cesta trvala cca 10 minut a mohli do akva vlil jsem tam i těch 40 litrů a zbytek klasické vodovodní.Měli to jako takovou větší výměnu. :-) Měl jsem strach že ryby budou zalezlé v koutech.Hlavně terčovci a nedej bože kdyby měli nějaké zranění.No ale v pohodě rybky už po dvou hodinách čuměli ven u čelního skla co se děje.A po dvou dnech výtěr. :-) Naprosto v pohodě nemusíš mít až takový strach. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 15:23 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: maxo
Celé se vším všudy od přípravy věcí na starém místě po vypuštění rybek okolo 4 hodin (včetně vrtání do zdi na držáky na světlo a úklidu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 08:51 Žena Amy01 [39]
Aj ja budem sťahovať čoskoro :-O vôbec sa na to neteším tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 08:26 Muž maxo [9] – Re: PaDa
a ako dlho vam to cele trvalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 01:40 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: maxo
Podívej se, jak jsme stěhovali dvoustovku teď v létě - rybicky.net/nadrze/7413
Z fotek si vyber složku "stěhování", tam to je celé zdokumentováno.
Celkem to byla pohoda. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 21:21 Muž maxo [9] – stahovanie
Uz sa tu strasne davno nepisalo o stahovani.Tiez ma to caka.Chcem sa spytat na skusenosti.Ryby by som aj mal kam docasne dat az sa vsetko ostatne prenesie, ale chcem sa spytat ci vyberat rastliny, samotne dno.Vodu si samozrejme necham kolko sa bude dat.Lebo 240L nadrz asi nebude sranda.A aby to nebolo take jednoduche, tak mam cca mesiac zabyvanych tercov.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 09:17 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Frissky
staci udelat na to ten spunt, treba s polystyrenu, klidne tak 5 cm tlustyho, ja sem to tak na kratsi vzdalenost prevazela i s rybkama ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 08:32 Žena Frissky [5] - Asie – Re: švíco
Tak to mě nenapadlo .. každopádně příští rok to tak určutě provedu... u akva které tu ted mám potřebuji vyměnit dno takže bych ho stejně zakládala znovu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 08:29 Žena Frissky [5] - Asie – Re: gaume
ne jsou to dvě zhruba 20l akvaria =) napadlo mě že nemmůžu převážet akva z vodou a rybičkami ale spíš mě zajímalo jestli nechat dekorace v akva nebo ho uplně vyklidit včetně štěrku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 08:25 švíco – Re: Frissky
Jde o to jaký objem... já převážím 30l tak, že upustím dvě třetiny vody. (ty dvě třetiny vezu s sebou v barelu) Vetší rostlinky vyndám (systém horácomatky) a menší nechám v akváriu. Na hladinu si uříznu přesný "špunt" z pěnové hmoty mirelon 1,5cm tl., aby nešplouchala hladina a voda byla téměř bez pohybu. Ryby, krevetky aspol. zustávají v nádrži. Nádrž převážím na dřevěné desce, která je normálně pod akváriem během celého roku. Akvárko má vždycky na klíně moje přítelkyně a já řídím auto... vždycky to proběhne naprosto v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 08:16 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Frissky
prevoz je totez co stehovani. takze akvarko bez vody, rybky vedle, cast vody si nech. neni to nic tezkeho, predpokladam, ze na koleji jsi nemel 1200 l :-) to uz by malicko problem byl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 08:09 Žena Frissky [5] - Asie – převoz akvaria z kolejí
Ahoj, je tu hodně lidí co mají akvaria na kolejích stejně jako já. Jak je převážíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 13:26 Muž Skanky [26] – Re: Eff
tak me napadlo ze ho dam do izolace. nahazim jim tam javsky mech a par rostlin. prave se stim nechci moc patlat kdyz zitra pujdou zpet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 11:20 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Beddy
Ten jeden den to vydrží, nahaž tam trochu zeleniska a beťáka dej do nějaké garsonky od okurků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 10:39 Beddy
2x samice a 1x samec betty.. to vidim toršku jako problém v tak malým akva bez ničeho. Jinak si myslim že by to vydržet mohli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 10:34 Muž Skanky [26]
Ahoj,
dnes bych potreboval vypustit akvarium abych ho mohl vycistit a premistnit. Ryby musim cca na 24 hodin prelovit do 37 l akvaria. je potreba jim to i nejak podestlit a osadit par rostlinkama anebo jim postaci voda ze soucasneho akvaria a filtrace?
jedna se o 15 neonek, 2x samice a 1x samec betty, 1 panda a 1 ancistrus cca 6 cm velky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 16:33 Muž kristian [80] – Re: petr
Po stehovani radsi par dnu nekrmit, ryby to vydrzej bez krmeni. skoda ze jsi to dno vyplachla. Chtelo to nechat cast vody i s rostlinama a po prestehovani nalit vodu, nejlepe tu puvodni z kanistru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 15:31 petr – Re:
škoda, že jsi nepoužila původní vodu, to by jsi je tam mohla dat hnedka. Kup si od sery nitrifikační bakterie a proces kapánek urychlíš. Zkus je tam dávat postupně a uvidíš, pokus omyl.Ale po týdnu si myslí, že to zvládnou, když nebudeš překrmovat a pojede filtr, pouze můj názor, Petr
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 15:30 Muž gonza [3] - Cichlidy – vydrž
ještě tak dva tři dny vydrž palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 15:27 Anonym – Stěhování a "znovuzaběhnutí" aq
Zdravím!
Ráda bych požádala o radu:
Dostala jsem aq, čistý objem cca 95l, včetně vybavení, dna, filtru, topení, světla...Tak jsme ho přestěhovali, vymyla jsem trochu dno, osázela ho kytkami, přidala jsem kořen a kus břidlice a nalila vodu. No a teď ten problém-za jak dlouho mohu vrátit rybky zpět? Aq jede od včerejška. Jde cca o 20 neonek, pancéřníčky a ancistruse. Momentálně se tísní v malém aq, filtr jeden na plno, vzduch taky, ale už jsou takhle zmáčklí 3 dny, co se začalo se stěhováním.
Mám je zkusit postupně přestěhovat už teď? Nebo mám ještě vydržet?
Předem děkuju za rady!
R. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 13:06 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
100 litrové akvárium bude vážit minimálně 120kg. Samozřejmě se dá voda odpustit, ale i tak dno + akvarium samotne neco váží. Podle mě je to šílenost už jek kvůli hmotnosti a typu přemisťovaného nálkadu. Křehké, těžké, nesmí se naklánět atd ... Fuj. Do toho bych nikdy nešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 18:09 švíco – Re: Sid
Tak tak, s malým akváriem je to v pohodě a nehne se vůbec nic. Prostě se to jen převeze. U toho většího to bude jednodušší s tím, že tam nebudou kytky. Prostě odlovím ryby a hurá do auta. Filtr do kýblu s vodou z akviška a co nejvíc vody do kanistrů s sebou. Myslím že to musí fungovat...však to povezu dvakrát do roka ;-) navíc už mám zkušenosti s tím menším...a podle některých lidí se v tom malém objemu nedá rovnováha udržet..a světe div se, dá! A to i s tím převážením. No možná to s tím vetším zkusím a pak se " pochlubím " ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 18:03 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: švíco
Nedávno jsem stěhoval rostlinné akviško 40x30x20cm tak, že jsem odpustil do umělohmotných kanystrů tolik vody, kolik "dovolily" rostliny, (cca 10cm nad dno), rybky a krevetky jsem nechal v akva. Akviško jsem dal do velké tašky a v ní přenesl do (a pak z) auta. Tašku s akva jsem postavil na podlahu auta a s citem převezl z bodu A do bodu B. :)
Nejlépe by bylo podívat se, jak zabezpečují svá akviška na převoz ti, kteří je pravidelně 2x ročně vystavují v Blavě na výstvě miniakvišek.
Propracovaný návod pověsil na Akvaristu cz. (tuším) Vyghum. ;-)
(Používá přesně ten způsob zajištění, který jste zmínil - na hladinu "plovák" z polystyrenu "vyšprajcovaný" proti pohybu...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 15:33 švíco – Re: Yirka
Jasně, však já vím. Je pravda že praktické to není, ale já právě bojuji s dilema zda to chci podstoupit či ne. Člověk pak spíš hledá klady toho bláznivého nápadu a někoho, kdo by mu to posvětil..každý to určitě zná. Z mých dosavadních zkušeností si troufám říct, že by to neměl být problém. Ale říkáš, to rozhodnutí bude na mně...a jestli bude sprváné nebo ne, s tím se třeba jednou podělím tady na fóru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 15:23 Muž Yirka [9123] – Re: švíco
Já jsem jen dal svůj názor který v žádném případě nevnucuji. Dívám se na to z praktického hlediska. Rozhodnutí zda do toho jít stejně zůstane na tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 15:21 švíco – Re: švíco
Každopádně díky všem za reakce, určitě jsou pro mě přínosem. kdo k tomu máte co říct, tak určitě ještě napište. díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 15:19 švíco – Re: Yirka
Někde na internetu jsem četl, že lidi co se zabývají chovem čtverzubců zelených, mění parametry vody úmyslně. jelikož tam, kde čtverzubec zelený žije (delty řek, brakické vody) se parametry vody také dost často mění... hlavně kolísá salinita podle děšťového spadu v okolí a podle síli jednotlivých přítoků hlavní řeky kolísají i ostatní parametry, takže tato ryba by to měla v pohodě přijmout. Ale jak by to bylo v praxi je otázkou. nádrž bych založil už s ohledem na stěhování. Bez rostlin (nejvíš nějaký mech) a snízkou vrstvou drcených korálů. Nějaký ten lehký lávový kámen a větev. Takže na přenos lehké, s kolísáním parametrů by také neměl být problém. Jak říkám, každý to bere s ohledem na klasickou nádrž, ale tohle bude mít do klasické nádrže opravdu daleko. Takže nezbývá než to zkusit (neříkám že to pravdu zkoušet budu) a pak by se vidělo zda by to bylo schopné fungovat. navíc by se zřejmě jednalo v budoucnu jen o 4-5 plánovaných převozů, pak by nádrž zustala na svém místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 15:00 Muž Yirka [9123] – Re: švíco
Já bych naopak řekl, že ryby budou trpět nejméně nejméně převozem, nejvíce návraty do stále trošku jiných podmínek..
Všeobecně-každý větší zásah do nádrže znamená menší či větší rozhození rovnováhy, Srovnat to zpět je minimálně 6 týdnů. Když se na to podíváš z hlediska tvých plánovaných přesunů, tak by byla nádrž skoro permanentně v nějakém přechodném stadiu.
Osobně bych do toho nešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 14:52 Muž jajaapaja [174] – Re: švíco
Voda se hejbá i pod pokličkou.je to tekutina a jak se hejbá pohybuje se i obsah dna.Povolej kořínky.rozmíchá usazenina ve dně.nevím nedělal bych to taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 14:36 švíco – Re: švíco
Ještě na doplnění, o jaké akvarium by cca šlo. Nigroviridis se chová vetšinou samostatně v brakické vodě, která likviduje rostliny...co nezlikviduje sůl, zničí čtverzubec...odkusuje výhony a dělá díry do listů. Takže se rotliny dávají umělé nebo spíše žádné. dávám odkaz na video v jakých nádržích se tato rybka chová...tam podle mě moc o biologickou rovnováhu nemůže jít...vše bude na filtru a vzduchování.
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 13:59 švíco – Re: kristian
Jak se ti to dno mohlo převrátit? Měl jsi hladinu zajištěnou proti pohybu nějakou deskou na hladině? je důležité hladinu dokonale utěsnit proti pohybu vody. když se nehne voda, nehne se ani dno. Navíc u mého navrhovaného akvaria by byl zřejmě na dně jemnější písek a skoro žádné rostliny co by se polámaly. Prostě by v takovém akvariu asi nešlo jen tak něco rozhodit. Nejvíce by trpěly ryby, ale při šetrném odlovení a převozu ve tmě by to neměl být problém. Podle mě se málo zarostlé, písčité a ještě k tomu brakické nádrži rovnováha nerozhodí pouhým vypuštěním a napuštěním nádrže...ale rád bych znal názory ostatních. Já osobně vidím největší problém ve hmotnosti nádrže a nutnosti vozit s sebou vodu. Dále v hodinové odstávce filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 13:48 Muž kristian [80] – Re: švíco
celkem velke:

Dno prevracene vzhuru = biologicka rovnovaha v haji, coz byl nejvetsi problem.
Valisnerie celkem dolamane, nastesti se z toho zvetily.
Rybam se nic nestalo, byly vedle v polystyrenove krabici, vychytane v saccich pod kyslikem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 13:43 švíco – Re: kristian
A můžu se zaptat jaké následné problémy tě potkaly? díky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 13:42 švíco – Re: zeck
Jenže já nedojíždím, bydlím vetšinu času v bytě a domu se stěhuji jen na zkouškové a velké prázniny (kdybych nechal rybičku u rodičů tak z toho nic nebudu mít a oni jenom starosti). Automatické krmítko je pro živou potravu asi špatný nápad. Při troše vůle bych mohl stěhování omezit jen na velké prázniny... Nevím jestli se dá hodinovou odstávkou tak moc rozhodit akavrium, které je spíše založené na filtraci než na rostlinách... Spíše by mě zajímal názor někoho, kdo to stěhování provozuje. Ale jak říkám, spíše s tím počkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 13:39 Muž kristian [80] – Re: švíco
no ja to prevazel s cca 1/4 vody, dnem a rostlinama, zakryte aby byly ve vlhku. CCa 130km a znovu bych to nerad absolvoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 13:36 zeck – Re: švíco
Mám kamaráda, je na intru a akvárium nechává normálně doma, ryby krmí rodiče, nebo se to dá zajistit automatickym krmítkem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 13:34 švíco – Re: kristian
OK, zustanu tedy u toho 22l minička. Tam to není žádný problém vzít celý, upuštěný o třetinu vody a za necelou hodinku to mít na jiném o 60km vzdálenějším místě bez jakékoliv změny v akvraiu. Na větší akva si tedy nějký rok ještě počkám ;-) Ale stejně by mě zajímalo jaké největší měl kdo kolejárko popř. jak si poradil s jeho stěhováním...díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 13:31 Muž kristian [80] – Re: zeck
ja nedavno stehoval svoji 112L, a neni to dobrej napad, az ted cca po 5 mesicich se mi ji podarilo relativne znovu dat do klidneho stavu. Jeste neni uplne vse ok ale uz je to na dobre ceste. Stehovani, naprosto nedoporucuji, obzvlast planovane!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 13

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 14623x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1396?od=451