Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stěhování akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Stěhování akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2016 22:10 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: romant
Přesně tak a co vím teplota by měla naopak podporovat jejich množení ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.07.2016 21:48 R Muž romant [27987] Re: teakmon55
Teplotu neřeš, uvaření se neboj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2016 21:45 Muž teakmon55 [6] Re: Xpe
No len dufam,že nebude 35°C to by v dodavke bolo aj 40-45°C.To by sa uz asi uvarily.A take tie kyslikove tablety,pomohlo by to nejak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2016 21:39 R Muž romant [27987] Re: teakmon55
S filtrem nedělat nic a když bude možnost, tak 14 dní před stěhováním lehce propláchnout hmoty, když nebude, tak to nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2016 21:34 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: teakmon55
Já si myslím že by to měli zvládnout, nechat tu původní vodu ve filtru. Nebylo by i na škodu nechat si nějaké množství staré vody z akvárka, než dát pak všechnu čerstvou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2016 21:28 Muž teakmon55 [6]
Zdravim.Doslo aj na mna a budem stahovat akva.Ide mi hlavne o filter JBL 901.Cesta bude trvat cca 5 hodín.Co urobit s filtrom,preziju to tie bakterie?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2016 16:24 Muž fido16 [631] Re: JirkaŠčobák
S tou folii je to dobrý nápad. Už jen kvůli těm rostlinám budou tam mít alespoň trochu vlhko. No snad se to nějak povede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2016 01:35 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: fido16
Detaily: Ryby do kýblu, rostliny nech ve štěrku. Akvárium neprodyšně obal potravinovou fólií (mohla by současně trochu fixovat akvárium k tomu stolku). S neprodyšným obalem rostliny nevyschnou, ani kdybys je měl bez vody dvě hodiny.
Starou vodu pak do akvária vrať. Proveď jen běžnou výměnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 14:23 Muž fido16 [631]
Fotka k příspěvku Čauky, chci se zeptat vzhledem k tomu že se mám cca za měsíc stěhovat tak nastal problém jak přestěhovat akvárium. Stěhuju se v tom samém domě akorát do většího bytu o jedno patro výše. Cesta je taková že mě čekají tři prahy pak cesta do výtahu vyjet nahoru a zase tři prahy na místo. Takže žádná dlouhá štreka cca 50 metrů. Chci se poradit akvárium se mi nechce rušit protože si myslím že je blbost rušit akva kvůli 50 metrům. A tak mne napadlo vypustit akvárium co to půjde v akva by zbylo asi tak 2cm vody. Poté bych celý stojan (mám jej z jeklů bez obložení) přizvedl heverem a pod nohy bych dal takové ty stěhovací kolečka a normálně s akváriem postupně doputoval až na samé místo. Akvárium má 250L. V tomto vypuštěném stavu by mohlo mít cca 150kg. Co si o tom myslíte popřípadě kdo a jak by to dělal jinak? Za každou dobrou radu budu rád :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 09:03 Muž janesik1xjakep [63] Re: LiborSprysl
Nemyslel jsem, že se smějete cizímu neštěstí, ale vím, že někteří lidé to mají ve zvyku zlehčovat. Takovým se to pak opravdu pak vymstí :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2016 09:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: janesik1xjakep
A vy si myslíte, že se směju cizímu neštěstí??? Stěhoval jsem rybárnu 4x za svůj život... několik desítek nádrží různé velikosti....vím o tom dooost... ahoj ... a ještě je tu docela dost nádrží ke stěhování... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2016 08:59 Muž janesik1xjakep [63] Re: LiborSprysl
Vy se tomu smějete, ale já takhle přišel o 350ku, strýc který pomáhal stehovat uklouzl na psím lejne a z akvária byla pouze hromádka neštěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.05.2016 08:54 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: UndeR
Takže pokud ti jde o postřehy...Hádám, že se jedná o větší akvárium, takže doporučuju 4 chlapy vybavené stěhovacím popruhem. Anebo zcela ideálně sklenářskými "přícuckami" , tu samou váhu pak unesou chlapi 2. Akvárium stěhovat prázdné, takže bez písku (každé kilo váhy dolů je dobré).

Pokud by se akvárium neslo po schodišti nahoru (já takhle stěhoval několik akvárií do 3. patra, každé patro ještě mělo mezipatro se 13-ti schody), tak je dobré připravit na cestě 1-2 "odpočivadla" se stol(k)em, kam se dá akvárium položit, zde si odfrknout, srovnat kšíry a pak zase nahoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   20.05.2016 05:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: UndeR
Nejdůležitější je nezakopnout těsně před naložením akvária do přepravního prostředku, fláknout sebou můžete až potom... ;-) :-P ahoj To je takový můj zajímavý postřeh... sice už starší, ale pořád platný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 22:16 Muž UndeR [80] Re: romant
To jsem samozřejmě pročítal a postup mám více méně načtený. Šlo mi spíš o to, kdyby měl někdo zajímavý postřeh jako zkušenost třeba z nedávného stěhování...co se mu osvědčilo a co třeba ne.
Musím se přiznat, že z celého stěhování nemám takový strach jako ze samotného stěhování akvária :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.05.2016 21:50 R Muž romant [27987] Re: UndeR
Mám dneska lehce pichlavou, tak na co potom máš kolečko myši, že se ptáš? Máš toho tady 8 stránek, jenom já jsem to tady popisoval bezpočetkrát, tak směle do toho synku. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 21:48 Muž UndeR [80]
Zdravím všechny kolegy akvaristy, řeším teď takovou komplikaci. Stěhuji se do nového bytu a řeším jakým způsobem nejlépe přestěhovat zaběhlé akvárium. Máte někdo podobnou zkušenost, jestli ano, napište mi prosím jakékoliv postřehy, budu za ně vděčný ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 12:26 Muž Zip [277] Re: grunda
Takže stěhování proběhlo bez problémů. Nechal jsem tam asi 15cm vody a ve 2 lidech jsme to pomalu poponesli/posunuli na vedlejší zeď ;-) Dopustil jsem pomalu vodu přímo z kohoutku, přidat AquSafe a Torben a vše v pohodě, filtr byl vypnutý cca 1 hodinu, takže pohoda. Jediná újma byly 2 zlomené stonkovky a trochu poděšené rybky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2016 10:55 Muž RiMr [3]
Ano, s tou údržbou jsem polevil, sypu si popel na hlavu. Ale troufnu si říct, že kdyby byla ta péče tak žalostná, tak neodchovám 7 z 8 terčovců od malých 5 cm čudel do této velikosti. Ale zlepšit (vrátit tam kde to bylo) to musím, to je rozhodně pravda. Takže jo, teď mizerná je :)
Pozadí jsem si dělal sám z XPS+balakryl atd v současné době pod vodou cca tři roky (bylo mi před realizací některými "odborníky" vysvětleno, že je to do půl roku hyn...). Mám nějaké fotky z výroby, když tak můžu zavěsit (ale když tak přes PM ať tu nerozvíjíme OT)
A aby to nebylo jen svinění tématu - před stěhování té třístovky jsem odebral cca kýbl dna a jeden "plát" z biofiltru na urychlené rozjetí domácí nové 160l kde jsem přesunul tři z Terčovců ještě před stěhováním. Už třetí den No2 žádné a ani po týdnu se nerozjíždí. Takže vlastě taky stěhování akvária. Dno jsem odsál hadicí do 40l nádoby, zalil vodou z akvária a převezl i s "živým" akvacitem a s čerpadlem na baterie. Ještě ten jsem s tím založil nové akvárium. Takže v podstatě se jednalo o naklonování akvária.

Na celém stěhování bylo nejsložitější přesvědčit stěhováky, že to opravdu nebudeme brát "do teplejch" tak jak to je :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2016 16:39 martin Re: Barakainus
ja som tahal 112tku krizom cez izbu, najvacsi problem bol ze sa mi smykali nohy na podlahe :-D 200ku to uz asi nie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 16:35 Muž RiMr [3]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak stěhování proběhlo v pořádku, hajzlíci už se perou, tak je to OK. ALe už mi tak nedůvěřují jako dřív, jsou ostražitější. Ale třeba se to časem srovná.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 07:32 Muž Zip [277] Re: Barakainus
Dobře, díky za reakce. O víkendu to vypukne X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 23:46 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Zip
sice je tomu tezke verit, ale jedno akva ve skole maliri presunuli uplne plne (200L) asi metr od steny bez problemu a ucmrndnuti. jen takovy maly podlozky a silni chlapi. A ja se s tim vzdycky vypoustel :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2016 23:38 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Zip
nech pár cm, 4 lidi a zvednou, nešoupat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 21:01 Muž Zip [277] – Posun 150l akvária
Zdravím a prosím o kontultaci. Potřebuji posunout funkční a osazené AQ na vedlejší zeď, cca o 2m. Kolik je bezpečné vypustit vody z hlediska ryb a rostlinek a aby to bylo co nejlehčí. Nehrozí prasknutí skla?
AQ viz profil, setový stolek má 8 oblých nožiček, posunovat se to bude po koberci v jedné místnosti, ale asi úplně na milimetr to rovné není.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 15:27 Muž RiMr [3]
OK, díky.
Tak snad to dobře dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2016 13:30 Muž Yirka [9126] Re: RiMr
Když jsem před pár lety předělával dno, musel jsem lovit 5 leté skaláry, 15cm parmičky černopruhé a 15cm sekavky nádherné. Nejhorší byly ty siamky. Osvědčila se mi technika dvou sítěk. Dostatečně velkých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.03.2016 13:30 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: RiMr
Kup si pořádně velkou síťku a druhou je do ní postupně nažeň. Odlovit ryby v akváriu bez kořenů a rostlin je hračka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 13:03 Muž RiMr [3]
Díky a nemáte nějaké "pokyny" pro ten odlov Terčovců? Ještě jsem tak velké ryby nevyndával, nedokážu posoudit, nakolik je to honění v půlce akvária vyděsí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 12:31 Muž Yirka [9126] Re: RiMr
Ten postup je dle mého názoru optimální a dopadne to i bez modlení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 12:22 Muž RiMr [3]
Fotka k příspěvku Zdar!
Potřebuju konzultovat přesun 300l akvária s Terčovci a nějakou další havětí o patro výš (ve firmě).
Aqua viz foto.

Naplánoval jsem si to takto:

- každodenní výměny půlky vody tak týden před stěhováním

V den stěhování:
- vytahám velký kořen a velké šutry a horní část biofiltru (akvacit), kořen a šutry dám do kbelíků a igelitových pytlů, akvacit (nebudu nijak čistit, je "hustej") spolu s čerpadlem s dalším filtrem (který taky nebudu čistit) dám do 30l nádoby
- odpustím vodu do barelu s filtrem a akvacitem a zapnu čerpadlo/filtr
- další vodu odpustím do dalšího 30l barelu a 20l kanystru (tedy celkem tak 70l, což je tak 1/3 až 1/4 původní náplně), do druhé 30l dám druhý malý "živý" filtr
- vylovím Terčovce (což bude asi porod, jsou už dost velcí, cca 12cm a v tom akváriu vyrostli z malých 5 cm čudel a nikdy nic jiného nezažili) a dám je do sudu s filtry (tedy 7x 10-12cm Terčovců do cca 30l vody s funkčním filtrm na cca hodinu až dvě)
- pokusím se vylovit ostatní sebranku - velké parm. černopruhé, cca 18cm giboše (toho taky nevím jak budu lovit...) pak pár neonek a razbor klínoskrvných, cca po deseti kusech, jeden sumeček sklovitý (to je jeho už třetí nádrž, je nezničitelný) - u něho se bojím o ta jeho tykadla a dám toto všechno do druhé 30l nádrže s funkčním malým filtrem
- vypustím vodu a nechám v akváriu cca 15cm vody, tedy tak na zaplavení dna - uprostřed je proláklina kde bude tak 5-10 cm vody (mohl bych tam případně nechat Ancistruse a možná i toho Giboše?)
- akvárium ve spodní části opatrně stáhnu připraveným rámem z desek
- akvárium i se skříní stáhnu a zabalím "strečkou", abych spojil akvárium se skříní na které stojí
- skřín i s akváriem nakloníme a naložíme na paleťák
- skříň i s akváriem převezeme na paleťáku do výtahu a na nové místo
- následně ryby a ostatní haraburdí
- vrátím do akvária šutry a velký kořen
- přepustím do akvária půlku vody ze sudu s drobotinou, dopustím na půlku akvárium z vodovodu, přesunu drobotinu i s nádobou do akvária a nechám přeplavat, přeliju zbytek vody ze sudu
- přepustím do akvária půlku vody z nádrže s Terčovci, nádobu i s Terčovci dám do akvária, nechám přeplavat
- vrátím akvacit a velké čerpadlo do akvária
- doplním starou vodu z kanystru
- dopustím vodu z vodovodu

- zahájím modlitby

Odpoledne vyměním 1/3 vody, stejně tak 3 další dny

Cca za týden osadím novými kytkami (teď jich tam moc není).

Tož co myslíte, mělo by to takto vyjít? Hlavně mi jde o ty Terče.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 20:25 Muž Kaplan007 [51]
Potřebuji přesunout 200l akva na nový stolek který je o pár cm vyšší. Rozměry akva 100x40x50, tloušťka skla 8mm. Nechci ho celé vypouštět ani vyndavat štěrk. Vyndám pouze kameny a nechám 40l vody. Otázka zní: Vydrží dno, pokud se akva nadzvedne? Má s tím někdo zkušenosti? Dá se nějak spočítat nosnost skla? Šterk může mít odhadem tak 15kg.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 22:05 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: romant
super, tak to jste mě uklidnili hop já z toho měla docela nervy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 22:04 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: bury
Aha, no já myslela kvůli váze, abych neriskovala, takže myslíš, že tam můžu půlku vody nechat? Mám v plánu jí část vypustit do kýblů a pak zase vrátit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2015 22:03 R Muž romant [27987] Re: Belisana
Jinak, jak psal kolega, stačí odpustit jenom polovinu vody a zbytek posléze doplníš čerstvou, čímž rovnou vyvětráš, ve dně se hrabat nebudeš, filtr pojede jenom s minimálním vápadkem, takže vlastně taková větší údržba. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 21:59 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: romant
Tak to jsem ráda, nebyla jsem si jistá, jestli něco neriskuju. Díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2015 21:52 Muž bury [5] Re: Belisana
Nedavno jsem stehoval 112l, ve dvou je to hracka, neni to tak tezky, jak by se mohlo zdat.. jen bych priste neodpoustel vic nez polovinu vody, ted jsem vylil tak 3/4 a doplnil novou. Par rybek a krevetek to nerozdychalo tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2015 21:48 R Muž romant [27987] Re: Belisana
Ve dvou lidech v pohodě možno bez podložky, vezmeš to za rohy a jde se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 21:39 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintky
Zítra budu stěhovat 112-litrové akvárko. Jde o přemístění jen o pár metrů v rámci jedné místnosti. Měla bych představu, že odlovím ryby (kromě ancistrusů), nechám tam jen minimum vody a písek. Akvo ale nemůžu přenášet na nějaké desce, protože bych ho z ní nemohla přesunout na akva stolek. (Bude tam nová podložka, která by se zhrnula, navíc má stolek ze tří stran zvýšenou lištu). Je možné akvárko přenést, aniž by hrozilo nějaké poškození (prohnutí, prasknutí nebo nevím co dalšího) dna? Děkuji předem za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 12:47 sachlj
Stěhoval jsem akvárium několikrát a nikdy jsem z toho vědu nedělal. Prostě jsem to udělal tak jak to šlo. Dokonce jsem stěhoval i malé..cca 80lt akvárium do půlky vypuštěné i s rybami uvnitř. Jinak se to totiž nedalo. A kromě pár orvaných kytek zažily ryby silnou tropickou bouři a jak pak byly vitální když se jim voda uklidnila a dopustila voda...a co si pamatuju tak žádná neuhynula. Jo a stěhoval jem to přes půlku republiky převážně po okresních a místních silnicích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 12:11 Muž Jifi [675] Re: Lukehofarma
Jo, to by pro ně možná bylo lepší, aby byly někde v šeru, kde nikdo nebude chodit. Ale každopádně bych je pár dní před tím přelovením nekrmil, kvůli odpadu. A taky předpokládám, že z akvárka vyloví asi větší kousky a vzduchování pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 12:06 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Horry
Ryby mi vydrželi cca 30h v pytlíku s vodou co dostaneš v akvaristice. Byla to objednávka. Bylo to v polystyrenové bedně plné novin. Takže myslím že bez problému vydrží i bez rostlin pokud neuvidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 11:54 Muž Jifi [675] Re: Horry
Pokud bude voda dost prokysličená, tak by to neměl být problém. Záleží ale na počtu a velikosti ryb a objemu vody.
A rozhodně bych je aspoň pár dní před stěhováním nekrmil, ať snížíš množství odpadu v té přepravce.
Ještě mě napadá, že bych do té bedýnky přidal i pár kytek, ať se rybky mají trochu kam schovávat, budou tam vyplašené.
Pokud bych tam dal i ty kytky, tak bych přes den svítil shora aspoň stolní lampou, protože potmě kytky taky spotřebovávají kyslík (ale pozor na ohřátí vody od lampy).
A bedýnku samozřejmě dej na klidné místo, kde nebudou rybky moc rušeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 11:31 Žena Horry [0]
Ahoj, čeká mě stěhování akva v profilu (cca 200 l). Jde mi o to, že mám polystyrenové pozadí nabarvené hnědou barvou a na více místech je ta barva ožraná, oloupaná či co a je vidět bílý polystyren, což narušuje vzhled akva samozřejmě. Stěhování mi přijde jako příležitost ty bílé fleky znova přetřít (mám trochu barvy od výrobce pozadí) jenže jako dlouho by ta barva musela schnout? víc jak 24h? Když budu mít rybky v platové přepravce a dám jim tam vzduchování, vydrží tam ten 1-2 dny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 10:35 Muž TomasV [5] - vybrané druhy ryb a rostlinRe: charli27
Stěhoval jsem ke kamarádovi moje rohové akvárium 240 litrů ve dvou lidech. Dva dny předem jsem propláchl kanistrový filtr, pak při samotné akci jsem odpustil co nejvíc vody (vyhrábnul jsem ve štěrku důlek..), 2/3 vody jsem měl v nádobách na převoz a filtr nechal v jedné z nich puštěný. Ryby jsem si před tím přelovil do provizorní zaběhnuté 80tky. Všechno ostatní (šneky, krevety, rostliny, štěrk...) jsem nechal uvnitř. V pohodě jsme ve dvou odnesli akvárium z 1. patra do auta na připravenou dřevotřísku a deku. Naložili sme zbytek kompletu a vodu, filtr. Všechno jsme naráz odvezli ve dvou kombících o 30 km dál asi za 1/2 hodiny. U kamaráda proběhlo to samé v opačném sledu, akorát filtr už jsem dal rovnou do akva. Zbytek vody jsme dopustili přímo z vodovodu. Ryby tam žádné neměl, kupoval je až za pár dní. Po půl roce avárko bez problému běží. Moje bylo víc než 10 let v provozu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 11:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ivoš
V urcitem slova smyslu vlastne ano, ruzne se to prolinalo v jungli, rostliny si nejak samy nasly usporadani listu, at maji svetlo, a jen co zarustalo jsem obcas presadil. Tohle udelat umele, jen tak snadno nepujde, specialne kdyz to ma nejak vypadat :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.03.2015 11:46 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Designer
A neměl jsi je předtím třeba zazipovaný? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2015 09:39 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Rostliny
Narazil jsem pri znovuzakladani akvaria po stehovani na problem "dynamickeho rozvoje systemu". Otevreme-li plechovku s cervy, uz nikdy do ni nedostaneme mnozstvi cervu stejne nebo vyssi.

Zjistil jsem totiz, ze ac jsem mnoho z rostlin vyhazel, a nechal si treba ze stonkovek jen krasne zdrave nejmladsi casti, stejne je mi zahadou, jak to mnozstvi rostlin ted do toho akvaria rozumne dam, pac je az k nevire, kolik salatu se v akvariu za nejake dva roky provozu i pres rozdavani a vyhazovani urodilo, a jak se to tam proboha vubec veslo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 21:56 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: charli27
200L musis vypustit cele, jinak bude moc tezke. Pokud se ti podari vylovit ryby bez vytrhani kytek, budes to mit jednoduche.
Krevetky bych v akva nechal. Rikas ze stehovani je jen 15 min. Az ho prestehujes, napust komplet novou vodu (neutralizuj chlor). Nechal bych to stat a bezet filtr aspon hodinu a pak vymen aspk 50% vody. Ja bych pak klidne dal ryby ale to je na tobe.

Ja stehoval 65L asi 15 min autem a to jsem dokonce nechal v akva i ryby. Tak 5-7cm vody a stehoval jsem v noci, abych mohl jet pomalu a nikdo na me netroubil ;) Vsechno od vypusteni do druheho napusteni trvalo asi tak 1-1.5 hodiny. Ryby a krevetky pochopitelne naprosto v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 21:43 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: TRULY
Nejdulezitejsi je nekrmit! Uvedom si, ze ryby se posilaji postou v malych pytlikach a v pohode 2 dny i vic vydrzi v pohode. Ty mas kyble vody s volnou hladinou a moznosti menit vodu. Jelikoz jsi mel ryby v akavriu, predpokladam, ze mas zabehly filtr. Takze ho muzes vzdycky na 1/3 dnne zavesit na jeden kybl a stridat to. Takhle ti ryby vydrzi dny a tydny. Coz jiste potrebovat nebudes.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 13

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 14623x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1396?od=201