Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stěhování akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Stěhování akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2021 00:55 Silviebaris Re: ctibum
Kouli přenesu. .
To se nebude přenášet,jen posunovat-táhnout i ze stěnou,a to je to,z čeho nám strach..No nějak to dopadne ..Dík..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2021 23:04 R Muž ctibum [6870] Re: Silviebaris
"Uvezu to, pane Lorenc?"... hmm
Stěhuješ co? Kouli nebo Diversu...?
Největší nádrž máš Diversu. Když necháš 10 cm vody, je to 20 litrů (= 20 kilo) plus dno, sklo atp. 40-50 kg max? Kolik to ponese lidí? Chlapi, ženský? Unesete to?
Kdo nic neví, nic ti neporadí... ;-)
Prostě co nejmíň, aby zbylo rybám a abyste to unesli, pak hned dolít, řekl bych...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2021 22:00 Silviebaris Re: Lojza007
Ano,přesně tak,odsune se kvůli stavebnim pracem,a pak půjde celá stěna i z akvárkem zpět..No a kolik teda tý vodyy nechat,pár cm..to jsou dva :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2021 21:57 Muž Lojza007 [1180] Re: Silviebaris
Chápu to dobře, že se bude přesouvat v rámci bytu z jednoho místa na druhé? Jestli jo a nebude se pak čekat na další úpravy, tak stačí mít pár cm hladinu, aby bylo akvárium co nejlehčí. Pak vrátit vodu a hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2021 18:22 Silviebaris
Zdravim..
Kolik vody odčerpat při přesunováni akvária,bude se přesunovat i ze stěnou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.06.2021 17:31 Muž 4Sima [1888] Re: mirkita
Rybám bude stačit reálná hladina 5 cm, přestěhuješ a hned vodu doliješ, to je otázka 10 minut. Nevylej všechnu vodu z akva pryč, půlku si nech a vrať zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2021 14:12 Muž Lojza007 [1180] Re: mirkita
Ideální je upustit část vody do nějakých čistých kýblů nebo jiných nádob a pak vrátit do akvária. Nemusí to být samozřejmě všechna voda, ale pokud se upustí pod 1/3, tak bych zhruba tu 1/3 schoval. Jenom bacha na zbytky různé chemie, co mohla v nádobách zůstat, jakmile by se nalila do akvária, může zabít celé osazenstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2021 13:43 Žena mirkita [0] Re: 4Sima
Len či s tým budú ryby ok.
Ale ďakujem za tip, skúsim odpustiť čo najviac vody, aby to bolo čo najľahšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2021 13:35 Muž 4Sima [1888] Re: mirkita
Té vody můžeš upustit i víc než jen 2/3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2021 10:04 Žena mirkita [0] Re: Shimi
Perfektné, ďakujem veľmi pekne za radu. Ma nenapadlo, že to môže byť také jednoduché:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.06.2021 10:01 Muž Shimi [682] Re: mirkita
Buď naprosto v klidu, ta originál skříňka nemá kompletní "záda", takže ji stačí celou vyklidit, odmontovat dvířka a dva chlapi ji čapnou z boku (na každém boku jeden :-)) za horní desku a i s akvárkem ji přesunou jinam. Jednoduché jako facka. Samozřejmě lepší bude vypustit 2/3 vody, aby to nebylo tak těžké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2021 09:51 Žena Pavla28 [210] Re: mirkita
Štěrk tam můžeš nechat, ale pokud tam necháš 1/3 vody radši bych to přesouvala s pevnou podložkou, která rozloží váhu dna, jinak radši bez vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2021 09:45 Žena mirkita [0] Re: Pavla28
Hrúbka skla je len 6 mm. Takže nevydrží? Musím vybrať celú vodu aj štrk?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2021 08:57 Žena Pavla28 [210] Re: mirkita
Jaká je tloušťka skla, jestli je to 10 mm, tak to vydrží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2021 08:54 Žena mirkita [0] Re: Lojza007
Ďakujem za odpoveď.
Prepocitala som si to, myslím, že by to bolo skôr 70kg (25 akvarium, 40 voda, 5-10 štrk)
3ja chlapi to teda asi dajú. A vydrží to dno? Keď ho chytia z kraja, nerupne v strede?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2021 00:58 Muž Lojza007 [1180] Re: mirkita
Pokud zbude 1/3 vody, tak by mělo vážit okolo 50kg, to dva lidi odnesou, ve třech to musí jít určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2021 22:10 Žena mirkita [0] – Sťahovanie akvária do vedľajšej miestnosti
Prosím poradíte mi, ako postupovať keď potrebujem presunúť akvárium so inej izby a o týždeň zase naspäť? Ide o akvárium Juwel Lido 120 s originál skrinkou. Môžem vypustiť len 2/3 vody, ryby nechať v ňom a preniesť ho tak? Sklo to vydrží? Zvládnu ho odniesť 3ja chlapi? Ako ho najlepšie 'podobrat'?
Alebo ho treba vypustiť komplet, ryby do sáčkou, a zase dať naspäť?
Budem vďačná za každú radu.
Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2021 11:09 Muž ladalup [3] Re: Magic
Já to budu mít o to snažší,že stojan(podstavec)budu mít hned vedle :).Takže jenom přesunu akva i s deskou na nový,který potom šoupnu i s akvariem na místo.Tudíž šoupnutí akva o půl metru na nový a nový i s akvariem o půl metru zpět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2021 11:01 Muž Magic [879] - RostlinyRe: ladalup
Prenášali sme 100x50x50 a mokrým pieskom a zvyškom vody na dne, žiaden problém. I keď to bolo 10mm sklo.
Dno to dá v pohode.
Len dávaj pozor, kam to kladieš, aby tam nebol kamienok atp, prenášaj radšej rovno s podložkou.

No a sakra pozor na rohy, ako píše Brodys. Keď s tým hýbu traja naraz, do dverí sa stále vojde len jeden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2021 10:07 Muž ladalup [3] Re: Brodys
Ono sklo mám 8ičku.A v podstatě ho jenom přešoupnu na nový a ten potom celý dám zpět místo starýho.Nikam přenášet nebudu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2021 09:45 Brodys Re: ladalup
Řešil jsem to samé,sklo 10mm,bez vody,jen písek a v pohodě,to něco vydrží ;-) Spíš se člověk bojí,aby ve dveřích nedrbnul rohem.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2021 08:40 Muž ladalup [3] Re: afc1886
Tak jasný,ale šlo mi o to aby nepuklo(neprovalilo)dno.U tak dlouhýho nemám zkušenost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2021 08:32 Muž Magic [879] - RostlinyRe: ladalup
To bude tak sto kíl. Traja to zdvihnete v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2021 08:29 R Muž afc1886 [14655] Re: ladalup
ladalup napsal:Akva má 100x40x50.Je tam cca 30 kg písku.samozřejmě bych vytahal vše co jde a upustil co nejvíc vody.Dík za radu.
Postup máš super už ti stačí jen kamarád co ti pomůže akvárium přemístit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2021 07:50 Muž ladalup [3]
Ahoj du si pro radu.Už jste někdo řešil přenos zařízeného akva na jiný stojan(skříňku)?Pohrávám si s myšlenkou nahradit stávající za bytelnější,jenom nvm jak to potom provést abych nepoškodil akva.Akva má 100x40x50.Je tam cca 30 kg písku.samozřejmě bych vytahal vše co jde a upustil co nejvíc vody.Dík za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2020 23:13 Muž UndeR [80] Re: ToprHarly
Já jsem nedávno stěhoval 300 litrové akvárium. Po předchozích zkušenostech se mi nejvíc osvědčilo nádrž úplně vyprázdnit a písek, rostliny a dekorace jsem převážel vše zvlášť. Sice to dalo víc práce při rušení/obnovení akvária, ale o to byla jednodušší a bezstarostnější manipulace. Především vzhledem k objemu si nedovedu představit že bych to tahal i s pískem a dekoracemi po schodech do 3. patra bez výtahu :-)
Co se týče ryb, tak ty jsem stěhoval až za dva dny potom co se přestěhovalo akvárko. Mezitím byly v provizorní nádrži. Voda v přestěhovaném akvárku měla dost času se ohřát a tak. No a tímto způsobem jsem neztratil ani jednoho ze stěhovaných terčovců. Jedinou ztrátu, kterou jsem zaznamenal byl anubias, který se v nové nádrži po převozu neprobral...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2020 01:02 Muž ToprHarly [19] Re: Apollo
Já stěhoval velmi jednoduše. Nevýhoda je že to musíš všechno spáchat nejlíp v jeden den. Takže vodu stočit do kanystrů. Kytičky a kameny apod. do jednoho kýblu, dno do druhého kýblu. Ryby odlovit a přepravovat nejlíp v řízkovnici, když není tak třeba hrnec. Můj názor je že by neměly vidět ven aby nebyly moc ve stresu. Takto se dá akva kolem 100l přestěhovat úplně v pohodě. No pak to všechno naložit presunes a složis zpátky. Pokud to stihneš v jeden den tak ryby můžou již přímo a je to bez problémů. Stěhoval jsem se už 7krat a nikdy žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2020 20:20 Muž vena [52] Re: Apollo
Osobně bych si připravil pár kanystrů a stočil bych si starou vodu - alespoň část. Akva vypustil nechal dno + kytky, vytahal větší šutry a kořeny pokud jsou - pro snížení váhy a rizika ,že to někde na výmolu rozbije nádrž. Na novém působišti bych si nechal dopředu odstát a natemperovat vodu. Filtr bych hodil do kýble a na tu chvíli asi moc neřešil. Takhle jsem v rámci města stěhoval před lety stojan, s osobákem na několik koleček, ale dalo se. Jen bych si pohlídal venkovní teploty pokud se to má realizovat teď, ať to nepomrzne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2020 12:26 R Muž Anthrax [4739] Re: Apollo
V podstatě jsem několikrát podstoupil variantu č. 1. Takové akvárko, kde zastalo původní dno se pak zabíhalo dost rychle a ryby ani krevetky neměly žádný problém. Stěhoval jsem akvárko o ploše dna 60 × 40 cm i s pískem a voda vypuštěná, co to šlo, i pod úroveň písku. Bylo to celkem těžké ale dalo se to v jednom člověku bezpečně přestěhovat na pevnou desku s polystyrenem na které se to vezlo. Ty máš o kus větší. Tak nevím ale myslím, že by to jít mohlo. :-)
Než jsem akvárko vypustil a napustil, tak jsem filtr nechal běžet v kýblu. Ale to u tebe asi nejde, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2020 11:34 Muž Apollo [3] Re: Anthrax
Ahoj,

nevím jestli zůstane dno, netuším jestli to akvárko zvládne být stěhováno i se zátěží v podobě vodou nacucaného dna. Zatím zvažuju že bych:

1) Vylovil rybky a akvárko stěhoval tak jak jen s tím že bude vypuštěná voda (tj zůstalo by dno i s kytkama a po přestěhování bych prostě jen zpátky napustil původní vodu - na novou vodu bych přecházel průběžně prostou výměnou vody během údržbu akvária)

nebo

2) Založím nové akvárium v novém domě, a až se zajede přesunu tam rybičky - naštěstí se stěhuji z vlastního do většího vlastního. No a staré akvárium pak založím znova později s jinou osádkou.

Filtr by byl vypnutý v zásadě pár hodin přičemž většina z toho je vypuštění a napuštění - stěhování je na vzdálenost asi 10km.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2020 10:39 R Muž Anthrax [4739] Re: Apollo
Ahoj. Jak dlouho budeš mít vypnutý filtr? A Dno tam alespoň částečně zůstane?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2020 05:27 Muž nekdo [353] Re: Apollo
Budete laborovat s úpravou vody ? Těžko (hodnoty jsou OK) nalejte to tam a uvidíte - něco si zvykne, něco ne, ale jinou vodu to stejně nedostane, netřeba se stresovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2020 23:34 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Apollo
rybicky.net/forum/1396 V tomto vlákně se dočteš vše o stěhování, jinak voda je ok. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2020 22:16 Muž Apollo [3] – Vlastnosti vody - dotaz
Ahoj,

pokládám se za začátečníka, tak snad sem dotaz patří. Akva čeká stěhování tak se chci zeptat:

1) Máme zkušenosti se stěhováním 125L akvária? Dá se to udělat i nějak jinak než "znovuzaložením"?

2) Nové místo znamená i novou vodu - co jsem se díval na stránky vodárny Beroun tak vypadá takto - je tam něco nějak významně v nepořádku z hlediska akvaristiky?

1,12 celková tvrdost [mmol/l]
7,8 pH
18,1 dusičnany [mg/l]
7,1 hořčík [mg/l]
33,3 vápník [mg/l]

Děkuji moc

A.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2020 21:55 R Muž Anthrax [4739] Re: spajk17
15 cm je v tvém případě více jak půlka vody. Vypustil bych víc, ať se ti s tím lépe manipuluje.

Já stěhoval obdobně velké akvárko několikrát. Vodu jsem vždycky vypustil co nejvíc. Zůstalo tam tak 2 cm nad dnem.., Našel jsem si rovnou desku na ní dal polystyren a na tom jsem akvárko nesl aby neruplo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2020 21:51 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: spajk17
Nepraskne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2020 21:46 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
Dobrý den. Mám 54 litrove akvarko a potřeboval bych ho přestěhovat na skříňku která je hned vedle o trochu vejs. Jak na to ? Vypustit a nechat třeba 15 cm vody a vzít ho ? Nepraskne díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2020 16:48 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Beastie
Môžeš, rybám je to fuk. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2020 16:27 Žena Beastie [314]
Fotka k příspěvku Akva uz stoji na novem miste a je zpulky plne vody, pul na pul puvodni a nova. S dalsim dopoustenim pockam do vecera. Ted ale cekam na usazeni kalu z pisku a z napousteni, filtr bezi uz dve hodiny a porad je to stejne. Nemuzu tam preci dat ryby kdyz je to plne kalu a nevidim na to. Jak to muzu urychlit?
Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2020 15:12 R Muž afc1886 [14655] Re: MarekP
MarekP napsal: Jakmile jsem akvárium dovezl na místo, napustil jsem ho čerstvou vodou, původní vodu jsem přidal jen tu, ve které jsem měl ryby, takže to máš jako výměnu 95% vody. Hodně zdaru. X-)
Jestli je jiný zdroj vody, tak by ti to choulostivější ryby nemusely dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2020 12:42 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Beastie
Akvárium bych rozhodně nestěhoval s vodou. Velké akvárium jsem ještě nestěhoval, ale malé jsem stěhoval takto, třeba ti to pomůže:

Vypustit, jakmile ti zbývají cca 2 cm vody, akvárium mírně nahneš a všechny ryby bez problému pochytáš, dáš je třeba do sáčku s vodou z akvária. Poté akvárium dáš zase do roviny, v některém z rohů vyhloubíš díru a odsaješ maximum vody, co půjde. Vnitřní filtr necháš normálně v akva, rostliny a kořen taky (záleží, co tam vše máš). Poté zakryješ vše v akváriu obyčejnými novinami a postříkáš vodou např. z rozprašovače.

Takto jsem stěhoval akvárium v zimě, když mrzlo, a žádný problém. Jen jsem měl přes něj hozenou deku. Jakmile jsem akvárium dovezl na místo, napustil jsem ho čerstvou vodou, původní vodu jsem přidal jen tu, ve které jsem měl ryby, takže to máš jako výměnu 95% vody. Hodně zdaru. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2020 11:49 Muž Papik [617] Re: Beastie
Nedávno jsem 54 l akvárium stěhoval. Vyndal jsem, co šlo a rostliny dal do kýblů s původní vodou. Krevetky i ryby jsem nechal v akváriu, vodu odpustil asi na 4 cm od vršku dna. Přes akvárium jsem přehodil ve dvou vrstvách deku, aby se ryby co nejméně plašily a byly ve tmě.

Akvárium jsme nesli dva, v jednom je to o záda. Šli jsme bokem a drželi ho za spodní stranu samozřejmě. I tak jsme si mákli. Do kufru auta jsem dal tlustou polystyrenovou desku, na kterou se akvárim položilo. Další kusy polystyrenu jsem rozmístil kolem nádrže, aby bránily případnému posunutí.

Jeli jsme jen pár kilometrů, ale ke konci do prudkého kopce. Zatáčky nebo kruháč jsem jel na pomalou dvojku a zrychloval i zpomaloval co nejplynuleji. Přesto se voda v nádrži asi více hýbala a některé košaté, těžké stonkovky se uvolnily ze dna, takže jsem je musel znovu zasadit.

Na místě jsem ihned vrátil zpět část původní vody, zbytek dolil vodou novou, zapnul topítko a filtr. Rostliny jsem povracel a dosázel až o něco později.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2020 11:30 Muž RAP [1549] Re: Beastie
Fotka k příspěvku Balit jednotlivě ulity do sáčků, bude "opruz" navíc, když počítáš s až 12hodinama.
Řešil bych to většíma kbelíkama s víkem. Do jednoho rostliny a případně razbory, do druhého odchycené ryby a do třetího ulity. Dají se použít tzv. plastové lednice, viz. foto.
Filtr vypustit, propláchnou média a převést na vlhko. Na místě okamžitě zalít vodou a nechat běžet třeba v kbelíku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2020 10:50 Muž RAP [1549] Re: Beastie
U malého akva, vzhledem k osádce, bych nechal tak 1-2cm nad dnem, vyndal velké kameny a kořeny. Vršek zakrýt igelitem kvůli vlhkosti a opatrně odstěhoval. Ideální na pevné podložce
Jinak malá akvária nedávno stěhovala tramtra, tak se jí můžeš zeptat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2020 08:59 Žena Beastie [314]
no a u toho vetsiho to bude samozrejme komplikovane.
360l, to akvarko se vejde do vytahu jen na vysku, takze je naprosto nutne ho kompletne vyprazdnit.

Ryby asi odchytim, minule trik s pet lahvemi docela dobre fungoval. Horsi je, ze znam, jak se multici schovavaji do ulit, takze misto ulit vedle, je budu muset dat do plastovych pytlu a do vody taky, protoze ta ryba z ulity pak nelze vyklepat. I tak prijdu o veskere mlade, achjo.
Mam dokonce i par sudu, takze jeden sud minimalne napustim vodou z akva a prevezu si ji. Druhy sud budu mit napusteny na novem miste na odstatou vodu.
Protoze asi potrva nez odchytim vsechny ryby a mozna je rozdelim, rozhodne ulity zvlast aby se neporezaly, budu muset asi napustit vzduchem. Staci bublifuk tam nafoukat? nebo je to zbytecne, bude to mozna 12 hodin, chci az to privezu, nejdriv dat pisek, pak zasadit kytky, pak dat kameny, pak napustit vodu, pockat az si to sedne, pak dodat ulity, pockat az si to sedne a tak dale, bude to trochu proces.

A ted co s filtrem. Vypustit vodu do kyble a pak ji tam zpet napustit? nechat ji v tom zavrenou?

Bodlo by mi i kdyby mi nekdo poradil s designem, diky baleni a stehovani jsem nejak kreativne vycerpana, kryptokoryna se rozmnozila, ty starsi dlouhe odnoze ale opet nektere prichazi o listy, nevim jak rozdelit, nevim jestli nepridat pisek, nevim jak daji stehovani,...
Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2020 08:40 Žena Beastie [314]
Fotka k příspěvku Tak taky me ceka ta velka radost zvana stehovani. Vyhodou pro me je, ze se na to extra nespecha, takze az se prestehuje veskery nabytek, teprve pak muzu uvazovat o akvarkach. Nevyhodou je, ze mam dve a kazde ma svoji vlastni sadu problemu.

54l ma asi nejvetsi problem s osadkou. Mam tam krevety a pancernicky male, neni naprosto zadna sance, ze je odchytim. Dokonce ani nevim, kolik jich tam je, kupovala jsem 10, pravdepodobne jich tam 10 je, obcas nevidim ani jednoho.

Muzu nechat ctvrtinu vody, kytky a pisek a odstehovat to takhle nebo je sance, ze se mi to rozlepi/praskne?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 17:14 Muž vlka [3441] – stěhování
Hezký večer. Je to sice miniakvárium, ale může to být návod, jak na to. Od 14:45 minuty. www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2019 22:32 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: petulka
130 km? No a? Já vezl poloviční akvárium autobusem mhd a na zastávku ho vláčel v ruce :). 130 km dáte i v nejhorším případě za dvě hodiny. To nic není. Akváriu je jedno, jestli zabalené ve fólii stojí nebo se veze.
Omotej okolo něj bezpečnostní pás, zacvakni a bude dobře. Nebo mu v kufru udělej hnízdo z dek a polštářů.

10l akvárium přestěhuješ velmi jednoduše. Pochytáš ryby. Vybereš všechnu vodu, co nejvíc z ní do 1,5l flašek (co nejvíc flašek). Rostliny necháš v mokrém substrátu jak jsou, ve dnu se nehrabeš. Akvárium neprodyšně zabalíš to potravinové fólie. Takto vydrží třeba půl dne nebo i déle, podle rostlin. Na novém místě rozstříháš fólii, doliješ opatrně vodu, vypustíš ryby. S trochou šikovnosti to bude okamžitě fungovat beze změny.
Dělal jsem opakovaně, vím, o čem mluvím.

250l akvárium je problém, 110l je v pohodě. Mé 112l jsme přenášeli po bytě s manželkou dokonce s 20% vody a problém byl jen, že akvárium bylo staré 13 let, deska pod ním se za roky prohla, o pár mm poklesla spodní skleněná deska a řezalo to ženu do prstu. Nicméně vydržela, nepustila to a akvárium je bezproblémově poslední dva roky na nové desce a masivní měkké vrstvě. Krvácení jsme zastavili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2019 22:19 Žena petulka [11]
Mám akva 110 l ale asi se budu muset stehovat a nedokazu si predstavit ho stehovat, takze asi taky prodam ale mrzi me to, ja si zivot bez akvaria nedokazu predstavit, akvarium jsrm vzdycky s nejakymi prestavkami mela od svych 6 let.. Navic nemam klasicke dno ale substrat ze stlacovane hliny takze kdyz se odlije voda tak by to slo..pritel taky rikal ze v pohode no ale je to 130 km a autem ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2019 10:53 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Beastie
IBC kontejner. Je to velké (600, 1000 a 1200 litrů), mení to drahé, jen je potřeba sledovat, od čeho to je a pořádně vypláchnout, klidně i několikrát a chce to tedy verzi s velkým uzávěrem (nebo mu holt vršek uříznout). Možná ti teď už někdo půjčí i nějaký ze zahrady, který používá na dešťovou vodu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 13

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 14621x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1396?od=51