Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stěhování akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Stěhování akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 08:51 Beddy
Zbytečnej stres.
Když jsem stěhoval 100l akvárko (pravda jen na 3km) Prostě jsem vylovil rybky do 4litrovejch sklenic, Kytky jsem namlátil do kýblu, vybral jsem velký šutry a kořen, napustil 50l litrovej kanistr vody, písek jsem hrubě odkalil a nechal v akvarku, všechno nastrkal do auta převez, namlátil zpátky do akvárka a bylo to. Ani na dolití cca 40l uplně čerstvý vody si nikdo nestěžoval.

Možná by stálo za to použít velkej kanystr (jsi-li z okolí Český Třebový, klíďo zapujčim )a namlátit to tam všechno - i když bude horko voda se tak rychle v autě neohřeje. 100km to je hodina cesty? To si myslim že by šlo v pohodě.
Oni ty ryby taky něco vydržej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 02:44 Oslík
Šárko zas zbytečně hysterčíš. Podle mě dobrej nápad to stěhovat celý s trochou vody. S Matějem přeci nejste takový lemry abyste to nezvládli, navíc neříkej že nemáte v Plzni nikoho, kdo by nepomohl. Mě se jeví tenhle způsob stěhování jako nejmenší stres pro všechny od ryb po vás. Jestli se odkazuješ na horko, tak co se bude líp větrat, než otevřená nádrž? A vzdálenost vůbec neřeš. Mě totiž přijde, že je úplně jedno zda jde o 20 nebo 200km . Problém je naložení, možná vyložení a výjezd z města, jak se auto uvede do konstantního pohybu bez přehnanýho brždění a akcelerace, tak půl hodiny, nebo dvě hodiny už neni rozdíl. Jen nedávejte nádrž do kufru na bok : ))))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 13:14 keltan – Re: Danila
No asi to tak udělam...Nechci rybky trápit převozem v akvárku.Navíc kdo ví,jak na konci května bude.Jestli bude vedro,tak by to v tom akvárku asi tuplem nebylo to pravý.No mam ještě měsíc na vymejšlení toho,jak to udělám...Snad nic nezvořu a všechny rybky přežijou... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 12:33 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: keltan
Před pár lety jsem stěhovala 80 l akva. půlku vody a ryby do barelu, malý kytky jsem přihodila k tomu, velký křehký do igelitovýho pytlíku, štěrk, kameny kořeny do igelitových tašek a do velký tašky a bylo.V novým bytě pak už jen stačilo to vrátit zpátky, dolít vodu a upravit. Rozhodně bych nestěhovala ryby v 10 cm vody, nota bene se štěrkem. Tímhle způsobem to nebylo až tak šílený.Držím palce X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 11:46 tercovec
Čtu zde jak přestehovat akva je to jednoduché sám sem to stěhoval 250 km kvuli koupe a ryby jsem mel v pitlíku ke vsemu to byli terce a akva zrus udelas urcitě po založení lepší jako ja přídeš na nový nápad a jak akva dej pod nej polistiren i z boku je to zaručený a vodu si nech v nadobach nebudes muset cekat tak dlouho než se ti zabehne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 11:43 Muž recht [10]
ceka me podobny problem akorat zaroven budu menit AQ za vetsi... budu vse stehovat cca 250km ale vlastne budu zakladat nove AQ. Jsem zvedavej jak to dopadne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 10:42 keltan – Re: omu
A jak velká vzdálenost to byla?Já vím,že ce sem se lidí ptala,tak nikdy nikdo nestěhoval nikam moc daleko.Nás 100-120 km cesta bude čekat dvakrát v poměrně krátký době.Navíc je fakt,že já tam mam rybek dost a křehký kytky a to by asi 5-10 cm vody nestačilo.By se mi tam povraždily...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 10:37 keltan
To jako,že budu muset čekat zas 14 dní,než tam ryby budu moct dát?I když tam bude všechno,co předtim měli?Mě právě jinde radili,ať vyndam všechno.A já si vážně nedokážu představit jak bysme to nesli z druhýho patra dolu do auta a čim to vypodložit,aby to neprasklo a vůbec.Navíc mi příde hloupí tam nechávat ryby v minimum vody...Bála bych se,kolik rybek bych přivezla živých.A s rostlinkama se mi to taky nelíbí.Mám tam dvě nebo tři vážně křehký a kdybych tam nechala vody víc,tak už to vážně ani ve dvou neunesem...Ach jo...Já se na to vykašlu... sad sad :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 01:51 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: keltan
Určitě bych to dělal jak radí Omu, spolehlivý a zaručený postup.
Ovšem pokud to chceš předělávat a upravit líp, tak pak to samozřejmě klidně zruš celý, počítej ale s tím, že je to jako bys zakládala akva znovu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 22:01 keltan
Ještě si to rozmyslim...Ale zas si řikam,že když to všechno vyndam,tak si ho pak budu moct upravit líp...A navíc ono se nezdá.To naše akvárko je ze silnýho skla a vypuštěný ještě o něco víc a ve dvou sme měli co dělat,aby sme ho se štěrkem a čtvrtkou vody dali na polici... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 21:32 omu
Fakt to neni tak hrozny, vzdyt akva samotny vazi nevim, 12-15 kg, sterk 10, zbyla voda taky tak 15, no urcite se do 50kg vleze, to ve dvou neni snad takovy problem, urcite budete stehovat tezsi veci. A je to bez jakyhokoliv rozhrabavani a znovuzakladani...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 20:56 keltan
To mi teda příde trochu nereálný,vzhledem k tomu,že to akva váží dost i samotný,navíc se štěrkem a s trochou vody-to bysme se asi strahaly...Nvíc bych měla strach,takhle převážet akvárko... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 16:28 omu – Re: keltan
Si pamatuju ze kdyz jsme kdysi stehovali taky 70l akva tak jsem vypustili vodu tak, ze jsme nechali na dne asi 5-10 cm, v kterych zustaly ryby (je fakt ze jich nebylo moc) aj kytky, vytahli jeden tezkej kamen a normalne to v aute takhle prevezli. Na miste jsme do akva nalili ja nevim 10 -20litru puvodni vody co jsem odpustili do kanystru a zabytek dolili cerstvou. Akvarium si ani nevsimlo ze je na jinym miste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 16:19 keltan
No na rostlinky asi vezmu nějakej kyblík,protože do sáčku s vodou by se mi ty veliký už asi nevlezly a nechci je poničit.Přemejšlela sem,že bych rybky dala do velký lahve od okurek nebo někde seženu lepší pytlíky a rozdělim je podle druhu,aby se mi nepožraly.Díky za tip s akvárkem...No bude to ještě sranda.Snad se nám ho podaří odstěhovat o týden dřív,aby to nebylo tak hektický...A pak stačí jenom akvárko znova naplnit vodou,rostlinkama a spol a vypustit rybky nebo jak.Nikdy sem akva nestěhovala...Nejhorší je,že se pak po dvou měsících budem stěhovat zas jinam...Se z toho asi zbláznim... tone ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 14:58 forepa
Nebo se da koupit box..
Ale ten si myslím ze je zbytecny na jedno použití
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 14:56 Muž hanz [27]
Žádnej stres...Vody postačí uchovat 1/3. Třeba v kýblích, kde budeš mít rostlinky a ryby...V tom kýbli vydrží klíďo tejden a akvárko při přepravě položíš na karton a dáš dnem vzhůru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 14:53 Žena Lucianetta [43] – ryby
my když jsme se stěhovali, tak jsem si vodu, co šlo, vzala do petek nebo kanystru, rostlinky v sáčku s vodou, uložené tak, aby se nepolámaly, kameny taky v sáčkách. Rybky je docela dobrý přepravit v nějakým plastovým kyblíku s víkem, pokud bys ho měla dam dát. Já jsem si tak teď vezla ryby z Brna do Vyškova, rybky tak měly v rámci možností víc prostoru než naňaňhaný v pytlíku s vodou - a víc vzduchu. Navíc nehrozí propíchnutí a vylití vody... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 14:38 keltan – Stěhování akva na větší vzdálenost
Za měsíc a půl se budeme stěhovat a naše akvárko (70l) s náma.Problém je,že cesta je dlouhá 100km a já si nejsem jistá tim,jak akvárko,rybky,rostlinky a zbytek přepravit,aniž by došlo k větší újmě...Počítám s tim,že asi budu muset vypustit celé akva (a vodu z něj dát asi do pet lahví),vyndat všechno i štěrk.Ale stejně sem z toho nesvá a rada by se hodila...NAvíc vůbec nevím,jak to zvládnem,protože na stěhování máme jen jeden den a i bez toho akvárka nám ho to zabere celý... coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 12:32 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: arcus
ahoj, já můžu říct zkušenosti se stěhováním 240 taky cca 10km měl sem vodou z akva sem naplnil šest kíblů a jedno malý akvo, tam sem dal rybky a kytky do jednoho kíble, pak sem uplně všechno vyndal opatrně z akva abych nerozvýřil dno, to sem potom "dokonale" odkalil a nechal ho v akva s přiměřenym množsvím vody, aby to bylo bezpečné na přepravu a hlavně unesitelný, bylo to asi 10-15cm vody. vše sem přetáh smrštovací folií a hurá na cestu. na místě určení sem hned zpátky do akva nastrkal dekoraci, nalil těch šest kíblu vody, zasadil rostliny a dolil necelou polovinu aktuálního oběmu vody, po usazení nečistot cca dvě hodky sem tam dal rybky, akva bylo napuštěný do pulky, za dva dny sem ho dopustil čerstvou vodou asi do 3/4 a za další dva dny až po okraj, filr sem pouze vypnul a po převozu hned zase pustil v akva - tuhle dobu kdy je vypnutej chce zkrátit na minimum. no a rybky přežili uplně všechny a rostliny pouze obněnily starý listy kvuli změn hodnot vody. se 120 se to určo nechá zvládnout v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 10:25 Muž Eff [417] - Rostliny
Něco o stěhování miniakvária najdeš zde: www.akvarista.cz/…
Ovšem přesunout 120l akvárium se dnem, kytkami a vodou bych neriskoval, podložka by musela být 100% pevná. Osobně bych použil 50l barel s akvarijní vodou, do toho bych umístil rostliny a třeba i ryby. Ve druhém barelu bych převezl substrát spolu s náplněmi filtru. Samotné akvárium bych rozhodně převážel zcela vypuštěné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 09:26 Muž arcus [0] – Stěhování akvária prosím o rady
Zdar potrebuju 120L akva presunout z bodu "A" do bodu "B" asi 10 km autem. Neco uz jsem cetl, ale budu rad za kazdy rady a fígle. Mám tam asi 15 rybek. Zajima mne jak s voudou, jestli v akva nechat trochu vody kvuli kytkam atd.. dikes ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 21:36 Žena datura [104]
výborně, to ráda slyším. nosiče mám zajištěné;-) díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 21:19 Nobody – Re: datura
Pokud jsou dobří nosiči,kteří zvládnou nést nějakých 50-70kg - bez problémů. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 21:19 Muž Pepino78 [49]
V pohodě, mám 180L, nechal sem třetinu vody a i s rybama a podstavcem sme to odnesli do vedlejší místnosti ve dvou lidech. Rybky žádnou újmu neutrpěli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 21:18 Muž MiHl [55] - Cichlidy
pokud ho ponesete i s podstavcem (skříňkou), tak pro akva to není problém. Maximálně se může "rozšplouchat voda" uvnitř a trochu poházet s rybkama a dekorací, ale pokud to ponesete pomalu a opatrně, tak ani to nehrozí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 21:14 Žena datura [104] – stěhování akva po bytě
Ahoj.
potřebuju se poradit. za pár dnů budu stěhovat akvárium do vedlejší místnosti. jsem docela nervózní, i když vim, že někteří se s ním "táhnou" na konec republiky:-)
moje nádrž má objem 96 litrů, je klasická lepená. mám v ní 9 teter ozdobných, 10 teter červenohlavých - jsou to malé rybičky a těžko se nahání;-)
jde mi o to, jestli nutně potřebuju vypustit celou nádrž a odlovit rybky, nebo těch pět metrů urazí akvárko bezpečně i s - dejme třetinou objemu vody a rybama.
ještě bych dodala, že by se neslo i se skříňkou a stojí na tom umělém plastovém rámu.
fakt si nevím rady, díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 17:54 Sake710
No tak skaláry chudinky to nepřežily... :-( :-( :-( Myslím, že jsem dělala všechno, co jste mi poradili, ale prostě jsem někde udělala chybu no... =(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 22:14 Janinka – for Sake710
Chybama se člověk učí,takže se tím netrap,ale pouč se z toho. ;-) Držím palce při stěhování. Jo,ty kýble mají i s víkama,takže voda by se převézt dala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 20:38 Sake710
njn, ale kyblíky s vodou autem neodvezu... Jo a ještě jsem chtěla něco k tomu stěhování - asi jsem vždycky dělala blbost, ale jednou za 3 měsíce, jsem ryby vylovila a kompletně vyčistila akva - vyměnila sem všechnu vody, vyčistila filr, vyměnila písek - rybám se nic nestalo, žrali normálně, i skaláry byli v poho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 20:05 Muž hanz [27]
Mama take a dobre vim ze kdyz ty kucharky hezky poprosite, tak vam jich daj hafo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 19:15 Janinka – for Sake710
Kýble jsem získala od kamaráda,kterej dělá v závodní kuchyni a vozí mu v nich suroviny na vaření... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 19:12 Janinka
jo a akva je 200 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 19:11 Janinka – for oldkiwinka
vždyť já mám taky stůl bez koleček a je svařenej z jeklů-po upuštění vody stačili 2 silný chlapi a šlo to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 17:58 Žena kosiska [18] – oldkiwinka
Tak to ti závidím. Já právě řeším, jestli před založením 80l obývák vymalovat s tím, že pak na něj nebude třeba pár let sáhnout, nebo to ještě nechat a řešit to třeba za rok nebo 2. Právě se mi do toho malování vůbec nechce... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 16:13 oldkiwinka
for janinka
nevím jak i když mám ne moc velký akva a ještě k tomu rámovou záležitost přemisťovala když to mám na stole a ten není na kolečkách smich
ale malovali sme předloni takže teď to u mě v pokoji potřeba nebude.a až bude,tak to bude problém :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 13:19 Žena kosiska [18]
Určitě by to šlo, jenže je rozdíl akva 30l a třeba 5OOl :) Nedokážu si představit, že bych měla malovat a ještě mít někdě po bytě poschovávaných tolik nádob s vodou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 13:17 Štěpán
No tak já nevím, kdo by se chtěl stěhovat třeba s 500 nebo 1000l akváriem, aby za ním namaloval stěnu, která pak nebude vidět. Jenom šílenec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 12:46 Janinka – zabudované akva
U zabudovanýho akva bych asi odlovila ryby do plastovýho sudu s filtrem a vzduchováním a předem odstátou vodou a vodu z akva bych uchovala v kýblech,aby se po malování dala znovu použít do akva-šlo by to? Teoreticky jo,snad i prakticky... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 12:11 Muž hanz [27]
No tak u Sake710 to asi nebude problem odpustit a premistit, ale urcite se najde spousta akvaristu, kteri maji akva zabudovane a tudis ho musi vypustit uplne a ryby bez vody nevim nevim smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 12:11 slada
k tomu nově založenýmu akva..."skorotchán" kompletně čistil akva..a koupil nějakej prášek od TETRY, který se nasype do vyměněné vody nechá se působit(nevim jak dlouho)a pak v pohodě...všechny ryby přežily..a to neměl vodu ani odstátou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 10:55 Janinka – malování
Fotka k příspěvku Teď nedávno jsme malovali,takže mohu přispět svou troškou do mlýna.Z akva jsem odčerpala polovinu vody do připravených kýblů,stojan s akva se posunul doprostřed místnosti,vodu z kýblů jsme nalili zpátky do akva a mohli jsme malovat jak dlouho jsme chtěli.No a po vymalování jsme postup opakovali.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 10:42 Žena kosiska [18] – Malování
Taky doufám, že si ze mě dělá srandu. Zrovna v obýváku, ke všemu když je tam vidět...to by vypadalo vážně dobře... palec Se dycky doma smějeme litem, co tak obmalovávají skříně, aby si ulehčili práci, a teď bychom tak měli skončit taky? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 09:51 Muž hanz [27]
TO ŠTEPAN: Hm tak teda nevim, to jako to akvarko jenom objedes a za nim nechas zed nenamalovanou? Dobrej delnik si palec , hlavne ze hlasis na zedniky co? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 09:50 Sidonius
Lidičkové, nejde přeci o to, jak převézt pár rybek na vzdálenost 17 km no, ale o to, jak předejít syndromu nově založeného akva po přestěhování... ano ;-)
(Detailněji jsem o tomto riziku napsal Sake 710 do vzkazů; reakce žádná, asi to ještě nezjistila... :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 09:14 V.Malawi
Nesmíš jich mít 24 já nemaluji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 08:41 Štěpán
Co by dělali - zakryjou akvárko, malujou a větraj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 06:28 Žena kosiska [18] – Malování
Já bych se chtěla zeptat lidí, co mají velké akvárko, jak to dělají, když chtějí doma malovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 21:47 Muž hanz [27]
Ja je mel dokonce v kybli 3 dny a take na cajk, prezili vsechny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 20:51 Muž Onďa [32]
Při čistění akva jsem měl ryby v 25l kýblu celou noc a všechny v pohodě vydržely(měly tam vzduchování). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 20:21 Hony
je dej třba do kýble tam vydržej díl fakt

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [12] 13

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 14623x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1396?od=551