Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stěhování akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Stěhování akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 13:25 zeck – Re: švíco
Nevidim to jako dobrý nápad :-O .
Určitě časté znovuzakládání nedělá akváriu dobře, o rybách nemluvě.
Já bych do toho nešel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 13:22 švíco – Mobilní akvárium
Ahoj, chtěl jsem se zeptat na vaše zkušenosti a názory. Už víc jak půl roku vlastním miniakvarium 22l. Čtyřikrát do roka (zatím jsem ho stěhoval dvakrát) s ním musím kvůli stěhování do školy a na prázdniny domu cestovat 60km. S tím malým akvariem to není vůbec žádný problém a zatím to vždy proběhlo k plně spokojenosti. Teď jsem dost zatoužil po 80-100l akvariu pro jednoho, max. dva kusy čtevrzubců zelených. Chtěl jsem se zeptat, zda má někdo podobné zkušenosti s takto poměrně častým stěhováním akvaria podobné velikosti (těch 100l) a jaké problémy lze očekávat? U malého akvaria unesu bez problémů do poloviny napuštěnou nádrž. U 100l předpokládám uplné vypuštění do kanistrů a odlovení rybky. Rostlin vzhledem k brakické vodě by moc nebylo a těžkých kamenů také ne. Vidíte to vůbec někdo reálně? Kolik může takhle velké akva, vypuštěné, ale s pískem vážit? Uneseme ho ve dvou? Stres ryb u malého akvaria jsem nepozoroval a všechno ustály v pohodě. (čtverzubci trpasličí). Jaký je váš názor...mám do toho jít nebo zustat jen u malého akvária a o tom větším si jen nechat snít? Díky všem za názor, švíco

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 17:54 RAP – Re: pansuu
Takhle jsem ho poponášel i já. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 16:32 pansuu
On mi to ukazoval, postavený na bok, dno opře o pupek a drží za horní hrany a normalně chodil palec Ale jak by ho nacpal do dodávky, to nevím nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 15:54 RAP – Re: pansuu
Já jsem s akvárkem 150x60x45(v) pohyboval sám, ale jen po bytě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 13:11 pansuu
Mě ferda ve sklenářství tvrdil, že akvarka do rozměru 180x50x50 nakládá a autem přepravuje sám, na stojato(pak je prej už moc těžký smich ). Má to velkou pevnost, jen s tím nesmíš ťuknout nebo položit na šutr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 10:59 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: RAP
No a jak jste se u toho chechtali- nebo to byl smrtelnej chropot? smich
Ve výtahu s romanem? ziky? no jo, a pak nemá mít modřiny smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 21:47 Muž Barney [61]
Mno, už se "těším", až budem přenášet moje 160x50x60. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 21:42 Polux – Re: Ivca
klidne ho na storc postav ale dej pod nej kus koberce kdyby nahodou tam byl kamen nebo tak neco palec Ja prevazel sve z Brna v dodavce cca 120km :-D A bez mensi ujmy.Kurtovacima pasama se ho pridal k podlaze a obalil molitanem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 21:06 Muž Jva [6]
Ivca napsala: kdybych měla nějaký kámoše, co by mi s tim pomohly, tak se na to neptám...
A k tomu výtahu to poneseš sama? Ono 160 litrové akvarium zrovna málo neváží a dost b..ě se nese.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 20:44 Muž Radek [3]
Sežeň spoustu kartonu nebo alespoň noviny. Podkládat bys to měla všude, kde se jen trochu opře. Pamatuj, že každý škrábaneček znamená potenciální prasknutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 19:37 Muž filipsi [1295] – Re: Ivca
Odchyt prvnich par chlapu, co pred domem potkas, jiste vetsina rada pomuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 19:34 RAP – Re: Ivca
Včera jsme podobně táhli akva 200x60x60cm. Jen si dej pozor na hrany a rohy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 19:30 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Můžeš ho tak postavit bez problémů..měl jsem stejný problém jako ty..vydrželo v pohodě.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 19:05 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Ivca
ano,bez problému a postavit na nohu(botu) aspoň:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 19:03 Ivca – přeprava akvária
Dobrý den. Ještě bych se chtěla zeptat na tohle: O víkendu už domu povezu moje 160l akvárium, a na délku se mi nevejde do výtahu. A jelikož bydlím ve 4. patře, tak se mi ho po schodech moc tahat nechce... Chtěla jsem se zaptat, jestli je možné akvárko do výtahu postavit na tu užší stranu, nebo ne (jestli se třeba nějak nepoškodí sklo). A kolik vůbec váží samotné akvárium?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 13:29 Muž Jurasek [137] – Re: karlos55
Dno vydrží, když se to chytne opatrně. Hlavně aby se při zvedání nekřížilo. Opatrně, pomalu a ono to půjde :-) Ostatně akvárka se běžně staví pouze na boční hrany (hlavně v akvaristikách, prodloužený boční skla a na nich nahoře postavené další akva).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 11:10 Muž ghostik [81]
Prenasel jsem 200ku s 25mm mokreho pisku a vse OK jen nesmis hejbnou s AQ a mit tam vic vody pak se ti udela vlna a cele dnose ti stejnak rozhodi :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 10:57 Muž ezechiel [70] - Rostliny
Dno to v pohodě vydrží, i s trochou vody, pokud je akva dobře udělané. Dělal jsem to se 130kou a pak s teráriem 150l a nebyl problém. Vyndání dna a rostlin ti může akvárium hodně rozhodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 21:25 karlos55 – Re: Jurasek
to se zvedne ale aby dno vydrželo. sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 21:24 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Bubo
Písek vyndej X-) minulý měsíc jsem stěhoval do vedlejšího pokoje 450l,vodu jsem přečerpal do barelů dal do nich ryby,kytky a zapnul tam fitr.Písek jsem vyndal,přenesly jsme to a vše zpět do akva.Sice práce na celý den,ale žádný problém vše proběhlo v pohodě,ryby v pořádku a hodnoty vody taky ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 20:54 Muž Jurasek [137] – Re: karlos55
Stěhoval jsem stolitrovku, nechal jsem tam tak dva cm vody. Rybičky jsem vylovil, vodu uchoval v dětské plastové vaničce. Ve dvou lidech jsme to zvedli, opatrně otočili a posadili na podstavec. Čerpadlem AT200 se voda přečerpala zpátky do akvárka (převýšení čerpadlu nevadilo vůbec). Pak se tam vrátily rybky a bez problémů. Dvoustovka bude těší, bude to chtít víc síly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 19:50 karlos55 – Re: Bubo
No nevím já osobně bych písek vyndal bude to už pěkná váha a špatná manipulace při usazováni na podložku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 19:47 Muž ROSAN [2] – Re: marsz
Ono máš pravdu, ale nemám kam dať zatial moje rybky aj keď pri zabehnutom filtry a odsatej vode to nemusí trvať 4-6 týždňou kým ich môžem vypustiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 19:40 marsz
To zakládání je asi nejzábavnější akvaristická činnost. Využil bych každé příležitosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 19:38 Muž ROSAN [2] – Re: karlos55
200 litrov! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 19:33 karlos55 – Re: Bubo
Jak je velké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 19:29 Muž ROSAN [2] – Ako vymeniť...
Prosím o radu z vlastných skúseností medzi vami akvaristami!Potreboval by som vymeniť stojan pod akvariom.Musím znovu zakladať,alebo stačí stiahnuť vodu? len sa bojím či pod váhou štrku nepraskne dno akvária.Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 07:08 Muž Yirka [9126] – Re: fossiliska
No, především záleží na časové vzdálenosti přesunu. Pokudje to řádově na hodinku dvě, tak nejlépe převézt v kanystru i původní vodu a pak po znovunalití vody a zprovoznění techniky můžeš pokračovat - myslím si bez problémů. O rybách již byla řeč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 20:56 Žena bucliik [99]
budu držet palečky, možá by bylo doré alespoň nějaké rybky dát do jiného akvária( ty menší nebo živorodky-ať je to zatížení na akvárko co nejmenší) a po čase je přeloví zpět.
možná bych zpočátku měnila nějaké to malé množství vody, aby se předešlo otravě
určitě ho sem dej ;-) a nezapomeň na hromadu rostlinek
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 20:42 fossiliska – re bucliik
wau diky moc za napad a radu! Strasne dlho som rozmyslala ako prepravim tie ryby a ten chladiaci box mi vobec nenapadol :) a to ho dokonca mame doma!
Ryby, podla coho som pocula: 5 skalarov, nejake zivorodky a sumci (panciernicek, ancistrus a pod.)
Budem tam vsak muset hned po znovuzalozeni vypustit tie ryby vsetky, lebo ich vazne nemam kam dat, do svojich akvarii ich nechcem davat, ani tam uz nie je miesto pre ryby ako skalare.
Akvarko kupujem komplet zariadene, akurat ide o ten presun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 20:34 Žena bucliik [99]
přípravku bych příliš nevěřila
spíš by to chtělo zachovat filtrační náplně, neprat je a pokusit se nechat co největší množství vody.
kolik tam těch rybek je? na zajíždění akvárka se doporučuje malililinečko jich tam dát, ale nesmí jich být příliš moc.
já ryby vždycky převážela v igelitovém pytlíku, ale ke mně si pán přijel pro rybky s chladícím boxem(teda nechladil-určitě víte co myslím) to mi přišlo jako docela dobrý nápad, mohly by v něm zůstat po dobu než naaranžuješ akvárko. samozřejmě do boxu nalít vodu z akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 20:30 fossiliska – nieco podobne ako predelavani aq
Rozhodla som sa svoj prispevok z ineho fora presunut sem... znel asi takto :-)

Zajtra t.j. 18.10. idem presunut 200l akvarium aj s obyvatelmi z jedneho bytu do druheho. Tak prosim o radu:
1. Ako prepravovat ryby, aby to prezili v zdravi?
2. Mozem akvarium zaplnit a spojazdnit hned ako ho budem mat presunute? (Nemam totiz kam dat tie ryby - povodne som chcela kupit od majitela iba akvarium, ale on nema kam dat rybicky) pomoze ak pouzijem pripravok TetraAqua SafeStart?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 20:38 orry – ???
Mám 300 litrové AQ a budu to stěhovat na vzdálenost 350 km. S tím asi moc lidí tady zkušenost nemá? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 17:13 Žena Utahraptor [91]
Moje dva týdny čerstvé zkušenosti se stěhováním 84l akvária: Odpojila jsem techniku, vodu vypustila skoro všechnu (zůstalo cca 2-3 cm vody nad dnem), vytahala těžké dekorace (tj dva kmeny), kytičky do mokrých novin, rybičky jsem odlovila do pytlíků s původní vodou (zatracení sekavci :)), krevetky taktéž až na dvě microbrachia (nebyli vidět a když už byly tak mi stejně zdrhli). Akvárium stěhovák snesl na osb desce, na které mi stojí na skříňce, i s dnem a těmi krevetkami, pak stálo nějakou chvíli dole, pak s ním různě šašili v autě (aby se vešel všechen nábytek atd) a nakonec mi ho převezli do nového bytu a vynesli do druhého patra. Přežilo všechno, včetně nevylovených krevetek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 15:06 @ – Re: Rebbie
Ahoj....podle vlastni zkusenosti bych ti poradil ty gupky nasackovat a pandiky bych klidne vezl v akvarku...jenom bych dal pryc velky kameny kvuli pomlaceni ryb a pevnosti dna...pa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 23:48 Nobody – Re: Rebbie
Když to neruplo doteď,tak to nerupne ani při převozu.Pokud bude jen jedna třetina vody-není důvod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 19:13 Žena Rebbie [71] – Re: Mrakoplash
Myslíš, že to může rupnout? Mělo by se to stěhovat na nějakej desce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 18:36 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Rebbie
neni to sice nijak extra velky, ale neco to vazit bude ;-)
jinak bych to asi nelovil ten navod je dobrej palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 18:30 Žena Rebbie [71] – Stěhování Rebbíčkária - 40 litránků
Tak už to je aktuální i u mě.. Přečetla sem tu asi všechno co se stěhování týče a stejně si nejsem jistá. Jde jak je v názvu o 40ti litrový akvo, ale stěhovat se to bude jen kousek.. Autem ta cesta potrvá deset minut. Můžu to udělat jako u miniakva tady: www.akvarista.cz/…? Čili s třetinou vody a rybama a všim v nádrži to přestěhovat nebo mam udělat sáčkovej systém, čili všechno ven a akvo pak znova založit? Pravda je, že akvárko bych předělala docela ráda, ale vůbec se mi nechce do honění otíků v tej jungli co tam mam, navíc se mi přendavání otíků z akva do akva už jednou nevyplatilo (přišla sem o všechny). joo, babo raď! :-D V zájmu života asi nepřelovovat, co?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 15:59 Žena Voloďka [59] - Tetry
To dopadlo docela dobře. Taky jsem před rokem stěhovala akva (né zrovna nejmladší)-78litrovku na 200km vzdálenost. Tři rybky nepřežily...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 15:47 keltan
Tak je přestěhováno a teda vůbec to pohodička nebyla.Dalo nám hroznou práci ulovit pancéřníčky,takže ostatní rybky tvrdly hodinu připravený k odjezdu než sme ty zmetky vylovili.Pak sme teprv mohli odčerpat zbytek vody a vybrat kameny.Přítelovi se podařilo rozbít vrchní sklo a vzhledem k tomu,že sme nestěhovali jenom akvárko,byli sme rádi,že sme konečně vyjeli.Cesta se ale protáhla a navíc sme jeli opatrně (akvárko už fakt neni nejmladší a mělo na mále).Dojeli sme hladový,utahaný až někdy v osm a začlo to na novo.Umejt akvárko,proprat štěrk a filtr,umístnit vše (štěrk,filtr,rostliny)na místo a dolít vodu.Takže když sem vyndala pytlíky s rybkama,zjistila sem,že jedna parmička už je po smrti :-( .V jedenáct sme dolili zbytek vody a šli utahaný chrnět.A dneska ráno sem našla další mrtvou parmičku :-( a jednoho přícucáka (krunýřovce) tone .Snad to jsou všechny oběti stěhování a víc už jich nebude....Vážně už se mi ho nechce stěhovat zas zpět,ale asi to bude nutné.Prozatím dojdem aspoň dokoupit chybějící parmičky a kamarádka nám dá pár přícucáků,tak už snad žádná katastrofa nebude... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 12:04 keltan – Re: zikyc
No asi to nakonec i pohodička bude,ale já akva nikdy nestěhovala,tak se z toho prostě nesvá a trochu moc to hrotim.Navíc si myslim,že je lepší vyslechnout si,jak kdo stěhoval a pak se rozhodnout... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 05:38 Muž zikyc [79] - Sumci
nemůžu si pomoct, ale stěhovat 70l akva musí bejt pohodička a kor když ho chceš předělat po převozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 17:39 keltan – Re: Roman
No bez vody se asi neobejdem.Žádnou spodní vrstvu pos štěrkem nemáme a chceme ještě troch štěrku přidat,takže ty petky prostě povezem...Chci povézt aspoň 2/3 vody a nikdo mi v tom nezabrání.Samozřejmě něco bude i u rybiček a v kýblu s filtrem a rostlinkama... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 21:24 Muž Roman [100] - Cichlidy
já bych to nehrotil, proprat lehce filtrační náplně, nechat venku,ale ne aby vyschli, písek do kýble,ryby,do sáčku, či kýble, vodu bych netahal.kytky zasáčkovat.šup do auta a hurá do nového domova.tam bych odebral část písku a propral, spodní vrstva bude zaběhnutá, zasadil kytky šoupl kořen, kámen, dal filtr, napustil a hodil tam rybky, jen bych to týden nekrmil aby nedošlo ke kolapsu.jaképak sr...s maldou paní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 19:10 Usine – Re: keltan
Je to sice malé akva.:-)
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 18:22 keltan – Re: Oslík
Ahoj Oslíku.Nehysterčim,jenom nad tim dumam a nechci těm rybkám ublížit...Nicméně už sme to vymysleli a snad to bude OK.Prostě pude všechno pryč z akvárka.Rybky dáme do pytlíků a pak do krabice (aby to s nima nemlelo),rostlinky s trochou vody a filtrem do kýble a štěrk to samý.Na vodu máme jenom pet flašky (Mates zapoměl na kanystr),ale tak jich hold bude víc (narvou se pod sedačky).Akorád o to akvárko mam starost,protože je už celkem starý a cesta sem mu moc neprospěla,tak uvidíme jak bude vypadat.Stěhujem teď v pátek,tak držte palce... palec :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 15:26 Žena ŠDK [3]
nenasla jsem v tom odkazu detajli o počtu ryb.. to povazuju za podstatné kvůli spotřebě kyslíku který ryby mají.... A taky mě napadá že když takhle stejně budu stěhovat 4l pidi akva se šnekama jestli to ti šneci přežijou když se nebudou moci nadehcnout nad hladinou nebo je mam stěhovat jinou metodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 14:51 Žena ŠDK [3]
Budu v pondělí stěhovat miniakvárium. Už jsem si něco přečetla ale chtěla bych ještě doplňující informace. Stěhovat budu 12L akva s šesti neonkama (velikosti 2,5cm), v akvariu normálně vzduchuju (bublifuk) přestože podle výpočtu by objem kyslíku měl prozatím (než vyrostou) stačit i bez vzduchování. Při přepravě však musím techniku samozřejmě odpojit a stěhovat budu autem na vzdálenost cca 50km a časově by to mělo trvat od odpojení do opětovné instalace 2h (v případě dopravního kolapsu 3h). Stěhovat chci metodou celé akva se sníženou hladinou a použití polistirenu na omezení pohybu hladiny. Vydrží rybky takhle dlouhou přepravu bez problému ikdyž nebudou mít vzduchování a hladina bude překryta polistirenem (vzduchovat budu intenzivněji před stěhováním)?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] 13

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 14623x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1396?od=501