Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stěhování akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Stěhování akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.03.2012 14:50 Muž Dawe_CZ [34] Re: filipkriz
Nejedná se ani tak o to aby to zvládla skříň ale spíše to akvárko. Jak dáš akva bez podložky tak stačí sebemenší smítko a akva může prasknout. Taky to vyrovná případné drobné nerovnosti. Můžeš mít trošku křivou podlahua skříňka po napuštění akva si může ještě sednout. Nejlepší je kdyžtam dáš takovou pěnovou podložku. Je tenká a dobře se s ní manipuluje pro natvarování- zastřihnutí přesně podle tvaru akva. Seženeš taky v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 10:27 Muž filipkriz [53]
Podlozku sem nedaval, jelikoz sem predpokladal, ze ta skrin, na ktery to je, to zvladne i bez podlozky.. vycistit to tak, aby tam nebyl zadnej pisek nebo tak, nez se to tam posadi, neni takovej problem. priste budu chytrejsi.. :-)

staci pod to ten polystyren nebo se vyplati ty gumy co prodavaji v akvaristikach ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 18:50 Muž filipkriz [53]
planuji min. ve 3 lidech. dva zvedaji a treti vsune polystyren nebo neco takovyho .. neni to velka nadrz ale s tim morkym piskem atd. to nebude mit pet kilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 18:29 Muž Jar-oslaw [674]
tak jak pises,odebrat vodu na minimum,vyndat kamen a mel bas to zvednout v poho,i kdyz at ti radej nekdo pomuze.mne se stalo neco podobneho a v poho,vsechno prezilo!!!!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 18:26 Muž filipkriz [53] – Jak bezpečně zvednout "živé" akvárko ?
Bohužel jsem zjistil, ze skrinka, ktera je pod akva a mela vsechno v pohode zvladnout, se tak nejak prohyba, takze akvarko je s ni ve styku pouze na stranach a uprostred sem objevil takový "luk", zkrátka je tam škvíra. Nechci riskovat prasknutí dna ( cca 7mm sklo ) a raději bych akva nadzvedl, šoupl tam polystyren, a mel klid. Vytopis si stul s PC a skrin s veskerym oblecenim se mi nechce. Jak ale akvarko zvednout aby to prežilo ? Odpustit vodu muzu, vyndat kamen a koren muzu, pisek bych tam spis nechal, jinak je to v pr... s kytkama a se vsim, a ryby taky, i kdyby v minimu vody na par vterin. Mate na to nejaky trik nebo se nemusim bat a praskne mi to ? Ted to taky drzi jen ty dve krajnice, za ktery bych to zvedal, ale radsi se zeptam, treba ma nekdo podobnou zkusenost se zradou nabytku....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 20:35 Muž snehulda007 [850] Re: radulkav
Já bych to aq celý obložil silným polystirenem,stáhnul to kurtama a v kufru to taky přikurtoval aby se to nemohlo hnout. Já takhle stěhoval 360tku.Sice prázdnou ale váha to byla taky slušná. Jinak ty ryby bych asi taky poslal do světa hned. Jinak nový ryby bych postupně nakupoval nejdřív tak za dva až tři týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 16:29 Muž Yirka [9118] Re: sollik
Proto tam taky píšu o té vzdálenosti. Pokud to bude přes pár ulic či do sousední dědiny jeví se mi to jako značně pohodlnější. Přece jen to není žádná velká nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 15:55 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Yirka
Já osobně bych to raději přepravoval v kufru připoutané nebo obložené. Určitě bych si 100 l akvárium neposadil do kabiny na zadní sedačku a ještě k tomu nějakého člověka. Raději nedomýšlet co by se mohlo stát, kdyby mě cestou nějaký mamlas sejmul. Mohlo by to dopadnout hodně neštastně sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 13:23 Žena petulinakk [2016] – Re: Yirka
Yirka napsal: Pokud to stěhování není příliš daleké, vzhledem k předpokládané velikosti bych to stěhoval na zadním sedadle. (Třeba i s asistencí)
Ale přivázat/připoutat... I když člověk jede sebevíc opatrně, na silnici se sem tam najde někdo kdo nás přinutí skočit rychle na brzdu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2011 13:09 Muž Yirka [9118] Re: radulkav
Pokud to stěhování není příliš daleké, vzhledem k předpokládané velikosti bych to stěhoval na zadním sedadle. (Třeba i s asistencí)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 12:28 Muž afinko [27] Re: radulkav
Asi by som to akvarium polozil prve na nieco tvrde, nejaku dosku a aj s tou doskou to daval do auta. Doska moze precnievat, aby sa lepsie akvarium nosilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 11:00 Muž souky [592] - Rostliny
štěrk bych nechal, a moc vody tam taky nenecháš, pak by jste to asi stejně nezvedli, vodu je zbytečné převařovat, v autě bych to rovnoměrně podložil třeba nějakou tou madrací, čím víc půvdní vody, tím líp, ale netahal bych se s víc jak polovinou,vodu vrátit do akvária, zasadit kytky, vrátit ryby a postupně dolejvat vodu, tak aby se jim moc neměnila teplota, ryby bych buďto rovnou poslal do světa(ani nevracel do akva, počítej s tím, že v pytlíku taky nemůžou být kdoví jak dlouho), nebo bych počkal takovej tejden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 09:42 radulkav – Převoz akvárka
Koupila jsem akvárium 110l i s rybama.Už tu podobné téma bylo,a tam jsem vyčetla,že ryby mám dát do kýble s vodou,rostliny do další nádoby a nějakou vodu do dalších kýblů nebo kanystrů.Chci nechat na dně nějaký štěrk s trochou vody,ale mám strach,aby to v kufru neprasklo.Pomůže dát pod to starou matraci a matracemi to obložit i kolem dokola?A kolik nové(převařené vody můžu hned přidat(jaký poměr)?
Taky mi nevyhovuje složení ryb,a proto bych nejradši co nejdřív nějaké vyměnila nebo prodala.Můžu to udělat hned,nebo nějakou dobu počkat,aby se ryby nestěhovaly moc často a pak novému majiteli hned neuhynuly-jedná se hlavně o skalary.Chci tam mít drápatečky a živorodky a to prý nejde dohromady.Kdy můžu do takového akvárka začít dokupovat nové ryby a ty žabky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 19:58 švíco Re: Denver
30l akvárium jsem vozil každý semestr 60km daleko autem a vždycky naprosto v pohodě... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 19:52 Muž souky [592] - Rostliny
určitě, takhle sem je vezl 2 hodiny a žádný problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 19:37 Žena Denver [1]
Ahoj, prohledávala jsem tady tuhle diskuzi, ale nějak jsem nezaregistrovala, že by někdo stěhoval krevetkárko. Rybky dám do pytlíků, a krevetek odchytám kolik půjde, jenomže se mi narodily nové - před pár dny (budou mít asi 3 týdny v době stěhování) a pochybuju, že ty malé prďoly pochytám. Myslíte, že když nechám v 20 l akvárku méně než polovinu vody (asi 1/3), a přenesu ho opatrně do nového bytu (asi 10 minut autem), že to malé krevekty přežijou? Článek o stěhování miniakvária jsem četla, ale nejsem vůbec žádný kutil a nevím, jestli by se mi to tak pěkně povedlo :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 15:52 Terka Re: nigule
Stěhovala jsem akva z bytu do bytu, ale jen v rámci jednoho domu, takže jsme všechno přetahala v kýblech. Jestli máš nějaký známí (nebo máš sama doma), kteří mají takovej ten vodáckej barel (jeden dva,... dle velikosti aq), tak si ho půjč a napust do něj vodu z akvárka a na místě určení jí tam zase vrať. Jinak když musím převážet rybky někam dál tak je vozím v normální termotašce v pytlíkách. To samý bych asi provedla s kytkama. Ta taška se dá vzít pohodlně do ruky, narozdíl od různejch platovejch nádob. Řekla bych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 10:31 Mystka Re: hanča
Presne tak som prestahovala 38 l akvarium, voda odpustena na minimum, rybky a krevetky aj rastliny zostali v akva. Akvarium sme preniesli polozene na doske omotane potravinovou foliou. Vsetko v zdravi prezilo. Dno sa ani nepohlo, ako je prerastene korenmi rastlin. Vodu som si preniesla v 20 l bandaske, aby som nenapustala novu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 23:39 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 23:37 Muž matlala [798] - RostlinyRe: hanča
na hladinu je dobré dát polystyren
zabrání cákáním a pohybům vody a následně interiéru
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 23:21 Muž navik [908] - SumciRe: hanča
Pokud stěhování přežije ve zdraví akvárko, o zbytek se neobávejte. Jen to chce při převozu uhlídat vodu v něm a jeho stabilitu ;-). Přeji úspěšné stěhování :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 22:38 hanča – zalepené akvárko
Ahoj, koncem týdne se stěhujem, je to všechno tak nějak na rychlo, takže jsem toho moc nestihla naplánovat :(
Cesta do nového bytu trvá 10 ,15 minut maximálně a na tu vzdálenost se mi moc nechce vypouštět akvarium a pak ho zas napouštět ... Tak mě napadlo vzít takovou tu svačinovou folii a pořádně jí omotat asi z poloviny vypuštěné akva... Co myslíte? Přežili by to všichni obyvatelé ve zdraví? (rostliny a šneci myslím , ryboun bude v pytlíku) děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 14:21 R Muž romant [27982] Re: tatrovka
O.K. pokud je to tak, tak je lepší než mít trable s větším štěrkem opravdu udělat tu výměnu dna jako celku. Po skušenostech se štěrkem větší frakce bych nepostupoval jinak. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 14:12 Žena tatrovka [8] Re: romant
občas to chce pořádně proorat.. nebo alespoň teď musím, mám velkej štěrk a je mezi ním bordýlek dost hluboko, když tam dám jemnější, tak ho při odkalování zase půlku nacucnu... je to takovej začarovanej kruh....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 14:09 R Muž romant [27982] Re: tatrovka
Pokud se použuje např. 1/3 toho původního a 2/3 novýho, tak bych to viděl jako relizovatelný. Důvod k promíchání nevidím, jedině v případě, že by se odkalování provádělo nějakou hloubkovou orbou, ale to je na Tobě, já jsem jenom nabídl možnou variantu a způsob řešení, jak bych to udělal já. Je to Tvoje akvárko a to rozhodnutí bude jenom a jenom na Tobě. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 14:03 Žena tatrovka [8] Re: romant
jjj, je tam vnější...ale já ho tam vůbec nechci ten původní štěrk, ono by se to časem smíchalo a opravdu by to nebylo hezký....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 13:58 R Muž romant [27982] Re: tatrovka
Nevím o jaký filtr se jedná, ale vzhledem k tomu že píšeš, že tam jsou terčovci, tak bych předpokládál nějaký vnější filtr. Já čistím vnější filtr jednou ročně a je to naprosto dostačující. Pokud se do toho čištění pustíš, tak bych ho moc nepígloval, aby ta hygiena nebyla kontrapruduktivní. Použití části toho současnýho dna, jako podkladního materiálu pro nově zakládaný dno bych viděl jako dobrej nápad. Prostě to stávající dno bude mít tu funkci výživnýho substrátu, tak jak se dá zakoupit jako nějaký komerční výrobek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 13:41 Žena tatrovka [8] Re: romant
test mám taky, kontroloju pořád i když akvárko není nový...ten filtr bych chtěla vyčistit, dělalo se to naposledy v srpnu a myslím že by to ocenil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 13:40 Žena tatrovka [8] Re: RadekCX
To asi nebude moc hezký... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 13:18 R Muž romant [27982] Re: tatrovka
Rozhodně to chce mít ještě k dispozici test na NO2 a na případnou vyšší koncentaci reagovat výměnama vody, což bych ostatně dělal minimálně obden v objemu 30% objemu akva alespoň po dobu 7-10 dní. Použít část stávající vody bych taky považoval za žádoucí. Ten filtr bych moc nečistil, ne-li vůbec. Ta doba předpokládaných 4 hodin je doba, kdy by ještě nemělo docházet k odumírání nitrifikačních bakterií, pouze se jejich činnost utlumí a nebudou se množit, ale pokud by ta doba kdy bude filtrace bez přístupu kyslíku, tak bych to již řešil vyčištěním filtrace.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 13:12 Muž RadekCX [219] Re: tatrovka
tak ten starej sterk smichej s tim novym pul napul - on se tim starym naockuje a kytky v te smesi budou drzet urcite dobre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 13:11 Žena tatrovka [8] Re: romant
Nitrivec mám a nedám na něj dopustit...ale neměl by to být jinak problém, nebo jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 13:06 R Muž romant [27982] Re: tatrovka
Podívej se k tomuto uživateli.
rybicky.net/nadrze/7413
Pokud se bude měnit dno, tak bych se uchýlil k použití pomocné chemie v podobě startovacích bakterií, prostě něco jako je Biofilter od Dajany. Určitě dobrý je taky Nitrivec od Sery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 13:00 Žena tatrovka [8] Re: romant
Mám moc hrubej štěrk, pořádně v něm nedrží kytky, chtěla bych jemnější.Doba přestěhování samotnýho akvárka bude minimálně 4 hodiny, pak se to musí napustit, vyčistit filtr, a pak možná zprovoznit... bojím se aby mi to z tý hnusný vody tam nepochcípalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 12:54 R Muž romant [27982] Re: tatrovka
A co tě vede k tomu měnit všechen štěrk za nový. Ten co máš, tak použiješ znovu, v tom nevidím problém. Jak dlouho bude trvat ta doba, než se akvárko přesune z místa na místo. Pokud by to mělo být v řádu hodin, tak bych si určitě nedělal starosti se štěrkem a použil ten původní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 12:54 Žena tatrovka [8] Re: Moucha
350 l, 7 terčovců, milion přísavníků. vzdálenost 10 km, obrovskej rozdíl ve vodě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 12:53 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: tatrovka
jak velke akva a na jak velkou vzdalenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 12:49 Žena tatrovka [8] Re: romant
jen se bojím co se stane když vyměním v tu chvíli všechen štěrk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 12:38 Muž Dejmon [64] Re: tatrovka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 12:31 Žena tatrovka [8] – Jak bezbolestně přestěhovat akvárko?
Prosím o radu jak bez újmy na životech (samozřejmě rybích) přestěhovat akvárko. Budu se stěhovat a nenapadá mě jak to bez újmy zvládnout. Prosím poraďte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 10:30 Žena Kajka99 [229] Re: NHKG
Will do! Řešit to samozřejmě budu palec akorát mám velké arkýřové okno na kterém nejdou nainstalovat žaluzie, pořeším to závěsy napevno uchycenými ve "špici" toho okna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 09:28 Muž Dejmon [64]
Také se podělím se svým stěhováním AQ. Jsou to tři týdny co jsem stěhoval AQ, nejdřív jsem ryby odlovil do přečerpané vody z AQ do 10-ti litrového kýble (tam bylo asi 7 litrů vody z AQ), dále jsem tam dal pár kytek, které jsem věděl že dál nebudu používat, vložil čerpací hlavu AT200 na biokostku a pustil. Proud vody jsem zreguloval dodaným škrtícím výstupkem nasazeným na AT200. Vypustil zbytek vody z AQ, vyndal písek, který jsem propral a vyčistil AQ. AQ jsem převezl o 12 km jinam. AQ jsem umístil na místo, dal propraný písek umístil kameny, napustil 1/3 vody z kohoutku, zasadil kytky, umístil kořeny s anubiasy, nainstaloval AT201 na vnější biofiltr, umístil topení, dopustil zbytek AQ vodou z kohoutku a bez pardónu umístil plže. Rozsvítil a nechal jet. Za dva dny jsem tam umístil i rybky a do teď = ŽÁDNÝ PROBLÉM. Ono opravdu záleží na hodně faktorech a okolnostech. Moje AQ má 39l čistý objem :-P Přeji všem příjemné přemisťování a znovuzakládání AQ. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 09:28 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Kajka99 napsalaTeď už jenom jak vydejchají pokoj na jižním svahu s okny na jih, v podkroví a bez žaluzií. Hm... hmm
Tak tohodle bych se hodně bál. Když jsem byl menší, bydlel jsem v podkrovním pokoji se střešními okny směrem na jih a než jsem namontoval žaluzie, tak tam bývalo i 36°C (to jsem měl akvárko radši u rodičů v obýváku). Po namontování žaluzií teplota většinou v létě nepřekročila 32°C, to už ryby zvládaly. Ale jenom do poruchy filtru a vzduchování v největších letních vedrech, přes noc jsem přišel o kompletní osádku a kvůli tomu jsem na čas i přestal s akvaristikou.
Kup si horizontální žaluzie zavčasu! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 09:09 Žena Linduš [166] Re: Kajka99
hezký, škoda, že není ta fotka :-D
snad tam nebudeš mít moc horko, držím palce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 20:45 Žena Kajka99 [229] – stěhování
Tak. Předevčírem jsme přestěhovali moje dvě akva do nového bydla. Byl to docela mazec. Odpustila jsem vodu, položila dekorace a vršky nádrží jsem oblepila smršťovací fólií. Na zadní okno auta jsme nalepili ceduli JEDEME POMALU - STĚHUJEM AKVÁRIA, bohužel jsem to nestihla vyfotit no ale nedivila bych se kdybych našla na internetu naše auto vyfocený někým jiným :-D. Velké akva bylo v kufru, malé jsem měla na klíně.

Hned jak jsme přijeli jsme akva dali na plánovaná místa, já jsem dolila vodu (v novém bydlu máme vlastní zdroj z lesního pramene takže chloru ani N-látek se nebojím) a narovnala dekorace, a rozsítila jsem až večer pro kontrolu. Ryby to přežily všechny, díky bohu, moc se mi ulevilo. Nakonec to nebylo tak hrozné. Sice se mi to lehce říká, když jsem se s tím nemusela tahat, ale zato jsem měla dvojnásobný nervy. Teď už jenom jak vydejchají pokoj na jižním svahu s okny na jih, v podkroví a bez žaluzií. Hm... hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 17:49 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: abdul99
Já bych tam ten štěrk nechal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 17:26 R Muž romant [27982] – Re: PaDa
Díky za odkaz, doporučil jsem tazateli vpodstatě to samý, pouze s tím rozdílem, že čím menší nádrž, tím více vody se tam může nechat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 17:22 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: romant
Podívej se v tomhle vlákně na můj příspěvek z 14.11.2010 01:40
Je tam odkaz na fotky, jak jsme vloni v létě stěhovali dvoustovku ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 15:54 R Muž romant [27982] – Re: abdul99
Chápu Tvoje obavy, stěhuješ to poprvé, ale bude to v pohodě, už jsem tímto způsobem odstěhoval dost akvárek, abych to mohl tvrdit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 15:47 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: abdul99
to musi vydrzet...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 13

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 14621x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1396?od=401