Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stěhování akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Stěhování akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.08.2019 07:02 Muž Yirka [9123] Re: Markovy
Předpokádám, že to jsou 2x 200 litrová akvária a ne 2 200 litrová akvária...
V tom případě záleží hodně na vzdálenosti na jakou se budou níádrže stěhovat, od toho by se odvíjely další kroky.
Způsoby stěhování na blízkou i vzdálenou trasu jsou pak ve vláknu popsány docela slušně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2019 06:23 Markovy
Zdravim mohl by mi tu nekdo poradit?? Kamarad se bude stehovat a potrebuje prestehovat 2 200l akvaria. Jak to nejlepe udelat aby neprislo k zadne ujme a aby vse prezilo precetla jsem si tu cele vlakno a kazdy tu rikate neco jineho jsem z toho zmatena. Deluji predem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 19:57 Muž Zip [277] Re: teakmon55
Osobně jsem stěhoval RIO180 také, ale naštěstí jen v rámci místnosti.
Nechal jsem tam jen cca 10cm vody, rozlámalo se pár stonkovek, pak napustil čerstvou vodou, ztráty na životech žádné, tedy krevetky jsem neměl. To stěhování do auta a jízda bude asi jiný level :-( V cíly bude jistě jiná voda, takže bych nějak uskladnil co nejvíce té stávající, aby tam pak nebyl tak velký šok. Třeba bude mít někdo přímou zkušenost s autem.
EDIT: předpokládám, že jsi prošel celé vlákno, mám takové tušení že tu auto možná bylo. Určitě upozornění na co dát bacha, např. prochladnutí inventáře při cestě atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 19:41 Muž teakmon55 [6]
Zdravím,potrebujem presťahovať akvarko juwel 180L.Mám vyhnojené dno a MANADO.Akva je dost zarastené.Ryby moc nemám a sú tam aj krevety.To by sa mi nepodarilo vyloviť.Šlo by to presťahovať,že by som odčerpal vodu,preniesol do auta a tam dolial trochu vody a cestoval cca 250km?
Prežili by to ryby a krevety?
Mohlo by to dobre dopadnúť? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2018 13:59 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Eillen
Eillen napsala: JirkaŠčobák napsal: Já mám 26 akvárií a miniakvárií (něco přes 1000 litrů celkem) v 71 metrech čtverečných.

Máme byt cca 67 metrů. Jdu oznámit, že třetí akva se tam prostě vejde. smich

Vejde se i čtvrté, páté, šesté,....... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2018 13:15 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Horác, Eillen
Fotka k příspěvku Horác: I my máme 3+1. Vešlo by se i víc akvárií, ale manželka protestuje.
Eillen: MUSÍ. Tři akvária jsem měl ještě v jednopokojovém bytě.

Foto: Jsem jiný. Asi. Měsíc založené akva. Pro jednu rostlinu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2018 12:38 Muž Jarry [1437] Re: Horác
V tom případě bych nechal slepit novou šestistovku:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2018 12:33 Muž Horác [3942] Re: JirkaŠčobák
Mno jo ... ale ty seš ... jinej smich smich smich ...
Momentálně mám celkem 1500 litrů (počítám jen napuštěný akvárka) v bytě 4+1 (cca 80 metrů čtverečních) ...
stěhuju se do 3+1 ... výměru nevím, ale ty pokoje jsou menší ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.06.2018 12:33 Žena Eillen [645] Re: JirkaŠčobák
JirkaŠčobák napsal: Já mám 26 akvárií a miniakvárií (něco přes 1000 litrů celkem) v 71 metrech čtverečných.

Máme byt cca 67 metrů. Jdu oznámit, že třetí akva se tam prostě vejde. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2018 12:31 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Horác
Kolik metrů čtverečných má ten byt? Já mám 26 akvárií a miniakvárií (něco přes 1000 litrů celkem) v 71 metrech čtverečných.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2018 12:05 Muž Horác [3942] Re: PetrO, Jarry, Jirka Ščobák
PetrO, Jarry : Větší akva určitě nebude - jdu (opět) do služebního bytu v paneláku, navíc menšího, než jsem měl dosud k dispozici ... Buď dám čtyřstovku na (zkrácený) stolek po šestistovce nebo si nechám slepit novou šestistovku (s kvalitou té staré totiž nejsem moc spokojený).
JirkaŠčobák : Tak jasně ... při téhle velikosti akva samozřejmě odpadá montáž stolku, kotvení do zdi (na to se ale tentokrát stejně vykašlu) a další blbosti :-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2018 09:16 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Horác
Fotka k příspěvku Horác: Při odkalování neodkaluješ 100% vody.
Pepan: I kdyby ty flašky byly plný, tomu akvárku by to vadit nemělo :).

P.S. Před 20. minutami úspěšně přestěhováno školní akvárium našich Prťat, 63l. V 8:10 jsem byl ve třídě, vytaháno ceratophyllum, 60% vody nalito do pytlíků a kýblů, potěr gupek jsem většinou odkalil, následoval výlov ryb v 1 cm vody a méně, odsáto maximum množství další vody, akvárium zabaleno do fólie, v 8:37 jsem byl před školou a následoval převoz, doma jsem to za 10 minut poskládal dohromady a dolil vodu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2018 09:00 Muž Jarry [1437] Re: Horác
Doufám, že v Praze bude dům / byt s pořádnou podlahou a že se časem dočkáme alespoň dvoumetru;-) Jinak tedy držím palce, osobně bych se asi zbavil všech ryb, abych nemusel stresovat, klidně na pár deskách EPS (aby to bylo alespoň kus nad podlahou) bych napustil tu 450, naházel do ní rostliny a pak v klidu plánoval, co dál:-)

EDIT: ale jestli se vejde, tak bych tu 650 vzal, to jedno akvárko navíc už přece nic není, i kdybych si měl objednat dodávku jenom na akvárka - což bych asi udělal tak jako tak a stěhoval je jako poslední. Máš to i se skříní, se vším jsi si musel hodně pohrát, to by mě mrzelo někde nechávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.06.2018 08:44 Muž PetrO [752] Re: Horác
Tak, je fakt, že stěhovat 650 litrů, to by bylo maso. Osobně si nedovedu představit ani těch 450.
Má to jedno malé plus. V Praze můžeš třeba založit zase větší ;-)
A my, kteří jsme si na Tvých stránkách vždy pěkně početli, budeme doufat v pokračování..

Každopádně přeji co nejmenší komplikace při přesunu.

Ještě drobnost
youtu.be/…

Podívej sa na Pražáka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2018 06:38 Muž Horác [3942] Re: JirkaŠčobák
Kýblem? Ale to je spíš výměna vody, než odkalování :-) ...
Já tu malou výšku vyřešil takhle : www.horacovoakvarium.cz/… :-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2018 03:48 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Horác
Odkalováni akvárií na podlaze kupodivu není až tak masakr, protože vodní sloupec v akva má nějakou výšku. Ano, neteče to tak rychle. Ale to není vždy na závadu. A když na to přijde, dá se z nich snadno nabrat voda kýblem.
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2018 00:50 Muž Horác [3942] Re: JirkaŠčobák
450L, 250L a 4x60L ... asi půjdou se mnou ...
650 litrů - s tou se rozhodně nepotáhnu ... chci darovat za odvoz ...
Plus starý akvárka (150L a 4x36L) ... chci darovat za odvoz

P.S. ad akvárka na podlaze ... celkem masakr při odkalování :-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2018 00:15 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Horác
Záleží, jak velká akvária to jsou. Do 200l se akva dá vypustit voda, pochytat ryby, nechat rostliny v substrátu, zabalit fólií a na novém místě zas vodu napustit. Větší akva už stěhovat takto bude fuška.
Každopádné bych se ničeho nezbavoval, pokud je šance to udržet třeba i tak, že budou akvárka poskládaná vedle sebe na podlaze. Měli byste vidět chovnu jednoho kamaráda, ten má funkční akvária položená i křížem na sobě ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2018 23:39 Muž Horác [3942] – Re: Pada a další
JJ ... stres, to je sviňa :-) ... Já si nějak nedovedu představit, že bych ty akvárka měl zařizovat v době, kdy se budu "aklimatizovat" v novém prostředí a v nové práci ...
zkrátka budu mít hafo jinejch starostí, než řešit chcípající ryby (resp. nitrifikaci) nebo odcházející či řasící se rostliny ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2018 22:35 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Horác
Taky bych si nechal jen srdcovky, než dělat všechno ve stresu, je lepší rozjet to pozvolna a v klidu ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2018 20:10 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Horác
Já bych to nerušil. Kytky se dají uskladnit do průhledných plastových boxů s vodou a méně náročné ryby taky. A až budeš zakládat, tak jenom sáhneš do patřičného boxu a jako kdybys našel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.06.2018 19:53 Žena lucie.aqua [511] Re: Horác
Tak k tomu přece jen došlo... :-( Za všechny tvé fanoušky bych si moc přála, abys přestěhoval vše a o všem nás informoval stydim Ale to chci moc, já vím. Každopádně když už jsi do toho vložil tolik času, peněz a energie, tak to prosím nevzdávej úplně!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.06.2018 19:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Horác
Zbavil bych se všech ryb, ke kterým nemáš citovou vazbu (neonky a podobně). Sám víš, jak ti to vždycky trvá. :-P Takže čím míň ryb budeš mít, tím líp. Ale nevím proč by jsi se chtěl zbavovat rostlin, ty nějakou dobu v kyblících přežijí a když o ně přijdeš, tak se nic neděje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2018 19:06 Muž Horác [3942]
Tak ze mě na starý kolena bude Pražák smich ... Co je lepší při stěhování sedmi akvárek - přestěhovat všechno sakumprásk (pro ryby a rostliny by to /v mém případě/ znamenalo být dost dlouho v provizorních podmínkách) nebo se před stěhováním zbavit živého inventáře a začít (v klidu a bez ztrát) znovu (?)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2017 15:51 Muž Jifi [675] Re: JirkaŠčobák
Jo, to znamená co nejvíc :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2017 14:34 Muž Kubaa [718] Re: Lennis
Požádat nějakého silného chlapa ať ho přenese? Vypustit stačí méně než polovinu, řekl bych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2017 14:27 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jifi
Protože tam nemá ryby, může vypustit skoro všechnu vodu do kýblu a pak ji zase vrátí zpátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2017 14:20 Muž Jifi [675] Re: Lennis
Vypustit co nejvíc vody a opatrně přesunout. Pak zase napustit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2017 14:16 Žena Lennis [6] - Bojovnice pestrá (Betta splendens) – Přesun na jiný stolek
Fotka k příspěvku Když už jsem v tom zjišťování, tak bych se měla ujistit ještě o poslední věci. Moje akvárium zatím stojí na provizorním stolu, ten objednaný pod akvárko dorazí až v tomto týdnu, nějak habruje vyřizování objednávek, ale je před Vánoci, takže nic nového.

Nějaké tipy, jak přesunout 30 litrové akvárium ze stolku na stolek? Mám tam asi 5 kilo kamínků a písku + 22 kg vody, rostlinky nestojí za řeč.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.11.2017 06:56 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Ty ryby to zvládnou neboj. Spíš se postarej, aby neprochladly a dej si pozor na náhlé změny teploty. Osobně bych raději než kýbl volil igelitový pytlík s dostatkem vzduchu a ten dát do izolace - např. termobox na potraviny atd. Není-li ten, pak zabalit např. do zimní bundy. A je dobré, když necháš ryby ve tmě, nebudou tak vystresované.
Přendání zpět do napuštěného akvária klasicky s vnořením pytlíku a vyrovnáním teplot.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 23:18 Žena azalka [38] Re: Amazonka
Jestli myslíš těch 54 l, tak to bych moc neřešila. Můžeš si do extra kýblu odlít vodu a do ní ponořit filtr. Počítala bych s tím, že pár ryb to asi nedá, ale někdy to holt jinak nejde. Stěhovala jsem 240 l akvárko ke kamarádovi a měla jsem 3 kýble - na ryby, na kytky a na vodu s filtrem. Substrát ze dna si určitě komplet vymýval. A za pár týdnů z toho bylo krásné akvárko. Navíc tam hned dal i své původní ryby, takže to prostě jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.11.2017 19:11 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Amazonka
Schraňování vody moc neřeš, ta tě stejně nezachrání. Důležité aby zůstalo mokré dno a filtr (např. v kbelíku). Pak je vhodné, aby zůstaly mokré i ryby a rostliny, ale to se tak nějak předpokládá. :)
Všechno záleží na tom, jak dlouho bude stěhování trvat, resp. jak dlouho bude akvárium mimo provoz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 18:53 Muž Jarry [1437] Re: Amazonka
Zkusil bych nechat alespoň ponořené dno, vše bych tam nechal včetně rostlin - malé akvárium by mělo jít takto nosit. Kdyby transport netrval moc dlouho, tak bych zkusil dát do nějaké nádoby s akvarijní vodou filtr. Na novém místě hned napustit, případně si dopředu nechat odstát vodu, vrátit ryby a pro jistotu pár dní měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 18:51 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Amazonka
A filtr bych přenesl v pytlíku a ještě téhož dne akvárium opět s filtrem spustil. Pokud to bude "jenom" půl dne, celkem dost bakterií to přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2017 18:50 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Amazonka
Záleží, kam se stěhujete. My stěhovali 44litrové akvárko. Ze dvou třetin vypuštěné jsem ho asi 30 minut držel na klíně v autě (s kompletní osádkou). Myslím, že bych to v pohodě snesl i déle (a osádka taky). Akvárko bylo pár měsíců staré, s dostatkem rostlin a zaběhnutým dnem, takže jsem se o filtraci moc nebál (navíc byla stále v akvárku, kde to trochu šplouchalo).

S jemnějším dnem (nebo dokonce liaporem) bych si to asi nedovolil. Vyndal bych kytky, nastrkal do pytlíku, totéž s rybkami (voda z akvária). V závislosti na možnostech bych vodu dal do barelu (lahví), nebo vylil. Dno bych odbagroval do pytle i s trochou akvarijní vody. Na závěr odpojit filtraci, strčit i s vodou do pytlíku a jede se.

Po dojezdu bokem zapnout filtraci, ať se pročistí, založit akvárko a dát filtraci. Bakterie to přežijí i pár hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 18:39 Maq Re: Amazonka
Když nejde jinak, musí se akvárko zrušit a znovu založit. Ale dost breberek zachráníš už tím, že znovu použiješ ten samý substrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 18:17 Žena Amazonka [33] – stěhování
Ahoj, mám dotaz. Jak se řeší stěhování? Ryby do pytlíku a celý akvo Vylejt? Bydlíme v bytě (hooooooodně schodů) a rodiče nechápou že v tom umřou ty bakterie ve filtru, vodě a tak.( Nevěří mi a říkaj „voda jako voda, nech už těch keců o tom, nikdo nemá ideální podmínky, však to ty čudly vydržej...)" Navíc nemůžu tolik utrácet (takže nepřipadá v úvahu mít v novém domě nachystané akvárko už zajeté a nové.)
Co mám dělat? Jak se to řeší? Moc děkuju stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 11:12 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Livi
Je fajn že si necháte poradit. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2017 09:42 Livi Re: ctibum, Pepan
Ok,tak nejdřív skříňku.Za to poškození akvária to opravdu nestojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2017 09:28 R Muž ctibum [6895] Re: Livi
Souhlas s Pepanem. Určitě bych začal skříňkou. Ono to akvárko má samo o sobě váhu, blbejch 30 litrů vody váží... moment... 30 kilo ( X-) ), štěrk ještě víc na takhle velký ploše. Ve finále zjistíš, že zvedáš 150 kilo zabalených do skla, který ti leží na zemi... Navíc zabíhat 150l akvárko se 30l vody je kravina. Jak do toho dáš rostliny a filtr? To už bys ho musela mít na tý zemi měsíc plný a to bych určitě neriskoval. Ani s prázdným...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.04.2017 09:07 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Livi
Já bych na to nespěchal a se zabíháním počkal, až bude akvárium na definitivním místě. Ten měsíc není tak velká časová prodleva a než riskovat při manipulaci poškození nebo zničení nádrže, tak radši zařizovat až bude stát na svém stanovišti. Ono i na zemi může dojít k úhoně. Někdo do něj může kopnout, nebo něčím vrazit, případně může ležet na nějaké nerovnosti a praskne dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 09:00 Livi – Přesun zčásti plného akvária v bytě
Chci si pořídit akvárium kolem 150 l a k němu kupovanou akvarijní skříňku. Nemůžu si to ale dovolit koupit naráz. Tak jsem přemýšlela, že nejdřív koupím akvárium a nechám ho na zemi zabíhat s minimem vody (třeba kolem 30 l) a další měsíc ho i se štěrkem,rostlinami a menším množstvím vody (které se ještě pokusím do něčeho na chvíli odpustit, ale nevím jestli to bez spádu nějak půjde) přesunu na novou skříňku. Nerupne mi to? Nebo je to blbej nápad?
A v jakých částech držet akvárium (obecně) aby nedošlo k poškození lepených spojů?-své současné 40 litrové když jsem s ním potřebovala manipulovat, jsem přizvedla za horní okraj skla na užší straně, naklonila ho tím a pak jsme ho drželi zespoda ve dvou lidech (bylo z poloviny plné). Ale jde mi o to zvednutí z podlahy-mám strach aby se takto velké akvárium nepoškodilo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 22:14 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: Pepan
ok díky, nakonec jsem to přece jen vybral, kamarád do mě hučel tak dlouho abych to přepral, až sem to vytáhl přepral, přepravil v kýbli a osázel znovu. Ale stejně díky za rady potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 11:38 R Muž romant [27987] Re: Pepan
Tato debata by byla tou z nekonečných. "Já problém nemám, tobě to praská furt". :) Mám jedno setový, který se mnou ročně nacestuje hodně kilometrů, je to totiž tzv. školní přednáškovka, je to set a žádnej problém, tak kde je problém? ;-) No né, já jenom že je to o té nekonečnosti debaty, prostě někdy ať děláš co děláš, stejně se to podělá a jindy hodíš akvo do kufru auta, ujedeš s ním 80 km a neděje se nic, jak říkám tohle nemá konce, je dobře že jsi na tu možnost že to prostě nemusí dopadnout dobře upozornil, stává se to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 11:35 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: NHKG
To jsem nenakupoval já. To kupovali oni a pak se divili. Mimochodem, bůhví odkud je to akvárium, o kterém je řeč, bůhví jak je staré a bůhví jak je lepené. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 11:32 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Pepan
Nesmíš kupovat akvária v obchodě, ty sety jsou většinou mizerně slepené. Ale spousta živnostníků umí kvalitně slepit akvárium i dneska. Tady na severu třeba Farda. I Dobiáš dělá solidní akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 11:27 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: romant
romant napsal: Existuje i možnost podložit akvo třeba polystyrenen a akvo k tomuto zafixovat(přestěhoval jsem takto bezpočet nádrží běz újmy), ale to nic nemění na faktu, že kdo je bobkař, udělá to jako ty. ;-)
Tři koupená akvárka jako set. Dvě z nich se přelepovaly ještě v záruce. Majiteli se to nechtělo reklamovat, protože to je moc práce, tak radši zaplatil přelepení. Pro pochopení - je to státní instituce. Ale já jsem bobkař. Ty doby, kdy jsem si lepil akvárka a každou hranu ještě zevnitř vytáhl lepidlem, se už dneska nedělají. Zato moje akvárko vydrželo 35 let a přelepovalo se jenom proto, že prasklo dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 11:10 R Muž romant [27987] Re: Pepan
Existuje i možnost podložit akvo třeba polystyrenen a akvo k tomuto zafixovat(přestěhoval jsem takto bezpočet nádrží běz újmy), ale to nic nemění na faktu, že kdo je bobkař, udělá to jako ty. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 10:48 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Pítik
Já jsem možná bobkař, ale protože vím, kolik akvárek přelepuje můj kamarád, který vlastní malý zverimex, tak bych ten štěrk vybral, akvárko převezl, štěrk tam dal zpátky a znova osázel. On stačí jeden blbý výmol na cestě a je prdlé dno, nebo povolený spoj. Dnešní akvárka se totiž obvykle lepí ne proto, aby to vydrželo, ale proto, aby to vydrželo záruku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.04.2017 08:12 R Muž romant [27987] Re: RBeil
I sesunutý dno na jednu stranu při štěhování ještě nemusí nutně znamenat znovuzaložení, jde o to, aby se daná operace přesunu uskutečnila v rozumných časových mantinelech, tedy v řádu hodin, tak aby byla zachována životaschopná kultura nitrifikačních bakterií. Po instalaci na nové stanoviště bude akvo třeba i kalnější, ale stále s funkčním základem pro odbourávání škodlivých N látek. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 13

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 14623x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1396?od=101