Lov živého krmení
Ani tam nebyly, když jsem tam byl já...

Jestli bude mít František zítra čas- já mán volno , tak tam s ním zajedu,mně se ta moje metrová síť tahat sockou nechce

.
Že bych taky vyrazil?

Sakra já tam byl koncem prázdnin, prošel to hora dolů komplet a tahal jsem jen rybičky...

Starší reakce
Ahoj,
máte někdo zkušenosti s lovem živého krmení u Lachtana a u Herkula v Kinského sadech v Praze? Ryby jsem tam nezaznamenal, ale spoustu pulců na jaře. Tak nevím, zda se tu vůbec smí, pokud tu něco je...
Starší reakce
Starší reakce
Díky za radu

Lasturnatky mám čistě pro plže.
Teď jsem zkusil novou várku ještě v síti odstředit a vida perloočky se jen sypou.
Lasturnatky jsou plevel - jsou dost tvrdé , většinou je ryby nežerou , podobně jako nosatičky -dost často zaměňované s dafnou (hrotnatkou) taktéž příliš tvrdé.
Hrotnatky - Dafnie - nosily se už vody propláchlé na sítech - to proto aby se dostatečně zbavily vody - když budou před zmrazením mokré nebo s vodou - při mrazení popraskají- všechno "dobré" z nich vyteče a pak prakticky krmíš jen slupkama(kutikula je myslím ten správný název) takže co nejlépe nechat okapat a pak až mrazit.¨nicméně ta "dafna" je dobrá i k pročištění střev - právě díky těm slupkám které jsou jako balast a pěkně "odšlemují" střeva
Když už jsem u toho, nachytal jsem si např. hrotnatky nebo právě komáří larvy. Jak je co nejšetrněji zmrazit?
Já mám doma chov perlooček a lasturnatek.
A celá procedura lovu po mražení vypadá takto:
1) perloočky/lasturnatky mám nalovené v síti a propláchnu pod vodou
2) ihned zamrazím (v tom je další výhoda domácího chovu) takové vlhké, jen s minimem vody - jakmile zmrznou vysusi se a vypadají jako lyofilizované
Je to tak vůbec správně?

Lepší je lovit ty ještě ne černé larvy komára, až je to černá kukla, pak trvají od zákuklení do výletu komára pouhé 4 dny. Pak se může lehce stát, že v noci uslyšíme zvýšený výskyt pískotu u hlavy.
Jestli jich zítra nachytám zase víc tak si je zamrazím

,dneska se parmičky nažuchly k prasknutí,
díky za radu se skladováním v lednici
Pakomáři mají tuším mnohem delší vývoj než třeba culex , ten je opravdu schopnej z akva vyletět během pár minut - teplota vody značně urychluje vývoj - čím větší "hlava" tím blíže k přeměně , pokud budeš mít větší úlovky , můžeš je skladovat v lednici v uzavřené nádobce jen navlhčené, nebo mrazit "na horší časy"-nejlíp už od zdroje přenášet v nádobě jen vlhké , nikoli ve vodě , osobně jsem po jedné "zkušenosti" culexy rovnou zmrazoval.
Ano to je na 99% ona

díky moc
Takže pakomár
Ta latina je už na mě moc já lovím jen komáry

dneska byl úlovek obzvlášť bohatý a doufám že to rybky všechno vylovily a nebudou mi bzučet kolem uší
Ano. Nedávno jsem je nachytal volně ve sloupci síťkou.
Není zač ,
chodil jsem kdysi ke včelaři lovit larvy culex pipines - aby se včely dobře dostaly ke zdroji vody , měl na zahradě poblíž úlů plechovou vanu - v ní po okraj vodu a slámu - aby měly včely kde "přistát" a "natankovat" potřebné H2O - těchto larev tam bylo poměrně hodně ,plavaly i volně ve vodním sloupci - na dně nebyla nijak velká vrstva organického materiálu , kroužkovec to podle mého nebude.
Nebude to kroužkovec,má to černou hlavičku a panožky na zadečku tak to bude taky larva pakomára

Obojí bez problemu. Jenom se nemůžu dopátrat co je to druhé za kroužkovce.

Díky za supr odkaz

vytáhla jsem že dna sudu síťku bordelu a jen se to hemží jdu to filtrovat a zkoumat
Ty fotky opravdu za nic nestojí,těžko něco určovat z takového hnusu
Na této jsou "klasické"červené patentky a s nimi ty druhé
Třeba se PDF při identifikaci někomu bude hodit.
Konkrétně např čeleď pakomárovití (Chironomidae)- jejichž larvy zveme patentky - jen u nás zahrnuje 236 druhů - nemusí být vždycky červené
docplayer.cz/… K té 1 pochybuji, měl jsem to v konví 14 dnů a žádná změna, larvy se vyvíjí poměrně rychle, pakomáři larvy jsou přilepené ke stěnám nádoby, volně bývají poměrně málo.
Díky

Červené patentky tam taky občas vylovím,tak to jsou asi larvy jiného druhu pakomára,jestli je v noci nevypláchl déšť tak si je lépe prohlédnu,asi jsem se nakazila nějakým akva virem už mi nestačí,že to ryby žerou,ještě chci vědět co to je

1. zřejmě patentky a stádium komára
2. stádium komára
3. komáři v různém stádiu vývoje a nymfy jepic a možná i šidélka.

Díky

Ti červíci se zhlukovali kolem nějakého shnilého listu,bylo jich tam hodně a chovali se podobně jako nitěnky
Ryby si s tím poradily rychle

Vidím to následovně 1 nevim co to je, pokud plave, plazí se po stěně, popř. se chová jako nitěnky, něco podobného bylo taky v sudu, na zkoušku jsem k tomu dal 2 malé guppky,cca 20 dnů starých a i po 20 dnech jsou ok, jenom ti červíci vymizeli, 2 jasná pakomáři larva-patentka, mnou ceněný zdroj potravy.
K 3 nevim, mohlo by to být něco dravého, ale rybám asi neškodí. Spíše té drobotině okolo. No v sudu bych moc parazitů nehledal.
18 05.08.2019 19:18 RoFr – Jen tak


No comments.
Starší reakce
Naber si bahno s patentkami do sítka a konví to prolívej. Bahno by se mělo vyplavit a zůstnou patentky s věcmi, které se také scedily. To pak snadno vybereš.
Edit: Teď čtu, že se ti bahno neproseje, tak to se mění situace. Zkus silnější proud. Přejíždění ve vodě není moc silné.
Můžete někdo poradit nějaký fígl jak nejlépe nalovit patentky. Našel jsem dobré místo kde jsou, ale když zajedu do dna se síťkou co mám k akvárku na ryby a vytáhnu síťku plnou bláta a patentek nevím si rady s tím jak to odfiltrovat. Když projíždím síťku vodou tak se bláto neproseje. Síťku s většími oky jsou nezkoušel ale hádám, že s tou bych zase odfiltroval i patentky

Starší reakce
No, to by se mi zrovna hodilo pro mrňata akarek. Akorát nevím, kam na lov tady u nás

Klasika. Nejvíc je tam dafnií. Parádní velikost pro potěr. Nějaké černé komáři larvy, pár patentek. Ryby z toho rostou jak z vody.
1 03.05.2019 09:58 jamajcan
Starší reakce
Určitě ale ryby jsou skoro v každé větší louži. Jen málo kdo má možnost lovit v ideálních podmínkách lesní tůně nebo městské nádrže která je zrovna plná planktonu. Já jsem většinou cedil a používal jen ten jemnější plankton tam je riziko kaprivce minimální. Větší sem zamrazil a krmil s ním gupky přes zimu.
Pozor pokud jsou tam ryby je možnost si něco s planktonem dotáhnout nejčastěji kapřivce.

Zkusil bych pískovnu v Hlučíně ale už je to pár let co jsem tam něco lovil.
0 12.04.2019 10:20 Jana – Zive krmeni Ostrava-Karvina
Dobry den, kam jezdite lovit zive krmeni? Zkousime rybniky od Bohumina po Karvinou a zatim jsme chytli akorat rymu

Starší reakce
Moc vám děkuji za odpověď, Václave

Pokud v té louži nejsou ryby je to ideální krmení pro rybky. Pořídit si síťku a malířskou nastavitelnou tyč.

Dobrý večer, mám dotaz ohledně lovu živého krmení. Za barákem v lese je hlubší louže, která má zřejmě slabý přítok, protože nevysychá ani když delší dobu neprší. Chodím kolem ní často, zrovna se v ní líhnou pulci. A všimla jsem si, že se to tam docela hemží nějakou tou vodní drobotinou, tipuji to na dafnie. Dotaz zní, zda by představovaly nějaké zásadní riziko pro akvarijní rybky, kdybych jim chtěla přilepšit čerstvým živým krmením?
Starší reakce
Lovím teď denně nauplie cyklopu do velikosti 1 mm a vířníky na požární nádrži bez intenzivního chovu ryb. Voda v ní je vyhnojována splachy z kukuřičného pole, které je nad ní. Při stávající teplotě vody je to celkem nezvyklé - na 10 "osmiček" mám cca 1 dl nasucho. Do 10 litrového kbelíku beru s sebou asi 5 litrů studené vodovodní vody o teplotě asi 15°C, lovím asi 15 minut okolo 1 litru planktonu (část na přímé zkrmení, zbytek mrazím na zimu s ohledem na vlastní lenivost), doprava domů trvá asi 5 minut a zpracovávám - bez úhynu. Malou část asi 0,05 litru nasucho nechávám s původní vodou ve dvou zčásti naplněných 4 litrových lahvích umístěných na okně situovaném na severní straně do druhého dne jako případnou nouzovku a ani zde žádný velký úhyn nepozoruji. Přitom buchanky jsou na obsah kyslíku choulostivější než perloočky. Perloočky jsou dost choulostivé na mechanické poškození, mačkání při dlouhém lovu jim nedělá dobře. Pár "osmiček" a vypláchnout do nádoby je určitě lepší než "padesát osmiček" a jde se domů. Pro případné místní zájemce přidávám i lokalitu: Požární nádrž obce Zubčice mezi Zubčicemi a Zubčickou Lhotou v okrese Český Krumlov. O návštěvách a cílech vlastní činnosti je slušnost předem informovat a domluvit se s provozovatelem - SDH Zubčice.
Starší reakce
Od toho niekdajšieho rašeliniska som to mal domov necelých 15min.Záleží na tom z akého zdroja tie dafnie sú.Smomenuté rašelinisko malo možnosť okysličenia iba hladinou.Viď.hemoglobín v préspevku od RoFr na druhej strane.
Moc hezká fotografie. Trochu Ot ale jak to děláte s transportem dafnii z lokality do domova? Dafnie jsou choulostivé na sníženou hladinu kysliku,totéž jepice a cestou domu jich 3/4 jich mrtvých. U koreter no problem,ty to u mě dávají ve studene vodě v kyblíku v pohodě i 3 týdny.

Mali sme tu rašeliniská, kde by som Vám za 10min nachytal dafnií pre 5 akva obchodov.Onoho času som tam chodieval s bratom loviť.No to je už minulosť.(celé je to dnes zastavané firmamy)Nemám žiadne schopné lovisko ako u Vás - 20min cesty.O pár viem ale to by som musel mať auto,pretože ním by mi tam cesta trvala pol dňa.A na rybníkoch sa niečo málo nachytať dá i keď sú tam ryby.Napr.na miestach ako je to na fotografii.
Přidat reakci
1 ...... 10
Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 22367x