Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lov živého krmení

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Lov živého krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 18:52 Petr5 – Re: rriki
Nevíš o náké dobré lokalitě na lov koreter na Berounsku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 21:49 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: Petr5
Jsou pořád ,koretra není sezoní má cca 4 cykly do roka zrovna dnes jsem nalovil s dafnií a jsou tam malinké cca 0.5mm téměř nejsou vidět ,mezi nimi jsou jumbo a i kukly,ty poznáš ,že stojí kolmo ve vodě a májí černé hlavy.Letos ji u nás na Berounsku bylo poměrně dost.Letos jsem je začal lovit v březnu a v květnu byla první výměna generací, poté už ale nebyla tak hojná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 19:45 tercovec5 – Re: Petr5
Koretry většinou nachytáš v nádrži bez přítoku,kde je pouze pramenitá voda,ale nemusí to být pravidlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2010 18:20 Muž goblizek [31]
ahoj zrovna jsem si donesl živé dafnie velikosti i přes 4mm ano
chovám si je na zahradě v zakopané vaně a už jsem myslel že už v té zimě nebudou a oni tam sou a páří se a je tam spousta malilinkých které jsem vzal taky pro mladé palec mám vyzkoušeno že když je hodím do aqa tak většinou vadrží kolem 4-5ti dnů(asi z teplotního šoku) coze nicméně mi to vyhovuje protože když umírají postupně tak se držkolezci nažerou(bo živou by si nechytli)
no a když je dám do společného tak tam vydrží cca 5-10minut ;-) neonky a hlavně danie ty dovedou až třikrát zvětšit svůj oběm ano
doufám že než začne pořádně mrznout tak si eště něco nachytám
zatí hoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 18:13 Petr5 – Re: host
Já jsem na ně jěšte nenarazil!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 18:06 host – Re: Semtex
:-D
I nyní, i v zimě pod ledem. Téměř(!!) po celý rok.
Ale ne všude. Musíte znát lokality. Nyní jsou cca 1cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 17:29 R Muž Silent [5949] – Re: Petr5
Celoročně dafnie. Koretry jsou larvy pakomárů rodu Chaoborus a jsou sezonní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 17:20 Petr5 – Re: Semtex
Já myslel,že se nechají chytat celoročně!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 17:12 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Petr5
teď? no to asi už těžko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 17:09 Petr5
Ahoj.Neví někdo kde se dají chytat koretry?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 11:16 R Muž romant [27987]
Já mám s vedrem a komáry vzpomínku na černej strop od narychlo vylíhlejch komárů z akva kam jsem jich dal větší než malé množství. smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 19:59 Muž diskoclub [40] - Cichlidy
Tady jde zase vidět úroven odpovídajích.... Napíšu ti to ještě i sem... Nedávej jim žádné rybičky, maso.... dej jim cyklop, buchanku a k tomu kvalitní suché krmivo s vysokým obsahem řasy. Já krmím sera flora. Více o tlamvcích najdeš na akvamalawi.com, tlamovci.cz, cichlidportal.sk, Tohle jsou stránky zaměřené na tlamovce. Jinak platí co jsem ti psal na tlamovcích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 15:02 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: RadekCX
někde je zakázáno chytat i plankton ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 15:01 Muž RadekCX [219] – Re: jeník
ten poter nachytas i sitkou na plankton - to nikdo resit nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 15:00 Muž RadekCX [219] – Re: havex77
hele musis to brat tak, ze proste existuje prirozena selekce

muzes krmit prumyslovym krmenim, mrazenym atd. a ryby budou spolehlive nazivu, ale budou prezivat

nebo proste jim dopravat to co je pro ne maximalne prirozene s tim, ze se proste obcas muze neco stat, ale ryby budou naprosto spickove

zive krmeni je proste zive krmeni - nic ho nenahradi

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 15:00 Muž jeník [54]
Může hrozit nebezpečí chycení rybářskou stráží nebo policií..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 14:44 JagerMaister
OK ako myslíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 14:37 havex77
No jestli to není ideální tak jim to nedám,mám výběr krmení. Chtěl jsem jim jen zpestřit jídelníček... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 14:31 JagerMaister
asi to nieje ideálne ale žijú ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 14:29 JagerMaister
Tak ti poviem ja som také malé rybky a hmyz nachytal u nás na rieke a poslúžili mi ako potava pre skaláre tone tiež som sa bál ale sú v pohode X-)skús hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 14:00 havex77 – Potrava z Jezera
Zdravím, na jezeře jsem nachytal potěr neznámé ryby, měří asi 8 mm.Zajímalo by mě, zda je můžu dát tlamovcům.Nehrozí zde žádné infekční nebezpečí? Děkuji za reakce...Jo a jedná se o Pseudotropheus Elongatea..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2010 22:11 Muž VVV111KKK [61] – Re: VVV111KKK
Jenom drobná oprava, tak ryby v tom chovným rybníce už jsou. Rybáři je přikrmují ječmenem a pšenicí. Večer v 7:00 další dvě plata na zamražení. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2010 12:32 Muž VVV111KKK [61] – Živé krmení - Hustopeče
Nazdárek kamarádi akvaristi.
Mám tip na nalovení živého krmení v Hustopečích. Byl u zadního - druhého rybníka na 10 minut před objeden a dovezl jsem si plný kyblík. Ještě jsem zamrazil jedno plné palto na kostky na led. Prachu je tam tedy málo a jsou tam spíš větší kousky (asi dafnie) tak kolem 2 mm. Je tam tedy i plno zankoplavek. Takže doporučuji vzít hrubé roztřiďovací síto sebou a ty velký kousky rovnou vracet do vody. V rybníce prozatím nejsou ryby, ale to se možná příští týden změní (konkrétně 20.6.2010 tam možná budou dávat násadu). Takže síťky nachystat a vyrazit. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 17:09 Majkls
Fotka k příspěvku druha fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 17:09 Majkls – identifikace
Fotka k příspěvku Čaute.. mohli byste mi pomoct s identifikaci naloveneho krmeni? Je mozne ze na prvni fotce jsou to nitenky? nalovil jsem je ze stekajici vody z lesu..v bahne. Na druhe fotce vubec netusim co by to mohlo byt.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 15:01 radim – Re: gurmi
nítěnky v sudu? zajímavé...kde se tam vzaly?přiletěly? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 13:35 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Romy
já dávam larvy živorodkám.....a i 1 cm potěr je v klidu sní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 13:33 otonecek
Já si nic nelovím mi na to moje akvárko stačí větší zavařovačka a pár buchanek co jsem koupil na burze. Ale čím se živí. Nechci aby potom ryby od nich něco dostali když budou ve vodě s planktonem který budu mít z rybníka. Jenom co mám udelat pro to aby měli z čeho žít. Třeba jestli jim tam stačí kytka a oni ji budou nějak opotřebovávat hmm . Děkuji hmm hmm hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 11:12 Muž RadekCX [219] – Re: cendulka
buchanky skryvaji jedno nebezpeci - jsou totiz nosici vyvojovych stadii hlistic - buchanky pozrou vajicka hlistic, ze kterych se vylihnou larvy, ktere parazituji v buchance
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 22:49 cendulka
bude to tím, že buchanky jsou dravé a když nemají dostatek řas, pustí se do hrotnatek (perlooček).Dokonce kanibalizujou na svých vývojových stádiích...Ještě si při lovu dejte bacha na dravé druhy buchanek!!!dokážou zabít i celkem velké rybky (2-3cm), ale osobně jsem se s nima ještě nesetkal. Jinak pro domácí chovatele zooplanktonu, jsem se od profesora dozvěděl, že je abosultní pecka pokrmit plankton chlorelou (pro mně je moc drahá).VLastní chov jsem nezkoušel, ale docela masivně jsem je vysadil do akvárka, kde drží už přes tejden. Ze začátku problém s kyslíkem,ale jak je rybičky užíraji,tak je to už celkem v klidu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 18:34 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Linduš
Pokud budou larvy drobnější,tak si je vezmou.Panceřníčci vezmou i větší.Každopádně živá strava je s výměnou vody ta nejlepší stimulace pro tření...Pozor ale na překrmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 18:27 Žena Linduš [166] – Re: Romy
hlavně razborky barmské (milované plašanky), pancíci drobní je asi lovit nebudou a pak už jen pár důchodkyň neonek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 18:25 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Linduš
Zobat je budou zcela určitě,je jen otázka,co máš za ryby,aby se jim larvy vešly do tlamky...Bohudík nic lepšího,než živé krmení dosud nebylo vynalezeno... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 18:13 Žena Linduš [166] – Re: Kolco
takže zkusit, jestli je vůbec budou zobat, dobrá ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 17:38 Žena Linduš [166] – Re: boaconstrictor
díky, fakt už mám fobii hlavně na parazity hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 17:31 boaconstrictor – Re: Linduš
když je nelovíš v rybníku, kde jsou ryby, tak se toho neboj. Kde jsou ryby, může být krupička a jiný cizopasníci. Ale v sudu na zahradě to je ok. Stačí je nachytat do punčochy a propláchnout v čistý vodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 17:18 Žena Linduš [166] – komáři
zdárek, už zas otázka stydim
komáří larvy u mě není problém, stačí nechat stát kyblík s vodou venku, ale co nemoci?
nemůžu si nějakou zatáhnout do akva?
mohla bych je házet živé rovnou rybkám, nebo je musím nejdřív nějak upravit (zmrazit)?
opět předem díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 16:53 Muž Kolco [57]
Je to zajímavé. Těch tůněk je u nás 11, ale jenom v pěti jsou larvy. V ostatních není nic,přitom jsou podle mně všechny ty louže stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 10:35 boaconstrictor – Re: Kolco
já je nemůžu nikde najít. Za barákem máme skurž plnou vody, je špinavější - padaj do ní žížaly, je tam nějaký listí a řasy a komáří larva ani jedna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 19:33 Muž Kolco [57]
Právě vrcholí sezona černých komářích larev.Začíná se to zakuklovat a vzhledem k tomu, že teď hlásí teplé dny se to začne hromadně líhnout.Stačil jsem namrazit asi 5 litrů.To mi vydrží do Vánoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2010 11:47 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Rida
ja vzdycky vzal starou nasadu na koste...kus dratu z toho sem udelal oko a nejakou starou silonku.....a to uplne stacilo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 11:26 Muž Rida [85] - Cichlidy
Zdravím.

Chci si vyrobit nebo v rybářských potřebách koupit síťku na lov planktonu.Zatím jsem přišel na to, že se vyrábějí z materiálu zvaného Uhelon a mají různou velikost ok, udávanou v mikronech, případně někdy počet ok na cm2. Takže bych se chtěl zeptat- jaká velikost je pro použití na "akvaristický" plankton nejlepší? Máte někdo tip kde to levně sehnat (nejlépe Brno a nejlépe samostatnou síťku, rám a násadu si vyrobím). O kolik je lov s takovým "profi" materiálem lepší než s punčochou, kterou jsem používal kdysi? ;-)
A bonus navíc, nějaký tip kam v Brně a okolí na ty potvůrky vyrazit? Ví někdo jak jsou na tom třeba rybníky v Mariánském údolí?
Předem díky za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 12:59 Žena VF [1] - Plži
Nitěnky to rozhodně nejsou,.Jestli je to podobné, jsou to patentky.Rybám to do akva hodit můžeš a pokud se jim do dalšího dne nic nestane, můžeš si potravu nalovit kdykoliv znova a ryby krmit dál. Je to super potrava :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 08:37 Muž Feferonek ® [14] - Amerika – Kam na lov koreter
Zdravím všechny, nevěděl by někdo kam na lov živého krmení okolo Mostu ? Díky za tipy. ;-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 18:51 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
no tak určitě tam nějakej bude, ale hoooooooooooodně málo, téměř nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 18:49 Muž dajos [10]
a můžu se zeptat jestli plankton může být i v našem plastovém asi 9ti kubíkovém rybníčku ve kterém jsou kapři karasi jeseni apod docela v hojném množství? spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 18:38 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
a dáváte bacha při lovení, aby jste se nedotýkali dna ani nepokládaly síťku na zem ? aby jste předcházely zachicení nezmara do vašeho akvária ? ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 18:05 dodmo – Re: VVV111KKK
jde právě o to že je to zmrzlé ani ne o to že by byl nějak špinavý. Mohou se nachladit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.07.2009 18:02 Muž VVV111KKK [61] – Re: dodmo
Jo máš pravdu, že například nitěnky rozmrazuji a proplachuji, ale u toho zmraženého planktonu mi to příjde zbytečné. Mrazím ho bez vody, už propláchlý. Takže proč znovu proplachovat. Něco by mohlo být na tom, že je krmivo studené, ale předpokládám, že voda v akvárku plankton dostatečně rozmrazí a když odpadne od kostky, je už dávno rozmrzlé. A co můžu pozorovat, rybičkám to evidentně nevadí. Navíc to má jednu velikou výhodu. Plankton odpadá postupně, ne najednou, takže rybičky ho pěkně vyzobou bez toho, aby spadl na dno.
Má zkušenost o tom, že v skoro každé vodě jsou ryby vychází z toho, že jsem rybář. A nejlepší nástražní rybičky pocházejí právě z rybníčků a tůni ''bez ryb''. Prostě se tam přirozeně dostanou. Např. na těch vodních ptácích. Rozhodně nemíním někoho o mém názoru přesvědčovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 17:33 dodmo – Re: VVV111KKK
jen pro tvou informaci,jestli házíš zmražené krmivo do vody,, tak to se nemá má se nechat rozmrazit v jiné nádobě např. s vodou a pak přecedit a dát rybám. :) jinak já chodím na rybník kde ryby nejsou je to totiž rybník naší rodiny a já řekl že ryby se vysazovat nebudou, ale je to jenom má zkušenost. ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] 10

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 22207x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11207-lov-ziveho-krmeni?od=351