Lov živého krmení
Dobrý den, je tohle velkoočka slatinná?
Starší reakce
Lapené octomilky a mravence hážu na hladinu živé, ryby je hned uloví. Jak mrskají nožičkama, tak jsou velmi lákavé.
Je na ně lapač a existují i nelétavé a kdysi jsem viděl i akvárium které bylo utěsněné a chov s ním propojený ale to tam museli být rybky co je loví i nad hladinou. Normálně je utop a krm s nimi.
Mám hloupou otázku, jak chytit octomilky tak, abych je mohla zkrmit (předpokládám ne do vína, ne do octa, ne do saponátu) a jestli je lepší je před tím zabít třeba rozplacnutim nebo házet na hladinu živé.
Děkuji
Starší reakce
Doporučuji Mapy.cz tam je každá louže. Najít vodu bez ryb je umění. Taky jsou dobrý zanedbaný návesní nádrže nebo rybníčky hlavně když tam jsou svedený odpady to je pak červenej mazec, jen je musíš někde nechat pročistit.
0 08.09.2022 17:40 Foš – Plankton
Zdravím, nevíte někdo, kde bych v okolí Českých Budějovic mohl nalovit perloočky a buchanky ?
Děkuji
Starší reakce
Zdravím, fotku bohužel nemám, ale domluvil jsem si přístup k nádrži, kde můžu lovit. S jemnou síťkou se mi daří lovit menší množství buchanek, které si myslím poznám a k tomu výrazně víc oranžovo-zeleného čehosi co se úplně nehýbe. Vypadá to spíš jako vajíčka. Kdyby to šlo lepší vyfotit, tak koncem týdne dám fotku.
Starší reakce
Ono už je hlavně chlapi po sezóně , den je krátký , svítíčko moc nesluní , ve vodě je málo žrádla pro plankton , dafna už je "zazimovaná" , vědra na balkóně mám plné zimních vajíček .
Samo se ještě něco nalovit dá , některé druhy buchanek se teprve objeví ,jsou i zimní a přežijí pod ledem.
Chce to každopádně větší "kruh" alespoň 20cm průměr a delší tyč , postačí klidně i ta silonka, popřípadě tyl nebo organza stojí fakt pakatel - v každé galanterii toho maj až to prodávaj. A nádrž obejít ze všech stran , dafna se drží většinou tam kde je nejmenší proud vody, na jednom místě není nic a o dva metry dál zlomíš tyč po druhém záběru - dělají se sítkou pod vodou osmičky
Já neříkám že nenachytaš nic. Já kdybych chytal do punčochy přijdu tam ráno a jsem tam do večera. Taky záleží kolik toho člověk potřebuje.
No teda budiž. Ke tvým otázkám. Plankton se loví přes den. Táhne se za světlem. Záleží i na směru a síle větru. Chytat se dá po celý rok. Někdy je více jindy méně nebo taky nic. Za tmy se chytají koretry. Doporučuji udělat si pořádnou síťku. Svépomocí tě to výjde na pár korun a trochu času. Pak uvidíš ten rozdíl.
Punčochu mám smotanou v původní síťce, takže se nenatáhne. Jsou to tedy dvě síťky přes sebe s tím, že punčocha je uvnitř, aby nespadla. Naopak po vyndání z vody se mi natáhne do sklenice, kam přendavám úlovek, takže v záhybech nic nezůstane. Snad je to srozumitelné.
Lokalitou jsou Kinského sady, Petřín, v Praze:
mapy.cz/… Důležitější je, co se na té dotyčné lokalitě vyskytuje. Já do punčochy se zesílenou špičkou chytal i menší plankton.
No a to je ono. Ta punčocha se natáhne a všechno menší než perloočka projde. Musíš si sehnat monofil v textilu. Kruh průměr tak 30 centaku a dlouhou tyč.
Malou, akvarijní, na klacku přidělanou a s punčochou přes původní síťku.
Prosím, nesmějte se mi moc nahlas...
Dafnie mi žily v kouli, dokud nebyla moc zarostlá rostlinami. Jak zarostla, neudržím je tam.
V plastovém boxu se drží primárně tam, kde není řasa.
Nelovím potravu venku, ale podle tohoto bych je lovil primárně mimo vegetaci.
Ahoj,
zdvořile žádám zkušenější o radu s lovem živé potravy pro rybky. Při svých pokusech nalovím i přes usilovné máchání síťkou vždy jen malé množství, převážně dafnie (myslím
). Rád bych nalovil větší množství, prostě do zásoby. Je lepší síťkou máchat spíše na volné hladině či u zarostlé části? Je lepší lovit přes den či za tmy, pokud za tmy, tak hraje roli i hodina (nyní je tma brzy, tak jestli je rozdíl mezi podvečerem a nocí)? Lze lovit celoročně, nebo při jakých teplotách je lov nejúčinnější? Lze říci, do kdy (z hlediska teploty či ročního období) je lovena např. čistě dafnie a kdy se objeví i komáří larvy, vážky, apod.?
Předem děkuji za reakce a za jakoukoliv radu.
Starší reakce
Já je loni převážel v plastové láhvi se širokým hrdlem.
Ani tam nebyly, když jsem tam byl já...
Jestli bude mít František zítra čas- já mán volno , tak tam s ním zajedu,mně se ta moje metrová síť tahat sockou nechce
.
Že bych taky vyrazil?
Sakra já tam byl koncem prázdnin, prošel to hora dolů komplet a tahal jsem jen rybičky...
Starší reakce
Ahoj,
máte někdo zkušenosti s lovem živého krmení u Lachtana a u Herkula v Kinského sadech v Praze? Ryby jsem tam nezaznamenal, ale spoustu pulců na jaře. Tak nevím, zda se tu vůbec smí, pokud tu něco je...
Starší reakce
Starší reakce
Díky za radu
Lasturnatky mám čistě pro plže.
Teď jsem zkusil novou várku ještě v síti odstředit a vida perloočky se jen sypou.
Lasturnatky jsou plevel - jsou dost tvrdé , většinou je ryby nežerou , podobně jako nosatičky -dost často zaměňované s dafnou (hrotnatkou) taktéž příliš tvrdé.
Hrotnatky - Dafnie - nosily se už vody propláchlé na sítech - to proto aby se dostatečně zbavily vody - když budou před zmrazením mokré nebo s vodou - při mrazení popraskají- všechno "dobré" z nich vyteče a pak prakticky krmíš jen slupkama(kutikula je myslím ten správný název) takže co nejlépe nechat okapat a pak až mrazit.¨nicméně ta "dafna" je dobrá i k pročištění střev - právě díky těm slupkám které jsou jako balast a pěkně "odšlemují" střeva
Když už jsem u toho, nachytal jsem si např. hrotnatky nebo právě komáří larvy. Jak je co nejšetrněji zmrazit?
Já mám doma chov perlooček a lasturnatek.
A celá procedura lovu po mražení vypadá takto:
1) perloočky/lasturnatky mám nalovené v síti a propláchnu pod vodou
2) ihned zamrazím (v tom je další výhoda domácího chovu) takové vlhké, jen s minimem vody - jakmile zmrznou vysusi se a vypadají jako lyofilizované
Je to tak vůbec správně?
Lepší je lovit ty ještě ne černé larvy komára, až je to černá kukla, pak trvají od zákuklení do výletu komára pouhé 4 dny. Pak se může lehce stát, že v noci uslyšíme zvýšený výskyt pískotu u hlavy.
Jestli jich zítra nachytám zase víc tak si je zamrazím
,dneska se parmičky nažuchly k prasknutí,
díky za radu se skladováním v lednici
Pakomáři mají tuším mnohem delší vývoj než třeba culex , ten je opravdu schopnej z akva vyletět během pár minut - teplota vody značně urychluje vývoj - čím větší "hlava" tím blíže k přeměně , pokud budeš mít větší úlovky , můžeš je skladovat v lednici v uzavřené nádobce jen navlhčené, nebo mrazit "na horší časy"-nejlíp už od zdroje přenášet v nádobě jen vlhké , nikoli ve vodě , osobně jsem po jedné "zkušenosti" culexy rovnou zmrazoval.
Ano to je na 99% ona
díky moc
Takže pakomár
Ta latina je už na mě moc já lovím jen komáry
dneska byl úlovek obzvlášť bohatý a doufám že to rybky všechno vylovily a nebudou mi bzučet kolem uší
Ano. Nedávno jsem je nachytal volně ve sloupci síťkou.
Není zač ,
chodil jsem kdysi ke včelaři lovit larvy culex pipines - aby se včely dobře dostaly ke zdroji vody , měl na zahradě poblíž úlů plechovou vanu - v ní po okraj vodu a slámu - aby měly včely kde "přistát" a "natankovat" potřebné H2O - těchto larev tam bylo poměrně hodně ,plavaly i volně ve vodním sloupci - na dně nebyla nijak velká vrstva organického materiálu , kroužkovec to podle mého nebude.
Nebude to kroužkovec,má to černou hlavičku a panožky na zadečku tak to bude taky larva pakomára
Obojí bez problemu. Jenom se nemůžu dopátrat co je to druhé za kroužkovce.
Díky za supr odkaz
vytáhla jsem že dna sudu síťku bordelu a jen se to hemží jdu to filtrovat a zkoumat
Ty fotky opravdu za nic nestojí,těžko něco určovat z takového hnusu
Na této jsou "klasické"červené patentky a s nimi ty druhé
Třeba se PDF při identifikaci někomu bude hodit.
Konkrétně např čeleď pakomárovití (Chironomidae)- jejichž larvy zveme patentky - jen u nás zahrnuje 236 druhů - nemusí být vždycky červené
docplayer.cz/… K té 1 pochybuji, měl jsem to v konví 14 dnů a žádná změna, larvy se vyvíjí poměrně rychle, pakomáři larvy jsou přilepené ke stěnám nádoby, volně bývají poměrně málo.
Díky
Červené patentky tam taky občas vylovím,tak to jsou asi larvy jiného druhu pakomára,jestli je v noci nevypláchl déšť tak si je lépe prohlédnu,asi jsem se nakazila nějakým akva virem už mi nestačí,že to ryby žerou,ještě chci vědět co to je
1. zřejmě patentky a stádium komára
2. stádium komára
3. komáři v různém stádiu vývoje a nymfy jepic a možná i šidélka.
Díky
Ti červíci se zhlukovali kolem nějakého shnilého listu,bylo jich tam hodně a chovali se podobně jako nitěnky
Ryby si s tím poradily rychle
Vidím to následovně 1 nevim co to je, pokud plave, plazí se po stěně, popř. se chová jako nitěnky, něco podobného bylo taky v sudu, na zkoušku jsem k tomu dal 2 malé guppky,cca 20 dnů starých a i po 20 dnech jsou ok, jenom ti červíci vymizeli, 2 jasná pakomáři larva-patentka, mnou ceněný zdroj potravy.
K 3 nevim, mohlo by to být něco dravého, ale rybám asi neškodí. Spíše té drobotině okolo. No v sudu bych moc parazitů nehledal.
18 05.08.2019 19:18 RoFr – Jen tak
No comments.
Přidat reakci
[1] ...... 10
Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 22324x