Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lov živého krmení

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Lov živého krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.07.2009 16:33 Muž VVV111KKK [61] – Re: VVV111KKK
Já chodím na plankton na chovný rybník. Prozatím tam nejsou vysazené ryby, ale do každé vody se stejně časem vždycky nějak nějaké rybky dostanou. Např. vodní ptáci velice často přeníšejí jikry na peři a nohách
Zajímala by mě jedna věc - všichni říkají, že chodí na vody nebo potoky, které jsou bez ryb.
Takové vody existují ??? Kde ???
Já bohužel žádnou takovou neznám. A chytat plankton na potoce ??? Jak ???
Pravda je , že při lovu na běžném rybníce (s rybami) se nachytají i potápníci, znakoplavky, kapřivci a podobná potvůrky. Ty je zapotřebí z krmení důkladně vytřídit. A výsledek potom důkladně proprat. Pro jistotu přidávám k živému krmení i pár kapek Preventinu. A přebytky zamrazuji ve formičkách na led.
To je potom bezpečné a super krmení. Kostku hodím do akva a ta jak se postupně rozpouští, uvolňuje jednotlivý plankton. Rybičky stojí ve formaci pod kostkou a jen otvírají tlamky.
hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.07.2009 16:19 Muž VVV111KKK [61] – Re: dodmo
Pepik má samozřejmě pravdu. To že je v rybníce plankton , neznamená že v něm nejsou ryby. Dokonce rybnikáři v určitých fázích pripravují nádrže tak, aby se v něm namnožilo co nejvíce planktonu. Takže jej vlastně chovají. Plankton pak následně slouží jako potrava pro čerstvě vykulený plůdek. A myslím si , že i v těch sádkách bys nějaký plankton nalovil. Sice by to nebyla žádná sláva , ale byl by tam.
Jo a v rybníce 28ha je těch ryb mnohem víc je potřeba přidat ještě tak dvě nuly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 15:43 Muž pepik [6]
na sadkach sem jeste plankton nelovil ale v rybnice kde jsou ryby tak tam plankton je a kolik ano,ja chodim na rybnik v kterym je kolem 3000 ryb mozna jeste vic(ma 28ha), a planktonu tam je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 14:46 dodmo – Re: Bob66
co? kdyby tam byly ryby tak ten plankton vyžerou a ja nemám co nabírat tak jsem na to přišel, zkus někdy přijít na sádky a zkus tam vybírat plankton potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 14:40 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: dodmo
Na to jsi přišel jak coze Kdyby tam nebyl plankton tak tam nejsou ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 14:39 dodmo – Re: Bob66
kdyby tam byly ryby tak tam není plankton ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 14:35 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: dodmo
Také záleží co všechno si s toho rybníka doneseš :-D Pokud v tom rybníce jsou i ryby, tak bych neriskoval X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 14:31 dodmo – Re: FranzFritz
velkochov? trošku nadnesené slovo,já si chovu plankton v jezírkách pro mečovky, které dávám na léto ven. Přesto dávám raději přednost půlhodince na rybníku s okem a kilem nabraným než troškařit s nějakým kyblíkem X-) takhle si to můžu nechat v tom kýblu a mám to na dlouho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 14:06 Muž kortezhugo [983]
Asi pred 15. rokmi som mal Ocelatus-a - raz chytil osu...este ho aj sekla :-) - a prezil to...-sila co???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 13:56 Muž vhisky [45] – Re: ČUPR
taky se nám to stalo, sameček ji ale naštěstí bez našeho zásahu sám vydávil.. a co se týče nemocí, tak kamoš chytl sklípkanovi masařku a on mu umřel na vnitřní parazity
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2009 13:40 Muž ČUPR [204] - Tetry – ..ještě k těm mouchám
Vzpomínám si, jak jsem kdysi chytnul mouchu do dlaně a šup s ní do akvária. Už ani nevím, co to bylo za rybku, která po ní okamžitě vystarovala a chtěla ji spolknout. Ta moucha se jí ale nějak zasekla v tlamce a tak jsem si myslel, že ji za pár minut rozdrtí a postupně spořádá. Druhý den jsem koukal, že rybka proplouvá s mouchou v tlamce nervózně po nádrži. Chvíli jsem ještě čekal - do dalšího dne, jak to dopadne, ale nakonec jsem musel rybku vylovit a opatrně pinzetou tu mouchu z tlamky vytáhnout. Kdybych ji nevytáhnul, nevím, jak by to asi dopadlo. Od té doby s mouchama opatrněji....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.07.2009 12:39 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Dnes jsem dostal otázku, zda mi voda v mém miniakvárku Cucumis sativus aquarium nezapáchá a jak se daří planktonu.
Za celou dobu žádné zakalení, žádný zápach, žádná řasa. Všechno vypucují šneci a perloočky. Jednou za týden někdy i dva stáhnu většinu vody přes sítko a perloočky hodím rybkám. Jinak perloočky a buchanky pořád chovám ve dvou průhledných plastových kbelících. Mám je pěkně na sluníčku, aby se dařilo řasám, které obrůstají stěny kbelíků. V nich mám svůj velkochov planktonu pro rybky. Pro ty moje to jako doplněk bohatě stačí.
Hodně lidí na fóru psalo, že to nefunguje, že plankton prostě v domácích podmínkách chovat nejde. Někde si něco přečetli a prezentuji to, aniž by chov vyzkoušeli nebo se jim chov opravdu nezdařil, tak to zavrhli jako neproveditelné. Z vlastní zkušenosti vím, že to jde. Jen vytvořit vhodné podmínky, které jsou na druhou stranu velice jednoduché. Kdybych měl u bytu zahradu, tak je budu chovat na zahradě v sudech, ale tak musím vystačit s podmínkami v bytě.
Samozřejmě vím, že na jaře mohu planktonu nachytat v jezírku plný kbelík a následně jej zmrazit. Vidět rybky lovit živý plankton je zážitek. Nesežraný plankton nehyne, snaží se schovávat v rostlinách, na stěnách akvária. Ryby si ho stejně najdou, to je alespoň v akvárku živo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 13:02 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
... :-) co dnes nie je toxicke??? - ked aj do vdodovodu davaju Chlor...-zieravynu... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 11:21 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: FranzFritz
Já myslel, že bude řeč o toxických látkách, které bychom si mohli s planktonem zavléct do nádrže a otrávit rybky... Takže nic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 09:33 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Sid
Tento článek není o znečištění vod, ale o planktonu ve vodní nádrži se slanou důlní vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 13:42 R Muž Silent [5949] – Re: ustavprochore
Červíky z hub můžu doporučit. Tedy né, že bych sám ochutnal, ale ryby se po nich můžou utlouct. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 13:37 Žena ustavprochore [567] – Re: iblik
No a teď si představte, že vám ta stejná moucha lítá po bytě, sem tam někde sedne,... Hrůůůůza, co?Nic se nemá přehánět. ;-)

Když se zadaří, taky rybky krmím menšíma mouchama, komárama, molama, červíkama z ovoce a tuhle jsem četla i o krmení červíkama z hub, tak až nějaký najdu, taky testnu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 12:55 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: FranzFritz
Píšou tam, čím je ta voda znečištěná? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 12:45 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: FranzFritz
ale když sou nekde na náke mrtvolce tak nevim nevim .-d
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 12:31 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: iblik
Jakou nemoc? Moucha je čistotný hmyz. Jen ji chvíli pozoruj a uvidíš jak si co chvíli tře a myje nožičkami hubu a zadeček smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 12:28 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: PetrH
Velké mouchy mým rybičkám dávat nemohu, ale dania mají rády malé octomilky. Na tetry se nedostává, neboť mušky dania sesbírají s hladiny než stačí tetry zareagovat. Teď jich moc není, jen co sem tam chytnu sem tam v bytě nad ovocem, ale na podzim se jich přežerou. Chytám je nad bečkami s ovocným kvasem. Jemnou síťkou zamávám nad bečkou a rychle síťku potopím do nádoby s vodou, aby se mušky utopily a neuletěly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 12:21 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: PetrH
jen otázka když mucha líta od lejna k lejnu a podoboně jestli ti tam nezanese nákou nemoc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2009 11:38 R Muž Silent [5949] – Re: PetrH
Já to dělám běžně. Jak se doma chytí moucha tak šup s ní do nádrže. Parmičky to zbožňují. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 11:36 PetrH – uvaha
Ahoj, včera jsem seděl u televize vedle aqua a najednou mě začala obtěžovat moucha rozzureny , hned jsem ji chytil do dlaně a v tu chvíli mne napadla otázka zdali ji nehodit do aqua tone . Hodil jsem ji tam, ale rybkám moc nejela :-O až po chvilce ji jedna slupla. Můžu do aqua házet mouchy? - předpokládám že tlamovci i v přírodě občas "slupnou" nějakou mouchu.

ps: asi je to hloupej dotaz smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2009 10:06 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Nedávno jsme na tomto fóru vedli učenou disputaci o čistotě prostředí, ve kterém žije plankton, především perloočky. V posledním čísle časopisu ŽIVA 3/2009, strana 122. je článek Perloočky a lasturnatky Heřmanického rybníka aneb náhled do slaných vod ostravsko-karvinského regionu. Nebudu citovat celý článek, ale zaujala mne pasáž, která se zrovna nepřiklání k názoru, že perloočky jsou ukazatelem čistoty vody. Cituji: I když existují perloočky s vyhraněnými nároky na prostředí, většinu běžných druhů lze považovat za odolné "nezmary", kteří dovedou celkem spokojeně žít i ve znečištěných vodách.
Je zde uvedeno, že v ČR je známo asi 90 druhů perlooček a v této mírně slané nádrži žije 11 druhů. Celkem přizpůsobiví :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2009 22:38 Muž Yirka [9126] – Re: fidel
Třeba kolega Gurmi v těch sudech skladuje odpady. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2009 22:34 fidel – Re: Gurmi
Nitěnky v sudu opravdu těžko patentky ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.07.2009 22:09 Gurmi – Re: datura
Kdyz rikam nitenky tak nitenky xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2009 22:21 Žena datura [104] – Re: gurmi
s ohledem na ty sudy to budou asi spíš patentky;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2009 01:33 gurmi – Nitenky
Ja mam za barakem 10 plastovych sudu s nejakou vodou trochu hnusnou xD a vzdy se tam neco najde. vetsinou nitenky. A rybky se pak krasne chteji třít xD.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 09:55 0
Na zahradě působí důležité faktory - většinou větší plocha hladiny a tím i snazší výměna plynů mezi vodou a vzduchem , dostatek světla pro jednobuněčné řasy produkující kyslík a tyto jsou zároveň součástí potravy planktonu a proudění vzduchu podporující první uvedenou skutečnost. Je toho víc.

Popisovaný způsob chovu komentovat nebudu , kdo chce chovem planktonu svým rybám přilepšit , tak ať si raději vyhledá víc informací. Odcházím od PC a nebudu na případnou reakci odpovídat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2009 23:40 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: vanTomas
Žádné vzduchování zavedeno nemám. Pro krmení plankton stahují i s vodou hadicí, nechám část vody a novou doleji. Mám to v místnosti, kde se voda nijak nepřehřívá. Nevím jak vysokou teplotu jsou schopny akceptovat, ale na zahradě dosahu voda v letních měsících poměrně vysoké teploty a plankton přežívá.
Jinak snažím se chovat zvlášť buchanky a perloočky. Když jsem nechal buchanky s perloočkami pohromadě, perloočka zmizely. Myslím si, že je vyselektovaly buchanky. Možná taky byla příčina jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 23:25 vanTomas – Re: FranzFritz
Jenom bych se Vás rád zeptal, zda v těch kýblech s planktonem máte zavedené i vzduchování, když je dáváte na světlé místo? Nepomře plankton teplem a nedostatkem vzduchu? Jinak díky za inspiraci, vážně o Vašem způsobu chovu planktonu přemýšlím palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 18:23 0 – Re: dajos
Vím , potravou pro larvy komárů jsou bakterie a proto se vyskytují v mírně "hnijící" vodě.

V nepřerybněných větších venkovních nádržích se plankton nachází , ale čím větší je predace , tím drobnější druhy planktonu se vyskytují , to jest trvaleji přežívají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 12:11 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: FranzFritz
99% z toho, co tu píšete, jsem nezpochybnil, jak si můžete i zpětně ověřit. :-)
Pro váš klid ještě připomenu, (možno dohledat), že jsem v podstatě "odpůrcem" krmení nitěnkami, a to z důvodů, které jste už taky vyjmenoval. :-)
A jsem natolik soudný, abych uznal, že pro řadu z vás, kolegů zabývajících se odchovem ryb, mohou být nitěnky (téměř!) "nenahraditelné".
Domácímu chovu krmiva samozřejmě fandím! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 11:32 V – Re: Vája
To, že je voda kalná a zanesená tlejícími větvemi, listy a pod. ještě neznamená, že je toxická. A naopak nikde není dáno, že průzračná voda nemůže být plná jedů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.06.2009 11:14 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Sid
Na fóru jsem uváděl své, podotýkám znovu své vlastní důvody, proč se snažím chovat plankton doma. Nejsem chemik ani biolog profesionál, ale viděl jsem už vytrávené akvárium po krmení čerstvým planktonem. Mně se to ještě nepovedlo.
K těm nitěnkám. Jestli máš zájem, přijeď k nám. Ukážu ti potok, kde nežije nic, snad jen miroorganismy, a nitěnky. Že nitěnky dokáží v pohodě žít v pěkných sračkách se můžeš dočíst i jinde: www.akvarijni.cz/…, lukasdrozda.sweb.cz/…, davidkilli.blog.cz/…
Ta čistota je myšlena nejen toxická, ale také biologická, především parazitická. Například, velice nesnadno se akvárium zbyvuje přemnožených neznarů.
Je velice snadné vytrhávat věci z kontextu a diskutovat o něčem, co je nedůležité. Podstatou mého původního příspěvku a toho, co je důležité, byla snadnost domácího chovu planktonu a mé vlastní důvody, proč plankton chovám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 11:12 Muž dajos [10]
tak ty komáří larvy už jsem vyzkoušel ryby se po tom mohli utlouct..ale máme je jenom v jednom dřevěném sudu s hnusnou vodou..v plechových sudech kde je voda čistá není nic...jakto???nevíte?? jo a možná jedna stupidní otázka..je plankton i v nádrži s rybama??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 08:05 visek – Re: dajos
nitenky nechytnes.larvy komaru ano.nitenky sou v pomalu tekouci vode.a nevim kde ted vubec jdou :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 00:09 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Vája
...a tak mě překvapuje, že ... se perloočka používá jako testovací organizmus k biologickým zkouškám toxicity...
Nejen perloočky, ale i další korýši, např. Ceriodaphnia dubia, Artemia salina, Thamnocephalus platyurus... :-) Taky vířníci, měkkýši a hmyz.
No a v neposlední řadě i kroužkovci, konkrétně nitěnky, o nichž se zmiňuje FranzFritz v této souvislosti:
Některé organizmy neuhynou ani při vyšších koncentracích škodlivých látek, které shromažďují v těle. Například nitěnky...
Ty se používají především k akutním testům toxicity sedimentů, kdy jsou vystaveny odstupňovaným koncentracím látek po dobu 48 hodin, ale i k prolongovaným - 10-14 denním testům.
Kdyby byly natolik odolné proti vyšším koncentracím škodlivých látek, jak konstatuje FranzFritz, nebyly by výsledky takových testů zavádějící?! ;-) :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 21:32 Vája – Sid
I já viděl perloočky v dost neuvěřitelném "hnoji", a tak mě překvapuje, že se na mnoha místech opravdu píše, že perloočka se používá jako testovací organizmus k biologickým zkouškám toxicity.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 16:07 Muž hans55 [3] – Re: Johan
U nás jsou dva rybníky - oba s kapry a zahrada je přece jenom blíž. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 12:29 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: hans55
Takovýto chov se neliší od přírody. Když pudu k nějaké tůňce bez ryb, tak to vyjde nastejno. Ještě budu mít míň starostí na zahradě (pokud jí někdo má), víc planktonu a ještě si udělám hezkou procházku :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 12:01 Muž hans55 [3] – Re: Johan
Chov planktonu na zahradě - 500 l nádrž na dešťovku pod okapem, v ní dva lekníny a nějaké plovatky. Zbytek buchanek a perlooček + ostatní havěť z rybníka jsem vylil do nádrže, po týdnu jich tam je, že je nestačím zkrmit. Perfektně se vyčistila voda, jen to chce lovit opatrně, aby se nezvířil kal na dně.
Ani "velká voda" při bouřce jim neublíží - stále jich je dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2009 21:36 Muž Dixon [13] - Sumci
ja ked som raz bol na zivej potrave tak som si nachytal za pohar a zabudol som na to a po tyzdni bola polka mrtva a polka ziva....neveril som ze este ziju....
PS:hovorim o planktonu,blchach :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 21:19 Muž Plecos [322] – Re: FranzFritz
"1. Zemědělci pohnojí nebo ošetří pole.
2. Blízká vodní plocha je kontaminovaná."
Pokud unikne zemědělská chemie do vody v množství, že to ohrozí plankton, tak pravděpodobně odejdou i jiní živočichové ve vodě = ekologická havárie = likvidační pokuta pro znečišťovatele, pokud bude zjištěn...
Jinak při dnešních cenách chemie bych chtěl vidět zemědělce, který bude stříkat tak, že mu část z pole odteče a kontaminuje "blízkou vodní plochu" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 21:09 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: FranzFritz
Plankton zas tak dobrý indikátor čistoty vody není. Běžně ho můžete vidět...
To je pro mne docela překvapivé konstatování. :-)
Zkusím si o tom příležitostně něco bližšího zjistit. Zatím díky! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 19:24 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Johan
Svůj návod jsem již psal na první straně tohoto fóra. Tak ho jen ocituji.
FranzFritz napsal: Moje zkušenost: Zařídil jsem si chov planktonu. Nalovený plankton (buchanky, perloočky) jsem vypustil do vody do 5-ti litrového kbelíku, přihodil trochu sena (pár stébel svázaných do otýpky) a umístil v bytě na světlé místo, kde pravidelně dopoledne svítí slunko. Potvory se krásně množí :-D Vždy po pár dnech část vody stáhnu hadící přes sítko na artémie a do kbelíku doliju čistou vodu. Sítko s planktonem propláchnu a plankton nasypu přímo do akvária. Ryby se po nich mohou utlouct.
Nevím, co je dostatečné množství. Pro každého je jiné. Pro mne je více jak dostatečné. Chovám je ve dvou malých kbelících (5 litrů), se kterými, kromě stáhnutí vody a dolití nové, nemám prakticky žádné starosti. Přikrmuji taky suchým krmivem. Někde jsem na netu četl o chovu perlooček ve velkém pro velkochov rybek, tak jsem to vyzkoušel v malém. Není to nic složitého. Chov artémií mi připadá daleko složitější a dražší. Hlavně se mi nikdy pořádně nepodařil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 18:22 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: FranzFritz
Ocenil bych nějaký návod na chov planktonu v domácích podmínkách v dostatečném množství pro akvárium. Komáry si představit umím, ale buchanky a perloočky?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 18:21 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Sid
Plankton zas tak dobrý indikátor čistoty vody není. Běžně ho můžete vidět v nádržích od vepřové kejdy na plemené farmě, v různých nádržích na přepravu chemických prostředků ve fabrice, atd.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [9] 10

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 22207x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11207-lov-ziveho-krmeni?od=401