Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nosnost podlahy

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Nosnost podlahy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 19:21 HugoStiglitz Re: LeRi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Taky si myslim ze jsou hranoly pod deskami ulozeny špatně.Podlaha ma byt křížova.

Pro ustaveni akvaria mam vlastne jen dve moznosti viz. nacrty.

Nacrt 1 je asi nejlepsi možnost ale po promereni mi to nevyjde.. musel bych zrusit vestavenou satni skrin.Tu dat bohuzel pryc nemohu.akva mohu ustavit vedle ni viz nacrt 2, kdy uz ale nebude akva svym stredem na traverze.

Nacrt 3 je akvarium uprostred mistnosti kratsi stranou akva u příčky. Za akvarirm neni zed ale bude tam sedaci souprava.

A ted babo rad.. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 16:41 Muž LeRi [315] Re: HugoStiglitz
To by bylo asi v tvém případě ideální, a ty trámy jsou v tom případě blbě tudíž i celá podlaha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 14:20 HugoStiglitz Re: LeRi
Ne ne tramky jsou podel icek.. i kdyz se tomu nechce věřit.. a ty jak rikas betonove monolity jsou duté.. ale furt myslim ze je to lepsi varianta nez hurdisy.

Co kdyby jeste bylo akva postaveny svým stredem v miste icka ? Asi blbost co ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 13:58 Muž LeRi [315] Re: HugoStiglitz
Takže takhle , žádné hurdisky tam nejsou! Mezi nosníkama (íčkama) je vylitý betonový monolit který by měl být vystužený (je otázka čím a jak), ty trámky jsou teda položené příčině přes ty íčka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 08:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: HugoStiglitz
Do té příčky kotvit nemůžeš. Ale stavíš 300l akvárium, to není žádná váha. Já mám 450l na trámovém stropu z roku 1937 a kousek od něj ještě knihovničku a filtrační akvárium 64l. Pokud to u tebe při stavbě nezprasili, tak to udrží levou zadní. Ale nejsem stavař, netuším jak poznat špatně udělaný strop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 08:29 HugoStiglitz
Popravde nemyslim si ze je tam nejaka betonova mazanina.. jak říkám vypada to jako hurdis, je to duté ale z betonu. Kdyz jsem vrtal ze spodu stropu tedy ze sklepa kousek od traverzy, ktera je tam vidět tak zadny oranzovy prach.. jen beton..

Zajima me pripadna otazka ukotveni do zdi. Akva je u zdi sousedící s vedlejsim domem (radovka), bohuzel vsak podle planu domu je zde jen pricka na cihlu - 15cm široká. Do toho se asi kotvit neda že ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 23:37 Muž Driv3r [236] Re: HugoStiglitz
Odstran ješte trochu ty škváry,přijde mi to jako nějaká mazanina na tech hurdiskach zkus vrtnout do toho menším vrtakem 6-8 (vidiak)jak velká a pevná je ta vrstva ty mazaniny.až pujde červená tak jsi v hurdisku.na obr neni vydet jak moc je tram uložen ve stěně.pokud je.Trami se z foto zdají byt v pořádku.a dál od sebe nez 120 nebudou.zkus zjistit.na dva tyhle trámy můžeš u zdi postavit cokoliv.případně pro jistotu přidat 3 vruty 100-150mm dlouhe přes záda skříňky spojené s horní deskou vinglem.jako pojistku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 21:57 HugoStiglitz Re: LeRi
Na tom betonovem hurdisu ci co to je.. taky mi to hlava nebere..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 21:24 Muž LeRi [315] Re: HugoStiglitz
To se mi nějak nezdá no Ta cihla leží na čem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 15:57 HugoStiglitz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem do toho kopnul v jednom z rohů.. vysledk viz foto.. pod skvarou ne o jako betonove hurdysy bez mezer.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 12:39 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Nechci strašit, ale na ty hurdisky bacha. Záleží hlavně na tom, jak byla udělaná ta další vrstva nad hurdiskou. Jestli natvrdo nadbetonováno, spáry bez malty , tj. bez dodržení technologického postupu, tak hurdiska moc nevydrží. Pokud byl správný postup dodržen, mělo by to být OK.

www.casopisstavebnictvi.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 12:20 HugoStiglitz Re: Driv3r
Tak to jsem o neco chytřejší.. jako nechci do te podlahy kopat, avsak pro lepsi pocit mi nic jinehio nezbyde. :-( A pokud do toho kopnu tak to akvarko rovnou podezdim a bude.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 10:59 Muž Driv3r [236] Re: HugoStiglitz
to nejsou cihli ale pudovky 15x15 20x20 material jako cihla zezhora z glazurou 2-3cm tlusty:-) ale skladba pudy bude je jina nez podlahy v obytnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 10:04 HugoStiglitz
Taky se mi to nezdá.. je to dvougenerační dům z 30.let takže bych se nedivil ničemu. :-D Nejraději bych do podlahy kopnul, ale dokážete si představit co je to pak za bordel atd.. btw, byl jsem se dívat na půdě a tam je podlaha bez násypu, prken a parket. Je možné, aby na hurdis byly uložené jakoby cihly, ale cihly to nejsou. Jak dolezu domu hodím vám sem foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 09:42 Muž Driv3r [236] Re: HugoStiglitz
hranoli souběžně nebudou. vždy se dávají na kříž.pochybuji že bi je někdo dal umyslně podél.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 22:24 Muž LeRi [315] Re: HugoStiglitz
V tom případě (pokud souběžně) je to špatně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 21:30 HugoStiglitz Re: LeRi
No, jak jsou uloženy hranoly netuším. Verim vsak, ze soubezne s traverzami od nosne zdi k nosne.. neco malo pres 4m delky. Na hranolech jsou nabita prka, na prknech lepenka a parkety..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 21:06 Muž LeRi [315] Re: HugoStiglitz
Píšete cituji: traveza + hurdis + násyp + hranoly + desky + parkety. Má otázka zní co je mezi hranolama a deskama a jak jsou položené hranoly vůči nosníkum.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 20:38 HugoStiglitz
Vážně.. :) v jednu chvílí jsem na cihly postavil tři barely á50l tzn, že jsem tam měl nějakých 400kg což je už skoro váha 300stovky. Prijde mi že si podlaha trošku sedla do násypu, ale myslim že to bude dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2017 19:09 HugoStiglitz
Fotka k příspěvku První zatěžkávací zkouška.. :-D
Zbytek cihel 265kg podlaha mezi traverzami zatim drží.. potlesk
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 08:25 Muž Driv3r [236] Re: HugoStiglitz
máš doma knihovnu? pokud chces rozloženi co nejvice roznest tak spodek skrinky aby ležel celou plochou pak se dostaneš na jeste o cca 50-70% menši plošny zatížení. pokud budeš mít konce u traverzi (překladu ) tak se nemusíš bat vubec takovou vahu tam nedostaneš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 21:39 Muž LeRi [315] Re: HugoStiglitz
Pokud je skladba stropu provedena technologicky správně strach mít nemusíš , na hurdiskách by mělo ležet ještě několik vrstev materiálu včetně betonové vrstvy s ocelovým vystužením ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2017 19:56 HugoStiglitz
Pozn. red.: Pokračování diskuze z vlákna rybicky.net/forum/19269…

Víc než skříňka mě, ale trápí ta podlaha.. myslím, že 500Kg zvládne, ale jistý si nejsem..
Nejspíše to risknu a udělám to následovně.. Jelikož je podlaha typu hurdis (btw. když jsem do něj vrtal šlo to dost lehko a žádný oranžový prach, ale šedý jako z betonu) pokusím se hmotnost akvária rozložit co nejvíce a to položením DTD laminem pod "vytuněnou" skříňku (bez nožiček).
Nejspíše zkusím nějaké předběžné zatížení. Akorát nevím, kde vezmu 500Kg "něčeho". :)
Horní část skříňky bude kuch. prac. deska, na ní karimatka, kterou si kde kdo pochvaluje více než polystyren a nakonec akva.
Snad to klapne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 17:15 Muž orinoko [1] Re: RBeil
Jestli se mi podari si od nekoho pujcit primocarku, tak to vyrezu a dam na stred ten hranolek. To mi prijde nejjednoduchsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2017 13:37 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: ctibum
:) :) A tohle jsem navrhoval už před týdnem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 13:14 Muž RBeil [174] Re: ctibum
Ano tak jsem to myslel X-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 12:56 R Muž ctibum [6926] Re: orinoko
Si myslím, že to RBeil myslel tak, že do podlahy vyřízneš jen otvory. Třeba čtverec 7x7cm, nebo výkružníkem průměr 10cm. Vybereš z díry násyp a do těch otvorů pak dáš hranol 7x7cm vysoký tak, aby ti lícoval s podlahou... Jakože tři nebo čtyři nohy, které budou stát na betonu pod podlahou... Alespoň takto chápu já...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 12:44 Muž RBeil [174] Re: orinoko
Jaky ma vliv vydávání hřebíků z prkna na jeho řezání? Vyvrtáš pár děr ať se ti tam vleze plátek od přímočasté pily a vyřežeš 3 čtverce. Nebo jak píše Jarry ty zavitovky jsou ještě jednodušší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 12:34 Muž orinoko [1] Re: RBeil
Tak jsem to chtel puvodne udelat. No jen vyndani hrebiku z prken byl masakr. Pak bych musel uriznout vsechny prkna abych tam ten hranol dostal. Nejhorsi je vyrezat ty puvodni prkna. Pokud bych zarizl do toho pisku pilou, byl by obyvak v dezolatnim stavu. Ted jsem domaloval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 10:39 Muž Jarry [1437] Re: RBeil
Ono by možná stačilo to navrtat a dát tam 2-3 závitový tyče na chemickou kotvu do betonu pod zásypem. Ty pak seříznout na úrovni podlahy. Ale pořád to znamená zásah do podlahy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 10:31 Muž RBeil [174] Re: orinoko
Fotka k příspěvku A co pod predni okraj akvária a pod ty osb desky dat 3 hranolky na stojaka. Tzn. ze do podlahy udělat díru, vyhrabat zasyp a dat tam hranolky na stojato tak aby byl zároveň s podlahou, tim padem se váha přenáší přímo na beton. Na obrazku to je ten prostřední s přerušovanou čárou. Omlouvam se za nekvalitní obrazek. Na mobilu toho moc nezvládnutí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 10:22 Muž fido16 [631] Re: orinoko
Aby si nezakopl az´ž půjdeš okolo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 10:06 Muž orinoko [1] – nosnost podlahy
Fotka k příspěvku Tak jsem to vyresil tim, ze jsem podlozil skruinku 2 x 15 mm OSB deskou. Je polozena pres oba hranoly. Doufam ze to bude stacit. Rozdelat podlahu by bylo financne moc narocne. Bude to dostacujici podle vas? Dik
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2017 09:59 Muž orinoko [1] Re: liborass
Ty prkna jsou 23 mm silna, pak jsou hranoly 150 mm. Nevim zda by stacilo podlozit OSB desku 20 mm tak aby lezela na obou hranolech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2017 09:07 Muž liborass [174]
tak to zas není takový obr, já myslel, že plánješ nějakou kubíkovku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2017 08:29 Muž orinoko [1] Re: liborass
120 x 50 x 60 cca 360 litru. Cisty objem tak 300 s kameny a dnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2017 08:21 Muž liborass [174]
a o jak velkém akva se tu vůbec bavíme?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2017 07:10 Muž orinoko [1] Re: LeRi
Kdyz jsem delal podlahu pod krbove kamna tak jsem vyrezal prkna a pod nima byla skvara a pak beton. Podle mne se snazili vyrovnat podlahu. Nejhorsi je ze si uz nepamatuji zda tam jsou i pricny hranol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2017 00:20 Muž LeRi [315] Re: orinoko
orinoko napsal: Ahoj vsem. Rad bych pozadal o radu. Potrebuji umistnit skrinku s akvariem dle obrazku. Bude stacit prichyceni dvouma kotvama do zdi proti prevrzeni ? nebo rozdelat podlahu a dat dovnitr beton nebo dva hranoly ? Můžu se zeptat jak jsi přišel na to že máš takovouto konstrukci podlahy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 23:41 Lapierre Re: orinoko
Pokud si nejste jistý tím,že zatížení od akvária nejsou schopné přenést nosné prvky vodorovné stropní konstrukce.Pak,jak již zde bylo zmíněno.Je řešením toto zatížení rozložit a přenést síly,které od něho vznikají do zdí(nosné svislé konstrukce)a to buď pomocí ukotvení nebo zavěšení,popřípadě kombinací těchto dvou způsobů.Přesné řešení vám,ale nikdo nedá,pokud není obeznámen se stavem a kvalitou stávajících nosných svislých a vodorovných konstrukcí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 21:32 RAP Re: orinoko
Co takhle ukotvení do zdi alá Horác www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 19:26 Muž liborass [174]
tak ono by to šlo pověsit na chem. kotvy, mě tak viselo akva 160x60x60 na 10 chem. kotvách, zed byla z pálené cihly a nebyl s tím žádný problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 18:32 Muž orinoko [1]
Pod prknama je asi sut, jeste jsem to nemel rozdelany. Rozdelat to bude asi masakr. Ted jsem domaloval obyvak. Premyslel jsem ze bych tam dal dva hranoly podelne. Sedelo by to na tom zadnim hranolu a dvou prednich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 17:19 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: orinoko
A co takhle nějaké kotvy/pylony/nožky skrz prkna až do betonu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 16:24 Muž fido16 [631] Re: orinoko
Čau tak pokud tam máš dřevěná prkna tak bych je na tom místě kde bude akva oddělal a udělal tam pevný podklad pokud by bylo možné. A nebo jen přidat nějaký ten trámek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 13:21 GP Re: orinoko
taky se nam to lehce houpalo pri chuzi kolem (jen stolek u zdi) a 2x rozlepilo (tezko rict, jestli na to melo houpani vliv), pak jsem to povesil a zatim (tuk tuk) to drzi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 11:28 Muž ludvik [1082] Re: orinoko
Můj soukromý názor je, že to stačit bude - ale ne dlouho. Ten tlak na levé (přední) straně bude způsobovat postupné kroucení (borcení) celé konstrukce. A nepovede se ti to asi udělat tak, aby si to po napuštění trochu nesedlo, čili skoro celou váhu budou držet ty kotvy. Ty sice udrží hodně, ale v to dřevo bych už tak nevěřil.

Lepší a nejspíš doživotní řešení je zajistit pevnost té podlahy. Nebo když už, tak samonosnou ocelovou konstrukci toho stojanu, aby visel na zdi a o podlahu se opíral jen aby se tam neprášilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 10:33 GP Re: orinoko
nam ty "tramy" lezi jeste na skvarovem polstari a casem to proslapanim tak nejak muze misty vyset ve vzduchu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 10:08 Muž Jarry [1437] Re: orinoko
Jak bude to akvárium velké? A z čeho je ten zásyp?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 09:41 Muž orinoko [1] – uchyceni skrinky do zdi
Fotka k příspěvku Ahoj vsem. Rad bych pozadal o radu. Potrebuji umistnit skrinku s akvariem dle obrazku. Bude stacit prichyceni dvouma kotvama do zdi proti prevrzeni ? nebo rozdelat podlahu a dat dovnitr beton nebo dva hranoly ?
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 23 24

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33307x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11068-nosnost-podlahy?od=101