Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nosnost podlahy

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Nosnost podlahy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2016 23:22 Muž Yirka [9123] Re: grunda
To není blahá nevědomost.
To je životní zkušenost jak ty SVJ fungují. Vždy tam jsou rejpalové(ky), vždy je potřeba mít podpisy dle procent obývané plochy a podobně. (čerstvá zkušenost od dcery v daleko malichernějším připadu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 23:00 Muž grunda [1781] - Cichlidy
sleduji, že tady je to samý odborník na statiku, už vás nechám na pokoji, vesele si palcujte příspěvky (standardní český přístup, však co, jsem to viděl a nic se nestalo, tak já to udělám taky tak) a žijte v blahé nevědomosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 23:00 Žena sonetka [136] - Živorodky
Hehe mi budeme pořizovat 240 respektive 300l akvárko, ještě není rozhodnuté které a s výbavou, skříňkou, šutrama, to bude skoro 1/2 tuny a nosnost podlahy nás ani nenapadlo řešit ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.01.2016 22:50 Muž Fuchs [169] Re: Mini
Hele já bydlím v paneláku z roku 1975 a v obýváku mi stojí akva 510l tedy váha okolo 600kg a nic. Kdybych se byl ptát na SVJ tak naše předsednice by z toho udělala obrovskou aféru a určitě by nechala o tom hlasovat na schůzy. A víš ty co? Statik mě řekl "pane kdyby se každý šel nás ptát na knihovnu tak nedělám nic jiného. Taková knihovna může vážit 500kg a nestojí ani zdaleka na 0,5 m2" tak že asi tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   31.01.2016 22:41 Muž Yirka [9123] Re: Mini
Nezapomeň, že kdo se moc ptá, moc se doví. Varuju.
Vždy se najde někdo s ochotou vrtat. Kdyby se každé akvárko tázal na SVJ nebo BD, je o polovinu skvaristů méně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 22:24 Mini
Takže byla provedena konzultace se statikem, kdy tento mne odkázal,abych hovořil s majitelem panelového domu, tzn. SVJ, družstvo apod.. Informace do budoucna při zjišťování zatížení podlahy. Vypadá to, že vyjádření statika je až poslední možnost. Uvidíme, co zjistím na SVJ ;-) . Prostě aby měl člověk klid v duši, tak musí běhat od čerta k ďáblu. Asi si místo akva pořídím půltunovou knihovnu a bude klid :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 11:42 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Barakainus
zjevně nechápeš, ale už toho nechám. Pěkný den ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 03:03 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: grunda
grunda napsal: pleteš si pojmy s dojmy - krátkodobé zatížení není to samé jako dlouhodobé ;-)
No to ja chapu, ale to s tim nema co delat. Proste ta hmotnost normalniho akvarka je naprosto zanedbatelna na panelakove podlaze. Ty cisla co udavas jsou asi na celkovou nosnost podlahy a ne na lokalni zatizeni. Kdyz si stoupnu na jednu nohu, budu uz mit 16000 kg/m2, takze tak 30x-50x vic nez je podle tebe ta nosnost, coz bych rekl, ze uz by melo kompenzovat kratkodobe vs dlouhodobe zatizeni, ale jiste uznas, ze se nic nezmeni.
Az se nekdo rozhodne dat si do panelaku 10000L akva, uz bych se bal, ale s nejakejma 500L...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 20:38 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: ludvik
pokud mu na to dá papír i bez počítání, proč ne, ale o tom silně pochybuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 20:37 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Barakainus
pleteš si pojmy s dojmy - krátkodobé zatížení není to samé jako dlouhodobé ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.01.2016 12:22 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Mini
Fotka k příspěvku Nemusíš mít strach. Bydlím taky v paneláku přibližně ze 70 let.
X-) ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 07:46 Mini Re: ludvik
U toho stolu píšou, že snese zatížení akva o danných rozměrech stolu. Otázka je, zda je to tvořené pro akva 150x50x50 (375 l) nebo se na to dá postavit i 150x50x60 (450 l). Hned jim tam píšu, jelikož mezi těma nádržema je rozdíl necelých 80 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2016 04:53 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: grunda
grunda napsal: máš solidní odvahu, ale slabší znalosti (radit od počítače bez znalosti věci) - max.zatížení podlahy v paneláku je cca. 350 - 500kg/m2, za předpokladu, že byl postaven kvalitně. Raději pozvat statika. ;-)

Ja kdyz v panelaku stojim sam, se svejma 44 botama a 78kg, tak vytvarim zatizeni kolem 2500kg/m2. Kdyz si stoupnu na spicky, hnedle se mi to zvedne na kolik? 8000kg/m2? A nikdy jsem se nepropad :P
Akvarko vicemene jakekoliv normalni velikosti panelakova podlaha unese naprosto v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.01.2016 00:54 Muž ludvik [1082] Re: grunda
No vidíš ... kamarád chtěl 750 litrů doprostřed místnosti (velký 3+1 byt, ale nosné zdi jen po krajích). Chtěl to tak moc, že byl ochotný i traverzama do zdí roznést váhu. Pozval si statika a ten povídá, že to ani nemusí počítat. Panelák myslím sedmdesátá léta.
grunda napsal: máš solidní odvahu, ale slabší znalosti (radit od počítače bez znalosti věci) - max.zatížení podlahy v paneláku je cca. 350 - 500kg/m2, za předpokladu, že byl postaven kvalitně. Raději pozvat statika. ;-)
Jasně, mít papír je lepší, ale šaškovat kvůli 400 litrům vody (těch jeho 900 kilo to bude mít tak ledaže by stavěl kamenolom) u nosné zdi je opravdu trochu moc.
Podstatně větší strach mám z těch skříněček, na které se to staví. I když co tak občas vidím na Discovery Channel, co jsou schopní postavit američani, tak je to až předimenzované :-) Ale oni to mají v rodinných domcích, kde vyplavení nezpůsobí v podstatě žádnou škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 22:08 Muž grunda [1781] - Cichlidy
tak už asi naposled, to že se nepropadneš neznamená, že to není špatně - praskliny atd., standardní panelák není stavěný na dlouhodobou velkou zátěž na jednom místě. Klasické obytné prostory jsou normovány na 350 - 500kg/m2 + rezerva, to že statici násobí koeficientem má své opodstatnění. Rekonstruoval jsem barák, když jsem si nechal dělat statický posudek na strop(podlahu), tak kvůli akvárkům mám víc než dvojnásobné armování železem (oproti klasice), statiku mi dělal kamarád (zdarma). Když to doženu do extrému - začně praskat panelák (víc než je obvyklé), někdo zjistí že máš doma velké akva, přijde statik a řekne - nadměrné zatížení, a platíš škodu ;-) . Udělat kotvení do zdi je pár korun a jsi v klidu, nebo dostaneš palec(plusový) za blbý příspěvek, a jsi taky v klidu - teda než dojde na lámání chleba smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 22:04 Mini Re: NHKG
Kdysi mi rupla 250ka. Vody v pokoji po kotníky. Je pravda, že jsme měli velké akva neukotvené, mělo přes 180 cm na délku, ale jak to bylo široké a vysoké, už nevím. Já byl prcek a mohl jsem se tam koupat, kdybych chtěl. Tehdy jsme tam statika taky neměli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2016 21:59 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Soudím podle toho jak to mám osobně.
A hlavně jsem byl u spousty akvaristu a někdy jsem ani nevěřil kolik mají na jednom místě vody...a také se nepropadli.
450L je do paneláku jak nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2016 21:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Mini
Hlavně záleží jakého chytneš statika. Někteří si spočítají podle udávané nosnosti, vynásobí šíleným bezpečnostním koeficientem a řekne ne. A vůbec nebude řešit, že to máš u nosné stěny a podobně...
Zkus si vygooglit, co lidi mají v paneláku za akvária a strach z nosnosti tě přejde. Panely mají větší nosnost, než se uvádí. Je to jeden z nejlepších stropů pro akvaristiku. :-D Já bydlet v paneláku, mám minimálně 1000l nádrž. Problém spíše je, jak akvárium při nějaké havárii vyteče. Po panelu voda steče a vytopíš všechny sousedy pod tebou. U tebe naštěstí jen jednoho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 21:52 Mini Re: grunda
Otázka je, kolik si veme statik peněz za určení, zda to půjde či ne. Ještě nemám kvalitní tiskárnu na prachy. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 21:42 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: blegon
na základě čeho soudíš, že je to v pohodě? To že ti akva nepropadly podlahou neznamená, že je to v pohodě ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2016 21:32 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
U 450L akva do paneláku bych to vůbec neřešil.
Statik je dle mě zbytečný.
Osobně mám pak ještě v bytovce také 450L akva a je to v pohodě.
A ještě stojan se čtyřmi nádržemi nad sebou který má cca 500kg a je na ploše 1/2 m2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 20:50 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: NHKG
máš solidní odvahu, ale slabší znalosti (radit od počítače bez znalosti věci) - max.zatížení podlahy v paneláku je cca. 350 - 500kg/m2, za předpokladu, že byl postaven kvalitně. Raději pozvat statika. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2016 20:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Mini
Pokud je to panelák, tak to vůbec neřeš a dej klidně 2 nad sebe. 1960 se ještě stavěly paneláky solidně. Kotvení je ztráta peněz. Já mám podobné akvárium (180x50x50cm) na trámovém stropu, který proti panelovému unese zlomek a taky to drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2016 20:27 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Vůbec se nebát.
Podlaha to unese jak nic.
Já např. tuto nádrž ani nemám u nosné zdi a je to taky v pohodě :-D .
rybicky.net/nadrze/23323
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.01.2016 20:17 R Muž afc1886 [14655] Re: Mini
Nemusíš mít strach,jde to taky ukotvit do stěny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 20:13 Mini – zatíženost podlahy
Bydlím v paneláku z roku něco po 1960 ve druhém nadzemním podlaží. Uvažuju si zřídit 450 l akva 150x50x60 výška do obývacího pokoje o rozloze 17,10 m2. Zdi jsou panel obalený v šutrech :-)
Akva bude podél stěny téměř v rohu místnosti. Propočet zatíženosti na podlahu vychází 900 kg/m2 bez stolu a štěrku. Stůl bude Stolek pod akvárium COMFORT 150x50x67 cm rovný DIVERSA. Mám mít strach z přetížení podlahy??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 17:01 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: James
Být to bez nožek, tak ideál. Ať to leží na ploše. Jinak (jak bylo uvedeno) nejlépe sehnat desku pod celý půdorys. Ale těch cca 400kg půjde roznést i na menší plochu a těch 15*15cm by mělo stačit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   26.11.2015 21:36 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: James
Já bych ty nožičky komplet odřízl , ty se velmi rády do takové parkety "zakousnou" , pak je nejjednoduhší pod celou konstrukci nechat uříznout desku , raději z vodostálé překlížky , a máš naprosto po starostech , vono to lamino časem "cmrdáním" vodou zvlhne a je z toho nestabilní sajrajt ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 21:31 James Re: Xpe
Druhou variantou jsou dvě desky, které budou podepírat vždy dvě nohy k sobě blíž. Jinou desku nemám a potřebuju, aby to bylo ve stejně barvě, jako zbytek (takže černé lamino). Fakt mi šlo jen o ty parkety, které by mohly ty nohy poškodit tím, že se to do nich zavrtá, na destičce se to alespoň trochu rozloží :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 21:10 Muž Xpe [132] - Loricariidae
No asi v tomhle nejsem odborník ale když se podepírá strop tak se dávají trámy po celé místnosti a pak přijdou stojky tak si myslím že lepší je než čtverce tak obdélníky na nosnost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 21:04 James – Parkety vs stojan na 300 litrů
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu, jestli bude stačit pod stojan z jeklu na nožkách (viz obrázek) umístit pod každou nohu čtverce z laminátové dřevotřísky o síle cca 2 cm (velikost čtverce cca 15x15 cm). Jde mi hlavně o to, aby se nepoškodila podlaha (staré parkety). Jinak nosnost podlahy by neměl být problém, takže toho se nebojím. Nevím, jestli ty nožičky jdou sundat, že by to celé stálo na konstrukci (na to se musím ještě podívat). Jestli to trochu zajede do té dřevotřísky je mi jedno, hlavně aby byly v pohodě parkety, protože je to pronajatý byt. Akvárium je 300 litrů dělané z 12 mm skla, takže těžké samo o sobě, stojan váží taky docela dost a ještě voda, kameny....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 06:41 Muž Fuchs [169] Re: Mejla82
Bydlím v paneláku z roku 1975 mám parkety a na nich stojí akva 510l a naprosto v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 17:06 RAP Re: Ičin
Je možné, že jsou blbě instalované, díry na ně nevrtal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 16:42 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: RAP
V práci na to věším tunový potrubí. Chemická kotva samozřejmě nepovolí, když se dobře udělá. Ale chce to trochu cvik a rychlou ruku, zvlášť v teple
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 16:42 Mejla82
Co si myslite o nosnosti podlahy stareho paneloveho domu?Aq 650l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2015 15:33 Muž Paxero [71] Re: Ičin
No, ja bych radeji natrenoval chemickou kotvu nekde na pokusne cihle. Chemicka kotva se ani nehne. Existuje i video, kde se spise pretrhne zavitova tyc tahem nez aby povolilo chemicke kotveni. O te roztahovaci kovove hmozdince bych si to tvrdit netroufl. Ale uznavam, ze je lepsi nez plastova...

Abych nezapomnel: nejlepe se prach z diry cisti vysavacem a brckem. Vysavac k otvoru, brcko do pusy, brcko az na dno diry, a pak poradne foukat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 14:31 RAP Re: Ičin
Tak na podobných mám venku v panelu držák na šňůry na prádlo a pomalu vylézají ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 13:02 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Jinak pokud člověk není zvyklí dělat s chemickou kotvou, tak se dá použít klasická narážečka. Tu ze zdi už člověk taky nevytáhne
www.ataxtech-eshop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2015 19:08 Muž Paxero [71] Re: Jespe
Ano, neni se ceho bat. Zaklad je kvalitni svarenec, ktery se prisroubuje na stenu na chemicke kotvy. To akva pak vypada mnohem lehceji, nez ve skutecnosti je. Neni nic jednoduzsiho nez pozvat 10 lidi a na tu konzoli si stoupnout. Urcite se ani nehne.

Chemicka kotva to udrzi, rozhodne neni treba kotvit skrz stenu. 10cm do betonu zcela dostacuje (jestli chces klidne spat, vrtej na celou delku vrtaku, treba i 15 nebo 20cm.... To akva na fotce bylo kotveno tak 20cm hluboko, ale do porothermu, tedy polovina z tech 20cm byl vzduch). Pokud nemas s chemickou maltou zkusenosti, nastuduj si navod k pouziti. Muj trik je dat maltu do lednicky. Pokud budes delat s maltou, co ma pokojovou teplotu, je tuha za 3 minuty. Zatvrdne Ti to v pistoli, pripadne s tyci napul cesty. Tohle se opravit neda... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 18:41 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: Paxero
Fakt moc díky!

Původně jsem chtěl stavět stojan s Ytongu - na něj podélně 3 železné tyče a na šíří tak 10 tyčí, které by přečuhovaly a jejich přesah by byl ukotven do zdi.

Toto ale také vypadá velmi nadějně, ačkoliv vidět akvárium bez doteku podlahy mi malinko nahání hrůzu. :-)

Důležité ale pro mne je, že nemusím kotvit skrz celou stěnu, pochopil-li jsem to správně.?.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2015 18:02 Muž Paxero [71] Re: Jespe
Fotka k příspěvku No, uz v tom dome nebydlim.... :-(

Nasel jsem pouze tento vyrez z jine fotky, kde je trochu videt ta konstrukce pod akva.

Kazdy jen trochu sikovny zamecnik to spravne predimenzuje, aby to udrzelo...

Betonova nosna stena je to nejlepsi, co si muzete prat. Je to rovne a unosne. Ty zavitove tyce budou castecne zatizene na strih (cca 100 kg na jednu je tak 0,5% vahy, kterou to na strih unese), castecne na tah. 100kg zavitovou tyc rozhodne neroztrhne. Chemicka malta to udrzi, to se spise roztrhne ta ocel zavitove tyce. Nejslabsi misto je tedy vydrzeni z betonu. Pokud to bude alespon 10cm v betonu, muzete UPLNE klidne spat. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 17:00 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: Paxero
Jo, to zní fajn. :-) Moc díky! Nemáte nějaké foto, abych se podíval, jak to zhruba vypadá?

Jinak nebude dělat problém stěna v panelovém domě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 16:19 Muž Paxero [71] Re: Jespe
Mohu hovorit z vlastni zkusenosti. Mel jsem na zdi zavesene akva 280x40x50 cm.

Zacni tim, ze si najdes zamecnika, kteremu sdelis rozmer a vahu akvaria s tim, ze potrebujes svarenec z jackelu, ktery by to udrzel. Bude to vypadat jako konzole, akorat z jednoho kusu, aby to bylo rovne. Pri pohledu shora obdelnik, pri pohledu zpredu obdelnik, pri pohledu z boku trojuhelnik. Vyska toho svarence bude cca 30-35cm, mene nelze, protoze by to muselo byt hodne masivni a hrozilo by vytrzeni ze zdi. Material jackel 25x25x2 by mel stacit. Na to polozis nejakou desku, nebo radeji at na to truhlar udela nejake oplasteni - bude to vypadat jako skrinka, akorat v ni budou kazdych 40-50cm vzpery....

Celou tu konstrukci zavesis na zed pres zavitovou tyc s matkou, ktera ve zdi bude na chemickou kotvu. Hmotnost celeho celku odhaduji na max 1400 kg, (bude-li tam 1000l vody) takze to je tak 10 kotev M12, jestli chces mit klidne spani, dej jich tam 16.

Kotveni probiha tak, ze vyvrtas otvor (na spravnych mistech, staci na horni hrane konzole) prumer 14, cim hlubsi tim lepsi, a na konci vrtakem trochu zarejdis, aby byla dira uvnitr o neco (staci opravdu velmi malo) vetsi nez otvor (dira se rozsirovala). Pak vyfouknout prach natlacit tam chemickou kotvu (doporucuji ji pred tim dat na noc do lednicky) a zastrcit zavitovou tyc. Tim je dilo dokonano, tu tyc uz ze zdi nikdy nikdo nevynda. To akvarium nespadne. Vim, o cem hovorim. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 15:58 Muž Jespe [3] - Malawi, Tanganika
Rozhodl jsem se tedy pomalu (s pomocí kamaráda z oboru) začít rozmýšlet celý projekt. Největší problém je ten, že nemám k dispozici žádné průvodní dokumentace či mapky, protože je sdružení ztratilo při záplavách ještě dříve než vznikla jakákoliv kopie - statika tedy vynechávám, protože by mi stejně žádné razítko v tomto případě nedal.

Chci si to pojistit rozložením váhy pomocí zakotvení do zdi, jenže vůbec netuším, jak v reálu takové zakotvení vypadá. Zeď musí být asi nějakým železným podlouhlým objektem "prošpekovaná" naskrz a objekt utáhnut maticí.

Hlavní problém je ale fakt, že za přilehlou stěnou, k níž chci akvárium postavit, už nemám žádný pokoj (buďto jsou tam sousedé nebo schodiště - ještě jsem si neověřoval).

Neumíte mi s tím nějak poradit? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2015 13:25 Muž Yirka [9123] Re: O.Tom
Trochu off topic. Ale parkety coby podlaha jsou lepší než co jiného. Přírodní materiál, příjemný pro bydlení. Rozhodně lepší než nějaké plovoučky. Při dobré údržbě výdrží ty kvalitní sto let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 13:02 Muž O.Tom [439] Re: Jespe
Svařovaná konstrukce z jacklu 40x40x2, asi ve 4 bodech zakotvená do nosné zdi.
Konstrukce pak pomyslně rozdělená na 3 části, ve dvou zabudované šuplíky a skříňky, v jedné pak prostor pro filtraci.
Nad filtrací ještě rozmýšlím, jestli vestavěný filtr, nebo externí ( sera.cz/… ), nebo nějaká kombinace obojího.

Ale všechno je to ještě takový sen, který se možná... zrealizuje nejdříve za rok.
Čeká mě předtím rekonstrukce elektřiny a prodej stávajícího, "malého" akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 12:50 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: O.Tom
Akvárium budu určitě lepit až na místě. ;-) Přestože samotná skleněná deska se mi do výtahu nevejde a schodiště máme dost úzké... Mno, bude to asi fuška i tak.

Já v místnosti naštěstí parkety nemám - jen lino a pod ním beton.

Jinak jak to máš v plánu s podstavcem? Já budu stavět z Ytongu a OSB desek. A doufám, že bude stačit filtrace skrze nějaký lepší vnější filtr. "Spádovku" moc nechci, přestože je asi nejlepší - nechce se mi už tak dost těžkou nádrž zatěžovat další nádrží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 11:49 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: O.Tom
Udělej sondu někde v rohu co pod parketama je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 11:47 Muž O.Tom [439] Re: MonterMonty
No a parkety lepené térem tu mám. Celá podlaha je v mém pokoji o 2cm výš než ve zbytku bytu.. Nejjistější by bylo to celé vyházet a udělat novou podlahu... ale ty finance zas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.08.2015 11:33 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: O.Tom
Správná připomínka , na parkety fakt bacha , soudruzi totiž vymýšleli různé kejkle - příkladem jsou poválečné panelové domy na Petřinách v Praze , místo roznášecí betonové vrstvy na panelové konstrukci je vysypán písek , na něm jakási primitivní tlustá geotextilie a ní normálně sprostě nějakým terovým lepidlem nalepené parkety .
Staré sídliště Pankrác je ještě větší slátanina , tady soudruzi smíchali hobliny z odpadu z dřevovýroby s nějakým lepidlem či klihem , vytvořili z něj "těsto" a do toho pokládali parketové "rohože" různých velikostí a tvarů
Na staré parketové podlahy vůbec dávat majzla - pokud nejsou lepené přímo na betonovou roznášecí vrstvu (ve většině případů nejsou) nedoporučuje se trvalé zatížení více jak 100Kg/m2

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 23 24

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33304x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11068-nosnost-podlahy?od=451