Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Podstavec pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Podstavec pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2022 13:38 Žena Silurian [80] Re: Lojza007
Díky za upozornění, detaily ohledně starších polic jsem bohužel nenašla, zato jsem se setkala s názorem, že Ikea ošidila už ten původní kallax (dřív vyráběný expedit byl prý mnohem kvalitnější), takže pokud to teď osekali ještě víc, asi to není to, na co chci položit skoro sto kilo... Nakonec mi muž nabídl, že mi radši spíchne stolek ze staré bukové desky a jeklových nohou, to mi na ty moje louže snad bude stačit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2022 16:39 Muž Lojza007 [1204] Re: Silurian
Ještě doporučuju jednu věc, ověř si hmotnost staré police a nové, pokud to u staré vůbec někde půjde najít. Ikea myslí "ekologicky" a začla všechno brutálně šidit. Jejich novej nábytek je jak z papíru. Mohlo by to mít fatální následky. Protichůdnost názorů může být právě tento důvod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2022 00:55 Žena Silurian [80] Re: MARTIN HORÁK
Tak přesně takový pošťouchnutí jsem potřebovala! Díky! potlesk Teď už mě muž snad nebude strašit, že budeme mít rozpadlou polici a v obýváku potopu. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2022 00:22 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Silurian
Fotka k příspěvku Úplně v pohodě. Ten Kallax vydrží víc než vaše nervy :-D Mám osobní zkušenost s 2x4, měl jsem na tom před mnoha lety 54 litrovku a uvnitř další nano nádrže. Pro klid duše to můžete zpevnit v rozích, dát tomu třeba záda atd. S chutí do toho! ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2022 23:50 Žena Silurian [80]
Ahojte, potřebuju pomoct s hledáním vhodného kusu nábytku, který může zároveň sloužit i jako stojan pod akvária - zatím by se jednalo o cca 30l a v budoucnu by k němu přibylo ještě jedno stejných rozměrů. Původně jsem je chtěla dát na polici Ikea kallax 2x2 (tu upevnit do zdi a nahoru dát dřevěnou desku pro lepší rozložení váhy), ale našla jsem na netu dost protichůdné názory ohledně kvality a nosnosti. Plus přímo na stránkách je samozřejmě uvedená mnohem nižší nosnost, než bych potřebovala byť i jen na jedno akvárko, takže se mi zrovna dvakrát nechce pokoušet osud a hledám i jinou alternativu. Ideálně bych potřebovala, aby pod akvárky bylo dost úložného prostoru na ty tři trilióny drobností, co jsem stihla nashromáždit, aby byla možnost využít stojan v budoucnu i k jiným účelům (což defacto vylučuje všechny akvarijní stolky) a cena nebyla úplně astronomicky vysoká, samozřejmě čím nižší tím lepší, aspoň zbyde na dražší světlo. smich .
Nemáte někdo nějaký tip na fajn komodu/stolek/knihovnu/regál? Nebo třeba osobní zkušenost s tím kallaxem, že bych ho znovu zařadila do výběru? :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2022 12:30 Muž Yirka [9126] Re: Janka19
Osobně bych to rovnou na plovoučku rozhodně nedával. Přenejmenším bych pod nožky či stavěcí šrouby dal plstěnou podložku - běžně se prodávají.
A samozřejmě taky záleží na velikosti akvária a tím pádem i hmotnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2022 11:38 Janka19 – Akvárium a konštrukcia
Ahojte. Som tu nová a potrebovala by som poradiť. Mám akva 200l a pod ním robenú kovovu konštrukciu 100x40x90 cm. Môžťe prosím poradiť, či treba niečo dať pod konštrukciu , aby mi nehrdzavela a nešpinila plávajúcu podlahu? som totiž v nájme a nerada by som poškodila majetok niekoho iného. Ďakujem Janka :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2020 22:21 Muž fido16 [631] Re: bergkamp
Určitě bych nad tím neuvažoval mám jej taky. S původním plánem že tam budu mít akva 80L tak jsem se na to vykašlal a svařil si regál sám. Ale pokud tam chceš mít molitany a náplňe do filtrů je to dobrý regál :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2020 11:40 Muž vena [52] Re: bergkamp
Záleží kde to chceš postavit, osobně bych si to nelajznul. Deklarovanou nostnost beru silně s rezervou. Podle fotky mi to připomíná toto www.hornbach.cz/…
Jeden mám na krámy, je to hrozný kyvadlo, zvlášť když odlehčíš spodek.Čemuž se v rámci údržby nevyhneš. MDF police taky žádná výhra k vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 21:47 Muž vlka [3455] Re: bergkamp
V pohodě, akorát bych ho ukotvil do zdi...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 19:33 Muž bergkamp [80]
Zdravím, sehnal jsem pár akvárek kolem 50 - 80 litrů a potřeboval bych stojan. Myslíte, že by to unesl tento stojan 160X80X40 4P: www.sbazar.cz/… ? Případně máte zkušenost, kde sehnat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2020 12:04 Muž ZDRI [1415] Re: c4mel
Já nevím, jak přesně bude ta skříňka vypadat a jak na ní bude umístěná nádrž. Ale když ta zápustná kolečka dáš v ose zatížení pod nosné stojky skříňky, bude to OK.

Chce to hlavně čistě zasukovat otvory pro kolečka, ideálně průběžně šuplerou kontrolovat hloubku vrtání, aby se pak kolečka o spodní desku opřela plnou plochou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2020 11:48 c4mel Re: ZDRI
super díky moc za postřehy palec asi tam dám ty zapuštěné kolečka to bude nejlepší řešení... jen ještě prosím jeden dotaz když to zapustím do desky která má 25mm a kolečka se zapouští 17mm hluboko bude to ok nebo mám raději vzít tu 30ku laťovku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2020 11:27 Muž ZDRI [1415] Re: c4mel
Filc nedoporučuji. Měl jsme kdysi pod "dočasnou" velkou odchovnou vaničkou přímo na podlaze. Nasává vodu, ničí podlahu, blbě se to plynule vysouvá. Taháš, dlouhou nic a pak to najednou škubne/šplouchne.

Ta kolečka jsou OK, je třeba větší síla, aby se pohnula (velké tření v zatíženém ložisku), ale jede to plynule, nehrozí "formule", které se nechtěně rozjede a zastaví až o zeď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2020 11:13 c4mel Re: ZDRI
na ty zapuštěné jsem se taky díval to by nebylo špatné... na kolečkách netrvám potřebuju jen něco pod tu desku abych to mohl relativně lehce posunout a nemusel jsem s tím zápasit a rybky nedostaly psotník jak bych s něma lomcoval smich ještě jsem přemýšlel nad kluznou podložku z filcu ale nevím jestli se to do toho filcu nezaboří a stejně by pak s tím nešlo hnout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2020 11:07 c4mel Re: ctibum
ono to je celkem jedno můžu jak do stran tak i dopředu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.05.2020 11:07 Muž ZDRI [1415] Re: c4mel
Pokud trváš na kolečkách a chceš, aby to i trochu slušně vypadalo, dají se použít i zápustná kolečka, která zespodu (po jejich zapuštění) vystupují jen cca 5 mm, takže na skříňce nejsou vůbec viditelná. Instalováno doma v podstavcích pod velké reprobedny (cca 50 kg/ks), které jsem při poslechu potřeboval vysunout do prostoru. Kupováno v OBI, kolečko cca 50 Kč/ks, deglarovaná nosnost jednoho cca 50 kg (stejně jsem kvůli rovnováze dal 3 ks na 1 bednu). K montáži stačí sukovník příslušného průměru (u mě 50 mm/150 Kč) a elektrická vrtačka. Kolečko bylo kombinace plast+kov+guma, na parketách to žádné čmouhy nedělalo, fungovalo dobře.

Rozumným řešením může být i levný kus pracovní desky ve stejném dekoru, podle zatížení 26-40 mm, stejný půdorys jako skříňka, do které tato kolečka zapustíš a na pojezdnou desku postavíš plánovanou skříňku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2020 10:16 R Muž ctibum [6926] Re: c4mel
A šoupat s ním budeš jak? Jen vysunout dopředu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 19:28 c4mel Re: vlka
Já jo asi před 20 lety měl otec dvě 300l akvárka a obě na kolečkách z důvodu snadnější manipulace když se s tím potřebovalo hnout... Moje akvárko nebude jen na podstavci ale bude jakoby zabudované ( samozřejmě s dostatečným horním přístupem) a sem tam s ním budu muset šoupnout tak proto ty kolečka abych to ne tahal po podlaze... a předem říkám ne nemám ho nikam jinam kam dát pokud ho nechci dát na chodbu nebo hned před okno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.05.2020 17:11 Muž vlka [3455] Re: c4mel
Při takovém zatížení kolečka po sobě nechají stopu. A také si ,,sednou,, a jejich deformace bude vidět. Rozhodně bych neriskoval možnost náhodného ,,vražení,, nebo opření se o AQ a jeho následný pohyb s možností rozlití vody. Přiznám se, ještě jsem AQ na kolečkách neviděl. Ale je to jen můj subjektivní názor...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.05.2020 13:01 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: c4mel
U těch koleček píšou, na jak velkou váhu jsou určena. Jiný problém ovšem je, že nikdy nebudou zcela stejně vysoko a nikdy nebudeš mít úplně rovnou podlahu, takže větší počet koleček to taky nemusí vyřešit. Chce to tedy nějaká větší, s gumovými běhouny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2020 11:20 Muž Yirka [9126] Re: c4mel
Počet koleček dle jejich nosnosti, podle mě by stačily 4, do každého rohu.
Ono jestli je dvojité nebo jednoduché je jedno, rozhodnující je jeho konstrukce, tedy nosnost. Právě jsem se vrátil z Unihobby, šel okolo a výběr fakt veliký. Záleží také na tom jak je lze přišroubovat, jestli zahloubit, nebo jen na packy, jestli všechna otočná atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2020 10:00 c4mel Re: Yirka
Jasně kde je koupit to vím :) šlo mi spíš jestli je lepší takové to dvojité kolečko kvůli rozložení váhy... Brzda určitě nerad bych aby se o to někdo opřel a akvárko by mi ujelo :) a kolik tak koleček aby se hezky rozložila váha? 6?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 07:13 Muž Yirka [9126] Re: c4mel
Koleček je nepřeberné množství v různém provedení a nosnosti. Já bych zašel do nějakého Unihobby či Hronbachu, Baumaxu, Baustavu a vybral si. Ale v podstatě čím větší kolečko, pokud možno obalené bantamem či gumou, tím menší šance na mechanické poškození podlahy. A rozhodně by kolečka měla míti brzdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2020 22:40 c4mel – Kolečka pod podstavec
Ahoj potřeboval bych radu.... Budu dělat podstavec pod akvárko s rozměry 120 X 65 (šxh) na kterém bude akvárko 70 X 60 (šxh) a potřebuju dát pod podstavec kolečka kvůli manipulaci... A teď ten problém jaké kolečka a kolik jich tam dát? Jde mi o to že váha bude cca 200kg možná víc a nechci aby mi to do podlahy ( vinyl) při delším stáním neudělalo prohlubně nebo to aspoň minimalizovat...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 17:57 Muž fido16 [631] Re: vaclav
Já bych doporučil nohy strojní stavěcí. Tak to mám já. Do jeklu se koupí zaslepka se závitem:

www.montako.cz/…

www.montako.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 17:30 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Moinic
Asi bych to udělal na 6 noh ale i takhle to bude fungovat jen to chce trochu větší podložky pod nohy. Já mám 200 x 50 x 75 (150) Konstrukci jsem vytáhl i nad akvárium (150) a mám na tom kryt jak po stranách tak nahoře. Dělal jsem si ho ještě před revolucí a drží to dodnes bez problémů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 16:08 Muž ZDRI [1415] Re: Moinic
Z jeklu 40x40x3 jsem měl svůj poslední kovový stojan (o trochu větší). Jen měl navíc krátké výstužné příčky (vodorovné) v obou patrech. Na horní desce i ve spodním patře masivní impregnovaná spárovka 28 mm, nahoře jedno velké, v patře 2 menší nádrže. Pod nohami navařené silné kovové pláty cca 10 x 10 cm. Tuto dimenzi mi doporučil a svařil vyzkoušený zámečník, fungoval bez problému, stál přímo na betonu v 5. patře paneláku (kupodivu rovná podlaha, nebylo třeba podkládat).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 16:02 Moinic
Zaujímalo by ma, že či je nejaké riešenie ako sa vyhnúť strednej priečke, keby chcem mať pod tou 270-kou len jedno akva po celej dĺžke, či použiť pevnejší materiál o inej hrúbke alebo je tá priečka nevyhnutná. Každopádne vám ďakujem za trpezlivosť a rady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 15:46 Moinic
Fotka k příspěvku No začína to byť čoraz komplikovanejšie :-D Ukotvenie, priečky... Vzhľadom k tej podlahe by bol lepší nápad mať tie nohy. Len to ukotvenie, fakt sa tomu nerozumiem a neviem, či je to nevyhnutné. Najnovší upgrade vyzerá takto, materiál jokl 40x40x3.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 17:55 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Moinic
Takový stojan si hlavně dobře ukotvi do zdi. Pokud tě takhle navečer zavalí jedna dvěstěsedmdesátka a tři nebo čtyři osmdesátky, není to úplně ten nejlepší pocit. A taky to může být pocit poslední...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 17:24 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Moinic
jekl 25*25
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2019 17:02 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: fido16
Pokud nebude země rovná může se ti ten profil co na ní bude ležet prohnout. Nohy jsou o něčem jiném. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 16:43 Muž fido16 [631] Re: vaclav
Pokud by ti tam ovšem ta svislá příčka nevadila. Když mrkneš ke mě do profilu hypancistrus l213. Tak zhruba uvidíš jak to mám já. Svařený obdélník pod akva az boku navařené nohy. Mám na tom 1x160L a 2x150L akva a je to vařené z jeklu 30x30x2 a nic se neprohýbá. Na dalším stojaně mám 3x160L akva jekl 30x30x3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 16:20 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Moinic
Tak v tom bodě co jsi nakreslil vodorovnou příčku bych udělal ještě svislou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 16:15 Moinic Re: vaclav
Áno, hore to veľké a pod ním 3 - 4 menšie. Myslel som to tak, že na podlahe bude tá obdĺžniková podstava a o pár cm vyššie tie menšie akvária aby neležali na zemi. No a navrchu to najväčšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 15:54 Moinic Re: zervajs
A z akého materiálu o akej hrúbke si mal ten stojan postavený? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 15:54 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Moinic
Tak bavíme se o podstavci ale ten plánek asi zkresluje. Pochopil jsem to tak že akvárium bude až v druhé části a nahoře to velké. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 15:48 Moinic Re: vaclav
To už mi dáva zmysel, ale keďže chcem mat pod tou 270-kou ešte 3-4 nádrže, tak by to esteticky a funkčne nebolo dobré. Mám na mysli niečo takéto, len by to nemalo 3 "poschodia", ale 2.
Edit: www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 15:41 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Moinic
Tak ne, vzadu a vepředu v prostředku a svislou příčku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 14:09 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Moinic
mě se na stojanu prohla ta druhá od vrchu, navařil jsem svislou vzpěru a prohla se ta spodní...pokud je to srozumitelné hmm ,dal jsem ještě prostřední nohu a vyřešeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 13:46 Moinic Re: vaclav
Fotka k příspěvku Musím to pomerať, ale mám pocit, že rovná nebude. A akú vzperu si myslel? Tak dole ako som to vyznačil červenou, to bude asi blbosť, neviem. Asi si myslel čosi iné.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 10:11 Muž fido16 [631] Re: vaclav
Ano vzpěru bych tam taky navařil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.09.2019 09:15 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: fido16
Pokud ta spodní část nebude mít ještě minimálně jednu vzpěru nebude to k ničemu protože se profil prohne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 09:07 Muž fido16 [631] Re: Smetany
Ano máš pravdu, Ale i tak kdyby nebyla rovná, dá se lehce vypodložit na více místech. To chce prostě změřit zda je podlaha jakž takž rovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 08:44 Muž Smetany [1226] Re: fido16
Pokud je rovná podlaha. Pokud ne může to být horší než nohy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.09.2019 20:35 Muž fido16 [631] Re: Moinic
Ano přesně tak ;-) váha se ti krásně roznese.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 19:01 Moinic Re: xvalp06
Zaujímavé, tú dosku nemáš nijak ukotvenú, resp. prišróbovanú k tomu stojanu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 14:25 Moinic Re: fido16
Fotka k příspěvku Myslel si niečo takéto?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2019 08:47 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: Moinic
Mrnkni do mé prezentace San Marco (první fotky), jen pro inspiraci.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6421x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19269?od=1