Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nosnost podlahy

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Nosnost podlahy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 22:05 Muž Horác [3942] Re: NHKG
Tak to asi vypadá, že z Horácova akvária bude Horácovo paludárium smich ...
P.S. Nosnou příčku jsem si představoval jako příčku, která jde v baráku od shora až dolů ... od nejvyššího patra až do suterénu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 22:01 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Nosná zeď to není.
Ale já u toho mám 900L akva a pohoda ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 21:58 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Horác
6-7cm i železobetonu, rozhodně není nosná zeď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2016 21:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Horác
Co to je nosná příčka? Buď je to nosná zeď a nebo příčka, aspoň tak to chápu já. A 6cm vypadá na příčku, takže z hlediska nosnosti to ber, jako by tam ta zeď nebyla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 21:50 Muž Horác [3942] Re: blegon
blegon napsal: Osobně bych udělal jeklový stojan a dal ho normálně na podlahu. Sám mám v paneláku nádrž u 6cm silné příčky o rozměrech 200x80x56cm dxšxv.Tak jsem to konečně změřil ... je normální, že nosná příčka v (pětipatrovým) paneláku má 6 (možná 7) centimetrů? coze
Musí to být nosná příčka ... ty byty jsou všechny jak přes kopírák ... prostě je to zeď, která odděluje obývák od dalšího pokoje ... a ty obýváky jsou všechny stejný ... takže byty pode mnou i nade mnou ji mají taky ... fakt se to dělá takhle tenký ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 08:06 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Barakainus
Ty chceš na trámový strop dát 900l akvárium? Jsi si jistý, že to strop unese? Já mám 500l a i to mi na ten strop přijde moc. Navíc jestli máš trámy rovnoběžně s akváriem, tak ho bude držet jeden nebo 2 trámy...
Většina lidí s velkým akváriem má profily i dole podél podlahy, zpevní se stojan a roznese se váha do podlahy. A pokud nechceš poškodit podlahu, dej ještě pod stojan nějakou vhodnou podložku ( třeba linoleum).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2016 06:10 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Co udělat ten stojan tak to ?
Já to mám tak u všech nádrží a některé jsou i na parketách .

rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 04:42 Muž Barakainus [654] - Rostliny
Tak sem konecne koupil dum apochopitelne prvni na co se tesim, je poradne akva. Koukam na neco v rozsahu 750-900L; asi 60x60 profil, delka proporcialni k objemu.
Tady se stojany delaji vetsinou drevene, ktere sedi vsemi hranami sten na zemi. Ale koukal jsem, ze tady na strankach vetsina (?) lidi s maxi akvarkama pouziva svarovane profily. A ty stoji jen na tech nohach. I kdyz jich je vic (treba 2x4 na delku 2m), porad je plosne zatizeni mnohem vetsi nez kdyz to sedi na cel delce sten.
A moje otazka je, da se ten profilovy stojan dat na dubove parkety? Nebo je to ponici? Zarejou se ty kovove nohy do toho dreva? Vybouli je to z nerovnomerneho zatizeni?
Ty parkety asi sedej na preklizce co je na pricnych tramech. Ty vypadaj, ze jsou soubezne s delkou akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2016 22:15 Muž daren [408] Re: ludekhc
Kolik lidi uz byste se bali pozvat si do bytu na party aby se nepropadli pri pripitku? 30? 50? Ted si spoctete kolik to je vahy a treba se vam ulevi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2016 16:08 ludekhc
Asi takhle: mam uprostred loznice vodni manzelskou postel tj. 2x cca 300 litru plus konstrukce postele plus staticka zatez dvou osob(obcas i dynamicka). Zadny problem, panelak r.v. 68. Samozrejme statika se na to muzete zeptat, ale asi vam sdeli neco podobneho. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2016 15:11 ioopp Re: Seycek
Sice už máš napuštěno, no zeptám se. Volal jsi statika, když máš takové pochybnosti? My ti to tady všichni, kdo máme tuny na panelu schválíme, jak nic. Ale po drobné konzultaci s někým z ČKAIT budeš mnohem víc vědět na čem jsi. Nemusí ani dojít k stat. posudku. Oni jsou někteří lidi docela ochotni poradit i bez peněz. Pokud za tebou teda nepojede. :-)
Já osobně jsem statikovi volal, objasnil mu situaci, normálně se semnou bavil a řekl mi svůj názor. Žádný papír mi sice nedal ale... Tady ti odpovídá kde kdo. Nechci tím ty rady tady shazovat atd...myslím, že mě chápeš. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 13:50 Seycek
Zdravím omlouvám se ale včera sem se nedostal k napuštění akva protože sem musel vyčistit 100kg písku. Dnes ráno jsem začal plnit a je to až po okraj naplněno tak uvidím co se začne dít zatím to vypadá v pohodě. Děkuji za příspěvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2016 13:12 ludekhc
Moje 860 je take v panelaku a nelamu si s tim hlavu. Podstavcem je nabytek, ani kousek oceli, bezne lamino. Kotveni do steny by melo vyznam jen pro pripad zabrany proti prevraceni, pokud by byl stojan vysoky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 22:27 Seycek
Ok zítra to nachystám a večer dám vědět jak sem dopadl děkuji za rady a příspěvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 19:50 Muž grunda [1781] - Cichlidy
ano, v paneláku jsem bydlel, ano vím že praská strop, a z vlastní zkušenosti vím, že pod akvárkem praská podstatně rychleji a spáry jsou větší. Ukotvení do zdi nemusí to být robustnější než podlaha, měl jsem 3 svařence (čtvercový profil) a ano, chemická kotva do zdi, jde jen o to, roznést váhu. Ale pro mě za mě, dělejte si co chcete. Já to na doporučení statika udělal takhle ;-)
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 18:14 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: Seycek
V pohodě já mám 900L akva + opravdu pořádný jeklový stojan (viz foto níže) u 6cm silné příčky v paneláku a pohoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.03.2016 18:04 Muž Fuchs [169] Re: Seycek
Zdravím taky přidám troškoudo mlýna. Mám akva 510l v paneláku z roku 1975 a můžu ti klidně říci, že uvažuji o mnohem větším cca 800-1000l 510l na panelák vůbec nic není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 16:59 Muž Kvik [6]
Já bych se toho nebál, taky bydlím v prvním patře, sice v rodinném domku a mám doma bez pár litrů tisícilitrové akvárium a propad baráku nepozoruji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2016 14:55 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
Já nevím jestli jsi někdy v paneláku bydlel ale ty spáry popraskají stejně i bez tunového akvária o parto výš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 14:39 Muž Paxero [71] Re: Seycek
No, zjistenim, ktera zed je nosna, bych zacal... :-) Obecne lze rici, ze cokoli betonoveho tlusteho alespon 20cm je v panelaku nosne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2016 14:35 Muž Paxero [71] Re: grunda
Akvarium u nosne steny zadny pruhyb panelu nezpusobi. Panelak u nosne steny unese i autobus.

Zadne akvarium (skoro) libovolne velikosti (nenaplnene tekutym olovem) nezpusobi staticke poskozeni panelaku. Muze dojit k pruhybu, ale to je vratna zmena - nicmene souhlasim, ze k popraskani stropu o parto nize pak dojde - stuk neni pruzny, tak praskne. Ale k tomuto nedojde, kdyz je zatez u nosne steny.

Pokud to chcete kotvit na stenu, tak by to asi melo byt robustnejsi nez podlaha, ne? Takze chemicke kotvy, svarenec z jackelu, atd. ... Neblaznete clovece...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 14:26 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: NHKG
to popraskání stropu tě může vyjít sakra draho, zkus si jen tak lehce spočítat náklady na opravu poškozené statiky paneláku. Kotvy do zdi vyjdou na pár korun a máš jistotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 13:25 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Seycek
Já mám 450l akvárium na trámovém stropu, který proti panelovému unese výrazně méně a taky jsem se nepropadl. Pokud se moc bojíš, udělej si palundárium ...
Lidi mají v paneláku i mnohem větší akvária než 500l a nevím o nikom, kdo by se propadl. Maximálně popraská strop o patro níže. Vím o 960l akváriu postaveném u příčky a taky se nepropadlo. Propadnou by jsi se mohl jedině, pokud by to při stavbě nějak moc zkonili a to nikdy předem nezjistíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 13:21 Seycek Re: NHKG
Taky si říkám že by to mělo unést, toď otázka která je nosná zeď a zrovna pod zdí kde chci umístit akva tak je vstup z chodby na schodiště. Bojim bojim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 13:07 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Seycek
500l akvárium u nosné stěny a panelová podlaha? Co řešíš, postav to a bude! Je větší šance, že tě sežere stádo kobylek, než že se to propadne. To kotvení je zbytečná práce a peníze navíc. A pokud tu kotvu neuděláš pořádně, je mnohem větší šance na prů*** s kotvou než bez ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 12:33 Seycek Re: grunda
Uvažuji o tom, budou stačit dvě ty kotvy a na jaký šrouby? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 11:56 Muž Paxero [71] Re: Seycek
Jestli to bude stat u nosne zdi, tak to klidne postav na podlahu.

Pozvi si do bytu 40 lidi, to jsou asi 3 tuny, namacknete se co nejvice na sebe, co to jde, a cekejte, az se propadnete... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 11:49 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Seycek
zakotvi to zdi a máš klid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 11:20 Seycek – Akva 500l 200x50x50
Ahojte už nějaký den si čtu vaše názory na nosnost panelové podlahy, ale zatím sem se nedočet jak kdo dopal. Prosím vás mohl by mne někdo poradit jestly se nepropadnu na chodbu. Je to hrozná představa ale když to tak jen počítám tak je toho dost. Mám podstavec pod akva o váze 200kg akva ma taky k té 100kg písek 100kg nějakej ten kámen voda a už to lítá přes 800kg jak vyšitejch. Jak už jsem se zmínil výše je uvedeno že je podemnou chodba takže otřesy jsou tu běžné jak se chodí do baráku a ven. Poraďte popřípadě zašlu i foto, děkuji za příspěvky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 22:10 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: katez
přeji hodně štěstí - pokud jsou hurdisky udělané správně, tak problém být nemusí, pokud nejsou - padaly i samy o sobě :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 21:58 Žena katez [1] Re: Ičin
No já si už s tím tedy nebudu moc lámat hlavu. Protože to byl vlastně táta kdo to akárium pořídil. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 21:54 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: katez
Ne že bych to chtěl zlehčovat, ale moji rodiče se taky pozastavovali nad nosností, když jsem dovezl 400 litrové akvárko. Když jsem ve vedlejší místnosti postavil na podlahu cca 2 tuny, tak už neříkali nic.
Hurdiska je trochu specifická, ale dá se celkem snadno obejít roznesením váhy na nosná íčka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 21:49 Žena katez [1] Re: Ičin
Já také premýšlím o tom samem co ty ale s tim že se to muze propadnout prisel táta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 21:46 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Je zajímavé číst, jak někoho trápí i běžně nezajímavé hmotnosti. Kdo kdy asi přemýšlel, jestli může vedle sebe postavit sedačku, dvě křesla a stůl? To někdy bude možná i víc jak těch 200kg. Pochopitelně někdy podlaha limituje, ale zrovna tohle je bezpředmětné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 21:46 Žena katez [1] Re: grunda
no právě že není
sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 21:44 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: katez
pokud bude kolmo na "íčka", tak ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 21:33 Žena katez [1]
Ahoj. Mohlo by se propadnout (nebo tak něco) 150ti litrové akvárium co má asi 200kg když stojí 50cm od obvodové zdi a 1m od nosné a podlaha je klasicky z hurdisek? :-O
No já osobně bych na to nikdy nepomyslela ale táta mě s tím pořád straší...tak nevim no. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2016 07:33 Muž Horác [3942] Re: fotozyka
O to rozložení váhy právě jde ... aby ta zeď odlehčila podlaze ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 04:27 fotozyka Re: grunda
Díky, to je cenná rada a zvažoval jsem to také. Akorát nevím když to tam teď navrtám a potom to budu AQ plnit, jestli to nebude mít tendenci tou vahou si to "sedat" protože budu mít tu váhu rozloženou na podlaze a na ty nosníky. Tak co se vlastně stane?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 04:21 fotozyka Re: NHKG
Děkuji, na ty trámy se ještě pozeptám starousedlíků, ale předpokládám, že to budu mít stejně ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.02.2016 21:50 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Horác
a budu to psát dál ;-) jinak já jsem měl svoje akva řešené podobně - chemické kotvy do nosné zdi rybicky.net/fotogalerie.php… . Jak už jsem tu psal, kdo chce kam .... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2016 08:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: fotozyka
Mám podobnou konstrukci podlahy v baráku z roku 1937, akorát na nosných trámech mám ještě jedny menší nosným na příč a až k těm menším jsou přibité palubky. Nad palubkami hobra a polovoučka. Mám 450l akvárium + 80l filtr u nosné stěny a drží to. ;-)
Hlavně si ověř, že akvárium bude fakt napříč těm nosným trámům. Pak by to mělo být OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 08:48 fotozyka
Ahojte, někdo tady už řešil, že lidi si dávají do obýváku třeba velké knihovny a nosnost neřeší, ale u AQ už nosnost řeší. Nicméně našel jsem tady jen poloviční odpověď na dále položený dotaz: chtěl bych se zeptat na nosnost podlahy v bytě, který se nachází v činžáku v Čakovicích, ulice Radbuzská. Baráky jsou to nejspíše někdy z konce 50 let. Podlaha je dle informace dělaná tak, že jsou tam dřevěné trámy, mezi kterými je škvára, to je přikryté prknama a na nich už mám izolaci a plovoucí podlahu. Pod celou tou podlahou je rákos a omítka, to jest strop bytu pode mnou a vlastně i strop nade mnou :). Já k nosné zdi chci dát akvárium o objemu 250 litrů + tam bude kořen, kamení a dohromady by to mohlo mít hmotnost kolem asi 300 kilogramů ne-li více. Rád bych se zeptal jestli to není přílišné zatížení podlahy. stojí to na kovovém rámu, který stojí na desce. S díky Tom

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2016 15:14 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Horác
Když je to 16 závitová tyč na chemii tak to unese autobus. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 13:52 Muž Horác [3942] Re: vaaclav
Vypadá to tak ... už mám toho čekání plný zuby ... pokud dojde na stěhování, tak holt s sebou potáhnu jednu vanu navíc :o) ...
Jinak k tomu šetření na hmoždinkách ... to mi dělala firma ... Taky mi to tenkrát přišlo nic moc (na druhou stranu, jak jsem už psal, ten stolek stál normálně na zemi, tohle byla jen pojistka, kdyby pod tím chtěla klesat podlaha) ... Tentokrát uvažuju o 20mm šroubu a chci jít skrz zeď (když už je tak slabá).
blegon: O jeklové kostře s kapotáží z lamina jsem taky uvažoval ... ale opět (jako kdysi) jsem to zavrhnul ... sice je to bytelné, ale taky obrovské, těžko stěhovatelné monstrum ... plus další váha navíc. Chci stolek, co jsem měl dřív, akorát tentokrát bude rozložitelný na tři samostatné skřínky (plus deska nahoře a dole).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 12:59 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Horác
Koukám že budeš mít zase trochu vody v bytě. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 12:20 Muž Horác [3942] Re: vaaclav
Díky, přesně tohle jsem chtěl slyšet smich ... škoda, že mi grunda (nebo někdo jiný) napíše, že ani náhodou smich ...
ale takhle to holt v tomhle vláknu chodí ... to už jiné nebude :) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.02.2016 11:51 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Horác
Už jsem to psal několikrát tuhle nádrž bych se nebál v paneláku z podlahou z dutých panelů (spiroll) postavit doprostřed místnosti. Více jak 40 let jsem dělal na stavbách a když vidíte co ty panely musí udržet při stavbě dalšího patra tak tohle zatížení a ještě pověšené na zdi nic neznamená. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 10:52 Muž Horác [3942] Re: Ičin
Podložené to samozřejmě bylo ... jinak by celá ta deska pod stolkem byla k ničemu a akvárko by viselo jen na zdi ...
Ale to není to, co jsem tu chtěl řešit ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.02.2016 10:34 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Horác
Mluvil o podložení na konci té konzole. Prostě na kraji, kde je největší páka, to podložit, aby se to částečně opřelo o zem a netahalo to tolik za šrouby

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 23 24

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33305x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11068-nosnost-podlahy?od=351